לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2013, 15:44
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
ישנם אנשים הנמשכים לנושא ובגיל 15,המשיכה גוברת לעיתים על השכל...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "השגחה הורית, יש דברים..."

כמעט כל מי שפגשתי עוסק ומתעניין בתחום,נמשך אליו כילד ,זה מתחיל באוסף מצנחים,תרמילים וכדורים ומתפתח "בטבעיות" למשחק עם נפיצים וכאלה יש הרבה בשטחים הפתוחים מסביב ליישובים.
בנעוריי היינו כמה "קולגות" שנמשכו לתחום,חלקם הפכו זאת לקריירה ,כמה הסתבכו קלות עם המשטרה
ופגשתי גם אחד שנפצע.
מסביב הבית שלי בנגב במרחק של מאות מטרים בלבד אני מוצא לעיתים,נפלים שונים,רימונים פצמ"רים
ופגזים,ולכן שיננתי לילדיי מגיל צעיר שלא נוגעים כלל בתחמושת מכל סוג שהוא ואני אפילו לקחתי אותם לסיור בקרב אותם שכנים בדואים שניפצעו ממשחק בנפלים-עיד בלי היד,סלימאן בלי יד ורגל.........
ובכל זאת יש בעלי נטיית אמל"חפיליה ,שהסכנה השכל והחוק לא עוצרים אותם.פגשתי גם כאלה בני 80 ויותר
ומדי פעם מתגלים "סליקים מנדטורים" שכאלה בקיבוצים.
וזכור לי אפילו אחד מנכבדי הפורום שהתוודה,שכילד היה נוהג לנטרל מוקשי נ"א......
האמת שמאוד מעניין אותי ,מתי לבני לדוגמא התחיל להתעניין בנושא?אני חושד שההתעניינות נבטה לפני גיל 18...
על כל פנים אני חושב שמי שנתקל באמל"חפיל צעיר,כדאי שיתאמץ ללוות אותו להתעניינות זהירה ומושכלת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2013, 12:31
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "נער ניסה לנסר (!) נפל תחמושת ונפצע קשה....."

לבני , טבע האדם , יש כאלה שיעשו מעשים יותר טיפשיים כמו הבחור הזה אבל אם תעשה סקר בין באי הפורום כמה מהם פרקו כדורים להוציא מהם את אבק השרפה (אחרי שהבינו שזה בוער יותר נחמד מראשי גפרורים) התוצאות אני מנחש יהיו קרובות ל 100 אחוז.
הבעייה שמתחילים מכדורים ישנים ממשיכים לכדורים של אפס חמש כי שם יש יותר אבשש ואז מגיע החכם שמתחיל להתעסק עם 20 ממ נפיץ.
מה התשובה ?
חינוך אני מניח ואולי פתחת חוגים מפוקחים שימלאו חלק מהסקרנות של הילדים ובני הנוער (בניית רקטות למשל).
בנוסף לחינוך של הילדים צריך לחנך גם את החיילים , כמות התחמושת שנשארת בשטח היא פשע , ואני לא מדבר רק על שטחי אש מוגדרים.
אין שום סיבה שליד מטווחים ישארו כדורים חיים למשל , אין שום סיבה שלא יעשו סריקה אחרי כל מטווח , זה גם יחסוך כסף לצבא.
ישן 16-03-2013, 21:24
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "לבני , טבע האדם , יש כאלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
לבני , טבע האדם , יש כאלה שיעשו מעשים יותר טיפשיים כמו הבחור הזה אבל אם תעשה סקר בין באי הפורום כמה מהם פרקו כדורים להוציא מהם את אבק השרפה (אחרי שהבינו שזה בוער יותר נחמד מראשי גפרורים) התוצאות אני מנחש יהיו קרובות ל 100 אחוז..

לא שאני חאס וחלילה מצדיק את זה, אבל...
אם עושים את זה נכון, שום דבר בחיים לא יקרה.
האבק שריפה לא יכול להישרף מפעולת עקירה של הקליע (ע"י לדרמן).
וכן, אני מודה בטיפשותי - עשיתי את זה לא מעט פעמים בעבר.

כמובן שאם הייתי תופס את הילד שלי עושה את זה, כבר הייתי חושב על עונש יצירתי שיגרום לו להתחרט על זה למשך כל חייו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 16-03-2013 בשעה 21:35.
ישן 16-03-2013, 21:24
  yizhaq yizhaq אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.10
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "לבני , טבע האדם , יש כאלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
לבני , טבע האדם , יש כאלה שיעשו מעשים יותר טיפשיים כמו הבחור הזה אבל אם תעשה סקר בין באי הפורום כמה מהם פרקו כדורים להוציא מהם את אבק השרפה (אחרי שהבינו שזה בוער יותר נחמד מראשי גפרורים) התוצאות אני מנחש יהיו קרובות ל 100 אחוז.
הבעייה שמתחילים מכדורים ישנים ממשיכים לכדורים של אפס חמש כי שם יש יותר אבשש ואז מגיע החכם שמתחיל להתעסק עם 20 ממ נפיץ.
מה התשובה ?
חינוך אני מניח ואולי פתחת חוגים מפוקחים שימלאו חלק מהסקרנות של הילדים ובני הנוער (בניית רקטות למשל).
בנוסף לחינוך של הילדים צריך לחנך גם את החיילים , כמות התחמושת שנשארת בשטח היא פשע , ואני לא מדבר רק על שטחי אש מוגדרים.
אין שום סיבה שליד מטווחים ישארו כדורים חיים למשל , אין שום סיבה שלא יעשו סריקה אחרי כל מטווח , זה גם יחסוך כסף לצבא.

יש איסור על מכירת מנועים לרקטות בארץ.
בגיל 11 היתי יורה אותם ממגרש בית הספר, אחרי זה מחפשים את הטילים בכל העיר
ישן 16-03-2013, 21:01
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
הכצעקתה??
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "מנהלים - לתשומת לבכם"

המשיכה והסקרנות של נערים לתחום הזה היא עובדה!
הסקרנות הזאת הובילה בעבר נערים וכנראה גם בעתיד "להתעסק" עם פריטי תחמושת שמפוזרים לרוב
בשטחים הפתוחים.
ממקור ראשון [בן למעלה מ 30 שנה!]אני יכול להעיד,כמו אחרים,שנערים שנמשכים לנושא לא נעצרים ע"י אזהרות ואיומים של הוריהם ומאיסוף תרמילים ומשחק באבש"ר אפשר להגיע רחוק.
ולכן השאלה היא מה עושים?
האמן לי שאני שממרום גילי ,לא מתעסק כיום עם נפלים,ורואה בזה חוסר אחריות וטיפשות.אבל אני מודע היטב לכך שנערים
בגיל מסויים נמשכים בחלקם לנושא ומכיוון "שהלימוד והניסיון" הוא אוטודידקטי הם חושפים עצמם לסכנת חיים והסתבכות עם החוק.
נשאלת השאלה מה עושים?
אפשר כמובן לאיים ולהזהיר ולחקות שהסתיים בטוב.
ואפשר ללוות את ההתעניינות בדרך מושכלת ובטוחה.
אם היתה מסגרת מתאימה לכך,זה היה כמובן הטוב ביותר .
מה אתה מציע לעשות?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:10

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר