לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2015, 15:01
  Devil2006 Devil2006 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.15
מדיניות צה"ל בנושאי גיוס ופטור מלש"בים עם בעיות נפשיות

אני לא משתמט אך חשוב לי להבהיר את מה שהולך במדינה הזאת.
לפני כמה שנים קבלתי פטור עקב אבחנות שיש לי (לא מחלה נפשית) ולא רצו לקבל אותי לצבא.
הציעו לי להתנדב אני כמובן לא התנדב כי זה בלי נשק וזה לא טירונות רגילה.
כיום יצא לי לראות כמה מקרים יוצאי דופן שאם תשמעו אתם לא תתפלאו .
מקרה 1: אני מכיר בחורה שבעברה ניסתה להתאבד הייתה בטיפול אצל פסיכיאטר. לקחה כדורי הרגעה , הייתה בדיכאון עמוק , קבלה צו ראשון ועברה אותו היא עשתה טירונות עם נשק! וכיום היא יוצאת עם נשק למקומות! היא משקית.
אני דיי התפלאתי איך נתנו לה נשק עם מחסנית והכל כי אין מצב בעולם שהצבא לא ידע על העבר הרפואי שלה ועוד לגייס אחת שהייתה בעבר אובדנית ולתת לה נשק בידיים שלא נדבר שהיום בשביל שאזרח רגיל יקבל רישיון לנשק הוא צריך לעבור בדיקות פסיכולוגית ופסיכיאטריות ארוכות על מנת לקבל את הנשק ולראות שהוא כשיר.

מקרה 2: אני מכיר בחורה שבעברה הייתה מאושפזת בבית חולים פסיכיאטרי והיא קיבלה צו ראשון כמו כן חשוב לי לציין שהיא לומדת בבית ספר שאיננו רגיל . אותה בחורה בעלת הפרעות נפשיות קשות ביותר (אני לא יודע בדיוק מה) אך הצבא הסכים לגייס אותה (גיוס רגיל) ואף נתן לה פרופיל 82 נתנו לה להיות נהגת משאית אך היא לא רצתה אז הציעו לה להיות צנחנית שזה קרבי! כמו כן אני לא אתפלא אם אותה נערה תעשה טירונות עם נשק 02.

כמן כן לפי מה שאני מבין שהצבא מגייס גם אנשים לא נורמליים ואף נותן להם נשק.
אך אנשים שבאמת רוצים להתגייס הוא נותן לך פרופיל 21 נפשי.

חשוב לי להבהיר נקודה שאין סנכרון בין הצבא למשרד הבריאות זאת אומרת אדם שבעברו היה מטופל אצל פסיכיאטר או שהיה מאושפז בבית משוגעים יכול להסתיר הכל מהצבא!

מה דעתכם בנושא?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2015, 15:25

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "דעתי היא שאין לך ולו שמץ של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
דעתי היא שאין לך ולו שמץ של מושג על מה אתה מדבר.

כמות האנשים שנזקקו לטיפול פסיכיאטרי לפני השרות, במהלך שרות סדיר, במהלך שירות מילואים פעיל, או לאחר השרות היא עצומה. אני מכיר אישית כמה כאלה שהיו חיילים מעולים.

ולסיום אנא המנע מהפצת דברי סרה.

אני יודע טוב מאוד מה אני מדבר! ואני לא מנסה לאומר דברים שקריים או לא יודע מה!
תגיד לי אתה זה נראה לך נורמאלי לי לתת לבחורה אובדנית שבעברה הייתה בדיכאון ולקחה כדורי הרגעה להסתובב עם נשק?
תגיד לי אתה שאנשים אזרחיים רוצים לקבל רישיון לנשק הם צריכים לעבור בדיקות פסיכולוגיות מאוד קשות ואף שיחות עם פסיכולוגים ופסיכיאטרים עד שבכלל מחליטים שהם כשירים שלא נדבר שייתנו לבחורה אובדנית או בכללי אדם שבעברו היה מאושפז בבית משוגעים נשק.
ואני מדבר על המקרה ב' שהצגתי.
אני יודע שאין לה רישיון לנשק אך עדיין יש לה את הסמכות ללכת עם נשק.
שלא נדבר על אנשים שבאמת רוצים להתגייס ואין לא מסוכנים ולא כולם ונותנים להם פרופיל 21 נפשי.
זה נראה לך מצדיק?
ישן 29-06-2015, 15:43

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "זה נראה לי החלטה לרופא עם..."

ציטוט:
זה נראה לי החלטה לרופא עם התמחות בפסיכיטריה, לחיילת עצמה, להורים שלה, ולרשויות צה"ל, שגם יקחו עלייה אחריות.

אני חושב שאין לך מושג ממה החיילות האלה סבלו, מה הסיכון בלגייס אותן לצבא, או בלתת להן נשק. אתה גם לא יודע איזה טיפול, מעקב, או תמיכה, הן מקבלות.

וכן במקרים שאני מכיר אישית זה נראה לי הגיוני לגמרי לגייס חיילים שסבלו מבעיות/ מחלות נפשיות.

ובמקום לבכות על זה שלא נותנים לך נשק, ולאחרים כן, היית יכול להתנדב ולתרום כפי יכולתך. אתה עדיין יכול.

עלה והצלח.

אני לא רוצה להתנדב כי זה פרופיל 25 ואין הבדל בין פרופיל 21 נפשי ל 25 עדיין זה פוגע בהוצאת רישיון נהיגה. מה שגם מתנדב לא מקבל נשק.
לי הציעו להתנדב שנה ורק אז לעשות שירות סדיר רגיל (אחרי שהתרשמו ממני לטובה) אבל זה לא כיף להתנדב שנה כי אתה לא כמו חייל רגיל (אתה לא עושה טירונות רגילה ולא עושה הכשרה 02).
למרות שהייתי יכול להתנדב שנה ואז לעשות שירות סדיר רגיל עם טירונות רגילה זה מה שהציע לי הקב"ן שראה אותי לפני כמה זמן. כמובן שגם על התנדבות אני צריך לערער כי פעם לא קיבלו אותי.
ישן 29-06-2015, 16:01
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
"יותר גרועים" ממי?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Devil2006 שמתחילה ב "[QUOTE=Fang]ברוך הבא אל..."

כל זמן שאתה לא הפסיכיאטר/פסיכולוג/רופא מומחה שטיפל באדם הנידון, אין באמת לך מושג על מה מדובר. ולצורך העניין גם מה שאותו אדם אמר לך לא בהכרח תואם את הממצאים הקליניים. אז מכאן ועד לבוא ולהתלונן ש"גייסו מישהו גרוע ממני" יש לך עוד דרך ארוכה, ולמען האמת לא הוגנת או ראויה במיוחד. תתרכז במה שאתה יכול לתרום ותפסיק להסתכל על אחרים, זה לא ממש יעזור לך.

סתם נקודה להשוואה: אני גדלתי כל החיים בקיבוץ והרעילו לי את הנשמה בטירוף, כשהתגייסתי נתנו לי פרופיל 65 עם סעיף פוסל יחידות שדה שבעצם אומר שאני בחיים לא אראה שטח. הייתי מתוסכל ומבואס מאוד, אבל בסופו של דבר הדברים התגלגלו איך שהתגלגלו ויצא לי להקים ולשרת בפלוגה שעבדה ברצועת עזה ואולי לא היינו קרביים ברמה של להילחם אבל פעילות ראיתי גם ראיתי ובהסתכלות לאחור אני יכול להגיד שהיה לי שירות רציני ומשמעותי שעד היום אני יכול להתגאות בו בזמן שחברים שלי מהטירונות היו ג'ובניקים שעשו יומיות ואולי נהנו מהחיים אבל אני לא מאמין שהם סיימו את השירות הצבאי אם אותן תחושות כמוני.

ישן 29-06-2015, 16:09

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב ""יותר גרועים" ממי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
כל זמן שאתה לא הפסיכיאטר/פסיכולוג/רופא מומחה שטיפל באדם הנידון, אין באמת לך מושג על מה מדובר. ולצורך העניין גם מה שאותו אדם אמר לך לא בהכרח תואם את הממצאים הקליניים. אז מכאן ועד לבוא ולהתלונן ש"גייסו מישהו גרוע ממני" יש לך עוד דרך ארוכה, ולמען האמת לא הוגנת או ראויה במיוחד. תתרכז במה שאתה יכול לתרום ותפסיק להסתכל על אחרים, זה לא ממש יעזור לך.

סתם נקודה להשוואה: אני גדלתי כל החיים בקיבוץ והרעילו לי את הנשמה בטירוף, כשהתגייסתי נתנו לי פרופיל 65 עם סעיף פוסל יחידות שדה שבעצם אומר שאני בחיים לא אראה שטח. הייתי מתוסכל ומבואס מאוד, אבל בסופו של דבר הדברים התגלגלו איך שהתגלגלו ויצא לי להקים ולשרת בפלוגה שעבדה ברצועת עזה ואולי לא היינו קרביים ברמה של להילחם אבל פעילות ראיתי גם ראיתי ובהסתכלות לאחור אני יכול להגיד שהיה לי שירות רציני ומשמעותי שעד היום אני יכול להתגאות בו בזמן שחברים שלי מהטירונות היו ג'ובניקים שעשו יומיות ואולי נהנו מהחיים אבל אני לא מאמין שהם סיימו את השירות הצבאי אם אותן תחושות כמוני.

תראה לפני מספר חודשים ראיתי קב"ן (דרך בית ספרי היה לנו מין הרצאה) אותו קצין בריאות הנפש אמר לי שאני התנדב שנה ואז אני יוכל לעשות שירות רגיל כמו כל אחד (טירונות רגילה והכל אך זה רק לאחר שנה במידה והפסיכיאטרים יראו שאני מתפקד כמו שצריך) כמובן שהגשתי מכתבים של רופאים לצבא אך הם לא חזרו אליי ואמרו לי שזה תהליך ארוך וגם להתנדב שנה ואז לעשות טירונות רגילה זה לא מי יודע משמעותי עבורי מבין?
כי תאכלס אם מתנדבים לא מקבלים נשק ולא עושים טירונות רגילה וגם שנה להתנדב זה סיוט.
ישן 29-06-2015, 16:06
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Devil2006 שמתחילה ב "[QUOTE=Fang]ברוך הבא אל..."

בפורום הזה אנחנו לא נוגעים בענייני מלש"בים ומתגייסים, זה תפקידו של פורום מתגייסים וסדירים.
הפעם ניתן לזה הזדמנות כי זה נושא מעניין ובתנאי שלא יהיו כאן דיונים על עניינים אישיים - הכותרת אומרת הכל.
אולם, מאחר ומדובר בתחום מאד מקצועי שאין לנו כמעט מושג לגביו מלבד מה שמופיע באתר חר"פ ובנוסף זהו תחום שחלים עליו מגבלות צנזורה וחוק הגנת הפרטיות אז סביר שהדיון יהיה כללי ושטחי.

לגביך אתה? תפתור את העניינים שלך מול שילטונות הצבא, זה לא כזה שחור-לבן כמו שאתה מציג.
ביקשת עצה? קיבלת כאן לא מעט, עצות טובות וראויות.

באתר עולים על מדים (שאלות ותשובות - בריאות הנפש) יש לא מעט מידע בנושא
https://www.aka.idf.il/Main/giyus/faq.aspx

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 29-06-2015 בשעה 16:20.
ישן 29-06-2015, 16:11

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "בפורום הזה אנחנו לא נוגעים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
בפורום הזה אנחנו לא נוגעים בענייני מלש"בים ומתגייסים, זה תפקידו של פורום מתגייסים וסדירים.
הפעם ניתן לזה הזדמנות ובתנאי שלא יהיו כאן דיונים על עניינים אישיים - הכותרת אומרת הכל.
אולם, מאחר ומדובר בתחום מאד מקצועי שאין לנו כמעט מושג לגביו מלבד מה שמופיע באתר חר"פ ובנוסף זהו תחום שחלים עליו הגבלות חוק הגנת הפרטיות אז סביר שהדיון יהיה כללי ושטחי.

לגביך אתה? תפתור את העניינים שלך מול שילטונות הצבא, זה לא כזה שחור-לבן כמו שאתה מציג.
ביקשת עצה? קיבלת כאן לא מעט, עצות טובות וראויות.

שלחתי אליהם מסמכים של רופאים והכל אך הם אינם כבר חצי שנה שולחים אליי תשובה.
בכוונתי היה לערער על הפרופיל 21 משום שהייתי בתהליך אני עצרתי אותו באמצע כי אמרו לי זה יכול לקחת שנה.
ישן 29-06-2015, 21:15
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Devil2006 שמתחילה ב "מדיניות צה"ל בנושאי גיוס ופטור מלש"בים עם בעיות נפשיות"

הייתה כתבה מקיפה לא מזמן עם ראש מחלקת בריאות הנפש בצה"ל, אל"מ ד"ר קרן גינת, ציטוט משמעותי מתוכה שעוסק בנושא שעלה פה בשרשור:

"היה מישהו שרצה לשרת באמבולנס כחובש, והייתה לו הפרעה כפייתית", היא נזכרת. "הוא שטף ידיים בכפייתיות וחרד ממחלות. החלטתי שהוא לא יוכל להיות חובש. יום אחד הוא נכנס אליי למשרד, התיישב ואמר – אותי פסלת מלהיות חובש. פתחתי בנאום ידעני, הסברתי לו מה עושה חובש, מה עושים באמבולנס, מה זו הפרעה טורדנית כפייתית, איך הם לא מתחברים ביניהם, אחוזים, סטטיסטיקות. ואז הוא הוציא תעודת הוקרה ממד"א על כך שהוא שירת באמבולנס ארבע שנים באינתיפאדה. זה היה אחד השיעורים הגדולים שלמדתי בענווה, כי אני באתי, כולי ידענית, ושכחתי פשוט להקשיב לו. והוא צדק. ברור שאישרתי אותו באותו רגע".

איך הוא השיג פגישה איתך?
"הוא לא, הוא פשוט נכנס. ואז התחלתי לחשוב על כל אלה שלא נכנסו. בעקבות המקרה הזה שינינו את הפרופיל כך שמה שקובע זו לא ההפרעה, אלא התפקוד. זה אומר שמצבים נפשיים לא פוסלים יותר מקצועות. אין סיבה שמישהו שיש לו הפרעת חרדה לא יוכל להיות בסייבר. אם המחלה מאפשרת והמצב הוא תפקודי, מה הבעיה? פעם, למשל, הפרעת קשב הייתה מורידה פרופיל. היום אם אתה לוקח קונצרטה ומתפקד מעולה, בכיף. הייתי פסיכיאטרית בחיל האוויר והיו אנשים שנבחנו לטיס והם היו על תרופות נגד דיכאון. אין סיבה שלא".

מה עם לוחם על ציפרלקס?

"אין שום בעיה. לאורך השנים האחרונות היו מאות כאלה. כמובן שזו החלטה לא פשוטה, היא לא תהיה בהינף יד, אלא אחרי הרבה מאד בדיקה".

http://www.mako.co.il/pzm-weekend/A...dd079d41006.htm

נערך לאחרונה ע"י -נתנאל- בתאריך 29-06-2015 בשעה 21:17.
ישן 29-06-2015, 21:25

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי -נתנאל- שמתחילה ב "הייתה כתבה מקיפה לא מזמן עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -נתנאל-
הייתה כתבה מקיפה לא מזמן עם ראש מחלקת בריאות הנפש בצה"ל, אל"מ ד"ר קרן גינת, ציטוט משמעותי מתוכה שעוסק בנושא שעלה פה בשרשור:

"היה מישהו שרצה לשרת באמבולנס כחובש, והייתה לו הפרעה כפייתית", היא נזכרת. "הוא שטף ידיים בכפייתיות וחרד ממחלות. החלטתי שהוא לא יוכל להיות חובש. יום אחד הוא נכנס אליי למשרד, התיישב ואמר – אותי פסלת מלהיות חובש. פתחתי בנאום ידעני, הסברתי לו מה עושה חובש, מה עושים באמבולנס, מה זו הפרעה טורדנית כפייתית, איך הם לא מתחברים ביניהם, אחוזים, סטטיסטיקות. ואז הוא הוציא תעודת הוקרה ממד"א על כך שהוא שירת באמבולנס ארבע שנים באינתיפאדה. זה היה אחד השיעורים הגדולים שלמדתי בענווה, כי אני באתי, כולי ידענית, ושכחתי פשוט להקשיב לו. והוא צדק. ברור שאישרתי אותו באותו רגע".

איך הוא השיג פגישה איתך?
"הוא לא, הוא פשוט נכנס. ואז התחלתי לחשוב על כל אלה שלא נכנסו. בעקבות המקרה הזה שינינו את הפרופיל כך שמה שקובע זו לא ההפרעה, אלא התפקוד. זה אומר שמצבים נפשיים לא פוסלים יותר מקצועות. אין סיבה שמישהו שיש לו הפרעת חרדה לא יוכל להיות בסייבר. אם המחלה מאפשרת והמצב הוא תפקודי, מה הבעיה? פעם, למשל, הפרעת קשב הייתה מורידה פרופיל. היום אם אתה לוקח קונצרטה ומתפקד מעולה, בכיף. הייתי פסיכיאטרית בחיל האוויר והיו אנשים שנבחנו לטיס והם היו על תרופות נגד דיכאון. אין סיבה שלא".

מה עם לוחם על ציפרלקס?

"אין שום בעיה. לאורך השנים האחרונות היו מאות כאלה. כמובן שזו החלטה לא פשוטה, היא לא תהיה בהינף יד, אלא אחרי הרבה מאד בדיקה".

http://www.mako.co.il/pzm-weekend/A...dd079d41006.htm

זה לא חדש לי. אני יודע שבעבר לא גייסו אנשים בעלי הפרעות נפשיות אך כיום מגייסים המון אנשים כאלה.
לפני כ 3 וחצי שנים שאני קבלתי את הפטור המצב היה שונה . אנשים בעלי הפרעות נפשיות לא היו יכולים לשרת בצבא וישר נותנים פרופיל 21 נפשי כיום בשנים 2013-2015 הרפורמה השתנתה ומגייסים אנשים בעלי הפרעות נפשיות ואף נותנים להם נשק. אני עשיתי טעות שלא דחיתי את הצו שלי לשנת 2014.
כי ללא ספק גם אותי היו מגייסים. אני מכיר אנשים עם מצב מאוד קשה חולי סכיזופרניה ששולחים להם פטור ישר בלי לראות אותם (זה במצבים מאוד קשים שמשרד הבריאות חייב לדווח לצבא) אבל ברוב המקרים זה לא ככה. וכפי שאמרתי היום לא כל אחד מקבל פטור ישר. חוץ מזה שקשה מאוד לקבל היום פטור.
ישן 30-06-2015, 13:07

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "העצה הכי טובה שאפשר לתת לך זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
העצה הכי טובה שאפשר לתת לך זה לנסות לקבוע שוב פגישה עם הגורמים הנכונים בלשכת הגיוס שיתחילו את התהליך מחדש.
שלחת המכתבים לא תעזור כי לפעמים הם לא מגעים למקומות שהם צריכים להגיע.
אם תוכל להפגש שנית עם פסכולוג כחלק מתהליך הגיוס לא כפגישה מקרית ולהביא לו את חוות הדעת שיש לך יתכן שאז המצב ישתנה.

יש לי מכתב מפסיכיאטר שהמצב שלי תקין וגם השיפוט שלי.
שלחתי את זה לצבא אך הם לא עונים ולא מתקשרים ולא כלום.
לא מזמן דיברתי עם קב"ן שגם אמר לי להתחיל תהליך התנדבות ותוך כדי התהליך יראו אותי פסיכיאטרים של הצבא ויש סיכוי שהם יראו לנכון לגייס אותי באופן רגיל ללא קשר להתנדבות שזה כולל טירונות רגילה והכל. הבעיה שאני לא יכול להתחיל את התהליך כי אין לי איך ליצור קשר עם הצבא.
ישן 29-06-2015, 22:14
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי -נתנאל- שמתחילה ב "הייתה כתבה מקיפה לא מזמן עם..."

בעקבות סיטואציה מסויימת בתחום העיסוק שלי קראתי לאחרונה מאמר מקצועי מקיף על "חרדות/דיכאונות אצל בני נוער" .
בגדול המאמר מדבר על כך שאנחנו חיים בעידן מאד מורכב ומואץ המאופיין באיומים וחרדות בכל אספקט של החיים בהם על בני נוער להוכיח את עצמם רגע אחר רגע, וזה לא נגמר רק במרחב המציאותי אלא אותו דבר קיים גם במרחב הוירטואלי, הם נאלצים להתמודד עם אותו דבר גם ברשתות החברתיות.
הנוער של היום חי על אוטוסטראדת מידע (לטוב ולרע), פיקח ומתוחכם וצרכן גדול של מוצרי צריכה.
רקטות, סמים, אלכוהול, אלימות, מקובלות חברתית, מסע לפולין, לחץ בבית, לחץ בלימודים, בגרויות, אהבות ראשונות, התנסות מינית ראשונה, רישיון נהיגה, חוגים וכו' וכו' ואז מגיעים......המיונים לצה"ל.
התמיינות לכמה יחידות, מאמצים נפשיים ורגשיים, בחינות, מיוני התאמה ולבסוף הגיוס.

כל זה לא פשוט וגרם לעליה משמעותית באחוז הפונים למרכזי הסיוע הנפשיים של משרד הבריאות, שם הם מלווים ע"י רופאי נפש ועובדים סוציאליים.
הטיפול הוא במקרים רבים שיחות פסיכוטראפיה, לפעמים עם פעילויות שונות ולפעמים גם תרופתי (ציפרלקס נחשבת לתרופה מודרנית העוזרת מאד לאוכלוסיה רחבה עם מעט מאד תופעות לוואי).

יח' מיטב, היחידות המגייסות וחר"פ התאימו את עצמן לעידן הזה, בשאלונים מופיעה שאלה על טיפולים נפשיים עם דרישה לפירוט וחתימה על טופס וס"ר.
לרוב לא עושים עניין מהעובדה שהמלש"ב/ית קיבלו טיפול כזה (כולל תרופתי) אלא מהמשמעות של התופעה/טיפול הזה על התיפקוד העתידי שלהם ביחידה המיועדת.

ובקיצור - אנחנו חיים בעידן בו הלחץ הנפשי נותן אותותיו בכל רבדי הציבור ומהרבה סיבות, טיפולים נפשיים בקרב בני נוער זו כבר לא מילה מגונה ולא מקור לבושה כפי שהיה בעבר.

דוגמאות: באחד המחזורים הנוכחיים של קורס טיס יש חניך שכאשר היה נער טופל בציפרלקס ושיחות פסיכוטראפיה בעקבות דיכאון.
אותו דבר ביחידה מסווגת של חיל המודיעין, החייל עבר תחקיר ביטחוני של השב"כ בו פירט על התנסות קלה שלו בסמים ואלכוהול כשהיה בן 14, על חרדות נפשיות בתקופה שאחרי שהובילו לליקויי תיפקוד, על הטיפולים שעבר שהחזירו אותו למסלול (סיים בגרות 5 יח') והתקבל ליחידה המיוחדת כאמור (מיועד לקצונה).

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 29-06-2015 בשעה 22:37.
ישן 30-06-2015, 10:03
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אני רוצה רק להוסיף, שיש גם..."

ציטוט:
אני רוצה רק להוסיף, שיש גם עלייה משמעותית במודעות, ובנגישות של טיפול נפשי. זה גם הופך למשהו הרבה יותר מקובל חברתית. אנשים שפעם היו סובלים בשקט, או, סליחה על הביטוי, מתאבדים בשקט, היום יכולים לקבל מענה, טיפול, ותמיכה הרבה יותר בקלות.
לא נראה לי סביר להעניש מישהו על עצם זה שהוא פנה לבקש עזרה.

ללא ספק, אם כי עדיין הבושה זה דבר סובייקטיבי וכמעט תמיד מתלווה אליה אחותה - רגש האשמה.
כל זה בתהליך שיפור אולם עדיין התחושות של הנער/ה המטופלים חזקים יותר מכל מקובלות חברתית ואיתה העו"סים צריכים להתמודד כמעט לאורך כל הטיפול.

אני רוצה לשתף אתכם בהרצאה "דור המסכים" ששמעתי לא מזמן כהורה לנער ונערה מתבגרים.
את ההרצאה מעביר תמיר ליאון שהוא אנתרופולוג יישומי, אפשר ללמוד ממנה הרבה על הנוער של היום - החיילים של המחר.
קישור

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 30-06-2015 בשעה 10:07.
ישן 30-06-2015, 08:10
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Devil2006 שמתחילה ב "מדיניות צה"ל בנושאי גיוס ופטור מלש"בים עם בעיות נפשיות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Devil2006
אותה בחורה בעלת הפרעות נפשיות קשות ביותר (אני לא יודע בדיוק מה) אך הצבא הסכים לגייס אותה (גיוס רגיל) ואף נתן לה פרופיל 82 נתנו לה להיות נהגת משאית אך היא לא רצתה אז הציעו לה להיות צנחנית שזה קרבי! כמו כן אני לא אתפלא אם אותה נערה תעשה טירונות עם נשק 02.

אנשים החמיצו פה את החלק החשוב. צנחנים סופסוף מגייסים בחורות לתפקידי לוחמה באופן גלוי אחרי שנים של הסתרה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 30-06-2015, 12:54

זה מה שלא הבנתי עד עכשיו

איך נותנים נשק חם לאנשים עם עבר נפשי? זה לא נקלט לי במוח.
לפני איזה שנה ומשהו אם אני לא טועה היה תקריות עם שומרים שירו בנשק שלהם ורצחו אנשים חפים מפשע עקב זה אמרו ששומר לא ייקח את נישקו הביתה ואחרי כל מה שקרה החליטו לעלות את הקריטריונים לקבלת נשק וכל אדם בעל העבר נפשי יצטרך לעבור מבחני אישיות ומבדקים פסיכולוגים ארוכים ביותר על מנת להחזיק נשק ורק לאחר בדיקה פסיכיאטרית מקיפה שתמצא שהוא אכן כשיר הוא יוכל לקבל רישיון לנשק.
הכול טוב ויפה עד שמגיע מלש"ב שמעומד לשירותי הביטחון בעל רקע נפשי שעובר את המבחנים של הצבא . עושה טירונות רגילה ולאחר הטירונות מקבל נשק מתי שהוא הולך למקומות מסוכנים עם שני מחסניות ועוד M16 חם (אני לא מדבר על קרביים מדבר על ג'ובניקים) ולוקח איתו הביתה . לכאורה אותו אדם לא עבר שום מבחנים פסיכולוגים ופסיכיאטרים המוכחים שהוא כשיר אלא סה"כ שיחה עם קב"ן שבה הוא יכול לשחק אותה נורמאלי.
כמה מקרים יש של אנשים שמתאבדים בצבא? אין ספור.
אז איך בדיוק הצבא נותן לאנשים בעלי הפרעות נפשיות להחזיק נשק שלא נדבר שזה M16.
לכאורה משרד לביטחון פנים נותן נשק לאנשים רק אחרי שעברו אין ספור בדיקות מקיפות ביותר.
זה פשוט לא נתפס לי בראש.

לפי מה ששמעתי ממישהו שרישיון לנשק זה תעודת החוגר האם זה נכון?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:41

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר