לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2012, 14:32
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
עוד דיון רציני על יום הזכרון

בעקבות "חברה" בפייסבוק (אני חושב שהיא עדיין אצלי רק כדי שיהיה לי מידע מודיעיני פנימי על איך מתנהלים הדברים בצד האפל של החברה שלנו) ראיתי את זה:

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

והתגובה הבוגרת והבלתי נמנעת הזאת-

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

האמרות שלי מופנות יותר כלפיי מי שכותב את התגובות (כותב כי היום לא בא לי להשתמש במילים קשות יותר) אבל הייתי רוצה לשמוע את דעת חברי הפורום על הכרזה (שכמובן פוגעת בדיוק בנקודה, היות וכל המשתמטים רצים לשפוך את הארס שלהם) ובעיקר על העיתוי.

שוט.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-04-2012, 15:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "הסתה מכוערת שמוזילה את המעמד..."

לא את שאמרת שהצפירה לא מסמלת יותר מדי בשבילך? אז על איזה סמלים כואבים את מדברת?

ומהו עיתוי "נכון" להעלות את הנושא? הרי כל העניין של יום הזכרון הוא בשביל "העם", כי הרי כולנו יודעים שמי שאיבד אהוב או אהובה לא צריכים יום מיוחד כדי לזכור.

בעייני יום הזכרון הוא יום שבו מלבד להתייחד עם זכר האנשים שאני הכרתי אני גם מייחד את אלו שנפלו בשביל שאני אוכל לעשות את מה שאני עושה, בגלל זה יש בי סלידה מהכנסת כל משפחת השכול במטריה הזאת (למרות שאני משתדל להמנע מלהגיד את זה, גם כי זה יוצר אנטגוניזם וגם בגלל שכמו שאת אמרת- הקו לא תמיד כזה ברור), אני לא רואה למה היום הזה הוא לא ה-יום להזכיר לכולם שאותם אנשים שאכן נושאים בנטל הכבד מצטמצמים מיום ליום, הם אולי כבר אפילו לא הרוב ושאלו שאינם נושאים בנטל לא רק שאינם מתביישים על היותם עלוקות- להיפך- הם חוגגים את זה (ואת מוזמנת לקרוא את התגובות בפייסבוק).

אז נכון- אתמול בערב כשיעקב איילון שידר ראיון עם נציג נטורי קרתא שנייה לפני הצפירה היה בא לי להקיא אז פלטתי כמה קללות והעברתי ערוץ, אבל האם מודעה כזאת היא שוות ערך?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-04-2012, 16:33
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא את שאמרת שהצפירה לא מסמלת..."

אין לי מושג על מה אתה מדבר. היום הזה הוא היום הכי קשה בשנה מבחינתי. אשמח לקישור לתגובה שלי שגרמה לך לחשוב כך.

הנושא הזה של השתמטות הוא לא שחור לבן. כל אחד מגדיר משתמטים בצורה קצת אחרת ולכל אחד יש את ההסתייגויות שלו ואת דעתו. בכל יום אחר אפשר לנהל את הדיון הזה בצורה הוגנת ולראות מי צודק ומי לא, אבל היום, לא רק שלדעתי יש דברים יותר ראויים לעשות, הרי שגם הויכוח יהיה חד צדדי. למה? כי פירסום הכרזה ביום הזה או בסמוך לו יוצר מצב שאלה שאינם מסכימים עם הקביעה הזאת או אלה שחס וחלילה דעתם מעט אחרת לא מסוגלים להגיד את דעתם ולהתווכח כי זה לא מכבד את המעמד, ואם הם כן מעיזים לפצות את הפה הם הופכים למין יצור שטני "איך לעזאזל אתה מדבר ככה, ועוד היום?!" או במילים אחרות "איך לעזאזל אתה מעיז לחשוב אחרת מאיתנו?!".
דבר נוסף שמפריע לי בכרזה הזאת היא הקביעה האבסולוטית ש"משתמטים" לא מסוגלים להרגיש צער כנה על אלה שנפלו. הם רק משתמטים וזהו ואם אנחנו חושבים שהם צריכים להתבייש הרי שברור שזה באמת מה שקורה. אין להם רגשות או דעות ובכלל לא הגיוני שלרבים מהם יש אפילו מכר או קרוב משפחה שנהרג. ושאולי עצם העובדה שהם השתמטו זה דווקא בגלל שקרוב המשפחה נהרג. יש כאן ניסיון לדה הומניזציה של אלה שאינם משרתים.
אני מכירה מישהי שאיבדה קרוב משפחה בפיגוע טרור אבל ממניעים כאלה ואחרים היא לא שירתה. וואלה אני מצטערת, אבל בין אם היא צודקת בעינינו או לא, אני די בטוחה שבושה זה הדבר האחרון שיש לה בראש ביום הזה.
מגייסים אנשים באמצעות חוקים ואכיפה וחינוך לערכים, לא באמצעות נסיונות אילוף למצפון שלהם ושיפוט הדעות שלהם לפי אידיאלים שהם אינם בהכרח מאמינים בהם.

ישן 25-04-2012, 17:39
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אין לי מושג על מה אתה מדבר...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
אין לי מושג על מה אתה מדבר. היום הזה הוא היום הכי קשה בשנה מבחינתי. אשמח לקישור לתגובה שלי שגרמה לך לחשוב כך.

יכול להיות שאמרת את זה על הצפירה ביום השואה? או שהתבלבלתי עם מישהי אחרת?
ציטוט:
הנושא הזה של השתמטות הוא לא שחור לבן. כל אחד מגדיר משתמטים בצורה קצת אחרת ולכל אחד יש את ההסתייגויות שלו ואת דעתו.

קשה לי לראות את זה האמת, אני חושב שיש די קונצנזוס בקשר למה זה השתמטות- מי שמסוגל לשרת אבל בוחר שלא. ההסתייגויות היחידות שאני מכיר הן לגבי בעלי מסלולים מקוצרים.
ציטוט:
בכל יום אחר אפשר לנהל את הדיון הזה בצורה הוגנת ולראות מי צודק ומי לא, אבל היום, לא רק שלדעתי יש דברים יותר ראויים לעשות, הרי שגם הויכוח יהיה חד צדדי. למה? כי פירסום הכרזה ביום הזה או בסמוך לו יוצר מצב שאלה שאינם מסכימים עם הקביעה הזאת או אלה שחס וחלילה דעתם מעט אחרת לא מסוגלים להגיד את דעתם ולהתווכח כי זה לא מכבד את המעמד, ואם הם כן מעיזים לפצות את הפה הם הופכים למין יצור שטני "איך לעזאזל אתה מדבר ככה, ועוד היום?!" או במילים אחרות "איך לעזאזל אתה מעיז לחשוב אחרת מאיתנו?!".

אבל הם לא בקשו לפתוח שום דבר לדיון, אני לא מכיר הרבה מועדות שזה ייעודן. הם ביקשו לעשות פרובוקציה קטנה, השאלה אם בהתחשב בתאריך הפרובוקציה ראויה או לא.

אם נשים את עניין הפרובוקציה בצד- אני לא חושב שיש יום ראוי יותר לדון בו בנושא ההשתמטות ועל כמה רבים כ"כ חבים למעטים כ"כ אבל כ"כ לא איכפת להם.
ציטוט:
דבר נוסף שמפריע לי בכרזה הזאת היא הקביעה האבסולוטית ש"משתמטים" לא מסוגלים להרגיש צער כנה על אלה שנפלו. הם רק משתמטים וזהו ואם אנחנו חושבים שהם צריכים להתבייש הרי שברור שזה באמת מה שקורה. אין להם רגשות או דעות ובכלל לא הגיוני שלרבים מהם יש אפילו מכר או קרוב משפחה שנהרג.

חשבתי שברור שאין כאן קביעה- המטרה היחידה הייתה לייצר כאמור פרובוקציה.
העובדה היחידה בהקשר הזה היא שקשה לקבל מישהו שמחד "חש צער" ומצד שני משתין, כן, משתין, על אלו שנושאים בנטל.
ציטוט:
ושאולי עצם העובדה שהם השתמטו זה דווקא בגלל שקרוב המשפחה נהרג. יש כאן ניסיון לדה הומניזציה של אלה שאינם משרתים.

זאת לא תהיה השתמטות, היות וזאת סיבה פסיכולוגית מוכרת.

לא דה-הומניזציה, אבל בפירוש הוקעה מהחברה.
ציטוט:
אני מכירה מישהי שאיבדה קרוב משפחה בפיגוע טרור אבל ממניעים כאלה ואחרים היא לא שירתה. וואלה אני מצטערת, אבל בין אם היא צודקת בעינינו או לא, אני די בטוחה שבושה זה הדבר האחרון שיש לה בראש ביום הזה.

וכאן אנחנו חוזרים לאחד הטיעונים הראשוניים שלי- מי שנרצח בפיגוע טרור, עם כל הצער שבדבר, לא היה בהכרח "נושא בעול" ולעניות דעתי לא בהכרח צריך להיות מסופח ליום הזכרון לחללי מערכות ישראל.

אז כן, היא תרגיש צער, אבל בעודה חשה צער היא לא נוקפת אצבע לנסות למנוע את הצער הזה מאנשים אחרים.
ציטוט:
מגייסים אנשים באמצעות חוקים ואכיפה וחינוך לערכים, לא באמצעות נסיונות אילוף למצפון שלהם ושיפוט הדעות שלהם לפי אידיאלים שהם אינם בהכרח מאמינים בהם.

ומה זה אם לא חינוך לערכים?
אידיאלים? אל תצחיקי אותי, אם הם לא שותפים לאידיאל כנראה שיום הזכרון לא אומר להם הרבה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-04-2012, 18:14
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Seo]אין לי מושג על מה..."

אמרתי שישנתי במהלך הצפירה של יום השואה (כי שכחתי להתעורר), לא אמרתי שאין לה משמעות עבורי.

אין דבר כזה "מסוגל לשרת אבל בוחר שלא." אף אחד לא יכול פשוט לבחור שלא לשרת. או שצה"ל נותן לך פטור כזה או אחר או שלא, ואם לא או שאתה משרת או שאתה יושב בכלא. יש כאלה שאחרי קבלת הפטור ניסו להתנדב יש כאלה שלא. יש שהלכו לעשות שירות לאומי ויש כאלה שלא. יש כאלה שהפטור שלהם אולי לא נאה בעיניך או אחרים שהשיגו את הפטור במרמה, אבל הצבא פטר אותם והחליט לא לגייס אותם. ניהלתי את הדיון הזה הרבה בעבר, ויש המון הסתיגויות.
לא מכירה הרבה פרובוקציות שלא זורמות לויכוחים ודיונים. זאת ברירת מחדל. אז מה שהם בעצם התכוונו לעשות זה להעביר ביקורת על אנשים בלי לתת להם אפשרות להגיב, וזה מכוער בעיני.
למיטב ידיעתי ותקנו אותי אם אני טועה, לא כל מי שאיבד קרוב משפחה מקבל אוטומטית פטור נפשי מצה"ל אם בא לו. מקבלים אפשרות לא לשרת ברמות סיכון מסויימות.

שמע, שאלת שאלה, עניתי לך. לא מעניין אותי להיגרר לעוד ויכוח של זברות ציטוטים ולא מעניין אותי לנסות לשכנע אותך או "להצחיק אותך". זכותך לא להסכים איתי, אבל זאת דעתי, ואודה לך אם לא תנסה לשלול אותה בהתנשאות וזלזול.

ישן 25-04-2012, 18:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אמרתי שישנתי במהלך הצפירה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
אין דבר כזה "מסוגל לשרת אבל בוחר שלא." אף אחד לא יכול פשוט לבחור שלא לשרת. או שצה"ל נותן לך פטור כזה או אחר או שלא, ואם לא או שאתה משרת או שאתה יושב בכלא. יש כאלה שאחרי קבלת הפטור ניסו להתנדב יש כאלה שלא. יש שהלכו לעשות שירות לאומי ויש כאלה שלא. יש כאלה שהפטור שלהם אולי לא נאה בעיניך או אחרים שהשיגו את הפטור במרמה, אבל הצבא פטר אותם והחליט לא לגייס אותם. ניהלתי את הדיון הזה הרבה בעבר, ויש המון הסתיגויות.

ומה הם אנשים שממציאים בעיות פיזיות, מנטליות, פסיכולוגיות, ת"ש וכו' ובודים אמונות דתיות למרות שכל קשר בינם לבין המציאות אקראי לחלוטין? איך תקראי לאותם אנשים שמקבלים פטור ע"פ חוק אבל על-סמך שקרים?
ציטוט:
ותקנו אותי אם אני טועה, לא כל מי שאיבד קרוב משפחה מקבל אוטומטית פטור נפשי מצה"ל אם בא לו. מקבלים אפשרות לא לשרת ברמות סיכון מסויימות.

בם למשפחה שכולה לא יכול להיות קרבי, אלא בהתנדבות (בדומה לבן יחיד).
מה שכן- אם אכן השכול פוגע בתפקוד שלו הוא יקבל פטור נפשי.
ציטוט:
שמע, שאלת שאלה, עניתי לך. לא מעניין אותי להיגרר לעוד ויכוח של זברות ציטוטים ולא מעניין אותי לנסות לשכנע אותך או "להצחיק אותך". זכותך לא להסכים איתי, אבל זאת דעתי, ואודה לך אם לא תנסה לשלול אותה בהתנשאות וזלזול.

אני חושב שקצת הגזמת בתגובה שלך, אני גם חושב שלא התנשאתי ולא זלזלתי, אבל אם ככה את מרגישה- לבריאות.

ועכשיו גם כבר אפשר להגיד- חג עצמאות שמח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-04-2012, 19:17
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Seo] אין דבר כזה..."

אני קוראת להם משתמטים, רק מציינת שהבחירה לא לשרת היא לא שלהם, או לא רק שלהם. ואם אותם אנשים הולכים לעשות שירות לאומי בהתנדבות אח"כ, יש שיפסיקו לקרוא להם משתמטים (אני לא), אבל לזה התכוונתי כשדיברתי על סייגים.

הפטור הנפשי או הרפואי ניתן לכל אחד שלא יכול לתפקד במיטבו ולמלא תפקיד צבאי. לא עליהם דיברתי. דיברתי על אנשים שיכולים לתפקד בסדר גמור אבל לא מוכנים לתת מעצמם למערכת שכשלה בשמירה על קרוביהם.

לא מגזימה. אבל בניגוד לדיונים, ויכוחים אני לא אוהבת לנהל ואני לא חושבת שיש בהם תועלת. אני הבהרתי את העמדה שלי, אתה הבהרת את שלך. וכן, אני בהחלט מרגישה שאתה אגרסיבי שלא לצורך בתגובות שלך, זכותך, אבל לי אין צורך בזה.

חג שמח [=

ישן 25-04-2012, 19:25
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אני קוראת להם משתמטים, רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
דיברתי על אנשים שיכולים לתפקד בסדר גמור אבל לא מוכנים לתת מעצמם למערכת שכשלה בשמירה על קרוביהם.

השתדלתי מאוד להיות עדין ומסויג אבל אני מבין את הרצון שלך להפסיק, מצד שני את לא יכולה להפיל משפט כזה ולהגיד פוס משחק. זה משפט עם השלכות חמורות מאוד שראוי להרבה מאוד סייגים, הסברים או חרטה מצדך.

חיילים מתים, זה חלק מהעניין, אין פה שום כשל ולפעמים- ההיפך הגמור- חיילים מתים על מנת שאזרחים ימשיכו לחיות את חייהם בשקט.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-04-2012, 18:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אני שוב מסבירה לך שזה לא מה..."

אין ספק, אנשים מתים בגלל כשלים- זאת לא תופעה ייחודית לצה"ל או לכל צבא, אנשים מתים בגלל כשלים של הרכבת, או בגלל כשלים של חברת חשמל, או של מ.ע.צ, או סתם בגלל כשלים של אנשים אחרים. כשם שאדם לא יכול להגיד- אני לא נוסע יותר בכבישים של מ.ע.צ, לא ראוי שאדם יגיד אני לא אהיה חלק מהמערכת שהיא צה"ל.

מנגד- צה"ל הוא מהארגונים הבודדים בארץ שבמהותו הוא מסכן חיים- ביודעין ולשם הצלת חיים, בשבועה שכולנו נשבענו אמרנו- "להקדיש את כל כוחותיי ואף להקריב את חיי".

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-04-2012, 02:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Seo] דיברתי על אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
השתדלתי מאוד להיות עדין ומסויג אבל אני מבין את הרצון שלך להפסיק, מצד שני את לא יכולה להפיל משפט כזה ולהגיד פוס משחק. זה משפט עם השלכות חמורות מאוד שראוי להרבה מאוד סייגים, הסברים או חרטה מצדך.

חיילים מתים, זה חלק מהעניין, אין פה שום כשל ולפעמים- ההיפך הגמור- חיילים מתים על מנת שאזרחים ימשיכו לחיות את חייהם בשקט.
אבל יש כאלה שמתים סתם. בגלל העצלנות וחוסר היעילות האגדיים של הצבא. אני אתנדב להרחיב במקומה:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/577/581.html
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/670/270.html
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=529660
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=407157
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=377052

וזה רק מקרה אחד...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 26-04-2012, 02:27
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אמרתי שישנתי במהלך הצפירה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
או בקיצור: "אין דבר כזה מסוגל לשרת אבל בוחר שלא לשרת. הוא מסוגל לשרת, אבל בוחר לשקר כדי לא לשרת.", או בקיצור רב יותר: "אין דבר כזה מסוגל לשרת אבל בוחר שלא, אבל יש דבר כזה מסוגל לשרת אבל בוחר שלא."

ישן 26-04-2012, 21:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "לא.. יש דבר כזה "צה"ל לא עושה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
לא.. יש דבר כזה "צה"ל לא עושה בדיקה מעמיקה מספיק כדי לראות מי משקר לו."
איך זה סותר או קשור?
אם אני לא נועל את הדלת טוב ומישהו לוקח לי את כל הדברים, זה אומר שהוא לא גנב?
זה אומר שגם הוא גנב וגם אני יצאתי טמבל, כמו שאם מישהו מוציא פטור על סמך מידע שקרי גם עובר עבירה פלילית של השגת פטור במרמה, גם שהוא משתמט וגם שהצבא לא בדק מספיק לעומק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo
חוץ מזה תביא לי משתמט אחד שיודה בעצמו בזה שהוא "יכול לשרת ובוחר שלא". כל אחד מאלה שפגשתי, ולצערי היו המון כאלה, בטוח במאה אחוז שהמערכת הצבאית לא מתאימה לו. (ואני לא מדברת על אלה שבאמת יש להם בעיה כלשהי לשרת).
לא מתאימה ≠ לא יכול.
לי לא מתאים לשתות מי ברז. אני מעדיף מים מינרליים. זה לא אומר שאני לא יכול לשתות מי ברז. הצלחתי אפילו לשתות מהמימיות המגעילות של הצבא, וזה ממש לא התאים לי. גם המדים לא התאימו לי, אגב. באמת, הרוחב של מכנסי ה-ב' שלי היה פי 2 וחצי ממני. לבשתי אותם בכל-זאת. מפליא איזה דברים אנשים יכולים לעשות, אפילו אם הם לא מתאימים להם...

ישן 25-04-2012, 18:18
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Seo]אין לי מושג על מה..."

כלומר, במילים אחרות - אתה מציע שיום הזיכרון לחללי מערכות ישראל יהיה יום זיכרון לכל מי שלחם בצה"ל ונהרג בפעילות מבצעית בלבד?

כלומר כל מי שלא שירת בצבא ביחידה מבצעית ונהרג, או שנהרג אחרי השירות הצבאי בפעילות טרור - הוא הרוג סוג ב' מבחינתך? לא שאני מנסה להעליב, כן? שמעתי את התפיסה הזו בעבר. היא כמובן באה לידי ביטוי רק ממי ששירת ביחידה מבצעית והחדירו לו למוח, בסוג של תעמולה צבאית הנקראת "גאוות יחידה" או בשם אחר שנוהגים לכנותו "רעל בעיניים" שלעשות את המקסימום בשביל המדינה זה לשרת ביחידה מבצעית 3 שנים.

לפעמים אנחנו שוכחים מהי המטרה האמיתית של יום הזיכרון. יום הזיכרון לא נועד כדי שכולנו נשקע בעבר, שנדבר על ההבדל בין הרוג כזה להרוג אחר ושנציף את הפורומים בויכוח היומיומי על השתמטות. מטרת יום הזיכרון היא להזכיר - להזכיר לכולנו, שאנחנו בעצם עם אחד שהעבר שלו משותף - שלכל משפחה יש זיכרון כלשהו מהעבר המשותף הזה ולהזכיר לכולנו שרק כעם אפשר לשרוד בעתיד. לא משנה אם אתה משרת בקריה, בקו התפר או בשירות לאומי במד"א. לא משנה אם תהרג חס וחלילה יום אחד מכדור תועה בתאונת אימונים, מרובה של טרוריסט פלסטיני או מפיצוץ של אוטובוס כאבא לשני ילדים.

ישן 25-04-2012, 18:58
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "כלומר, במילים אחרות - אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Segmany
כלומר, במילים אחרות - אתה מציע שיום הזיכרון לחללי מערכות ישראל יהיה יום זיכרון לכל מי שלחם בצה"ל ונהרג בפעילות מבצעית בלבד?

איפה שמעת אותי אומר את זה? אולי קיווית שאני אגיד את זה, אולי קראת חלק מההודעה שלי והסקת את השאר- אבל לא אמרתי את זה.
ציטוט:
כלומר כל מי שלא שירת בצבא ביחידה מבצעית ונהרג, או שנהרג אחרי השירות הצבאי בפעילות טרור - הוא הרוג סוג ב' מבחינתך? לא שאני מנסה להעליב, כן? שמעתי את התפיסה הזו בעבר. היא כמובן באה לידי ביטוי רק ממי ששירת ביחידה מבצעית והחדירו לו למוח, בסוג של תעמולה צבאית הנקראת "גאוות יחידה" או בשם אחר שנוהגים לכנותו "רעל בעיניים" שלעשות את המקסימום בשביל המדינה זה לשרת ביחידה מבצעית 3 שנים.

גם לזה התייחסתי בהודעה הראשונה שכתבתי לסאו.
ציטוט:
מטרת יום הזיכרון היא להזכיר - להזכיר לכולנו, שאנחנו בעצם עם אחד שהעבר שלו משותף - שלכל משפחה יש זיכרון כלשהו מהעבר המשותף הזה ולהזכיר לכולנו שרק כעם אפשר לשרוד בעתיד. לא משנה אם אתה משרת בקריה, בקו התפר או בשירות לאומי במד"א. לא משנה אם תהרג חס וחלילה יום אחד מכדור תועה בתאונת אימונים, מרובה של טרוריסט פלסטיני או מפיצוץ של אוטובוס כאבא לשני ילדים.

זאת ממש לא נראית לי הסיבה. מה המשותף לכלל סוגי האנשים הללו שמנית? לא כולם היו חיילים. לא כולם נרצחו. לא כולם מתו בשירות המדינה. לא כולם מצאו את מותם בגלל שהם יהודים או בגלל שהם ישראלים, אז מה המשותף לכל הקבוצות שמנית וכל השאר שמסונפות ליום הזכרון?

אם זוהי מטרת יום הזכרון- למה הוא לא יום זכרון כללי- לכל מי שנרצח, בין אם בפיגוע או "סתם" מחמתו של ערס, לכל מי שנהרג על הכביש- בין אם בזמן השירות הצבאי ובין אם בפנסיה? הרי כולם ישראלים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-04-2012, 23:36
צלמית המשתמש של Segmany

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Segmany]כלומר, במילים..."

ציטוט:
זאת ממש לא נראית לי הסיבה. מה המשותף לכלל סוגי האנשים הללו שמנית? לא כולם היו חיילים. לא כולם נרצחו. לא כולם מתו בשירות המדינה. לא כולם מצאו את מותם בגלל שהם יהודים או בגלל שהם ישראלים, אז מה המשותף לכל הקבוצות שמנית וכל השאר שמסונפות ליום הזכרון?

אם זוהי מטרת יום הזכרון- למה הוא לא יום זכרון כללי- לכל מי שנרצח, בין אם בפיגוע או "סתם" מחמתו של ערס, לכל מי שנהרג על הכביש- בין אם בזמן השירות הצבאי ובין אם בפנסיה? הרי כולם ישראלים.

אולי לא שמת לב - אבל כל הקבוצות שמניתי הם בדיוק הקבוצות של יום הזיכרון. יותר מזה, אני יכול לספר לך שגם חיילים שהתאבדו וגם חיילים שנהרגו בתאונת דרכים בעת מילוי תפקידם, נמצאים בתוך הקטגוריה של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

לגבי השאלה השניה שלך - זה לא יום זיכרון כללי לכל מי שנרצח, כי לא כל מי שנרצח הוא זכרון שלנו כעם בעל עבר משותף ועתיד משותף. דרך אגב, רק לצורך העניין - אני מכיר משפחות בדיוק מהסוג הזה, שבשבילהם יום הזיכרון - הוא גם בשביל לזכור את יקירהם שנרצחו / נהרגו בלי קשר למערכות ישראל. אבל זה חלק מההתמודדות האישית שלהם.

ישן 26-04-2012, 18:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "[QUOTE] זאת ממש לא נראית לי..."

ציטוט:
אולי לא שמת לב - אבל כל הקבוצות שמניתי הם בדיוק הקבוצות של יום הזיכרון.

נכון, אבל מה משותף להם מעבר לכך?

ברצינות- אני רוצה לשמוע מכנה משותף אחד שיש לכל הקבוצות שנכללות ביום הזכרון המודרני, באם תמצא מכנה כזה (אני לא הצלחתי) אשמח לשמוע מה הסיבה לכך שכולם מסונפים ביחד.
ציטוט:
יותר מזה, אני יכול לספר לך שגם חיילים שהתאבדו וגם חיילים שנהרגו בתאונת דרכים בעת מילוי תפקידם, נמצאים בתוך הקטגוריה של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

נכון וכאמור- הקו מטושטש מדי בכדי לקבוע בפירוש- אם אדם נהרג בתאונת דרכים בדרכו לבסיס אני בהחלט חושב שהוא "ראוי" להיות חלק מהיום הזה, מנגד אם חייל דפק נפקדות עם רכב חום שהוא גנב מהבסיס, קפץ לפאב הקרוב, השתכר, עלה על ההגה, עשה תאונה- נהרג ועל הדרך לקח אתו כמה חיים, אני אפילו לא מצטער- אני לא עומד דום לזכרו.
ציטוט:
לגבי השאלה השניה שלך - זה לא יום זיכרון כללי לכל מי שנרצח, כי לא כל מי שנרצח הוא זכרון שלנו כעם בעל עבר משותף ועתיד משותף.

והאם כל מי שנכלל כעת ביום הזכרון הוא כן כזה?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-04-2012, 02:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

ציטוט:
וכאן אנחנו חוזרים לאחד הטיעונים הראשוניים שלי- מי שנרצח בפיגוע טרור, עם כל הצער שבדבר, לא היה בהכרח "נושא בעול" ולעניות דעתי לא בהכרח צריך להיות מסופח ליום הזכרון לחללי מערכות ישראל.
אבל זה במפורש "יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה". זה לא יום ההערכה ל"נושאים בעול". זה בכלל לא הנושא של היום הזה. היום הזה מדבר על אנשים שמתו 'למען' מדינת ישראל. מי שנרצח בפיגוע מת למען המדינה במובן מסוים, אפילו אם הוא לא בחר בזה ישירות. הרי גם מי שנהרג במלחמה לא בחר למות - הוא רק ידע שיש סיכוי שהוא ימות. מי שנהרג בתאונת אימונים כנראה אפילו לא חשב על זה... וצריך לזכור שגם "משתמט" שנרצח בפיגוע, יכל לרדת מהארץ, כך שמבחינה מסוימת הוא אפילו מת לען המדינה מתוך בחירה.

ישן 26-04-2012, 18:37
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]וכאן אנחנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אבל זה במפורש "יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה". זה לא יום ההערכה ל"נושאים בעול".

נו בחייך, דווקא איתי אתה מתעצל?
אני צעיר מספיק כדי לזכור לא רק את הרגע שבו הפכו את יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ל"ונפגעי פעולות האיבה" אלא גם את כל הויכוחים שנסובו סביב העניין. זה חלק מתופעת ה"התחדשות" שלנו.
ציטוט:
זה בכלל לא הנושא של היום הזה. היום הזה מדבר על אנשים שמתו 'למען' מדינת ישראל.

כבר לא- עד לפני 14 שנים הוא כן היה, עקרונית.
ציטוט:
מי שנרצח בפיגוע מת למען המדינה במובן מסוים, אפילו אם הוא לא בחר בזה ישירות. הרי גם מי שנהרג במלחמה לא בחר למות - הוא רק ידע שיש סיכוי שהוא ימות. מי שנהרג בתאונת אימונים כנראה אפילו לא חשב על זה...

שוב, כאמור, הקו הוא מאוד מטושטש, אבל דווקא בדוגמאות הנ"ל הוא די ברור בעייני.

חייל שנהרג בתאונת אימונים הרי מלכתחילה התאמן כדי להגן על כולנו, חייל שנהרג במלחמה עשה זאת בעודו מגן על כולנו.
למרות זאת- ועם כל הצער שבדבר, ממש לא ברור לי איך הרצחו של אזרח בפיגוע תורם למדינה, האמת שזה עושה בדיוק ההיפך.
ציטוט:
וצריך לזכור שגם "משתמט" שנרצח בפיגוע, יכל לרדת מהארץ, כך שמבחינה מסוימת הוא אפילו מת לען המדינה מתוך בחירה.

אז עצם נוכחות של אנשים במדינה היא עשייה למען המדינה? צר לי, אני לא מקבל את זה, זה כמו שתגיד שתייר שנרצח בפיגוע מת למען המדינה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-04-2012, 21:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]אבל זה במפורש..."

ציטוט:
נו בחייך, דווקא איתי אתה מתעצל?
אני צעיר מספיק כדי לזכור לא רק את הרגע שבו הפכו את יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ל"ונפגעי פעולות האיבה" אלא גם את כל הויכוחים שנסובו סביב העניין. זה חלק מתופעת ה"התחדשות" שלנו.
כבר לא- עד לפני 14 שנים הוא כן היה, עקרונית.
לא מתעצל, אלא פשוט מדבר על ההווה. גם לגבי העבר אני לא מקבל את עמדתך, שהרי לא מציינים את כל הנושאים בעול, אלא רק את המתים. במה אלה ששרדו אשמים? אז אם מישהו קטוע שתי גפיים ממלחמה, אבל הצליח לשרוד, עליו משתינים?
זה לא יום לציון הנשיאה בנטל. זה יום לציון מוות.

ציטוט:
שוב, כאמור, הקו הוא מאוד מטושטש, אבל דווקא בדוגמאות הנ"ל הוא די ברור בעייני.

חייל שנהרג בתאונת אימונים הרי מלכתחילה התאמן כדי להגן על כולנו, חייל שנהרג במלחמה עשה זאת בעודו מגן על כולנו.
ובתאונת דרכים? ואם התאבד? איתי אתה מתעצל? הרי אתה מכיר את כל הדוגמות האלה...

ציטוט:
למרות זאת- ועם כל הצער שבדבר, ממש לא ברור לי איך הרצחו של אזרח בפיגוע תורם למדינה, האמת שזה עושה בדיוק ההיפך.
זה לא תורם למדינה ישירות, כמו שמותם של חיילים במבצעים צבאיים מיותרים לא תורם למדינה, אלא עושה בדיוק את ההפך. אלא שאפילו חייל שנהרג במבצע צבאי מיותר ומטופש, חסר תועלת צבאית, חסר ערך מבחינה מדינית, מזיק ורצחני - עדיין נהרג למען המדינה. זה שהוא לא הצליח לתרום זה שולי מבחינת הקורבן שלו. לפחות ביום הזה. ביום שבו נלמד אסטרטגיה צבאית, מותו אכן יהיה מיותר ומזיק.

ציטוט:
אז עצם נוכחות של אנשים במדינה היא עשייה למען המדינה? צר לי, אני לא מקבל את זה, זה כמו שתגיד שתייר שנרצח בפיגוע מת למען המדינה.
כן. גם תייר שבא לישראל כדי לראות את נצרת או את ים המלח, ונרצח בפיגוע, מת למען המדינה במובן הזה.

ישן 27-04-2012, 08:01
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]נו בחייך,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
לא מתעצל, אלא פשוט מדבר על ההווה. גם לגבי העבר אני לא מקבל את עמדתך, שהרי לא מציינים את כל הנושאים בעול, אלא רק את המתים. במה אלה ששרדו אשמים? אז אם מישהו קטוע שתי גפיים ממלחמה, אבל הצליח לשרוד, עליו משתינים?

ממש לא, אלא אנחנו מציינים את מי שהקריב את "הקורבן האולטמטיבי", את מי שהם מגש הכסף שעליו הוגשה לנו מדינת ישראל. ברור שיש אנשים חיים שיכול להיות ותרמו למדינת ישראל יותר מרוב ההרוגים ולא יזכו לעולם ליום הוקרה (אני אגב לא אומר שזה צעד נכון אלא פשוט מציין עובדה) אולם אין הקרבה גדולה יותר ממוות.
ציטוט:
ובתאונת דרכים? ואם התאבד? איתי אתה מתעצל? הרי אתה מכיר את כל הדוגמות האלה...

עניתי על זה כמה פעמים באשכול הנוכחי, כחזרה מהירה- תיאורטית יש לעשות הבדל, מעשית- אי אפשר לעשות הבדל כזה (לא כי זה יפגע במישהו או משהו בסגנון, אלא פשוט כי פרקטית זה בלתי אפשרי) חייל שהתאבד ייתכן ועשה זאת בגלל שסחב בעיות פסיכולוגיות עוד מהאזרחות וייתכן ועשה זאת בגלל חוויה טראומתית שחווה בשירות, חייל שנהרג בתאונת דרכים- יכול להיות שזה קרה לו בעודו מפר מספר חוקים צבאיים ועוד לוקח חיים של אנשים אחרים אתו ויכול להיות שזה קרה לו בגלל שמיהר להגיע לבסיס.
כאמור- זה פשוט לא פרקטי לבצע הפרדה בין מי ש"מגיע לו" ובין מי ש"לא מגיע לו" במקרים שכאלה.
ציטוט:
זה לא תורם למדינה ישירות, כמו שמותם של חיילים במבצעים צבאיים מיותרים לא תורם למדינה, אלא עושה בדיוק את ההפך. אלא שאפילו חייל שנהרג במבצע צבאי מיותר ומטופש, חסר תועלת צבאית, חסר ערך מבחינה מדינית, מזיק ורצחני - עדיין נהרג למען המדינה. זה שהוא לא הצליח לתרום זה שולי מבחינת הקורבן שלו. לפחות ביום הזה. ביום שבו נלמד אסטרטגיה צבאית, מותו אכן יהיה מיותר ומזיק.

אני לא מצליח להבין את הלוגיקה שלך בקשר להרוגים בפיגועים.
ציטוט:
כן. גם תייר שבא לישראל כדי לראות את נצרת או את ים המלח, ונרצח בפיגוע, מת למען המדינה במובן הזה.

נו, אז אפילו לא צריך להיות אזרח משלם מסים, אפילו שוהה בלתי חוקי שקונה שני לבן ולחם שחור במכולת כמה פעמים ביום, מזרים כספים לכלכלה הישראלית ועושה למען המדינה, אפילו הוא זכאי להכלל ביום הזכרון, נכון?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-04-2012, 17:34
צלמית המשתמש של Segmany

אני אזכיר לכולנו שיום הזיכרון, הוא לא רק לחיילי צה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "עוד דיון רציני על יום הזכרון"

אלא גם להרוגי פעולות איבה וכשעומדים דומייה לזכר הנופלים, צריך לזכור שהרוגי פעולות האיבה - היו יכולים להיות גם משתמטים ובני משפחותיהם.

ובאופן כללי, אני לא תומך בהשתמטות, אבל אני חושב, אישית, שהעולם לא מחולק בין "משרתי צבא" לבין "לא משרתי צבא". אני בטוח שיש באוכלוסיה המשתמטת אנשים שתרמו לחברה הישראלית לא פחות ואולי אפילו יותר מחלק נכבד באוכלוסיה המשרתת.

למעשה, היום קיים מצב שבו חלק מהאוכלוסיה מאמינה שעצם זה שהיא שירתה בצבא, זה אומר שהיא עשתה את המקסימום עבור המדינה - כאילו שכל התרבות הישראלית היא שירות בצבא. יש הרבה מעבר לשירות של 3 שנים בצה"ל. יש הרבה מעבר לשירות מילואים פעיל. יש עזרה הדדית, יש פעילות התנדבותית, יש תרומה כלכלית וכו'...

ישן 25-04-2012, 17:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אני אזכיר לכולנו שיום הזיכרון, הוא לא רק לחיילי צה"ל"

ציטוט:
אלא גם להרוגי פעולות איבה וכשעומדים דומייה לזכר הנופלים, צריך לזכור שהרוגי פעולות האיבה - היו יכולים להיות גם משתמטים ובני משפחותיהם.

ראה הערותיי בנושא לseo.
ציטוט:
למעשה, היום קיים מצב שבו חלק מהאוכלוסיה מאמינה שעצם זה שהיא שירתה בצבא, זה אומר שהיא עשתה את המקסימום עבור המדינה - כאילו שכל התרבות הישראלית היא שירות בצבא. יש הרבה מעבר לשירות של 3 שנים בצה"ל. יש הרבה מעבר לשירות מילואים פעיל. יש עזרה הדדית, יש פעילות התנדבותית, יש תרומה כלכלית וכו'...

אין ספק שזה לא המקסימום, אבל זה המינימום שבמינימום הנדרש.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:14

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר