לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2010, 18:37
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "יש לי רעיון ליירוט ואני צריך..."

האם זה היה אתה שהיה לו "רעיון" של "מיגון ספינות מפני טילים" ועוד "רעיונות" אחרים מבלי שביצעת בהם ולו בדל אחד של Validation? (שלא לדבר על זה שלא סיפקת ולו הסבר כללי כיצד זה אמור לעבוד)

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 18-08-2010 בשעה 18:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2010, 11:46
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
דיסק
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "אני מומחה בתחום הטכני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eli6778
הבעייה שאף אחד במשרד הטחון לא רוצה לקבל רעיונות לפיתוח הם לא רוצים להתעסק בפיתוח.

באמת? לא רוצים להתעסק בפיתוח? יש גוף שלם במשרד הבטחון, נקרא מפא"ת שעוסק בפיתוח. זה מעבר לגופים שונים בכל מיני חילות שעוסקים בפיתוח.

אולי הם לא מוכנים להקשיב ל"רעיונות" שאין בהם שום ביסוס פיסיקלי מינימלי יחד עם אי הבנה של החומר.

את הסיפור של "סודיות" תמכור למישהו אחר. כל זמן שזה רעיון שלך ולא עבר וועדה שמגדירה את הסיווג אין בזה שום דבר סודי. אתה אפילו לא מסוגל לספר איך חישבת את הגובה המירבי של הקאסאם ואפילו לא לתת רעיון כללי איך אתה "מסיט" טיל בליסטי ממסלולו. לא שאני חושב שיש לך כזה, כי אתה פשוט לא מבין מהו טיל בליסטי.

אתה יודע, זה כמו ווזלין. החומר אינו סודי. רק השימוש בו סודי. לכן אפשר לדבר על ווזלין, אבל הס מלהזכיר את השימוש שלו.

אם היית "מומחה בתחום הטכני והטכנולוגי", לא היית נזקק לפורום כדי לשאול לאיזה גובה מגיע קאסאם.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 19-08-2010 בשעה 11:48.
ישן 19-08-2010, 18:40
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "מסלול בליסטי ללא גרר"

היי דוד

למדתי פיזיקה עד לא מזמן ולא כל כך הבנתי את הנוסחאות שציינת.
תוכל להסביר?

ברור שגרר,מהיותו כוח לא משמר,משנה את הטווח ואת הגובה המקסימלי. (נגזר משינוי מהירות המעוף).

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 19-08-2010 בשעה 18:42.
ישן 20-08-2010, 13:00
  משתמש זכר ataros ataros אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.03
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "כשאני ארצה לבדוק רעיון ברמה..."

לYHS ולדוד:
כשכתבתי את זה החשבתי בזה שדוד כתב שזה ללא החשבות בגרר.

הבעיה היא שאתם לא מבינים שאין מה לעשות עם נוסחאות כאלה לרקטה, כי:
1. מדובר גוף גלילי. יש לו אורך וקוטר, ויש פה מומנטים, ויש פה מקדמים אווירודינמיים וכולי.
זה אפילו לא מספיק ברמת ה-3 דרגות חופש, כי אתה לא נותן פה משקל למסה. אתה זורק לי
נקודה באוויר. לפי הנוסחאות הללו אני גם צריך לשגר את העסק בזוית 45 מעלות בשביל לקבל טווח מקסימלי.
מה שלא עושה הגיון במציאות.

2. אין פה מהירות התחלתית. אתה בטוח לא זורק את הרקטה. בשניות הראשונות שלה באוויר היא
מאיצה. אז מאיזו מהירות אתה מתחיל בדיוק ובאיזה זווית היא נמצאת בגמר הבעירה?

אני באמת לא מבין מה הנוסחאות הללו קשורות פה
ישן 20-08-2010, 13:32
  YHS YHS אינו מחובר  

אז הנה אני עונה לך
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ataros שמתחילה ב "YHS, תענה תשובות לעניין. אני..."

1. קאסאם אכן מבלה את כל זמנו באטמוספרה.
2. כאשר הקאסאם בשלב מונע, המסלול הוא כמעט קו ישר, כי חוץ מגרר יש גם עילוי.
3. זוית השיגור (לחישוב המסלול) היא זוית המסלול בסוף המנוע. היא קרובה מאד לזוית בנקודת היציאה.
4. המהירות לחישוב היא המהירות בסוף המנוע.
5. אין צורך, במקרה של קאסאם להתאמץ עם 6 דרגות חופש. אין להן משמעות.
6. אין כלל בעיה להניח ערך כלשהוא למקדם גרר מתוך נתונים כללים שברשת. בסה"כ גליל עם קונוס.
7. אין בעיה לחשב מסלול כי מוסיפים עוד כוח שנקרא "גרר" שהוא פונקציה של המהירות.
8. אמנם המסלול האופטימלי האידיאלי הוא 45 מעלות, אבל בטיסה באטמוספירה, עם גרר, בד"כ המסלול האופטימלי מתקבל אי שם בין 35 ל 40 מעלות.
9. עוד יתרון בחישובי מסלולי קאסאם - אין צורך להתייחס לעקמומיות כדוה"א.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 20-08-2010 בשעה 13:34.
ישן 20-08-2010, 13:58
  משתמש זכר ataros ataros אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.03
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אז הנה אני עונה לך"

גליל עם קונוס או עם חצאית מיני. צריך מידע על הגוף.
לא אמרתי שאי אפשר להעריך מקדמים מוערכים לזה של הקסאם.
אני פשוט לא מבין מה אני יכול לעשות עם הנוסחאות הללו (ואתה עוד נותן
לי כדוגמא את הסקאד B. טיל. העסק משתנה פה מאוד)

זווית השיגור תהיה יותר גדולה . נכון בסך הכל גוף גלילי, אבל יש לו כיפוף
קל, לכן צריך שהזווית בסוף הבעירה (תחילת מסלול תהיה 45 מעלות עבור טווח מקסימלי).

והיא לאו דווקא קרובה לזווית השיגור. מקרה קל של אי-ציריות הדחף יכולה להשפיע על זה.

מהיכן יש לך מהירות סוף בעירה? אתה צריך לדעת גם את מסת ההודף וה-ISP שלו.

כל הרשימה שלך לא מאוחדת לתשובה שמסבירה מה עושים עם הנוסחאות הללו לקסאם.
זה מה שאני מנסה להבין בסך-הכל.
ישן 20-08-2010, 14:52
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ataros שמתחילה ב "דוד, למעוף רקטה ארטילרית באשר..."

לשיטתך (כמו שאני מבין) דרושים:
  • מסת הרקטה
  • צורתה
  • דחף
  • עוד נתונים אם אתה רוצה להסתבך
כל זה עבור שאלה פשוטה של סדר גודל.

לפי חישוב בליסטי:

נניח טווח של 10 ק"מ (אחד הקסאמים של אחד האירגונים בטח מגיע לטווח הזה)

מהמשוואה עבור הטווח ניתן לחלץ את המהירות עבור זוית שיגור של 45 מעלות

המהירות המתקבלת היא ~315 מטר לשנייה

הגובה המתקבל הוא ~2500 מטר

כל זה בלי לדעת כמעט כלום על הרקטה. אם ידוע לך טווח המינימום ניתן לחלץ את זוית השיגור עבור טווח זה ולחשב את הגובה המקסימלי.

אם אתה צריך תוצאה בדיוק של מטרים בודדים התשובה לא מספיק טובה, עבור דיוק של מאות מטרים בודדים זה מספיק טוב (אתה גם יודע שהתוצאה האמיתית תהייה יותר קטנה).

הלקח הכללי כמו שאני מבין אותו הוא: לא להשתמש בתותח כדי להרוג זבוב.
ישן 19-08-2010, 19:34
  YHS YHS אינו מחובר  

אלי היקר
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "צר לי אני לא יודע מטמטיקה ולא..."

יש כאן בפורום מספר אנשים המקושרים למערכת הבטחון ולמרכזי הפיתוח השונים. אם אכן יש לך רעיונות שאליהם לא מתייחסים, לדעתך, כיאות - אולי תנצל את הבמה שכאן כדי להסתייע.

אני יכול להבטיחך שני דברים -
ראשית: שום דבר ממה שתאמר לא יכול להיות מסווג, בהיותו רעיון בלבד וללא מימוש, עדיין. גם לאחר שמישהו במערכת ילמד אותו ויחשוב עליו צריך להיות תהליך של סיווג הנושא. אתה בודאי לא זה שיחליט על הסיווג.

שנית: אם אכן תוכל לשכנע כאן שרעיון זה או אחר שלך "מחזיק מים" אני, עם קשרים מסוימים אתן לך את כל הסיוע להביא אותו בפני הגורמים המתאימים במערכת כדי לבחון אותו יותר ברצינות. יתרה מזו, אפשר להקים כאן מהפורום קבוצה בעלת ידע וניסיון שתוכל לבחון את הנושא ולהציע לך דרך התקדמות ואף עזרה בהצגת הנושא בדרך נאותה (כמובן, לא בפורום).

אם תמשיך לזרוק קטעי רעיונות שאין להם אפילו בסיס פיזיקלי, חזקה עליך שתזכה אך ורק לגיחוכים.

הכדור אצלך.

ישן 20-08-2010, 08:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "הקידוד של מערכת יביב כל כך..."

מה?
אתה מודע לכך שלא צריך לפצח את השידור - רק לזהות את מקור השידור שלו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-08-2010, 08:35
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
לא רק
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מה? אתה מודע לכך שלא צריך..."

יכול להיות שזה ידרוש מהם גם יכולת להקליט את האות שמפעיל את ה RFID ולשדר אותו שוב.

שבבי RFID פועלים כאשר הם נמצאים בתוך שדה אלקטרומגנטי שמספק להם כח.
ייתכן שהוא מתכוון לקודד את השדה הזה, כך שלא בכל מקרה השבבים יגיבו.

אבל אני עדיין לא יודע מה ימנע מהאוייב להקליט את הקידוד (ללא פיצוח) ולהפעילו שוב.
במקרה כזה,האפשרות היחידה היא לגרום לקוד של התג להתחלף בכל פעם שהשתמשו בו
ואז נקבל תגים עם קודים שונים שלא יפעלו באופן אחיד.
ויהיה בלאגן!

ואז ישדרו פשוט את כל הקודים בכל פעם ולאוייב שוב יהיה קל.
כמו שקרה למנגנון ההגנה המדהים של הDVD שנפרץ משום שכל הקודים (גם העתידיים) הופצו עם התוכנה שהציגה את סרטים (באופן חוקי) במחשב.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 20-08-2010, 07:25
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
"טכנולוגית RFID"
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "פרסום ראשון.מערכת לאיתור..."

השיטה מוכרת לכולנו לפחות באחד מהיישומים שלה: אותו תג המוצמד לסחורה בחנות, שנותן התראה במקרה של ניסיון לצאת איתו מן החנות. בקנייה - מנתקים אותו בקופה. הבסיס הוא מעגל מודפס פשוט בתג, המהווה אנטנה ומשדר. ביציאה מן החנות ישנה אנטנה בצורת שער, המשדרת אות רדיו. אות זה נקלט באנטנה המודפסת, נוצר מתח חשמלי, המזין את המשדר, שמחזיר אות לאנטנה שבפתח החנות. כל זה טוב לטווחים קצרים ודורש ששני המרכיבים יהיו בנמצא ויפעלו.

להצעתך המהפכנית: אני מבין שאתה רוצה לצייד כל מחבל או גנב שרוצה לחדור למחנה צבאי, בתג RFID, (ולא סתם תג, אלא אחד שתואם את מערכת ההתראה בבסיס....) כדי שכניסתו תאותר מייד.

אנא תקן אותי אם אני טועה.
ישן 20-08-2010, 08:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "שום מחבל או גנב לא יוכל..."

אתה לא ענית. נשאלת האם אתה רוצה לקודד את המחבלים. מה תשובתך?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-08-2010, 09:38
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה לא ענית. נשאלת האם אתה..."

דומני שהוא מתכוון לקודד את החיילים (או, באופן כללי, "משתמשים מורשים"), כך שהמערכת תדע להתריע רק בפני חדירות ("משתמשים לא מורשים"). זה לא הגיוני במיוחד* אבל לפחות ישים טכנית.

* ומה אם מגיע למוצב טכנאי אנטנות חדש, או מ"פ מיל'? המערכת של המוצב תגיב לכל תג RFID צה"לי, או שהש.ג. יצרף אותם לרשימת ההרשאות כשהם נכנסים למוצב? באפשרות א', מה עושים כשמישהו מאבד תג- מחליפים לכולם?! מה בכלל הישימות של מערכת היקפית לקריאת RFID, ושיוך הקריאה להתראה מסוימת (נאמר, אם מחבל זוחל לכיוון הש.ג. שנמצא 5 מ' ממנו- לא היינו רוצים שהמערכת תימנע ההתרעה כי יש קריאת RFID מהש.ג.)? ומה בכלל העלות במצב הנוכחי, כשצריך לבדוק התראות-שווא בצורה הקיימת?
ישן 20-08-2010, 10:53
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "הטכנולוגיה הזו קיימת ומיושמת בהרחבה"

זה אתה שלא הבנת DZZ.
תג ה-RFID משלים מערכות אחרות לגילוי וזיהוי. אם אני רואה אנשים בשטח, ואני צריך זיהוי - משדר RFID יכול לספק את הסחורה, בזול.

אם לגלעד שליט היה RFID, אולי היו יודעים איפה הוא, לפחות בשעות הראשונות לחטיפה (ובהנחה שהאויב לא יודע על השבב).

בתג RFID נעשה בו שימוש נרחב לזהוי משתמשים מורשים בסביבות אזרחיות תעשייתיות רבות.
"משתמשים לא מורשים" בסביבות של מפעלים ומתקנים, מחסנים ומסופים למאגרי מידע. שם הדלת פשוט לא תפתח עבורך אם אין לך את התג המתאים. אם בכ"ז נכנסת בלי אישור - תופעל אזעקה או אתראה אחרת.

הבעיות עם הרעיון הן הבעיות האופייניות ל- RFID.
* גם האויב יכול לאתר את הכוחות באמצעות התג.
* תופעות שונות כמו טופוגרפיה, ל"א, משדרים חזקים או חוסר אמינות של ה- RFID עלולים לגרום לשגיאת זיהוי ומשם ולטרגדיות אש ידידותית (דו"צ).
* האויב יכול לגנוב תגים או לשכפל אותם - מה שגם גורם לטרגדיות.

אני בטוח שנעשה שימוש ב-RFID בצה"ל במתקנים סגורים, ואולי בעתיד, במתקנים גדולים כמו בסיסי ח"א.

DZZ, אתה הבנת את זה ברוך?!

ישן 20-08-2010, 10:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "זה אתה שלא הבנת DZZ. [b]תג..."

זה היה גם מאפשר למחבלים לעקוב אחרי התגובה שלנו, להעמיד מארבים, אולי לחטוף עוד כמה חיילים. ברגע שאתה יוצר מצב בו כל חייל משדר באופן אחיד, היתרון המכריע הוא לאויב, לא לך - אתה מפזר לו את ערפל הקרב באופן מושלם ביותר.

ישן 20-08-2010, 11:19

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה היה גם מאפשר למחבלים לעקוב..."

לא מדוייק, ביטיס.
ישנם RFID פאסיבי או פאסיבי למחצה, הם משדרים רק בתגובה לאות רדיו מוגדר.
אפשר לכוון אנטנה כיוונית חזקה לעבר הדמויות החשודות שזיהית. קשה לגלות קרינה של אנטנה כיוונית מאשר אחרת. (שוב, אני יודע!!! זה תלוי בנתונים אילוצים ותירוצים! נא לא לאכול אותי - יש לי קוצים רעילים).
המערכת יכולה להגיב אם אלו החיילים שלך או לא.
RFID יכול להיות זול יותר מטלפונים סלולארים, ויכול להשתלב במערכות זיהוי אוטומטית בזמן אמת.

בעיניין זה יש את צי"ד ומערכות דומות.

ישנם כל מיני סוגים של שבבי RFID. עם הגדולים ביותר משתמשים כדי לעקוב אחרי מכולות מסחריות באמצעות לווינים.
ישנם RFID פאסיבים קטנים מאוד, וזולים מאוד שבעתיד הקרוב מאוד ישמשו לתויות מחיר בסופרמרקט הקרוב. (כלומר, במקום קופות יהיו שערים שקוראים בבת אחת את כל התוכן של העגלה).

זהו עולם שלם שמתפתח במהירות - זו בעיני המגבלה הראשית של ההצעה שפותח את האשכול - דברים כאלה קיימים והם בשימוש נרחב. אם הייתרון היחסי של הפתרון של פותח האשכול היא הקידוד... טוב, זהו עוד עולם שזר לי - לכן אני לא יכול לשפוט.

ישן 20-08-2010, 11:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "לא מדוייק, ביטיס. ישנם RFID..."

תשמע - אני לא יודע הרבה לגבי טכנולוגיות RFID או בקרה. אני כן יודע דבר פשוט - גם אם תגרה את ה- RFID בסיגנל כיווני (נניח) שלא יתגלה פעם אחת, הרי שהשידור של השבב יגרום לאויב שלך לגלות אותו בפעם השניה.
איכון בשידור זה דבר שאנחנו נופלים עליו שוב ושוב ושוב, וזה כולל את איו"ש. ברגע שאתה יוצר מצב בו החיילים שלך ישדרו כתוצאה משידור חיצוני, אתה למעשה נותן לכל אויב למצוא את המיקום של כל אחד מהחיילים שלנו.
אנחנו כבר עושים את זה במידה מסויימת, אבל לפחות עכשיו זה בשליטה שלנו. יכולות מעקב אלקטרוני רק נעשות קלות יותר ויותר לרכישה ואחזקה בעלות נמוכה. האויבים שלנו כבר הבינו את זה די מזמן. מתי אנחנו נבין את זה?

ישן 20-08-2010, 11:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "האויב יכול לפרוץ לתוך צי"ד...."

אתה מבין את ההבדל בין לפרוץ לתוך מערכת מידע לבין לאכן מיקום ע"פ שידור?

ישן 20-08-2010, 11:58

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה מבין את ההבדל בין..."

עוד הפעם. השבב לא משדר!!!!

השבב מגיב לאות רדיו מוגדר מראש שנשלח אליו לחלקיק שניה, כל זמן שהאנטנה מכוונת אליו (והוא בטווח וכל יתר האילוצים). זה לא כזה פשוט לחשוף כוח בצורה כזו, וזה הרבה יותר בטוח מגילוי מ"ק או פלאפון כלשהו שכוח סוחב עליו.

אות הרדיו מקודד. צריך פריצה כדי לפרוץ את הקידוד. לכוח צבאי מודרני ישנם עוד מכשירים פולטי קרינה רצופה שאפשר לאכן לפיהם. אז מה? לזרוק את המ"ק? פלאפונים? מכשירי תצפית חשמליים? כולם פולטים קרינה כזו או אחרת... שלא לדבר על אינפראדום של החיילים עצמם! RFID כמקור קרינה, אינו החמור שבחבורה אבל הוא יכול לעזור להאיץ את התחום של אויב ידיד בשטח.

שוב, אני לא מקבל אוטומטית את הרעיון של פותח האשכול. אני בטח דוחה את הטענה שזהו רעיון חדשני. אולם התגובות של רבים כאן אינן מבוססות על ידע כלשהו ב- RFID.
אני גם מכיר את מערכת הצי"ד והיא כוללת שבבים מתוחכמים בהרבה מסתם RFID. אז מה? לזרוק את הפרוייקט לפח מפני שהוא לא "מושלם" ?

אין דבר מה מושלם. לכל דבר יש חסרונות ויתרונות וצריך להכיר אותם ולפיהם להחליט על השימוש הנכון ביותר לכל אחד.

בגדול - הישמוש הטוב ביותר הקרוב לרעיון של פותח האשכול! לצייד בסיסים צבאיים, שדות תעופה של ח"א, התנחלויות בשבבים כאלה למעבר מהיר במחסומים איתור בזמן אמת של אדם מורשה ושל זיהוי אנשים לא מורשים המתגלים במכשירי אבטחה היקפית (מכ"מים, מצלמות וכאלה) ושערים אוטומטיים.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 20-08-2010 בשעה 12:07.
ישן 20-08-2010, 12:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "עוד הפעם. השבב לא משדר!!!!..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
עוד הפעם. השבב לא משדר!!!!
השבב מגיב לאות רדיו מוגדר מראש שנשלח אליו לחלקיק שניה, כל זמן שהאנטנה מכוונת אליו (והוא בטווח וכל יתר האילוצים). זה לא כזה פשוט לחשוף כוח בצורה כזו, וזה הרבה יותר בטוח מגילוי מ"ק או פלאפון כלשהו שכוח סוחב עליו.

- RFID.

אמרת, וסתרת את עצמך. השבב משדר (ונעזוב כרגע את היכולת שלו לשדר לטווח משמעותי, או לענות לשידור לטווח משמעותי) ולא משנה למשך כמה זמן הוא משדר. הוא משדר ברגע שהוא מקבל אות. את האות הזה ניתן לגלות? כן. ניתן למסך אותו או לשכפל אותו? כן. ניתן לאכן את השידור של השבבים בגזרה, בדיוק כמו שהמשדר עושה? כן.האם השידור של השבב הוא כיווני? לא. האם בשביל לשדר שידור כיווני, אתה צריך לדעת לאן לכוון? כן. ומה קורה אם אתה לא יודע (כמו במקרה של שליט)? אתה משדר לכל העולם ואחותו, ובדרך גם מסגיר את הכוחות שנמצאים בגזרה. האם השיטה הזו חושפת מסגרות שלמות לאיכון? כן.
האם השיטה הזו חושפת מסגרות שלמות לאיכון, גם מבלי שהם יתכוונו לפרוץ? כן.
זה הרבה יותר קל לחשוף מסגרות בשיטה של משיב מקום (שאגב, יש כזה כבר בפעילות כיום), מאשר בקשר או בסלולר. אתה יודע למה? כי את הסלולר שלי אני יכול לכבות, ובקשר אני יכול להחליט מתי להשתמש. מרכיב השליטה במקרה הזה נמצא בכוח, לא אצל הרמה הממונה, וזה גורם החשיפה הראשון במעלה.

יש מערכת מבצעית שדומה מאוד למה שאתה מדבר עליו, והיא לא כוללת שבב אלא מקמ"שים בשני הצדדים - והיא אחלה דרך למסור לאויב שלך את מיקומך בכל רגע נתון.

הנה הקטע הבסיסי. לא משנה איזה ראשי תיבות תתן להם - למשדרים יש נטיה מגונה להחשף. למשדרים כיווניים יש פחות סיכון, אבל אם אתה מחפש משדר אחר, אתה לא עוסק במשדר כיווני.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 20-08-2010 בשעה 12:11.
ישן 20-08-2010, 13:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "עשית את זה ויש לך תקרית..."

כפי שכבר קרה בלבנון 2.0.

אפשר לסבך את הרעיון עוד ועוד - רק שזה בדיוק מה שמצביע על חוסר הרלוונטיות שלו.

ישן 20-08-2010, 12:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "חבל על הזמן"

אני מודה ומתדווה שגם אני לא בדיוק מכיר את התחום, כך שלהעיר על האפשרות הגלומה במערכת, אני לא יכול.
אני כן יכול לדבר (קצת) על עקרונות של איכון, וכאן, לפחות מהבנתי, טמון הכשל המרכזי של כל מערכת מיקום כלשהי.

ישן 20-08-2010, 12:30

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני מודה ומתדווה שגם אני לא..."

האיכון נעשה באמצעות משדר, כגון אנטנה כיוונית. ה-RFID משדר רק זיהוי בקוד מוצפן, וזה גם בתגובה לשידור מרחוק.

כן תמיד קיים סיכון שהאויב יעשה שימוש במידע. זו המציאות של חיים בעולם טכנולוגי. זה סיכון קיים בכל מערכת. קודם הייתי רוצה לראות את המערכת משולבת באבטחה של בסיסים גדולים, כדי שיהיו קצת פחות חדירות של "לא מורשים" לגניבות וחבלות.

ישנם שלושה סוגי RFID.
אקטיבי - משדר באופן קבוע את אות הזיהוי למקלטים בסביבה. חייב לשאת סוללה. טוב לפעולה בטווחים ארוכים.
חצי אקטיבי - משדר אות רק כאשר מתבקש לעשות כן מאות חיצוני. השבב כולל סוללה.
פאסיבי - לא נושא מקור כוח. משדר אות בעזרת האנרגיה המשודרת אליו מהקורא. הייתרון הוא שהוא זול מאוד ומספיק טוב לרוב היישומים במחסנים אוטומטיים, שערים אוטומטיים וכד'...

ישן 20-08-2010, 12:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "האיכון נעשה באמצעות משדר,..."

בשביל לענות לשידור ממרחק מאות מטרים (לפחות) אתה צריך חתיכת שידור. בשביל לאכן כוח שאתה לא יודע את מיקומו, אתה לא עוסק בשידור כיווני, וממילא ההחזר הוא לא כיווני. אני לא מחדש כאן כלום - יש מערכת בעובדת כמעט בדיוק לפי המאפיינים האלה והמשמעויות ברורות.

ציטוט:
כן תמיד קיים סיכון שהאויב יעשה שימוש במידע. זו המציאות של חיים בעולם טכנולוגי
סיכון יש תמיד. הסיכון הזה הוא בלתי מתקבל על הדעת. אתה מסגיר מיקומים באופן נרחב ומבלי שלכוחות האלה יש מה לומר בנידון. כשאני יושב במארב, אני יכול להחליט שאני לא מגיב לקריאה, אם אני חושש מגילוי. כאן, מפקד נמהר יגרום לגילוי שלי אם אני רוצה ואם לאו. זה סיכון לא מקובל.
אני בכלל לא נכנס לעניין הטכנולוגי, בעיקר בגלל שאני לא מבין בו מספיק. אני כן יודע מספיק מבצעי בשביל לומר שמערכת כזו תגרום לנזק אדיר.

ישן 20-08-2010, 12:52

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בשביל לענות לשידור ממרחק מאות..."

כבר לא צריך ציוד גדול כדי לשגר אות רדיו לטווח של קילומטרים. ברור,שככל שהטווח עולה גם המימדים גדלים. אבל גם אז, השבבים הכי גדולים אינם בגודל של קילוגרמים.

אני לא ממהר לסתור אותך, ביטיס. אני גם טרם רואה RFID בקרב. אני לא כאן כדי להגן על הרעיון של פותח האשכול. (אבל מוצא את עצמי עושה זאת).

אבל יש לך את מערכת צי"ד. בוא נבין איך היא פועלת, איך מזהים כוחות בשטח, בקרב, מול אויב טכנולוגי, ואיך מתגברים במערכת הזו על כל הנקודות שהזכרת.לפי זה נעשה את ההשוואות.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 20-08-2010 בשעה 12:57.
ישן 20-08-2010, 13:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "כבר לא צריך ציוד גדול כדי..."

וזו אחת הטענות שלי כלפי המערכת (עם הסתייגויות מסויימות).

לגבי נושא האשכול - פשוט: אני מעלה בעיה אחת (חמורה מאוד) בהתייחס לשימושים של מערכת כזו, וזה מבלי בכלל להכנס לנושא הטכני.
אם, כפי שאתה אומר, הפורום אמור לשמש כמקור מידע לשם גיבוש רעיון, כדאי לשאול שאלות ולא לצאת בהצהרות מפוצצות יותר מפעם אחת - זה בד"כ צובע את המצהיר כלא רציני.

אני הכי בעד דיון ורעיונות. אבל כדאי שדו השיח יחפוף את רמת הידע.

ישן 20-08-2010, 13:37

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "וזו אחת הטענות שלי כלפי..."

ביטיס, כל כמה שאני מכיר RFID זו לא הבעיה הכי גדולה עם השבבים האלה. לכל הפחות, זו לא בעיה גדולה יותר מאשר צירוף מ"ק, מכשירים סלולארים ומכשירים חשמליים כלשהם עם הכוח. על כל אחד ואחד מהם לחוד, יכולים לאפשר לאויב לאכן ולחשוף את הכוח, בהינתן הטכנולוגיה.

כפי שכתבתי. הדבקת חתיכת אלומיניום משביתה את השבב כמו כיבוי הסלולארי. (עם כל המחירים הנובעים מכך).
כן, גנבים מקצועים מחנויות מכירים כבר את הטריק הזה.

כל השאר, איך להשתמש בשבב בלי לחשוף כוחות, זה כבר עיניין לתו"ל. אבל שוב, רבות מהבעיות שהצגת ככל הנראה נלקחו בחשבון כאשר צה"ל (והצבא האמריקאי, וצבאות אחרים) אימצו מערכות צי"ד, משואה או איך שקוראים לזה היום. צי"ד יותר כבד ויותר מתוחכם מסתם RFID.

ישן 20-08-2010, 08:22
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
בהצלחה
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "חברה אני מסיים את הסיפור הזה,..."

אבל אתה צריך להיות מוכן...
לא להציג רק סיסמאות כמו "זו תהיה הצפנה חזקה מדי" או "טכנולוגיה סודית"
הם יצפו לשמוע איך זה עובד
ועד כמה זה אמין וחסין לשיבוש או פריצה
ועד כמה זה לא חושף את כוחותינו לפגיעה
ועד כמה זה שווה את ההשקעה (אם גדר גבוהה יותר ב10 ס"מ תעשה עבודה של טכנולוגיה שתעלה מליונים, יבחרו בגדר)

נסה להכין הצעה טכנית ולשלוח למפא"ת.

*עריכה*
במחשבה שניה - חכה עם ההצעה עד שיהיה לך אבטיפוס עובד
בימינו, אחרי פרשת "המדבקה", כולם חשדניים לגבי רעיונות שנשמעים יותר טובים מהמציאות

*עד כאן*

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 20-08-2010 בשעה 08:27.
ישן 20-08-2010, 11:01

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "חברה אני מסיים את הסיפור הזה,..."

חבריקו.
אף אחד לא יתייחס אליך ברצינות אם לא תציג את הרעיון בצורה המקובלת.
למפא"ת ניגשים רק בסוף תהליך הפיתוח, כשיש לך לכל הפחות פטנט רשום ביד. הסיכויים שלך גדלים אם יש לך אב טיפוס.

בשביל להגיע לאבטיפוס את צריך לבנות צוות של מומחים בתחום, ואתה צריך תוכנית עסקית כדי להשיג משקיעים.

בשביל להרכיב תוכנית עסקית, אתה צריך לוודא שהרעיון אמיתי, מעשי, מקורי, ושיכול להחזיר את ההשקעה. אתה צריך לדעת מי המתחרים שלך, מה השוק שלך, מהם הפתרונות הקיימים היום ובמה אתה טוב ממה שקיים היום.
אתה צריך לדעת בקירוב גדול ככל האפשר, מהן העלויות הצפויות מהפיתוח, ההפעלה והתחזוקה.
אתה צריך גם להיות הוגן ולפרט את החסרונות של הפתרון שלך.
אם תאמר "מיליארד דולר עד מחר, בעלות זניחה" יזרקו אותך מכל המדרגות.

בשביל לדעת את כל זה, אתה צריך לקרוא ממש הרבה - זה, לדעתי, התפקיד של הפורום. לפתוח לך את הדלת למה שאתה עדיין לא יודע. כאן, אתה יכול לשנות את הגישה שלך לפורום.

ישן 20-08-2010, 10:08
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "מה גובה המעוף המיירבי של קסם או פצצת מרגמה"

שלום אלי

מספר נקודות שרציתי להעלות בפניך עת אני קורא את הדיון:

ראשית, ריציתי לציין לגבי מערכת התיוג שעליה אתה מדבר שהיא תעלה את רמות הקרינה בכל מקום שבו היא נמצאת. אמנם, עם המכשירים האלקטרוניים הנפוצים היום והטלפונים הניידים יש שיאמרו שעוד קצת קרינה לא משנה כלום, אבל זה לא נכון. כמי שגר קרוב לממסר הAM הראשי של גל'צ ועד לשנים של מאבקים בין הישובים בסביבה ובין צה"ל על שכיחות מקרי הסרטן האיזור, אני יכול לומר לך שמערכת כזו תהיה נתונה תחת חשד וביקורת מתמידים אפילו אם תהיה בטוחה לחלוטין

שנית, מערכת כזו יש לה טווח אפקטיבי מוגבל. אתה יכול להגביר את הכוח תמורת עלייה בפליטות הקרינה אבל עדיין, כמה שטח תוכל לכסות עם כל משדר? אם כדי למגן בסיס אפקטיבית תצטרך לרשת אותו ב30-40 משדרים כאלו, מנוי וגמור שהמערכת תהיה יקרה להתקין, יקרה לתפעל ויקרה לתחזק

שלישית, לעיתים נדמה לנו שאנו רואים משהו שאף אחד אחר לא רואה, שיש לנו רעיון מבריק שאף אחד לא חשב עליו קודם. לעיתים זה נכון. לעיתים מתברר שהיו מי שחשבו על זה קודם וזה פשוט לא ישים. כדוגמא, אביא את רעיון הCoilgun המבוסס על האצה של קליע באמצעות משיכה\דחיפה מגנטית. לפני כחמש שנים הייתי שותף לאחד ממיזמי החובבים ששקד על פיתוח של נשק סלילי שכזה. להפתעתנו גילינו, אחרי שהיה לנו שלושה אבות טיפוס פעילים ביד, שהאצה אלקטרומגנטית אמנם אפשרית (אב הטיפוס השלישי הגיע למהירות לוע של כ300 מטר לשניה) אך היא דורשת כמות בלתי הגיונית של כוח חשמלי. מחקר נוסף שערכנו גילה שאת הרעיון בחנו מומחי מו"פ צבאיים כבר בשנות השבעים ואז כמו היום, גילו שזה אפשרי אבל פשוט לא יעיל ולא ישים....

לבסוף הרשה לי לציין שהמקטרגים פה מעלים נקודה אחת בסיסית: אם אין לך משהו ביד (נתונים, נוסחאות, אב-טיפוס), אין לך שום דבר מלבד מילים יפות ואתה נתפס כהוגה בעלמא אשר לקונספט שלו אין אחיזה במציאות זו איננה ביקורת עליך, רק נקודה למחשבה.

ישן 20-08-2010, 10:40

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שלום אלי מספר נקודות שרציתי..."

MS_Rouge,
אתה צודק. אולם אנשים נומאליים מתייחסים לפורום כאל מקור מידע ראשוני אם לא פחות מזה.
אף אחד נורמלי לא יגיע לפורום עם מצגת אבטיפוס ותוכנית עסקית. זה אוילי לדרוש את זה.
כפי שאני מבין - פונים לפורום כדי לקבל את הלינקים, הכתבות והדעות לבחינת היישימות.

האמריקאים עובדים על מאיץ לורנץ / תותח מסילה rail gun שנים רבות, אני מאמין שגם את הבעיות של ה- coil gun יהיה אפשר לפתור אם באמצעות הנדסת חומרים ואם בזכות העליה בתפוקות האנרגיה המיוצרות בספינות מלחמה מודרנית. כלומר כורים גרעניים חדשים שלא היו קיימים בעבר, יכולים להפוך את תותח הסלילים למעשי.

ישן 20-08-2010, 12:11
  YHS YHS אינו מחובר  

חבל
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "כמי שחרש את כל נושא ה RFID..."

שלא הפנמת את המסרים העיקריים מהאשכול הזה ואתייחס בעיקר למה שאני כתבתי.
אתה עוסק בזוטות של |מטאפורה| "איזה צבע יהיה לתג" ולא בדברים העקרוניים של יצירת קשר עם מפא"ת ובניית הצעה רעיונית, אפילו ללא בחינה מעשית בדרך נאותה, עם הצגת הנושא נכון (בלי קשר למהותו) וקצת גישה שיווקית.

לצערי בגישה שלך לא תגיע רחוק, במיוחד אם אתה חושב שקבוצת מומחים ממפא"ת ישבו בלשכתם ויקבעו לך מועד בלי שיכול הינך אפילו להתנסח בצורה הנכונה.

סליחה, אבל איני רוצה להעליב - אבל כאשר מנסים "למכור" משהו, צריך לדעת לעשות זאת.
צריך להכין מצגת טובה, עם נימוקים, הסברים, הבנה וידיעה מעמיקה של החומר, גישה פיזיקלית, מהות הפתרון הטכנולוגי וגם יתרונות וחסרונות. יחד עם זאת רצוי לדעת מה יש כיום ב"שוק". אינך יכול למכור מערכת טכנולוגית בלי לדעת מתמטיקה או פיזיקה בסיסיים. אחרי שאלה אחת מול הוועדה יוליכוך אחר כבוד החוצה אולי אפילו אם יש לך רעיון מעניין.

לצערי אינך מפנים את הדברים החשובים ונסחף אחרי ויכוחים עקרים.

ניסיתי להציע את עזרתי.
לא רצית.
חבל.
אוכל רק לאחל לך בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 20-08-2010 בשעה 12:14.
ישן 20-08-2010, 16:54
  -I_E- -I_E- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "YHS אני מודה לך על העיצות ,"

אם יורשה לי להוסיף לכל מה שכבר נאמר, כמה נקודות:

1. לאן היית מצמיד את התג? לדיסקית? לאפוד? לקסדה? לחולצה? מי ערב לך שהתג יהיה חשוף לכיוון השידור? ניתן אומנם לחבר מספר תגים מכל הכיוונים אך פה אנו כבר מסתבכים.

לגבי הפתרון של חדירה למוצב, נדמה לי שגם אם הצד הטכנולוגי נכון, ההקשר המבצעי לוקה בחסר.

2. בזמן שיגרת מוצב, האם אתה מצפה שכל חייל יסתובב 24 שעות ביממה צמוד לתג? גם בדרך למקלחת? ואם התג אובד?(מחוץ לבסיס), תאר לעצמך מצב שבו יש חדירה למוצב והמערכת מקפיצה את כל המוצב לחייל חסר תג, או בעל תג בעייתי, ומסיטה את כל הכוחות למקום הלא נכון.

3. חשוב על העלויות של רישות בסיס שלם במשדרים ומקלטים, כיול המערכת, הפעלת המערכת, תחזוקת המערכת

4. הפניית זרקורים אוטומטית נשמעת מוגזמת מעט, לא זכור לי בסיס מרושת בזרקורים כך שכל פינה בבסיס מוארת, ובטח לא זרקורים בעלי מערכת כיונון חשמלית נשלטת, גם כאן חשוב על עלויות.

5. ומה יקרה אם המחבל נכנס למבנה? אם הוא נע באיזור עם צמחיה? לצורך המערכת שלך יש צורך לרשת כל פינה בבסיס במצלמות במעגל סגור

6. ואיך המערכת תפריד בין מחבל לכל תנועה אחרת של בע"ח וכדו'?

7. אם כבר משקיעים סכומים כל כך גדולים בהגנה על בסיס, יש מערכות פשוטות יותר וזולות יותר שיפתרו את הבעיה. בדרך כלל במקום שבו יש תאורה היקפית מוצלחת ושטח סטרילי מגודר, הסיכויים של מחבל לחדור אפסיים.

8. בעיית החדירה למוצבים רלוונטית בדר"כ במוצבים קטנים ודי מוזנחים, שאפילו כסף לשירותים ומקלחות לא תמיד מצאו להם. חשוב על החדירות למרגנית וחנית. נדמה לי שעוד לא קרה מקרה שבו מחבל הצליח לחדור לפילבוקס (למגדל) כך שפתרון כמו פילבוקס פותר את הבעיה.

לגבי חטיפת חייל -

9. איפה תמקם את התג על החייל? בדיסקית של כל חייל? המחבלים יורידו אותה ממנו כבר ברגע החטיפה, או חמור מכך יובילו אותה למקום הטעיה. אם תחביא את התג במקום אחר המחבלים יפשיטו מהחייל את כל מה שיש עליו ורק אז יקחו אותו.

10. לגבי שליטה בכוחות בשדה הקרב, איך אתה מצפה שמערכת כזו תתפקד בתוך מבנים? בתוך מנהרות?

לסיכום, הייתי אומר שאמנם תגי RFID יכולים להיות זולים מאוד, אבל המערכת שמסביב תהיה יקרה מאוד, ובעלת תועלת מוגבלת מאוד עקב אוסף של בעיות טכניות, ולכן קשה לי להאמין שמערכת כזו תהיה משתלמת.

עם זאת, בוודאי שיש מקום לשימוש ב-RFID בצבא בהרבה מקומות אחרים כמו בימחי"ם, בסיסי ציוד, ניתן לסמן כך תחמושת ולאפשר לטנק/תותח/משגר לזהות באופן אוטומטי את התחמושת שהוטענה בו ועוד שימושים רבים
ישן 23-08-2010, 17:29
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

Follow me...
פורום אלקטרוניקה
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "אני חושב שכדאי להקים פורום..."

יש בפרש פורום אלקטרוניקה לא רע בכלל.
אבל כשמדובר במערכות צבאיות ידע בתחום אחד לא מספיק.

באותה מידה שלא תרצה שפיזיקאי שעוסק בבליסטיקה ינסה להמציא מערכת שעיקר עיסוקה הוא אלקטרוני
כך לא תרצה להמציא מערכת שעוסקת באבטחה בלי אדם שמכיר את הבעיות היומיומיות ומגבלות ההפעלה של הציוד (גזרות הסתרה, קווי ראיה, צריכת אנרגיה וכדו')

אגב, מה העוצמה של המשדר שיוכל להפעיל שבבי RFID בבסיס בשטח 1 קמ"ר ?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:13

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר