לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2013, 12:16
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
האם המזוזה תציל אותנו?

במהלך השבועות האחרונים נפטרו שלושה אנשים בבניין שאני גר בו. אחד הגאונים בבניין העלה את התאוריה המבריקה שזה קורה בגלל שבכניסה ללובי הבניין אין מזוזה וקמה צעקה גדולה שיש צורך בהתקנת מזוזה באופן מיידי. בגלל שאני ועד הבית פנו אלי כדי לקבל OK.

שימו לב לתופעה המרתקת הזו - קבוצה של חילונים גמורים נכנסה לבהלה בגלל דבר שהם לא יודעים איך להתמודד איתו והם פונים לדת כדי ש"תציל" אותם.

זו הסיבה שאני שונא כל אחת מהדתות שעל פני הכדור הכחול והיפה שלנו. דתות בנויות על הפחדים שלנו. הן מספקות "תשובות ומענה" בשקל תשעים לדברים שאנחנו לא מבינים או שאין להם תשובה. הן מתיימרות ליצור סדר בתוך האנדרלמוסיה המקסימה והמסתורית שנקראת "החיים". הן מספקות שלווה מזויפת - כל מה שנדרש ממך זה שתפסיק לחשוב בצורה עצמאית ותהיה חלק מעדר שכל היחידים בו משתמשים באותה שמיכת ביטחון שנתפרה פעם על ידי אנשים שונים ומשונים.

נתתי להם את המזוזה המזורגגת שלהם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-01-2013, 21:13
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "חילוני שטוען בנחישות במשך שנה..."

אע? איך זה קשור לכך שהאדם שעומד בשער העיר מצהיר איך ישפר את חייך אם רק תיתן לו את הכוח, בלי שיוכל להוכיח לך שום דבר? הרי אתה מאמין שהוא יוכל לעשות מה שאמר שיעשה, ואין לך שום הוכחה לזה.
את המשך דבריך על זה שהמדינה לא צריכה לסבסד- סבבה, אבל לא זה נושא הפוסט. אתה הבעת התנגדות לאורח החיים הזה בכלליות, ולא רק האם זה עולה לך כסף או לא. אתה פשוט שונא/מתעב/בז לאנשים מאמינים, בלי קשר לכסף. ולכן אני מראה כיצד גם אתה הולך שבוי אחר הבטחות לעולם טוב יותר, לא משנה האם הנוכחי או הבא. ממש כמו שהפתיים שמאמינים בשלום עם הפלסטינים הולכים מסוממים אחרי נביאים כרזימטיים.

ישן 21-01-2013, 22:50
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה שוב משווה סמנטיקה במקום..."

רק שלא מדברים פה על התוצאה שלך במבחן.. ואגב, אם אתה מגיע למבחן שאין לך מושג מה הולכים לשאול בו ואין לך מושג על מה החומר שלו בכלל, אז כן, להמר שתצליח בו זה הימור הזוי במיוחד.

להאמין שמי שעבד עם טייקונים ואיתו ברשימה יש את אחד מנציגיהם יכול לצאת נגדם, להאמין שאנשי מרצ וישראל ביתנו יישבו יחד ללא בעיות (מבלי ללמוד מתקדים מפלגת קדימה שלקח לה בדיוק קדנציה וחצי להתפרק), להאמין לכתב במחנה שמדבר על כך שאף אחד לא מת באוהלה של תורה, זה דבילי עבורי כמו שלהאמין בכוחה של המזוזה דבילי עבורו.

ישן 20-01-2013, 21:06
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אתה חייב ללמוד לכבד אנשים על האמונות שלהם
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אם אדם בוגר היה משוחח איתך..."

וממש לא בגלל שזה מנומס אלא כי זה כדאי. הנה כמה דוגמאות מהחיים שלי:

העברתי ביקורות כמה פעמים כל מנהג של גברים לשבת מול מסך ולצפות ב 22 גברים רצים אחרי כדור בצורה הכי מגושמת, בלתי אומנותית ובלתי יעילה בכל העולם, פרט למגרש בייסבול.

סיפרתי כמה פעמים לנשים ישראליות שלעשות גווני בלונד בשיער צבע-עכבר שלהם זה בזבוז כסף מוחלט וששום גבר לא חושב שזה מיפה אותן ביחס קרוב אפילו להוצאה הכספית.

הוכחתי לא מעט פעמים לגברים ישראליים בגיל הפוזה (25 +/-) שהאמונות שלהם בעניין כמות כפיות הסוכר בקפה השחור/סוג הבירה שהם שותים זה חרטא ברטא ע"י כך שהגשתי להם בדיוק את ההיפך , אבל כמשיח על פי תומו אמרתי שהם מקבלים בדיוק את מה שהם רגילים לו.

בכל המקרים הנ"ל העימות של ישראלי VS האמת הסתיים באנשים מאוד נעלבים וכועסים. במקרה של הבחורות זה היה אפילו עלבון מאוד עמוק ושנאת נצח נצחים (מה שכמובן לא הזיז לי כי צבועה זה ממילא קאזוס לא באלי עבורי). עם הדתיים למדתי לא להתעסק עוד במסלול. פשוט חבל להציק לאנשים עם האמונות הטפלות שלהם. זה לא שווה.

ישן 20-01-2013, 21:37
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
נהפוך הוא - ההמלצה שלי היא ללכת על הפילוסופיה שלמדתי מהמנטור שלי
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אז ההמלצה שלך לבני אדם בכל..."

בהרי הטטרה בסלובקיה:

1. יש 7 מיליארד בני אדם בעולם
2. גבר חי משהו כמו שמונים שנה.

מסקנה: אפשר חופשי להעליב ולריב. גם אם תעשה את זה כל היום, עדיין מספר האנשים שיפגעו/ישנאו אותך הוא מזערי ביחס לאלה שלא.

העניין הוא שרוב האנשים סובלים משתי בעיות:

א. הם מאבדים את העשתונות בשלב מוקדם של ה"לעמוד על שלהם" ואז יוצאים דפוקים מפה ומפה (גם העליבו, גם חזרו בהם, גם התנצלו וגם התנצלותם לא התקבלה)

ב. בסופו של יום הם רוצים לחיות באשליה שרוב האנשים יכולים לאהוב אותם.

המון פעמים ניסיתי לחנוך אנשים להפוך להיות אדישים כמעט לגמרי להשלכות של להגיד את מה שהם חושבים. זה משחק אבוד... זה כמו לנסות ללמד רווק ביישן בן 40 להיות הזיין של השכבה. אבוד מראש. הם תמיד קורסים ברבע הראשון של הדרך.

ולגבי בני - זה לא שאנחנו חולים לו על הטוסיק (למען הפרוטוקול נבהיר שלא ראיתי את הטוסיק שלו אז לא יודע כמה אני חולה עליו, או לא) זה דברים אחרים שלא כאן המקום לפרט אותם. מעבר לזה הוא לא בדיוק הפרעה להבעת דעות מתקדמות - פעם היה מנסה לזעזע עם "זה ממש גזעני מה שאמרת" , "זה ממש מגעיל מכל בחינה" אבל אני חושב שהוא כבר לא עושה את זה יותר.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 20-01-2013 בשעה 21:41.
ישן 20-01-2013, 23:26
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "נהפוך הוא - ההמלצה שלי היא ללכת על הפילוסופיה שלמדתי מהמנטור שלי"

א. זה ממש כיף לקרוא שרשור שלא קשור אליך בשום צורה, ופתאום לראות שמדברים עליך. זה עושה לי מין תחושת חשיבות עצמית כיפית כזו.
ב.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
פעם היה מנסה לזעזע עם "זה ממש גזעני מה שאמרת" , "זה ממש מגעיל מכל בחינה" אבל אני חושב שהוא כבר לא עושה את זה יותר.

פעם הנחתי ש'גזענות זה רע' זה בסיס משותף שרב האנשים יסכימו עליו, בתור הנחת מוצא. מאז למדתי שבפורום הזה, אין זה המצב.
ג.
ציטוט:
ולגבי בני - זה לא שאנחנו חולים לו על הטוסיק (למען הפרוטוקול נבהיר שלא ראיתי את הטוסיק שלו אז לא יודע כמה אני חולה עליו, או לא) זה דברים אחרים שלא כאן המקום לפרט אותם.

לא נו, בבקשה תפרט! אני סקרן!
ד. הטוסיק שלי שווה בטירוף.

ישן 21-01-2013, 08:29
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "א. זה כן נושא שקשור אליך. זה..."

ציטוט:
זה כן נושא שקשור אליך. זה שרשור אנטי דתי.

בהתחשב בזה שאני מפריד כלים בשריים וחלביים בבית, עושה קידוש ביום שישי, לא אוכל חמץ בפסח וצם ביום כיפור, אני חושב שדי קשה להגדיר אותי כאנטי דתי.
זה נכון שאני לא אדם מאמין, ושאני עושה את הדברים האלה או מסיבות של מסורת, או מסיבות של התחשבות בזוגתי, אבל אני חושב שאם הייתי אנטי כפי שאתה מנסה לצייר, לא הייתי מוכן לעשות אותם משום סיבה.

ציטוט:
אין שום דבר באמת ש"לא פה המקום לדון בו". זו סתם הייתה הרמה להנחתה במטרה לגרום לך להסתקרן ולהגיב בצורה קומוניקטיבית יותר מהרגיל. מישן אקומפלישט!

אנ'לא יודע על מה אתה מדבר... אני מאוד קומוניקטיבי.

ישן 21-01-2013, 00:41
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא מבין למה אתה מנסה..."

תשמע, אציג לך את הנקודה שלי דווקא מפרספקטיבה אישית. אבא של אישתי הוא אלכוהוליסט. לפני 25 שנים החל ללכת למפגים של "אלכוהוליסטים אנונימיים". הוא קיבל על עצמו את 12 העקרונות ו12 השלבים של AA, שכוללים "הודאה בכך שאין לך היכולת להתמודד לבד עם המחלה שלך ואתה צריך את אלוהים" ו"כניעה לאלוהים ובקשת עזרה ממנו". הוא קיבל עליו את העקרונות הללו, הפסיק לשתות ומאז לא נגע באלכוהול. עד היום הוא הולך למפגשים של AA לפחות פעמיים בשבוע, היום בתור ספונסר התומך באלו שנאבקים בהתמכרות שלהם.

עכשיו, אני אמנם מאמין באלוהים, אבל לא מאמין שאלוהים עשה את ההבדל. אני מאמין שהאמונה עבורו הייתה קב להישען עליו, איזה פלצבו שגרם לו להאמין שיש לו את הכוח... אבל בין אם האמונה שלו נכונה או לא, עובדתית האו ניצח את ההתמכרות שלו וכבר 25 שנה לא נגע במשקה.

זה כלל לא משנה אם מושא האמונה אמיתי - כי אמונה אמיתית היא כוח מציאותי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:16

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר