לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2010, 23:15
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
אורי אבנרי: תנו להם לעזוב אותנו בשקט(טור דעה)

אי אפשר לכפות על רבנים איך לפרש את דתם. כאשר הדתיים זועקים חמס על התערבות המדינה בעניינים דתיים, הם צודקים בהחלט. לכן צריך להפריד את הדת מהמדינה אורי אבנרי

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4001235,00.html

טורים כאלה לרוב ממש מעצבנות אותי, אבל כשאני קורא טוקבקים של אנשים כמוני שהם לא דתיים אבל חשובה להם היהדות , אי ההפיכה של המדינה לשתי מדינות (דתיים וחילוניים) וההכרה כי היהדות היא גם לאום וגם דת ובאחד הטוקבקים הביאו ציטטה יפה של הרצל בקשר לשילוב הזה אני מרגיש שאני לא לבד והינה הציטוט:

"חזון החינוך הפרטי של הרצל תואם להפליא את חזונו לגבי המדינה היהודית שתקום, כפי שמלמד אותנו מחקרו של ד"ר יורם חזוני (פורסם בכתב העת "תכלת" 11). וכך ניסח את הדברים באחת מטיוטות ה"חוקה" שהציע למדינה החדשה: ליישוב היהודי "תהיה ממשלה עממית... שתהיה יהודית באופייה..." (13 ביולי 1903). מהי מדינה "יהודית באופייה"? על כך ניתן בהחלט לדון, אך ודאי - לפחות אליבא דהרצל - שהממסד הדתי נוטל בה חלק מהותי. במקום אחר הוא כותב: "הרבנים יהיו עמודי התווך של הארגון שלי, ואני אכבדם על כך. הם יעוררו את האנשים, ילמדו אותם... ויאירו את עיניהם..." (יומן, 15 ביוני 1895). הרצל, וזאת עובדה, לא תמך בהפרדת הדת מהמדינה.
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3306209,00.html

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 19-12-2010 בשעה 23:25.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2010, 08:22
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אבל זכותה של מדינת ישראל..."

מה זה "זכותה"? בכל מדינה דמוקרטית נורמאלית אתה פוגע בזכויות מסויימות של בני אדם בגלל חשש מהפרה שלהם, פה אתה פוגע בזכויות של בני אדם בשביל..מממ.. מה בעצם? האנשים הללו לא פוגעים באף אחד ולא עושים נזק לאף אחד ע"י כך שהם יתחתנו/יפתחו עסק בשבת/יסעו בתחבורה ציבורית בשבת.

כשאתה אומר "זכותה" של מדינת ישראל לא להכיר בנישואים שלה אתה בעצם אומר שפסולי חיתון ששירתו בצה"ל, משלמים מיסים, עובדים, לומדים ובאופן כללי מתחזקים את המדינה הרבה יותר מתלמידי הישיבות בבני ברק ומאה שערים צריכים להתחתן בקפריסין ואילו הפרזיטים יעשו בידיוק ההפך ויתחתנו בארץ. טמטום כזה קשה של מדינה כלפי אזרחים שלה אפשר למצוא בעולם השלישי בעיקר, לא במדינה שאמורה לתת לאזרחים שממלאים את כל חובותיהם גם את מלוא זכויותיהם..
ישן 23-12-2010, 17:52
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=בנג'ו]מה זה "זכותה"?..."

ה"גויים" הם פסולי חיתון שאחד מההורים שלהם יהודי, מרגישים יהודים ונתפסים כיהודים גם כן בגולה, זה שהדת מחשיבה אנשים כאלה כסוג ב' והמדינה נותנת לזה(=דעות חשוכות מימי הביניים) יד מראה עד כמה המדינה הזאת נשארה בשנת תפל"ד ולא התקדמה מאז.

ציטוט:

ותפסיק לנפנף כל הזמן ב"הם שירתו בצה"ל", המדינה הזו הוקמה כמדינה יהודית לא כ"מדינת המשרתים בצה"ל".

אל תהיה דמגוג בבקשה, המדינה הזאת הוקמה ע"י תנועות לאומיות(תחת הכותרת הכללית של התנועה הציונית) שרצו להקים כאן את מדינת העם היהודי, הבדל קטן אך חשוב, בהתאם לזאת עולים לכאן גם אנשים שלא נחשבים ליהודים ע"פ הדת למורת רוחך.

נערך לאחרונה ע"י בנג'ו בתאריך 23-12-2010 בשעה 17:56.
ישן 23-12-2010, 12:43
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כל מילה בסלע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
הפרדת שלטון הדת על המדינה היא כורח למען חיותו של עם ישראל במדינת ישראל. איננו חפצים להפוך לסעודיה, פקיסטאן או אירן.

כי שמירה על נישואים כדרך אבותינו היא איראניזציה, כמובן.
מעניין שכבר עשרות שנים זה ככה ועדין חילונים במלים בחוף ים מעורב בשבת כאילו לא קרה כלום...
"מי הסמיך את הממסד הדתי לחלק את העם" - עם ישראך לדורותיו הסמיך אותו, אלה שלא שמרו על ההלכה טוטאו החוצה מהעם היהודי. כאן במדינת ישראל אפשר להיות יהודי גם אם אתה לא דתי(וגם זה הולך ונהיה בעייתי) אבל כדי שלא נהפוך לשתי עמים מומלץ לשמר מסגרות הלכתיות בסיסיות.
זה שווה כמה שעות ברבנות, תאמין לי.
ישן 23-12-2010, 14:47
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
נישואים כדרך אבותינו
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]הפרדת שלטון..."

האם אבותינו נישאו ברבנות ? האם הם נישאו אך ורק לנשים יהודיות ?
האם אתה משוכנע שכל היודים המוכרים כיום ע"י הרבנות האורטודוקסית, הם אכן צאצאי אם יהודיה בלבד?
ה"יהודים" תמיד התערבו עם בני הארץ בהם הם חיו. אפילו בעתות, בהן אבותינו שלטו על ארץ ישראל הם "התערבבו" עם גויי הארץ.

באשר למסגרת הלכתית - או שאתה מאמין או שאינך מאמין באלוהים. מה קשר בין האמונה לבין מסגרת הלאום. אני מרגיש עצמי כחלק מעם ישראל גם ללא אמונה באלוהיי ישראל ואני משוכנע שאני קשור חעם ישראל לא פחות ואלי אפילו הרבה יותר מכאלו המאמינים בתורת ישראל. את תורת ישראל ניתן לקיים בכל מקום בתבל - את חיזוקו וביסוסו של עם ישראל ניתן לעשות אך ורק במדינת ישראל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר