לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-01-2012, 22:59
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אפרופו"

אנחנו ממשיכים עם העניין הזה?
הרי שכמישהו בשבי כבר יודעים את שמו, זה ממש לא משנה...הסיבה היחידה שלא מפרסמים את השמות זו אחידות, עד שהחברה הללו לא מקושרים למטוס מסוים או תפקיד מבצעי מסוים בכתבה או פרסום זה ממש לא משנה ששמם יפוסם בתקשורת.תאורתית אין בעיה לפרסם את השמות של כל מי שמסיים ביום שהוא מסיים.
אני משער שלא עושים זאת בגלל אחידות מסוימת ובגלל שיש הבדל בין לבצע פעולות מניעה קשוחות לבין ממש לעזור לאויב.
לא עושים פיולות קשיחות ובצדק במקרים הללו, ומצד שני לא שולחים את השמות לאויב...זה לא חייב להיות בינארי כמו שאתם רומזים, ושיקול דעת ואיזון בין יח"צ וPR וכו' לבין שיקולים סודיות הוא הגיוני ועוד לא ראיתי בשרשור הנוכחי שמישהו הצביע על מקום שהוא לא היה הגיוני בו..למרות שאפשר לדעת את שמה של נ' מחיפוש בגוגל..יתרה מכך, השם שלה יופיע בפנקס השבי שלה במידה והיא חס וחלילה תיפול בשבי...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-01-2012, 23:23
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "אני לא חושב שהאויב מטומטם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
ולא יכול להיות שאני משתמש בזכרוני הטוב (בלבד), ואויבי ישראל לא עושים יותר מזה.
לא סביר בעיני שאף אחד בבטאון לא עושה בדיקה מה פורסם בעבר, או שאם הוא עושה הוא מחפף את זה. יכלו לכתוב "מפקד טייסת עייט" בלי לפרט, זה היה מספיק. לכתוב בלי לחשוב או לחפף זה לזלזל באויב, ובכל פעם שעשו את זה (יוה"כ, לבנון 2.0) זה נגמר רע. אם שמות של אנשי צוות אוויר אינם מותרים בפרסום, יתכבדו כתבי הבטאון והממונים עליהם לעשות את כל המאמץ לא לסייע בידי האויב.

אני לא טענתי שמישהו חושב שהאויב מטומטם והדוגמאות שלך ידידי דמגוגיות וידועות.
אני טוען שיודעים בדיוק (במקרים שהבאת...היו כמובן פאשלות בעבר גם הלא רחוק) שאפשר יהיה עם מאמץ לגלות את השמות הללו וזה לא משנה לאף אחד ובצדק.
מה שמשנה זה שאפשר יהיה לדעת שבן אדם X הוא טייס אף 16 שעשה ככה וככה והיה אחראי על ככה וככה.
אם תביא לי דוגמה לדבר כזה, אז היתה כאן פגיעה שלא במקום.
כל שאר השטוית של מסדר הכנפיים ואלפי פרסומים אחרים פשוט מאוד לא חשובים ורק מיישרים קו עם העיקרון הכללי של לא לעזור לאויב. זה ממש לא משנה אם ידעו שבוגר קורס טייס מה שמו ושסבא שלו היה מפקד טייסת אוראגן. אין כאן שום בעיה.
כאמור צריך לאזן בין התרומה של הפרסומים מהסוג הזה לבין הפגיעה, אני עוד לא ראיתי אף פגיעה אמיתית בכל הדוגמאות שהבאתם בנושא שמות הטייסים וכו'..אולי איזה עניין של מפקד בסיס ששמו פורסם, לא יותר מזה.
תאורטית הרי יכלו להיות לא מאוזנים בכלל, לא לפרסם אף פרט, לא אות, לא מין,לא סיפור אישי ולא כתבות בביטאון, זה בוודאי היה יותר טוב בהיבט ביטחון המידע. כאמור, למרות כל הפירסומים, לא ראיתי מעולם משהו שחשבתי לנכון להתעכב עליו שהוא בעיתי באמת בתחום הזה (של עניני השמות והתמונות של צוות אויר..בשאר הנושאים אני לא יודע).

ישן 01-01-2012, 23:42
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=amirsgv]ולא יכול להיות..."

אני חושב שונה ממך. בבניית תמונת מודיעין, כל פרט הוא חשוב. אם הטייס מוישה זוכמיר יפול, לא עלינו, בשבי הסורי, והקמ"ן הסורי ידלה מידע שמוישה סיים את קורס 154.5 לאחר שהיה ותק"צ בשייטת מטכ"ל, אזי מוישה בנחיתות. כבר היו מקרים בעבר שאנשי צוות אוויר (ולא רק הם) נפלו בשבי ויכלו לספר סיפורים על היותם מילואימניקים שזה עתה שבו מחו"ל, כאלו שרק סיימו קורס, וכולי. אני לא נגד פרסום שמות פרטיים ואני לא במוד של חזרה לימי האות הראשונה בלבד, אבל אני נגד כל פרסום פרט ביוגרפי מזהה שיכול לעזור בבניית תמונה מדויקת מיהו המסיים, כי מחר בבוקר יעשו כתבה על קורס הסבה בטייסת 314, ועל סגן מוישה שסבו פיקד על הטייסת בימי האנגלים, והנה לנו בדיוק מה שלא רצית שיקרה - יודעים שמוישה סיים בקורס ההוא ואחרי הקא"מ, קאמ"מ, קאממ"מ ועוד הגיע להסבה בטייסת, וכבר יודעים מהו תפקידו ואפשר להעריך את הקף ידיעותיו.
לטעמי, ברברת מיותרת שצריך להפסיקה. ובבנין ציון ננוחם.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 27-12-2011, 22:39
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Flying-Wing שמתחילה ב "טכס חשיפת דרגות קורס טייס 163 צילומים ראשוניים"

ממליץ לאחד אשכול זה עם האשכול המקורי שנפתח על קורס 163:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=553185

ולתמונות שלי מטקס הענקת דרגות.
הגענו (אילן, ניר, נחמיה, שי, יששכר ואנוכי) מאוד מוקדם בבוקר לצלם את החזרה. היה מאוד קר. לא פלא שהצוערים, שעוד מספר שעות יקבלו דרגות, נראו כך:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
צילמנו את הצוות. אין ספק שהיתה השקעה רבה במציאת הזוויות המתאימות:

כך נראית שושנה על הקרקע מזוית נמוכה:

בחזרה עצמה נראו גם דברים יפים ומקוריים: למי ששכח דאגו גם להזכיר שהיום נר שמיני של חנוכה:

ולמטס:
מהצד הצבע הלבן שולט

מלמטה - אדום אחיד, כמו המבנה:

צוות אוירובטי ברמה גבוהה:

ובתרגיל חדש:

הצגה טובה סיפקו גם מסוקי האפאצ'י:

ישן 28-12-2011, 21:45
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
ובנימה אישית
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "בנימה רשמית"

מטוסים באוויר, מבנה מכונס, עשן, טייסים על הקרקע.....כל זה כבר ראינו ועוד ניראה

תמונות מעט שונות

הכבאית הגיעה עם סירנה וזרנוקי מים, מערכת ההגברה השמיעה מוסיקה סוערת והבוגרים בכתום פרצו בריקוד רטוב, הצעירים יותר בכחול עמדו והסתכלו....

הם לא מדברים על הטיסה אלא על צילומי הטיסה, ניכנסו לזה חזק....

זה סרן ד.

"מרחנו" אותו על הקונוס של הפרופלור שאיבד מהברק שלו עם השנים

הכנסת פין נעילה לגלגל הקדמי
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ולאחורי..

קצת גררנו את העפרוני (וזה הזמן לשבח את צוותי הקרקע שעושים הכל מסביב שהמטוסים האלה יהיו ראויים)...

וחטפנו משבי רוח ממטוס בהרצת מנוע..
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

סה"כ היה יום מעניין, ברכות לבוגרים ותודה לצוות האוויר, לצוות הקרקע ולצלמים

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 29-12-2011 בשעה 08:18.
ישן 28-12-2011, 23:06
  TEX TEX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.05
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי אליהר שמתחילה ב "יפה לצוות האוירובטי. יש יחידות שמגרדות מאיפה לקנות סרבלים חדשים אבל להם יש סרבל מיוחד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אליהר
900 דולר (תן או קח כמה שקלים לפה או לשם) לחתיכה, בשביל פעמיים בשנה להצטלם ליד המטוסים, כי הרי במטוס עצמו בזמן המפגן לא ממש משנה באיזה צבע הסרבל שלך.

ויש מקומות שאני מכיר שסופרים שם שקל לשקל כדי להשיג סרבלים לחלק מצוותי הטיסה, אלה שלא טסים על בסיס כמה פעמים בשבוע, אבל עדיין הרבה יותר מפעמיים בשנה.

אבל למה להיות קטנוני, הכל עניין של סדרי עדיפויות.

מזל טוב למסיימים, כמובן.

היית קרוב.. (ללכתוב את ההודעה הכי לא מדויקת בכל הזמנים..).
זה סרבל צבעים 200 ש"ח בהום סנטר.
פעם אחרונה שקנו זה היה לפני 10 שנים.
כשהיה חסר לא מזמן תפרו 2 יחד לעשות אחד גדול לחבר צוות מגודל במיוחד.
בשנה שעברה קנו אחד חדש כי היה חסר- לא טרחו בכלל לפנות צה"ל, קנו מחברה אזרחית החברה מהצוות ב 200 ש"ח כאמור (40 ש"ח לחבר צוות למתקשים בתחום הדיוק בנתונים כמו המגיב הנ"ל).
יש גולשים שאני מכיר שמדייקים בחלק מהפרטים אתה לא בינהם, ואני לא רוצה להיות קטנוני אבל הדגמת תת רמה של כתיבה בחוסר הדיוק בנתונים.
עצוב שאתה כותב כאן עם הרמה הזאת ומטעה את הקוראים.
ישן 29-12-2011, 06:24
  אליהר אליהר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.11
אני שמח שנהנית(ם). עכשיו נעבור לפסים המקצועיים יותר בהם כתבתי את הודעתי
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי TEX שמתחילה ב "[QUOTE=אליהר]900 דולר (תן או..."

אני מאתגר את מומחי הצביעה של הפורום - ארכוש מכל אחד כאן שישיג סרבל כזה בדיוק ב-400 ש"ח, כפול מ"מחירו בהום סנטר". מ-TEX עצמו ארכוש ב-500 (שקל, לא דולר. גם אני מוגבל באמצעים), פרס על המאמץ שהשקיע בתגובתו. ראו נא בזה כתב התחייבות. אני גאה בפורום שכה רבים מחבריו מומחים בצוותי אויר וציודם (לא בציניות), אבל על סרבלי צבעים לבנים עוד לא שמעתי (זה לא אומר כלום כמובן, יתכן שישנם ואני טועה), ודאי לא מרובי כיסים ורוכסנים, בדיוק באותם מקומות בהם ממוקמים הכיסים והרוכסנים של חלק מסרבלי הטיסה... (נו טוב, אינני מכיר את מגוון הסרבלים כמו חלק מהכותבים כאן, אז אדבר רק על מה שאני מכיר באופן בלתי אמצעי, לא מ"חבר שסיפר לי" ולא מ"ידיד שהראה לי").

נכון שהיחידות לא רוכשות ישירות (אלא אם כן הן גובות מכל חבר 40 ש"ח לצורך העניין...), אבל מי שרוכש עבורן עושה זאת מתקציב התפעול שלהן, כך שהן משלמות עבור זה בפועל, גם אם מפקד היחידה לא עומד בתור לקופה ומנפנף בכרטיס מועדון (של הום סנטר, כמובן).

לצד שמחתי על הקרדיט ש-TEX העניק לי ככותב ההודעות הלא מדוייקות בכל הזמנים (כתבתי פה עוד שתיים וחצי הודעות בערך, אז או שהכוונה לשאלות שלי אודות הפרופיל החברתי של מסיימי הקורס, שכנראה היו מאוד לא מדוייקות, או שהכוונה לרגע של עברית בו הטרחתי את הקוראים הנכבדים, בעניין שמות הדרגות הצה"ליות. שם אני דווקא מתעקש שאני צודק) - אני גם מתבאס על כך שאני מעציב אותו ברמת הכתיבה שלי...

לקח לכלל החברים המשתתפים - שחצנות איננה בסיס בריא להשתתפות בפורום הנחמד והנכבד הזה (להבדיל מציניות ואולי טיפונת קוצר רוח, במידה). גם אם נדמה לך שאתה ממש צודק ומישהו ממש טועה, היה נא מנומס ותרבותי וכתוב את הודעתך בלשון נעימה שתסייע לפתח דיון (או ויכוח) ברמה שלא תעציב אותך אחר כך, מפאת שהיא נמוכה. זה לא עד כדי כך נורא, גם אני השתעשעתי כהוגן למקרא התגובה הראשונה, אבל זה לקח טוב לחיים רגועים.

אני, כמובן, לא נעלב, היות שהידע המעט שלי לא מתבסס על מה שסיפרו לי (ידידי TEX, או שאתה הטייס המגודל שתפרו בשבילו סרבל, או שאתה החייט של הטייסת שתפר, או... ש... סיפרו לך), אלא על מה שאני חווה כמציאות כמעט שבועית (לא יום-יומית, אני מודה).

אני חוזר על האתגר - בואו והכפילו את כספכם בלי מאמץ, כי בעל הבית השתגע: 400 ש"ח למוצא הישר של סרבל כזה שיציע לי אותו למכירה. אני כבר אדאג לצבוע אותו בצבע שצריך...

אגב - אני לא טייס, אבל גם לא טייח וממילא כמובן שבעיני שני מקצועות אלה נכבדים באותה מידה, בתנאי שמבצעים את העבודה כמו שצריך. מה שקובע זה לא מה כתוב בתעודת המקצוע, אלא מידת הרצינות שלך בעבודה.

זהו, נראה לי שלא השארתי פינה שלא הגעתי אליה... (חוץ מפס הכסף, על זה ויתרתי)

בברכת יום טוב ובאוירה טובה.

נערך לאחרונה ע"י אליהר בתאריך 29-12-2011 בשעה 06:42.
ישן 29-12-2011, 18:38
  TEX TEX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי אליהר שמתחילה ב "אני שמח שנהנית(ם). עכשיו נעבור לפסים המקצועיים יותר בהם כתבתי את הודעתי"

לאחר הודעה בוטה שבאה בטענות על משהו שמעולם לא קרה ואין בה פרט אחד נכון, אין מקום לא להרצאות על צניעות ולא לגימיקים מטופשים.
אשמח להסביר לך שוב את הסיטואציה:
את הסרבלים קנו בהום סנטר (או אולי ACE...קשה כבר לזכור..) לפני איזה 10 שנים, הם עלו כ 200 ש"ח. לא 900 דולר ולא בטיח.
כשאני כותב שכשהיה חסר סרבל לא מזמן הכסף בא מהכיס של אנשי הצוות, ולא של הצבא- לזה בדיוק אני מתכוון, אז אל תתקן אותי בשטויות לא מדויקות שוב. הצוות שילם מכיסו האישי על הסרבל, כי לאף אחד לא היה כוח לבירוקרטיה צבאית בשביל 200 ש"ח...
הסרבלים שנקנו לפני שנים אכן לא נמכרים כיום יותר בהום סנטר, לכן הסרבל האחרון נקנה בחנות אחרת, בבית מרכזים בדרום תל אביב קומה ראשונה.
מאיפה הריצ'רצים והצורה של סרבל הטייסים אתה שואל? זהו סוד צבאי שנקרא פאני, התופרת האגדית של בסיס חצרים. היא שמה את הריצרצים והסקוצ'ים על סרבל הצבעים כדי שיראה כמו סרבל טיסה רגיל.
עכשיו, עזוב אותך מהגימיקים והשטויות. כתבת דברי הבל, המצאת והנפצת..לא יודע מה.. זה הזמן להודות בטעות, להסביר שבאת בטענות ללא סיבה ושטעית, קורה לכולם, אין צורך להמשיך להתפתל, אתה יכול לרדת מהעץ.
ישן 30-12-2011, 14:54
  אליהר אליהר אינו מחובר  

בין בורות לגסות רוח עדיין אני מעדיף בורות, כי אותה יש סיכוי לתקן
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי TEX שמתחילה ב "לאחר הודעה בוטה שבאה בטענות..."

בוא נראה מה היה לנו כאן, גם לפי האינפורמציה בהודעותיך שלך:

ראיתי חמישה טייסים שמשתמשים פעמים ספורות בשנה בסרבל שאתה עצמך מודה שנראה כמו סרבל טייסים לכל דבר (בזכות הדודה פאני) רק בצבע לבן. במלתחה מוכרת לי מאוד יש אחד כזה בדיוק בצבע אחר ואני יודע כמה זה עולה. במקרה, לא רק שהוא נראה אותו דבר אלא אפילו טסים איתו דרך קבע (מה לעשות) כך שהדרך שלי להסקת מסקנות היתה קצרה. הרי ברור לכל שאין סרבלי צבעים כאלה לא בהום סנטר ולא בכל מקום אחר. הדודה פאני היא משתנה שנעלם מעיני, לצערי... ולכן אם זה נראה כמו ברווז ומשמיע קולות של ברווז, יש סיכוי טוב שזה ברווז. אז במקרה זה זה לא היה.

זה לא משנה את העובדה שיש יחידות שבהן סופרים שקלים לרכישת סרבלים נחוצים למשימות קצת יותר תכופות, גם אם יש לך מידע שונה בעניין...

זה גם לא משנה את העובדה שהערותיך גסות ושחצניות, בדיוק כפי שכתבתי בתגובה הראשונה שלי לתגובתך המשעשעת (השניה היתה כבר פחות מצחיקה בעיני).

שתהיה לך שבת שלום, שבת של חשיבה על התנהגותך ושיפור מידותיך לעתיד לבוא.

אני מצדי מוחל לך.
ישן 31-12-2011, 16:54
  אליהר אליהר אינו מחובר  

ההודעה הראשונה שלי לא הופנתה אליך, אלא אם כן אתה אחד מטייסי הצוות האווירובטי
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי TEX שמתחילה ב "נראה כמו ברווז? אחרי הרמה..."

או לפחות מפקד קורס הטיס שעל שיקול דעתו היו לי השגות, כפי הנראה שגויות (כפי שכתבתי בהודעה הקודמת שלי ממנה דלית, אתה ותומכיך, רק מה שרצית לדלות). אז קודם כל אתה מתערב בנושא שלא קשור אליך ולא הופנה אליך, עושה זאת בצורה לא תרבותית, בלשון המעטה, ואחרי שמתייחסים אליך בסלחנות ומקבלים בכל זאת את התיקון שלך, עוד יש לך טענות.

אני בכלל לא מבין למה הכנסת את אפך - ועוד בגסות רוח - לעניין שלא קשור אליך ולהודעה שלא נכתבה לעיונך דווקא. מינית עצמך לעו"ד של צוותי האויר? מסתדרים טוב בלעדיך, אני מבטיח לך. הבעתי דעה, אם היא שגויה ויש לך מה לתקן - תקן. אם בא לך להתנצח ולריב, בי לא תמצא שותף.

יותר ברור ממה שכתבתי בשתי ההודעות האחרונות שלי אי אפשר וגם לא יהיה. לא טוב לך - לא צריך. גם ככה השקעתי יותר מדי בשטות הזאת. חשבתי שאלה סרבלים יקרים, היו לי סיבות טובות לחשוב ככה (דודה פאני ועוד סיבות שככל הנראה, לפי רמת ההתלהמות שלך בהגנה עיוורת על אלה שטסים - אינך חולק איתי) - טובות לפחות עבור מוח מוגבל כמו שלי. תיקנו אותי, הבנתי. מה אתה עוד רוצה? אינך רוצה לשפר את סגנונך, שזו היתה הציפיה היחידה שלי ממך - לא צריך.

אם זה נמוך עבורך, מה לעשות. אני בגבהים שאתה מתייחס אליהם לא טס בד"כ...

המשך חברות מהנה בפורום. בני שיח כנראה שלא נהיה כאן.

שבוע טוב.
ישן 31-12-2011, 18:39
  אליהר אליהר אינו מחובר  

קרא בבקשה את ההודעות שלי. לפחות פעמיים אני מציין שטעיתי
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "במקום לעצור ולהודות בטעותך אתה ממשיך להתנצח"

ומסביר מהיכן נבעה הטעות. לא כל פריק של חיל האויר כאן הוא מומחה בלעדי לחומר, אבל היתה נקודה שלא ידעתי כשכתבתי את ההודעה הראשונה שלי, שלא היתה סיבה שתפגע אישית באף אחד כאן בפורום, אלא אם כן יש כאן טייסים (ידוע לי על שלושה, איש מהם לא הגיב בעלבון להודעה עד רגע זה). מכאן ועד ההתנפלות המגוחכת וההתייחסות לגופו של אדם ולא רק לגופו של עניין המרחק גדול, אבל אתה המנהל ואתה קובע.

אמנם אינני מה"חבר'ה", לא מבקר במסדרים ואת העבודה שלי בתחומים הרלוונטיים אני עושה הרחק מהפורום (כפי שאמרתי, אין כאן מונופול על ידע בתחומים רבים), אבל זו לא סיבה לייצר קואליציות רגשיות בגלל טעות טכנית. ההודעה היתה כתובה בציניות אבל לא נגעה אישית באף אחד, והציניות במקרה זה היא תסכולו של מישהו שיודע על חסרון ציוד וטעה לחשוב שבמקום אחר יש שפע מיותר. מה הסיפור הגדול ועל מה ההתנפלות, כשלתי מלהבין.

שבוע טוב ובתקווה לסיום השטות הזאת.
ישן 31-12-2011, 17:43
  TEX TEX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי אליהר שמתחילה ב "ההודעה הראשונה שלי לא הופנתה אליך, אלא אם כן אתה אחד מטייסי הצוות האווירובטי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אליהר
או לפחות מפקד קורס הטיס שעל שיקול דעתו היו לי השגות, כפי הנראה שגויות (כפי שכתבתי בהודעה הקודמת שלי ממנה דלית, אתה ותומכיך, רק מה שרצית לדלות). אז קודם כל אתה מתערב בנושא שלא קשור אליך ולא הופנה אליך, עושה זאת בצורה לא תרבותית, בלשון המעטה, ואחרי שמתייחסים אליך בסלחנות ומקבלים בכל זאת את התיקון שלך, עוד יש לך טענות.

אני בכלל לא מבין למה הכנסת את אפך - ועוד בגסות רוח - לעניין שלא קשור אליך ולהודעה שלא נכתבה לעיונך דווקא. מינית עצמך לעו"ד של צוותי האויר? מסתדרים טוב בלעדיך, אני מבטיח לך. הבעתי דעה, אם היא שגויה ויש לך מה לתקן - תקן. אם בא לך להתנצח ולריב, בי לא תמצא שותף.

יותר ברור ממה שכתבתי בשתי ההודעות האחרונות שלי אי אפשר וגם לא יהיה. לא טוב לך - לא צריך. גם ככה השקעתי יותר מדי בשטות הזאת. חשבתי שאלה סרבלים יקרים, היו לי סיבות טובות לחשוב ככה (דודה פאני ועוד סיבות שככל הנראה, לפי רמת ההתלהמות שלך בהגנה עיוורת על אלה שטסים - אינך חולק איתי) - טובות לפחות עבור מוח מוגבל כמו שלי. תיקנו אותי, הבנתי. מה אתה עוד רוצה? אינך רוצה לשפר את סגנונך, שזו היתה הציפיה היחידה שלי ממך - לא צריך.

אם זה נמוך עבורך, מה לעשות. אני בגבהים שאתה מתייחס אליהם לא טס בד"כ...

המשך חברות מהנה בפורום. בני שיח כנראה שלא נהיה כאן.

שבוע טוב.

זה בדיוק מה שעשית..
פגעת בי קודם כל בהאשמה של בזבוז כלכלי, האשמה שאינה נכונה ומתבססת על נתונים שקרים.
לאחר שתיקנתי אותך רמזת שאני לא דובר אמת והמשכת את המגמה בלי להודות שאתה לא באמת יודע על מה אתה מדבר...
כל זאת בתוספת של הערות והרצאות בנושא צניעות וחלוקת ציונים שאינם במקום.
אתה ממשיך בויכוחים חסרי שחר במקום פשוט להודות שטעית ולהתנצל, אז אני כותב לך בפעם האחרונה: תנוח קצת, תחשוב על מה שעשית ותעשה את הדבר הנכון, תתנצל ותודה שטעית במקום לבוא אלי בטענות, כשכל מה שאני עשיתי זה להעמיד אותך על טעותך גם לגבי הסגנון (האשמות בלי בדיקה) וגם לגבי הנתונים (לחלוטין לא נכונים).
אם אין לך האומץ לעשות זאת, פשוט שב בשקט.
ישן 30-12-2011, 16:40
  TEX TEX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=TEX]לא חם כי המטוסים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yaari
החלק הראשון של המשפט ("לא חם כי המטוסים טסים בגובה נמוך") אינו נכון. בגובה נמוך הטמפרטורה גבוהה יותר, דבר שמתווסף לאפקט החממה. שאר ההשפעות תלויות במהירות הטיסה (חיכוך) ואיכות המזגן.

נראה לי שאתה טועה בשורה התחתונה (אם כי לא בהסבר..)..
כל מה שכתבת נכון, אבל שכחת פרט שמשנה לגמרי את התמונה.
כידוע לך אויר למיזוג ולדיחוס מגיע לרוב מאותו מקור שבו מגיע אויר למנוע, והם נאלצים לחלוק את האויר הנ"ל (במטוסים עם מערכת דיחוס/ מיזוג מאוחדת כפי שיש במרבית מטוסי הקרב האויר למערכת מגיע מאחת מדרגות המנוע).
בטיסה בגובה, כאשר המנועים יותר חלשים בגלל שיש פחות אויר, הדיחוס מקבל פחות אויר ולא רק זה, הוא כמובן מקבל רק אחרי המנוע..אז המיזוג מאוד חלש במטוסים הללו..בעיקר בכאלה עם מנועים חלשים ומערכת מיזוג בעיתית (כמו הצוקית)..
כשטסים בגובה נמוך בצוות ויש הרבה אויר- גם המזגן סוף סוף עובד כמו שצריך. בצוקית זה היה הבדל ענק בין הגובה הנמוך לגובה הרגיל.
בעפרוני יתכן באמת שלא דייקתי, כי שם מערכת המיזוג למטב זכרוני מופרדת מהדיחוס ולכן המזגן עובד די באותו הכוח בגבהים השונים..אבל המזגן שם כל כך טוב תמיד, שזה באמת לא משנה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:36

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר