לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2012, 17:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הלוואי ובעייתנו הייתה לחץ בינ"ל. הבעייה הייתה ונותרה מקומית
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הלוואי וזה היה ככה. אנחנו..."

לא יעזור כלום, העולם לא יכול לגרום לך לפעול בדרך מסויימת, אלמלא הרגילו אותנו לכך שהתקשורת ובג"ץ מחלישים את יכולת גורמי הביטחון להתמודד עם השתוללות האוייב.

העובדה שאפילו למנוע את הפרעות השבועיות בימי שישי אסור לחיילים (כאשר הפתרון הטוב ביותר הוא פשוט לסגור את הכביש לאתר ההתפרעות), כיוון ש"זה מונע מהפלסטינים להתפרנס" (דהיינו, המערכת מבינה ומקבלת בהבנה שיש גורמים שמשלמים לערבים כסף כדי לגרום נזק לגדר ולתקוף את כוחותינו), מלמדת אותך שבעייתנו היא לוקאלית.

עם אי-אהבה מצד העולם אפשר להתמודד בשקט. הבעייה מתחילה כאשר מאפשרים לאותם גורמים לסבסד פעילות אנטי-ישראלית מקומית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-12-2012, 19:28
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
היום כבר הרבה פחות קשה לבקש מימון מהאיחוד האירופי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יכול למנוע ממנו. אני סתם סבור שיש למנוע ממנו לקבל מימון מממשלות זרות..."

כל זה בזכות שתי"ל כמובן, שמספק קורסים מאלפים בנושא:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.shatil.org.il/files/ihudeuropinew.jpg]

http://www.shatil.org.il/course/119480
100 שקל זה לא יקר... אפשר לעשות מהאיחוד האירופי הרבה כסף, תשאלו כמעט את כל ארגוני השמאל פה במדינה (וכמובן גם את הפלסטינים).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-12-2012, 18:36
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
החיילים אמורים לתת תשובות לקורה,
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בדיוק היה לי שיעור על החוק..."

ע"פ מה שרואים,
החיילים נראים כבעלי נסיון,
מראים יכולות לוחמנות, שליטה עצמית,תיאום והבנת הסיטואציה,
עם ציוד המראה כי למדו משהו.
המקומיים מראים לוחמנות, אך מוגבלת ושגרתית.
למרות כי ההתפרעות אינה ברמת תחכום ואגרסיביות קשה,
ולמרות מיומנות יחסית של החיילים,
התוצאות שהושגו באירוע אינם טובות.
חשוב להתכונן לעתיד,
ולכן צריך לחשוב מה זה אומר על הצבא,
מבחינתי אני רואה צבא שאינו מצליח להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל שלו / את פוטנציאל החיילים.
המקומיים לומדים ומסיקים מסקנות,
ויש לצפות להסלמה ביכולות ובהעזה שלהם,
וכן לצבא צפויות בעיות קשות יותר,אם נפגר בלימוד ובישומו.
מי שרואה הבעיה באי שימוש בירי חי,
הולך בכיוון שגוי של 'יד קשה', במקום 'יד חכמה',
של שימוש מקסימלי בכח, במקום שימוש מדוד, מדויק ותואם מטרות.
בסרט רואים שימוש לא נכון באמצעי לחימה -רימוני הלם, דוגמא לכך כי התועלת באמצעי לחימה היא קשורת עיתוי.
מי שרואה הבעיה במעורבות גורמים מעל הצבא -מטעה,
כי לצבא יש מרווח פעולה המאפשר לו לעבוד טוב יותר.
ישן 08-12-2012, 19:18
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "החיילים אמורים לתת תשובות לקורה,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
ע"פ מה שרואים,
החיילים נראים כבעלי נסיון,
מראים יכולות לוחמנות, שליטה עצמית,תיאום והבנת הסיטואציה,
עם ציוד המראה כי למדו משהו.
המקומיים מראים לוחמנות, אך מוגבלת ושגרתית.
למרות כי ההתפרעות אינה ברמת תחכום ואגרסיביות קשה,
ולמרות מיומנות יחסית של החיילים,
התוצאות שהושגו באירוע אינם טובות.
חשוב להתכונן לעתיד,
ולכן צריך לחשוב מה זה אומר על הצבא,
מבחינתי אני רואה צבא שאינו מצליח להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל שלו / את פוטנציאל החיילים.
המקומיים לומדים ומסיקים מסקנות,
ויש לצפות להסלמה ביכולות ובהעזה שלהם,
וכן לצבא צפויות בעיות קשות יותר,אם נפגר בלימוד ובישומו.

בסרט רואים שימוש לא נכון באמצעי לחימה -רימוני הלם, דוגמא לכך כי התועלת באמצעי לחימה היא קשורת עיתוי.

קשקוש.
הפעלה נכונה של כוח (ושים לב, אף אחד לא טען שצריך לפתוח נצרות ולהתחיל לירות בלי הבחנה בכל מצב) הייתה מונעת את כל זה ואני מתייחס פה לאלף גורמים - למה אין מג"ב? למה הכיתה מנותקת מהכח המרכזי? איפה היזמה? איפה האלפ"ה?
את כל הריצה הזו, פיזור יעיל של אלפ"ה טרם הצילום היה מונע את כל הבלאגן. אם נגמר האלפ"ה - שני כדורים באוויר פותרים את זה גם באופן יעיל.
מה שאני רואה פה זה קבוצת חיילים חסרת אמצעים להתמודד באופן יעיל עם האיום עליהם, איך זה שאין לאף חייל רינגו ורימוני הלם? במציאות שיש היום בשטחים רימוני הלם, עשן וגז מדמיע הם כלי נשק הרבה יותר רלוונטיים ויעילים מרימון רסס, מק"כ או טנק.
ישן 08-12-2012, 20:21

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי כינוי שקר כלשהו שמתחילה ב "[QUOTE=sh_woll]ע"פ מה..."

לא בטוח כי בדבריך יש משהו היכול לבטל את שכתבתי,
אני טוען כי על סמך הנתונים הנראים,
התוצאות לא טובות,
פירושו,הכוונת הכח לקויה, אין שליטה טובה על הכח בשטח,אין בעל בית מקצועי לפעילות החיילים.
הכח היה די לנפשו,לא נראתה השפעה של דרג מפקד,דבר המתבטא לא רק בציוד,שזה נתון שאיתו צריך להלחם, אלא בעיקר בהכוונה,הזזה והבאת כוחות, .שליטה.
זה מה שהביא שני חיילים-טובים- לרוץ לעבר פורעים, שרק לפני דקות ברחו מהם שישה חילים.
הכניסה לפירוט,איזה ציוד בדיוק,מה בדיוק הכח צריך לעשות, נראת לי בעייתית, כי אין לי כל הנתונים,
לדוגמא,לא נכון לומר 'למה אין מג"ב' [למרות כי אני מבין את הגיון השאלה],כי לא בונים רק על מג"ב,בתרחישים שכאילו.
ישן 08-12-2012, 21:12
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "לא בטוח כי בדבריך יש משהו..."

כרגיל, דיבור בסגנון יודה ולא הרבה הבנה.
ברור לי למה אין מג"ב בקטע הנתון, לא ברור לי למה כמו בשאר המקומות המועדים לפורענות במועדים די קבועים, אין כמה צוותי מג"ב בנוסף לצבא (ובכמה חודשים האחרונים, הכפר הזה מושך די הרבה תשומת לב מהסוג הזה). לא ברור לי למה החיילים, יותר מזה, ברור לי גם לאן הם רצים - שים לב שהם רצים משטח של סמטה לשטח יחסית פתוח (ככה שאי אפשר להפיל להם בלוקים על הראש מהגגות). לא ברור לי למה אין ציוד וירי אלפ"ה (רינגו) תו"כ נסיגה וכינוס, ברור לי שיש פיקוד (יש מ"כ בכח ואפילו מתפקד, לא בכיר אבל יותר טוב מכלום) לא ברור לי איפה החיפוי הרכוב של שאר הכוחות.
והאמת? במתאר של הפס"ד בונים הרבה יותר על מג"ב מאשר על הצבא הירוק (הכשרה, סמכויות, ציוד וכו').
ישן 08-12-2012, 19:20
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "החיילים אמורים לתת תשובות לקורה,"

הבעיה אינה בצבא אלא בפוליטיקאים. מה הפלא שהחיילים מגיבים בהססנות אחרי שמדיחים סמח"ט על הדיפת מפגין בהתפרעות, גם אם ההדיפה לא הייתה במקום - אין גיבוי ללוחמים. יש כניסת ייתר של משפטיזציה לתהליך הסקת המסכנות של החיילים.
אני לא מכיר את הגזרה ואת הסיטואציה הספציפית, אבל לדעתי הפתרון הנכון ביותר הוא חייל שנשחשב יורה טוב מהמחלקה תופס עמדה יחסית מאחור כך שיש לו כמה שניות לכוון + כדור לרגלים של אחד מהזורקי האבנים הבולטים. וחזרה על זה אחרי כמה דקות אם עוצמת ההפס"ד אינה יורדת.
מנסיון פינוי הנפגע + חשש מירי ברגליים נוסף יגרום אחרי זמן מה לירידה בעוצמת הארוע.
בגזרה בה שרתתי כשהיו מתעצמים ההפס"דים על ציר תנועה היינו שמים עמדת קלע באזור ואחרי כמה ברכיים שבורות האזור היה שקט יחסית למס' חודשים. וזה לא היה לפני כל כך הרבה שנים.

אם לשפוט מהארוע שחייל כמעט נחנק כשהבעירו לו את העמדה, אבל עדיין אסרו על החיפוי שלו לירות אש חיה על זורקי בקט"בים בזמן אמת... כנראה שהחיילים מחונכים לא להגיב לידוי אבנים מסיבי או אפילו לזריקת בקט"בים.

נקודה נוספת, אני לא רואה בסרטון ירי של כדורי גומי, אפילו שנדמה לי שאני מזהה את ההתקן על קנה אחד הלוחמים. יש גם את ההתקן שמתלבש על הקנה ויורים אותו עם ח"ק המפזר המון כדורי גומי קטנים בעוצמה חלשה בהרבה מכדורי גומי, נראה לי שהיה יעיל פה.
מוזר שלמרות שיש להם מגני פנים ומגנים כציוד התמודדות עם הפס"ד אין שימוש בסרטונים באלפ"א (פרט לרימון הלם, וזה לא בדיוק מתאר שבו רימון הלם יעיל...). הגם בתחום הזה נסוגנו לעבר שימוש רק בציוד הגנתי?

תוספת בעריכה:
ציטוט:

למה בשמאל יש נטיה להגזים? איך שימוש בירי חי הפך לשימוש מקסימלי בכח? ואנשים פה דיברו בכלל ירי באוויר או שלא על מנת להרוג. שימוש מקסימלי מכח זה היה להזמין מטוס קרב שהיה מוריד שם פצצה 1000 קילו אז קצת פרופורציות בבקשה.
זה לא אתה שמדבר כל הזמן על הצורך להפתיע, לפעול בצורה לא צפויה? מידתיות בכל מחיר כל הזמן ואי הפעלת אז חיה היא בדיוק מה שדוחק את צה"ל לפינה שתגובתו תהיה צפויה תמיד. ולכן הפלסטינים יכולים להרשות לעצמם להתפרע לזרוק אבנים, בק"טבים, לחסום צירי תנועה, לפצוע חיילים ואזרחים. כי בגלל צורת חשיבה כמו שלך הם יודעים כי לא יקרה להם שום נזק. במקרה הכי נורא שאיפת גז.
אני מתאר לעצמי שכבר מעקצץ לך בפנים להקצין את מה שאני אומר אז אקדים תרופה. לא אני לא מתכוון שבכל מקרה יש לפתוח באש חיה.

נערך לאחרונה ע"י Harmonic Oscillator בתאריך 08-12-2012 בשעה 19:34.
ישן 08-12-2012, 22:23

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "הבעיה אינה בצבא אלא..."

מקווה כי אפשר להגיע לכמה הסכמות :
הצבא אמור לשאוף להשיג מטרתו עם כמה שפחות כח,
דבר שגם יפחית תגובות והשפעות לא רצויות,
לכן אם אפשר להשיג המטרה ללא ירי חי -זה רצוי.
[ונכון כי יש כח גדול יותר מירי נק"ל]
במקרה שלנו מדובר בהפחתת הרצון והיכולת להפרות סדר,
אין זה האינטרס שלנו פצועים/הרוגים,
האינטרס שלנו : הפחתת האלימות,רק אם אין ברירה - יורים.
לעיתים האין ברירה נוצר בגלל התנהלות שגויה של הצבא.
חשוב לעשות הלא שגרתי,
לא כל 'לא שגרתי' משרת המטרה,
חשוב לעשות ה'לא שגרתי' שישרת המטרה,
אם הפלסטינאים יודעים כי לא יקרה להם מאומה אם יתפרעו -זה לא טוב,
ולכן צריך לפעול להפחתת הרצון והיכולת להפרת סדר.שוב -חשיבה נכונה תפחית אלימות מיותרת,אמצעי כח אחרי חשיבה עניינית.
והבעתי דעתי לגבי ליקוי המאורות באי התגובה לנסיון שריפת ה'עמדה'.
לגבי הנסיון שלך עם עמדת הקלע,
פעלתם נכון אם לא היתה לכם דרך טובה יותר להשיג המטרה.
זהו, עברו לי העיקצוצים.
ישן 09-12-2012, 19:55
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "מקווה כי אפשר להגיע לכמה..."

סלח לי אבל אתה אומר דבר והיפוכו.
מצד אחד:
"אם הפלסטינאים יודעים כי לא יקרה להם מאומה אם יתפרעו -זה לא טוב"

אבל מצד שני אתה קובע גבול ברור ומובן שמתחת אליו ברור שהם לא יפגעו:
"רק אם אין ברירה - יורים." - כלומר סכנת חיים ברמה של סכין על הצוואר?

אני מתקשה לפענח משהו משמעותי ממה שאתה אומר כי אתה מדבר בססמאות.

איך אפשר להרתיע מתפרעים ע"י אלימות אם ידוע גם לנו וגם להם מהו הגבול שהם צריכים לחצות בשביל לקבל תגובה אלימה מאיתנו, ואתה גם קובע את ששימוש באלימות לא יהיה כתשובה להתפרעות?

"מי שרואה הבעיה באי שימוש בירי חי,
הולך בכיוון שגוי של 'יד קשה', במקום 'יד חכמה'"

בנושא המטרות כבר ענו לך, אבל אתה שוגה שם בכל מובן. מטרה הגיונית לא תהיה מזעור נזקים בצד השני, אלא אולי מטרת משנה תלוית מצב טקטי נתון.
אמרת כמה שפחות כח. אבל מה זה כח? ומתי יש יותר ומתי פחות? ירי לרגליים של כמה מהמתפרעים שמפזר את ההתפרעות ומרתיע ויחסית מרגיע את הגזרה. או חוסר תגובה מיידית אבל אז מעצר למשך 5 שנים של כל אחד מהמשתתפים. מה יותר אלים? מה יותר כוחני?
אתה מבין למה "שימוש בכמה שפחות כח" אינו יכול להיות מטרה הגיונית...?
ישן 09-12-2012, 03:08
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ניראה רע מאוד אבל הבעיה היא במקצועיות הפעלת הכח ולא בבתי המשפט ושאר ירקות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "וידאו: נראה רע. ערבים מיידים אבנים לעבר חיילים בכפר קדום"

אני לא מכיר הרבה מקרים שחייל ישב בכלא על ירי במשליך בקת״ב או אפילו על מתפרע בהפגנה. ללוחם מהשורה יש מקום לחשוש הרבה יותר מהסל שזורקים עליו מאשר מהעמדה לדין. גם כשאני הייתי בסדיר הוראות הפתיחה באש היו דומות. לא היינו אמורים לירות במיידי אבנים פרט למקרים קיצוניים מאוד ולא היינו אמורים לירות במשליכי בקת״ב ים אחרי שכבר השליכו אותו. בפועל עשינו מה שצריך.
עובדתית, אנשי הכל לא נפגעו, לפחות לא פגיעה רצינית. הם לא היו אמורים להרוג אף אחד בסיטואציה הזו. אפשר לפזר קבוצת משליכי אבנים כזו ללא קושי מיוחד בלי שום הרג. הבעיה היא שמישהו שלח כח קטן, נטול פיקוד ראוי לשמו ונטול אמצעי פיזור הפגנות. כשהייתי בסיטואציה דומה עם צוות של כמה חיילים, ירינו מטח כדורי גומי, הסתערנו עד לקו מחסות, ירינו עוד מטח וכו' עד שהם ברחו לכל הרוחות מחשש (מוצדק לגמרי) לגורלם אם נגיע לטווח מגע וניתפוס אותם. לכח הזה לא היו כדורי גומי? לא היה להם פדרל?
עכשיו, למה לא לירות בהם ולהרוג אותם כמו שכמה פה רמזו? כניראה שאין לרשויות בישראל אינטרס להגיע להתלקחות של השטח ולכן מעדיפים שלא יהיו הרוגים. אפשר להתנגד לגישה אבל זאת החלטה מדינית לגיטימית שהצבא צריך ולגמרי יכול לעמוד בה.
ישן 09-12-2012, 08:01
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הישגי "חומת מגן"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "וידאו: נראה רע. ערבים מיידים אבנים לעבר חיילים בכפר קדום"

והפשיטות הרועשות של 2001-2002 מתפוגגים...

דור חדש של גנגסטרים קם, דור שלא ידע את יוסף (ויש שם כמובן את הגנגסטר הנצחי רג'וב, שידע את קבר יוסף היטב...) והעכברים מרימים ראש... שוב חוזרים לדיווחים בשוליים על "חייל צה"ל שהוכה בפניו", "קצין צה"ל שהושפל" ועוד מעט נחזור לימים ש"כדור טועה פגע ברגלו של חייל צה"ל בסיור המשותף".

ציר דוד בירי ז"ל, כבר ז"ל בעצמו? מעניין מי חייל צה"ל הבא שיזכה ששמו יעטר שם של ציר סיורים
"משותף..."

ושוב יש לנו את התובנות הגאוניות של כל מיני "בוגרי כפיר" וכו' שיודעים לפספר לנו ש"החיילים נהגו כשורה". חיילי צה"ל תמיד נוהגים כשורה, כשהם לא עושים מה שצריך...

מפליא שדווקא בממשלת נתניהו, שברק עדיין יושב בה, נעלמו בעלי הזכרון ההיסטורי (וברק ויעלון אמורים להיות כאלה)... שוכחים שהגנגסטרים הללו לא מבינים את השפה הנוכחית... ויותר גרוע: מבינים אותה הפוך. יש לחזור למדיניות של "תג מחיר" שעבדה יפה כ"כ ב 2001-2002 - הוראה חד משמעית לחילים "לגבות" מחיר בהרוג, או שתיים, מהפורעים בין אם הם שו"פים, או סתם גנגסטרים לבושי אזרחי. חבל לדלג על הזדמנות כזו לפתור בעיות בצורה "זולה". באמת שאין לנו רצון שוב "להשפך" מאיזו אכזרית אל תוך המוקטעה, לעשות "שיטת בוכריס" באיזה מחנה פליטים, או לעמוד בקור של שכם בלילה ולשלוף את העכברים מהמחבוא שלהם בתחתונים... חלאס כיתורי "מפקדות" בביתוניה וכל החרטא הזה שלפעמים אני שוכח שהיה כבר לפני עשור ולכן מה הפלא שרבים שכחו ממנו. צריך באופן מיידי לפתור את הבעיה כל עוד היא במימדים קטנים: גביה קרת רוח של מחיר בדם ובצורה יזומה. איתור של דמויות מפתח מבין דרגי השטח - לא סלבס שהציבור מכיר - והמתה שלהן. חו"ח להתעסק עם השבאב שהוא נאד מעופף ברוח ונמוג יומיים אחרי שעובר לו המצברוח. האירועים האחרונים מוכוונים מלמעלה, ולכן למעלה צריכים לשמוע מהם...

כריסמס בפתח... בבית לחם, וברמאללה , נבנו מלונות חדישים, הוקמו מרכזים מסחריים וחנויות המזכרות עמוסות בג'אנק קתולי תוצרת סין. זה בדיוק הזמן לסגור מעברים חד צדדית, ללא התרעה. להודיע לצליינים המאוכזבים כי יש מידע מבוסס על כוונת הצד השני לחולל מהומות. תנו לכסף לדבר, יחד עם הדם. שפה שהצד השני הבין נהדר בעשור האחרון - זה ה"מקל והגזר" שמשום מה הסתירו מהציבור בארץ שעבד טוב כ"כ... החברה שם השמינו מנחת, באים לפגישות בת"א כמו בימים הטובים. מבושמים, מחוייכים ועם הסמארטפונים הכי חדישים בשוק. אם לפני שנתיים יכלו לבוא רק במונית ועם עצמם, עכשיו הם כבר באים באוטו, ומביאים את הנכד שיבלה בינתיים בבח'ר את תלאביב בזמן שהם גומרים פגישות והולכים לזונה לאיזו שעה.

בקיצר לא חסר איפה ללחוץ - רק חשוב שהלחץ יהיה מיידי ובצורה של הגברת הווליום באחת: הלם ישר לאוזניים. אחרת? חיזרו לעמודי החדשות של 1998, 1999 ו 2000 בהתאמה כרונולוגית... שידור חוזר לכל דבר מצפה לנו.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 09-12-2012 בשעה 08:05.
ישן 10-12-2012, 07:55
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אם כ"כ חייבים תמונות של משטרה בריטית נמלטת...
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני דווקא רואה כוח משטרתי..."

אז לא חסרות:

מהומות בריקסטון - החל מ 08:30

מהומות אתניות בשנות התשעים במרכז בריטניה - החל מ 02:55

העניין הוא לא עצם ה"השפלה" אלא העובדה שבספרה המסויימת בה אנו חיים לתמונות כאלו יש השפעה עצומה - שלא כמו בבריטניה (למרות שאני מניח שמשוררי הIRA חיברו בטוח כמה שירים ממש קליטים (בטוח יחד עם בירה בפאב) על אירועים כאלה, בניגוד לאספסוף האיסלאמיסטי שגם אחרי "נצחון" עדיין נשארים חלאות אדם חסרות שימוש. זה העניין שלא מבינים כל אלה הרואים את זה דרך עיניים של תחקיר אירוע ברמת פלוגה... סרטון אחד כזה, שמראה ש"אפשר להבריח את צה"ל ובדיוק הוכרנו כמדינה" יכול להתגלגל רחוק מאוד.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 10-12-2012 בשעה 07:58.
ישן 12-12-2012, 19:49
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "העיקר לא נכתב....מה מטרת..."

הו,הנה זה מתחיל.
זה היה די צפוי שיקום איזה גאון שיתחיל להשמיע קולות נגד כניסה לשטחי A וכו' בגלל התקריות האלו, אחרי הגאון הזה יבואו עוד גאונים שיהיו קיצוניים יותר ויקראו לחזור לימי מרץ 2002 העליזים,והשיטפון הזה יילך ויגבר עד שצה"ל באמת יתחיל לצמצם את הכניסות שלו לשטחים הנ"ל, והפלשתינים יפרשו את זה כנורמה ויגיבו בהתאם בכל פעם שצה"ל בכל זאת ייכנס, והאיחוד האירופי יביע דאגה מההסלמה בכל כניסה של צה"ל ויבקש מישראל לכבד את את התחייבויותיה וכו' וכו'.
ואז מחבלים יתחילו להישאר בשטחי A ברווחה ובנחת מהאיום המתמיד של מעצר,וייצרו קשרים עם ידידים ישנים ויתחילו לייצר קצת חומר נפץ פה ושם...
ואז? שריבונו של עולם יעזור לנו...
העם היהודי עם קשה עורף,אם פחות משבעים שנה אחרי השואה הוא הגיע למצב שאדם כמו עמוס עוז יכול לתפוס את העמדה התרבותית המכובדת שהוא תופס היום - הוא גם יוכל לשכוח תוך עשר שנים מה קרה לפני שצה"ל פעל בחופשיות בשטחי A...

נערך לאחרונה ע"י תבור - tar 21 בתאריך 12-12-2012 בשעה 19:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:33

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר