לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2012, 00:30
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "זה בהחלט נכון להתנהלות של הנשיא אובמה."

נדמה לי שאתה בפער משמעותי מאוד מהמציאות התקציבית של ישראל, וממציאות שיתוף הפעולה הבטחוני בין המדינות.
נדמה לי גם שתפישת ארה''ב כממשל כרגע והדמויות בפוליטיקה שם את התהליכים במזה''ת שונה דרמטית משלך, ואולי מאלו שבישראל.
אם כבר, הייתי מציע שהאמריקאים והאירופים מתחילים לזהות אפשרות שכבר בתקופת חייהם ישתנו סדרי העולם וקבועים לכאורה במזרח התיכון יהפכו להיות משתנים או ייעלמו. השלטון הסורי וסוריה כמדינה יצבה בעלת כיוון ואופי מוגדר, מצרים כנ''ל, ירדן אולי גם, סעודיה אולי, תימן, עומן והנסיכויות, לוב-טוניס, אירן.
כל אלו היו קבועים בתמונת המצב האמריקאית והאירופית, אולי גם בזו הרוסית, ההודית והסינית. כיום כבר נראה שמתהווה צורך לעדכן את תמונת המצב והערכת המצב, ולא ברור כלל מה צריך לכתוב על התווית המייצגת כל ישות כאן.
מלבד ישות אחת.
מדינת ישראל.
ישנו קבוע נוסף שאינו עומד להשתנות עד כמה שנראה כרגע, במשמרת שלנו. כלכלת העולם תשאר מבוססת נפט לפחות בחמישים השנים הקרובות.
עכשיו אינני בטוח כי הכאילו מדיניות של אובמה כפי שבתקשורת הישראלית טורחים לציירה צריכה להדאיגנו. אובמה שם את כובד משקלו על המזה''ת בכיוון מוגדר ועקבי. התוצאות שהתבררו היו גם הן בכיוון מוגדר ועקבי, וכולן בדיוק לא הכיוון המקווה מבחינת ארה''ב. דווקא לו היו התוצאות כפי שאובמה קיווה, אז היתה ישראל מצטיירת כתוקפן שמרני וסרבן המעיק על המעצמה שמשחררת ומקדמת את המזה''ת. כיום זה בפירוש לא המצב.
ולישראל יש אפשרות מסתמנת של משאבי גז משמעותיים.
המצב רחוק מלהיות שחור. למרות הסיפור האירני.
שנה טובה, בריאות ואושר לכולנו.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-10-2012, 17:47
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
אני מבין טוב מאד את ההתנהלות של הממשל האמריקאי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "נדמה לי שאתה בפער משמעותי..."

במידה ואובמה ישאר נשיא לעוד 4 שנים, ואחר כך אולי אישתו, זה יהיה הדבר הרע ביותר שיכול לקרות לישראל, המפלגה הדמוקרטית/ ליברלית התרחקה מישראל ורואה בה בעיה לארה"ב. למטה יש קטע מכתבה שמראה את הלך הרוחות, במקרה הזה, בקהילת המודיעין של ארצות הברית וזהו מסמך מאד מאד מדאיג.

צריך לחשוב על אפשרות שארה"ב תעשה בעיות לישראל אם לא נצעד בקו שהיא מראה לנו. כדוגמה אפשר לזכור את "הערכה המחודשת" כדברי קייסינגר בזמנים ההם.

ואני אחזור ואומר לא יתכן שישראל אינה מקיימת יחסים טובים כולל רכישות נשק מרוסיה, רוסיה אינה אוייב של ישראל ולדעתי היא ידיד, זה נכון שאנו זוכרים תקופות אחרות שבהן הציוד הרוסי סופק לארצות ערב שמסביבנו והופעל נגדנו, כיום משתנה המגמה והציוד בסיני הוא M-1 ומטוסי F-16. ציוד אמריקאי מגיע לאוייבים שלנו ועלול לסכן אותנו יותר.

חשוב שלא יהיה מצב שאנו ניצבים בפני שוקת שבורה, של לא ארה"ב ולא רוסיה, לכן לשתף פעולה עם הרוסים זהו אינטרס עליון של ישראל, יש לנו מה להציע ויש לנו מה לקבל.

את הנושא הכספי נשאיר לאנשים שמכירים את האפשריות טוב מאיתנו. אותם 3 מיליארד דולר מספקים הרבה מאד תעסוקה לתעשיות הבטחוניות האמריקאיות, ואני לא בטוח שהם יבטלו את הסיוע כל כך מהר, בפרט אם תהיה לנו אלטרנטיבה אחרת. ואולי צריך לזכור שהנשק הרוסי עולה שליש ואולי פחות מהנשק האמריקאי. אם נפעל נכון הבעיה הכספית תהיה שולית.

תראה איך רוסיה מחזיקה עם סוריה כנגד כל העולם, ותראה באיזה מהירות האמריקאים עזבו את מובארך, וחכה קצת ובעיה דומה עלולה להיות גם בירדן וחס וחלילה גם בישראל.

So what is all the fuss about?

It’s a paper entitled “Preparing for a Post Israel Middle East”, an 82-page analysis that concludes that the American national interest in fundamentally at odds with that of Zionist Israel. The authors conclude that Israel is currently the greatest threat to US national interests because its nature and actions prevent normal US relations with Arab and Muslim countries and, to a growing degree, the wider international community

The study was commissioned by the US Intelligence Community comprising 16 American intelligence agencies with an annual budget in excess of $ 70 billion. The IC includes the Departments of the Navy, Army, Air Force, Marine Corps, Coast Guard, Defense Intelligence Agency, Departments of Energy, Homeland Security, State, Treasure, Drug Enforcement Agency, Federal Bureau of Investigation, National Security Agency, National Geospatial Intelligence Agency, National Reconnaissance Agency and the Central Intelligence Agency commissioned the study

ההדגשות הם שלי.

קישור לכתבה כולה:
http://www.foreignpolicyjournal.com...el-middle-east/
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:34

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר