לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2013, 10:09
  משתמש זכר MK12 mod0 SPR MK12 mod0 SPR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hallow point שמתחילה ב "תהיות לגבי תבור M4 ויחידות מיוחדות"

אני מצטער אם אני יוצא HATER על תעשית הנשק הישראלית המהוללת אך לצערי בתחום הנק"ל להבדיל מתחומים אחרים בתעשיות הצבאיות אנחנו ממש לא חדשניים או מובילים.

לגבי התבור- אז כמו שאתה יודע הוא רובה "בולפאפ" שרובים מסוג זה מאופינים בארגונומיה מקובעת: כל אדם בנוי בצורה שונה וחייל בגובה 190 וחייל בגובה 150 לא צריכים להשתמש ברובה בעל אורך זהה מבחינת אורך קת ואורך ומיקום מתפסים.
בנוסף תפעול רובה בולפאפ ומעבר בין כתפיים (אנחנו מדברים על יחידות מיוחדות) הוא איטי ולא נוח ביחס לM4 וחבריו.
מודולריות: אתה יכול לבנות מפלטפורמת הM16 רובה קצר בעל קנה 7" או 10.5" למצבים אחרים עד לרובה 18" שיתאים ל"קלע +" כגון MK12. וכמובן יתן לך את האופציה להרכיב את הידית\ פנס\ ציין\ כוונת וכוונת הגיבוי שלך איפה שאתה רוצה לפי השימוש והפיזיולוגיה שלך, כמו כן קיימים דגמים בעלי עקרון הפעלה של בוכנה עם וסת גזים שיותר מתאים למי שעובד עם משתיקי קול שונים - מכשיר שנכנס לאט לאט לשימוש נרחב יותר בארה"ב (ללא תחמושת תת קולית).

לגבי EOTECH שוב, אני מדבר בתור אחד שראה את הכוונת ולא בקטלוג, היא כוונת שקופה בעלת חלון גדול, תו מכוון נוח ואופציות שונות לסוללות. גם כוונות כגון AIMPOINT COMP M4, S&B SHORTDOT, DPECTER DR הם כוונות חדישות ומצוינות, אך לצערי שוב ה"מור" בעלת מס חסרונות בולטים לטעמי: עדשה כהה בעלת ציפוי מראה: תדמיין חייל שמנסה להסוות את עצמו ודואג שכל הציוד שלו לא משמיע רעש ובסוף יש לו מחזיר או על הנשק...
לפי מה שזה נראה היא לא מאפשרת שימוש בכוונת ברזל ב M4 מה שנקרא co-witness, אך אני לא בטוח לגבי זה.
והציין שיש לה נובע מהחסרון במסילות שיש לתבור ולכן יש דרישה שכוונת שתוכננה בשבילו תכיל לייזר.

שוב, אני אומר את הדברים ממקום אוביקטיבי ואין לי משהו נגד IMI או מפרולייט לדעתי הם פשוט בונים גימיקים ולא לומדים מהאבולוציה העולמית בתחום.
והעניין הזה שיחידות מיוחדות של צבאות שעושים שימוש ברובה בולפאפ כמו אנגליה למשל ולא משתמשות בו במסגרת הכוחות המיוחדים שלה גם יכול לתת אינדיקציה.

Chris Costa on dump pouches

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2013, 11:51
צלמית המשתמש של yotman
  yotman yotman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "לדעתי יש טעם לפגם לכתוב בפורום פתוח היכן מסתובבים"

מסכים לחלוטין. הרי אם לוחמי החיזבאללה ידעו איזה קנה של איזה רובה יכוון אליהם ובעזרת איזו כוונת הם יוכלו להתכוננן ולהפתיע את לוחמינו..

ובחזרה לנושא, פלטפורמת התבור לא מציעה מספיק יתרונות על פלטפורמת ה-M4 על מנת שיחידות שיש להן ציוד רב (דוגמת היחידות המיוחדות) ישקלו להחליף אותו. השימוש בכוונת Eotech (שלא נמצאת רק במטכ"ל), מערכות מסילות וצייניי לייזר הופך את פלטפורמת ה-M4 למודולרית ומאפשרת ללוחמים להתאים את הציוד שלהם בצורה המיטבית ביותר למשימה. לדוגמה שימוש באותו Lower (קת הנשק, ידית האחיזקה ומערכת ההדק) עם Uppers שונים (קנה קצר וכוונת השלכה או קנה ארוך וכוונת טלסקופית) מה שלא אפשרי כרגע עם פלטפורמת התבור.
ישן 21-02-2013, 01:11
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
ולמה לדעתך הם מסתובבים ללא כומתה,דרגות או תג יחידה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hallow point שמתחילה ב "תהיות לגבי תבור M4 ויחידות מיוחדות"

אתה נמצא בקבוצת גיל של לפני גיוס,וכנראה מקבוצה איכותית למדי ממנה מתגייסים אנשים ליחידות עילית.מטבע הדברים אתה מתעניין ואוגר מידע וידע.
ובזכות גילך ושיוכך אתה נחשף למידע רב ערך,חלקו רגיש.
אתה נחשף לאנשים ,ציוד,סיפורים ,צוותים,מידע שבהקשר ליחידות עילית הוא בפירוש מסווג!
ודיון פומבי באינטרנט בפרטי המידע האלה הוא בפירוש,לא תקין בלשון המעטה.
זה שאתה מסוגל לזהות לוחמי יחידה כלשהי,בזכות סימנים מזהים כאלה ואחרים שרכשת בסביבתך,לא אומר שהמידע הזה חסר ערך ונגיש לכול.
האמן לי,שאין לך מושג איזה ידע אנשים מיומנים מסוגלים לייצר ממידע פשוט לכאורה.
רק בשביל הניסוי,שאל את אנשי הסיירת שאתה פוגש ומשוחח,אם אפשר לציין באינטרנט"שבזמן האחרון חברה מסיירת מטכל מסתובבים אצלכם בישוב וחמושים ב....."
וראה תגובתם.
*אגב גם ב m-4 ולא בתבור נובע משיקולים אלה.
ישן 21-02-2013, 12:43

לי לקח 5 דקות להבין באיזה אזור בארץ הוא מתגורר.

כמו שלמדתי שהוא מתנדב במד"א.
וכשזה מתחבר לדיווח על יחידה מסוימת ,יש לזה חשיבות,כי זה מגדיר גזרת פעילות.
ב.מ הוא עניין מורכב הרבה מעבר לתכונות ויכולות כלי נשק וטכנולוגיות צבאיות.
וגזרות פעילות ותנועת כוחות הן מידע עדכני רב ערך לאוייב שאוסף מידע באופן שוטף.
במיוחד כשהוא נוגע ליחידות מודיעין עילית כמו סיירת מטכל.שלא סתם עושות כל מאמץ לעבוד בחתימה נמוכה ,בלי להיות מזוהות .
ולכן למרות שהדיון מדוע m-4 ולא תבור הוא לגיטימי,התוספות לגבי נוכחות היחידות וחימושם מיותרות לחלוטין ויכולות להזיק.
בנוגע לעצם השאלה,יחידות מודיעין מיוחדות משתמשות בפעילותן בציוד הניתן לבלמו"ס,
קרי ציוד שלא מסגיר את ארץ מוצאו ולכן קלאצ ,m-4,r.p.d ולנדרובר עדיפים
עם תבור,נגב וסופה.
ישן 21-02-2013, 19:42

זה לא אישי,להיפך אני חושב שאתה ראוי לשבח על העניין והמוטיבציה

אבל היתה פה נקודה,שלפחות בעיניי היא עקרונות וחשובה.
מובן לכולם שעניינים הנוגעים למבנה הצבא וליכולות צבאיות,כלי נשק חדישים וכד הם מסווגים.
אבל גם דיווחים טרוויאלים כמו,ערפל בקרבת המוצב,תקלה ברכב ,סד"כ ופעילות הינם בעלי משמעות בזמן אמת.
ואפילו דיווחים אזרחיים כביכול כמו תנועת כוחות או תכונה בלתי רגילה יכולות להיות בעלי משמעות רבה,בזמן אמת.
במיוחד כשמדובר ביחידות מודיעין שהמגן היחיד שלהן הוא החשאיות ודיווח סתמי כביכול יכול לחשוף פעילות ולסכן חיי לוחמים.
במקרה שלך ברור שמדובר במטכליסטים שחזרו מנופש באילת ועצרו כדי לעשות רושם על הבנות.....לא בדיוק פעילות מבצעית חשאית.
אבל העיקרון ברור,יש להזהר מדיווחים בזמן אמת ובמיוחד בנוגע לפעילות כוחות מיוחדים.
חג שמח
ישן 22-02-2013, 05:23

קיבלתי תודה.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "nabato, אתה משרשר לא..."

כמובן שמלבד הרצון לשימוש בנשק לא ישראלי מובהק,ישנם גם השפעות נוספות.גם מסורת
יחידתית,גם שמרנות וגם הרבה וואסח של יחידה מיוחדת.
בתקופתי לדוגמא היחידות המיוחדות השתמשו בעיקר בגיפים ישראלים מסוג סיקס
וזאת בניגוד לכלל צהל,שהשתמש בגפסים m-151 ,למרות שבפועל ג'פסים התאימו יותר לפעילות מיוחדת.
בשנת 1990 חיילי יעל,שהצטרפו אלינו לקורס סיור הסתובבו עם מקוצרים בעלי קנה מעובה
וסירבו בתוקף לענות לכול שאלה בעניין.
אלא שהכדורים במחסניות שלהם היו 5.56 רגיל לגמרי ולא ss-109 כנדרש..
בקיצור גם ביחידות עילית משרתים בני אדם ולכן השיקולים הם בחלקם הגיוניים ולוגיים
ובחלקם מתחום הפסיכולוגיה.
ישן 22-02-2013, 11:09

לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "קיבלתי תודה."

בוא נעשה זום אאוט לרגע ונפתח את הערך M4 בויקיפדיה.
כמו שאתה יכול לראות בסוף העמוד יש את רשימת המשתמשים ברובה הזה, עכשיו אחרי שנתעלם ממדינות שקיבלו אותו במסגרות סיוע מארה"ב ונגיד שהם משוחדות/עניות אתה עדיין נשאר עם הרבה מדינות שקנו אותו במיוחד עבור היחידות המיוחדות שלהם למרות ששאר הצבא שלהם משתמש ברובים כמו AK למינהם, G3, G36 ואפילו רובי הבולפאפ המהוללים הוחלפו בצרפת - FAMAS, באנגליה L85 , באוסטרליה AUG ובישראל התבור.
לפי מה שאני רואה מכל המדינות הלא עולם שלישי ומעלה רק רוסיה ואוסטריה - מתוך גאוה לאומית ובלגיה כנ"ל ואולי גם בגלל שהסקאר הוא באמת רובה טוב (אך יקר ולכן לא מצריך שדרוג קריטי לM4).
אז כולם חושבים על וואסח? או שלכולם יש מסורת של שימוש ברובים של היאנקים?

הM4 לא מושלם ויש לו בעיות אבל למרות "בעיות" האמינות שלו לאחר התעללות תחזוקתית וכדומה הוא סך הכל פלטפורמה מבצעית, מודולרית ואמינה שיכולה להתאים את עצמה לכל שימוש ולכל אדם. לי יצא לירות בו הרבה גם בעזה וגם באימונים ולא היה לי מעצור אחד, למה? כי דאגתי לתחזוקה של הרובה האישי שלי. אנחנו לא צבא גרילה וב"ה שמן ופלנלית עדיין יש.
ודרך אגב בעיות האמינות שמדברים עליהם נעלמות לגמרי כאשר עוברים למע' בוכנה (גם לה יש יתרונות וחסרונות) שזה עוד דבר יפה- זו עוד מודולריות של הפלטפורמה- לשימושים מסויימים ניתן לקנות דגמי בוכנה כמו 416 וMK16 ואולי לשימושים אחרים תתאים מערכת הגז הרגילה לפחות יש את האופציה לבחור.

ישן 22-02-2013, 15:35

אני לא ממש מבין ,עם מה אתה לא מסכים...?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי MK12 mod0 SPR שמתחילה ב "לא מסכים"

אין ספק שמדובר במערכת נשק מוצלחת ומוכחת ונפוצה מאוד.מה שמבטיח מלאי ומגוון אדיר
של חלקים ואביזרים זמינים על המדף.
יתרה מזאת מי שמחליט על רכש כזה,הולך על בטוח,בדיוק כמו ההחלטה לקנות אקדחי גלוק.
זמין,מוכח,עם מגוון אדיר של אביזרים ופתרונות ובמחיר סביר-בדיוק מה שאנשי רכש אוהבים.
עכשיו אם יוצאים מתוך הנחה שיחידת מודיעין מיוחדת תעדיף נשק לא ישראלי רצוי כמובן אמריקאי,נפוץ ,זמין ומוכח אז הבחירה ב m-4 ברורה מאילו.
בסהכ המעבר מרובה בתצורת m-16 לבולפאפ ולהיפך הוא לא פשוט ומדובר בהחלטה עקרונית המשפיעה על כול המערך כולל הדרכה שנים קדימה.
לגבי הוואסח הוא צויין כדי להראות,שלא תמיד ההחלטות נשענות רק על שיקולים רציונליים.
ישן 22-02-2013, 16:19

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "אני לא ממש מבין ,עם מה אתה לא מסכים...?"

שוב, אינני חושב שמדובר בוואסח או מגוון אביזרים, אין שום וואסח אצל חייל גרמני או צרפתי שמשתמש בנשק אמריקאי. האירופאים רואים את עצמם נעלים על האמריקאים ועל ציודם אך הם בשקט ובלי הרבה תמונות יח״צ בוחרים שוב ושוב להשתמש ברובה הזה ולא בפאר הטכנולוגיה המקומית שלהם.
לגבי איבזור, מערכות מסילות ניתנות להרכבה היום כמעט על כל רובה וכוונות, ידיות ופנסים כנ״ל. אבל צורת התפעול פירוק הנשק ואפילו הרתע שונה מנשק לנשק.
יש מערכות טובות שסביבן נבנים הרבה כלי נשק אחרים כמו מנגנון ה1911 שגם לאחר 100 שנים לא מצאו רעיון שונה משמעותית ממנו לאקדח אוטומטי.
לא צריך לחפש תירוצים עבור IWI הם פשוט לא בנו את ה-נשק עדיין אבל זה בסדר כי גם האחרים עדיין מתקשים לעשות את זה...
יחידה מיוחדת יכולה לבחור כל רובה לכן לדעתי כמות היחידות שעושות בו שימוש מדבר בעד עצמו.
שיקול נוסף הוא כלכלי: m4 עולה פחות מ416 או mk16 שזה מה שגורם למי שמסתכל לכיוון הפלטפורמה ללכת על הm4 ולא על המתחרים הקרובים.

לגבי אקדחים: ממש לא הייתי משווה את הגלוק המצוין לm4, באקדחים נושאים כמו צורת הגוף, גובה הקנה, נצרות והחומר ממנו בנוי האקדח משפיעים מאד על סוג היורה, אופן הפעלת האקדח ועמידותו בתנאים שונים.
זה נושא הרבה יותר בעיתי כי בסך הכל לא ניתן לשנות אקדח יותר מדי.

נערך לאחרונה ע"י MK12 mod0 SPR בתאריך 22-02-2013 בשעה 16:23.
ישן 22-02-2013, 16:56

כל מה שאתה אומר נכון ועם זאת אני לא מצליח להבין איפה אי ההסכמה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי MK12 mod0 SPR שמתחילה ב "שוב, אינני חושב שמדובר בוואסח..."

אין ספק שלא הוואסח הוא השיקול העיקרי ולא טענתי שכך.
אבל מי שמקבל את ההחלטה לצייד יחידה כלשהי בנשק,שוקל בעיקר שיקולים מערכתיים.
ובהם אמינות מוכחת,זמינות,מחיר ומקור תקציבי ועוד.עם זאת פעמים רבות נכנסים שיקולים
נוספים למשוואה פרטיים,לאומיים פוליטים,מסורתיים ועוד.
דוגמאות לא חסרות:
-התעקשות צהל בשנות ה70 וה80 ,על הצטיידות ברובה הגליל,במקום הרובה של עוזי גל או m-16 זמין,טוב וזול.
-ההצטיידות הרחבה בעוזים.
הלביא.
הבחירה האמריקאית באקדח ברטה כאקדח שרות.
על החצצית המפורסמת שמעת?

מה אם כן לדעתך השיקול העיקרי בבחירה בm-4 ?
ישן 22-02-2013, 17:38

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "כל מה שאתה אומר נכון ועם זאת אני לא מצליח להבין איפה אי ההסכמה"

אגיב לגבי מה שיש לי מעט מידע לגביו:
בחירת הברטה m9 נבעה מזה שהוא עמד בדרישות האמינות (שהתבררו כלא מספיקות) ועוד דרישות כגון מנגנון decocker, ציפוי כרום לקנה ועוד ועוד... אך למרות שהסיג 226 ניצח אותו במעט הברטה נבחר עקב תג מחיר נמוך יותר. דרך אגב במכרז האחרון של הכוחות המיוחדים שוב ניצח דגם אחר של ברטה בכל המבחנים אך המכרז לא יצא לפועל בסוף.

לגבי m4 בישראל, אני ממש לא מסכים עם כל החלטות הצבא בנושא נק״ל וכדומה אך פה אני מסכים לחלוטין.
ביחידה עילית קטנה דברים כמו חלקי חילוף או מחיר לא משפיעים. ולמרות זאת בחרו בm4 הסטנדרטי שכל לוחם חי״ר מקבל, למה?
חייל מקצועי וממושמע בעל נשק חדש יחסית לא צריך להתקל במעצורים. אז אמינות יש.
שאר הדרישות יכולות להיות- מודולריות, הרבה מסילות, אופציה להחלפת קנים או חלק עליון, אופציה למשתיק....
אז נכון יש כמה נשקים כאלה היום אבל נחש מי עולה הכי קצת, ניתן ליקנות אותו בכספי הסיוע וכל חלקי החילוף כבר במלאי?
היתרונות של האחרים לא מצדיקים את העלות שלהם. עוד אינדקציה יכולה להיות למה אימצו רק את הmk17 ללא אחיו הקטן- אחד הביא שיפור קטן לm4 והשני הביא את כל היתרונות של הראשון ב7.62x51

ישן 03-03-2013, 16:10
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
אולי תבור קלעים בקנה אבל אני בספק שיותר מזה
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "?!WTF"

למרות שמדובר ברעיון מעניין,קליע ה7.62מציע התרונות רבים על ה5.56 ובניגוד לפתרונות כמו ה6.5\6.8 הוא קיים בכמויות אדירות במחסניו של כל צבא מערבי והוא נימצא ביצור תמידי,הבעיה העיקרית של ה7.62 היא הגודל והמשקל מה שמונע ממנו להיות הקליע הסטנדרטי ולכן אין סיכוי שנראה אותו בנגזרת תבור שמיועדת לרובאים בזמן הקרוב,בעתיד היותר רחוק אפשר להניח שאימוץ אמריקאי של פרויקטים כמו LAST יגרור את צה"ל למעבר לכדורים ללא תרמיל ופה כבר מדובר בגביע הקדוש של תעשיית התחמושת,קיצוץ של 50% במשקל הכדור ושיפור ניכר בגודל הכדור יכולים להוביל צבאות לאמץ מחדש קליעים גדולים,אבל מבחינתי הדבר הכי מעניין הוא שהמהנדסים לא יהיו מוגבלים יותר לשימוש באבק שריפה,סוג הכימיקל שיעשו בו שימוש יכול להשפיע על כמות הדחף על הקליע וכך על מהירות טיסה,דיוק למרחקים ארוכים וכוח העצירה כמובן שניתן לעשות בדיוק את ההפך,בתרחישי לש"ב או בני ארובה לפעמים עדיף שהקליע לא ימשיך לטוס אחרי שהוא פגע במטרה אפילו על חשבון דיוק למרחק(פקטור שבלוחמת לש"ב אפשר להשאיר לידי הקלעים\צלפים\מקלוענים),זאת בין השאר הסיבה שכוחות בטחון ברחבי העולם עדיין משתמשים ב9מ"מ למרות הזמינות של רובי 5.56 עם משקל וגודל דומה(מיקרו תבור למשל).עד שטכנולוגית הכדורים ללא תרמיל תבשיל אנחנו עדיין מוגבלים לאותם תנאים עליהם היו מוגבלים מהנדסי הנק"ל בעשורים האחרונים ולכן מעבר ל7.62 בנתיים הוא לא ריאליסטי ונצטרך להסתפק בשידרוגים שונים שנעשים לקליעי ה5.56 שגם הם מצליחים לשפר את ביצועי הקליע בצורה ניכרת.

ישן 03-03-2013, 15:15
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
עמימות

אחד השיקולים המרכזיים של יחידה מיוחדת בבחירת נשק היא עמימות. יחידות כמו מטכ"ל ושלדג שאמורות לפעול עמוק מאחורי הקווים, ולא רק בזמן מלחמה, יעדיפו שלא ימצאו איזה תבור במדבר הסורי/אירני וכו'
זה שיקול שכל היחידות המיוחדות בעולם עושות. כולן מעדיפות להקטין את האפשרות שיזהו אותן עם המדינה שלהן, ולכן ה M4, שהוא נפוץ מאוד, מתאים ונוח, בנוסף למחיר נוח עם קיט SOCOM שלם שפותח לו במיוחד. במקרה הגרוע הרי הראיות יצביעו קודם כל לארה"ב...

שיקול אחר ולא פחות חשוב הוא הרגל ומיומנות. גם יחידות לא מיוחדות מעדיפות לפעמים להישאר ככל האפשר עם הציוד הקיים. הימ"מ למשל יכולים להרשות לעצמם כל נשק שירצו, אך עדיין משתמשים בM4 המון, פשוט כי חייל שמאומן בנשק ומכיר אותו שנים, יתפעל אותו טוב יותר מאשר נשק חדש, טוב יותר אומנם, אך שונה. לכן גם קל יותר לאמץ רובים כמו ה HK416, שלא מצריכים שום שינוי בתפעול והדרכה.
ישן 04-03-2013, 05:44
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

בחתימתי לא כל מה שאני רוצה לכתוב אני יכול התכוונתי לכל מילה.
ובכל זאת אתייחס לכתבה במעט (אתמול פשוט לא ידעתי איך להתיחס לכתב / כתבה ).
מסתבר שהכתב היקר חסר הבנה מקצועית מינימלית והצליח לעשות סלט אמיתי, מכמה דברים.
אתייחס מקצועית רק למה שמטריד אותי ופורסם בעבר ונפתח לדיון בגלוי.
א. מי אישר את הפרסום ולמה ? כל העולם ואחותו צריכים לדעת על כל בדל מחשבה אצלנו ?
ב. סו"ס מישהו מודאג מהטווחים.... זה טוב מאד. הפתרון לדידי אינו נשק או קליבר, אלא הכשרה שתאפשר מיצוי היכולת מהכלי.
ג. יש ל 5.56 תחמושת 63 גריין (בעלת ציפוי ירוק). הנותנת מענה מצוין. ועדיין רוב הצבא משתמש בתחמושת "לבנה" 55 גריין. צה"ל הוא הצבא היחיד (או בין הבודדים) שעדיין דבק בשטות הזאת. תחמושת ירוקה אחידה לכל הצבא נדרש !!! (זה זול מ 7.62 נאט"ו). כל היורד לעומק יודע שקליע 55 גריין הנורה בקנה בעל מעלה של 7 אינץ' מאב אנרגיה וטווחו המקסימלי מתקצר.
ד. שילוב קלע 7.62 (2 במחלקה או אחד בכיתה) ייתן ערך מוסף לכוח. יש לזכור שבאפוד של הלוחם הנ"ל יהיו 80 כדור פחות מה שמחייב "טרנזיסטור וגב אחד פחות שבעבר סייע לסחיבת דברים אחרים. התבור 7.62 שוכב במגרות השרטוט זמן רב מידי - אביו הגל הראשון יוצר ב 7.62. אי שם בסוף שנות ה 60 ראשית ה 70 (רוצו לבתי האוסף ביתן רובים)
ה. התבור נכנס למערך המילואים ליחידות בהן משרתים צעירים שכל מה שהכירו היה תבור. אך ורק למטרה זו ובכמויות מוקצבות. כרגע ביחידות אלו יש שני נשקים במקביל - הדברים פורסמו בעבר. עוד ייקחו מספר שנים טובות עד אשר התבור יחליף את ה M-16 במערך המילואים המובחר. ה M16 הישנים ה "טחונים" ילכו לתומכי הלחימה, להגמרים ולעורף. ואלו שהקנים שלהם יסיימו את חייהם ילכו לגריטה או להחלפת קנה מלאה (דבר יקר מקניית חדש) . בתקווה שיוחלפו לקנה עם מעלה של 7 או 9 אינץ' (9 אינץ מאפשרת ירי בשני סוגי התחמושת בפגיעה מינימלית ביכולות גם 10 אינץ') כך שאם מאן דהוא ירצה להוזיל תחמושת ליחידות מדרג ב' יוכל לעשות זאת. קנה במעלה 12 אינץ' צריך לצערי להיפרד מהמערך.

עד כאן הדעה המקצועית שלי לנושאים שהועלו בכתבה בין אם הם כך או בין שהכתב חשב שזה מה שהוא מבין... או רצה להבין. הייתי מצפה מעיתון המחשיב עצמו.... להיות קצת יותר רציני.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:33

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר