לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2013, 21:30
  yoel301 yoel301 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.10
כך הפחיתה ישראל דרמטית את עלות המיירט של ''כיפת ברזל''

המגזין טיים דיווח כי בזכות מכ"ם המוצב על הקרקע ומשדר לטיל המיירט, צומצם מספר חיישני הרדיו היקרים המוצבים בראשו. כתוצאה, העלות קטנה "ממאות אלפי דולרים לכמה אלפים"
תגיות: כיפת ברזל,ברק אובמה

כשינחת מחר נשיא ארצות הברית ברק אובמה בישראל, מארחיו לא מתכננים לבזבז זמן. לא רחוק מהנקודה שבה יוצמד גרם המדרגות למטוס, כבר נערך מתחם שבו יוצגו לנשיא האמריקאי מערכות ההגנה מפני טילים שפיתחה ישראל: "כיפת ברזל", "שרביט קסמים" ו"חץ". המערכות האלה הן גאוות התעשיות הצבאיות של ישראל, אך אובמה יובל אליהן אחר כבוד מסיבה נוספת – ארה"ב נושאת במרבית נטל הפיתוח והמימון שלהן, ובירושלים מקווים שתמשיך לעשות זאת.

ביקורת רבה נמתחה בעבר על העלות הלא מבוטלת של הטיל המיירט המשמש את מערכת כיפת ברזל, שמיועד לפגוע ברקטות פלסטיניות שעלותן כמה מאות דולרים בלבד. אך היום (שלישי) מדווח המגזין "טיים" כי ישראל הצליחה לצמצם משמעותית את מחיר המיירטים, שמוערך בדיווח במאות אלפי דולרים. "השאלה העיקרית שכולם שואלים היא 'אתם יורים טיל יקר מול משהו מאוד זול'", אמר יוסי הורוביץ מהרשות לפיתוח אמצעי לחימה (רפא"ל). "אז המטרה הייתה להפחית עלויות".

"ההתייעלות ניכרת בכל מרכיבי המערכת, אך החיסכון הגדול ביותר הושג באמצעות הפחתת גודל ה'עיניים' של הטיל, המהוות את המרכיב היקר ביותר בו", נכתב בטיים. "הטיל המיירט ננעל על מטרתו באמצעות הנחיות המתקבלות מרדאר שנמצא בקצהו, שעמוס בחיישני תדרי רדיו שעלותם עצומה. אך רקטה המשוגרת מרצועת עזה עושה מסלול בליסטי פשוט: היא עולה למעלה ויורדת למטה. ברפא"ל הבינו שניתן לעקוב אחר מסלול הרקטה באמצעות מכ"ם המוצב על הקרקע, שבתורו משדר את המידע למיירט. רק כששני הטילים קרובים זה לזה מופעלת מערכת החיישנים במיירט עצמו".

"אני יכול לקרב את המיירט בצורה מדויקת אל המטרה, ואז להפעיל את החיישנים לזמן קצר מאוד", אמר הורוביץ. זמן הפעלה קצר יותר פירושו מספר נמוך יותר של חיישנים – וחיסכון גדול בעלות. "מדובר בהפרש של שתי ספרות, ממאות אלפי דולרים לכמה אלפי דולרים". הטיים ממשיך ומדווח כי מרבית הטילים המונחים עושים שימוש בחומרים מורכבים, שעמידים למעוף בגבהים שונים. אך כיפת ברזל לא נדרשת לגבהים יוצאי דופן. "השתמשנו באלומיניום שמצאנו מעבר לרחוב", מתבדח הורוביץ.

http://news.walla.co.il/?w=%2F551%2F2626716
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2013, 22:17
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אם כך ניתן בקלות יחסית להפריע למערכת לעבוד באמצעות ל"א
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yoel301 שמתחילה ב "כך הפחיתה ישראל דרמטית את עלות המיירט של ''כיפת ברזל''"

לפי הבנתי, ברגע שהמיירט משוגר הוא תלוי לחלוטין במכ"מ ומסתמך עליו בלעדית - אם ניתן להפריע לתקשורת הזו, הרי שהמיירט לא יפגע במטרה שלו.
זה סיכון לא קטן שמהנדסי רפאל לקחו, אם כי אני מניח שבהתייחס לאיום שלשמו נבנתה המערכת - זו החלטה הגיונית. במתאר של צבא סדיר עם אמצעים טכנולוגים כנגד צה"ל המצוייד בסוללות כפ"ב, כנראה שהיא לא תספק את רמת ההגנה שהתרגלנו אליה...
כמובן, שאין לשכוח שגם בני דודנו משתכללים עם הזמן, ולא מן הנמנע שיקבלו אמצעי ל"א זה או אחר בעתיד...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 20-03-2013, 21:30
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
שוב, כל מה שאני כותב הוא השערה ממש לא מלומדת, אלא סתם בגדר מחשבה קרימינלית במקצת :)
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "גם אני איני מבין בכך במיוחד,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
חוליית אוייב מתמקמת בקרבת המשגר (או בקרבת אזור היירוט המשוער), ובזמן ירי מטח מפעילה אמצעי שיבוש ה-"מגן" על הרקטות מיירוט?

כאמור, ע"י שיבוש הזרמת המידע בין המכ"מ למיירט, כך שלא "ידע" לאן לפנות.

ציטוט:
איך היא מתואמת עם חוליית השיגור?

אין צורך לתאם - הרי יש תועלת בשיבוש רק לאחר שמיירט משוגר. אפשר לצפות על סוללת כפ"ב באמצעות משקפת ממרחק בטוח, וברגע שמיירט משוגר פשוט להפעיל את אמצעי הל"א ולכוון אותו לקרון ההפעלה, בתקווה שזה יפריע לתקשורת...

ציטוט:
ואם היא פועלת לאורך זמן, ובכל פעם "מגנה"על מטח, איך היא נמנעת מגילוי? מתישהוא מישהו ישים לב שסוללה ד'-45 מאבדת תקשורת כל הזמן.

מפעילים שיבוש לכמה שניות מיד לאחר שמיירט משוגר (או כאשר מספר מיירטים משוגרים כנגד מטח רקטות), ואז מפסיקים את השיבוש ומחליפים עמדה.

ציטוט:
וכמובן, איך היא תפעל או בכלל תדע על תגובה פשוטה יחסית של הסוללה, כמו החלפת תדר?

באמת שאני לא יודע, אבל אני מניח שאמצעי ל"א פועלים על ספקטרום רחב של תדרים כדי לכסות כמה שיותר מהם - או לכל הפחות מדלג בין תדר לתדר ומפריע לו, ואם במקרה ההיפותטי שלנו לחוליה יש כזה אמצעי, מן הסתם זה בדיוק מה שהוא יהיה מתוכנן לעשות...

בכל מקרה, אמצעי שיבוש ול"א הם לא חדשים לצה"ל ולתעשיות הבטחוניות בארץ, כך שאני מניח שהאפשרות שיופעל כנגד כפ"ב אמצעי שיבוש עלתה בדעתם של המתכננים ברפאל, והם התחשבו בכך באיפיון - או לפחות כך אני מקווה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 20-03-2013 בשעה 21:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:17

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר