לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2011, 15:08
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי meirsurf שמתחילה ב "רשמתי בראש המלל את..."

לטעמי ,הסרט החשוב ביותר שראיתי,
עד לסרט לא היו לי כלים להחליט אם יש משהו כזה או לא,
לדעתי ,הסרט לא משאיר ברירה, כל שופט ,על סמך העדויות היה מחליט כי יש פה משהו,
ובעצם בסרט מראים לנו כי וועדות חקירה החליטו שיש,
מדהים איך בני אדם מתעלמים מהעדויות,
קשר לצבא ובטחון ?איך לא?
האמריקאים חוקרים התופעה בשקט, הרי ברור שינסו לנכס לעצמם טכנולוגיות שאינם מוכרות לנו.
האחראים על הביטחון לא יכולים להתעלם מהתופעה מפאת חוסר אמונה,או חוסר יכולת.
ההתעלמות של האנשים מהעניין היא בעיה פסיכולוגית,קושי להתמודד ?הפחד להתמודד ? הקושי לארגן המח אחרת ?
הדבר מוכר מהרבה דוגמאות, בהם אנשים בחרו להתעלם, גם פותח האשכול עושה זאת בהיסוס....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2011, 20:03

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי alkhimey2 שמתחילה ב "בעיה פסיכולוגית? לדעתי השם של..."

מכל הסרט בחרתה לרמוז לנו מה דעתך על העוסקים בתופעה,
ועדה שמונתה ע"י ממשלת צרפת, בראשותו של מפקד חיל האויר,
ועדה בלגית בראשות מפקד המבצעים של חיל האויר הבלגי,
חוקר מטעם הממשל הבריטי,
הממשל האמריקאי המשקיע באיסוף כל חומר רלוונטי,
לאנשים יש רתיעה מלקבל אירועים משמעותיים,
אנשים לכודים בדפוסי החשיבה שלהם,
קשה היה להאמין כי גרמנים משמידים כחרקים מליוני אנשים,
קשה היה לקבל כי סטלין רצח המונים,
קשה לקבל את פרשת ילדי תימן,
קשה היה להאמין כי הנשיא קצב....
קשה לקבל כי במלחמה שתפרוץ מחר,המדינה תהיה מכוסה עם טילים,
קשה לעשות סוויצ',ולהתכונן באמת לרעידת אדמה,
האם אתה מבטל את כל העדויות שנשמעו בסרט ?
האם האנשים שחקרו ,אינם אמינים עליך ?

נערך לאחרונה ע"י sh_woll בתאריך 30-01-2011 בשעה 20:08.
ישן 31-01-2011, 09:45
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי meirsurf שמתחילה ב "שלום לכולם, שמח שהתפתח כאן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meirsurf
ההבדל המשמעותי ביותר בסרט משאר סרטי X-FILE הוא העובדה שהוא מרכז עדויות של אנשים בכירים מאוד ואמינים מאוד מתוקף תפקידם וניסיונם הצבאי, תעופתי.

גם לי היה מפגש !
כיוון שאני מרגיש עצמי כלול בהגדרות הנ"ל, ארשה לעצמי לספר את הסיפור הבא:
טיסה בשבת בבוקר (שנות ה 90).
הבקר אמר שהוא רואה משהו לא ברור במכ``ם וביקש שנתקרב לבדוק.
ראינו משהו מנצנץ עם צבעים מתחלפים בין כסף כתום וצהוב. מיקום כמעט ולא משתנה. גובה טיסה כמו שלנו (מספר קילומטרים). בהחלט מתאים לתיאור ממוצע של עב``מ.
כשהתקרבנו הוא הפך ל ע``ם (= עצם מזוהה). בלון הליום כסוף ענק של מיקי מאוס (מישהו השקיע הרבה והעכבר ברח מהמסיבה). יש להניח שבהמשך הטיפוס שלו הוא היה מתפוצץ (לא חיכינו לכך) עקב הפרש לחצים, ואם מישהו צפה בו מלמטה הוא גם היה טוען שהוא נעלם בבת אחת (בהחלט מתאים למשהו המתקרא ``חוצן``).
ובקיצור, אני מניח שלכל תופעה דומה של דיווח, אם רק היתה אפשרות להתקרב אל העב``מ, כבר היה נמצא ההסבר. הבעיה הינה בכך שלרובם לא מתאפשר להתקרב כפי שהתאפשר לנו.
ועדיין, כמו באמונה, כל אחד רשאי לחשוב בדרכו...
ישן 01-02-2011, 17:56
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אנו עושים כל יום החלטות על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
אנו עושים כל יום החלטות על סמך עדויות
האם אתה מאמין כי אלפי תושבי אריזונה הזו בלילה ההוא ?
האם השתבשה דעתם של כל 80 אנשי חיל האויר האמריקאי ?

לגבי עדויות: נפילה של תפוח אחד מהעץ לא הוכיחה לניוטון שקיים כח משיכה (ולאיינשטיין שהמסה מעקמת את המרחב סביבה). היה צורך ביותר מתפוח אחד (וגם שלא יהיה תפוח חריג שכאשר הוא מתנתק מהעץ הוא פתאום תופס תאוצה כלפי מעלה). במדע, בניגוד לבתי המשפט, אין די בעדויות. צריך ניסיונות, ותחזיות מתאימות להבנה התיאורטית שבאה בעקבות הניסיונות. זה גם ההבדל בין אסטרונומיה לאסטרולוגיה.
קרא את מאמרו המחכים של צבי ינאי שהתפרסם היום:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4022136,00.html.
אני גם לא יודע להסביר קסמים רבים שקוסמים מצויינים מלהטטים בפני. האם בגלל עובדה זו אני צריך לשייך לאורי גלר ודומיו כוחות על טבעיים? בודאי שלא. יש הסבר לכל טריק ואני מניח שגם אתה חושב כמוני.

לגבי אריזונה. לא הייתי שם באותו לילה ואינני מרגיש צורך לשפוט או להוכיח משהו כתוצאה מהעדויות הנ"ל.
כאשר אני טסתי בבסיס "לוק", שליד פיניקס אריזונה (המוזכר בתחילת הסרט שהובא בראש האשכול), לא נתקלתי בשום דבר יוצא דופן (וגם לא נתקלתי בשום דבר יוצא דופן בעשרות שנות טיסה בארץ ובמדינות שמסביב. הדבר הכי קרוב שהזכיר לי סרט על עב"מים היה תדלוק בלילה ממטוס בואינג, עם כל אורות ההכוונה. דומה לדברים שקורים בסרט "מפגשים מהסוג השלישי").
ישן 01-02-2011, 20:35

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=sh_woll]אנו עושים כל..."

קראתי ונהנתי מכתיבתך המלומדת,
ו...לגבי מה שלא ראיתה במסעותיךבאויר,התרשמותך שווה בעיני למה שראתה סבתי המנוחה,בשנותיה האחרונות, כשהיתה עיוורת.
לגבי טריקים ,אני מסכים איתך כשמדובר בטריקים,
לגבי מה שנראה בסרט,אני מקבל מה שאמרו אילו שחקרו העניין, כי קשה יותר להסביר שהמקרים שדווחו לא היו, או כי הדברים שנראו נוצרו כאן.
את הגישה המדעית אני מחשיב,
אך גישתי היא,כי קשה בגלל חוסר ה 'הוכחות המדעיות ' לבטל מה שאנשים ראו,רק בגלל שלא צילמו,או לא תלשו את מס. הרישוי של החללית.
וגילוי נאות,עניין אותי הסרט, בגלל שלפני כחצי שנה, ראיתי עם עוד מישהו נוסף,תופעה שנמשכה דקות ארוכות,ומספיק ברור בכדי שנחשוב כי מה שאנחנו רואים זר למה שאנחנו מכירים. למה שראינו והרגשתנו אחרי זה, יש דמיון לא מבוטל למה שראיתי בסרט.
למרות שחושיי [שנדמה לי כי הם בריאים] אומרים לי שאני לא יכול לשקר לעצמי,ויש פה משהו זר, אני מוכן לקחת בחשבון משהו פחות סביר, כי מדובר בפרשנות מוטעה שלי ושל אחרים.
ישן 02-02-2011, 12:52
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "ראית הסרט ? מה שאתה כותב הינו..."

את הסרט הספציפי הזה לא ראיתי, אבל ה"אורות של פניקס" הוא אירוע מוכר. מה שאני כתבתי הוא לא הסבר פבלובי, אלא הסבר שמבוסס על חקירה של האירוע. הוא תואם היטב את מה שאנשים ראו מכיוון שהוא מבוסס על מה שאנשים ראו. ואני מתכוון לאנשים כמו אותו אסטרונום חובב שכיוון את הטלסקופ שלו על האורות וראה שמדובר במטוסים.
אני מציע לך לעיין באתר הזה בשביל עוד מידע: http://home.comcast.net/~tprinty/UFO/AZUFO.htm

העניין הוא ש"עב"מולוגים" רבים מתעלמים מהעדויות של אותו אסטרונום ואחרים ומעדיפים את אלו שראו קבוצה של אורות בשמים והחושים שלהם תעתעו בהם. הסיבה היא כי האחרונים מספרים סיפור "מעניין" של אורות מסתוריים שמתאים למה שאותם "עב"מולוגים" רוצים לשמוע. וזה בניגוד לסיפור ה"משעמם" של מבנה מטוסים.
ישן 02-02-2011, 16:14

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "את הסרט הספציפי הזה לא ראיתי,..."

ב'הסבר פאבלובי' התכוונתי להסברים הרגילים של הראשויות האמריקאיות: מטוס...בלון.....
ע"פ העדויות [זו לא דעתי הפרטית], אין סיכוי כי מדובר במטוסים.
ואם מישהו ראה מטוסים ,זה לא שייך, אני מניח כי באותו יום גם מישהו ראה בלון.
דוגמה:כשחייל מדווח על תזוזת כלים לגבול,אי אפשר לבטל אותה בגלל שמישהו אחר ראה כלים נוסעים לכיוון ההפוך.
ע"פ הסרט,העדים אינם עב"מולוגים,
אני מניח כי כל עדות אחרת שלהם היתה מתקבלת,
והסיבה שעדויות אילו אינן מתקבלות היא כי זה סותר אמונה כל שהיא.
ההתיחסות השונה לנושא,נובעת בין השאר , מגישה שונה,מיכולת שונה לגשת לנושא ביושר,ללא פניות,בקריאה נכונה של נתונים, ובשכל ישר.
אישית, אינני יכול להסביר התופעה,
אבל אין הדבר מביא אותי לביטול התופעה.
ישן 03-02-2011, 10:00
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=sh_woll]אנו עושים כל..."

שלום יערי,
אמנם חורג מתחום העניין של הפורום, אבל היות והאשכול הזה כבר מזמן חרג מכך, והיות ונראה לי שאתה מתעניין בנושא, מצאתי לנכון להעיר: המאמר שהבאת מעניין ללא ספק אך (אולי מפאת המדיום) מעט פשטני והדעה המובעת בו בעניין השאלה "מהו מדע" או "מהי המתודה המדעית" מעט בעייתית. חזית המחקר בנושא כבר עברה את התפיסה הפופולרית של פופר בזמנו לגבי מדע, והמצב מורכב יותר. ממליץ לך לעיין בספרו של פרופסור מכובד לכימייה (גם אם מאוחר יותר חלק מדעותיו הפכו מעט מוזרות) Henry H. Bauer:
Scientific Literacy and the Myth of the Scientific Method
כמו גם בביקורת החיובית עליו מאת פרופסור מכובד מאוד לפיזיקה בג'ורנל SCIENCE:
Goodstein, David L. 1992. Rangings of the Mind, Science May 15, 256, p. 1034.

בנוסף, מומלץ לעיין בקלאסיקה של תומס קוהן למי שעוד לא עשה כן ומתעניין בנושא:
The Structure of Scientific Revolutions

ולסיום (היות ואני מסכים איתך לגמרי בנושא האשכול) ובהקשר הדיון מטה בנושא ההשוואה לנושא האמונה באל - לראות משהו שלא יודעים מהו ולהניח קיום חייזרים דומה, אם כבר, לתאורייה הבריאתנית (שיוצאת ממציאות פיזית להנחות הסבריות מטא-פיזיות, כפי שתאוריות החוצנים יוצאת מעדויות קונקרטיות אך בלתי מוסברות להסברים שחורגים מהידע הקיים), לאו דווקא לאמונה באל פר-סה. שאלת הפיזיקה או המטא-פיזיקה היא מינורית כבר ההשוואה מוצגת כך, גם משום שיש מספיק זרמים דתיים שמניחים אל שהוא (לפחות) גם פיזי לא פחות משהוא מטא-פיזי.
ישן 31-01-2011, 10:39
  meirsurf meirsurf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.10
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אם להגיד את האמת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
מלבד העובדה שנכללים כאן 80(!) אנשי צבא, איני חש שיש קשר לצבא ובטחון. אלא אם מישהו חושב שהחוצנים מאיימים עלינו ויש להיערך עם כמות מספקת של זחל"דים או מק"כים ושק"שים.
אני בטוח שאפשר גם למצוא 80 אנשי צבא במיסיסיפי שידברו על הצרות שבעירת הנפט גרמה להם ועדיין זה לא יהיה צבא או בטחון.

לא יודע למה, יש הרגשה שבמקום להנות מסרט שפותח את המחשבה,גם אם אתה לא מאמין בעב"מים מעשיר את הדעת,ומציג ניתוחים של אנשי תעופה לגבי צורות כלי התעופה שנראים שם, והיכולת הפיזיקלית לתפקד בצורה שהם מתפקדים על פי העדויות,נראה כאילו יש פה איזו התנצחות להוכיח למה לא מתאים לצו"ב.
ציינתי את ההסתייגות בתחילה,מתחיל להצטער שרציתי לשתף בסרט מעניין.
זו בכל מקרה ההרגשה.
אם מנהלי הפורום מרגישים שזה סותר את אופי הפורום מוזמנים להעביר.
ישן 01-02-2011, 07:26
  micro9 micro9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.04
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי zip226 שמתחילה ב "הוידיאו הזה מעלה אצלי סימני שאלה רבים בנושא.."

אני זוכר שלפני כמה שנים היה סרט בערוץ 10 שעסק בכל הנושא הזה של עב"מים והתיימר להיות די רציני.
בין השאר היה ראיון עם מח"א לשעבר אביהו בן נון ,ויכול להיות שגם עם עוד טייסים בחה"א (אני לא כ"כ זוכר זה היה מזמן)

דבר מעניין שאני זוכר מהסרט הזה זה איזכור של תקרית משנות ה90, המכ"מ של החץ (לפני שכל המערכת נכנסה לשירות) איתר משהו מגיע מכיוון לבנון לתוך ישראל וטס במהירות מטורפת שלא אופיינית לשום מטוס או טיל, לפני שהספיקו ליירט את זה או בכלל לעשות עם זה משהו,זה חצה את כל הארץ מצפון לדרום ונעלם.

אגב אני לא זוכר איך קוראים לסרט הזה, ולא הצלחתי למצוא שום הורדה או צפייה ישירה
אם מישהו יודע וזוכר על מה שאני מדבר, אני אשמח לאיזשהו מידע,קישור,או משהו.
ישן 01-02-2011, 09:20
צלמית המשתמש של PD1
  PD1 PD1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PD1 שלח הודעה דרך MSN אל PD1
תקרית עם עב"ם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי meirsurf שמתחילה ב "המלצה לסרט על עב"מים במיוחד לחובבי תעופה"

אני מאמין שיש משהו שלא ניתן להסביר, הרבה ממקרי העב"מים למיניהם, הידועים, קיבלו הסברים כאלה וכאלה, חלקם נשארו ללא הסבר ולמרות העובדה שאנשים רואים מה שהם רוצים לראות, אני עדיין מאמין שיש אי שם בשמים משהו לא מובן.

איזה בוקר אחד בגזרת שקד, בהיותי חייל צעיר, לא אשכח את המקרה שבו נסענו בהאמר וקיבלנו דיווח מאחד הישובים באיזור על בלון שהטריד בית ספר, השומר דיווח על בלון (לטענתו) שטס במהירות, מין נקודה עם אורות בשמים והזעיקו את הצבא, בהתחלה כשקיבלנו את הדיווח חשבנו שהחמ"ל החליטו להסתלבט עלינו, אבל אז המג"ד עלה מולנו בקשר ואמר שעד שאנחנו לא בודקים מזה הדבר הזה שהטריד את אותו בית ספר, אין לנו מה לחזור למוצב.
טוב, נסענו לבית הספר, דיברנו עם השומר, הוא אמר שגם הוא מתקשה להסביר מה הוא ראה וגם לו זה נשמע מוזר, עב"ם באור יום.
נכנסו למזכירות וראינו את תמונות הוידאו שהקליטו המצלמות שמקיפות את הבניין, ואכן, קלטנו עצם לא בלתי מזוהה, שטס בצורה ששום כלי טיס, ושום בעל כנף לא מסוגל לטוס, בעל אורות מוזרים, חוצה את האיזור, כאילו הוא בודק משהו, וטס במהירות עצומה מהאיזור ונעלם.
לא היה לנו הרבה מה לעשות, הרגענו את התושבים שמדובר בסתם ציפור, או מזל"ט של צה"ל, אחר כך חזרנו להאמר ובאמת שלא הבנו מה ראינו, כי מזל"ט זה לא היה...
ישן 01-02-2011, 10:56
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "תקרית עם עב"ם"

היה מקרה שאני בכוונה מסתיר את פרטיו, בגלל סיבות שיובנו בהמשך.
באמצע שנות השישים, היה אחד ממטוסי ח"א הישראלי, בטיסה באזור שמכונה "משלוש ברמודה" כאשר לפתע החלו כל המכשירים במטוס להשתולל, למעט המכשירים שפועלים על מערכות שהן לא אלקטרונייות או חשמלייות (מערכות שמקבלות "מידע" מצינור פיטו)
מכשירי הקשר השתגעו, התדרים התחלפו בצורה חסרת שליטה וחלקם כבו,
אבד כל קשר רדיו עם בקרה אווירית כל שהיא.
הצוות דיווח - יותר מאוחר - על מטען חשמל סטטי בתא הטייס.
לאחר זמן מה הכול חזר לקדמותו וכאילו לא אירע דבר. בבדיקות שנערכו למטוס. לא נמצאה כל תקלה שיכלה לגרום לתופעה.

התקבלה הנחייה לא לדבר ולא להזכיר את המקרה שנית.

למיטב ידיעתי, אין תיעוד על המקרה והוא "הושתק".

אני מקווה שלא יבואו אלי MIB ויתחילו לתחקר אותי

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 01-02-2011 בשעה 11:03.
ישן 02-02-2011, 17:15
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=nvigdora]דומה לדיון על..."

לא רק שקיומם ייתכן, יש נוסחה מדעית ומדענים רציניים שקובעים שקיומם אי שם סביר ביותר.
אז אם שואלים אותי - כן. אני מאמין שיש סבירות גבוהה לקיומם של חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ.

ובאותו נושא - גם אני ראיתי עב"מ וזו הייתה חוויה מסעירה שהשאירה אותי פעור פה. ראיתי משהו שנראה כמו רשת מוארת בצורת אליפסה, מאוד קטנה ובגובה רב, שחצתה את השמיים במהירות מדהימה וביצעה פנייה די חדה. זה קרה לפני משהו כמו 25 שנה ועדיין אני מתרגש להיזכר בזה.
אני משוכנע שראיתי עב"מ. עצם-בלתי-מזוהה. זה היה בוודאות עצם והוא היה לחלוטין בלתי מזוהה על ידי.
האם זו הייתה יאכטה חללית ובה יצורים קטנים וירקרקים שישבו על כוס מנפץ גרוגרת פאן-גלאקטי עם אקסצנטריקה גלמביטס, הזונה משולשת החזה מארוטיקון חמש? אולי. אבל אני בספק.
ראיתי משהו שאין לו הסבר. משהו שחייזרים וחוצנים הוא ההסבר הכי קל והכי צפוי שלו ממי שגדל על מדע בדיוני, אבל הוא ממש לא הסבר ודאי.

ואגב, למי שמתעניין - עוד משהו ששווה לקרוא על פרדוקס פרמי - "איפה הם לעזעזל?" ועל כך שמדענים רציניים ותקציבים רציניים הולכים לחיפוש אחר אינטליגנציות חוץ-ארציות ועדיין לא מצאו כלום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:12

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר