לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2010, 19:12
צלמית המשתמש של רועי כהן
  רועי כהן רועי כהן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.07
לבנון: "חשפנו ופירקנו מערכת ריגול של צה"ל"

לבנון: "חשפנו ופירקנו מערכת ריגול של צה"ל"

מאת: ניר יהב, כתבנו לענייני ערבים, מערכת וואלה! חדשות
יום רביעי, 15 בדצמבר 2010, 18:21
הצבא הלבנוני הודיע כי איתר ופירק מערכות ריגול ישראליות שהוסתרו בשטחים לא נגישים של אזור הרכסים. הגילוי התאפשר בעקבות מידע מודיעיני שהגיע מהחיזבאללה

תגיות: חיזבאללה,צבא לבנון,ריגול

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://mscwgd.walla.co.il/w/w-248/434702-18.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://iscwgd.walla.co.il/w9/v/zoom.gif]
"מערכת הריגול אפשרה לישראל לקבוע ידעים לתקיפה". צבא לבנון (צילום: רויטרס)

צבא לבנון מפרק מערכות ריגול והאזנה ישראלים באזור הרכסים סנין ובבארוכ, בעקבות מידע מודיעיני שהגיע מחיזבאללה. כך הודיעה הערב (רביעי) מפקדת צבא לבנון. על פי ההודעה, מערכת ההאזנה שהייתה מותקנת באזור סנין כללה מכשירי תצפית ושיגור מסרים. כמו כן טענו כי המכשירים אפשרו לישראל לקבוע יעדים להתקפות בתוך לבנון. הר סנין הוא ההר השני בגובהו בלבנון, הוא נישא לגובה של 2,700 מטר מעל פני הים. כפר בארוק נמצא במקום גבוה אף הוא, בהרי השוף.

http://news.walla.co.il/?w=//1768305
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2010, 14:36
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי גד31 שמתחילה ב "שמלות"

בגדול, נראה לי שצה"ל צדק.
הרי המטרה שלך בחסימת ציר היא לעכב. אין כמעט אפשרות לחסום ציר לנצח.
במקרה של השמלות: אויב היה עובר, מתפוצץ, מפנה נפגעים וממשיך
במקרה של המוקשים הוא צריך לעצור, לנטרל וכו - מה שבסה"כ לוקח יותר זמן (לדעתי)

השמלות טובות, אך למתארים אחרים
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 16-12-2010, 14:14
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי eldad_reznik שמתחילה ב "עוד תמונות"

תרגון איכותי ביותר:
היחידה המקצועית של הצבא על 15/12/2010 לפרק את המערכת בריגול לירות נטועים על ידי האויב הישראלי באזור Sannine, שנמצא כחמישה חלקים מכיל: ... ואת מקורות להאכיל את האנרגיה במערכת.

העבודה של מערכת זו מופעלת טכנית גבוהה, המגיעה כדי לזהות מטרות לטווח ארוך זיהו במדויק, ולקבוע את הקואורדינטות של מטרות קרקע כדי להקל על פגע. לייזר עובד לגבולות 20 ק"מ, ואת מה שהוא מאמין בו לכסות את הסדרה כולה ואת באזורים המזרחיים של Sannine והבארוק והסביבה, והעברת מה הולך שם.

הוא גם ליחידה אחרת לפרק מערכת השנייה, מסובכת יותר באזור ההררי של הבארוק.

באמת נושא האמונה במקורות להאכיל את האנרגיה במערכת זה נושא חשוב מאוד.
ישן 16-12-2010, 15:47
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי P_o_o שמתחילה ב "חיפוש בגוגל של "beam systems..."

לא חושב שמפעל תע"ש הוגדר כחלק מנוף ים.
לעומת זאת ראיתי ששמו של Dr. Judd Blass מ-beam systems נקשר איך שהוא לאלביט ושהיום הוא יועץ פרטי בארה"ב.
בכל מקרה - כפי שכבר נכתב פה, כנראה מדובר בענתיקה, לפי הכרטיסים האלו לפחות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מה שכן, יכול להיות שחיזבאללה חיברו פה בין אמצעי תצפית מוסווים שנמצאו לבין עוד כל מיני חתיכות שננטשו ב-83 ושכבו במחסני החיזבאללה וחיכו ליום בו הם יצטרכו הישגים תעמולתיים, נניח כשהם עומדים להיות מואשמים רשמית ברצח רוה"מ הלבנוני...
קשה לי להאמין שהשאירו תוויות בעברית בצורה כל כך בוטה על ציוד.

בכל מקרה - אני מאמין שיש בכל מיני מקומות במדינות העימות (או אפילו במדינות שבינתיים פרץ שלום עמם) כל מיני מתקנים שבחורינו הטובים שתלו ושלא היה צורך לסכן חיים ולאסוף אותם בחזרה כשסיימו את תפקידם או התיישנו.

נערך לאחרונה ע"י ISHPUZ בתאריך 16-12-2010 בשעה 15:51.
ישן 16-12-2010, 17:40
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "דווקא ציוד מסווג הוא לעיתים..."

אני דווקא רואה לא מעט סימני בלאי על הציוד שמציץ מתוך ה"סלע".
ובאשר לענתיקות בשימוש מבצעי היום, קשה לי להאמין שהטובות שביחידות הטכנולוגיה שלנו לא יכולות למצוא ציוד תקשורת MILSPEC מודרני יותר וממשיכות להשתמש בדברים שהם כנראה משנות השבעים.
שלא לדבר על היכולות המודרניות. לא סביר שישתמשו באלקטרואופטיקה, חומרת דחיסה ותקשורת בני 30 כשהיום היכולות גבוהות הרבה יותר.
ה"עלות" של שתילת מתקן כזה היא מרכיב הסיכון העיקרי ואם כבר שולחים בחורים טובים עם טוריה לשתול את המתקן ינסו להפיק ממנו כמה שיותר. אם נשווה את זה לשיגור לווין - אז אני מאמין שאופק 9 נושא עליו את מיטב הטכנולוגיות הכי עדכניות שיש, למרות שמחשבים מבוססי שפופרות ואקום הם ציוד שיש איתו יותר נסיון.
ישן 16-12-2010, 18:10
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אני דווקא רואה לא מעט סימני..."

מה יש מתחת להסוואה- אין לי מושג. דיברתי על "מתקן התקשורת", זה עם הכרטיסים הגלויים, הכיתובים בעברית וכו'. הוא לא נראה בלוי. הבנתי הזעומה ב-RF לא מאפשרת לי לתזמן את הרכיבים.

בכל מיקרה- לא הייתי מתפלא בכלל אם אופק 9 נושא מספר רכיבים שפותחו עבור אופק 1 לפני 20-30 שנה, שהרווח הצפוי במשקל, בעלות ובביצועים פשוט לא מצדיק את העלות והעלות של אפיון, פיתוח ובחינת רכיב חדש. "מיטב בחורינו" יכולים אמנם לעשות הכל, אבל אם מערכת X עובדת, והיא אופיינה לפני 10 שנים בסיווג גבוה, ובמדור הספציפי שאחראי ליחידה המסוימת הזו אין כרגע קפ"ט שמבין בכך, וצוות הפיתוח המתאים עבר לתחום אחר- אולי יוחלט להמשיך להשתמש בה במקום לערוך סיווג ביטחוני לחברה חיצונית/מחלקה בבי"מ בחה"א, להסתמך על אפיון של יחידה אחרת בחיל אחר וכו'.
דוגמא אחרת- מערכות גרעיניות:

לא ממש שיא הטכנולוגיה.
ישן 16-12-2010, 20:06
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
NRG התעוררו: צבא לבנון: כיתוב בעברית נמצא על מתקני הריגול
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי eldad_reznik שמתחילה ב "עוד תמונות"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&loc=1&tmp=4607

"לאחר חשיפת המתקנים שהוסוו כסלעים בהרים הצופים על ביירות, מפרסם צבא לבנון תמונות שלכאורה מתעדות כיתוב בעברית על המכשירים. על לוחית מתכת שהוצמדה למתקן נכתב "מיני ענן" ומופיעה המילה "ישראל" באנגלית. מצה"ל לא נמסרה כל תגובה"

"הלוחית (בתמונה) נושאת מספר פרטים טכניים וסידוריים, אך הפרט המפליל ביותר הוא הכיתוב בעברית "מיני ענן" ומה שנדמה כמו שם החברה המייצרת. חיפוש שנעשה העלה כי מדובר בחברה שכבר נסגרה. "

ישן 16-12-2010, 18:44
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "אבהיר למה התכוונתי: אני מכיר..."

אסביר למה התכוונתי:

השימוש במונח 'לבלמס' עבור הפעולה של הסתרת מקור הוא שגוי. זהו זה.

אתן דוגמה של מסמכים:
  • מסמך שבו ישראל רוכשת מארצות הברית אמל"ח הוא גם מסווג (לא בלמ"ס), וגם מראה שמקורו בישראל.
  • מסמך שבו חברת קש שהקימה ישראל רוכשת אמל"ח ממדינה כזו או אחרת, לצורך מחקר לדוגמה, הוא מסווג (לא בלמ"ס! לא מבולמ"ס!), אבל אמור להיות כזה שלא ניתן יהיה לזהות שמקורו בישראל. הוא עדיין מסווג. עדיין "לעיניך בלבד". עדיין לא רוצים שהוא יגיע לידיים נוספות מאלה שכתבו אותו ואלה שהוא מיועד אליהם. אבל לא ניתן לזהות שמקורו בישראל.
  • יכול להיות גם מצב שבו מסמך איננו מסווג (כלומר, אכן הינו מבולמ"ס), וניתן לזהות שמקורו בישראל (לא הוסתר מקורו). לדוגמה - מסמך אודות רכש של ציוד משרדי...
  • וכמובן יכול להיות מסמך שאיננו מסווג ומקושר לישראל. לדוגמה, הודעה בפורום פרש...
אלה הם שני פרמטרים בוליאניים בלתי-תלויים שיוצרים מטריצה של 4 אפשרויות לכל מסמך (ואובייקטים אחרים).

השימוש במונח 'בלמו"ס' עבור הפעולה הזו הוא שגוי, וזה צריך להיות מספיק, כמו שלקרוא לעגבניה מלפפון זה שגוי, וזו סיבה מספיק טובה לרוב האנשים לא לעשות את זה. מעבר לכך, זה מסוכן. זה מזכיר לי אנקדוטה קטנה: היה לי מפקד שנהג לפעמים, כשרצה להגיד לי ולעמיתי שעניין מסוים איננו שו"ס שייחודי לשלושתנו, "זה בלמ"ס". זה עדיין היה מסווג. זה עדיין היה ס"ב. לא סתם ס"ב אלא ס"ב כחול עם נצנצים. אלא שפשוט זה היה שו"ס שהיה רלבנטי לכלל הקבוצה שנמניתי עימה ולא רק לשלושתנו. אז על זה הוא היה נוהג להגיד "זה בלמ"ס". זה לא רעיון כל-כך טוב, כי זה עלול לגרום לטעויות מביכות במקרה הטוב, וקטלניות במקרה הפחות טוב...

אולי מכרך שגה, אולי הוא לא רצה להשתמש במונח אחר כי הוא החשיב אותו כ'טכני' או 'מקצועי' מדי, אולי הוא עשה זאת כחלק מ"טבע הדברים" שבגללם הוא לא סיפר לך כמעט כלום על מעשיו, ואולי הסיבה היא אחרת. בכל מקרה, זה לא המונח המתאים.
ישן 16-12-2010, 20:27
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אסביר למה התכוונתי: השימוש..."

סיווג
(ז')
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://iscwgd.walla.co.il/spc.gif]
מיון, דירוג, חלוקה למחלקות, מידור, רמת סודיות, רמת חשיפה לסודות

לסווג
(פ')
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://iscwgd.walla.co.il/spc.gif]
לחלק לפי סוג, לערוך לפי סוג, לסדר לפי מחלקות, לקבוע סיווג, להעניק דרגת סודיות

אני גם מכיר את המושג כלבלמ"ס.
ויש בזה הגיון , אם מוסטפה משירות המודיעין הסורי מוצא קופסה שכתוב עליה בעיברית הוא מסווג אותה כישראלית, לכן אם אני מוחק את האלבה מהנעלים אז לכאורה אני גורם לכך שלא ניתן יהיה לסווג את הנעל של כישראלית.

אין שום קשר לרמת הסיווג של של האלמנט מבחינת סודיות אלא לרמת היכולת של האויב למיין את הציוד לערמה של שאריות שצה"ל השאיר.

ישן 16-12-2010, 20:02
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי רועי כהן שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG] שרון בן ישי..."

בזמן האחרון אני קורא אצל רון בן ישי יותר ויותר דברים שהם במקרה הטוב ניחושים מלומדים (ספקולציות) או קישורים מלומדים שלא מכבדים אותו, ומתאימים יותר למבחבט היקר מ-NRG.

מהמאמר האחרון שלו:
"למערכת זו הוצמד מתקן לייזר רב עוצמה שככל הנראה מיועד למדוד את הטווח למטרות ואולי גם "לציין" את המטרות עבור חימוש מדויק המתביית על "כתם" לייזר. חימוש כזה אפשר להטיל ממטוסים."
למה רב עוצמה? איך הוא יודע? האם מט"ל סטנדרטי משמש גם לציון מטרות? האם חימוש מבויית לייזר משמש רק במטוסים?

"חשיפת המתקנים אלה מהווה ללא ספק נזק חמור ליכולות איסוף המודיעין והפגיעה במטרות של הגורם שהתקין אותם."
למה "ללא ספק נזק חמור"? למה לפגיעה במטרות?

"אם אמנם ישראל היא שהצליחה לשתול מתקנים סופר-מתוחכמים אלה בהרי מרכז לבנון, אפשר לראות בכך הישג מודיעיני-צבאי ממדרגה ראשונה ועדות לתעוזה וכישרון לא מבוטלים. מיקומם של המתקנים אפשר להם שליטה טובה בתצפית חזותית וגם איסוף מודיעין אלקטרוני לא רק על המרחב האווירי של לבנון ומזרח סוריה אלא גם על מפקדות חיזבאללה וצבא לבנון הממוקמים באיזור ביירות. באזור הזה מחזיק חיזבאללה מתקני אמל"ח חשובים."
מאיפה הוא דוחף פתאום איסוף מודיעין אלקטרוני, ולמה טוב המשפט "לא רק על המרחב האווירי של לבנון ומזרח סוריה אלא גם על מפקדות חיזבאללה וצבא לבנון הממוקמים באיזור ביירות"

והכי חשוב, איך כבוד המקצוען לא מתייחס לזה שניכר שהמתקנים לא צולמו איפה שאולי נחשפו, שהמזוודות שצולמו נראות מאוד מאוד לא קשורות ושזה מזכיר את תמונות נשק השלל "ממלחמת לבנון השניה" שהעניק נסראללה לאחמדינג'אד ועוד?

זה בחבוט עדין, אבל בחבוט, באמת שאני מצפה יותר מרון בן-ישי - אין לי ספק שכיום הוא הפרשן/כתב הצבאי הבכיר וכנראה הטוב ביותר בתחום. כל מאמר שלו לרוב מגובה היטב. אז מה קרה הפעם?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3999998,00.html

ישן 16-12-2010, 23:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "שים לב שאני מתייחס למשפט..."

ולמרות זאת אתה חוזר שנית על ה"ללא ספק".

שקלתי לרגע לכתוב את הדברים הבאים, אבל הנחתי שהם ברורים. אסביר בקצרה:
באמצעים מהסוג הזה לאיסוף מודיעין משתמשים רק במקרים קיצוניים. בלי להיכנס לנתונים ספציפיים, זה יקר מאוד (הן במונחי כסף והן במונחי זמן), ומסוכן מאוד. מתי מוכנים לעשות דבר כזה? מה זה מקרה קיצוני? באופן כללי, יש שני פרמטרים עיקריים כדי לשקול את זה: (1) חשיבות המידע; (2) העדר מקורות חלופיים. לדוגמה, להתקין אמצעי האזנה בלשכת חמנהאי זהב עניין אחד, ולהתקין עשרות אלפי אמצעי האזנה בכל משרדי כל גורמי המדינה באיראן זה עניין אחר.
בהינתן שתמיד רוצים יותר מודיעין ממה שיש, אבל היכולות לבצע מבצעים מיוחדים מוגבלות מאוד, צריך לבצע 'הכרעות קשות' בתיעדוף, בהכללה ניתן לומר את הדברים הפשוטים הבאים:
  • לא שמים מערכת זאת, כשיש אמצעים חלופיים להשיג את המידע שהיא מספקת. להפך, שמים אותה שם רק כי אין אמצעים כאלה.
  • שמים אותה שם רק כי המידע שהיא מספקת חשוב מאוד, ולא כי הוא NICE TO HAVE או כי לאיזה סג"ם בחט"ם היה משעמם...
  • אחרי ששמים אחת כזאת, לא שמים שם עוד 10 כאלה בשביל הכיף לגיבוי; יש מקומות יותר חשובים לנצל בהם את מעט היכולות האלה.
מכאן נובע ישירות:
  • אם הייתה מערכת כזאת, זה אומר שאין מקורות חלופיים למידע שהיא מספקת, בסבירות גבוהה. (יכול להיות, לדוגמה, שפותח מקור חלופי 'זול' אחרי שהותקנה המערכת).
  • אם היא נתפסה, זה אומר שבסבירות גבוהה, יש מידע חשוב שקודם הייתה לנו נגישות אליו ועכשיו אין לנו = "נזק חמור ליכולות איסוף המודיעין". ("פגיעה במטרות" זה אתה אמרת ולא אני.)
ישן 16-12-2010, 21:13
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אפשרות -
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "בהמשך להודעתי הקודמת כאן אשכול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
הייתכן שהשארנו מילים בעברית על הציוד?
אולי מדובר בזיוף של הלבנונים כחלק מלוחמה פסיכולוגית?

המערכת שימשה פיתיון עבור צה"ל באמצעותו תיבדקנה שיטות הפעולה של האויב/ מישוש דופק או אולי אמצעי הסחה כלשהוא לדבר העיקרי...

גם בעיניי המערכות נראות ישנות

ישן 16-12-2010, 21:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא.. לא ידוע לי..
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "ידוע לך על עוד מקרים בעבר בהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
ידוע לך על עוד מקרים בעבר בהם צה"ל או צבאות זרים הטמינו ציוד מעבר לגבול כפתיון?
נשמע לי הזוי ומעט לא יעיל.

אני פשוט תוהה לעומקו של עניין.. לנסות ולעלות על או להתחקות אחר אופן פעולתם של כוחות האויב בניסיונותיהם לאתר את אמצעי הריגול..

ישן 18-12-2010, 22:55
צלמית המשתמש של רועי AZ

באמת שלא הבנתי מה אתה בא להוכיח כאן....
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אז מה אם זה מסווג?"

אף מבצע ייעודי, שדורש אישורים בדרגים הגבוהים ביותר, לא נחשף והוא מסווג ביותר.

האם שמעתי על מבצעים כמו שציינתי לעיל? לא... האם אפשר לחשוב על אפשרות כזו - כן.

האם האפשרות ברת ביצוע? ועוד איך. האם יעיל? לדעתי מאוד...

זה הכל

ישן 18-12-2010, 23:45
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

לא נורא, אני אסביר
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "באמת שלא הבנתי מה אתה בא להוכיח כאן...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
אף מבצע ייעודי, שדורש אישורים בדרגים הגבוהים ביותר, לא נחשף והוא מסווג ביותר.

המון מבצעים 'ייעודיים' (בניגוד למבצעים חסרי המטרה), שדורשים אישורים בדרגים הגבוהים ביותר, נחשפים, אפילו שהם 'מסווגים ביותר'. הבאתי שלוש דוגמות למעלה. יש עוד אינספור.

שי לא שאל האם אתה יודע שבמקרה הזה דובר במבצע מהסוג שהעלית, אלא האם היו אי-פעם בהיסטוריה האנושית, במדינה כלשהי, מבצעים דומים. "חחח אחי ברור שאי אפשר לדעת זה מסווג חחח" זו לא תשובה, כי יש המון דברים מסווגים שאנחנו יודעים עליהם, כי בסופו של דבר הם פורסמו. זה שמבצעים כאלה, אם התקיימו, היו מסווגים בזמן אמת, לא אומר בשום אופן שהיום לא יודעים עליהם. ואומר זאת שוב, כי זה מאוד מורכב ומבלבל. ההפעלה של אליה כהן הייתה מסווגת, היום יודעים עליה; המנהרה בברלין הייתה מסווגת, היום יודעים עליה; היו כמה וכמה מבצעי הטעיה ענקיים מצד בעלות הברית בזמן מלחמת העולם השניה, היום יודעים עליהן. זה שמשהו היה סודי אי-פעם לא אומר שהיום לא יודעים עליו, ולכן התשובה "זה סודי" לא קשורה לשאלה "האם אתה יודע על משהו שהיה סודי בעבר, אבל כבר ידוע היום?"

אתה מוזמן להתחיל לקרוא כאן: http://en.wikipedia.org/wiki/Catego...ence_operations

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
זה הכל
ישן 19-12-2010, 02:01
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "תפריד בצורה מוחלטת בין צה"ל..."

אינני צריך להפריד בין צה"ל לצבאות זרים כי שי שאל על "צה"ל או צבאות זרים", ולכן אפילו אם אני מקבל את הטענה שמבצעים של צה"ל לא פורסמו, או שיש סיבה מיוחדת לא לדבר עליהם בפורום, בגלל חוקי הפורום, בגלל חוקי מדינת ישראל, או מכל סיבה אחרת, השאלה של שי עדיין תקפה, והתשובה "אבל זה מסווג" איננה (כי עדיין נשאר החלק של "או צבאות זרים").

"מסווגים הרמטית" הוא מונח שהמצאת הרגע, אבל העובדה הפשוטה היא שגם מבצעי "לוחמת מודיעין" וגם מבצעי "הונאה/פתיון מעבר לגבול" פורסמו בעבר ויפורסמו בעתיד. אני נותן שוב את הדוגמה של Operation Ruthless שהזכרתי למעלה (ולא התייחסת אליו). אליו אני מוסיף את כל מבצעי ההטעיה של מדינת הברית במלחמת העולם השנייה (שגם הזכרתי למעלה, וגם אליהם לא התייחסת), ומציין ספציפית את Operation Mincemeat ואת המבצע שאני בטוח שכמעט כולם מכירים Operation Bodyguard ו-Operation Fortitude. אם הולכים לערך על Operation Fortitude בויקיפדיה מוצאים למטה קישורים לעוד 20 מבצעים שהיו חלק ממערכת ההטעיה של בעלות הברית במלחמה.

אפילו אם אתה ורועי תגידו את זה שוב עוד 10 פעמים זה לא יהפוך לנכון: מבצעי "לוחמת מודיעין", מבצעי "הונאה/פתיון מעבר לגבול", או איך שלא תקראו לזה פורסמו בעבר, אפילו אם היו מסווגים, 'סופר מסווגים' או 'סופר דופר מסווגים' (וזה כולל "מסווגים הרמטית"). אני מזכיר שוב את Operation Ruthless שמטרתו הייתה השגת ספרי הצופן של האניגמה של הצי, שלא די בכך שהיה מבצע "לוחמת מודיעין" באופיו, הוא היה קשור לאניגמה, שאני מזכיר שהחומר המודיעני ממנה נקרא "אולטרה" כי הוא נחשב לבעל סיווג יותר גבוה מהסיווג הגבוה ביותר שהיה לבריטים בזמן המלחמה...
והוא פורסם. (אפילו שלא יצא לפועל, כך מספרים...)

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 19-12-2010 בשעה 02:03.
ישן 19-12-2010, 16:35
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה לא מעניין אותי מה שי שאל על צבאות זרים...
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אינני צריך להפריד בין צה"ל..."

אני דיברתי על אפשרות מסוימת שנראתה לי סבירה (כי הסוואה חוראנית כזו של ציוד לא תבוצע גם לא ע"י סיירת שק"ם - לא בלי מחשבה/מטרה מאחורי זה - וזה אם אנחנו יוצאים מנק' הנחה שזה לא זיוף אחד גדול של חיזבאללה) הוא שאל אם שמעתי על אפשרות כזו (וזה לא משנה אם זה צה"ל או צבאות אחרים) וטען בנוסף שזה נשמע לו הזוי ולא יעיל (ואני לא מצטט במדויק)

לטעון שאם לא שמעתי על זה אז זה לא אפשרי/קיים/ הזוי - לחלוטין לא רציני.

אין דבר כזה מבצעים "חסרי מטרה".. מבצעים יעודיים הם מבצעים שלשמה הוקמה היחידה והם עיקר פעילותה וישנה הפלגה הייעודית שמוציאה אותם אל הפועל.. אין לי מושג מה הותר לפרסום ומה העלית (אתה מדבר על מבצעי "כסף" ו"זהב"?) אבל בטוח שמעולם לא הותרו לפרסום מבצעים מודיעיניים צה"ליים מסווגים כפי שסירפד ציין..

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 19-12-2010 בשעה 16:37.
ישן 16-12-2010, 22:36
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
המלצה אקסטרפולצייה על סמך ספקולציות קודמות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי כהן שמתחילה ב "לבנון: "חשפנו ופירקנו מערכת ריגול של צה"ל""

יתכן שהצרוף של אלקטרוניקה הנראת כמיושנת:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...719#post3903329
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...719#post3903353
ומערכת ההשמדה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...719#post3903311
יכולים להצביע על כך שלא טרחו להסוות את מקור הרכיבים בהסתמך שמערכת ההשמדה תבטיח שצר ואויב לעולם לא יראה אותם, אך עקב גילה, כשלה מערכת ההשמדה?
אם אמנם המערכת כה ישנה(?) מספר תהיות:
  1. כנראה שהיא עבדה אינטנסיבית פעמים אחדות, ומכאן הוחלפו הבטריות מספר פעמים... סביר שהמערכת תוחזקה באותן הזדמנויות. ומערכת ההשמדה לא נבדקה??
  2. אם אלו היכולות מלפני שנים כה רבות... למה המערכות העדכניות מסוגלות...
לשם אומדן גילה, מתי החלו למדוד טווחים בלייזר?

ישן 16-12-2010, 23:16
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
לדעתי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי כהן שמתחילה ב "לבנון: "חשפנו ופירקנו מערכת ריגול של צה"ל""

אולי זה בכלל ציוד מיושן שהושאר בשטח בתור גיבוי, בחזקת "אם עבד בסדר גמור עד עכשיו, למה להפריע לו?"...
בכל מקרה ממש לא ברור לי איך - לפי דברי רון בן ישי - עקב הגילוי נגרם "ללא ספק נזק חמור ליכולות איסוף המודיעין", כאשר דיי ברור שהציוד הנ"ל הוא בוודאי לא הציוד היחיד של שירותי הביון שלנו שיש בשטח לבנון, ובוודאי ניתן להחליף אותו בציוד חדש מתי שישראל תחפוץ בכך... כמו שהניחו את הציוד הזה שם, כך אפשר להניח אחר במקומו...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 05-09-2014, 19:49
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "דיווח לבנוני: מל"ט ישראלי הפציץ מתקן האזנה שנחשף בדרום לבנון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong1
המתקן שהופצץ אותר מוקדם יותר על ידי צבא לבנון, סמוך לעיר צור. לפי גורמים בחיזבאללה, בהפצצה נהרג לוחם של הארגון וכמה נוספים נפצעו
לא כך על פי YNET:
"פעיל חיזבאללה נהרג מפיצוץ מתקן ישראלי"
סוכנות הידיעות הלבנונית דיווחה שמתקן האזנה ישראלי פוצץ באזור צידון. דיווחים סותרים על הגורם שפוצץ אותו: חיזבאללה, הצבא הלבנוני או צה"ל. לפי הדיווחים, פעיל חיזבאללה נהרג ואחר נפצע בפיצוץ זה

המתקן פוצץ, לא הופצץ.
השמדה עצמית מופעלת מרחוק? או תאונת עבודה של החיזבאלה?

וYNET לא מפספסים גם צבע לכתבה כמיטב הדמיון המזרחי :
ציטוט:
ב"אל-מנאר" טענו כי סוג ריגול זה אינו חדש, ובשנים האחרונות נתפסו בסעודיה, בטורקיה ובמצרים עופות שהתברר שהושתלו בהם מכשירי האזנה ישראליים.
ומה נתפס באירן? סנאים כמדומני רק לכריש מסיני לא היה מכשיר, הוזנח המסכן, צער בעלי חיים...

ישן 06-09-2014, 00:02
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
התמונות
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[QUOTE=strong1]המתקן שהופצץ..."

מ YNET

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2014/09/05/5569643/AFP0859037-01-08286632_b.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2014/09/05/5569651/AP0BEI101-Main-2014-09-05T17-58-16_b.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2014/09/05/5569661/EPA04386513287631_wa.jpg]

והנה מהדיילי סטאר

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.dailystar.com.lb/dailystar/Pictures/2014/09/05/344984_img650x420_img650x420_crop.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.dailystar.com.lb/dailystar/Pictures/2014/09/05/344983_img650x420_img650x420_crop.jpg]
ישן 04-10-2015, 14:54
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
עוד אחד

Lebanese Army Dismantles Zionist Spy Device in the South
http://www.almanar.com.lb/english/a...d=19&eid=232550

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://image.almanar.com.lb/english/edimg/2015/outside/Middle_East/Lebanon/spy_device.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://image.almanar.com.lb/english/edimg/2015/outside/Middle_East/Lebanon/spy_device2.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://image.almanar.com.lb/english/edimg/2015/outside/Middle_East/Lebanon/spy_device3.jpg]

אשכולות קודמים

"הארץ":"דיווח: אמצעי ריגול ישראלי פוצץ בלבנון"
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=491477

ירדן: "הוסרו מתקני ריגול וחומרי נפץ ישראלים שהוטמנו לפני עשרות שנים"
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=590693

"מתקני הריגול": לבנון התלוננה באו"ם נגד ישראל
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=530891

חיזבאללה: חשפנו כבלי האזנה של ישראל
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=491478

נחשף מתקן האזנה סודי
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=355216
ישן 16-03-2016, 11:10
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
התמונה בכתבה שגויה
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "דיווח: אותר מתקן ריגול ישראלי בדרום לבנון"

באירוע המדובר אותר מתקן צילום ושידור שהוטמן ליד הקו הכחול באזור הגבול בין ישראל ללבנון מול מנחת מסוקים ועמדה של צבא לבנון במזרח הכפר מרכבא - כך לפי אתר אל-מנאר של החיזבאללה. רק חבל שהתמונה היא בכלל של מתקן ללא אופטיקה שאותר בתאריך 02.12.2015 מתחת הכביש שמוביל מהעיירה מארג' עיון אל הכפר אל חיאם, היא פורסמה בהקשר לאירוע הנ"ל באתר העיתון הלבנוני א-סאפיר ומשם התגלגלה לשאר העולם.

אתר אל-מנאר של החיזבאללה פירסם את התמונה הבאה שאמצעי שאותר, גם כאן קצת חבל שהוא כבר פירסם את אותה תמונה בתאריך 29.01.16 והאמצעי בכלל נתפס על הגדר הטכנית (הקו הכחול) ליד הכפר עדייסה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:13

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר