לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2011, 03:46
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
ביקורת סדרה: Spice and wolf

שלום לכולם שוב, עם גסיסתו האיטית של הפורום (למרות הרצון הטוב של הרבה חברה פה) - החלטתי לפרסם פה עוד ביקורת - נדמה לי שאולי כדאי שאני אתחיל לפרסם גם בפורומים אחרים (את אותן ביקורות) אבל לכרגע זה פורום הבית שלי וכך נדמה שיישאר - אז תביאו את החברים!

בכל מקרה, בואו נחזור למטרה לשמה התכנסנו - ביקורת חמה (ואוהבת) לסדרה מפתיעה מאד
אז קודם בירוקרטיה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSGgLCSf7BkkgpB49dkNkAqC2nYSSG-pTHzXL0tfGKiGC70Ma4F8fPluCy1Xw]

שם הסדרה: Spice and wolf (Season 1)
מספר פרקים : 13
ג'אנר: דרמה, מסחר (כן, מסחר זה ג'אנר כך נדמה)
העלילה בקצרה:
לורנס, סוחר שנע מעיר לעיר, מגיע לביקור באחת מהערים במן פסטיבל שחוגגים עבור אלת השדה. בלי להבין מה נפל עליו, הוא מוצא את אלת השדה, שועל בשם הורו, על העגלה שלו, והיא מתלווה אליו במסע שלו בין הערים - זה באמת אבל באמת העלילה בקצרה .

הביקורת! (אין ספויילרים, אז תרגישו חופשי לקרוא):

אם קראתן את העלילה למעלה ואתם אומרים "את זה ראיתי כבר יותר מדי פעמים" אז אתם צודקים לגמרי . גם אני ראיתי את תסביך האלה היפה שמתאהבת בבן האנוש ועוקבת אחריו ויש ברקע הרפתקאות.עכשיו תשכחו כל מה שראיתם כי הסדרה הזאת רק מראה כמה אפשר לעשות עם פיתוח דמויות וקצת יצירתיות ושוני.

נתחיל מהבסיס שהופך את הסדרה הזו לכל כך טובה הוא פשוט עד כאב, פיתוח הדמויות והדיאלוגים ביניהם. הסדרה לא מנסה לקפוץ מעל הפופיק ועסוקה בלפתח את שתי הדמויות הראשיות ואת האינטרקציה ביניהן. הדיאלוגים בסדרה, הם אולי גולת הכותרת שלה לדעתי, הם שנונים, מיועדים גם לאנשים מבוגרים עם קצת נסיון במערכות יחסים (לא מדבר על רמה מינית אלא על נסיון זוגיות שכזה), ובעיקר בעיקר הם תמיד תמיד למטרה (ולא בדיחות לא קשורות).

הדיאלוגים לא היו הולכים לשום מקום בלי פיתוח הדמויות והדרך שבה הגיבורים מסתכלים אחד על השני. במהלך הסדרה שתי הדמויות לומדות להכיר אחד את השני, והאופי שלהן אחד כלפי השני משתנה, הם מתנהגים אחרת, עובדים אחרת, וחושבים אחרת - ולהפתיע זה יחס הזוגיות-לא-זוגיות הטוב ביותר שראיתי עד כה בעולם האנימה (וראיתי יותר מדי).

העלילה עצמה לא מכוונת מטרה (להבדיל מהעונה השנייה\שלישית) ומתחלקת לתת עלילות שלפעמים אורכות פרק אחד ולפעמים עד שלושה. כשמיני עלילה נמשכת יותר מפרק אחד אתם יכולים להיות בטוחים שזה יהיה מעניין - ולא צפוי במיוחד. הכל בסופו של דבר סובב סביב אותו הזוג, וההתפתחות שלו.

מוזיקת הרקע בסדרה זורמת, אין הרבה מה להגיד, היא לא מפריעה ולא משנה עולמות (ראו קאובוי ביבופ למשל) אבל היא עושה את העבודה. דווקא הנקודה המפתיע היא הקולות של הדמויות - במיוחד של הנשים - לא צורמות. רואים את זה יותר ויותר באנימות קצרות ומושקעות, אבל זה עדיין שווה ציון כי כשזה צורם, קשה להתעלם מזה.

גם האנימציה עצמה לא רעה בכלל, למרות שזוהי לא גולת הכותרת של הסדרה, ושוב כמו שאר הביקורות שלי אני ממליץ לא לראות את הסדרה בסטרימינג או משהו דומה - ההבדל הוא משמעותי ומשנה את כל החוויה כולה.

הג'אנר "כלכלה" הוא ג'אנר מעוד מעניין לגעת בו, היות ובסופו של דבר הצופים באים מגילאים קטנים עד מבוגרים. ואני מאמין שחוץ מפרק אחד או שניים (שאם תרצו להבין בדיוק מה הולך תצטרכו לעצור ולחשוב שניה) תצליחו לעקוב אחרי תמרוני הכלכלה של הסדרה - לרוב המונחים מסודרים בצורה פשוטה, ודווקא מצליחים להביא אקשן (לפעמים המון ממנו) לחיים של סוחר שעל פניו נראים פשוטים.

כמו שאתם רואים אין לי הרבה דברים רעים להגיד על הסדרה, זה לא אומר שהיא מושלמת.אחד הדברים שהפריעו לי הם שהסדרה אומנם מתקדמת מהר, אבל בלי קו עלילתי ברור (לפחות לא בהתחלה) אני לא מוצא בזה חסרון גדול אבל שווה לציין בכל זאת.

כך שמבחינתי, אם אתם כמוני ומחליטים לתת עוד צ'אנס לג'אנר, נמאס לכם מנינג'ה כתומה כזו או אחרת שמורחת אתכם במשך 300 פרקים, או אתם פשוט אוהבים קצת רומנטקיה וצחוק - על תהססו ואני לא מאמין שתתאכזבו, להפך, אולי תמשיכו איתי לעונה השניה (שטובה לא פחות לטעמי אבל זה כבר לסיקור אחר).

סיכום:
עלילה:
8
פיתוח דמויות : 10
מוזיקה: 8
אנימציה: 9
סה"כ (לא ממוצע): 9

ועכשיו חזרה ללימודים - כימיה אורגנית לא מחכה לאף אחד אתם יודעים.
תהנו!.
ארז.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר