לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2013, 08:19
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "..."

שאתה נותן הרשאות למישהו (גם ב SSO) - ואז עם ה credentials שלו הוא יכול להיכנס, כשהוא מיוזמתו נכנס עם ה credentials שלו - זה משהו אחד. כשמערכת ההפעלה שלך שולחת את שם המשתמש והסיסמא שלך בצורה אוטומטית למחשב אחר, רק כי ניסית להתחבר אליו, מבלי לשאול אותך ומבלי שאתם חברים באותה קבוצת אמון (למשל - דומיין) - אני רואה בכך בעיית אבטחה.

אם לא ברור לך למה - דמיין את הסנריו הבא: אני מקים אתר שנראה כמו אתר של בנק. במחשב שלך יש את שם המשתמש והסיסמא לניהול חשבון הבנק שלך. אתה נכנס לאתר שלי - שאולי קשור לבנק המקורי שלך - ואולי לא (אף אחד לא שאל אותך, ואני לא הצגתי שום credential / תעודה שמאפשר למחשב שלך לדעת שאנחנו קשורים...) - והמחשב שלך שולח את שם המשתמש והסיסמא של הבנק שלך - אלי - רק כי ביקשתי. מה אתה אומר?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2013, 14:54
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "תמיד אפשר לסמוך עלייך, פסטן,..."

לא, זה לא אומר שהסיסמה מוצפנת בצורה בלתי הפיכה...
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc783557(v=ws.10).aspx

מה-גם שאם אני מאפשר למשתמש קולולו ממחשב בלהבלהבלה גישה לשירותים שלי, האם זה אומר שלא ניתן להקים מחשב בלהבלהבלה אחר עם משתמש קולולו שייגש לאותו משאב?

כשאני מכניס את הסיסמה של המשתמש מהמחשב המרוחק (בלי קשר לשם שלו) זה אומר שאני מודע לקיומו, כי אני יוצר אותו שם ואותה סיסמה (במיוחד אם היא ארוכה, מתוסבכת וכל מרעין בישין)

ושוב, איך זו בעיית אבטחה? הרי עדיין הוא יכול לנסות לגשת ל c$ (או לshare לינוקסי עם root) והאבטחה היא עדיין ברמה של הסיסמה... שוב - לא אומר מה טוב יותר, אבל זה בוודאי לא נורא כמו שאתה מצייר את זה.

לגבי מה נוח יותר - זה כבר משהו סובייקטיבי יותר.

ישן 03-06-2013, 18:52

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "לא, זה לא אומר שהסיסמה מוצפנת..."

רפרפתי על הקישור ולא ראיתי משם כיצד מאוחסנות הסיסמאות. למעשה, הייתי אומר שתוכן המאמר עוסק ב"מה קורה אחרי הזדהות מוצלחת", בעוד אני מדבר על ההזדהות הראשונית מול מחשב מרוחק...

אם סיסמאות מאוחסנות בצורה לא מוצפנת (או מוצפנת הפיכה, כאשר מפתח הפענוח שמור מקומית), משתמש מקומי יכול להגיע אליה, על פניו. אם הן כן מוצפנות בצורה בלתי הפיכה, קשה לי לראות איך משתמשים ב cleartext שלהן כדי להיות חלק מה HMAC (כי מאיפה משיגים את ה clear אם היוזר לא מקליד אותו, והוא לא, כאמור). אופציה אחרת תהיה להשתמש בתוצאת hash חד כיווני כלשהו בתור הבסיס ל HMAC, אבל זה אומר שעדיין משתמשים באותו אלגוריתם hash חד כיווני מאז שזה קיים (ימי NT4 פחות או יותר?)

ישן 03-06-2013, 20:56
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "רפרפתי על הקישור ולא ראיתי..."

בגדול (בעבודה מול דומיין, אני מניח שזה זהה לעבודה בתחנות עבודה) ההזדהות היא מול שרת (או מי שמאשר לך להזדהות, במקרה הזה - התחנה עצמה) ואז אתה מקבל access token, מן hash שמכיל את כל ההרשאות שלך, הוא לא אמור לכלול את הסיסמה (כי זה יהיה דבילי)
זו ההגדרה לפי מייקרוסופט
Access token

A data structure containing the SID for a security principal, SIDs for the groups that the security principal belongs to, and a list of the security principal’s rights on the local computer. An access token is created for every security principal that logs on locally at the computer or remotely through a network connection. Each process has a primary access token that it inherits by default from its creating process. The access token provides a security context for the security principal’s actions on the computer. It also provides a security context for any application threads that act on the security principal’s behalf.

וסה"ך, זה התיאור של איך דברים עובדים, בקצרה ( כי המסמך ארוך) דברים שיעיינו אותך:

When a user logs on, an access token is created. The access token contains key security-related information, including the user’s SID, the SIDs of the groups to which the user belongs, and other information about the user’s security context. This access token is then attached to every process that the user runs during that logon session.

והדבר היחידי שנראה כאילו הוא קשור לסיסמה:
Security context

Information that describes a particular security principal’s identity and capabilities on a computer. In Windows XP Professional, all users in an organization exist in a specific security context that is redefined every time they log on

יותר מידע על תהליך ההתחברות עצמו (ללא קשר להעברת הטוקן למחשים אחרים, כולל יותר פירוט על access tokens ופרוטוקולי התחברות שונים
http://technet.microsoft.com/en-us/...y/bb457114.aspx

ומשהו מעניין שמצאתי (לפותח האשכול האמת) - עושה רושם שאנחנו מדברים על workgroup שלמעשה זה שונה לחלוטין מ homegroup
http://www.sevenforums.com/network-...e-accounts.html

אישית מאז שהתקנתי חלונות 8 באמת לא התעסקתי עם זה (וחיברתי את הDVD שלנו והטלוויזיה ל homegroup וזה פשוט עבד, אבל השיתוף הוא לא למשתמש מסויים בתצורה הזו אלא לכול מי שחבר ב homegroup והוזנה לו הסיסמה שלו/ה, אז אני לא בטוח מה התצורה העדיפה עלייך - תצטרך לחשוב (או לשאול שאלות מנחות לפי הצרכים שלך)

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 03-06-2013 בשעה 20:58. סיבה: בשביל עימוד - מחליף תגיות code ל left
ישן 04-06-2013, 09:19
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "למה אתה מניח שעבודה מול..."

בגלל ש ntlm/ntlm2 משמש אותך להזדהות מול workgroup בדיוק כפי שהוא משמש אותך להזדהות מול דומיין...
אם זה לא זהה אז זה אמור להיות מאוד דומה, המקום היחידי שהסיסמה נשמרת ב reversable encription זה אם אתה מפעיל/משתמש ב cached logon שדי מיותר בסביבה שאינה דומיינית.

עד עכשיו לא דיברנו על האופן בו הסיסמה מאוחסנת במחשב, מלכתחילה הטענה שלך הייתה ש(ואני לא מצטט אבל זה די קרוב למה שאמרת) באבטחה המיוחדת של חלונות המחשב מעביר את השם והסיסמה שלך למחשב אחר שמשווה למה שרשום אצלו ובגלל זה מאפשר לך להתחבר.
הטענה שלי הייתה שהמחשב לא מעביר את המשתמש והסיסמה כי-אם את ה access token ואפילו ציינתי מה הוא מכיל,
איך בדיוק המחשב השני מאשר אותו מול המשתמש המקומי? אני לא יודע כי זה לא עניין אותי ולכן לא חקרתי,
ההימור שלי הוא שמשתמשים באלגוריתם דומה להחלפת מפתחות כך שה access token משמש להזדהות במחשב המקומי והסיסמה עצמה לא מועברת, אבל זה רק הימור וייתכן שאני ממש רחוק מהתשובה.
בכול מקרה מכיוון שלסיסמה יש שימוש רק ביצירת ה AT ולא מעבר לזה - התשובה לשאלה הספציפית שלך היא לא - הסיסמה אינה נשמרת בהצפנה ברת פיענוח. אם זה היה המצב אז בכול אתגרי הפריצות חלונות היה מדורג אחרון ונפרץ אחרי 20 שניות ולא רק ביום השלישי אחרי שמוסיפים flash שפותח חורים במידה שווה בכול הפלטפורמות.

ועדיין - כל זה רלוונטי ל workgroup שזו לא השאלה המקורית של wolf, לפחות לא עד שיחליף את הטופולוגיה אצלו

ישן 09-06-2013, 01:08
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "בגדול (בעבודה מול דומיין, אני..."

אתה מנסה להעניש את שימי באיזו צורה מתוחכמת? הוא שאל שאלה שלא קשורה לנושא, אז אתה נותן לו תשובה שלא קשורה לנושא המקורי וגם לא קשורה לשאלה שלו? לא יפה.

Access Token הוא אובייקט קרנל שיוצא ה-LSA (ויכולים ליצור גם פרוססים עם הרשאות גבוהות במיוחד שלא קיימים בברירת-המחדל, וכמובן דרייברים). בכלל לא צריך סיסמה כדי ליצור אותו. ה-LSA בודק "איכשהו" שבאמת "זכותך" לקבל token ומייצר כזה. ה"איכשהו" הזה הוא אולי באמצעות סיסמה, ואולי באמצעות אמצי זיהוי ביומטרי, ואולי באמצעות כרטיס חכם, ואולי בכל דרך אחרת שכתבת עבורה פלאג-אין. מאחר והסיסמה אינה נדרשת, די ברור שזה לא קשור לשאלה איך מאוחסנת הסיסמה. בוא נזכור שוב שאם אתה דרייבר או שהשגת איכשהו את SeCreateTokenPrivilege אתה יכול לייצר איזה token שבא לך ולכתוב שם מה שבא לך.

כמובן שאין גם דבר כזה "העברת הטוקן למחשבים אחרים", כי access token, כמו כל kernel object או executive object אחר רלבנטי רק בהקשר של המחשב הנוכחי.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-06-2013, 14:01
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כבר כתבתי לו בתגובה המקורית..."

ראיתי שכתבת לו את זה, אבל אחרי זה הוא כתב שוב את הדברים האלה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קוביבי
הטענה שלי הייתה שהמחשב לא מעביר את המשתמש והסיסמה כי-אם את ה access token ואפילו ציינתי מה הוא מכיל,
איך בדיוק המחשב השני מאשר אותו מול המשתמש המקומי? אני לא יודע כי זה לא עניין אותי ולכן לא חקרתי,
ההימור שלי הוא שמשתמשים באלגוריתם דומה להחלפת מפתחות כך שה access token משמש להזדהות במחשב המקומי והסיסמה עצמה לא מועברת, אבל זה רק הימור וייתכן שאני ממש רחוק מהתשובה.
וכדי להסביר למה לא רק שזה לא נכון שה-access token עובר בין מחשבים, אלא שזה אפילו לא הגיוני, היה צריך להסביר מה זה ומאיפה זה מגיע.
כמו של-file descriptor אין משמעות מחוץ לפרוסס (אני לא יכול בתוכנה first לעשות int fd = open(...); printf("%d\n", fd);‎, בתוכנה second לעשות int fd; scanf("%d", &fd); read(fd, ...);‎‎‎‎, להריץ first | second ולצפות שה-read יפעל) לאובייקטי קרנל (ובתוך כך access token-ים) אין משמעות מחוץ למחשב.

ישן 19-06-2013, 19:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "תודה על התגובה, אני נהנה..."

לא. מה שה-access token מכיל זה מה שמצוין כאן או כאן או כאן:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
  • The security identifier (SID) for the user's account
  • SIDs for the groups of which the user is a member
  • A logon SID that identifies the current logon session
  • A list of the privileges held by either the user or the user's groups
  • An owner SID
  • The SID for the primary group
  • The default DACL that the system uses when the user creates a securable object without specifying a security descriptor
  • The source of the access token
  • Whether the token is a primary or impersonation token
  • An optional list of restricting SIDs
  • Current impersonation levels
  • Other statistics
לכל הדברים האלה יש משמעות לוקאלית: SID-ים וכו'. אגב, שים לב גם שבקישור השלישי מוסבר מה זה שדה ה-origin:

Introduced with Windows Server 2003. If the token resulted from a logon using explicit credentials, then the token will contain the ID of the logon session that created it. If the token resulted from network authentication, then this value will be zero.

עכשיו ה-logon SID הזה מצביע ל-logon session, וזה שמישהו אחר (הקרנל/LSASS) אולי מחזיק שם את ה-credentials זה סיפור אחר לגמרי. ה-access token עצמו לא זז מהמכונה.

ישן 09-06-2013, 00:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "תמיד אפשר לסמוך עלייך, פסטן,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
תמיד אפשר לסמוך עלייך, פסטן, שתבוא ותסביר איך זה עובד
טוב שיש על מי לסמוך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
שיערתי שהם בכל זאת עושים משהו בסגנון (לא היה לי כוח לחפש), אך ניסחתי הודעה שתגרום לך להגיב (וכרגיל, לא איכזבת)

לגבי ניסוח ההודעה אני מוכן להאמין לך, אבל איך ידעת שבדיוק בשעה הזאת אכנס לפרש ואראה את התגובה שלך בתגובות האחרונות בלובי? זה ממש מדהים, בהתחשב בכמות הגלישה שלי בפרש בחודש האחרון!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
עכשיו שעברנו את השלב הזה - האם זה אומר שהסיסמא לא נשמרת בהצפנה בלתי הפיכה?
לא יודע*, אבל מה זה משנה? אתה מנסה להפחיד עם הטענה שהסיסמה נשלחת ברשת. אם יש פה חולשה (אין פה) השאלה היא מה יכול תוקף שנמצא על השרת לעשות עם המידע ששולח לו הלקוח. אילו באמת הלקוח היה שולח לשרת את הסיסמה במקרה ששם המשתמש המקומי קיים על השרת, הייתה לנו פה בעיה. אבל אין זה המצב.

שאלה שקשורה לנושא היא "ומה-HAMC שהלקוח שולח לשרת אין לשרת דרך להוציא את הסיסמה?" או "מה תוקף מהצד שמסוגל לראות את התקשורת בין שני הצדדים לעשות עם ה-HMAC הזה?"

"איך הסיסמה שמורה על המחשב המקומי" זה פשוט... לא קשור.

(*טוב, בעצם אני כן יודע, אבל זה לא קשור. בעצם, זה אפילו לא משנה. הסיסמה לא שמורה על המחשב המקומי אלא רק hash עליה, אבל ה-hash הזה עשוי להיות מה שנקרא password-equivalent כי כל מה שאתה צריך כדי להזדהות מול שרת, בין אם מדובר ב-NTLM ובין אם מדובר בקרברוס הוא להשתמש ב-hash כדי להצפין מידע שהשרת דורש ממך. הדבר הנכון היה להשתמש ב-hash אחד ללוגין לתחנה, ב-hash אחר ל-NTLM וה-hash שלישי עבור קרברוס. אני לא בטוח כרגע, אבל שמעתי שמועה מצערת שזה לא מה שעושים.)

ישן 09-06-2013, 07:46

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]תמיד אפשר לסמוך..."

לא ידעתי. שמע קטע, שכותבים הודעה באתר, היא נשארת שם, ואפשר גם אחר כך לבוא ולהגיב... יש אפילו מפרסמים שמקפיצים הודעות אחרי שנים, לצורך מה שהם חושבים שיקדם את האתר שלהם (רק לא מבינים מה זה rel=nofollow...). ואני יודע שאתה מחפש הודעות של גולשים מסויימים כדי להגיב להם העובדה היא שיש תגובות שהן לא קשורות בכלל למה שהשואל רצה לדעת ולמרות זאת אינך מגיב להן, כמו זו למשל.

את נושא השימוש ב HMAC כבר עברנו (ואני מכיר. זוכר ששאלת אותי לא מעט על OpenVPN? גם שם יש HMAC...), מבחינתי הוא סגור, ולכן אין מה עוד לשאול עליו. נשארה לי רק השאלה על כיצד הסיסמא מאוחסנת מקומית כדי לאפשר את כל זה, והאם זה לא אומר שהם כבולים לאלגוריתם hashing מימים ימימה, ולעולם לא יוכלו לשנות אותו, כי זה יגרום לחסימת הפיצ'ר הזה שכל כך הרבה אנשים מסתמכים עליו, או... מה?
ישן 09-06-2013, 07:48

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי wolf שמתחילה ב "אוקיי, יצרתי משתמש בשרת"

תבדוק לא רק בטאב Sharing , ש-ל-Everyone יש Full Control (או לחלופין למשתמש המסויים יש הרשאת Full Control), אלא גם בטאב Security, שקובע את הרשאות ה NTFS של האובייקט. משום מה יש שני "פילטרים" של הרשאות בשיתוף הקבצים - כמובן שהחמור יותר הוא הקובע. אינני בטוח למה צריכים שניים (אולי כדי לתת סט הרשאות שונה לקובץ בגישה מקומית ובגישה מרחוק? זה קצת לא הגיוני בעיני, משום שאם יש גישה מקומית ממילא, הגבלה מרחוק היא קצת מיותרת כי אפשר להתחבר למחשב ישירות, ואם אין מקומית ממילא, אזי ה ACL של NTFS כבר יכול להיות הקובע גם עבור גישה מרחוק...), אבל אני חי בסדר עם אי הידיעה. אולי פסטן יודע

ישן 16-08-2013, 18:20
צלמית המשתמש של wolf
  משתמש זכר wolf wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל wolf שלח הודעה דרך MSN אל wolf
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "תבדוק לא רק בטאב Sharing ,..."

עזבתי קצת את השיתוף כי לא הסתדרתי, שמע אני דיי מיואש
הגדרתי את היוזר adi במחשב הנייח עם אותו שם משתמש וססמא כמו בנייד, עכשיו שאני עושה לתיקיה מקש ימני
share with - specific user, שם כותב adi. נותן לו הרשאות Read Write. אחכ במאפיינים של התיקיה אני נכנס ל sharing - advanced sharing - permission - add- adi ושם נותן גם Full control
לאחר מכן עובר ללשונית security ושם מסמן את adi רואה שיש הרשאות מלאות. נכנס ל Advanced - effective permissions כותב שם adi כדי ראות בריפורט שבאמת יש הכל מסומן ב V. אני פשוט משתגע
מה שמצחיק הוא שאם אני עושה שיתוף ל everyove אז כן אני כן יכול להכנס אבל אני לא רוצה לכל הרשת, רק למשתמש ספציפי

מה לא עשיתי בסדר ?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:25

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר