לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2015, 18:56
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "צלפים של צה"ל והימ"מ חיסלו חוליית צלפי טרור בעזה"

ניראה שצה"ל עושה שני דברים:
- אימון צלפים חי בירי מרחוק עם כלי הנשק החדשים (גמאני בדיעה שאלו היו רוב"צים ממשפחת ה 0.338 או ה 0.5 בכדי להבטיח הריגה)
- מכניס גורם נוסף (בעל משקל רב) לעימות שלא בא לידי ביטוי בצורה משמעותית בעבר (הרי היה מודיעין ויכלו להוריד אותם עם כלי טיס כפי שעשו פעמים רבות).

היו בטוחים שכל התהליך צולם, השאלה מה יפרסמו.

כך או כך שאפו על היוזמה, המודיעין והביצוע

לגבי המטרות (צלפים פלסטיניים), בשנים האחרונות הם בתהליך שיפור יכולות הצליפה שלהם
אחד מכלי הנשק ארוכי הטווח בהם הצטיידו זה "הבארט האוסטרי", ה Steyr HS .50

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה EXIF Information

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 20-10-2015 בשעה 19:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2015, 06:24
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "כשכתבתי את הכותרת, הכותרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
כשכתבתי את הכותרת, הכותרת ב"ישראל היום" הייתה שהחולייה חוסלה ושהצלפים הישראלים זיהו פגיעה. רק אחר כך עודכן שרק מחבל אחד נהרג והשאר נפצעו. ואז נשאלת השאלה: איך במארב צלפים מתוכנן שכלל את צלפי הימ"מ הצליחו חלק מהמחבלים לצאת בחיים ולא נהרגו בכדור הראשון (מה עוד שזה היה כדור 0.338 או 0.5 עוצמתי יותר מכדור 7.62 מ"מ)?

1. מה היה הנשק שבו השתמשו ?
2. מה היה הטווח?
3. מה לבשו הצלפים ? (אפוד מגן / קסדה )
4. האם זוהו בעת ירי ? ומיד לאחריו החלו לסגת מהעמדה ? או התגלו במצב סטטי... ?
5. במידה והיו בתנועת נסיגה או כל תנועה הקושי בפגיעה עולה.

כשתדע לענות על כל אלו... אפשר יהיה לנתח את תוצאות האירוע.

אני מניח שלא אתה וודאי גם לא אני שהתנקתי בשנים האחרונות.... לא נדע את הנתונים לאשורם.
יש להניח שתחקירים יבוצעו במקום שנועד להם וטוב שכך.

רמת הקליעה / צליפה בצה"ל היא גלית, ועולה כל אימת שנוצר צורך. אני מקווה שמקבלי ההחלטות יפנימו הצורך ושוב נעלה על הקטע הגבוה של הגל. אולי גם נדע לשמרו שלא כבעבר.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 21-10-2015, 09:09
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "צלפים של צה"ל והימ"מ חיסלו חוליית צלפי טרור בעזה"

"צליפה נשקו של המגן" איני זוכר למי לשייכו אך הוא תלוי בבי"ס לחי"ר בפורט בניננג ארה"ב.

כדי לאתר צלף בד"כ נחוץ ידע בצליפה (מכיר את המכשירים החדשים ועדיין) כדי להכנס לראשו ולאתר את מיקומו. בשנות ההתשה (68-70)חלק ניכר מקורס הצלפים הוקדש לאיתור הצלף שמנגד.

כנראה שגם כעת השתמשו בידע ובניסיון של הצלפים כדי לאתר ולפגוע בצלפי אוייב.
השילוב המבורך בין הימ"מ לצה"ל לא בפעם הראשונה תורם לשני הצדדים.

להזכירכם עד הפסקת האש של 1970 לא פסקו קרבות הצלפים. "הקופים הורדו מן העצים" היתה הכותרת במעריב. גם כעת כל עוד יזלוג ירי מעזה לא נראה לי שאפשר יהא לנוח על זרי הדפנה.

רציתי להזכיר שככל שרמת הקליעה תהא טובה יותר רמת הצליפה תעלה.

איך לעשות זאת יודעים... הבעיה סדר עדיפות תקציבי.

ישן 21-10-2015, 10:16
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב ""צליפה נשקו של המגן" איני..."

אילן ידעתי שתגיב
רבות דיברנו על הצליפה בצה"ל , על צליפת חי"ר (וזה כולל קלעים) ועל צליפת לוט"ר .
הבעיה לא רק תקציבית ואירגונית אלא קודם כל בתפיסה של משמעות הצלף בכוח המשימה, היוצאים מין הכלל אלה הימ"מ ולוט"ר אילת בהן הצלפים משרתים לאורך שנים בתפקיד.

הפעילות אתמול היא יוזמה ברוכה של פיקוד דרום שקיבל אישור לביצוע.
נקווה שזה מייצר מומנטום הפעלה חיובי של צלפים הן כלפי צה"ל והן כלפי המחבלים.
כן ירבו עוד הפעלות כאלה.

קצת על טקטיקות בסיסיות של Snipers counter snipers מאת מכון ראנד, כיום יש בנוסף אמצעים מתוחכמים יותר
http://www.rand.org/content/dam/ran...MR1187.appc.pdf

ישן 23-10-2015, 04:53
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[left]How good were the..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nargila Dwarf
How good were the Egyptian (tree climbing) snipers?
Sorry for the offtipic

מספיק טובים כדי לגרום אבדות לא מעטות לכוחותינו. אחד הנפגעים בראשו שאולי ווייצמן בנו של עזר ווייצמן לימים הנשיא.
אני תמה על הזלזול - זלזול באוייב תמיד הביא לשחצאננות שבסופה "חטפנו".

שיטת הירי כשהצלף מוסווה בין ענפי עצים היא ידועה, וקשה מאד לזהות את הצלף כך, אם אכן הסתווה טוב. בד"כ אתה מחפש במקום אחר ולא על עץ.

לי יש הרבה כבוד לצלפים המצרים והסורים. ולא פחות לירדנים שהיום יש איתם שת"פ.

שבת שלום.

ישן 24-10-2015, 14:22
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "[left]Thank you for the..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nargila Dwarf
Thank you for the answer.

I was not disrespecting them at all.

If you have time and feel like it I would realy appreciate if you write about snipers in other countries, especially arab countries..

במצריים ובסוריה הייתה שיטת הכשרת קליעה וצלפים על פי המקובל בצבא הרוסי.
זו שיטה שמתחילת ההכשרה מדגישה את הקליעה הטובה כבסיס עליו ניתן לטפס הלאה.
הצבא הרוסי יורה (קלאשניקוב) עם כוונות פתוחות ונמוכות הקרובות לציר הקנה, להן ייתרון בירי ביישור מקורב ואי הסתרת תמונת הקרב, אך מאידך כוונות פתוחות עם מרחק קצר בין הכוונות מקשות על ירי מדוייק. מכיוון שהשיטה הרוסית אינה מתפשרת על ירי מדויק, הקלעים לומדים מהי אופטיקה נקיה, חשיבות מיקוד העין על הלהב (מסייע מאד במעבר לטלסקופ), וכמובן לחיצת הדק נקייה.

במעבר לצליפה הם מקפידים מאד על שימור רמת הקליעה, ולמרות שבד"כ האופטיקה שלהם, באיכות נמוכה יותר הם נוטים להשיג תוצאות מצויינות.

הצלפים הללו הם חלק ממערך המודיעין, ע"י אימון של ניווט ברמה גבוהה, הסתוות, ויכולת איסוף ברמה גבוהה, הם מאומנים להיטמע בשטח, לצלוף / לקת"ק, ולכוון כוחות.

צלפים אלו השתמשו עד וכולל יוה"כ ברובי צליפה מסוג מוסין נגאן וברובי קלעים מסוג אס, קא, אס.

בסוף שנות ה 60 החליטו הרוסים לשפר את יכולת ההצטרפות של הצלפים למתארי לחימה והכניסו לשרות את הדרגונוב, שמופיע לראשונה בזירה בסוף 74 תחילת 75. (רובים ראשונים נתפסים במבצע ליטני 78. במקביל החלו לייצר רובים בריחיים מדוייקים למשימות מיוחדות, וטווחים ארוכים, רובים אלו לפי הידוע נכנסים לשימוש בצבא הרוסי בתחילת שנות ה 80.

במלחמת ההתשה פעלו צלפים מצריים בגזרת התעלה והסבו אבדות כואבות לכוחותינו. כך גם צליפה סורית במובלעת. בגזרת ירדן פעלו גם כן צלפים. היו אלו טרוריסטים שצוידו ברובי מוסין נגן, כשלצידם צלפים ירדנים עם רובי לי אנפילד. הצלפים הירדניים אגב עבדו לפי תורת הקליעה והצליפה הבריטית (ביה"ס לקליעה בביסלי) שעל פיה פעל צה"ל בראשיתו. הצלפים הירדנים היו בעלי הישגים טובים גם בתחרויות בין צבאות וגם בירי מבצעי בשטח, בתחילה כנגד צה"ל, ובמשך (ספטמבר 70) כנגד טרוריסטים פלשתינים.

ביום הכיפורים הפעילו הסורים קלעים בחרמון {קומנדו סורי קלאשניקוב עם טלסקופ} וצלפים במובלעת.

בליטני כנראה שהיו צלפים סורים בחלק מהאזור, למרות שלא נתפסו, אך הציוד והפגיעות היו "טובים" מידי עבור מיליציה, למרות שייתכן שאש"פ הפתיע. לא נתפסו כלים עם מפעילם אלא כלים נטושים.

בשל"ג 1982 בגזרה המזרחית עוכב כוח משך שעות ע"י מארב צלפים סוריים, עד שאותר וחוסל.

ישראל ככל ששקעה יותר בבוץ הלבנוני , הכניסה לתו"ל מארבי צלפים, (ספרו של צ'יקו תמיר מלחמה ללא אות) גם שם פגשנו לעיתים צלפי אוייב שעבדו עם כלים ועל פי הדוקטרינה הרוסית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:49

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר