לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2007, 16:55
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
מגעיל הגוף הזה אמור להקרא מרהו"מ
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Shin13 שמתחילה ב "הם אוחדו, הוחלף להם התג לתג..."

הגוף הזה הוקם תוך עימותים קשים כגוף גג ליחידות מיוחדות בצה"ל כחלק מזה פונו גדודי כפיר ממתקן אדם על מנת לפנות מקום להעברת מספר יחידות נוספות אל תוך המתקן
בינתיים :
תומכים ביוזמה גורמים שחושבים להרויח מן העניין
מפקדי זרועות וחילות מתנגדים
מפקדי יחידות מסוימות לא סופרים את היוזמה
ובטווח הקרוב זה יהיה יותר גוף להכשרות בתחומים וגם בזה מסופקני...
אני מעודכן על בסיס אנשים מתוך המתקן אבל וודאי שזה לא ההסטוריה הרשמית של העניין...
אבל לך תדע אולי בעוד חמש שנים תראה את השייטים צוללים בבריכות של נאות קדומים ...

נערך לאחרונה ע"י sterling27 בתאריך 21-06-2007 בשעה 16:57. סיבה: ה ולא א ב"מרהומ"
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2013, 20:48
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
תמונת פרופיל- חייל ביחידת השב"הות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי toyota06 שמתחילה ב "איחוד יחידות בצהל"

http://mazi.idf.il/113-11017-he/IGF.aspx

הדרך- התגייסתי לנח"ל עם מוטיבציה גבוהה להיות לוחם, אבל למרבה הצער באמצע הטירונות נפטר אבי, ולמרות שניסיתי להמשיך במסלול נח"ל- נאלצתי לצאת משירות קרבי בעקבות בעיות שהתעוררו בבית. הגעתי למפקדת זרוע היבשה למיון מחדש, ובין התפקידים השונים שהציע לי קצין המיון הופיעה יחידת הסמנים. לא ידעתי מה תפקידה, וגם קצין המיון לא ידע לספר לי יותר מדי, חוץ מהעובדה שהיא כמו משפחה. זה משך אותי. הגעתי למרהו"ם (מרכז להטסה והכשרות מיוחדות, י"ש), שם יושבת היחידה, ונכנסתי לראיון עם המפקד. הוא הסביר לי שהיחידה נקראת יחידת השב"הות, כלומר שטח ביצוע הטסה, והסביר לי שתפקיד היחידה הוא קבלת והכנת כוחות וציוד להסקה.עברו כמה שבועות מהראיון לתחילת ההכשרה, מכיוון שמדובר בקורס שקורה פעם בשנה. בקורס עצמו, שאורך חודשיים, משתתפים חיילים שנפלו מחטיבות החי"ר השונות בגלל בעיות ת"ש. הוא מתחיל בלימוד תכנים עיוניים של העבודה, כמו איך לכוון מסוק ולחבר אליו את המטען, איך לפתוח שטח הטסת כוחות ואיך לעשות סימון קרקעי למטוס, המצניח ציוד ולוחמים. בשבוע הרביעי עוברים לתכלס, ועובדים עם מסוקים, מטוסים וצנחנים. רק אז מתחילים באמת להבין את חשיבות היחידה. השבוע האחרון של הקורס הוא שבוע מסכם, בו עושים את כל מה שנלמד בהכשרה. הוא שבוע אינטנסיבי ומאוד מאתגר, אבל האנשים ביחידה איכותיים, וביחד עם החברים הרבה יותר קל לעבור אותו. בסוף השבוע יש את טקס הסיום, בו מקבלים את הכומתה האדומה ואת סיכת הסמנים, משם והלאה אתה סמן מוסמך לכל דבר ועניין.

התפקיד- בגלל שהיחידה כוללת רק פלוגה אחת, ומבצעת פעילות ייחודית שרק היא יודעת לבצע בכל צה"ל- כל הזמן יש עבודה. אנחנו מתאמנים בשילוב עם חיל האוויר בכל מקום אפשרי בארץ, מאמנים פרחי טיס בשימוש במתלה מטען, ובהצנחת ציוד ולוחמים. בגלל שלחלק מהחיילים יש בעיות ת"ש- מתאפשר להם לחזור הביתה, במידה ואין עבודה. חוץ מהעבודה השגרתית יש גם שבועות מלחמה, בהם כל היחידה קופצת לנקודה ומתרגלת ללא הפסקה, כדי להתכונן למצב אמת. ב'עמוד ענן' לדוגמה הקפיצו את היחידה לגבול עזה, כדי לפתוח סימון חניית מסוקים וקליטת פצועים. הצטרפנו לגדוד רפואה, מצאנו קרקע מתאימה וחיכינו בשטח למקרה הצורך. מהיחידה ניתן לצאת לקורסים שונים, ביניהם קורס צניחה, קורס מד"אגים (מדריכי אימון גופני, י"ש), קורס מ"כים וקצינים וקורסי נהיגה שונים- סופה, נהיגה מבצעית ועוד. אני יצאתי לקורס נהיגה, הפכתי לאחראי הרכב ביחידה ולפני חודש וחצי התחלתי לתפקד גם כרס"פ בקורס השב"הות.

רגע שלא אשכח- כשהתחלנו לתרגל בקורס את העבודה באופן מעשי, זאת הייתה חוויה מאוד משמעותית. אחרי הכל יש הבדל גדול בין לימודים בכיתה, לבין עבודה עם מסוקים אמיתיים בשטח. בהתחלה זה היה מפחיד, לראות מסוק מתקרב אליך בגובה של חמישה סנטימטרים מעל הקסדה, ולפעמים אפילו נוגח בך. אבל אם בהתחלה היססתי להיכנס מתחת למסוק כדי לחבר את הרשת, היום אני עושה את זה בלי לחשוב פעמיים. חוץ מזה, זה מאוד מתגמל לצאת אחרי זה הביתה ולספר לחברה על החוויה.

לקחתי מהתפקיד- עשיתי הרבה דברים שלא חשבתי שיצא לי לעשות בשירות, כמו לעבוד עם טייסים ולכוון מסוקים. בתפקיד עומדים חיילי היחידה מול הרבה מצבי לחץ ותנאים קשים, וכתוצאה מזה הפכתי להרבה יותר אחראי, וגם ליותר בטוח בעצמי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:37

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר