לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2010, 08:09
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה הולך להיות עוד אחד מהחטאים..."

מה הידע שלך במנהרות ? כמה זחלת בהן וכמה למדת עליהן ?

אני לא מומחה אבל בהחלט עם ידע מעל הממוצע , למדתי ידיעת הארץ אצל אדם מיוחד מאוד שמכיר כל חור (תרתי משמע ) בשפלת יהודה , זחלתי ומיפתי מערות מסתור, קרסטיות, מגורים , קולמבריומים, ואפילו תעלות ניקוז עתיקות.

למדתי על ההגיון שמאחורי בניית מערה מבחינה טקטית ומבחינת נוחות אור ואוויר.
וכמובן על נסיונות הרומאים להיכנס פנימה ועל ההצלחה שלהם לנצח בעזרת הרבה עשן ואש.

אני תמיד חשבתי שצריך לפתח יכולת לחימה למערות וחלמתי להקים יחידה כזו (וזה כמעט קרה) .
אבל עם הטכנולוגיה של היום, לדעתי אין שום סיבה להיכנס פנימה כמו בלש"ב, פזר עשן, שלח רובוטים, פוצץ פתחים, ועוד אלף אפשרויות.
תאמין לי שהרבה יותר מרתיע למות מחנק בתוך מערה מאשר לחטוף כדור ולמות מהר.

צריך להפוך את המחילות שלהם למלכודות מוות, ואין שום סיבה ללכת לספור אותם .

דבר נוסף, אתה אומר שלא כל חייל חי"ר סוחב נרות עשן וציוד למנהרות , גם לא כל חייל חי"ר עובר הכשרה ללחימה כזו, ולהכניס חיילים ללחימה כזו ללא הכשרה זה בדיוק כמו לשלוח אותם לפנות שד"ם נ"א ללא הכשרה , יש סיכוי לבצע , מעל ל50% נפגעים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2010, 10:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הידע שלי לא גדול, אבל הבסיס..."

השאלה היא באמת האם אתה צריך להכנס בשביל למנוע שיגורים. אחרת, תשים מטען על הפתח בשביל למנוע שימוש של הפתח הזה מהאויב.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-09-2010, 17:34
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "מה הידע שלך במנהרות ? כמה..."

מסכים ומחזק!

איך נלחמו האמריקאים ביפאנים חפורים במחילות אינסופיות?
נפל"ם.
להביורים.

בכל מקום שהאמריקאים נלחמו פנים אל פנים הם ספגו אבידות כבדות. הדרך היחידה להתגבר באמת על ביצורים, היא לעקוף אותם. לא לעבור דרכם. (נכון שלא תמיד זה אפשרי) כשאפשר...

אני לא יודע כמ משגרים יש לאויב בשמורות הטבע, ואם הוא מחזיק במצבורים משמעותיים בתוך המחילות הללו.
אולם, אם אפשר לבודד את המחילות האלה מן המחסנים בעיירות... אפשר יהיה לכבוש אותם בלי קרב תוך זמן סביר.

ישן 06-09-2010, 18:01
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. מי שנמצא בתוך מנהרה לא..."

1. מי שנמצא בתוך מנהרה יכול ועוד איך יכול לשגר רקטה, המשגר הוא זה שלא יהיה (בתוך) המנהרה.

2. אתה מגזים.
לא רק שזאת משימה ריאלית בהחלט לזה גם נדרש במלחמה הבאה- עוד פעם, לא אומר לעשות נוהל "שמע ישראל" לתוך כל מנהרה שפוגשים, אבל אם צריך-מבצעים.

3. בשביל לאלתר ממשהו צריך שהמשהו הזה יהיה זמין, הסיכוי שלך למצוא חבית נפט לאלתר ממנה (אני לא מדבר בכלל על הסיכוי שיהיה מישהו בעלי ידע מספיק כדי שזה יצליח או על העובדה שברור שחבית נפט לא תעשה את העבודה) הוא שווה ערך לסיכוי שיהיה אתך צוות סמו"ר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 07-09-2010, 10:58
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. מי שנמצא בתוך מנהרה יכול..."

1. אמממ, אז לא יותר קל להשמיד את המשגרים שבחוץ? או לערוב בחוץ?

2. אני מצטער אבל "למות" זה לא משימה ריאלית, וזה בדיוק מה שיקרה אם כח יכנס למנהרה שמישהו טרח למלכד. חוץ מזה שזה פתרון טקטי גרוע, זה יקח הרבה זמן, יגרום להרבה אבדות, ויפגע בכשירות של הכח להמשיך להילחם- פשוט כי כשנכנסים למלכודת מוות, לפעמים המלכודת עובדת. חוץ מזה שיש פתרונות הרבה יותר טובים, כמו נניח לפוצץ את המנהרה, לסתום את הפתחים, וכד'
כאילו תעוזה זה ממש חשוב, אבל אי אפשר להשלים כל משימה רק עם תעוזה...

3. הקטע עם החבית נפט? לא אני המצאתי, זה משהו שהומצא כנראה לפני 4000 שנה, וזה יעבוד ד"א גם עם ערמת צמיגי בוערים. הרעיון הוא לשרוף חלק ניכר מהחמצן בפנים, ולמלא את המנהרה בעשן, שד"א הוא דיי רעיל...
ישן 07-09-2010, 17:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. אמממ, אז לא יותר קל להשמיד..."

1. לא.

2. אני מצטער אבל אם אתה מתעקש להגדיר את זה כ"למות" ולא כ"לעמוד במשימה" אין לך יכולת להבחין בין מה אפשרי ללא אפשרי.
מעבר לכך אני חושב שביססנו את זה שלא תמיד יש פתרונות אחרים זמינים ושלא תמיד אותם פתרונות אחרים הם באמת פתרונות.

3. אז עוד פעם, זה כנראה נובע מחוסר הבנה, המנהרות של היום הן לא המנהרות של לפני 4000 שנה וה"שטיקים" צריכים להיות מתוחכמים קצת יותר כדי לעבוד.

למנהרה יכולים להיות מס' מפלסים, תמיד-לפחות שני פתחי כניסה ויציאה, מס' רב של פתחי אוורור (ולפעמים גם מערכת פנימית לייצור חמצן, תלוי) כמובן שיהיו לה הרבה פניות כדי להקשות על טיהור מבחוץ ועוד ועוד ועוד.

אגב, כדי להבעיר ערמת צמיגים בתוך מנהרה עדיין צריך להיכנס לתוך המנהרה (שוב, שם בצד את העובדה שזה לא מה שיטהר אותה).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-09-2010, 20:10
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
קצת ניתוח קר של הבעיה לא יזיק - ובטח יעזור לחסוך בחיי חיילים
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הכל תלוי סיטואציה וזה ממש לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
הכל תלוי סיטואציה וזה ממש לא פשוט כמו שאתה מתאר את זה.

אני מציע מצב בסיסי ולא מופרח בכלל (לעומת זאת ללא פתרון בסיסי) של גדוד מילואים שהשס"מ בגזרתו מבצע ירי תמ"ס על ישראל, אין לו D-9, אין לו גז, נרות עשן ובטח לא סמו"ר, יש לו משימה שהוא צריך לעמוד בה בX זמן, מה יעשה?

נניח שגדוד מילואים של חטייארים נתקל במערכת מנהרות.
נניח גם שאין ברשות הגדוד אמצעים מיוחדים להשמדת מנהרות וכו'.
ונניח שממערכת המנהרות הזאת יורים רקטות.
אני שואל: האם האלטרנטיבה היחידה היא לשלוח גדוד לטבח ודאי?

הלא ניתוח עלות תועלת פשוט יביא למסקנה שהסיכוי שחיזבאללה יירה רקטות ממערך מנהרות שעליו יושב גדוד צה"לי, בלי שהחיזבאללה יודע מי ומה עומד מולו - הוא אפסי.
אבל נניח והם ירו מטח רקטות.
איזה רקטות יהיו? מן הסתם, קטיושות. בלחץ שבו החיזבאללה יהיה נתון במקרה הזה, כשכוח צהלי יושב עליו, גם הטיווח לא יהיה מי יודע מה, ולצורך הירי הם ייאלצו להחשף.
אני רואה פה רק יתרונות.
למה לשלוח חיילים למנהרה?

הלא גם אם יירו - יש מערכת התראה, האזרחים במקלטים. הצבא כולו עובד. יש הגנה נגד טילים ורקטות. הסיכוי לנפגעים במקרה כזה זעום. לעומת זאת - אם אתה שולח חיילים פנימה -אתה נותן להם הזדמנות להפעיל את כל הטריקים שהכינו מראש.

זה יהיה טמטום ממדרגה ראשונה, מעשה פשע כלפי החיילים אם יישלחו לטהר מנהרות.

פיצוץ הפתחים ואטימתם, וישיבה סבלנית על האיזור בתצפית -החארות ייצאו מהחורים מהר מאד בתנאים האלו. רק משוגע ישלח חיילים פנימה.
ישן 06-09-2010, 20:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "קצת ניתוח קר של הבעיה לא יזיק - ובטח יעזור לחסוך בחיי חיילים"

1. אנחנו מדברים על משימה גדודית, עם כל הכבוד תפקידו של המג"ד הוא לא לעשות ניתוח אסטרטגי-רבתי ולהחליט שהמשימה אותה קיבל לא יאה לו.
(ולמען הסר ספק, כמו שציינתי למעלה באשכול- אני לא חושב שתמיד הפתרון הנכון הוא להיכנס לתעלה, אבל אני כן חושב שזה פתרון מהסל האפשרי העומד בפני מפקד).

2. לחיזבאללה לא הייתה, אין וכנראה גם לא תהיה בעיה לטווח גם "כשיושבים להם על הראש" וזאת ללא צורך לחשוב חיילים במרחב המידי.

3. למנהרות של חיזבאללה יש יכולת קיום עצמית (כולל מחסני אוכל, מים, אוורור וכו') "ישיבה על הפתחים" לצורך התשה יכול להיות שבועות, אולי אפילו חודשים, תלוי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-09-2010, 21:29
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
לדעתי התסריט של מערכת מנהרות שמדי פעם חיזבאללה יוצא ויורה רקטות
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. אנחנו מדברים על משימה..."

לעבר ישראל - כשצה"ל מחכה לו על הפתחים אם בצורת כוח חי"ר, ואם בצורת מארב אווירי או ארטילרי או תצפית ארוגת טווח או אמצעים מיוחדים - אינו מציאותי כלל וכלל.
המנהרות טובות להחביא את חיזבאללה. בשביל להילחם הם יצטרכו לצאת מהחורים, מה לעשות.
רוצים להישאר במנהרות ? זאת "זכותם". אבל מי אמר שחייבים להקל עליהם?
מה עם מילכודים, הזרמת עשן וכו'? למה לא "לאתגר" אותם קצת לפני שמנסים להיכנס פנימה?

אתה טוען שיש להם אוכל וקונסרבים "עד פסח" , שיש להם אספקת אוויר וכו' - בוא נבחן את זה. נציף אותם בעשן, פצצות סרחון וכו' - ונראה כמה זמן הם מסוגלים לשרוד בתנאים הללו מתחת לאדמה.
ואני לא מדבר על אמצעים חריפים יותר.
סתם גז מדמיע או עשן פשוט שיוזרם ללא הרף דרך פתח אחד או יותר - יהיה אתגר קשה מאד לכל מערכת סינון אוויר באשר היא.
וכמה זמן חיזבאללונים מסוגלים לתפקד מתחת לאדמה, עם מסיכת אב"כ, ועם מצב של אי ודאות קיצוני?

אני מציע לך להית יותר יצירתי.
מי שייתן למג"ד מילואים פקודה לכבוש מנהרות על ידי טיהור פיזי שלהן - הוא משוגע שצריך לפלוט היום מהצבא.
ואגב, יש לך דרך יצירתית לחשוף את כל הפתחים של מערכת מנהרות, אם ידוע לך אחד מהם?
הזרמת עשן אולי?

נערך לאחרונה ע"י שטורס בתאריך 06-09-2010 בשעה 21:36.
ישן 07-09-2010, 17:07
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "לדעתי התסריט של מערכת מנהרות שמדי פעם חיזבאללה יוצא ויורה רקטות"

כרגע אחת המשימות המוגדרות של חיזבאללה הוא לבצע ירי תמ"ס רציף לעורף ישראל גם כשיש נוכחות צה"ל בדרום לבנון, היא לא ומעולם לא הייתה לבלום את כוחות צה"ל.

אי לכך יש להם הרבה פחות משמעות (אם בכלל) ליציאה מהמנהרות כדי להילחם, להיפך, הם ייעשו את זה לעיתים נדירות מעצם היותם כוח גרילה. הם יעדיפו בהרבה שהייה במנהרות וביצוע ירי משם.

לגבי שאר המסקנות שלך- אני לא תקליט שבור ולא מתכוון לחזור על אותו דבר מיליון פעמים, תקרא את שאר התגובות שלי אם אתה מעוניין בדעתי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-09-2010, 04:46
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "ערוץ 10: כך נערך צה"ל ללחימה במנהרות החיזבאללה"

נניח שיש פתרון לכניסה למנהרות - בשביל מה להראות?

לא למדנו שום דבר.

פרשת המרמרה אולי היתה נראית אחרת לולא התקשורת לוותה את ההשטלטות על אוניית הנשק לעזה.
אחרי ששחררו סרטונים והאוייב למד כל פרט, פתאום אנחנו "מפותעים"

מופתעים ממה? מזה שהכל דולף פה?

בסוף יש לזה "תג מחיר"

די לחשוף טכנולוגיות ושיטות לחימה בטלוויזיה.

תשאירו את זה לצד השני - כל יומיים הם מפרסמים משהו חדש.

צריך לעודד אותם לדבר ולהתרברב (67 אנחנו בדרך לתל אביב - יומיים אף אחד לא תיקן אותם).

כל הזמן מפמפמים לצבא "ברגישות ובנחישות" ואומרים תעבדו עם התקשורת.

אח"כ מתפלאים שרועצי תשקורת ממנים רמטכ"ל.

צבא צריך לעסוק בהכנה ללחימה - ולשתוק.

משטרה בשיטור

ומג"ב בשטחים וגבולות שלום (צריך תגדילו)

כל אחד מתעסק במה שהוא לא צריך............... ומקשקש.

חלם זה כאן

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 05-09-2010, 13:43
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "נניח שיש פתרון לכניסה למנהרות..."

דיסאינפורנציה?

יש לנו ראדאר סופר דופר שיודע לעשות הדמיה 5 מימדית ולמפות את הנאדים של הפועלים שבונים את המנהרות.
בכלל היום יש לנו יכולת תרמית לזהות את החום הנפלט מתהליך ההידרציה של הבטון ואת הרדון שנפלט מהבטון הקשה.

האמריקאים (שלהם כבר יש את הטכנולוגיה הזו שנים ורק עכשיו אובמה הסכים להעביר לנו אותה) כבר הרסו ככה 5 מנהרות מסחריות שדרכם הבריחו דלק סילוני כדי למלא את הקסאמים כדי שיגיעו לראש הניקרא....
וגם חומרי לוחמה כימיים וביולוגיים שהתכוונו להפיץ דרך חביות נפץ שישוטו בים ויתפוצצו על מתרחצים בחופי תל אביב.

כולם אוהבים לבלבל את המוח.

ישן 05-09-2010, 13:45
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
הכתבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "ערוץ 10: כך נערך צה"ל ללחימה במנהרות החיזבאללה"

"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 05-09-2010, 21:30
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

ראיתי עכשיו לראשונה את הכתבה.
המראיין מדבר בשפה אחת והחיילים מדברים בשפה שהוא לא מבין.
חבל.

האמירה "חושפים לראשונה" מיותרת.
אימון לחימה במנהרות כבר צולם בעבר, אפילו ע"י חדשות 10.

מקצועיות!
עדיין לא הפנימו את הרעיון של דריכה יחד.
לא נותנים פקודות בצעקות (בטח לא תדריך למשימה כשכולם קרובים אליך).

טוב לראות שהמושג רט"קרים (רקטות וטילי קרקע קרקע) חילחל וחדר לצה"ל (בכתוביות בטעות כ"רת"קרקים" ובסוגריים: רתק).
רט"ק הוצע לראשונה ע"י רוני יפרח בכנס מכון פישר במאי 2009 והוצג כאן בפורום באותו יום (ומאז חזרנו עליו כמה פעמים).
נכון יהיה לעשות שימוש במושג הזה בכל הקשור לנשק תלול מסלול ובייחוד לשימוש שעושה בו חיזבאללה.

בכלל הכתוביות "נהדרות"!
המג"ד אומר שמתוך החיזבאללה מנהל את הלחימה שלו "שהיא ברובה טק"קים (טילי קרקע-קרקע)"
ובכתוביות: "שהיא ברובה תק"קים"

תת"ק = תת קליברים? תת-קרקעיים?

אני באמת מתקשה להבין את הרעיון בחשיפה.
אני לא רוצה להיכנס לנקודות הבעיתיות שעלו בכתבה והוענקו במתנה לאוייב.
יש דברים שהיה נכון לחשוף, את הרוב לא.

ישן 07-09-2010, 18:53
  משתמש זכר molotov molotov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.10
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ראיתי עכשיו לראשונה את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
ראיתי עכשיו לראשונה את הכתבה.
המראיין מדבר בשפה אחת והחיילים מדברים בשפה שהוא לא מבין.
חבל.

האמירה "חושפים לראשונה" מיותרת.
אימון לחימה במנהרות כבר צולם בעבר, אפילו ע"י חדשות 10.

מקצועיות!
עדיין לא הפנימו את הרעיון של דריכה יחד.
לא נותנים פקודות בצעקות (בטח לא תדריך למשימה כשכולם קרובים אליך).

טוב לראות שהמושג רט"קרים (רקטות וטילי קרקע קרקע) חילחל וחדר לצה"ל (בכתוביות בטעות כ"רת"קרקים" ובסוגריים: רתק).
רט"ק הוצע לראשונה ע"י רוני יפרח בכנס מכון פישר במאי 2009 והוצג כאן בפורום באותו יום (ומאז חזרנו עליו כמה פעמים).
נכון יהיה לעשות שימוש במושג הזה בכל הקשור לנשק תלול מסלול ובייחוד לשימוש שעושה בו חיזבאללה.

בכלל הכתוביות "נהדרות"!
המג"ד אומר שמתוך החיזבאללה מנהל את הלחימה שלו "שהיא ברובה טק"קים (טילי קרקע-קרקע)"
ובכתוביות: "שהיא ברובה תק"קים"

תת"ק = תת קליברים? תת-קרקעיים?

אני באמת מתקשה להבין את הרעיון בחשיפה.
אני לא רוצה להיכנס לנקודות הבעיתיות שעלו בכתבה והוענקו במתנה לאוייב.
יש דברים שהיה נכון לחשוף, את הרוב לא.

למה צריך לדרוך את הנשק יחד?
ישן 07-09-2010, 05:31
  AlexZ33 AlexZ33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.04

אם כבר יודעים איפו הפתח אז למה לא להישתמש בפצצות טרמובריות?
במיני עיר תת קרקעית עד דפנות בטון, גל החום וההדף ירסק וישרוף כל דבר חי. כמות החמצן שהפיצוץ צריך גם ישאב את החמצן שעד נישאר במינהרה.

The thermobaric warhead, 2.5 meters in length, is attached to a laser guidance system. The bombs release two explosions: the first blast scatters solid-fuel particles throughout the underground labyrinth. Then, a delayed fuse ignites the explosive mixture. Temperatures can reach as high as 1600 °C (more than twice the temperature of conventional explosives), turning air into fire. The fireball travels at supersonic speeds and produces huge pressure impulses, which propagate for quite a time. Thus, to a greater degree than more conventional ordnance, thermobaric weapons are designed to spread their lethal effects throughout the length and breadth of an underground cave and more effectively kill or immobilize enemy soldiers within, without destroying the structure itself. Forces may then search cave dwellings or bunkers for the remains of sought-after human targets.

"....The thermobaric bomb releases and then detonates a fine cloud of high-explosive chemicals, creating devastating shock waves that destroy everything -and everyone -- inside a cave, bunker or building. Using a device called a Viper -- a portable laser range finder, digital map display and Global Positioning System receiver..."

In addition to the thermobaric bomb, the Afghan war will be remembered for its tactical advances -- the fusion of Special Operations Forces spotting targets on the ground and long-range bombers firing at them from the air,

http://www.washingtonpost.com/ac2/wp-dyn/A16892-2002Mar25?language=printer

נערך לאחרונה ע"י AlexZ33 בתאריך 07-09-2010 בשעה 05:35.
ישן 07-09-2010, 11:49
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה מכוסה? מבחינת מי? איך..."

יש גבול לדברים מסויימים. אי אפשר למשל לדרוש מאיתנו שכל מחבל שנהרוג, נצטרך להגיע עד אליו פיזית ולהרוג אותו עם אולר כדי לא לפגוע באנשים מסביב.
כשאתה יודע שאתה עומד להכניס את החיילים שלך למלכודת מוות כמו מנהרות כאלה, אז יש לך את הזכות המלאה לשמור על חיי החיילים שלך - לא משנה מה תגיד התקשורת - אם אתה יודע שבפנים יש לוחמים של חיזבאללה וזו לא "מנהרה אזרחית", אם יש כזה דבר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-09-2010, 08:33
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שימוש בגז יהיה מאוד..."

Even the USMC has used a thermobaric shoulder launched rocket in combat

ציטוט:
SMAW Novel Explosive (SMAW-NE

The Marines were so impressed with the success of thermobaric weapons used in Operation Enduring Freedom that they approached Naval Surface Warfare Center Indian Head and requested a shoulder-mounted version of their own. The Indian Head Division, Naval Surface Warfare Center (IHDIV, NSWC) (teaming with the Marine Corps Systems Command, NSWC Dahlgren, and Talley Defense Systems) responded to an urgent US Marine Corps need for a shoulder-launched enhanced-blast warhead, by delivering the Shoulder-Launched Multi Purpose Assault Weapon--Novel Explosive (SMAW-NE) in 2003.

Reviewing the SMAW Thermobaric Round, the team reported that it "Only received reports of two shots. One unit disintegrated a large one-story masonry type building with one round from 100 meters. They were extremely impressed. However, another unit tried to breach a wall of a similar masonry building after being unsuccessful at trying to mechanically breach a door. “The round just bounced off the wall.” They were not so impressed."
In July 2005, an article in the Marine Corps Gazette concluded that it had been highly effective in the November 2004 battle for Fallujah. , edition: "Marines could employ blast weapons prior to entering houses that had become pillboxes, not homes. The economic cost of house replacement is not comparable to American lives... all battalions adopted blast techniques appropriate to entering a bunker, assuming you did not know if the bunker was manned. ... SMAW gunners became expert at determining which wall to shoot to cause the roof to collapse and crush the insurgents fortified inside interior rooms. ... Due to the lack of penetrating power of the NE round, we found that our assaultmen had to first fire a dual-purpose rocket in order to create a hole in the wall or building. This blast was immediately followed by an NE round that would incinerate the target or literally level the structure."

Full article http://www.globalsecurity.org/milit...und/smaw-ne.htm

ישן 07-09-2010, 11:19
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
בהקשר הזה שווה לציין את בית הכלא של דוסטום בקלע אי-ג'אנגי

אני מקווה שאני לא טועה בשם

שם הוציאו את אנשי הטליבאן ובהם גם את ג'ון ווקר לינד לבסוף רק באמצעות הזרמת מים. וזה אחרי שגם הנפט לא הספיק, או לא ניצת. יש ספר גרוע אך מעניין בשם bloody heroes שעוקב אחרי אנשי האס-בי-אס שפעלו שם. מעניין לא פחות הסיפור שלהם על המעקב שערכו אחר מקום החשוד כמפקדת טליבאן למרות שלא נורתה ולו ירייה.

צריך לציין שהאמריקאים, הבריטים ובני בריתם שלטו בשטח בחוץ ויכלו לקחת את הזמן שלהם באופן יחסי. כאן מדובר במצב שאתה מסתכן בחוץ ומסתכן למטה - וזה נראה לי כמו פתח לצרות (כן כן לא ממש מגלה את אמריקה) . כלומר צריך לעשות את כל זה רק הרבה יותר מהר
ישן 09-09-2010, 08:35
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אה-הא... הם יחביאו במנהרות את..."

ממש אין מה לגחך (אם אכן זו הייתה כוונתך),

א. כבר נאמר בעבר על כוותנתם של הסורים לאמץ שיטות פעולה של אירגוני גרילה, תאר לך התמודדות במקרה של עימות, מול מס' חטיבות סוריות המורכבות מגדודים סטייל אגוז - שנלחמות מתוך ומגובות ע"י מע' מנהרות.

ב. חדש לך העניין של העברת כוחות גדולים (ממוכנים, משוריינים וכו') בתוך מנהרות על-מנת לעקוף מכשולים ולבצע הטעייה בתמרון? כי לדרום-קוריאנים זה לא חדש. (ואני באמת לא צריך להזכיר את הקשר סוריה-צפ"ק).

אני לא מציע לזלזל באף איום.
התעלמות מאיום הנ"ט הסורי במלחמת יוה"כ גרמה לכך שפלס"ר 7 נעו בנגמ"שים כאילו כלום וחטפו אש נ"ט וכמעט נמחקו. ההתעלמות הזו מטילי נ"ט גרמה אז גם לצה"ל להזניח את חשיבותו ולא להצטייד בו - בספרו של עוזי עילם, הוא כותב שבדיונים לפני המלחמה טליק התנגד ללוחמת טילי נ"ט ואמר שבצה"ל יש מספיק כלים נגד טנקים - היינו טנקים - ולאחר המלחמה, שפתאום נהיינו חכמים שלאחר מעשה, משה דיין הורה על תחילת הפיתוח של טילי נ"ט*.

אני מקווה שמי אכן אמון על הנושא לא שבוי באיזו קונספציה שתהפוך את נושא המנהרות (הסוריות והחיזבאללאיות) במלחמה הבאה למחדל הנ"ט של יוה"כ.

לכל המשוואה הזו שנקראת מלחמה יש צורך, בנוסף למשתנים האסטרטגיים הקלאסיים של אש ותמרון, להוסיף גם את המשתנים של לוחמת טט"ק על העורף ולוחמה בעלת מאפייני גרילה ע"י צבא סדיר, ואיום המנהרות הוא נגזרת של האחרון.

*אני לא ממש זוכר את הניסוחים המדוייקים כי הספר לא מולי.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 09-09-2010 בשעה 08:38.
ישן 30-04-2013, 15:14
  ADIR02666 ADIR02666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.10

כניסה למנהרות ובונקרים מהווים סיכון לכל חייל חי"ר שהרי למתגוננים יש את אלמנת ההפתעה. ניתן למלכד את המנהרות או למצוא נקודות מפתח שיאפשרו למתגוננים לראות את החיילים קודם. כניסה של חי"ר לצורך טיהור מהרה מבטלת את יכולתו הטכנולוגית שהוא מביא עמו אל מול האויב. הדרך של צהל להתמודד עם הסיטואציה הזו הוא פיתוח אמצעים טכנולוגים שיאפשרו כניסה וטיהור מבלי לסכן חיי אדם. קיימים אמצעים כאלה באוויר, מטוסים ללא טייס וגם במים לאחרונה נכנס בשירות צה"ל הפרוטקטור של רפאל. אז מדוע לא מערכת שתופעל מרחוק שתוכל לעשות זאת? בישראל יש את מיטב המוחות לא צריך לחפש בחו"ל.
דמיינו לכם מערכת שיכולה לנוע במטהרים אלו שמורכב עלייה מקלע. רק נקווה שלא יקראו לה אדיר למרות שזה אחלה של שם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:18

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר