לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2011, 22:13
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מידע מסעדת עוזרי ("סיסי") בכרם התמנים, או - " מרק תמני בצהרי אוגוסט תל אביבי מהביל".....

ראשית, הקדמה קצרה וקצת רקע....

חופש גדול...
"גדול" בהחלט, אבל "חופש"?....
נו שיהיה....
כחלק מחיפוש אחר פעילות עבור הילדים המשועממים הוחלט שהיום נקפוץ לביקור במוזיאון המעניין המכונה "הרצלילינבלום" אשר ברחוב הרצל שבתל אביב.. במוזיאון מוצגת באופן מעניין ומרשים ההסטוריה של הבנקאות בא"י בשילוב עם נוסטלגיה תל אביבית....
לפחות על פי רשמים מצד מי שכבר ביקר שם, למרות ההגדרה ה"די מאיימת" של מהות המקום, מדובר באתר שמציג את ההסטוריה באופן שבהחלט מתאים לילדים ולבני נוער....
ובכלל, קצת "קולטורה", מה יש?....

אז אנחנו מגיעים, חנייה כמובן שאין פרט לחניונים בתשלום אשר בסביבה, מחנים, נפרדים מ 16 שקלים (כי "ככה זה אחרי השעה שתים")...
וצועדים לכוון המוזיאון שמתגלה כ........... סגור !
יופי !
מה עכשיו?....

היות והשעה שעת צהרים, היות ואין יותר מדי מה לעשות עם ילדים באמצע רחוב הרצל הסואן ואת מחאת האוהלים שבשדרות רוטשילד אנחנו כבר מכירים, הוחלט שנשים פעמינו לכיוון שוק הכרמל ושם כבר נמצא איזו מסעדה מקומית כדי לאכול...
סוג של ברירת מחדל שכזו....

שוב מניעים, נסיעה קצרה של כעשר דקות והנה אנחנו במתחם הכרמלית שצמוד לחלקו הדרומי של השוק ההומה בשעה שכזאת...
שוב חניון, שוב תשלום (הפעם "רק" 13 שקלים) וצעידה שמתבררת כארוכה מהמצופה לכיוון רחובותיו הצרים של כרם התמנים...
ההעדפה היתה להגיע לכרם עצמו מבלי להיכנס עם שלוש הבנות לשוק עצמו, היות וממש לא בא לי על ההתחככות בקהל המיוזע שפוקד אותו כעת....

צעידה במעלה רחוב יחיא קאפח, המקביל לשוק הכרמל, מביאה אותנו (לאחר התייעצות וקבלת המלצה) למסעדת עוזרי הוותיקה הממוקמת ממש למרגלות מסעדה ותיקה (והרבה יותר גדולה) "מסעדת מגנדה" (המסעדה שוכנת ביחיא קפאח מס' 30).....

לא תמצאו שום שילוט המורה על המקום, אפילו לא רמז למעט מספר קטן של שולחנות הממוקמים בפתחה של המסעדה....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נכנסים פנימה ומתקבלים בברכה ע"י מי שנראה כבעל המקום אשר מוביל אותנו לשולחן פנוי.
מתישבים ובוחנים את "הסביבה" ואת התפריט שמלמד כי במקום, פרט למרקים התמניים ושאר מני מאכלים שצפוי לפגוש במסעדה מעין זו, ניתן גם להזמין מנות כגון שיפודי פרגיות, קבב ועוד, מה שיכול להוות פתרון למי שמגיע עם קבוצה שיש בה מישהו שלא ממש מתחבר לאוכל התמני המסורתי, מצויין.
חלל המסעדה איננו גדול במיוחד אך המסעדה בהחלט לא צפופה. המיזוג עושה את העבודה וגם החשש שלי מריח הבישולים שידבק לבגדי התבדה .....

התפריט:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וה"סביבה":

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עיצוב פשוט. על הקירות תמונות ותצלומים שעיקרם מן הסתם... יהדות תימן כשאת עיני לכד תצלום גדול במיוחד שבו נראה רחוב בכרם התימנים שצולם לדעתי אי שם בשנות הארבעים...
מעניין.

בסך הכל נראה שיש כאן כל מה שצפוי ואף מעט יותר. המחירים סבירים בהחלט ויפה לגלות שיש אופציות הנקראות "שיפוד בפיתה" ב 23 שקלים או "רק שיפוד בצלחת" במחיר הוגן בהחלט של 18 שקלים (מדובר על שיפודי פרגית), בהחלט פתרון טוב בעיקר עבור ילדים.

החלטנו להזמין את המנות הבאות:

- מנת חומוס אחת לכולנו.
- "רק שיפוד בצלחת" אחד.
- מנת קבב עם אורז לבן ושעועית.
- קבב עם סלט ירקות.
- מנת מרק בשר ומנת מרק בשר עם שעועית....
- לחוח וסחוג ירוק שיהיה את מה לנגב......

לא עוברות מספר דקות ולשולחן מתחילות להגיע המנות....

ולהלן התוצאות.....

החומוס:

מנה יפה ונדיבה של חומוס מוצק למדי, המנה מעוטרת בפפריקה אדומה ומעט כורכום ועלי פטרוזיליה קצוצים, לא מוגזם מדי ולא מעט מדי, כמו שצריך....
במרכז המנה מונחים גרגרי חומוס חמימים טובלים בשמן זית ולידם ביצה קשה, מה אפשר עוד לצפות ממנת חומוס?....שתהיה טעימה?....
אז היא בהחלט כן !
יחד עם החומוס הגיעו שתי צלוחיות כשבכל אחת מהן כמות נדיבה של חילבה ירקרקה...
וכאן בעייה אמיתית...
אני אוהב חילבה, ממש אוהב!
הטעם של חילבה טובה (ואני בטוח שהחילבה כאן היא כזו) הוא נהדר, אין לי שום בעייה עם המרקם ובל נשכח כי מדובר במאכל המבוסס על צמח שגרגריו ממש טובים לבריאות (בעיקר להורדת רמת סוכר וטריגליצרידים כך אומרים).....
אבל הריח...אוי הריח.....
זה אמנם לא קורה מיד אחרי הארוחה, אולם בחלוף הזמן הגוף אומר את דברו....
אכילת חילבה בכל וריאציה ( כידוע גם העמבה מבוססת בין השאר על חילבה) גורמת לגוף להפיץ ניחוח "מלבב" במיוחד למשך זמן...
לא נעים....

בשל היותי אדם הידוע בהתחשבותו בזולת ( ) פשוט נמנעתי...
מודה ומתוודה כי לא טעמתי מהחילבה שהוגשה לנו.

מיד לאחר החומוס הגיע הלחוח, שני לחוח טריים וטעימים שנטבלו מדי פעם בסחוג הירוק שהיה מאוד חריף וטעים....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

והנה מגיעים המרקים....

מרק שעועית (עם בשר):

למעשה מדובר במנה של מרק שעועית שלבקשתינו הוספו מספר חתיכות בשר, המרק בעל צבע עז. על פניו לא נראו יותר מדי "כתמי שמן" ובתוכו נחו מספר פיסות בשר בקר, טעמו של המרק היה עשיר ומלא אך נרשמה הערה אחת על מליחות יתר...
בעיני הוא היה טעים ועשיר ופה אחד פסקנו כי הבשר שבו היה פשוט... מ ע ו ל ה !
רך מאוד ולא סיבי, לא שמן מדי, פשוט מצויין.

מרק בשר:

זו למעשה המנה שהוזמנה על ידי וזאת לאחר שכל מנת מרק אחרת שאותה הזמנתי אזלה!
כחובב חלקי פנים ההזמנה המקורית היתה מרק ריאות, התברר כי אין...נגמר....
לאחר מכן ביקשתי מרק רגל שגם הוא אזל... מרק קורקבנים...כנ"ל, מרק זנב?... כנ"ל.......
נו?.. מה יהיה?....
מסתבר שגם כאן, כמו בלא מעט מסעדות "משפחתיות" המגישות אוכל ביתי מבושל, העיקרון הוא "כל הקודם זוכה"....
אז מה כבר נשאר לי?
עוף? נו ברצינות...
שעועית?.. כבר הזמנו....

אז הלכתי על הבשר....

וגם כאן, לא התאכזבנו...
מדובר על מרק שלדעתי משמש גם כבסיס למרק השעועית, טעמו פחות "מלא" ממרק השעועית, הוא פחות סמיך ממנו ו... טעים, טעים מאוד !

קבב עם אורז לבן ושעועית + קבב עם סלט ירקות:

הקבב שמוגש במסעדת עוזרי מזכיר בצורתו קציצת בשר ונראה כל כך..."עבודת יד"...
בכל צלחת הונחו שני קבבים וכמות יפה משל התוספת...
הקבב התגלה כבעל מעטפת חיצונית קריספית ועסיסי בפנים, טעמו היה נהדר !
טעם בשר הכבש היה מורגש בהחלט ועמו בצל קצוץ במידה נכונה דבר שאני יכול לתאר רק כ"נתן תחושה נהדרת בכל נגיסה ולעיסה"..... בחיי.....ו
האורז הלבן היה בסדר גמור ולא דביק מדי והשעועית שנחה עליו היא לדעתי אותה השעועית שמצויה במרק השעועית..טעים, לא יבש ומשביע .....
סלט הירקות אשר הוגש כתוספת למנת הקבב השניה היה טוב (למרות שבתי נרתעה מכמות הבצל והפטרוזיליה שבו... עניין של טעם)....

וה..... "רק שיפוד":

ה"רק שיפוד" היתה המנה אשר הוזמנה עבור בתי הקטנה. עבורה זה היה בדיוק מה שהיא אוהבת ועבורי ...חסכון בכאב ראש...
שיפוד בודד של פרגיות על צלחת עם קצת פטרוזיליה קצוצה (שהורחקה מיד)....
הפרגיות התגלו כטעימות מאוד, תיבול עדין, ובשר העשוי במידה - מה ששמר על עסיסיותו...
טוב מאוד.

שתיה... בירה שחורה..קנקן מים קרים...ואנחנו מסודרים בהחלט !
סיימנו את הארוחה וביקשנו חשבון שהסתכם ב 195 שקלים...
מחיר הוגן אך...לא מקבלים כרטיסי אשראי.

ואם נסכם:

"מסעדת עוזרי" הידועה גם בכינויה "סיסי", מסעדה המגישה אוכל תימני טוב שגם מי שאיננו מ"חובבי הז'אנר" ימצא מה לאכול בה. רצוי להגיע יחסית מוקדם (אנחנו הגענו בסביבות שתים ורבע וכבר היו חסרות מנות) ו....לוודא שבכיסכם מספיק כסף מזומן.....
חנייה, עשויה להיות בעייתית ועדיף להחנות בחניונים הציבוריים שמדרום לשוק הכרמל (רצוי לא להכנס לרחובות הכרם הצרים עם רכב) ....

מומלץ בהחלט.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 22-08-2011 בשעה 22:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2011, 17:40
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
צריך לדעת לקרא
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תודה על המידע !..."

ולא סתם לקרא אלא לקרא בין השיטין, ובמקרה דנן לקרא בין שיט לשיט....
כמעט לא נוצר חומר שאין לו השפעה כלשהי על הפלורה של המעי! הפלורה של המעי זה ג'ונגל ענק של אורגניזמים שונים המצויים בשיווי משקל דינמי בינם לבין עצמם ובינם לגוף האדם. מטבע הדברים ששיווי משקל זה משתנה גם לפי המזון הזמין להם. על כן גם לסנדביץ טוניסאי תהיה השפעה הניתנת למדידה לעומת דיאטה עשירה באננס, למשל.
אין באמירה זו ולא כלום, כמו שאין ממש בטענות על "חיידקים פרוביוטיים" והשפעתם. אני לא נופל מהכיסא כל פעם שמישהו מצטט לי מאמר. קריאה קצת יותר ביקורתית היא מה שאין לרובנו, ומאד קל "לעבוד" על קהל שלא מכיר את החומר דיו, ובמיוחד אם "מאכילים" אותו במילים וביטויים הנשמעים מדעיים.!
באשר לטענה הספציפית של הורדת רמת סוכר ושומני הדם - העניין נבדק מכל הכיוונים (כול במכון וייצמן) ולא נמצא מעשי. הדבר דומה לטענה ששום "מדלל" את הדם. בעיקרון נכון, אך ההשפעה כל כך חלשה וכל כך קצרת מועד, שכדי להשיג את אותו אפקט שיש לתרופה מצוייה, צריך ללעוס שן שום טרייה מדי 5 שניות, לאורך היממה.

ובבנין ציון ננוחם.

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 23-08-2011 בשעה 17:46.
ישן 23-08-2011, 13:11
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
"מורי בביה"ס "?....
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "לבני, אין עליך !"

מצטער, אך לא ממש יצא לנו להכיר .....
מרבית המורים הכירו יותר את הורי מאשר אותי אך אני מודה שעד כתה י"ב נתתי להם עדיין צ'אנס לנסות וללמד אותי....

בעניין מסעדת שמעון, אכן ההצעה הראשונה אתמול היתה לסעוד שם, אולם היות ושמעון עצמו נפטר לפני מס' שנים ומי שכיום מנהל את העסק הן בנותיו והיות והומלץ לנו לנסות דווקא את "סיסי" החלטנו על האופציה השניה....
אגב - בעבר (עוד כששמעון היה בחיים) אבי היה נוהג לקחת אותי מדי פעם לסעוד שם...
אני עדיין זוכר את הפתיליות במטבח, את שמעון החייכן ואת האוכל הטעים...
אולי כשיהיה יותר נעים בחוץ נקפוץ גם לבקר את בנותיו ולבדוק אם הרמה נשמרה....

לבני.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:19

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר