לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2010, 13:29
  idan878 idan878 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.09
ויכוח ביני לבין חברים אולי תוכלו לעזור

הממ אולי תוכלו לעזור,תראו היה לי ויכוח עם חברים לגבי איזה משהו אולי תוכלו לתת פה תשובה...
הם אומרים שמטוסים שטסים לדוגמא נגד כיוון סיבוב כדור הארץ יחוו טיסה קצרה יותר מאשר כאלה שטסים עם סיבוב כדור הארץ בגלל שכדור הארץ "זז" מתחת למטוס אז בעצם הוא צריך לטוס פחות מאשר בטיסה עם כיוון סיבוב כדור הארץ,אז רעיונית מה שהם אומרים זה שאם הליקופטר פשוט ידאה באוויר ולא יזוז קדימה או לצדדים בסופו של דבר כדור הארץ מתחתיו יתחיל לזוז בגלל סיבוב כדור הארץ...
אני טוען כמובן שלא משנה מה תהיה מהירות הסיבוב של כדור הארץ עדיין להליקופט או למטוס יש את המהירות שהוא קיבל מכדור הארץ ולכן כיוון הטיסה לא משנה,זה כמו להטיס טיסן בתוך אוטובוס,עדיין האוטובוס נוסע במהירות קבועה אבל אין לזה השפעה על מה שקורה בתוך האוטובוס.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2010, 21:04
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי TheAnalyzer שמתחילה ב "ולמה אתה מניח מראש שאני לא..."

אני לא מניח, אני בודק, וכך נמנע מלהגיד דברים לא מבוססים.

א. מהירות סיבוב כדור הארץ סביב עצמו (בקו המשווה) היא 1674 קמ"ש.
הנה מהירויותיהם המירביות של כמה מטוסים:
ססנה - 302 קמ"ש
בואינג 747 - 1053 קמ"ש
קונקורד ו-f16 - כ-2400 קמ"ש
X-43 (מל"ט) - 11,265 קמ"ש
כך שלומר שמהירות סיבוב כדור הארץ סביב עצמו היא זניחה זאת אמירה לא מבוססת.

ב. כפי שכבר נאמר כאן, המטוס טס בתוך האטמוספירה שמסתובבת יחד עם כדור הארץ, כך שגם האמירה הראשונה שלך אינה מבוססת.

ג (בונוס). אם היית צודק, ותנועתו של כדור הארץ הייתה משהו שצריך לקחת בחשבון בעת הטיסה, היה מצבנו רע מאוד, לא בגלל הסיבוב של כדור הארץ סביב עצמו, אלא בגלל תנועתו ביחס לשמש במהירות של 107,219 קמ"ש (יותר מהיר מכל מטוס), שהייתה משאירה כל מטוס שהיה ממריא מעל פני השטח תקוע בחלל החיצון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:07

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר