לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2011, 22:25
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "נצל"ש-[QUOTE] ה 762X51 הוא..."

עם השתפרות אמצעי המכוון האופטיים והגלת הדיוק עלתה המחשבה (אמצע שנות ה 90) לקבל מקלע שמשקלו דומה ומשקל תחמושתו דומה עם מסלול יותר שטוח (יש גם 8 מגנום ועוד) וטווח מוגדל.

הבעיות שהתעוררו עקב הלחץ הגדול בבית הבליעה חייבו מקלע כבד יותר שלא בא בחשבון עם כוונת המתכנן להוריד משקל. חיפשו ואולי מחפשים פתרונות יצירתיים.

אם יהיה מעבר - במידה ואכן יפותח כלי הוא יהיה בבת אחת ויחד איתו יוסבו גם רובי הצלפים הבריחיים, שם חיזוק מועט של בית הבליעה יפתור הכל.

לגבי M-14 ודומיו (לקלעים) הם יצאו מהמשחק ויצטרכו נשק קלעים חליפי.

כעקרון קלעים וצלפים עובדים בגלל הלוגיסטיקה על התחמושת הסטנדרטית כבסיס.
כמובן שמוספקת להם תחמושת איכותית יותר ולעיתים גם משקל קליע אחר (175 גריין - MATCH ) אך הם יודעים לעבור גם לתחמושת האחידה (טבלאות המרה).

האמת היא שמזה כשנתיים אני מנותק כל קשר מהחידושים בתחום שכן המקור הטוב שלי מריח את הפרחים מהכיוון הלא נכון. אך זה היה הכיוון עד לפני שנתיים ואין לי שמץ של מושג היכן הוא היום.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2011, 15:40
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
נכון - אבל
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי יגאלמד שמתחילה ב "לא."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יגאלמד
דגמי ה"עוזי" עם המכנס הסגור (שגם כלי זה נמנה עמם) הם פיתוח הרבה יותר מאוחר משנות החמישים.
חוץ מזה, בנשק, גיל הפיתוח ושנת היציאה לשוק הם לא תמיד פרמטר. ע"ע מק"כ " בראונינג " 0.5 אינץ', אקדח " בראונינג" p35, ידידנו הוותיק קלשניקוב...

בגדול אתה צודק, ולראיה אני מזכיר את החזרה של כלים שתוכננו בשנות ה-50/60 לשוק הנק"ל בעשור האחרון (קולט 45, M14 ויורשיו, M79 וכו'). ההבדל המשמעותי בין הדוגמאות הנ"ל לבין העוזי הוא שהן מחזיקות ייתרון יחסי כלשהוא על פני כלים חדשים יותר, שמהווה סיבה מספיק טובה להחזיר אותם לשימוש. לעוזי, גם בדגם החדש, אין יתרון מיוחד על פני MP5/7/9 והראיה הכי טובה לכך הוא מיעוט המשתמשים בגרסאות העוזי (במבט כלל-עולמי). מי שנכח באימונים משותפים עם יח' זרות בארץ, בטח ראה איך הגיבו אותם לוחמים זרים שמורגלים ל-MP5 ולקחו מיקרו או מיני-עוזי לניסיון - ואיך הגיבו החיילים שלנו כשלקחו לסיבוב את הכלי שלהם...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:45

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר