לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2024, 11:13
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "משהו שאני לא מבין כשאני רואה..."

התשובה זהה לשתי השאלות.

בכניסה למלחמה בוצע רכש מזורז מאוד, רובו אזרחי וחלקו צבאי, של קסדות טקטיות (בין היתר) והשילוב של חוסר הבנה של יתרונות/חסרונות+קנייה מכל הבא ליד בגלל המחסור ומרוץ ההצטיידות הוביל להצטיידות בhigh וhalf cut (היי- ללא כיסוי, מיד- חצי כיסוי, full- כיסוי מלא) גם היכן שאינם נדרשים (ת'כלס מיד לא נדרש בשום מקום).
כאמור מאותה סיבה, לא תמיד הובן הצורך בכיסוי קסדה+לא תמיד היו כיסוי קסדה מתאימים במלאי ואנשים העדיפו קסדה טקטית ללא כיסוי על פני קסדות קלות (או דגמים נחותים יותר) עם כיסוי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-02-2024, 09:57
  Origlo Origlo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי DragonPokemonFan שמתחילה ב "תעלה נקודה ואני יסתור אותה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DragonPokemonFan
תעלה נקודה ואני יסתור אותה בקלות

אני לא מאמין לך שיש "מחקרים" שמראים שנשים לא יכולות להיות בשיריון. אתה לא יכול שום מחקר כזה כי הוא מעולם לא נעשה

אם נשים יכולות להיות טייסות הן גם יכולות להיות בשיריון נקודה.

אם יש לך טיעון אז תציג אותו.

אתה שוכח נקודה פשוטה ומאוד חשובה - טייסים לא מטפלים במטוס שלהם, יש להם צוות קרקע בשביל זה.
טנקיסטים לעומת זאת עושים הכל בטנק - חימוש, טיפול שוטף, וטיפולי חירום. אם הטנק נתקע זה אתה והצוות, בהצלחה.
החלפת פעם בוגי? טיפלת בפריסה פנימית בבוץ של עזה? מילאת בטן של טנק? הרמת פלטות בט"ש? חילצת איש צוות מהמדף? כיוון שהתשובה היא ככל הנראה לא, קצת קשה להסביר לך את הקושי שבהפעלה של טנק.

תנסה לצאת רגע מהראש שכל מי שלא מתלהב מהרעיון של שירות נשים ביחידה X הוא מיזוגן שובניסט שמרגיש מאוים על ידי המין השני - יש טענות לגיטימיות למה זה רעיון בעייתי, והן נובעות מההכרה של הקשיים והניסיון של האנשים באותן יחידות.

בכל אופן - צה"ל פתח יחידת הגנת גבולות עם טנקים, ובודק שם את הדברים. אם יוכח שהן מסוגלות לתפעל את הכלים ללא הנחות ולהגיע לאותם הביצועים של הגברים, תפאדל.
ישן 25-02-2024, 17:26
  Origlo Origlo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "[B]"אתה שוכח נקודה פשוטה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Prototype
"אתה שוכח נקודה פשוטה ומאוד חשובה - טייסים לא מטפלים במטוס שלהם, יש להם צוות קרקע בשביל זה."

חד משמעית. ואיזה יופי שהצוותים הטכניים מורכבים גם מנשים.

ויש גם בנות בחוליות הטכניות של השריון, והן עושות עבודה נהדרת. יש הבדל קטן בין עבודה עם מיכון בעורף או בקו שני לבין תפעול תקלות של כלי תקוע תחת אש עם לום ופטיש חמש.
ציטוט:
והטענה שלך שנשים לא יכולות לטפל בטנק שלהן היא הזוייה לחלוטין וחסרת קשר עם המציאות

חבר, אני שריונר אם עוד לא הבנת את זה מהדברים שלי. אני מכיר את הטיפולים שציינתי קודם, ואת הפיזיות הנדרשת כדי לעשות אותם. כשאתה אומר בביטחון מוחלט שמישהי מסוגלת לעשות X מבלי שעשית את הדבר בעצמך או היית בסביבה הכללית של טנק, קצת קשה לקחת אותך ברצינות.
צה"ל ערך פיילוט בשנת 2020 בנושא שילוב לוחמות בשריון, ומצא פערים ברמה של החיילות שהוכשרו לבין המקבילים הבנים שלהן. אתה מוזמן לקרוא כאן:
https://www.maariv.co.il/news/military/Article-744344

בעקבות הפיילוט הוחלט לשלב בנות בשריון אך ורק במערך הגנת הגבולות, וגם שם רק בקווים באיזור מצרים ולא בעזה/סוריה/לבנון. לא אני החלטתי על זה - צה"ל, עם כל המידע שהוא ליקט מהפיילוט שהוא עצמו ערך, החליט שלזה הן מתאימות.

אתה יכול להמשיך לזרוק לי סיסמאות על "Girl Power" כמה שתרצה, אבל האמת הפשוטה היא שצוות ממוצע של בנים יתפקד יותר טוב מצוות ממוצע של בנות במתארים שדורשים כוח פיזי, כמו טעינה או טיפולי זחל, וזה נובע נטו מהבדלים פיזיולוגים. האם אין בנות שמסוגלות לעמוד באותו רף ואף לעבור אותו? בודאי שיש. האם יש מספיק מהן? סטטיסטית, התשובה היא לא.
ישן 26-02-2024, 19:16
  DragonPokemonFan DragonPokemonFan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.24
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Origlo שמתחילה ב "[QUOTE=Prototype][B]"אתה שוכח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Origlo
ויש גם בנות בחוליות הטכניות של השריון, והן עושות עבודה נהדרת. יש הבדל קטן בין עבודה עם מיכון בעורף או בקו שני לבין תפעול תקלות של כלי תקוע תחת אש עם לום ופטיש חמש.

חבר, אני שריונר אם עוד לא הבנת את זה מהדברים שלי. אני מכיר את הטיפולים שציינתי קודם, ואת הפיזיות הנדרשת כדי לעשות אותם. כשאתה אומר בביטחון מוחלט שמישהי מסוגלת לעשות X מבלי שעשית את הדבר בעצמך או היית בסביבה הכללית של טנק, קצת קשה לקחת אותך ברצינות.
צה"ל ערך פיילוט בשנת 2020 בנושא שילוב לוחמות בשריון, ומצא פערים ברמה של החיילות שהוכשרו לבין המקבילים הבנים שלהן. אתה מוזמן לקרוא כאן:
https://www.maariv.co.il/news/military/Article-744344

בעקבות הפיילוט הוחלט לשלב בנות בשריון אך ורק במערך הגנת הגבולות, וגם שם רק בקווים באיזור מצרים ולא בעזה/סוריה/לבנון. לא אני החלטתי על זה - צה"ל, עם כל המידע שהוא ליקט מהפיילוט שהוא עצמו ערך, החליט שלזה הן מתאימות.

אתה יכול להמשיך לזרוק לי סיסמאות על "Girl Power" כמה שתרצה, אבל האמת הפשוטה היא שצוות ממוצע של בנים יתפקד יותר טוב מצוות ממוצע של בנות במתארים שדורשים כוח פיזי, כמו טעינה או טיפולי זחל, וזה נובע נטו מהבדלים פיזיולוגים. האם אין בנות שמסוגלות לעמוד באותו רף ואף לעבור אותו? בודאי שיש. האם יש מספיק מהן? סטטיסטית, התשובה היא לא.

מצטט מהכתבה: "בתרגולת פריסת זחל, הדורשת תפעול שבמסגרתו מפרקים את החוליות המרכיבות את הזחל ומחזירים אותו למצב התקין, לבנים נדרשו 20 דקות לסיים את התרגולת בעוד שלבנות נדרשו 25 דקות לעשות זאת"

"הפער המשמעותי ביותר, כפי שהוצג גם בתשובת צה"ל לעתירה בבג"ץ, עלה בהקשר לזמן טעינת הפגזים בטנק. כך למשל טעינת פגז החץ חודר השריון, לקחה לבנות בפיילוט, על פי נתוני צה"ל, 10 שניות לעומת חמש שניות לבנים. בפגז הכלנית הכבד יותר בכשבעה ק"ג ומיועד לפגיעה במבנים ובאנשים, הזמן הממוצע לטעינת פגז בפיילוט הבנות עמד על 26 שניות לעומת 13 שניות לבנים.יש לציין כי סרטון שהוצג ברשתות החברתיות של טעינת פגז במשך 38 שניות, והוצג כטיעון לאי התאמתן לכאורה של הלוחמות, אינו מייצג בשום דרך את הנתונים הממוצעים, המייצגים את ביצועי הלוחמות בפיילוט. מהצד השני עלתה טענה אחרת, כי הפער האמיתי בטעינת פגזי החץ עמד על שנייה אחת בלבד, שש שניות לעומת חמש כאמור."

כלומר. בשביל 13 שניות 5 שניות ו5 דקות צריך לשלול מכל המין השני את ההזדמנות בכלל להתגייס.

והכי מצחיק שאתה חשבת שתפרסם את הלינק הזה וזהו. לא חשבת שאני אשכרה אקרא את זה
ישן 27-02-2024, 09:54
  Origlo Origlo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DragonPokemonFan שמתחילה ב "[QUOTE=Origlo]ויש גם בנות..."

ציטוט:
מצטט מהכתבה: "בתרגולת פריסת זחל, הדורשת תפעול שבמסגרתו מפרקים את החוליות המרכיבות את הזחל ומחזירים אותו למצב התקין, לבנים נדרשו 20 דקות לסיים את התרגולת בעוד שלבנות נדרשו 25 דקות לעשות זאת"

"הפער המשמעותי ביותר, כפי שהוצג גם בתשובת צה"ל לעתירה בבג"ץ, עלה בהקשר לזמן טעינת הפגזים בטנק. כך למשל טעינת פגז החץ חודר השריון, לקחה לבנות בפיילוט, על פי נתוני צה"ל, 10 שניות לעומת חמש שניות לבנים. בפגז הכלנית הכבד יותר בכשבעה ק"ג ומיועד לפגיעה במבנים ובאנשים, הזמן הממוצע לטעינת פגז בפיילוט הבנות עמד על 26 שניות לעומת 13 שניות לבנים.יש לציין כי סרטון שהוצג ברשתות החברתיות של טעינת פגז במשך 38 שניות, והוצג כטיעון לאי התאמתן לכאורה של הלוחמות, אינו מייצג בשום דרך את הנתונים הממוצעים, המייצגים את ביצועי הלוחמות בפיילוט. מהצד השני עלתה טענה אחרת, כי הפער האמיתי בטעינת פגזי החץ עמד על שנייה אחת בלבד, שש שניות לעומת חמש כאמור."

כלומר. בשביל 13 שניות 5 שניות ו5 דקות צריך לשלול מכל המין השני את ההזדמנות בכלל להתגייס.

והכי מצחיק שאתה חשבת שתפרסם את הלינק הזה וזהו. לא חשבת שאני אשכרה אקרא את זה

חשבתי שתקרא, לא חשבתי שתבין. וצדקתי.
אם אתה לא מבין מדוע פער של 13 שניות בזמן טעינה של פגז הוא חשוב, אין לי על מה להתדיין איתך. יום טוב ידידי.
ישן 25-02-2024, 16:51
  DragonPokemonFan DragonPokemonFan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.24
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "תרשה לי קצת להקצין את דבריך?"

אני לא טרול ולא קרוב להיות טרול או סוכן זר. בסך הכל מחכה לטיעונים נורמלים והוכחות מוצקות שנשים לא יכולות להיות בשריון.

והתשובות שאני מקבל זה תשובות קש של "עשית פעם X/Y/Z" וכו'. הוא אמר שיש לו מחקר ועדיין הוא לא מסוגל לפרסם את אותו המחקר.

מה שמצחיק אותי זה גם ההכללה המגוכחת שכל הנשים הן שחיפיות חלשות שלא מסוגלות להרים כלום למרות שבפועל יש הרבה נשים חזקות שמסוגלות להרים משקלים כבדים.

מה שעוד מצחיק זה שאותו תנאי לא קיים לגבי גברים. גברים בכל המשקלים ובכל הגבהים ובכל מבנה גוף מקבלים הזדמנות שווה. אבל נשים שהן חזקות לא יקבלו

ובוא נודה באמת. הסיבה האמיתית זה שבגלל שהמתנגדים העיקריים של שילוב נשים בצבא זה מטעמים דתיים ולא מטעמים של יכולת
ישן 26-02-2024, 22:38
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי DragonPokemonFan שמתחילה ב "אני לא טרול ולא קרוב להיות..."

ההתנסחות שלך והצורה בה אתה מגיב לא מסייעים לטיעונים שלך.
הפוך.
לי יש נסיון בטנקים ובלחימה רגלית.
יש לי גם נסיון בשילוב נשים במסגרת קרבית- חי"ר וסיור.
ויש לי גם דעות בעניין.
אין לי מחקרים. רק קראתי אודות כמה מחקרים בתקשורת. ומהפניות של אנשים כאן בפורום במסגרת ויכוחים או דיונים קודמים.
הסגנון שלך גורם לי להתקשות להגיב אליך עניינית, ולרצות קודם להבין מה הרקע המקצועי שלך והגיל שלך.
וגם זה, רק מסקרנות. מבחינתי אין עניין להתדיין איתך עקב הסגנון שלך.
בריאות ואושר.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:00

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר