לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2012, 19:34
  למהלאיכול למהלאיכול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.12
הנשקים ביהל"ם

דו"צ פרסמו תמונות מתרגיל של יהל"ם במתקן אימונים ללוחמה בשטח בנוי ומנהרות.
http://www.flickr.com/photos/idfil/...ith/6813319792/
שלושה דברים קפצו לי לעיניים, הראשון הוא שאף אחד לא משתמש בתבורים למינהם. למה זה?
שני הדברים האחרים נמצאים בתמונה הזו:
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm8.staticflickr.com/7051/6813319792_615011bebd_b.jpg]

למרות שצה"ל הודיעו בעבר כי יוצאו משירות כל האקדחים שהם לא גלוק 17 ו19 הלוחם בתמונה נושא סיג סאוור, אני משער שזה בגלל אחת מהסיבות הנ"ל: 1) החייל הזה התאמן על הסיג סאוור לפני קבלת ההחלטה על איוד האקדחים. 2) דובר צה"ל קלט לחץ ציבורי/ פוליטי והפרסומים על ה"רפורמה" באקדחים בצה"ל היו מוגזמים/לא נכונים(פחות סביר לדעתי). אני צודק?
הדבר השני הוא השימוש באקדח כנשק התקפי, למה?
הכל במסגרת ב"מ כמובן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2012, 20:41
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ביזיון בלתי נסבל!"

אני לא שותף לזעזוע שלך מהצילום במתקן. נראה שבתמונות שפורסמו אין פרטים מועילים.
באשר לתמונת הירי על המצלמה, זה נראה ילדותי יותר מאשר מסוכן. לו אני הצלם, הייתי נמנע מלהצמיד את ראשי אל המצלמה בזמן שאני מצלם מישהו יורה אל העדשה. אני מניח שהחייל שצילם חשב על זה. אם לא, אז הוא באמת יותר טיפש מאשר משהו אחר.
מתקן אימוני המנהרות בבסיס של יחידה כזו הוא משהו שהייתי מניח שיש, בייחוד לאחר הכתבות בעיתונות בשנים האחרונות על צוותי המנהרות ואתגר המנהור במונחי צה''ל. אולי יש מה להעיר על כך שלא חשבו על לנקז מי גשמים מהמתקן. אולי יורידו לשם משאבה וצינור?
חצובת הצינורות להורדת רובוט אל המנהרה נראית גדולה ומגושמת מדי לנשיאה על הגב. לפחות לפי תמונות אלה.
עד כמה שהצלחתי לזהות, החבר'ה הטובים לובשים כפפות נומקס רגילות לגמרי שנגזרו בקצות האצבעות. הדבר לא מובן לי, אלא אם מדובר ביחידת מנגלים ואפייה ייחודית. מה יתרון כפפת הנומקס ככלי להגנה על ידי הלוחם?
הכתבה בכללה נראית, אם יסלחו לי בחורינו, כהשפרצת טסטוסטרון של סוף גיל העשרה. בייחוד ההתלהבות מתמונות הח''קים. לפעמים פחות זה יותר. לפעמים דווקא ריסון הכח מקרין בטחון בכח ומודעות לכח.
באופן אישי, אני נוטה לחשוש יותר מדבר שאינני יודע עליו מאשר מדבר שיש לי מידע אודותיו. מאוד הייתי רוצה שיאמצו בצבאנו מדיניות של אגרוף קמוץ וקפוץ בכל הנוגע לשחרור תמונות. אני יודע שזה מנותק מעידן שטפון המידע האינטרנטי של היום, אבל עדיין מבחינתי חור שחור מפחיד הרבה יותר ממפלצת שאפשר לספור לה את השיניים והאצבעות ולראות לה את הקשקשים על השריון.
חוץ מזה, רק בריאות והצלחות מבצעיות.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 06-03-2012 בשעה 20:43.
ישן 07-03-2012, 00:54
  שלוות-עולמים שלוות-עולמים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.11
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אני לא שותף לזעזוע שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
מתקן אימוני המנהרות בבסיס של יחידה כזו הוא משהו שהייתי מניח שיש, בייחוד לאחר הכתבות בעיתונות בשנים האחרונות על צוותי המנהרות ואתגר המנהור במונחי צה''ל. אולי יש מה להעיר על כך שלא חשבו על לנקז מי גשמים מהמתקן. אולי יורידו לשם משאבה וצינור?

בעייני, נקודת אור קטנה (בקצה המנהרה ) היא דווקא זה שלא ניקזו את מי הגשמים, מתסכל אותי מאוד לראות שוב ושוב (ושוב) את הלשביות ה"סטרילות", בלי מספיק רכבים, שולחנות, ארונות וכו' שמצויים בכל מתאר אמיתי, בתקווה שההצפה לא תהפוך למפגע תברואתי, נראה לי מועיל מאוד "לנצל" את מזג האוויר ולעבוד גם בסביבה מוצפת.
ישן 07-03-2012, 08:08
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "קראתי את כל התגובות..."

ציטוט:

מדוע אף אחד לא מציע לחשוב מחוץ לקופסא? מדוע להכנס למנהרות מלכתחילה? למה לא להזרים\להחדיר חומר דליק, לסתום את הפתח\ים ולהדליק את כל העסק? לחימה במנהרות תהיה ארוכה ומעכבת ככל שהמנהרה מסועפת, לדעתי הרבה יותר יעיל ללכת לכיוון של השמדת המנהרה על יושביה..

אל דאגה, זה קיים - השיטות והאמצעים מסווגים!

ציטוט:

אני כמובן מצטרף למקטרגים על פרסום התמונות, חוץ משופוני יא נאס, אין פה שום דבר טוב..כמו שרגב 06 כתב יש פה רק התפרצות קלה של טסטוסטרון...

אין רע במעט יח"צ, העניין שהם ניסחפו קצת עם התמונות לרמה של עבירות בטיחות..

ישן 07-03-2012, 08:20
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[QUOTE] מדוע אף אחד לא מציע..."

אולי מסווגים, אך משהו הופיע באתר מז"י נידון כאן:
ציטוט:
נטרול מנהרות
עד היום, לצה"ל לא היה מענה יעיל של ממש נגד איום המנהרות התת קרקעיות. הפתרון היחיד להריסת מנהרה כזו היה כניסה קרקעית של חיילים שהניחו חומרי נפץ בתוך המנהרה.
"לא רק שזה מסוכן מאוד עבור החיילים, גם בדרך כלל מדובר בפיצוץ לא יעיל", הסביר רס"ן עיסאם אבוטריף, רמ"ד מערכות ייעודיות בענף ציוד יעודי. "היה צורך למצוא פתרון שיוכל להרוס את המנהרות באופן יעיל, בלי לסכן את החיילים לשווא".
הפתרון שפותח בהובלת ענף ציוד יעודי, האמולסיה, הינה מערכת ייחודית בעולם, שמסוגלת להשמיד מנהרות כמעט לחלוטין. המערכת מתבססת על עקרונות פיזיקליים פשוטים, ומזריקה חומר נפץ לכל אורך תוואי המנהרה. כדי להקטין את הסיכוי לתאונות נפץ, חומר הנפץ הנוזלי מורכב משני נוזלים שונים שאינם מסוכנים כלל לפני ערבובם. "כך החיילים יכולים להגיע בבטחה לנקודת המנהרה עם צוות מצומצם, להזריק את חומר הנפץ ולחזור עם סיכויי הצלחה גבוהים מאוד וסיכון נמוך מאוד", ציין בגאווה רס"ן אבוטריף. "בנוסף, השימושים האפשריים באמולסיה הינם אינסופיים, ולא מוגבלים רק להשמדת מנהרות".
את שלב הפיתוח של האמולסיה סיימו בחודשים האחרונים בגרסה שנגררת על גב משאית, וכבר התחילו לעבוד על הדגם הבא, שיוכל להיגרר מאחורי טנק וכך להגביר את העבירות שלו בתנאים קשים.

מרקויס: באותו משקל, אפשר לשאול למה "להישאר בתוך הקופסא" ולפעול קרקעית, כשאפשר לתקוף אווירית. התשובה היא שיש הרבה מצבים בהם תרצה להיכנס למינהרה: כשיש בה משהו שאתה רוצה, כשאין לך זמן או אפשרות להביא כלי הנדסי, כשהמנהרה צמודה למבנה אזרחי וכו'. זו יכולת שצריך שתהיה.
ישן 07-03-2012, 09:14
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אני מסכים שיש מקרים בודדים..."

ציטוט:
האם ידוע אם צה''ל נעזר בנסיון הרב של "עכברושי המנהרות" האמריקאים שלהם הרבה נסיון מויטנאם?

עד כמה שהבנתי שיטות לחימת המנהרות של האמריקאים, אוסטרלים וניו זילנדים בויטנאם כללו בעיקר זחילה בתוך המנהרה עם אקדח 0.45 ופנס (בסרטים פורסט-גאמפ ופלאטון רואים את זה).
ההשמדה היתה הכנסת מטעני חבלה עם הפעלה מרחוק.
השיטות היום מתקדמות יותר..

אגב, לחימה במנהרות היתה גם לסובייטים באפגניסטן בשנות השמונים וגם לאמריקאים בתקופה הנוכחית.

ללא ספק מנהרות החיזבאללה מהווים את אתגר גדול יותר משל החמאס בגלל שהם בנויים בתוך הרי סלע ובגלל הגודל שלהם, אבל לכל סוג לרוב יש את אמצעי הנגד..

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 07-03-2012 בשעה 09:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר