לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-11-2007, 12:17
  amits88 amits88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
אז ככה....
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי אגא-דו דו דו שמתחילה ב "איזה תושיה...הבנאדם תותח,..."

זה הסיפור כפי שסופר לי ממקור ראשון, חבר שהיה שם.

הפסקליות זיהו 2 חמושים, והוחלט להכניס לשם כוחות, האירוע בכלל לא היה בגזרה של ג' (רובאית ג') אלא בגזרה של הפלוגת מסלול ובכל זאת ג' קפצו ראשונים, גם בגלל שהם יותר מנוסים וגם בגלל שהם היו מצוידים יותר טוב, אלונקות, נגבים וכו' הסמג"ד החליט להכניס את הרובאית...הם נכנסו לשטח, ביצעו למחבלים איגוף ארוך של חצי שעה בערך ואז הקלע חוד (אם אני לא טועה) שאותו רואים מטרים ספורים מהמחבל השמאלי בסרטון מהחוזי מזהה את המחבל אחרי הצרור עם האקילה וצועק הותקלנו מימין, כל הכוח נשכב ואז גם המ"פ הומ"מ מזהים, המ"פ צעק קדימה הסתער אבל שאר הכוח לא שמע אותו כנראה מהבלגן שהיה שם אחרי היריות הראשונות, בגלל זה רואים רק 2 דמויות מסתערות, המ"מ ומ"פ. לאחר שהרגו את המחבל הראשון ידעו שיש עוד מחבל הסתדרו בחיפוי 360 מעלות והתחילו לסרוק את השטח באמרל"ים ואז המחבל פתאום צץ באמצע הכוח מתוך שיח, המ"פ הכריז על הנוהל הרלוונטי של מחבל בין כוחות כדי שלא יהיה דו"צ, והתחיל לירות עליו, כאשר נגמרה לו המחסנית הוא זיהה את המחבל מוציא רימון וראה שלא היה מספיק זמן לתפעל את המעצור בהחלטה אמיצה ביותר של רגע רץ אל המחבל כמו שכולכם ראיתם תפס אותו סובב אותו לכיוון הרימון כשהם עדיין עומדים(אפשר לראות את זה בסרטון), ולא השכיב אותו על הרימון כמו שנאמר כאן, ואז הרימון התפוצץ כמה ס"מ מהרגליים שלהם, גם מהרימון המחבל לא מת, המ"פ נפצע רק ביד, המ"מ הגיע ירה בו עוד 6 כדורים ורק אז הבינו שיש לבן ז**ה אפוד קרמי, הגיע הקשר מ"פ וידא עליו הריגה ע"י יריה בראש ופה בעצם נגמרה ההתקלות. בקשר למ"מ שהיה קרוב כלכך לרימון, לפי מה שהבנתי שזה היה רימון בלאי, כי לפי מה שלומדים על רימונים בטירונות שלושתם היו צריכים להתאדות ותודה לאל שזה נגמר איך שזה נגמר ולא אחרת!..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-11-2007, 12:15
  Desert Seagull Desert Seagull אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
שאלת תם על החוזי והליכה מבצעית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avi2go שמתחילה ב "המ"פ מגולני נלחם במחבל בידיים חשופות ובלם פיצוץ של רימון ע"י גוף המחבל"

מה שלא אמרו זה האם המזל"ט היה שם במקרה, האם המזל"ט ליווה את הכוח (ואז מפעילי המזל"ט לא זיהו מראש את המחבלים) או שהמזל"ט היה אמור להכווין את הכוח אל עבר המחבלים ופשוט לא הצליח לעשות כן.

מהדברים באשכול אני מבין שהיה מידע על המחבלים והחוזי היה אמור להכווין את הכוחות אל המחבלים. אז השאלה המתבקשת היא מול מי עבד המזל"ט? בפעיליות סדורות התקפיות עובד החוזי עם החפ"ק ואפילו עם הכוח עצמו. ברור לי שהסיכוי שלמזל"ט היה את נתוני הקשר של המ"פ הם נמוכים מאוד.

לא הייתי קרבי ואני לא מתיימר להבין - האם
ההליכה של הכוח הלוחם היא מנהלתית או הליכה מבצעית לקראת התקלות?

ודבר אחרון, האם המ"פ זיהה את הרימון לפני ההסתערות או רק לאחריה/במהלכה?
ישן 16-11-2007, 12:25
  amits88 amits88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
..........
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Desert Seagull שמתחילה ב "שאלת תם על החוזי והליכה מבצעית"

בהתקלויות, ובארועים גדולים שיש, קשה מאד לעלות ברשת הקשר כי כלכך הרבה אנשים מדברים והכל קורה בשניות כך שהכוח בשטח כנראה לא קיבל את ההכוונה המתאימה, וחוץ מזה בהתקלות אחרת שלקחתי בה חלק, המג"ד נתן אזימוט מדוייק לגבי מיקום המחבלים כשהיינו על גבי אכזריות כך שנסענו לפי האזימוט שהוא נתן ודרסנו מחבל אחד ע"י האכזרית, וכל זה עפ"י החוזי, זה היה בדיוק בדמדומים מתי שמואר מדי לאמר"ל וחשוך מדי לעיינים וזיהינו רק רשף של הירי. אז במקרה המדובר הכח זיהה את המחבל בעצמו ולא נעזר בחוזי.

ולגבי 2 השאלות האחרות, ההליכה בשום אופן לא מנהלתית בתוך שטח אויב!! מבצעית ומתאימה לכל רגע נתון, אם אתה באיגוף או ממש לפני הסתערות.

הוא זיהה את המחבל מוציא רימון כשהיה לו מעצור כמו שאמרתי כבר לכן החליט לקפוץ עליו ולא לתפעל את המעצור כדי לא לסכן את הכוח ברימון שהוא התכוון להשליך לעברם.

נערך לאחרונה ע"י amits88 בתאריך 16-11-2007 בשעה 12:36.
ישן 20-12-2007, 22:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע וכמו שחזו פה למעלה באשכול עוקשי באמת יקבל צל"ש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avi2go שמתחילה ב "המ"פ מגולני נלחם במחבל בידיים חשופות ובלם פיצוץ של רימון ע"י גוף המחבל"

ציון לשבח מטעם מפקד פיקוד דרום יוענק לסרן ניתאי עוקשי על גילוי אומץ לב בקרב
הודעת
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/idf.jpg]
יום חמישי 20 דצמבר 2007, י"א טבת תשס"ח, 22:00

מפקד פיקוד דרום, אלוף יואב גלנט, יעניק ציון לשבח, ראשון מזה שנים על לחימה באזור רצועת עזה, לסרן ניתאי עוקשי, מפקד פלוגה מגדוד "ברק" של חטיבת גולני. הציון לשבח יוענק לעוקשי על הפגנת אומץ לב, תושייה, נחישות, מנהיגות ודוגמא אישית בעת שפיקד על חייליו ויחד סיכלו ניסיון לבצע פיגוע בישוב ישראלי במרחב עוטף רצועת עזה.
פרטי האירוע: ב-21 ביולי 2007 זוהתה תנועה חשודה סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. כוח מגדוד "ברק" של חטיבת גולני בפיקוד מפקד הפלוגה, סרן ניתאי עוקשי, הוקפץ לאזור האירוע שם נתקל בשני מחבלים מטווח של מטרים בודדים. מפקד הפלוגה ומפקד המחלקה שנעו בראש הכוח, הסתערו לעבר אחד המחבלים, תוך מתן פקודות לכוח. לאחר מכן, זיהה מפקד הפלוגה מחבל שני בינו לבין חייליו. מפקד הפלוגה פקד על חייליו לשכב והסתער לעבר המחבל. תוך כדי ההסתערות, אזלו הכדורים בנשקו של ניתאי ובתושייה רבה, ותוך סיכון חייו, זינק לעבר המחבל בידיים חשופות. במהלך הסתערותו זיהה כי המחבל עומד לפוצץ רימון רסס ואחז במחבל באופן שהביא לכך שהמחבל ספג את מרבית הרסס של הרימון. לאחר פיצוץ הרימון, ועל אף פציעתו, המשיך לאחוז במחבל ולהיאבק בו עד אשר חיילי הכוח הסתערו על המחבל והרגו אותו.
בשבוע הבא יעניק מפקד פיקוד דרום ציון לשבח לסרן ניתאי עוקשי על אומץ ליבו, תושייתו ומעשיו באירוע.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:41

הדף נוצר ב 0.68 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר