לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2012, 20:35
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
"ישראל חזקה לא מתקיפה" - קמפיין נגד תקיפה באיראן

שקלתי האם לצרף לאשכול על המערכה התקשורתית נגד תקיפה אפשרית באיראן, והחלטתי שראוי לאשכול נפרד בשל האופי השונה של הנושא, היינו , לא מערכה של כלי תקשורת, אלא קמפיין סדור המובל ככל הנראה על ידי גורמים מקצועיים מעולם הפרסום.

בשלב זה ראיתי את היוזמה הזו בפייסבוק:
http://www.facebook.com/A.strong.Israel.doesnt.attack

וככל הנראה היא רק בראשית הדרך. לא אופתע אם נראה שילוט חוצות ומודעות בעיתונות. השאלה - מי עומד מאחורי היוזמה, ומאין מגיע המימון לפעילות, הנראית על פניו, כמקצועית לעילא.

תיאור הקהילה בפייסבוק: "אזרחי ישראל אומרים לא לתקיפה ישראלית באיראן!
לא עכשיו, כשכל ראשי מערכת הביטחון בעבר ובהווה מתנגדים לתקיפה.
לא עכשיו, כאשר בעלת הברית החשובה ביותר שלנו דורשת למצות את הסנקציות ואת התהליך הדיפלומטי ומפצירה בישראל לא לפעול לבד.
לא עכשיו, כאשר העורף הישראלי לא נערך כראוי למתקפת טילים אפשרית ורבים ימצאו את עצמם ללא מקלטים וללא ערכות מגן."

מכיוון שאני אזרח ישראל, ואינני חלק מהיוזמה, אשמח לדעת מי מוביל את המהלך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-08-2012, 17:42
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "אני לא חושב שמה שאתה אומר הוא..."

כלי התקשורת הראשיים: ידיעות, הארץ, חדשות 2 וחדשות 10 - מובילים קמפיין נגד התקיפה. מעריב די חצוי, מצד אחד יש הרבה כתבות נגד נתניהו וברק, אך מצד שני בן-דרור ימיני וקלמן ליבסקינד כתבו כנגד הקמפיין נגד התקיפה ונגד הקמפיין נגד נתניהו וברק, וטענו (ובצדק) שחלק ניכר מהמתנגדים לא באמת מומחים בתחום הקשור לנושא ולא חשופים למלוא המידע והשיקולים שהממשלה חשופה אליהם. מקור ראשון הוא כלי תקשורת מגזרי ולכן כמעט ולא משפיע (לא נראה לי גם שנתניהו קורא אותו). ישראל היום הוא אכן עיתון שמתנגד לקמפיין הזה, אבל הוא נחשב ל"שרוף" בקרב הברנז'ה של התקשורת, כי הוא נחשב לביטאון של נתניהו.

אבל בא נחזור לשאלה המקורית: באיזה כלי תקשורת כן אפשר לקרוא דעות בעד התקיפה? איזה אנשי ציבור בולטים כן תומכים בה? מכלי התקשורת המיינסטרימים שאני נחשף אליהם - הכל רק שלילי ונגד התקיפה.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 20-08-2012, 21:50
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אפשר לדבר עד מחר...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MeGaTal שמתחילה ב "נריון אתה מפספס את הנקודה של..."

שום דבר לא ישתנה.

כבר הופעלו התותחים הכבדים ביותר בכל הקשור לסנקציות, ואיראן אפילו לא קרובה להתקפלות.

ההפך - הם רק נהיו נחושים יותר.

הם מצליחים להזרים מילארדי דולרים דרך עיראק, ואלפי חברות הקש שפזורות בכל העולם (אחרי הכל - יש להם ניסיון לא רע עם זה...).

אין מנוס מאשר תקיפה.

אני מעדיף שיפלו עליי 100 שיהאבים קונבנציונאלים מאשר אחד אטומי...

אני לא אופתע בכלל אם כל הזיגזג שיש לנו עם ארה"ב נועד כדי להכין את הקרקע לתקיפה.

(אחרי הכל - גורם ההפתעה הוא החשוב ביותר במהלך הפתיחה...).

אם כי, אני בספק אם האיראנים עד כדי כך טיפשים, שהם באמת חושבים שדוד סם ונאט"ו לא באמת הולכים להחזיר את מתחם פורדו לתקופת האבן...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-08-2012, 00:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MeGaTal שמתחילה ב "מצטער אני לא מסכים עם הנחרצות..."

אני גם הייתי מוכן לשחרר את כל האסירים הפלסטיניים בשביל להחזיר את הילד שלי הביתה. זה עדיין לא הופך את זה לנכון. הטענה של "מה היית עושה לו אתה היית נפגע מהתוצאות" היא דמגוגית. היא מרדדת את הדיון לרמת הפרט במקום לבחון מה טוב לכלל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-08-2012, 00:49
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "לא יאומן, כמה קשה לאנשים לקבל..."

מי שחושב כך- שייצא בקמפיין "תקיפה באיראן כעת היא טעות" או "ביבי, חכה עם התקיפה" (אגב, כפי שהציטוטים במודעות שלהם אומרים). כתוב לבן ע"ג כחול: "ישראל חזקה לא מתקיפה", בלי סייג של זמן ונסיבות.

אגב, מה המצב החוקי? אלוף במיל' עמוס ידלין, למשל, נשמע לי כתומך בתקיפה (ורק היה מעדיף לפעול מדינית ככל האפשר לפניה), ובכל מיקרה הוא מתבטא בזהירות רבה במודע:
ציטוט:
במאמר מבקש ידלין לשים לב ל"פרדוקס מעניין". לדבריו, "מי שטוען בפומבי כי אין אופציה צבאית או שהיא אופציה מסוכנת ועלותה לא-קבילה, עלול להוביל לכך שהיא תהיה האופציה היחידה שתישאר בידינו לעצור את ההתגרענות הצבאית של איראן ודווקא מי שיכין אופציה צבאית אפשרית ואמינה, ייתכן שלא יזדקק לה".

מקור

האם הוא יכול לעשות משהו חוקי נגד קמפיין שמעוות את דבריו?
ישן 21-08-2012, 10:25
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""ישראל חזקה לא מתקיפה" - קמפיין נגד תקיפה באיראן"

הערה:
יש כאן שאלה עקרונית שעומדת על הפרק והיא עד כמה (אם בכלל) לאזרחים (בין אם בהתארגנות ממוסדת-פוליטית ובין אם לאו) מותר/רצוי/אסור להביע דעה ולנסות לקדם אותה בנושאים שהם בבסיסם (לכאורה?) נושאים בטחוניים.

השאלה הזו אינה חדשה וניסיונות השפעה שכאלה (קידום דעה בעד/נגד מלחמה, בעד/נגד שחרור שבויים במחיר זה או אחר או בכלל, וכו') היו לא פעם בעבר מכל כיווני הקשת הפוליטית. לכן, אינני רואה בעניין האיראני משהו יוצא דופן, גם אם נדמה לנו שכן משום אופי האיום או סגנון ההתבטאות. ראינו ניסיונות כאלה, למשל, אחרי מלחמת יום כיפור, במהלך מלחמת לבנון הראשונה (ובעצם גם השנייה), במלחמת המפרץ הראשונה, באינטיפאדות ("תנו לצה"ל לנצח"), בפינוי גוש קטיף (על השאלה בדבר מקומו של החייל שמפנה/לא מפנה וכו'), וכן הלאה.

האם הפעם זה חורג מהכלל? אני בספק. למעשה, גם אינני בטוח אם מה שכונה כאן כקמפיין תקשורתי נגד תקיפה באיראן, שכולל הפחדות רבות מספור מכל כיוון אפשרי, אינו בעצם גורם שמשום העצמת הפחד מאיראן (שהרי הקמפיין כולל, לצד הפחדות מתקיפה גם הפחדות רבות אף יותר מאיראן גרעינית) מייצר לגיטימציה ציבורית לתקיפה (מעין הפוך על הפוך).

יתר על כן, בעוד שצד אחד במשחק (ולא, לא מדובר במשחק של ימין ושמאל - אני מכיר מספיק אנשים מימין שחושבים שתקיפה כעת היא טעות וכך אנשים משמאל שחושבים שאין ברירה אלא לתקוף עכשיו) מייצר דה-לגיטימציה לרוצים לתקוף, הצד השני מייצר דה-לגיטימציה למי שחושב שאין לתקוף. כאן בעצם הבעייה - במקום דיון בין שני צדדים לגיטימיים וידידותיים הדיון הופך לדיון בין אוייבים (כמעט?). אחד מתבייש שאנשי הקמפיין מהעם שלו; אחר מוציא את תושבי גוש דן מהמחנה; שלישי כבר מציג אותם כפושעים; וזה עוד בפורום מתון יחסית. וכמובן - כל אחד כמעט יודע, מעל לכל ספק, מה התשובה הנכונה חד וחלק.

האם דיון שכזה אמור בכלל להתקיים? לי ברור שכן. גם אם לכולנו, פחות או יותר, חסר ידע מספק בכדי לקחת עמדה מושכלת היטב הרי שהעניין הרה גורל מספיק שיתקיים בו דיון ציבורי. האם הוא מתקיים באופן ראוי? כמו כמעט כל דיון במדינתנו, לצערי הרב, ברור לי שלא.

בקיצור ולעניין (כלומר לעניין המקורי של פותח האשכול) - לא ממש אכפת לי מי מוביל את הקמפיין שלעיל (אפילו לא ידעתי על קיומו עד הפרומו שניתן לו כאן), הוא לגיטימי כמו כל קמפיין אחר שהיה כאן: דבילי, הגיוני, אחראי או שלא ככל שיהיה. מה שחבל הוא הדה-לגיטימציה ההדדית והדיון הרדוד כל כך בשאלות העיקריות (למשל - עיקר הקמפיין, למעט הסלוגן, אומר - אם הבנתי נכון את מה שהביא פותח האשכול - "לא עכשיו". כמעט אף אחד לא התייחס לעניין זה והרוב פשוט הלכו לסלוגן).
ישן 21-08-2012, 11:30
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
להביע דעה מותר
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "הערה: יש כאן שאלה עקרונית..."

ואפילו רצוי
אבל לקרוא תיגר על שלטון החוק ועל הדמוקרטיה, לקרוא לטייסים ולוחמי צה"ל לסרב פקודה, זה איום על שלטון החוק.
כל אותם יפי נפש ואנשי שמאל שמנסים לשוות לעצמם תכונות של אנשים משכילים והומניים, הם למעשה רומסים את הדמוקרטיה וכל אותם ערכים שהם מנסים לשייך לעצמם.
איזו הבעת דעה אמיתית יש פה?
איזה דיון מעמיק והוגן יש פה?
הם מודעים לשיקולים האמיתיים של בעד ונגד תקיפה באיראן? הם עשו ניתוחים ובדקו?
התשובה היא לא, הם פשוט משתמשים באיום האיראני כדי לנגח את הממשלה שנבחרה בצורה דמוקרטית ופשוט לא מתאימה להם,תוך כדי סילוף והוצאה מהקשר את דבריהם של אלופים, רמטכלים וראשי מוסד לשעבר.

ישן 21-08-2012, 11:53
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "להביע דעה מותר"

מיעוט שבמיעוט קרא לסירוב פקודה, וכבר כתבתי על העצומה/בדיחה-גרועה ההיא בעבר. למרות שהמיעוט בפצפון ההוא אינו מהווה, לדעתי, איום, אין ספק שזה, בעיני, לא לגיטימי. אבל, וכאמור, זה לא עיקר הדיון, להיפך, זה מסיט מהרוב המכריע של האמירות בנושא.

האמירה שלך על "כל אותם יפי נפש ואנשי שמאל (וגו')" הוא דוגמא מצויינת לדה-לגיטימציה שאני מדבר עליה.

ולסיום - לא כל אחד (ולמעשה לא רוב, שוב, לדעתי) שמתנגד לתקיפה באיראן כרגע (כולל כל אותם אנשי ביטחון שציינת - את הדברים של רובם לא סילפו או הוציאו מהקשרם) מנסה לנגח את הממשלה (ניגוח שהוא, אגב, לגיטימי לחלוטין וחלק מהמשחק הדמוקרטי, בדיוק כמו שלנגח ממשלות אחרות היה ויהיה לגיטימי). על מה לא לגיטימי בעיני ועל רמת הדיון מרוב הצדדים כבר כתבתי לעיל.
ישן 21-08-2012, 14:14
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
זה "האקדח המעשן". יש קמפיין מאורגן מזה זמן רב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""ישראל חזקה לא מתקיפה" - קמפיין נגד תקיפה באיראן"

עד היום, העובדה שיש קמפיין מאורגן הוסתרה מאיתנו. מה שטל מביא כאן זו בעצם ההוכחה. פתחתי כאן
לפני כמה הימים אשכול שאני חושד שיש מישהו שמושך בחוטים, אולם לא הייתה לי הוכחה. היום היא סופקה.
כעת, נותר לברר מי מוביל את הנושא ולעשות לו "אווטינג".

במידה דמוקרטית מותר למחות. זה לגיטימי. מה שלא לגיטימי זה להפחיד מדינה שלמה, בתסריט בלהות
שהסיכוי שיתממש נמוך, וכך לשחוק את כושר העמידה שלנו. לדעתי אנשים שמתנגדים לתקיפה בכל תנאי
משתמשים באנשים שתומכים בתקיפה בעיתוי מאוחר יותר, לצורך קידום מטרתם, תוך הטעיית הציבור.
ישן 21-08-2012, 16:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי MK82 שמתחילה ב ""אובמה ביטל שלושה מבצעים לחיסול בן-לאדן""

1. אין קשר לאשכול
  2. מישהו בעיתונות הישראלית התעורר? (גם "נענע 10" עלו עם סיפור זהה לYNET שכנראה פשוט העתיקו משם בלי בושה, רק טעו בתאריכים. בנענע כתבו שהספר מתפרסם היום. בYNET נכתב שהידיעה מתפרסמת הבוקר) הידיעה בדיילי מייל התפרסמה ב30.7.2012, לא "הבוקר" (היום מתפרסמת ביקורת על הספר באתר Daily Caller).
  3. אין חידוש בכתבה או בספר. כל הגילויים הסנסציוניים, על התלבטויות ומבצעים שנשקלו בפברואר ומרץ 2011, פורסמו כבר בשבוע שלאחר החיסול (בן-לאדן)
  4. גם הסיבות שבגללן הפעולות לא יצאו אל הפועל ידועות.
  5. גם זה שאובמה שנשלט ע"י הנשים בחייו נטען כבר בעבר ואף הוכח באותות ובמופתים.
  6. אם מישהו צריך להשתבח בחשיפת "הסודות המדהימים", אפשר לחלק את הפוליצר בין אילנה דיין לצוות של ערוץ ההיסטוריה שהפיק את הסרט "עשר דרכים להרוג את בן-לאדן".

ישן 21-08-2012, 18:37
  MK82 MK82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[list=1] [*][size=3]אין קשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
  1. אין קשר לאשכול
  2. מישהו בעיתונות הישראלית התעורר? (גם "נענע 10" עלו עם סיפור זהה לYNET שכנראה פשוט העתיקו משם בלי בושה, רק טעו בתאריכים. בנענע כתבו שהספר מתפרסם היום. בYNET נכתב שהידיעה מתפרסמת הבוקר) הידיעה בדיילי מייל התפרסמה ב30.7.2012, לא "הבוקר" (היום מתפרסמת ביקורת על הספר באתר Daily Caller).
  3. אין חידוש בכתבה או בספר. כל הגילויים הסנסציוניים, על התלבטויות ומבצעים שנשקלו בפברואר ומרץ 2011, פורסמו כבר בשבוע שלאחר החיסול (בן-לאדן)
  4. גם הסיבות שבגללן הפעולות לא יצאו אל הפועל ידועות.
  5. גם זה שאובמה שנשלט ע"י הנשים בחייו נטען כבר בעבר ואף הוכח באותות ובמופתים.
  6. אם מישהו צריך להשתבח בחשיפת "הסודות המדהימים", אפשר לחלק את הפוליצר בין אילנה דיין לצוות של ערוץ ההיסטוריה שהפיק את הסרט "עשר דרכים להרוג את בן-לאדן".

יוספון.
זה דווקה די רלוונטי.
אני חושב שכל העניין הוא האם אנחנו צריכים לחכות לארה״ב או לתקוף בעצמנו .
כנראה שאין מחלוקת על עצמם עניין התקיפה.
השאלה היא האם יש טעם לחכות להחלטה של אדם שכנראה נשלט ע״י אנשים
שלא רואים עין בעין כמונו את האיום האירני על ישראל .
מה יהיה אים בעוד שנתיים מהיום נגלה שהאירנים עושים את הפריצה קדימה בהעשרה
וגם מכינים את הרש״ק הגרעיני .
ונשיא ארה״ב מחליט שהוא סמוך על יכולת ההרתעה של ארה״ב ואל תוקף .
אז ראש הממשלה פונה לצה״ל ושם אומרים לו מצטערים אדוני אבל אין לנו את האמצעים
לגרום לנזק ממשי למתקנים במצבם הנוכחי .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:58

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר