לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2011, 12:00
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
חימוש למטוסים קלים - ידיעה של defense update

ציטוט:
Under the U.S. Air National Guard evaluation of a future Light Attack and Armed Reconnaissance (LAAR) to be operated by the U.S. and Afghan air forces, the Air Force is seeking a low cost, light fighter capable of flying at altitudes up to 30,000 ft. above sea level, with a range up to 900 nautical miles, and mission endurance of six hours.

LAAR is positioned as an affordable, advanced training, light attack and armed reconnaissance aircraft that could meet the U.S. government plans to equip under-developed governments with effective aerial recce and attack capabilities necessary for combatting insurgency and drug trafficking. While providing effective, precision attack and real-time recce, the aircraft should affordable to own and operate and be able to operate from austere fields

ציטוט:
Additional tests are planned with other weapon types including Raytheon Paveway II bombs, captive carry of different types of 2.75” guided rockets, the Griffin 35-lb. GPS/laser-guided bomb. In follow-up testing the aircraft will fire laser-guided rockets, and Lockheed-Martin’s AGM-114 Hellfire missiles.

The aircraft also performed air-to-air gunnery, employing .5 Cal machine-guns, assisted by integrated lead computing gun sight. This capability could be of value for the Air Sovereignty Alert (ASA), which the U.S. Air National Guard performs defending U.S. airspace. Similar mission, currently flown by F-16s, could be performed by gun and missile-armed AT-6s. Hawker Beechcraft is offering the National Guard a version of AT-6 equipped with a glass cockpit based on the A-10C modernized Warthog. To further demonstrate this role the AT-6 will conduct a live-fire tests with the AIM-9X Sidewinder air-to-air missile in 2012

קישור לכתבה

הערה: לא שיניתי את דעותי, לא מחפש עוד סיבוב של התנגחויות לא עינייניות אישיות נגדי. בבקשה להגיב לעיניין, התפתחויות בתחום COIN ו- LAAR.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 17-10-2011 בשעה 12:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2011, 12:36
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "חימוש למטוסים קלים - ידיעה של defense update"

זה נחמד מאוד, שתבין שמטוס low cost כזה יעלה בערך10 -7 מיליון דולר לחתיכה..לפחות.
השורה התחתונה היא פשוטה, גם בהנחחה שלמטוס זה יש יתרונות על F-16 נגיד בתחום המשימות הספציפי שאליו הוא בנוי הרי שבמלחמה גבוהת עצימות (במזרח התיכון) המטוסים הללו לא יכולים בכלל לטוס ולכן אין להם תרומה.
ארה"ב לא דואגת במיוחד ממלחמה גבוההת עצימות ולכן ההשקעה במטוסים כאלה היא הגיונית.
אצלנו לעומת זאת יש גם ככה אמצעים לביצוע כל משימה שהמטוס הזה יכול לבצע (חלקם יקרים יותר מהמטוס וחלקם לא) אבל הם יכולים לשמש גם במלחמה גבוההת עצימות.
בקיצור, אצלנו יעדיף לקנות עוד איזה 3-4 מטוסי F-16 במקום טייסת של מטוסים כזאת, כי את המשימות של המטוסים הללו אין בעיה לבצע (אם יחליטו על כך) ולעמות זאת את המשימות של F-16 המטוס הזה לא יכול לבצע..והן במשימות בעלות חשיבות גבוהה יותר (אם כבר יצאו אל הפועל..).

ישן 17-10-2011, 15:33
  משתמש זכר adimar adimar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.10
סיוע קרקעי במחיר מציאה?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "המשפט הזה מהכתבה אומר הכל :..."

בהחלט יש משימוש רבות שמטוסי קרב יכולים לבצע ומטוסי COIN לא.
אבל השאלה מה האחוז של מטוסי חיל האויר שמבצע משימוש כאלו בכל רגע נתון בלחימה, והאם השקעה במטוס זול ויעודי לסיוע קרקעי יכול לשחרר נכסים יקרים יותר למשימות אחרות.
אם לדוגמא בכל רגע לחימה נתון מוקצים 10 מטוסי F-16 לסיוע קרקעי שהיה יכול להתבצע בצורה טובה גם ע"י מטוס COIN.
אז רכישה של 10 מטוסי COIN (במקום מטוס F-16 אחד) תשחרר 9 מטוסי F-16 למשימות שרק הוא יכול לבצע. כל זאת בהנחה שמטוס COIN עולה עשירית ממטוס F-16 ושלמטרות סיוע קרקעי מטוס COIN שקול ל F-16. (ההנחה הראשונה נשמעת סבירה ולגבי השניה אשמח לשמוע את דעתכם.)

עדי

"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking."
- General George Patton Jr

ישן 17-10-2011, 18:54

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]לפי הדוגמא..."

התייחסתי מספיק פעמים להסברים ולא קיבלתי אותם, אז בוא נסכים שלא להסכים.
לא ייתכן שצבא ארה"ב יתחיל כזה פרוייקט, יפתח ענף שלם - אם הענף לא כלכלי עבורו. זה פשוט לא הגיוני. הצבא האמריקני מבזבז הרבה כסף על פיתוחים שונים, אבל לא נעדרי הגיון באופן שאתה מייחס לו.

ברור לי שהצבא צריך להיות מוכן למלחמה.
אתה לא יכול לעשות בט"ש עם F-16, ובט"ש היא-היא המלחמה הבאה.

באחת ההודעות הזכרת קוברות, אני המסכמתי איתך בתנאי. אמרתי שזו אפשרות. האם הקוברה זמינה כדי לבדוק תנועות חשודות במהירות? לבצע מספר גיחות כל יום בעלות הנמוכה מזו של החלופה שאני מציע??

האם AT-6II באמת לא יכול לבצע פעולות בט"ש?

ישן 17-10-2011, 21:35

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "התייחסתי מספיק פעמים להסברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
התייחסתי מספיק פעמים להסברים ולא קיבלתי אותם, אז בוא נסכים שלא להסכים.
לא לא, הסברתי לך כמה פעמים ואתה מתעלם, שוב, אל תכתוב לי "בוא נסכים" פשוט תשאל שאלה ספציפית אם עדיין לא הבנת משהו, אתה תראה שלכל שאלה יש תשובה (שכבר ניתנה דרך אגב, אבל מילא)
לא ייתכן שצבא ארה"ב יתחיל כזה פרוייקט, יפתח ענף שלם - אם הענף לא כלכלי עבורו. זה פשוט לא הגיוני. הצבא האמריקני מבזבז הרבה כסף על פיתוחים שונים, אבל לא נעדרי הגיון באופן שאתה מייחס לו.
מעולם לא טענתי לחוסר הגיון, אל תכניס לי מילים לפה, טענתי שזה לא מתאים לנו וההפך, הסברתי למה זה כן מתאים לאמריקאים, אני אומר לך בפעם האחרונה, אתה לא תכניס לי מילים לפה רק כי אתה לא מסוגל להתמודד עם עובדות בדיונים, זה ברור?
ברור לי שהצבא צריך להיות מוכן למלחמה.
אתה לא יכול לעשות בט"ש עם F-16, ובט"ש היא-היא המלחמה הבאה.
תן לי להבין רגע, אתה מספר לי מה F-16 יכול או לא יכול לעשות? הוא עושה בט"ש הרבה יותר טוב מכל כלי אחר שאתה מציע, כולל כל גרסה של LAAR...
בט"ש זאת המלחמה הבאה? איך אתה יודע מה המלחמה הבאה בדיוק? אתה לא יודע אפילו מה ההבדל ביכולות בין F-16 ל LAAR ולא יודע שמסוק צריך זמן רב כדי להגיע לבלון בגובה 20000 רגל...כאמור, אתה לא יודע בייסיק שבבייסיק ואתה מצפה שאני אאמין שאתה כן יודע לחזות את עתיד המלחמות במזרח התיכון? אל תצחיק אותי

באחת ההודעות הזכרת קוברות, אני המסכמתי איתך בתנאי. אמרתי שזו אפשרות. האם הקוברה זמינה כדי לבדוק תנועות חשודות במהירות? לבצע מספר גיחות כל יום בעלות הנמוכה מזו של החלופה שאני מציע??

האם AT-6II באמת לא יכול לבצע פעולות בט"ש?

ישן 17-10-2011, 22:28

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]לאחר עריכה,..."

תודה על התושבה העיניינית, לשם שינוי.
שאלת המשך: מה יעשו בחי"א אם כל יום יש מספר התקלויות, או חשש להיתקלויות מסוג זה, על הגבול הגדול והפרוץ של מצרים וירדן?

לגבי ה"פרש טורקי" התשובה לשאלתך היא גם וגם. פרש טורקי הוא שם הקוד לחדירה מהגבול. יש הרבה כאלה, כל יום, בכל גיזרה מגזרות הגבול עם מצריים. זוהי סכנה לאומית ממשית, שצה"ל מתקשה להתמודד איתה באמצעים הקיימים. חלק מהסיבות לקושי הן פוליטיות, חלק מסיבות תקציביות, וחלק בגלל המעטה של מימדי הסיכון, בגלל השקט היחסי שהיה עד עכשיו. הכל הולך להשתנות וזה עלול להיות מאוד מהר ומאוד כואב.

ישן 17-10-2011, 22:36

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "תודה על התושבה העיניינית, לשם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
תודה על התושבה העיניינית, לשם שינוי.
שאלת המשך: מה יעשו בחי"א אם כל יום יש מספר התקלויות, או חשש להיתקלויות מסוג זה, על הגבול הגדול והפרוץ של מצרים וירדן?

לגבי ה"פרש טורקי" התשובה לשאלתך היא גם וגם. פרש טורקי הוא שם הקוד לחדירה מהגבול. יש הרבה כאלה, כל יום, בכל גיזרה מגזרות הגבול עם מצריים. זוהי סכנה לאומית ממשית, שצה"ל מתקשה להתמודד איתה באמצעים הקיימים. חלק מהסיבות לקושי הן פוליטיות, חלק מסיבות תקציביות, וחלק בגלל המעטה של מימדי הסיכון, בגלל השקט היחסי שהיה עד עכשיו. הכל הולך להשתנות וזה עלול להיות מאוד מהר ומאוד כואב.

אני יודע מה זה פרש תורכי, וכדאי שאת החידות שלך תעשה מבלי שחיפוש של שניה בגוגל יגלה אותן..
http://www.fresh.co.il/dcforum/Scoops/1519.html#3
לגבי התחזית שלך, אם זה מה שיקרה יש המון כלים שיכולים להיות בכוננות ולסיע לעניין.
לעומת זאת מה שאתה מתעלם זה שהתחזית שלך לאו דווקא נכונה, יתכן וחדירות מהגבול יהיו צרות קטנות לעומת מלחמות כוללות עם סוריה/ מצרים /עזרה של אירן וכו'....חזרנו לנקודת ההתחלה, ובמקרה הזה נבכה על שקל שהוצאנו על LAAR...זאת בדיוק הנקודה שלי: יש מענה לחדירות שלך, רק צריך להחליט על המתכונת המדויקת שלו. אין פיתרון למלחמה כוללת שנותן לך LAAR..את זה רק F-16 ודומיו יודעים לעשות. המסקנה היא פשואנ- אסור להוציא שקל על מטוסי LAAR ו COIN במזרח התיכון.

ישן 17-10-2011, 22:47

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]תודה על..."

לדעתי, ההסתברות למלחמה מלאה במזה"ת היא נמוכה, בגלל העליונות הטכנולוגית של ישראל והמצב הכלכלי והפוליטי הקשה במדינות ערב. לדעתי, זה גם לא ישתנה בקרוב. במקביל, כמות ההסתננויות החמושות עלול לעלות מאוד. כדי לא להרוס את "השלום" ישראל תתקשה לתקוף תשתיות טרור במצרים, סיני וירדן. המלחמה הבאה היא מלחמה במסתננים. לדעתי, אם לא יהיה לנו LAAR אז נשרוף המון כסף מאוד מהר על הרבה שעות של כל הכלים האחרים שאינם LAAR ו- COIN. גם זה סיבה לבכי.

ייתכן והצופיות יכולות לסגור מעגל. יכול להיות שהקוברות. יכול להיות שצריך פתרון אחר. לבנות קו הגנה כמו עם לבנון או קו ההפרדה ביו"ש עלול להיות מאוד - מאוד יקר, מפני שגבול מצריים הוא גם נידח וגם מוזנח וגם ארוך מאוד. הכל צריך לבנות שם מאפס ורחוק מהמרכז.

ישן 17-10-2011, 19:06

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי adimar שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]התשובה פשוטה,..."

כל כמה שאני מבין, כדי להפעיל מטוס קל במלחמה אתה צריך לטהר את השטח מפני נ"מ מודרני.
אובדן של מטוס אחד נחשב לפגיעה אסטרטגית. במיוחד אם טייס, חי או מת נופל בשבי האויב.

אני לא יודע, בשלב הזה, אם מטוס סיור פגיע יותר או פחות ממסוק קרב בסביבה דומה. אולי מסוק יכול לטוס בגובה צמרות העצים ומטוס סיור לא? לא יודע. בנושא נ"מ, ההשוואה הנכונה צריכה להיות בין מטוס קל לבין מסוק-קרב, ולא בין מטוס קל למטוס-קרב מודרני.

ישראל מפעילה טייסת של מטוסי סיור דו-מנועיים, טייסת הצופיות. אני לא יודע אם הם חמושים או לא.

ישן 17-10-2011, 21:19
  משתמש זכר adimar adimar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.10
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "כל כמה שאני מבין, כדי להפעיל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
מטוס קל, איטי, ללא אמצעי נגד ול"א יהיה מטרה נייחת ליכולות הנ"מ של צבא סדיר. אם תתחיל להעמיס עליו מערכות שיגבירו את השרידות שלו אתה תעלה בהתאם את המחיר (ובכך ביטלת את יתרונו היחיד של המטוס - היותו זול יחסית).

הטענה לגבי העלות של חליפת ההגנה נכונה אם הינו צריכים להגן על המטוס הקל מכל טווח האיומים הפועל על מטוסי הקרב. האם יכול להיות ש-"פרופיל הטיסה" השונה (מוגבל) של מטוס ה-COIN הופך חלק מהאיומים ללא רלונטיים? אני לא יודע... (ואשמח לקבל תשובה)
מעבר לזאת אמצעי ההגנה מהווים רק חלק מהעלות הכוללת של מטוס הקרב, מנועים יקרים יותר, מכ"מ, מערכת קיום חיים שנועדה לשמור על הטייס חי בגובה רב ועוד רכיבים אחרים שמוסיפים יכולות רבות למטוס הקרב אך אין בינם לבין שרידות שום קשר וויתור עליהם יכול להוות חיסכון משמעותי בעלות.

עוד שאלה קטנה: האם טילים מונחי אינפרה יכולים להנעל על מנועי בוכנה?
אני יודע שהמנועים כיום הם בעיקרם טורבו-פרופ, אך אם נעילת אינפרא אינה אפשרית על מנועי בוכנה אולי יש מקום להשתמש בהם כדי להתגבר על טילי כתף ללא צורך במערכת נורים יקרה.

עדי

"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking."
- General George Patton Jr

נערך לאחרונה ע"י adimar בתאריך 17-10-2011 בשעה 21:22.
ישן 17-10-2011, 21:06

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "על סמך מה אתה אומר את הדברים..."

על סמך וויקפדיה וכתבות אחרות בנושא. האחרונה באקונומיסט של שבוע שעבר. התייחסתי למל"טים גדולים כמו פרדטור.אני אשאיר לאחרים לתקן אותך בנושא הפרדטור.

בחיפוש זריז, לא מצאתי בשבילך נתון על משקל החימוש של הטקסן. אבל מטוס דומה, הסופר-טוקנו כתוב בוויקיפדיה שהוא סוחב טונה וחצי. נכון, הסופר-טוקנו הוא לא B-52 ואפילו לא T-95 למרות שגם לו יש מדחפים... אבל זה גם לא התפקיד שלו, להיות מפציץ. הסופר-טוקנו נועד לסיורים והתמודדות עם חוליות מסתננים. גילוי-זיהוי-השמדה של מסתננים.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 17-10-2011 בשעה 21:13.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:33

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר