לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2013, 10:24
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני רוצה שנדבר על הגברת כהן [יאיר מנתח את המצב בסטטוס מהמם]

"אני רוצה שנדבר על גברת כהן," אמרתי לצוות הנוירוכירוגי לפני כמה ימים.
הם השתתקו, מופתעים.
היינו באמצע ניתוח מוח רב מומחים שעסק, כרגיל, בנסיון לסגור את המפרצת באחד העורקים. על השולחן הארוך היתה פזורה חולה שהתקררה כבר מזמן, ועל המסך הגדול של המרדים הוקרן עוד טור אינסופי של מספרים וגרפים.
"מי זאת גברת כהן?" שאל מישהו מקצה השולחן.
"ריקי כהן מכפר שמריהו," הסברתי, "היא בת 37, מורה בבית ספר תיכון אנטרופוסופי מקיף ע"ש גאנקי. הבעל שלה עובד בחברת תקשורת במשרה... לא בכירה, והם מרוויחים ביחד קצת יותר מעשרים אלף שקל בחודש. נטו. כל אחד מהם. לא כולל דיבדנדים. יש להם דירת נופש בחדרה והם נוסעים פעם בשנתיים לחו"ל בטיול מאורגן של חודש חודשיים ופעמיים בשנה עושים שופניג בלונדון, אבל אין להם שום סיכוי לקבל תור בטווח של חודש לרופא עור להם או לאחד משלושת הילדים שלהם."
כמה חיוכים הפציעו מסביב.
"אנחנו עומדים פה," אמרתי, "יום אחרי יום, ומדברים על איזון לחץ תוך גולגלתי, אבל התפקיד שלנו הוא לא לאזן גרפים במסך של המרדים, אלא לעזור לגברת כהן."
"אנחנו צריכים לעזור לה," המשכתי, "מפני שהיא זאת שעוזרת לנו. בזכות אנשים כמו הגברת כהן בית החולים שלנו מתקיים. היא זאת שמייצגת את מטופל הביניים הישראלי - אנשים שקמים בבוקר, חוטפים אקזמה בשוק ימין, משלמים בטוח משלים, שאינם שייכים לשום רופא עור באופן קבוע אבל מחזיקים על גבם את כל קופ"ח הכללית. מה אנחנו עושים בשבילה? האם אנחנו זוכרים שאצלה אנחנו עובדים?"
החיוכים התחלפו במבטים מהורהרים.
הנוירוכירורג המתמחה הניח את המלקחיים על האונה הקדמית של המנותחת. הסגן שלי שהיה עסוק בקשירת עורקיק סורר שמט את הפינצטה. האחות הסטרילית שמה מרפקים על המגש ונעצה בי עיניים מעריצות. האחות המתרוצצת הסירה כפפות והתיישבה על כיסא במרכז החדר ומחאה כפיים בדיוק כמו ביום בו זכיתי בתחרות 'נוירוכירורג נולד' והועברתי מתפקיד מאייר העלון החודשי במערך הדוברות של ביה"ח הישר לראשות המחלקה.
"בוא. בוא והצטרף אלינו גם אתה אמרתי למרדים שעדיין היסס. כבה לרגע את המסך שלך עם כל חשיבותו. אני רוצה שנקיים ישיבה מיוחדת על גברת כהן," אמרתי להם, "שבה כל אחד מאתנו יציע איך אנחנו – כצוות חדר ניתוח – יכולים לעזור לה. אני רוצה שנבנה בשבילה תוכניות ונמליץ על משחות שיעזרו לה לגמור את האקזמה, שישפרו את איכות חייה, שיורידו את עוצמת הגרוד שלה ויתנו לה ללכת עם טייטס קצרים בחוף מונקו בלי להתבייש מהחברים שלה מנתיבות שבדיוק נופשים שם גם, שיאפשרו לה להרגיש שכספי קופה"ח שלה באמת עובדים בשבילה."

המסך הגדול נותר גלמוד, לא הוקרנו שום נתונים על טמפרטורות גוף קצב לב ולחץ דם, רק ישבנו ודיברנו. כולם הביאו מבית ידיעות אחרונות ניירות עם רעיונות ומחשבות והצעות. חלק הביאו עטים, סיגרים, כדורי סל ומשהו טוב לשתות. דיברנו על המכנסיים שלובשים הילדים של גברת כהן (ועל זה שאין מכפלת בקצה של הג'ינס שלה), דיברנו על טיב השירות שהיא מקבלת בכל פעם שהיא נכנסת למכבסה, על זה שהילדים שלה כבר לא בטוחים שהם רוצים לקבוע תור לתרבית ציפורניים במעבדה דרך כללית ללא הפסקה, על העובדה שמערכת מיזוג האוויר סביבה קורסת ומגבירה את הזעתה ושאין לה אפשרות לקנות כרטיס-משולב לפריז כולל סקי בשוויץ.
והמשכנו לדבר. על זה שגברת כהן יודעת שאם יפרצו לה הדיסקים בעמוד השדרה היא תצטרך להתלונן אצל שוטר לחוד על הפריצה ואצל טכנאי מחשבים לחוד על העניין של הדיסקים, על הצורך שלה בחיים או לפחות בקהילה, על כך שאין מספיק תחרותיות באגף קוסמטיקה וטיפולי עור טבעיים בסופרפארם, על זה שהיא מרגישה כמו מטומטמת מפני שכולם סביבה הולכים עם ביקיני ורק היא צריכה לחכות שבוע כדי להוריד שערות אצל הקוסמטיקאית שליד הפילאטיס.
דיברנו ודיברנו, והזמן עף.
הסתכלתי עליהם מהצד בזמן שהם דיברו. האנשים האלה, שכולם קוראים להם "צוות חדר הניתוח", אולי עובדי המדינה המותשים ביותר בסקטור, היו נלהבים, ואכפתיים, ובעיקר לא ציניים לגבי הרעיון של מבצע 'מומחה נולד' שהגתה ההנהלה. לכל אחד מהם היתה את הגברת כהן שלו – אמא, אחות, רעיה – אבל מעבר לזה, דווקא בגלל שהם רופאים ואחיות מקצועיים, הטובים בתחומם, הם יודעים שבלי הגברת כהן לא יתקיים פה ביה"ח.
רגע לפני שנכנס חג הקורבן התפזרנו, אבל קבענו להמשיך לדבר על הגברת כהן המונשמת מיד אחרי החג. מבחינתם ומבחינת הגברת כהן, אני מניח, זוהי זווית מרעננת של הסתכלות על הדברים. מבחינתי הגברת כהן עם דירת הנופש בחדרה היא הסיבה שבשבילה באתי לנוירוכירורגית.
מערכת הבריאות הישראלית – ובעצם כל מערכת בריאות - מבוססת על מעמד החולים עם האקזמה, על האדם שמתגרד ומורח וזלין. אם אתה מאפשר לו תנאי שיפשוף נורמלים ונותן לו להרגיש שהמחלקה הנוירוכירורגית עומדת מאחוריו גם כשהוא עושה שטויות כמו קניית דירת נופש בחדרה, הוא אולי יתעורר ויפרח והמדינה תפרח איתו.
אז נכון שזוהי תקופה קשה, ונכון גם שכדי לסגור גולגולת שפתוחה כבר למעלה מ-30 דקות בלי שיש לראש הצוות מושג מה צריך לעשות עם האנטומיה המשונה הזאת צריך לקחת גם החלטות קשות. אני אעשה את זה, כי אני לא מוכן שבמשמרת שלי נהפוך לשיפא או אלמוקאסד. אולי כל נוירוכירורג אומר זאת, אבל רק בגלל שזו האמת.
מצד שני, אם לא נשמור על גברת כהן שעל השולחן, הדופק שלה יעצר והמפרצת תגדל עוד יותר. גם זו האמת, וגם זה לא יקרה במשמרת שלי.
יכול להיות שההתחלה תהיה קשה, אבל עם הזמן האנשים שמחזיקים את כל חדר הנתוח על גבם יגלו שהם כבר לא הצוות שאליו תמיד הולכים בכל פעם שיש בעיה. הם יגלו שהם במרכז תשומת הלב, שהצרכים שלהם נמצאים במקום הראשון, שאפשר לשתות קפה באמצע ניתוח, אולי גם לאכול עוגה קטנה. שכולם מבינים שבלעדי סטטוס בפייסבוק אי אפשר לנהל אגף לנתוחי מוח בימינו.
והגברת כהן תגלה עוד משהו: שמרוב דיבורים שכחנו לה בתוך הגולגולת שתי מחטים, סכין קטנה 10 ס"מ חוט משי ואת הפנקס והעט שלי שבהם תמיד אני הוגה רעיונות של נוני.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 02-04-2013 בשעה 10:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2013, 11:12
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
איך אתה מעז?!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני רוצה שנדבר על הגברת כהן [יאיר מנתח את המצב בסטטוס מהמם]"

איך אתה מעז להיעלם לכ"כ הרבה זמן, תגיד לי? כמעט שהלכתי לפורום הסטוריה (או מה שלא יהיה שמו) ומשכתי אותך בכוח הנה חזרה, למרחבים היתומים של פורום "ספוקים וחשדות" ובנו הממזר ומוכה-הדימנציה, פורום "המדינאי" (AKA "פוליטיקה ואקטואליה")?
אתה יודע כמה שהיית חסר כאן, מאז שגל"ש גלש הרחק בחזרה אל חיק משפחתו בערבות ראשל"צ?

התגעגעתי לפוסטים המעולים שלך, ואני רואה שאפילו שישנת - לא שקטת על שמריך (אם כי כראוי, לא נתת להם לתפוח בפסח, כן?)... טוב שחזרת, חד ושנון כהרגלך

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 02-04-2013, 18:59
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הסאטירה כתובה היטב, אבל ההתנפלות על לפיד לא במקום.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני רוצה שנדבר על הגברת כהן [יאיר מנתח את המצב בסטטוס מהמם]"

א. לפיד התייחס למשכורת ברוטו של 20,000 ש"ח לזוג . לפי נתונים מ - 2011 (מאז לא הייתה השתוללות אינפלציוניות) - מדובר על עשירון 8. זוג בעל הכנסה נטו של כ - 15,500 ש"ח . לא בדיוק עשירים גדולים (אני מניח שבקרוב יהיו נתוני 2012) ללא ספק מעמד ביניים - אולי מעמד ביניים עליון, אבל עדיין מעמד ביניים.
ב. הזוג מגדל שלושה ילדים.
ג. נניח שהזוג הנ"ל מעוניין לרכוש דירה , בהנחה ואין להם ירושה, הם נאלצים לחסוך מהכנסתם הפנויה.
ד. אפשר לחיות לגדל 3 ילדים ב 10,000k ש"ח. נניח שאת שאר ההכנסה הם חוסכים והם מתכוונים לקנות דירה צנועה שעולה מיליון וחצי ש"ח , מחוץ לאזורי הביקוש בגוש דן.
ה. חישוב פשוט מראה שזה יקח להם 272 חודשים.
ו. כלומר 22 שנות עבודה וזה במקרה האופטימי מאוד.
ז. זה לא נראה לי קל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-04-2013, 13:05

סבורתני כי כל פוליטיקאי ובודאי ששר אוצר צריך ומסוגל לעמוד ב'התנפלות' כה קשה כהסתערותי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הסאטירה כתובה היטב, אבל ההתנפלות על לפיד לא במקום."

מספר הערות לגבי 'ריקי כהן'.

צורם לי השימוש הנראה בעיני כרדוד בפלטפורמת פייסבוק ע"י אדם הנושא באחד מ4-5 התפקידים המרכזיים בישראל. הבחירות תמו. לאיש יש מטלה חשובה ואחריות לא רק למצביעיו אלא גם לטייקונים [חבריו הטובים] וגם לשנואי נפשו. הצהרות של שר אוצר אינן בגדר טור של עיתונאי שנשכח כעבור יומיים. יש להן השלכות על המשק. הן מעוררות ציפיות לשנויים במסוי שנויים בשכר או במחיר מוצרים והן צריכות להיות מדודות ושקולות.

מכיר את הספור על אשכול שקיבל תפקיד שר האוצר ואמר ברדיו כי 'המשק צריך להפשיל שרוולים ולצאת לעבודה' ובכך זעזע את הבורסה? זו כוחה של מילת שר אוצר. חזקה יותר לעיתים מ0.01% ריבית של נגיד בנק.

גם אם נתעלם מכך ששר אוצר לא אמור להתנהל כנציג סקטוריאלי של מצביעיו וכשהוא עושה זאת הוא מאבד זכותו לבוא בטענות לחרדים כגפני - הרי שעולה מן הדברים ששר האוצר לא ממש מודע לצרכי ויכולות מצביעיו.

השכר הממוצע הינו סביב 9000 ברוטו. שכר חציוני הינו כ75% מהממוצע לפי נתוני עבר. שכר נשים נמוך בכ30% משכר גברים. לכן, שכר ברוטו של 20000 למשק בית הינו בגבול העליון של העשירון השמיני וכדאי מאוד ששר אוצר יתיחס ברצינות רבה יותר למספרים ולגליונות אקסל. הרבה יותר מנתק סולם השכר מטריד נתק רמת המחיה הנראית ללפיד כמייצגת ממוצע: נסיעה כל שנתיים לחו"ל ודירה מלאה בבעלות אדם בעל משפחה באמצע חייו ללא שותפות הבנק?

לא שזה רע או מחויב המציאות שלא לסוע לחו"ל או להמנע מלקחת משכנתא אבל אם מישהו פועל למען צבור מסויים כדאי שילמד מה צרכיו ויכולותיו של אותו ציבור. זה כבר לא אותו לפיד ידיד אריסון ווסאל של מוזס המוביל 'מרד עבדים' וגורר טרכטנברג+גרעון [שחוזר לנקודת המוצא שהותיר לנו המנטור הפוליטי של לפיד בעוזבו את מושכות השלטון לטובת עיסוקיו בביהמ"ש-. זהו לפיד אחר שעליו מוטלת חובת סגירת הגרעון ואחרת אבוי לכיסנו העתידי וכדאי לבחור הנחמד להבין באמת את מה שמוטל עליו ולחדול מהשוואות למשה רבנו ומסטטוסים מיותרים בפייסבוק.

אני, כמו שרוקי - סבור שהדרך הטובה ביותר של מר לפיד לעזור לי ולגברת כהן ולמר לוקלוק היא אם ינסה 'לא לעזור לנו'. לא לנו ולא לאיש. הורדת ההתערבות הממשלתית במשק, הורדת תמיכות מיותרות [ואני בהחלט מתכוון גם למתחם הקאמרי והאופרה בת"א ולמדשאות האוניברסיטאות, משלחות הרכש של משרד הבטחון בחו"ל ושפע של נציגויות מיותרות] ועידד תעסוקה ע"י הפחתת מיסים ומשיכת משקיעים.

את זה לא עושים ע"י פייסבוק או ע"י בניית ציפיות מיותרות אצל גברת כהן או כאלה שחושבים שנסיעה לחו"ל פעם בשנתיים אלו תנאי בסיס שמישהו חייב להם. שילמד שימוש באקסל. שיעזר באנשי מקצוע הקרובים למפלגתו או אליו וישיסייע לגברות כהן בלי רשימות ליריות על כוסות קפה ריקות.

אני כמובן סבור שזה בדיוק מה שעושים ברגעים אלו אנשי האוצר המכינים תוכנית קיצוץ נרחבת ומביטים בשר שלהם כמו בתוכנית 'יס מיניסטר'. אבל גם אני מסכים נוכח הגרעון וההאטה העולמית עם התוצאה המסתמנת לגבי תקציב השנה הבאה - אני לא חושב ששר אוצר יכול להרשות לעצמו תפקיד של נער שעשועים. קיבל עליו הבחור אחריות כבדה? שילמד את אחריותו ויוביל.

ישן 03-04-2013, 18:25
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "סבורתני כי כל פוליטיקאי ובודאי ששר אוצר צריך ומסוגל לעמוד ב'התנפלות' כה קשה כהסתערותי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
מספר הערות לגבי 'ריקי כהן'.

צורם לי השימוש הנראה בעיני כרדוד בפלטפורמת פייסבוק ע"י אדם הנושא באחד מ4-5 התפקידים המרכזיים בישראל. הבחירות תמו. לאיש יש מטלה חשובה ואחריות לא רק למצביעיו אלא גם לטייקונים [חבריו הטובים] וגם לשנואי נפשו. הצהרות של שר אוצר אינן בגדר טור של עיתונאי שנשכח כעבור יומיים. יש להן השלכות על המשק. הן מעוררות ציפיות לשנויים במסוי שנויים בשכר או במחיר מוצרים והן צריכות להיות מדודות ושקולות.

מעניין, אתה השני שאומר לי את זה. אני מבין למה שר האוצר צריך לחשוב פעמיים לפני שהוא כותב או אומר משהו, אני רק לא מבין למה הוא לא יכול להשתמש בפלטפורמה של פייסבוק? הפלטפורמה של ערוץ 2 יותר מכובדת?

מכיר את הספור על אשכול שקיבל תפקיד שר האוצר ואמר ברדיו כי 'המשק צריך להפשיל שרוולים ולצאת לעבודה' ובכך זעזע את הבורסה? זו כוחה של מילת שר אוצר. חזקה יותר לעיתים מ0.01% ריבית של נגיד בנק.

עכשיו מכיר

גם אם נתעלם מכך ששר אוצר לא אמור להתנהל כנציג סקטוריאלי של מצביעיו וכשהוא עושה זאת הוא מאבד זכותו לבוא בטענות לחרדים כגפני - הרי שעולה מן הדברים ששר האוצר לא ממש מודע לצרכי ויכולות מצביעיו.

השכר הממוצע הינו סביב 9000 ברוטו. שכר חציוני הינו כ75% מהממוצע לפי נתוני עבר. שכר נשים נמוך בכ30% משכר גברים. לכן, שכר ברוטו של 20000 למשק בית הינו בגבול העליון של העשירון השמיני וכדאי מאוד ששר אוצר יתיחס ברצינות רבה יותר למספרים ולגליונות אקסל. הרבה יותר מנתק סולם השכר מטריד נתק רמת המחיה הנראית ללפיד כמייצגת ממוצע: נסיעה כל שנתיים לחו"ל ודירה מלאה בבעלות אדם בעל משפחה באמצע חייו ללא שותפות הבנק?

לא הבנת את הטענה, הטענה היא שזהו שכר המייצג הרבה מעל הממוצע ולמרות זאת לא מאפשר לקנות דירה וכו'

לא שזה רע או מחויב המציאות שלא לסוע לחו"ל או להמנע מלקחת משכנתא אבל אם מישהו פועל למען צבור מסויים כדאי שילמד מה צרכיו ויכולותיו של אותו ציבור. זה כבר לא אותו לפיד ידיד אריסון ווסאל של מוזס המוביל 'מרד עבדים' וגורר טרכטנברג+גרעון [שחוזר לנקודת המוצא שהותיר לנו המנטור הפוליטי של לפיד בעוזבו את מושכות השלטון לטובת עיסוקיו בביהמ"ש-. זהו לפיד אחר שעליו מוטלת חובת סגירת הגרעון ואחרת אבוי לכיסנו העתידי וכדאי לבחור הנחמד להבין באמת את מה שמוטל עליו ולחדול מהשוואות למשה רבנו ומסטטוסים מיותרים בפייסבוק.

אני, כמו שרוקי - סבור שהדרך הטובה ביותר של מר לפיד לעזור לי ולגברת כהן ולמר לוקלוק היא אם ינסה 'לא לעזור לנו'. לא לנו ולא לאיש. הורדת ההתערבות הממשלתית במשק, הורדת תמיכות מיותרות [ואני בהחלט מתכוון גם למתחם הקאמרי והאופרה בת"א ולמדשאות האוניברסיטאות, משלחות הרכש של משרד הבטחון בחו"ל ושפע של נציגויות מיותרות] ועידד תעסוקה ע"י הפחתת מיסים ומשיכת משקיעים.

טוב, הוא לא אמר איך הוא יעזור לגברת כהן מחדרה. הורדת תמיכות היא בהחלט דרך..

את זה לא עושים ע"י פייסבוק או ע"י בניית ציפיות מיותרות אצל גברת כהן או כאלה שחושבים שנסיעה לחו"ל פעם בשנתיים אלו תנאי בסיס שמישהו חייב להם. שילמד שימוש באקסל. שיעזר באנשי מקצוע הקרובים למפלגתו או אליו וישיסייע לגברות כהן בלי רשימות ליריות על כוסות קפה ריקות.

אתה זוכר שמדובר ביאיר לפיד? לימודים זה לא מה שהוא מביא איתו לממשלה, מצד שני הבנתי שהוא מתכנן רפורמה בבנק ישראג'ל.

אני כמובן סבור שזה בדיוק מה שעושים ברגעים אלו אנשי האוצר המכינים תוכנית קיצוץ נרחבת ומביטים בשר שלהם כמו בתוכנית 'יס מיניסטר'. אבל גם אני מסכים נוכח הגרעון וההאטה העולמית עם התוצאה המסתמנת לגבי תקציב השנה הבאה - אני לא חושב ששר אוצר יכול להרשות לעצמו תפקיד של נער שעשועים. קיבל עליו הבחור אחריות כבדה? שילמד את אחריותו ויוביל.

ראה הערה קודמת

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-04-2013, 21:13

אני חושב שהפורום הראוי להעברת הודעות לאומה ע"י שרי בטחון/חוץ/אוצר ורוה"מ הוא 'פרש'
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אז ככה"

בהעדר נכונות של האדמינים לפרסם הודעות אלו ללא תשלום - אני נאלץ לחזור ולהעדיף את השיטה הישנה של 'מסיבות עיתונאים' בהן שר אמור גם לשאת הצהרה רשמית עם מסר ברור, להשאל שאלות ולתת תשובות ולא לסנן גולשים, לקמבן לייקים ולהעביר דאחקות כמו נערה בת 15 [תיקי כ"ץ מרעננה, ממוצע ציונים של 87, שכר עבודת קיץ במקדונלד של 6500 ₪ לחודש, נוסעת לקלאב מד פעמיים בשנה וקונה תיקי בי"ס רק בזארה אבל אין לה כסף כדי לתכנן קולקציה לנשף סוף השנה לה ולאחיה הקטן ואני רוצה שאנו באוצר, נשב ונחשוב כיצד ניתן לסייע לה].

החובבנות השתלטה על חיינו. זה לא אומר שצריך לתת לה 'לייק'

ישן 05-04-2013, 14:01

קשה לי להסביר במעט מילים וללא גימיקים למה 'ניו ג'ורנליזם' 'הנראטיב של האחר'
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "במסיבת עיתונאים כל אחד יכול לשאול שאלות? אין סינון?"

'פוליטיקה חדשה המדברת אל העם בפייסבוק' [ומוחקת שאלות קשות מדי] - עלולים לגרום לאיבוד יתרונות שהיו ל'מסיבת העיתונאים השמרנית' בה נשאלו מספר שאלות ממוקדות שלא טבעו באלף שאלות סרק וקריאות הערצה של נערים וניתנו תשובות ללא שהות לתעלולי לשון ע"י הפוליטיקאי שבמוקד.

לאטמה כהרגלם עשו זאת טוב ממני בדקה ה04:35

http://www.youtube.com/watch?featur...d&v=WYRK__o60wE

כזה אני, שמרן. מעדיף אקדמיה עם מחקר מבוסס עובדות ולא משאלות לב, עיתונאים המחפשים תחקיר טוב יותר מאשר קשרים טובים, מבנה של פרלמנט דו מפלגתי עם התקדמות איטית בהררכיה הפוליטית עד לתפקידי ח"כ ושר, אנשי צבא שלא מתקדמים דרך כתבות סופשבוע וגם אנשי ציבור שכותבים מאמר מערכת מדוד פה ושם ומעמידים עצמם לראיון אמיתי פה ושם או למסיבת עיתונאים נוקבת ולא יוצרים מראית עין של עממיות דרך הפייסבוק. זה נכון אגב גם לבנט, נתניהו ושאר משתמשי פייסבוק שבכנסת אבל אין ספק שלפיד עושה זאת יותר מכולם.

ועל מנת שלא להתעלם מ'נראטיב של האחר' ומתפיסת 'האמת היחסית' אוסיף זה לא אומר שהשמרנות שלי 'צודקת' - זה רק אומר שזו תחושתי.
ישן 02-04-2013, 20:35
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

שתי הערות על הסטטוס של יאיר לפיד (לפני שאני מרחיב):
א. אני מסכים איתו
ב. יש בפייסבוק חבורה דיי רעשנית שלפיד לא אישר להם לעשן ג'ויינט ומאז הם נורא כועסים עליו, ynet הצטרפו לחגיגה ונתנו פרשנות מאוד משובשת לדבריו.

אז הרשו לי להציג איך אני רואה את מה שאמר לפיד, אולי אני טועה, אבל בהחלט מרגיש שיש לי את הזכות לפרשן את דבריו אחרי שנראה שכל אדם שני כבר עשה את זה בדרך שלו:

נתחיל במה שהוא לא אמר, הוא לא אמר "אלו הם האנשים שצריך לדאוג להם, ושכל האחרים יסתדרו בעצמם", גם המעמד הנמוך הוא בעייתי, אבל אולי הבעיה היא שעד היום בקום לנסות להעלות אותו כל הממשלות ביזבזו מיליארדים על להשאיר אותם באותו מעמד רק שיהיה להם טיפה יותר נוח (שחס וחלילה לא ירצו לשפר את מעמדם), צריך לעזור למי שלא יכול, אבל אסור להפוך את העזרה למהות הקיום של אדם, צריך לעודד את מי שיכול לצאת ולעבוד (גם במחיר שאדם שמקבל משכורת ימשיך להנות ממהטבות שהגיעו לו, רק שיתחיל גם לשלם מס)

אבל הוא לא דיבר על המעמד הנמוך הפעם, הוא דווקא בא בגישה הפוכה - בוא ניקח משפחה שמצבה הכלכלי אמור להיות טוב - שני ההורים אקדמאיים, לא מחפשים שהמדינה תכלכל אותם, שניהם עובדים שעות רבות ביום ומרוויחים את כספם בזכות ולא בחסד: ועכשיו בואו ננסה להבין למה המשפחה הזאת, שאין ויכוח על זה שמגיע להם להתקיים בכבוד - מגיעים בסוף החודש למצב שהם בסדר - אבל לא יותר מזה, הם לא מצליחים לנתב את העבודה הקשה שלהם לחיסכון רציני, לקניית דירה או לפינוקים (לא מבין למה המצפים מאנשים להתבייש בזה שהם רוצים גם להנות מהכסף שהם עבדו קשה מאוד כדי להרוויח אותו).

הוא לא מדבר על משפחה שמוכנה לגור רק בצפון תל אביב, הוא לא מדבר על משפחה שאחד ההורים רוצה "להגשים חלום להיות צייר אימפרסיוניסטי" או סתם רוצה להישאר בבית ולגרבץ כל היום, הוא לא מדבר על משפחה שמביאה הרבה יותר ילדים לעולם ממה שהם מסוגלים לכלכל, הוא לא מדבר על משפחה שבה יש בעיות מיוחדות שמונעות ממנה להרוויח את המקסימום - הוא מדבר על משפחה שעקרונית המדינה לא יכולה לבוא ולהגיד לה:"מה אתם בוכים? תעשו א' ב' ג' ויהיה לכם יותר טוב".

ופה בעצם יש חידוש מעוד מרענן בגישה של לפיד - בואו ניקח את המשפחה האולטמטיבית - ונראה מה אנחנו כמדינה עושים לא נכון ואיך אנחנו יכולים לקחת את המשפחה האידאילית ולהראות איפה אנחנו צריכים לשפר כדי שהמשפחה הזאת תרגיש שיש הקבלה בין כמות המאמץ שהם משקיעים כדי להתקיים בכבוד לבין התמורה שהם מקבלים על כך.

ישן 04-04-2013, 21:46
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "או שהוא לא מעוניין להיות פוליטיקאי גרוע"

אני מעדיף שהוא יוותר על על הניסיונות להשאיר רושם שהוא עובד קשה, ויתעסק רק בעבודה קשה. ממש לא מעניין אותי הרושם, כי זה משהו סובייקטיבי. עלייך זה עושה רושם טוב ועליי לא. אז מה הוא עשה בזה בעצם?

מבחינת רושם ששרים משאירים על הציבור זה מאוד פשוט. בתחילת הקדנציה הם מגדירים יעדים. בסוף הקדנציה הם אומרים מה השיגו ושיש בעצם יעדים שעדיין לא הושגו ודרושה להם עוד קדנציה בשביל זה. אם בסוף הקדנציה יאיר אכן יצליח להשיג מספיק יעדים בשביל להצדיק קדנציה נוספת, יהיה לי אינטרס לבחור בו כדי שימשיך בפועלו אפילו שאף פעם לא נימנתי בין אוהדיו. ולא אכפת לי מהסיפורים הדביליים על ריקי בפייסבוק, כי זה לא נכנס בהגדרה של "עדכון שוטף" כמו שאתה מתיימר לקרוא לזה.
ישן 08-04-2013, 07:25
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
ניסו את זה. זה לא עובד...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני מעדיף שהוא יוותר על על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
אני מעדיף שהוא יוותר על על הניסיונות להשאיר רושם שהוא עובד קשה, ויתעסק רק בעבודה קשה. ממש לא מעניין אותי הרושם, כי זה משהו סובייקטיבי. עלייך זה עושה רושם טוב ועליי לא. אז מה הוא עשה בזה בעצם?

הממשלה היוצאת עשתה עבודה מעולה בהרבה תחומים - אבל ביום הבחירות כוסחה קשות.
למה?

כי הם לא הבינו שאת התעמולה עושים 4 שנים.
אז האופוזיציה עשתה תעמולה 4 שנים - והחלישה אותם מאוד,
והם נזכרו להתחיל בתעמולה חודשיים לפני הבחירות - ואז התעמולה זכתה להתעלמות.

המסקנה היא - שגם הקואליציה צריכה כל הזמן לדבר על הבעיות ועל הפתרונות,
אחרת "זמן המסך" עובר רק לאופוזיציה - והממשלה משתקפת כאטומה.
ולעומת העיתונות שתמיד תמצא דרך לקצץ ולעוות לך את הראיון כדי להוציא אותך אידיוט,
כולם יכולים להיכנס לפייסבוק ולראות את הסטטוס בעצמם.
ישן 04-04-2013, 14:05
  jefferson82 jefferson82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.11
בתכלס יאיר צודק

אם ריקי וריקו כהן מרוויחים יחד 20 אלף, שאחרי מיסים זה 13 אלף, יוצא להם להוציא על משכנתא 2000, על מכוניות ודלק עוד 2000, על מוצרי יסוד למשפחה עם 3 ילדים וחינוך עוד 5000 לחודש, על כל מיני שונות עוד אלף אלפיים... נשאר להם בערך אלף-אלפיים בממוצע, בחודש רע גם נכנסים למינוס.

ומה הם כבר יכולים לעשות כדי להתקדם ?? מקצוע הם כבר למדו, הם עובדים 50 שעות בשבוע. הם רצים במקום, לא מדובר באנשים שפיצצו את הכסף שלהם על מועדוני חשפנות ושייט תענוגות, מה שקורה להם זה לא עונש על התנהלות לא אחראית.

לאנשים כאלה, שעשו הכל כמו שצריך ועדיין נאבקים לשרוד אין למדינה מה להגיד, מה היא תגיד למי שנמצא מתחת? תלמד מקצוע? תשקיע עוד? תעבוד יותר קשה? הוא יודע ששום דבר לא מספיק במדינה הזאת אם אתה לא מוכר סמים או את גופך. אם המדינה לא יכולה להבטיח לאזרח שאם יעבוד קשה ויתאמץ הוא יגיע לאנשהו עדיף כבר לסגור את הבסטה.

נערך לאחרונה ע"י jefferson82 בתאריך 04-04-2013 בשעה 14:14.
ישן 08-04-2013, 22:39
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

ישראלה, כמעט הצליח לך.
כמעט והתפתתי להאמין שיש לך את אותה יכולת כתיבה מופלאה שיש לשר האוצר שלנו. בכל זאת, פוסט רהוט, מנוסח היטב וקולח, עם לא מעט הומור. ממש הרגשתי לרגע כמו ב"7 ימים".

אבל... אז שמתי לב שאין בטקסט שלך את הדברים הקטנים, שהם ורק הם מאפיינים כתיבה של גאון וחתיך.
למשל, לא סיפרת בדיחה על הבלש המהולל שרלוק הולמס ועוזרו ד"ר מוריארטי, לא כללת תרגום מרגש משייקספיר, כמו "רומאים, האדמה אני את האוזניים שלכם", ואפילו לא רמזת לשליטתך ברזי תורתו של הפילוסוף היווני קלאסי דמיקולוס.

http://www.baking.co.il

ישן 10-04-2013, 12:16

אני מתנצל על אי העמידה בסטנדרטים של יאיר ובר אילן ואנסה לתקן:
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "ישראלה, כמעט הצליח לך. כמעט..."

"אני רוצה שנדבר על גברת כהן," אמרתי לצוות הבואינג לפני כמה ימים.

הם השתתקו, מופתעים.
היינו באמצע טיסה טרנסאטלנטית שעסקה, כרגיל, בנסיון להביא 450 נוסעים מבן גוריון לג'י אפ קנדי. הרגשתי על הסוס כמו דון קישוט על דולציאנה. על המרווח שבין כסא הקברניט לכסא מהנדס הטיסה שנותר עימנו כשריד להסכמי עבודה ישנים היו פזורות מפות עם כל מיני קווים ודיווחי מזג אוויר ועל לוח המחוונים הארוך היו פזורים נתוני מצב מנועד בטור אינסופי של מספרים וגרפים.
"מי זאת גברת כהן?" שאל מישהו מקצה התא שנדמה לי שמכונה 'טייס המשנה'.
"ריקי כהן מכסא 397 מצד ימין במחלקת עסקים, זאת שיושבת תמיד ליד שרלוק הולמס הבלש כשעוזרו הנאמן מוריארטי לא מגיע" הסברתי, זאת שמצטטת תמיד את הפילוסוף היווני וממציאו של המברג רון מיברג, "היא בת 37, מורה בבית ספר תיכון אנטרופוסופי מקיף ע"ש גאנקי. הבעל שלה עובד בחברת תקשורת במשרה... לא בכירה, והם מרוויחים ביחד קצת יותר מעשרים אלף שקל בחודש. נטו. כל אחד מהם. לא כולל דיבדנדים. יש להם דירת נופש בחדרה והם נוסעים פעם בשנתיים לחו"ל בטיול מאורגן של חודש חודשיים ופעמיים בשנה עושים שופניג בלונדון שבבלגיה, אבל אין להם שום סיכוי לקבל כרטיס חינם לאחד משלושת הילדים שלהם."
כמה חיוכים הפציעו מסביב.
"אנחנו עומדים פה," אמרתי, "יום אחרי יום, ומדברים על כיווני טיסה, כמויות דלק וזויות נחיתה, אבל התפקיד שלנו הוא לא לאזן כנפיים של גוש מתכת מתודלק, אלא לעזור לגברת כהן."
"אנחנו צריכים לעזור לה," המשכתי, "מפני שהיא זאת שעוזרת לנו. בזכות אנשים כמו הגברת כהן חברת התעופה שלנו מתקיימת. היא זאת שמייצגת את נוסע הביניים הישראלי - אנשים שקמים בבוקר, קונים כרטיס מאל על כדי לטוס לאנגליה בשביל לשמוע את מולייר במקור באנגלית שייקספרית, אנשים שאינם שייכים לשום סוכן נסיעות באופן קבוע אבל מחזיקים על גבם את כל רשות שדות התעופה. מה אנחנו עושים בשבילה? האם אנחנו זוכרים שאצלה אנחנו עובדים?"
החיוכים התחלפו במבטים מהורהרים.
טייס המשנה הניח את המוט הזה שנמצא לו בין הרגליים שראיתי פעם בלונה פארק והדיילת הראשית שמטה את המגש. מהנדס הטייס שבין כה אין לו מה לעשות התיישב במרכז התא ומחא כפיים בדיוק כמו ביום בו זכיתי במספר הגבוה ביותר של לייקים בתחרות 'קברניט נולד' והועברתי מתפקיד מאייר העלון החודשי במערך הדוברות של חברת התעופה הישר לכסא הקפטן.
"בוא. בוא והצטרף אלינו גם אתה אמרתי לפקח שעדיין היסס בקולו בקשר והתעקש לומר דברים לא ברורים על איבוד גובה ועל טיסה של לופטאנזה שעומדת להתנגש בנו. כבה לרגע את המסך שלך עם כל חשיבותו. אני רוצה שנקיים ישיבה מיוחדת על גברת כהן," אמרתי להם, "שבה כל אחד מאתנו יציע איך אנחנו – כצוות של בואינג – יכולים לעזור לה. אני רוצה שנבנה בשבילה תוכניות ונמליץ על שנויים במבנה הכסא שיעזרו לה למתוח את הרגליים, שישפרו את איכות חייה, שיורידו את משך הזמן מרגע בו היא מרימה ידה ועד שהדיילת מגיעה אליה עם מיץ תפוזים קר. כמו שאמר שופט בית המשפט הפדרלי בן יצחק - חופש הדיבור מסתיים ברגע שאדם מבקש ממישהו אש באולם קולנוע הומה. אני זוכר שכשאבא שלי טס עימי הוא תמיד היה מעכב את הדיילת עם עגלת האוכל לפני שהגיעה לגברת כהן והיא תמיד נשארה רעבה והוא היה רק אחד מארבעת האבות. עד שפעם אחת שאלתי אות - 'אבא, למה?' והוא הצביע על התסרוקת שלה וענה: כדי שיהיה לך מה לתקן.

המסך הגדול נותר גלמוד, לא הוקרנו שום נתונים על טמפרטורות תא הנוסעים לחץ שמן ולחץ ברומטרים, רק ישבנו ודיברנו. כולם הביאו מבית ידיעות אחרונות ניירות עם רעיונות ומחשבות והצעות. חלק הביאו וויסקי, סיגרים ותמונות של עופר שלח ורביב דרוקר. דיברנו על כיוון מיזוג האוויר שמעל ראשה של גברת כהן, דיברנו על טיב השירות שהיא מקבלת בכל פעם שהיא נכנסת לתור בבדיקה הבטחונית, על זה שהילדים שלה כבר לא בטוחים שהם רוצים לטוס בחברה ישראלית ועל העובדה שאין לה אפשרות לקנות כרטיס-משולב לפריז כולל סקי בשוויץ ולצבור נקודות שיספיקו לה לכרטיס חד כייוני לארגנטינה.
דיברנו ודיברנו, והזמן להבדיל מהמטוס - עף.
הסתכלתי עליהם מהצד בזמן שהם דיברו. האנשים האלה, שכולם קוראים להם "צוות המטוס", אולי עובדי אל על המותשים ביותר בסקטור, היו נלהבים, ואכפתיים, ובעיקר לא ציניים כפי שהיו לגבי הרעיון של מבצע 'קברניט נולד' שהגתה ההנהלה. לכל אחד מהם היתה את הגברת כהן שלו – אמא, אחות, רעיה – אבל מעבר לזה, דווקא בגלל שהם טייסים ודיילים מקצועיים, הטובים בתחומם, הם יודעים שבלי הגברת כהן לא תתקיים פה חברת התעופה.
רגע לפני שנכנס בנו מסוק משטרה קטן - התפזרנו, אבל קבענו להמשיך לדבר על הגברת כהן מיד אחרי המכס. מבחינתם ומבחינת הגברת כהן, אני מניח, זוהי זווית מרעננת של הסתכלות על הדברים. מבחינתי הגברת כהן עם הכסא הקבוע במחלקת עסקים ועם דירת הנופש בחדרה היא הסיבה שבשבילה באתי לאל על.
אז נכון שזוהי תקופה קשה, ונכון גם שכדי להנחית מטוס שטס מעל קובה על טייס אוטומטי ומאבד גובה כבר למעלה מ-30 דקות בלי שיש לראש הצוות מושג מה צריך לעשות עם הכפתורים המשונים הללו צריך לקחת גם החלטות קשות. אני אעשה את זה, כי אני לא מוכן שבמשמרת שלי נהפוך לארקיע. אולי כל קברניט באל על אומר זאת, אבל רק בגלל שזו האמת.
מצד שני, אם לא נשמור על גברת כהן שעל הכסא, הריפוד של הכסא שלה יפרם וגם הקפה שלה יתקרר עוד יותר. גם זו האמת, וגם זה לא יקרה במשמרת שלי.
יכול להיות שההתחלה תהיה קשה, אבל עם הזמן האנשים שמחזיקים את כל המטוס על גבם יגלו שהם כבר לא הצוות שאליו תמיד הולכים בכל פעם שיש בעיה. הם יגלו שהם במרכז תשומת הלב, שהצרכים שלהם נמצאים במקום הראשון, שאפשר לדפוק שינה קולקטיווית באמצע טרנסאלנטית, אולי גם לשתות וויסקי קטן. שכולם מבינים שבלעדי סטטוס בפייסבוק אי אפשר לנהל מטוס נוסעים בימינו.
והגברת כהן תגלה עוד משהו: שמרוב דיבורים שכחנו להוריד אותה בג'י אף קנדי והצנחנו אותה מעל ג'ונגל ברזילאי, שאת המזוודה שלה מצאה סירה של משמר החופים כשהיא צפה בים ושהיא לקחה בטעות את הפנקס והעט שלי שבהם תמיד אני הוגה רעיונות של נוני ובו היה כתוב השיר האחרון שהגיתי לשיבה הבאה של הקבינט הבטחוני:

'כמו סנצ'ו פאנצ'ו שרוכב על דוליצאנה
כמו שהיאנקים יסדו את אינידאנה
כמו מישל שרוכבת על אובאמה
כך גם אני דוהר רק לא יודע למה
כמאמן של ג'ודו שנהיה פתאום לח"כ
כמו מישהו שנהיה מיניסטר למרות שרק צחק
כך אני תקוע במשרד הזה
עם לוח כפל ומיגרנה וגם לחץ בחזה
בלי עורך ובלי מגיה ובלי נוני שיגיד
בלי פטור ממתמטיקה או מפגישה עם הנגיד
שועט כמו עייר על הדשא בגינה של בר אילן
רק בלי קשרים עם האינפלציה ובלי עזרה מהדיקן
ואין איך למרוח ואין איך לברוח
אפילו לטייסון כבר לא נשאר בי כח
ואלף גרופיות שכל היום עושות לי לייק
ומשאירות אותי עם התקציב והחשכ"ל והברדק
חשבתי לעשות חיים בג'וב של שר כמו סטאס
פתאום נתקעתי בפוזיציה של ספיר פנחס...
תציל אותי יא אולמרט ותן לי עצה מוצלחת
שלא אחטוף פתאום מבטא וגם קרחת

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 10-04-2013 בשעה 12:29.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:52

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר