לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2012, 21:53
  OHAD100107 OHAD100107 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.11
קטעים כמה שאלות תם

שלום לכולם,
יש לי כמה שאלות שמעניינות אותי בזמן האחרון,ואשמח אם מישהו יענה לי עליהן:
1.אני ממש לא מבין,את הסיבה לרכישה של צוללת הדולפין הנוספת לא מזמן,בהתחשב בעובדה שאפילו דרג הפיקוד בצה''ל ובחיל הים מתנגדים לרכישה,ואילו מי שהחליט עליה בניגוד לדעתם הוא הדרג המדיני,שהניסיון וההבנה שלו בתחום הצבאי נמוכים בהרבה מהדרג הצבאי.האמת שגם אני,למרות שאני לא כל כך מבין גדול בנושא,לא יכלתי להבין את ההיגיון של רכישת כל כך הרבה צוללות לישראל,אני מבין את עניין המכה השנייה,שלישראל כל כך חשוב לשמר,בקשר לאיראן,וההרתעה שהצוללות נותנות,אבל עדיין ניתן להסתפק במספר קטן יותר של צוללות,בייחוד בגלל תג המחיר הגבוה של הצוללות,הרי במחיר הזה ניתן לרכוש סטי''לים וספינות כבדות יותר לחיל הים,שכבר שנים מתלונן על מחסור בספינות רציניות יותר מבחינת חימוש ודחק,הרי בכסף הזה ניתן לרכוש ספינות גדולות שנושאות גם מערכות יירוט טילים (AEGIS,חץ 3...) או סיירות שנושאות טילי שיוט קונבנציונליים שנועדו לתקיפת מטרות יבשתיות (בדומה לדגם שמופעל בצי האמריקאי,שלי נשמע מאוד יעיל,בייחוד במזה''ת) מישהו יכול להאיר את עיניי ולהסביר לי את ההיגיון ברכישה הזו שלי לפחות נראית בזבזנית ולא מושכלת?
2.האם ישראל מחזיקה כיום יכולת רצינית להעביר סדר כוחות גדול לאזורים מרוחקים (הנחתה מהים/הסקה/הצנחה)? האם ישראל היום מחזיקה בנחתות ימיות? האם לישראל ישנה אפשרות מבצעית לשלוח סדרי כוחות גדולים (כוחות שריון,הנדסה,חי''ר ותומכי לחימה למיניהם)? או שישראל ויתרה כבר על היכולת הזו והיא מסתפקת ביכולת הצנחה והסקה טקטית?
3.האם פרוייקט המרכבה חזר בסוף לאחר ההשהייה שלו? או שהוא הופסק לצמיתות? האם היום ממשיכה ההצטיידות במרכבה סימן 4,במערכות מעיל רוח ובנמ''רים? ומה לגבי ציוד הנמ''רים במערכת הגנה אקטיבית?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2012, 22:04
צלמית המשתמש של Taurus84
  משתמש זכר Taurus84 Taurus84 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OHAD100107 שמתחילה ב "כמה שאלות תם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי OHAD100107
1.אני ממש לא מבין,את הסיבה לרכישה של צוללת הדולפין הנוספת לא מזמן,בהתחשב בעובדה שאפילו דרג הפיקוד בצה''ל ובחיל הים מתנגדים לרכישה,ואילו מי שהחליט עליה בניגוד לדעתם הוא הדרג המדיני,שהניסיון וההבנה שלו בתחום הצבאי נמוכים בהרבה מהדרג הצבאי.האמת שגם אני,למרות שאני לא כל כך מבין גדול בנושא,לא יכלתי להבין את ההיגיון של רכישת כל כך הרבה צוללות לישראל,אני מבין את עניין המכה השנייה,שלישראל כל כך חשוב לשמר,בקשר לאיראן,וההרתעה שהצוללות נותנות,אבל עדיין ניתן להסתפק במספר קטן יותר של צוללות,בייחוד בגלל תג המחיר הגבוה של הצוללות,הרי במחיר הזה ניתן לרכוש סטי''לים וספינות כבדות יותר לחיל הים,שכבר שנים מתלונן על מחסור בספינות רציניות יותר מבחינת חימוש ודחק,הרי בכסף הזה ניתן לרכוש ספינות גדולות שנושאות גם מערכות יירוט טילים (AEGIS,חץ 3...) או סיירות שנושאות טילי שיוט קונבנציונליים שנועדו לתקיפת מטרות יבשתיות (בדומה לדגם שמופעל בצי האמריקאי,שלי נשמע מאוד יעיל,בייחוד במזה''ת) מישהו יכול להאיר את עיניי ולהסביר לי את ההיגיון ברכישה הזו שלי לפחות נראית בזבזנית ולא מושכלת?

מאין לך שדרג הפיקוד בצה''ל ובחיל הים מתנגדים לרכישה? שיחה אישית עם מישהו מהם?

מלבד "המכה השנייה", אתה רוצה לספר לנו מהם המקורות שלך לגבי יכולת "המכה הראשונה" של הצוללות האלה? אתה יודע בוודאות שהצוללות לא נושאות טילי שיוט קונבנציונליים שנועדו לתקיפת מטרות יבשתיות?

ישן 15-04-2012, 22:08
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OHAD100107 שמתחילה ב "כמה שאלות תם"

אני לא מבין מאיפה ההצהרה שדרגי פיקוד בצה"ל ובחה"י מתנגדים...חיל אוויר כנראה מתנגד מסיבות ברורות שלו...וכנ"ל חילות אחרים ומתמודדים אחרים על התקציב...אז מה?...ואם אני אגיד לך שמישהו בכיר בחיל הים חושב שזו עסקה גרועה לקנות f-35, זה אומר משהו?...
תהיה בטוח שגם בחיל הים ישנם בעלי אינטרסים שונים, שלא רואים דווקא בצוללות את עתיד החיל. זכותם. עדיין...אז מה?...

מישהו בסוף מתעדף. אם זה גורם צבאי, או גורם מדיני בהמלצת הגורמים הצבאיים. המחשבה היא ארוכת טווח ובראייה כוללת. מכיוון שצוללת לא יכולה לתת מענה לטק"ק, אז רכישת חץ 3 אינה תחליף (גם אם מתמודדים בסוף על אותו כסף). בסוף מישהו רואה את התמונה הכוללת ועושה "רשימת מכולת" של כמה צריך מכל אמל"ח כדי לתת מענה לאיומים.

מציע לא להכנס ליכולות או אי יכולות כאלו ואחרות של חיל הים. אם לא הצלחת לאתר מידע עד כה, כנראה שאתה לא אמור לדעת. ואם הצלחת למצא, זה לא אומר שזה נכון או לא נכון...

בטנקים אני לא מבין כלום (מבחינתי זה שוקל כמו דבור, מהיר כמו דבור, אבל לא יכול לצוף...)

ע.
ישן 16-04-2012, 19:13
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי OHAD100107 שמתחילה ב "תראו אני לא מחזיק מעצמי מבין..."

אוהד, אם דרג הפיקוד היה חד משמעית מתנגד, אז לא היו רוכשים עוד צוללות. אבל זה לא קרה, וזה לא עובד ככה.
בחיל הים יש בוודאי כמו בכל מקום מחנות שונים במיוחד כשמדובר בעולמות שונים כמו צוללות וסטילים (יש שיחלקו לצוללות ולמטרות...)
לפעמים גם לחיל אין ברירה אל מול דרישות מלמעלה. למשל אם יחליט שר הבטחון או ראש הממשלה שהוא רוצה שכל מי שחוצה את גבול לבנון דרומה יחטוף פגז של טנק תוך 30 שניות....יבוא מי שאחראי על פיזור הטנקים ויגיד אני צריך x טנקים במקום y שהיו לי עד עכשיו...ואז או שהוא יקבל, או ששר הבטחון ישנה את הדרישה (אם למשל יוכיחו לו שהמשמעות היא טנק כל 50 מטר...).

אותו דבר עם חיל האוויר וחיל הים. משימות של צוללת, סטי"ל לא יכול לעשות (אגב יש לסטי"לים יכולת לצלול ...אבל רק פעם אחת...) וגם ההיפך נכון.

דווקא בחיל הים דרגים בכירים מאד הם מתחום הצוללות, מהיכרות עמם לא סביר שהתנגדו לתהליך.

ועוד משהו, ברור שאם מחליטים מלמעלה לקנות צוללות אז חיל הים יוציא הצהרה שהוא רוצה סטי"לים...זה הדרך הכי טובה לקבל גם וגם. אם חיל הים היה אומר אני רוצה צוללות, ומקבל צוללות לא ירצו לשמוע ממנו דרישות נוספות להרבה זמן.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:34

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר