לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2010, 16:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע ראש מחב"ם, אל"מ רון וייסברג, השתחרר ופתח את הפה

הבוקר התפרסם ראיון במוסף 24 שעות בידיעות.

ראיון נוסף לירון דקל ברשת ב':
מדוע אל"מ במיל' רון וייסברג, ראש מחלקת בטחון מידע בצה"ל אינו רגוע?
ירון דקל
|
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/reshetbet.gif]
12.10.10 - 11:10
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.iba.org.il/bet/general/images/Audio.gif]

אל"מ במיל' רון וייסברג על ההתמודדות של צה"ל עם התקדמות הטכנולוגיה ויכולתה להזיק לצבא
אל"מ במיל' רון וייסברג השתחרר בימים האחרונים מתפקיד ראש מחלקת בטחון מידע של צה"ל. בראיון ראשון לאחר שחרורו מספר וייסברג לירון דקל על האתגר העיקרי של צה"ל, האיום הפנימי, היכולת של הפרט להזיק לצבא. וייסברג מתאר את מקרה ענת קם, את השימוש בדיסק און-קי בצה"ל, בדיקת הפוליגרף ככלי נוסף במסגרת בדיקת הבטחון ועוד.

קישור

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-10-2010, 10:13
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "לאור הצלחותיו העצומות כראש מחב"ם עדיף היה שיסכור את פיו."

מהיכרות מסויימת עם בעלי תפקידים לשעבר במערכת, מדובר בתפקיד כפוי טובה.
בחלק מהמקרים ממונה לתפקיד קצין שאין לו נסיון קודם (למרות שרון ויסברג היה בתפקידו הקודם רע"ן בטחון מידע), מדובר במחלקה לא גדולה עם אחריות על מגוון תחומים די גדול, וכתמיד - ההשקעה בתשתיות לא זוכה לתקציבים ותשומת לב אלא לזמן קצר אחרי פשלה, ובעל התפקיד ייזכר וייבחן תמיד רק על הפשלות שקרו בתקופתו.
תמיד ימצא החייל או הקצין האידיוט שמעתיק קבצים מסווגים לאייפוד שלו (קרה), מדפיס מודעות חיפוש דירה על ניירות טיוטה שמצידם השני מסמכים סופר מסווגים (קרה), גונב דיסק און קי (קרה), מאבד לפטופ מלא במידע שלא אמור להיות עליו (קרה), מצטלם למזכרת בחמ"ל עמוס מפות קוד (קרה), מחנה משגר חמ"מ מסווג בחניה של סטקייה (קרה), או סתם מספר לחברה שלו בסלולארי על המבצע של מחר (קורה כל הזמן). ומי שיחטוף את האשמה יהיה רמחב"מ.
אני לא בא לנקות אותו מתחום האחריות שלו כי כן יש חורים שאפשר לסתום אם דופקים מספיק על השולחן, אבל שווה לזכור שכמפקד קשה לדרוש ממנו להיות אחראי למעשיהם של כל חיילי וקציני צבא ההגנה לישראל בסדיר, בקבע ובמילואים.
ישן 19-10-2010, 10:48
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "מהיכרות מסויימת עם בעלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
בעל התפקיד ייזכר וייבחן תמיד רק על הפשלות שקרו בתקופתו.
.

אף אחד לא חושב ברצינות שרמחב"ם יכול להיות אחראי על כלל חיילי צה"ל. אבל כאשר מוגשים בצורה מסודרת חומרים מסווגים מאוד המצויים ברשת למשל, ולא נעשה דבר במשך שנים (!) רמחב"ם אשם .

כשחומר מסווג ביותר מוצג לצנזורה עם כל הפרטים הנחוצים לטיפול בו ובמפרסם, ולא נעשה דבר במשך חודשים - הצנזורה אשמה.

למרבה הצער פעמים רבות מבוצעות פעילויות מטופשות בשם הרייטינג ו"הרתעה" כביכול - זכור למשל מקרה "יריחו 4 משופר/גרעיני" שהזניק את אנשי מלמ"ב לחקור בנושא. (חקירת סרק מיותרת כמובן)

הנושא נטחן עד דק גם בפורום זה, ודבר לא נעשה ולצערי סביר שמצב זה יימשך גם בעתיד. פרטים אצל מנהלי הפורום...שיכולים לספק דוגמאות למכביר. שאלו את יוסיפון על "תיקיית הקרטון" (המטאפורית) אותה הוא נושא עמו.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 19-10-2010 בשעה 10:53.
ישן 19-10-2010, 13:11
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
מספר נקודות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ראש מחב"ם, אל"מ רון וייסברג, השתחרר ופתח את הפה"

ע"פ ערוץ 10 ביום שלישי: תקציב 2011: 348.2 מיליארד שקל; 49.4 מיליארד שקל לביטחון.
לא ייתכן שתחום כל כך חשוב לא יתוקצב כראוי. אם זה המצב והרמטכ"לים משנת 2000 לא תקצבו כראוי אזי לטיפולו של מבקר המדינה.

התמודדות עם הטכנולוגיות החדשות באמצעות השיטות הבדוקות והישנות. לדוגמא: רכבי צה"ל. לכולנו נדמה שלא ניתן להאזין לכם כאשר אתם ברכב. תתפלאו. הרכב יכול לשמש כמכשיר האזנה וניטור (GPS) מעולה. הפתרון - לא מדברים על נושאים סודיים כגון בט"ש, אמל"ח ותו"ל בזמן הנסיעה. הזוי? פרנואידי - הלוואי שנתבדה. דרך אגב - שווה גם לבדוק במכוניות ליסינג אם אין איזה ציוד מיותר שלא אמור להגיע עם האוטו.

http://www.ibtimes.com/articles/701...king-device.htm

http://www.conti-online.com/generat...ematics_en.html

אחריות מפקד: ברגע שמפקד מבין שהוא אחראי לזליגת מידע מהיחידה שלו הוא יעשה הכל בכדי למנוע זאת. אם מפקד מחנך את חייליו ובודק את נושא בטחון מידע כשם שהוא מוודא כשירות למלחמה אזי הוא כבר עושה את רוב העבודה. השלב הבא הוא באמצעות ביקורות פתע והזמנה של הגורמים הרלוונטיים לערוך ביקורות סדירות על מנת לתקן ליקויים. אם רוח המפקד היא של מקצוענות ואחריות אישית יש סיכויים יותר טובים שהחיילים יקפידו יותר.

נערך לאחרונה ע"י ColMonty בתאריך 19-10-2010 בשעה 13:36.
ישן 19-10-2010, 16:34
  ColMonty ColMonty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.06
תגובה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בולשיט"

סרפד אלו האשמות כבדות. אם אתה מעלה אותן בפורום ראוי שהן יובאו לפני הגורמים הנוגעים לדבר וניכר שאתה יודע למי צריך לפנות.

לגבי נושא התקצוב, לקבוע "בולשיט" ואז לקחת את הדיון לכיוון אחר תוך הצבעה על אירוע בודד - אני לא חושב שזה תורם.

הנקודה שניסיתי להעביר היא שצריך לתקצב כראוי את הפעילויות הנדרשות למניעה ואו עצירה של זליגת מידע. המאבק על שמירת מידע בתוך צה"ל ומניעתו מהאויב קשה היום פי כמה וכמה אם משווים את המצב לפני עשור. המניעה נעשיית בדרך הטכנולוגית של סגירת פתחים כגון USB, מייל, והאפשרות לצרוב מידע ובדרך המסורתית של חינוך למשמעת בנושא יחד עם אכיפה. אין פתרונות קסם.

ייתכן וצריך שידוד מערכות מלא בחוק הצה"לי ושל מדינת ישראל (הגדרות מצבים וענישה) . אין לי מושג איך אפשר לעשות זאת במסגרת החוקים הקיימים כיום. אולי צריך לשאול את אסא כשר.

ישן 19-10-2010, 19:41
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "תגובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ColMonty

הנקודה שניסיתי להעביר היא שצריך לתקצב כראוי את הפעילויות הנדרשות למניעה ואו עצירה של זליגת מידע.

שאלה - כיצד קשור הנושא התקציבי למקרים לא מעטים שמוכרים להנהלת הפורום לאמור:

1. מידע מסווג ביותר בעל ערכיות גבוה לאויב מופיע ברשת.
2. דיווח מסודר על החומר - מיקומו ברשת, נושאים, האנשים שהעלוהו - מועבר לגורמי מחב"ם.
3. גורמי מחב"ם דוחים את הפניה, ורק עקשנות רבה ביותר של הפונים אליהם מניבה קשב.
4. החומר מוסר מהרשת לאחר הפעלת מנופי לחץ על מחב"ם - קרי, איום בפניה לתקשורת.
5. העבריינים לא נענשים.
ישן 19-10-2010, 21:19
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אז תרשה לי לשתף אותך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "תגובה"

לפני שנה נתקלתי להפתעתי הרבה בגלריה פתוחה שהכילה עשרות תמונות של יחידה מובחרת. לוחמי הצוות נראו בפנים גלויות, מחוץ ובתוך הכלים הייעודיים שחלקם מסווגים מאוד, בבסיס היחידה ובמהלך פריסה לפעילות מבצעית. ניסיתי ביוזמתי להשיג את קב"ט היחידה אך הוא כנראה לא ממש שש לדבר עם אזרחים מן השורה, ובסופו של דבר הגעתי למנהל הפורום באתר של היחידה - הוא סיפר תירוצים שונים ומשונים והבטיח שהתמונות ירדו (לדבריו הוא גם מכיר אישית את המפק"צ). לאחר כמה חודשים של נדנודים, ותהרוג אותי למה אני צריך לנדנד לו על תמונות שחושפות חיילים ביחידה שלו, ראיתי שאין התקדמות ופניתי אל מחב"מ כולל הפנייה מדוייקת אל התמונות האמורות. הובטחה לי תגובה מהירה ונחרצת, ושאם צריך שמישהו יחטוף על כך אז אכן הוא יחטוף כראוי.

רק לפני פחות מחודש התמונות ירדו מהרשת. על הרעיון לבדוק האם מישהו נענש ויתרתי, מהסיבה הפשוטה שאני בטוח שזה פשוט לא קרה.

מה דעתך על מחב"מ עכשיו?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:59

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר