לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2011, 09:50
  משתמש זכר נחום שרשבסקי נחום שרשבסקי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.11
עזרה עם מונחים של מסוקים

שלום,
אני מתרגם כתבה על השבחת מסוקים ונתקעתי עם שני מנחים שאני לא מצליח להבין אפילו באנגלית אחרי חיפושים נרחבים באינטרנט:

הראשון - mass mounted site. מדובר במסוק Kiowa Warrior וזה מה שנאמר, אחרי התרגום שלי:

אחד מהפריטים הייחודיים ביותר הוא mass mounted site שיתווסף לחרטום המסוק. יש בו אלקטרו אופטיקה כגון לייזר מגביר תמונה לאיתור נקודתי. רק החלק הזה מאפשר למסוק להשיל כשישים ק"ג.

השני - המושג teaming:

The Kiowa Warrior F model also will have a Level 2 manned/unmanned teaming. It was designed lessons learned from the AH-64 Apache helicopter’s VUIT 2 manned/unmanned teaming system and by making use of

other components in the field.

לגבי שמוזכר VUIT 2 כאן מצאתי:

VUIT 2 - Video from Unmanned Aircraft Systems for Interoperability Teaming - Level 2

וגם:

Dubbed VUIT-2, the new technology provides Apache aircrews with real-time streaming battlefield video and metadata from unmanned aircraft systems on cockpit multi-purpose displays, enhancing situational awareness, providing real-time intelligence validation, reducing the

sensor-to-shooter timeline and improving effectiveness against time-critical targets.

ואחרי כל זה אני עדיין לא מבין מה זה teaming ומה המונח בעברית. כל עזרה תתקבל בברכה!
תודה,
נחום

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2011, 21:38
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי נחום שרשבסקי שמתחילה ב "תודה רבה גם לך. נתקלתי ב-mast..."

באשר למונח Teaming, במובנו כאן, "קרן-אור" הגיב נכון גם הערתו והארתו של( DeepSpace ).

השפה העברית אינה עשירה במינוחים כאלה, הייתי מציע לך את המונח הבנוי מהמילים העבריות : "שת"פ בין מערכתי" או "שיתוף-פעולה בין מערכתי". בכל מקרה, תוכל להגדיר את המונח בעברית בתחילת הכתובים - אם בגוף הטקסט או בתחתית העמוד הראשון בו תעשה שימוש במונח, ואז להשתמש בו בהמשך ללא צורך בהסברים נוספים.

בנוגע ל- Mass Mounted: כפי שכתב קרן-אור, הכוונה היא קרוב לוודאי ל- Mast Mounted, כאשר המונח Mast פרושו כאן "תורן". מדובר במערכת התצפית ואיכון המטרות המותקנת בתוך "כדור" מייוצב הנמצא מעל ובמרכז הרוטור. אגב יתרונו היה בכך שהמסוק יכול לרחף מאחרוי מיסתור (עצים, תוואי קרקע, בנינים וכו") ולאתר ולאכן מטרות בסבירות התגלות נמוכה. אינני יודע כיצד העברת מיקומו לחרטום, תפחית את המשקל הנישא, אולי YHS יאיר לנו כאן זוית הנדסית מעניינת כלשהי. אבל אני כן מכיר את המערכת הנוכחית ואומר רק שהיא ישנה, גדולה וניתנת למיזעור לשיפורים ול"דיאטת משקל" בתיכנון מחודש. ולא משנה אם מיצובה היה במקומה הנוכחי או בחרטום הכלי. שילובה (אינגרציאת) של המערכת החדשה בחרטום המסוק אמור להיות קל יחסית לשח\ילוב שמעל הרוטור.

יתרון נוסף שיהיה לה יהיה יכולתה "להביט" בזויות מבצעיות נוחות יותר כלפי האדמה מתחת (שלא דרך הרוטור) ובלא הסתרה של גוף המסוק עצמו. לזירה בזויות הנמכה של הציר האופטי, דרך הרוטור, אם לצרכי מדידת טווח או לצרכי ציון, הינה בעייה פתירה אולם היא מייקרת ומסרבלת את התיכנון.

להקלה בזיהוי - להלן תצולם (ישן) שברשותי המראה את המערכת:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:01

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר