לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-12-2011, 20:26
צלמית המשתמש של tag55
  משתמש זכר tag55 tag55 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.11
מבולבל מלחמת העם המצרי: בפרספקטיבה אישית

מצרים בוערת. וזו לא סתם עוד שריפה - זו מלחמה של ממש.יהיו שיאמרו, שזו המלחמה על הכבוד הערבי. על הכבוד המצרי. היו שאמרו שמכאן התחיל האביב החורפי של העולם הערבי. היו כבר כאלו שאמרו שזה רע ליהודים ואני שמעתי גם כאלה שגורסים שזה טוב ליהודים. היו שאמרו, יהיו עוד שיגידו.
ואני, שעוד לא אמרתי - מביט בלוחמים האלו שבכיכר תחריר, שומע את הפרשנויות והזעקות, חושב על הגבול הדרומי הארוך שמפריד בינינו ובינם וזוכר מלחמה אחרת לגמרי. זוכר מצרים שונה, גאה וגם כשמוכה, מרימה ראש בתום ימי קרבות אוקטובר 73. מרימה ראש וממשיכה - גם לקראת מלחמה ובעיקר לקראת שלום. זו אותה גאווה שכיום נרמסת שם, בכיכר תחריר ובכל מצרים.
ואני זוכר מצרים אחרת. כזו שהשאירה לי, ולעוד רבים אחרים צלקת מדממת. אין ספק שגם למצרים השאירה המלחמה הזו צלקות רק שהן שונות מאלו שלי. הן נכנעות עכשיו, 38 שנה אחרי - לצלקות כואבות לא פחות.
ומתוך ההרהורים האלו צפות ועולות שאלות, שאם מנסים לחשוב עליהן באופן מפוכח, הן עשויות להשמע בערך ככה: תמו ימי מצרים שאהבנו לשנוא? מה סוף הסרט הערבי הזה? הפי אנד זה לא יהיה. אולי מלחמה שתתחיל לאורכו של הגבול הדרומי, ולאו דווקא עם הצבא המצרי אלא עם אותן תוצאות עגומות של המהפכה הזו? איך ישראל מתמודדת מול תסריט כזה? ושאלת השאלות: האם ההיסטוריה חוזרת?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:39

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר