לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2011, 11:21
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
יומן בניה מסוק קוברה "צפע"

שבת שלום.
עקב עיכובים בלתי תלויים אני פותח במקביל יומן בניה נוסף.
היה לי דגדוג באצבעות ולא התאפקתי והתחלתי לעבוד על מסוק הקוברה שרק אתמול קיבלתי.
מדובר בדגם של חברת רוול בקנ"מ 1/48 אשר יוסב למסוק "צפע" ישראלי.
הדגם עצמו די קל לבניה (רמת קושי 3 - קושי בינוני) ולא מכיל יותר מדי חלקים.
בנוסף אני משתמש בקיט ההסבה של ישראכאסט (רענן וייס) למסוקי צפע ישראלים - הקיט מכיל כמעט את כל התוספות הקיימות נכון להיום על מסוק הקוברה בישראל.
תוספות אשר לא נמצאים בקיט ויהיה עלי להכין בעצמי הם תוספת קטנה בתא הטייס הקדמי (עוד צג או אמצעי ראיה נוסף הממוקם בקדמת התא ממש מתחת לכיסוי לוח המכשירים הקדמי) , בנוסף מתקן לאנטנת שוט הממוקמת על זנב המסוק בחלקו העליון בקדמת הסנפיר.
מדבקות. למרות שהדגם מגיע עם מדבקות לצפע אני ישתמש בסט מדבקות שיש אצלי של מסוקי תקיפה ישראלים של חברת ישראדקל כאשר הסט מכיל מדבקות עבור 3 סוגי מסוקים : שרף (שבו השתמשתי לדגם השרף ) , צפע ולהטוט.
רפרנס אני ישתמש בתמונות אשר צולמו ע"י עבדכם הנאמן הן במוזאון חיל האוויר בחצרים והן בבסיס פלמחים במהלך ביקור של המועדון בבסיס בקיץ האחרון. (מטעמים מובנים תמונות רפרנס לא יעלו לרשת...)
עד כאן דיברנו ועכשיו רבותה. לעבודה.
התחלתי לעבוד על הקוקפיט , בנוסף פתחתי את חורי האוורור באזור המנוע ע"מ להחליפם ברשתות שהגיעו בקיט ההסבה , היום כל אזור הקוקפיט נצבע בשחור מט כולל האזור הפנימי של בית הרוטור הראשי ואזור המנוע.
אני יעשה נסיון למקם את המדבקות של לוחות השעונים על גבי הפנלים ואל לצבוע את השעונים עם מכחול. לפי העין בבדיקה חפוזה נראה שישנה התאמה בין המדבקה לבין הלוח עצמו.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המנוע עצמו יצבע בצבעי אלקלאד ובצבעי המברול הסדרה המטלית שלהם.
עד כאן להיום.
הארות והערות יתקבלו בברכה.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2011, 15:54
צלמית המשתמש של zamir-bo

המשך עבודה - קוקפיט.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה מסוק קוברה "צפע""

היי.
המשך עבודה על הקוקפיט.
הודבקו כל הדקלים של הקוקפיט ביחד עם הרבה חומר מרכך מדבקות.
נכיסאות נצבעו והודבקו למקומם , כל לוחות המכשירים והשעונים הודבקו למקומם , הכנתי באופן עצמאי פנל נוסף שהיה חסר בקיט ההסבה ובדגם - ניתן לראות את הפנל בחלק הקדמי של התא מעל המעין משקפיים צמוד לכיסוי לוח המכשירים הקדמי.
עדיין יש די הרבה עבודה כגון עבודת דריי בראש להבלטת חלקים , צביעת האבזמים של חגורות המושב תיקונים קלים של כל מיני פסי יציקה ששכחתי וכמובן ריסוס לכה מט על הכל בסוף.

להלן מס' תמונות להמחשה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום.

ישן 25-02-2011, 21:21
צלמית המשתמש של zamir-bo

היי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "רעיון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
עבר בניתי את הנ"ל (ובהחלט עושה חשק למצוא את הזמן לשידור חוזר) ומאחר שלדגם קווי מתאר בולטים - נפתרתי מהם בשיטה הבאה: לאחר הצביעה, לקחתי להב של סכין XACTO ובעזרתו עברתי על הקווים כשהלהב ניצב ב-90 מעלות לקו המתאר הן בכיוון והן בזוית.

הלהב "גילף" את קו המתאר ונקודות המסמרות מהגוף, והשאיר במקום קוים עדינים בצבע הפלסטיק (ירוק כהה) שבהחלט נראו יפה...

לצערי הדגם לא שרד מעבר דירה :-(

היי שבת שלום.
ראשית רעיון נחמד אבל...
קודם כל אני מזל שור כלומר ... עצלן.
דבר נוסף אני עדיין לא רואה את עצמי חורט קווי מיתאר מהסיבה שאני לא מספיק בטוח בעצמי (מודה..) בעבודה מהסוג הזה.
בנוסף. כפי שציינתי בתחילה מדובר בהוצאה מחודשת של הדגם והפלסטיק הינו בצבע חום בהיר כזה כך שהפלסטיק הירוק כבר לא אקטואלי יותר.
ודבר אחרון... עכשיו אשר יוצא במבצע דגם תמורת יומן בניה... למה שלא תרים את הכפפה גם כן ?
יומן בניה בקטנה ככה , וחזרה לבניה.. ??

שבת שלום.

ישן 25-02-2011, 23:51
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
במשפט אחד שאומר את הכל...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "היי"

260 שעות עבודה בחודש...

דגם חינם הוא לא ממש תרוץ אפקטיבי כשיש מדף עם רשימת המתנה של 50 דגמים... זה רק עוד יבלת לדרוך עליה

אגב - הביצוע לא כל כך מסובך (למרות שאני מבין שכבר לא רלוונטי) - מדובר בעצם בשימוש בסכין לגרוד הקו באופן שמוריד ממנו את הצבע (ואת העובי).

הייתי יחסית צעיר כשעשיתי את זה (תרתי משמע) עם יותר מידי בטחון עצמי, ולכן לא חששתי מהביצוע. התוצאה היתה בהחלט משביעת רצון, אם היה לי יותר ניסיון - בטח הייתי מקבל רגליים קרות הרבה לפני המימוש :-)

אגב - לגבי אותו דגם של מונוגרם - יש מספר דברים שדורשים טיפול (ואולי כבר לא) - היתה כתבה בביעף שעסקה בדגם ובשינויים הדרושים (אאל"ט הסרת ציין ליזר מגג תיבת התמסורת ועוד)

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 25-02-2011 בשעה 23:54.
ישן 03-03-2011, 18:48
צלמית המשתמש של zamir-bo

עוד קצת וזהו..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה מסוק קוברה "צפע""

היי.
עדכון נוסף , המסוק לפני סיום עבודה.
הונחו כל הדקלים של המסוק (לא הרבה...) , עפ"י תמונות שיש ברשותי החלטתי לבצע שילוב בין הדקלים המקוריים של הדגם כפי שרוול נתנו (הדגם מגיע עם דקלים גם לאופציה אמריקאית וגם לאופציה ישראלית) , לבין הדקלים של ישראדקל (רענן וייס).
הסיבה לשילוב בין 2 הסוגים נעוצה בעובדה הבאה : לשם שינוי חלק מהדקלים שהגיעו עם הדגם במקור יותר מדויקים מהדקלים שרענן וייס סיפק , כגון ה V הצהוב אצל רענן הוא מגיע ממש בצבע חרדל ולא צהוב כפי שמגיע בדקלים של רוול , על המסוק עצמו ישנם הרבה נקודות בצבע אדום וגם פסים. במציאות למסוקי הצפע יש את הפסים והנקודות הנ"ל ובסט של רענן הם לא קיימות לצערי.
דקלים עבור המוץ נורים נשדדו מסט ישן שיש אצלי של מטוסי הנץ.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

השלב הבא יבוא מחר לאחר ייבוש מוחלט של הדגם והוא יהיה דרייבראש עדין להכספת מקומות גבוהים כמו מיסמור כזה או אחר בגוף המסוק וכמובן קצת ליישן את המסוק ולאחר מכן לכה מט על כל הדגם ואפשר יהיה לצלם על רקע אחיד ולסיים...
עד כאן.

ישן 04-03-2011, 12:54
צלמית המשתמש של zamir-bo

צילום תמונות סופיות.

היי.
שבת שלום וסיום פרוייקט נוסף.
לסיכום הבנייה הנוכחית.
דגם בקנ"מ 1/48 של רוול , יחסית קל לבנייה ועבודה , די מדוייק ועדיין דורש מעקב אחר רפרנס וקצת מחשבה כך שהמוח לא מתנוון...
בערך חודש של עבודה הגיעו היום לסיום (כמעט... ראו הודעה אחת למעלה.) לאחר שרוסס כיסוי מט למסוק , הורכב הוולקן בפרונט , נצעו הדיסקולייט ותאורת הניווט האדומה.

לגבי הכיסוי מט.
הפעם החלטתי באומץ רב אני חייב לציין לבצע ניסוי שלשמחתי מבחינתי לפחות הצליח מעל למצופה.
למרות מה שנכתב פה באשכול אחר לגבי החומר שנקרא FLAT BASE , החלטתי שאני נותן לו צ'אנס.
דיללתי את החומר ביחס של בערך 1:1 וריססתי את המסוק.
התוצאה שקיבלתי היה מסוק מאובק שנראה מבחינתי הרבה יותר ריאליסטי ונותן למסוק מראה ישן יותר ומבצעי יותר עם צבע דהוי ומאובק. (מתאים מאד לדעתי עבור רק"מ)
מדובר בחומר של חברת מיסטר הובי או בשמה הישן גונזה סנג'יו.

ולתוצאות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ובנוסף ...
כל משפחת המסקר"ים ששוכנת אצלי לבטח.
כולם בקנ"מ 1/48 ונחמד לראות את ההבדל בין הלהטוט לבין השרף והצפע.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן ליומן בנייה זה.
למרות השתתפות דלה אני מקווה שנהנתם מהיומן הנ"ל.
שבת שלום.

ישן 23-03-2011, 19:46
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי חיים אלישקוב שמתחילה ב "אין עלייך, מלך !! עבודה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חיים אלישקוב
אין עלייך, מלך !!
עבודה מצוינת ומדויקת !! הקוברה נראת מצוין וגם האפקט המאובק משהו מוסיף המון.
מחכה לראות ב Live במפגש הקרוב את ה"דוגמן", וניתן לו כמה תמונות בשביל הפוזה.
אני מאוד נהנה מהיומנים שלך וגם לומד המון.

יאללה חביבי, אין זמן, לדגם הבא !!

חיים.

תודה חיימון.
אתה אכן תוכל לחזות בו לייב במפגש הקרוב.. אוטוטו שבוע הבא...
והדגם הבא כבר בשלבי סיום בתכל'ס.
B-17 בתצורה ישראלית עם המיקי מאוס. לא עשיתי לגביו יומן בניה עקב כך כי מדובר על אוטו דגם כמו ה B-17 הראשון וגם אוטו דגם כמו האחרון שיהיה בתצורת ממפיס בל.
בכל מקרה גם המיקי מאוס וגם הצפע יגיעו למפגש הקרוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:06

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר