לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2010, 19:29
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
שאלה בקשר למרכבה...

מאיפה המכר הפולני שלי יודע כ"כ טוב על המרכבות?
אני לא ראיתי פרסומים דומים אצלנו, הוא פשוט יודע כל דבר על כל דבר, זה מתסכל ממש:

- Merkava Mk1 - ANI SZTUKI - wszystkie 848 sztuk zostało zmodernizowane do wariantu Mk.1B i przeniesione do rezerwy!
- Merkava Mk2 - 600 sztuk - część została zmodernizowana(375 sztuk) do wariantu Mk.2B - niezmodernizowane Mk2 przeniesiono do rezerwy - zmodernizowane są na stanie 7.Brygady Pancernej
- Merkava Mk3 - 680 sztuk - część(375 sztuk) została poddana najpierw modernizacji do wersji Mk3B ,później do wersji Mk3B Baz a na koniec do modernizacji Mk3B Baz dor Dalet(Mk3D) i w tej ostatniej konfiguracji są na stanie 188.Brygady Pancernej
- Merkava Mk4 - ile ich jest dokładnie w chwili obecnej nie wiem ale stanowią uzbrojenie 401.Brygady Pancernej!
-Pozdrawiam!

1. מרכבה סימן 1 אין כולם הוסבו לסימן 1B כמות 848 טנקים.
2. מרכבה סימן 2 600 יחידות הוסבו לסימן 2B כמות 375 יחידות. היתרה הועברו להחסנה לחטיבה 7.
3. מרכבה סימן 3 כמות 680 טנקים חלק 375 יחידות הוסבו לסימן MK3B, לאחר מכן ל-MK3B BAZ
לאחר מכן ל"דור דלת" (לפי המקור) או סימן MK2D.
במתכונת זאת הם בחטיבה משוריינת 188.
4. מרכבה סימן 4 כמות לא ידוע אבל הם בחטיבה 401 משוריינת.

מבקש עזרה עם הפולני הזה, פשוט לא ייאמן מאיפה הוא לוקח את זה...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-12-2010, 08:17
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
אתה מצהיא הצהרות לא מבוססות על תפקיד הטנק בשדה הקרב המודרני
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "מה לא מבוסס בהנחה שמספר המטוסים של ישראל ידוע?"

ציטוט:
לטנקים יש תפקיד חשוב בשדה הקרב, אבל אף אחד כבר לא רועד מפחד מאלפי טנקים שינסו להסתער לכיוון כלשהו, וכמעט בכל העולם יש נטיה לצמצום במספר הטנקים

אין ספור פוסטים נכתבו כבר על הנושא הזה בפורם.
נראה אותך אומר את זה אם תעמוד מול חטיבת שריון מסתערת, מה גם שטנקים לא אמורים להסתער לבד.

נראה שאתה מתבסס על מחדלי לבנון השניה שהיו מחדלי פיקוד, הפעלת טנקים לקויה (כאמבולנסים בין השאר) והיעדר אימון טרם המלחמה יותר מאשר מגבלות של הטנקים עצמם.
חיל אוויר לא יכול לכבוש שטח ובלחימת קרקע אין תחליף לפלטפורמה כבדה שיכולה להפיק כח אש רב תוך כדי תנועה בשילוב עם שאר הכוחות כפי שהיה עד היום.

הטנק עובר תהליכים של מודרניזציה כפי שכל מערכת עוברת והמפכה הגדולה ביותר מאז הופעתו של הטנק התבצעה בשנים האחרונות בדמות מערכת ההגנה האקטיבית אשר נותנת לראשונה מענה אקטיבי לאיום טילי הנ"ט אשר ניתן לשדרוג ועדכון מהיר יותר בהתאם לשדרוג של הטילים,
תפיסת המיגון של הטנקים לא השתנתה מיום שהטנק הופיע לראשונה בקרב במלחמת העולם הראשונה ועד היום-כלומר מיגון פאסיבי שעשוי מפלדה ובשלבים מאוחרים יותר מסגסוגות מתקדמות ומיגון ריאקטיבי.

המשותף לכל המיגונים הללו הוא שהם "מחכים" שהטיל יפגע בהם ואמורים למנוע חדירה בגלל עובי הפלדה והרכבה או ע"י הפעלת מטענים ריאקטיביים לראש הקרבי של הטיל.

מיגון ריאקטיבי מהווה פריצת דרך בכך שהוא לא "ממתין" שהטיל יפגע במטרה אלא משמיד אותו במעופו לפני הפגיעה. תפיסה זו מהווה שינוי של 180 מעלות בתפיסת המיגון של הטנק והרק"מ-מיגון אקטיבי המונע פגיעה בטנק.

צודקים האנשים הטוענים שעכשיו יחל מרוץ חימוש בין מערכות מיגון אקטיביות לטילי נ"ט, אבל שדרוג של תוכנה ומטענים של מערכת הגנה אקטיבית הוא תהליך מהיר בהרבה משדרוג של מיגון פאסיבי על סוגיו השונים.

זה טבעו של עולם, לא ניתן לעצור התקדמות טכנולוגית. ההתמודדות הזו תהיה דומה להתמודדות של המטוס מול טילי הנ"מ המתקדמים, מישהו חשב שמטוסי הקרב סיימו את הקריירה אחרי הופעת טילי הנ"מ שעשו שמות בחה"א האמרקאי בחצי הראשון של מלחמת ויאטנם ובחה"א הישראלי ביום הכיפורים?

הטנק נמצא היום באותה נקודה בה היה המטוס לאחר הופעת טילי הנ"מ בשנות ה60, חטף מכה, ואז הופקו לקחים ונערכו בהתאם.

בקיצור הטנקים הכבדים לא הולכים לשום מקום, הם ישתנה ויותאמו לדרישות המודרניות, להזכירך שהאמריקאים שולחים אברהמסים לאפגניסטן

ציטוט:
לגבי החשיבות של טנקים - הימים שבין מלחמת העולם השניה ל-73 כבר לא יחזרו.

1. מלחמת עירק הראשונה
2. מלחמת עירק השניה
הרבה טנקים השתתפו במערכות האלו וכבשו שטחים נרחבים.
אם אי פעם תהיה פלישה קרקעית אירנית לחצי האי ערב או להיפך אתה תראה בין השאר קרבות שב"ש בקנה מידה שלא נראה כבר מספר עשורים.

ציטוט:
וכמעט בכל העולם יש נטיה לצמצום במספר הטנקים

ברוסיה לא שמעו על זה
באירופה הוצגו דגמים חדשים ללאופרד וטנק צרפתי נוסף ששמו ברח שלי.
תורכיה עובדת על טנק כבד מתוצרת עצמית.
גם סעודיה ומצרים מחדשות את צי הטנקים שלהן בשנים האחרונות כולל טנקי אבראמס- וזה משפיע ישירות עלינו.
אולם באופן כללי יש ירידה בשדרוג הצבאות ברוב העולם המערבי בכל התחומים עקב המשבר הכלכלי העולמי האחרון

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 08-12-2010 בשעה 08:19.
ישן 08-12-2010, 08:52
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אתה מצהיא הצהרות לא מבוססות על תפקיד הטנק בשדה הקרב המודרני"

ציטוט:
ציטוט:
וכמעט בכל העולם יש נטיה לצמצום במספר הטנקים
ברוסיה לא שמעו על זה
באירופה הוצגו דגמים חדשים ללאופרד וטנק צרפתי נוסף ששמו ברח שלי.
תורכיה עובדת על טנק כבד מתוצרת עצמית.
גם סעודיה ומצרים מחדשות את צי הטנקים שלהן בשנים האחרונות כולל טנקי אבראמס- וזה משפיע ישירות עלינו.
אולם באופן כללי יש ירידה בשדרוג הצבאות ברוב העולם המערבי בכל התחומים עקב המשבר הכלכלי העולמי האחרון

מה בין מה שכתבת ל-"צמצום במספר הטנקים"?
רוסיה: מאגר אדיר של טנקים מימי המלחמה הקרה שמתיישן כל שנה, טנקים חדשים מיוצרים בקצב שלא מתקרב לדגדג את התיישנות הסד"כ הגדול של T72, T62 וכו' שעדיין בשירות.
גרמניה: ~400 בשירות לעומת יותר מ-2000 ליאופרד-2 בשיא.
מצריים: מייצרת אברמס, אבל אני מניח שכתחליף ל- M60A3, T62 ו- T55 שעדיין בשירות.
אפשר להמשיך, אבל לא ידוע לי על צבא גדול שמתכנן להחזיק בעוד 10 שנים יותר טנקים משהיו לו לפני 10 שנים.
ישן 08-12-2010, 22:38
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "אני ממשיך לעמוד על דעתי"

אענה לשאלה ההיפותטית שלך: אם צריך לבטל מערך בצה"ל ואפשר לבטל רק את שיריון או את חיל האוויר, צריך לבטל את צה"ל.

תבטל את חיה"א, וחיה"א של האויב והארטילריה שלו יעשו מחיל היבשה שלך קציצות.
תבטל את חיל השיריון, לא תוכל לתפוס שטח (מה תעשה, תנחית מסוקים ותשאיר אותם בנקודה אחת כדי לתפוס תאי שטח?).
ולא, לא ניתן להסתפק אך ורק בחיל רגלים במקום שיריון - חיל רגלים לא יכול להתקדם תחת התקפה ארטילרית, ולא יכול לירות במדוייק למרחקים ארוכים בעת הסתערות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 09-12-2010, 10:43
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "אני ממשיך לעמוד על דעתי"

כן, כן! מטוסים חשובים יותר מטנקים.
האם הרגל חשובה יותר מן היד?
האם כדאי ללוחם (נינג'ה או חי''רניק, לא משנה) לצאת לקרב בלעדי האיבר החשוב פחות מבין השניים האלו?

לכן ההשוואה הזו בין אויר ליבשה בכל פעם היא חסרת משמעות ואף עלולה להזיק. זאת משום שלעיתים במדינתנו בתהליכי קבלת החלטות נוטים להכתיר משהו כחשוב יותר מהשני ולוותר כליל על השני, כך יוצא שיש מערך התקפי אדיר כוח למדינת ישראל אבל אין יכולת כיבוי למול יכולת ביצוע סבירה לחלוטין של האויב בתחום פגיעה באזרחים (עורף).
כך גם יוצא שמעודדים פיתוח עסקי היי טק אבל יורים ברגליים של התלמידים ומביאים אותם לרמה נמוכה מאוד של השכלה ומיומנויות למידה.

"אז למה לי פוליטיקה עכשיו"

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 07-12-2010, 21:48
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הבאתי דוגמה קטנה....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "שאלה בקשר למרכבה..."

אני לא יודע מי הוא זה אשר כותב את הנתונים.
אני גם לא חושב שיש לו כוונות זדון, אך אם לידידים המידע הזה חשוב, תארו לעצמכם כמה זה חשוב
ל"חובבי ציון", אז....
(אתה הבנת את זה מר ברוך?...)

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:18

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר