לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2013, 16:53
  modmos modmos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
שלא תאמצו את העיניים...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי orenp1 שמתחילה ב "התוכנית : רצועת ביטחון של 16 ק"מ בתוך סוריה"

מתוך "מעריב":
הסאנדיי טיימס מדווח: כך מתכננת ישראל להגן על גבולה עם נפילת אסד
התוכנית: רצועת ביטחון של 16 ק"מ בתוך סוריה
צה"ל הגיש לאחרונה לראש הממשלה הצעה לפרוס מעבר לגבול שתי חטיבות חי"ר וגדוד טנקים · המטרה: להרחיק את הפלגים האיסלאמיסטים שפועלים בשטח · ישראל עשויה לתקוף בסיס מודיעין של איראן שהוקם בדרעא, כ11- קילומטרים מהגבול

עוזי מחניימי

ישראל שוקלת ליצור בתוך סוריה רצועת ביטחון ברוחב של כ16- קילומטרים, כדי להגן על עצמה מפני מורדים פונדמנטליסטים בצידו השני של הגבול. ההצעה, שגובשה על ידי צה"ל והוגשה לראש הממשלה בנימין נתניהו, אמורה לשמור על הגבול בן 75 הקילומטרים לנוכח האיום האיסלמיסטי, באם משטרו של הנשיא בשאר אסד יאבד שליטה על האזור.
אזור החיץ יהיה במתכונת דומה לזו שאפיינה את רצועת הביטחון בלבנון, שרוחבה היה כ25- קילומטרים, וכוחות צה"ל סיירו בה במשותף עם צבא דרום לבנון, בין השנים 1985 ל.2000- "הצגנו בפני ראש הממשלה תוכנית מקיפה להגנה על גבול ישראל אחרי, או אולי לפני, נפילת משטר אסד," אמר מקור המקורב למתכנני התוכנית הצבאית. "בלב התוכנית ניצבת רצועת ביטחון שתוקם תוך שיתוף פעולה עם כפריים מקומיים. אם סוריה תמשיך להיות לא יציבה, אולי נצטרך להישאר שם שנים."
בחודשים האחרונים דווח כי קבוצות של ג'יהאדיסטים, כמו "חזית נוסרה" שאותה וושינגטון רואה כארגון טרור הקשור לאל-קעידה, חדרו למספר כפרים באזור הגבול. שניים מהכפרים, ברייקה וביר אג'אם, נמצאים במרחק של פחות משלושה קילומטרים מהגבול עם ישראל. נתניהו, אשר ביקר במוצבים ישראלים המשקיפים אל כפרי המורדים בחודש שעבר, צפה בפועלים מקימים לאורך הגבול חומת ברזל בגובה כשישה מטרים, במקום הגדר הרעועה.
"הגדר הישנה הייתה בסדר במשך יותר מ40- שנים," אמר המקור הצבאי. "אז ידענו שיש אדם חזק בדמשק. אבל זה כבר לא המצב. החומה החדשה תעזור כשהיא תהיה מוכנה, אבל בלי אזור חיץ, ירי טילים ומרגמות על ישראל עלול להפוך לעניין שבשגרה."
לפי התוכנית, שתי חטיבות חי"ר ישראליות וגדוד טנקים יוצבו במוצבים בשטח סוריה. הגבול הנוכחי, אשר אינו מוכר על ידי הקהילה הבינלאומית, שורטט מחדש אחרי מלחמת יום כיפור, ב.1973- לפי מקורות ביטחוניים, המודיעין הישראלי מקדיש כיום את כל האמצעים האפשריים לסוריה, בעוד הלחץ על משטר אסד גובר ומתחזק החשש כי השכנה מצפון תצלול לתוך אנרכיה.
המקורות הזהירו כי תקיפות ישראליות כמו אלה שעליהן דווח בשבוע שעבר - כולל אחת על שיירה שכנראה נשאה טילי נ"מ מסוג SA -17 מתוצרת רוסיה ליד ג'מאריה, צפונית מזרחית לדמשק - לא יהיו האחרונות. הספקולציות בכלי התקשורת בישראל נעו בין השערות על כך שבשיירה היה נשק כימי, לטענה כי היא הייתה תחת פיקוד משמרות המהפכה האיראניים וכי מספר חיילים איראניים נהרגו בתקיפה. למרות זאת, לטענות האלה אין שום אישוש. חומרת הדאגה בישראל לגבי השיירה ומכון המחקר מודגשת על ידי העובדה שגורמים רשמיים יידעו לא רק את אמריקה, אלא גם את הקרמלין לפני התקיפה.
אלוף אביב כוכבי, ראש אגף המודיעין בצה"ל, ביקר בוושינגטון זמן קצר לפני התקיפה ושוחח עם עמיתיו בפנטגון וב.CIA- באותו זמן, יעקב עמידרור, ראש המטה לביטחון לאומי של נתניהו, ביקר במוסקבה כדי לתדרך גורמים רשמיים רוסים, שנמנים על בני בריתו הקרובים של אסד. המטרה הספציפית לא הוזכרה, אבל הרוסים הוזהרו כי ישראל לא תסבול נפילה של נשק רוסי לידי חיזבאללה.
עד עתה ישראל נזהרה שלא להתערב ישירות בעימות בסוריה, אבל כעת גובר החשש כי אירן מנסה לשמור על השפעתה במדינה במקרה שמשטר אסד ייפול. לסאנדיי טיימס נודע כי מתקן מודיעין איראני מאובטח היטב ליד העיר דרעא, כ11- קילומטרים מהגבול, נמצא גם הוא ברשימת המטרות העתידיות של ישראל. "לאירנים יש עדיין תפקיד מרכזי בסוריה," אמר המקור הצבאי. "יש להם ברית הגנה עם אסד ובשנתיים האחרונות הם ניסו לעזור לו. אבל הם יודעים שגורלו נחרץ ורוצים להשיג כמה שיותר השפעה ארוכת טווח לפני שהוא הולך."
תחנת הניטור האיראנית נמצאת כ16- קילומטרים ממתקן ישראלי דומה בהר אביטל. "אנחנו יודעים שהם עוקבים אחרי התקשורת הצבאית שלנו, אוספים מודיעין ומנסים לפרוץ למחשבי הצבא שלנו," אמר המקור. "זאת בעיה רצינית עבור כוחותינו."
בצה"ל יש מודעות גוברת לכך שנפילת המשטר הסורי עלולה לשאוב את ישראל למצב שיחייב אותה להתמודד במשך שנים ארוכות עם מצב חדש וסבוך במדינה. "ישראל תתגעגע לאסד," אמר מקור ותיק במודיעין. "האסדים - האב והבן - היו אנשים מרושעים. אבל איתם לפחות ידענו שהבטחה היא הבטחה, וכל הסכם היה איתן כמו סלעי החרמון."
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-02-2013, 12:05
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "עד כמה דבר כזה רלוונטי? זו לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Reshef914
עד כמה דבר כזה רלוונטי?
זו לא שיש מלחמה של כוח צבאי נגד כוח צבאי שהאחד דוחק קדימה והשני נסוג.
מי יסכים לזה שישראל "ככה סתם" תשתלט על שטח שלא שלה?

וסתם כמה תהיות, למה דווקא 16 ק"מ?
לא מכיר את אזור הגבול הסורי יותר מדיי, אבל אי אפשר להקים את הרצועה הזו בתוך השטח שלנו (כדי שלא יגרם בלגן בין לאומי)? במידה ויש ישובים\ אתרי תיירות ממש סמוכים לגבול אז ליצור רצועה יותר צרה? או רק מסביב לשטחם לקחת "מובלעות" בשטח הסורי במקום רצועה שלמה של 16 ק"מ?

*שוב, לא מכיר את הגבול הסורי וההבנה שלי בתנועות הקרקע היא בסיסית ולא מעבר, אני בכלל בא מהים.

סתם הערה כללית: אף אחד לא מכיר בסיפוח של הגולן, כך שהטענה שלך לא רלוונטית מבחינת הקהילה הבינלאומית.

ישן 05-02-2013, 13:49
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "אני רק רוצה להזכיר לך שתפקידה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AL KAPON
אני רק רוצה להזכיר לך שתפקידה של רצועת ביטחון הוא לתת ביטחון לישובים שקרובים לגבול.
אם אתה מבטל את הישובים אז בשביל מה אתה צריך רצועת ביטחון?

איפה אתה רואה שביטלתי את הישובים?
" במידה ויש ישובים\ אתרי תיירות ממש סמוכים לגבול אז ליצור רצועה יותר צרה? או רק מסביב לשטחם לקחת "מובלעות" בשטח הסורי במקום רצועה שלמה של 16 ק"מ?"

להיפך!

אם יש ישובים אז להקים סביבם חיץ ביטחון, למה צריך רצועה שלמה של 16 ק"מ?

אני לא נגד, אני גם לא בעד. אני יודע שיש לי אוייב על הגדר ואם ככה הראשים של צה"ל החליטו קטונתי. סתם תוהה על פשר הסיבה ואם אין פתרון "יותר נוח" שלא יוסיף לשנאה שלנו בעולם...
ישן 05-02-2013, 18:16
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי AL KAPON שמתחילה ב "[font=Verdana]תסלח לי אבל אני..."

כנראה שבאמת לא, אבהיר את דעתי.

קודם כל, אני לא יודע מה יהיה. אני לא נביא ולא יודע מה סביר להניח שיהיה. אני מסכים איתך שאי אפשר לסמוך על שכנינו במיוחד אם השלטון שמה יתפרק, אבל לכבוש שטח נוסף "ככה סתם", מה ייגבה אותך?

לא אמרתי לא להזיז שום דבר, תקרא שוב את מה שכתבתי, באמת.
אמרתי, סביב אזורים הקרובים לקיבוצים\ מושבים הסמוכים לקו הגבול - רק סביבם להקים רצועת בטחון ברוחב 3-4 ק"מ (צריך יותר מזה בשביל נ"ט\ רוב"צ???).
פה בעוטף עזה החקלאים נמצאים על הגדר - קרו מקרים, אבל לא באופן שוטף יומיומי, שחקלאי פה נפגע ממחבל סוג ז' זה או אחר. זה קרה, אכן, אבל גם זה במגמות ירידה ואלה מחבלים סוג ז' שיש לנו עסק איתם כבר שנים.

בטחון ישראל זה החשיבות הכי עליונה מבחינתי, אבל לכבוש עכשיו 16 ק"מ מסוריה מבלי שאתה מנהל כרגע שום קרב\ מלחמה איתם "שתצדיק" תפיסת רצועת בטחון? לא שהאו"ם מרגש אותי יותר מדי (את הממשלה הוא כן) ובטח יהיו לו דברים בנושא במידה וכזה דבר יקרה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:06

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר