לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2013, 14:54
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
לוקהיד מרטין מפתחת מערכת זעירה ליירוט רקטות ופגזי מרגמה

בחברת לוקהיד מרטין השלימו לאחרונה עוד סדרה של ניסויים במערכת Extended Area Protection and Survivability (או EAPS) המיועדת ליירוט רקטות קצרות טווח ופגזי מרגמה.

המערכת נועדה לכוחות בשטח ואמורה לפעול נגד מטרות לטווחים של מספר קילומטרים (אם תרצו שכבה תחתונה מתחת לכיפת ברזל). הפיתוח אמור להיות מושלם סביב 2015. אולי משהו ששווה לבחון גם עבורנו ליישובי הגדר סביב עזה שלא ממש מכוסים על ידי כיפת ברזל. מחיר המיירט אגב אמור להיות פחות מ-20K דולר והוא זעיר במיוחד ואין לו ראש נפץ (הוא HIT TO KILL). גם נורתופ מפתחת פרויקט מקביל אבל הוא בעל ראש נפץ וכנראה גדול ויקר יותר.

על פי לוקהיד - נתוני הטיל המיירט הזעיר: less than 1 meter long, less than 50 millimeters in diameter and less than 3 kilograms mass at launch

מידע מאתר לוקהיד.
מידע מ-AW.
תמונה מתוך ניסוי במיירט של לוקהיד (מקור: לוקהיד מרטין)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 27-03-2013 בשעה 14:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-03-2013, 19:48
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לוקהיד מרטין מפתחת מערכת זעירה ליירוט רקטות ופגזי מרגמה"

הערות:
א. זו תוכנית מו"פ שחא אמורה להביא למערכת מבצעית. כלומר- רק בעוד שנים, אם בכלל, היא תהיה חלופה/השלמה לכיפת ברזל.
ציטוט:
This test is another milestone in a series of technically challenging events completed under the EAPS Integrated Demonstration Science and Technology program.

ב. לדעתי ההנחיה היא מכ"מית חצי-אקטיבית ולא בלייזר, אם כי זה לא נכתב בפירוש:
ציטוט:
he test closely replicated a tactical situation in which an enemy launches a mortar at an area protected by the MHTK intercept system. A radar successfully detected and tracked the threat in flight. The tactically configured MHTK interceptor launched vertically and flew a trajectory positioning it to detect energy from a ground illuminator reflected off the mortar target. Responding to the reflected energy, the MHTK interceptor maneuvered to fly very close to the target and gather data through its seeker as it passed the mortar in flight. Intercepting the target was not an objective of this flight test.

ג. מעניין מה הארכיטקטורה של המערכת. סוללת "כיפת ברזל" עולה כ-50 מיליון דולר שמהם עלות המיירטים היא חלק קטן; אני מניח שסוללה של EAPS תצטרך בערך אותו צוות להפעלה כמו "כיפת ברזל", וגם המכ"מ ומערכת המחשוב והבקרה דומה. האם יהיה טעם לפרוס סוללות "מיני-כיפת-ברזל" עם מכ"ם ומע' בקרת אש דומות וצוות דומה, בכמות של עשרות, אם עלותן היא 40 מיליון דולר (נניח)? לחה"א יש גדוד של "כיפת ברזל"; אני בספק אם אפילו צבא ארה"ב מעוניין בחטיבה של EAPS, בעלות של מיליארדי דולרים.
ישן 30-03-2013, 03:29
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
אני לא בטוח שזו תכנית מחקר,
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "היות וזו תוכנית מחקר ("מדגים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
היות וזו תוכנית מחקר ("מדגים טכנולוגי"), ייתכן ונבדקים מספר ערוצים: מע' בק"ש יקרה ומדויקת עם מיירט זול וטיפש, מע' בק"ש זולה עם מיירט חכם/חזק (ביות סופי/רש"ק/שניהם) וכו'.

אני לא בטוח שזו תכנית מחקר, לדעתי זהו הכיוון שבה צועדת לוקהייד מרטין, נורתרופ פנתה לערוץ שונה ולטיל שלהם יש רש"ק נפיץ. אני מניח שיעברו מספר שנים עד שיוחלט איזו מערכת טובה יותר.
המעניין במערכת הזו אלו המידות הקטנות של הטיל שקוטרו 40 מ"מ, ומעניין לדעת אם ניתן להתקין את הרב"ת שלו על פגז המקל"ר שגם הוא בקוטר 40 מ"מ. אולי ניתן להחליף את אנטנות המכ"מ שמותקנות ברב"ת, בחיישני לייזר וזה יאפשר לפגזי מקל"ר להתביית על כתם לייזר.
מה דעתך?
ישן 29-03-2013, 03:44
  kamty kamty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.13
מערכת שעושה רושם טוב.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לוקהיד מרטין מפתחת מערכת זעירה ליירוט רקטות ופגזי מרגמה"

אם היא זולה היא יכולה להשלים את כיפת ברזל בתנאים מסויימים. לפעמים כיפת ברזל מפספסת אז יש פה שכבת הגנה נמוכה יותר.
אני יכול לחשוב על אמצעי הגנה למטוסי קרב נגד טילי ק'א הגדולים יותר כגון פטריוט או S400 .
אבל בכללי אני חושש שנחזור על תיסמונת המזלטים. את האפליקציה של המזלטים אנחנו פיתחנו, אבל במקום להיות כמו נוקיה בפינלנד שנכנסה ראשונה לשוק וכבשה אותו להרבה שנים.אנחנו נרדמנו ומדינות אחרות עקפו אותנו.תראו את ארה'ב לדוגמה, כמה סוגי מזלטים יש להם גם מטוסים גם מסוקים גם מונעי מדחף גם סילוניים וכו'.
אני מתחיל לראות תחרות עולמית בתחום הזה ואני חושש שוב שנהיה שחקני משנה.
ישן 29-03-2013, 15:21
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

תמונות

נראה לי מקריאה של מספר מקורות שהמכ"מ "מאיר" את המטרה והטיל רוכב על הקרן שמוחזרת מהמטרה.

בתמונה מס'-1 נראה ראש הביות של הטיל שמותקנים בו אנטנות לקליטת קרני המכ"מ שחוזרים מהמטרה.

בתמונה מס'-2 נראה הטיל מוחזק ע"י אחד ה"הורים" וניתן להתייחס למידות הפיסיות שלו.

בתמונה מס'-3 נראה הטיל המתחרה של חברת NORTHROPלטיל טווח של 3-4 ק"מ, אורכו 70 ס"מ,

קוטר הטיל ללא הסנפירים כ-4 ס"מ ומשקלו 2.3 ק"ג.

הטיל מונע ע"י מנוע רקטי של חברת השוודית Nammo Tally שהינה יצרנית רקטות ה- LAW.

הניסוי שנערך לא נועד ליירט את הפצמ"ר אלא לחלוף בקירבתו וללקט מידע. ניסויי יירוט יערכו בהמשך.

במשגר שנראה בווידיאו שראלף העלה, ניתן להתקין כ-100 טילים.

אני לא חושב שהמערכת הזו יכולה להחליף את כיפת ברזל, אלא לספק הגנה לכוחות ניידים ונייחים שפרוסים בשטח.

קישור למאמר:
תמונה מס'-1: ניתן לראות ברב"ת של הטיל את אמטנות המכ"מ

תמונה מס'-2: הטיל בידי אחד מאנשי הפרוייקט

תמונה מס'-3: הטיל המתחרה של חברת NORTHROP
ישן 30-03-2013, 03:17
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בהחלט מסכים.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "האמת שעל הנייר זאת מערכת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
האמת שעל הנייר זאת מערכת מעניינת מאד. כפי שכתבתי קודם היא יכולה לשמש תוספת שכבה תחתונה מתחת לכיפת ברזל עבור יישובי עוטף עזה ואולי גם עבור כוחות לוחמים באזור הגבול (רק להיזכר במה בגשם הרקטות והפצמ"רים שהיו כאן בעמוד ענן על הכוחות שחנו ליד עזה וב-2006 על הכוחות שהתרכזו ליד גבול לבנון.

בהחלט מסכים, אבל אני חושב שלכל אחת מהמערכות יש זכות חיים בפני עצמה, כיפת ברזל נותנת הגנה בפני רקטות ומערכת ה-EAPS מגינה בעיקר מפגזי ארטילריה.
אבל בנוסף לזה המערכת יכולה להגן גם בפני טילי נ"ט. התקנת מערכות מסוג זה, כמו שנראה בסרטון, בצמוד לכוחות הטנקים שפרוסים לאורך הגבול, יכולים לספק הגנה לטנקים אלו, גם בפני טילי נ"ט וגם בפני פגזי ארטילריה.
ניתן גם להתקין את מארזי הטילים בנגמ"ש שינוע עם הכוחות ואילו המכ"מ יכול להשאר מכמה אחת מאחור על מנת שלא יפגע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר