לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2013, 06:28
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
9.99 - הסוף: נפתלי בנט עוצר את שיטת התמחור באגורות

מ-1 בינואר 2014 תחל הרשות להגנת הצרכן באכיפה על הטעיה בגין נקיבת מחיר במטבע שאינו קיים ■ בנט: "זו הצהרת כוונות שלא ניתן יותר להטעות את הצרכן"

אחרי שנים ארוכות של שימוש בתמחור על-פי אגורות, למרות הוצאתם מהמחזור בשנות ה-90 של מטבעות בערך של אגורה ו-5 אגורות, מרים שר הכלכלה נפתלי בנט את הכפפה הצרכנית - ושם קץ לשימוש בשיטת התמחור הבעייתית.
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000886498

אי שימוש במחיר במטבע שלא קיים - בסדר. הגיוני.
אבל חבל שלא הסדירו גם הטעיה במחירי 99/99.90 סתם, אפילו שהמטבעות קיימים.

לדוגמא, באשכול על מחירים בכבלים ובלווין התבכיינתי לפני שנה על המחירים בכתבה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אוסף מחירי "9" מהכתבה: 129, 149, 199, 299, 29.90. זה צריך להפסיק.

כל המחירים האלה כשרים לפי השיטה החדשה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2013, 09:16
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
עיסוק בזוטות במקום העיקר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "9.99 - הסוף: נפתלי בנט עוצר את שיטת התמחור באגורות"

השנוי הזה, שאיננו משמעותי בה לחפות על אי העשייה בפיקוח על המחירים.
רמת המחירים בארץ מרקיעת שחקים. רווחי המשווקים הם בשמים בעוד היצרנים (במיוחד החקלאים) הם על הפנים. סדר חייב להעשות - תוך קביעת רווח סביר. נכון שגם בצרכן קיימת אשמה - אבל אצלנו לא עובדת שיטת השבתת צרכנים (למעט אפיזודה קטנטנה בנושה הקוטז') ולכן הממשלה חייבת להתערב.

מה שיקרה, שהמחיר רק יעלה. כל המוצרים שמחירם היום מסתיים ב 0.99 יעוגלו כלפי מעלה לכוון ה- 1.00. אלו הם מרבית המוצרים. היום כאשר קונים מספר מוצרים ה"עיגול" נעשה על הסכום הכולל (למשלמים במזומן) - למשלמים בכרטיסי אשראי או צ'קים לא נעשה עיגול כלל. אחרי התיקון יתווסף לכל מוצר 0.01
נכון שהסכום זניח אז מדוע לעשות מהפכות היכן שלא צריך.

אני ממליץ לשר הנכבד, שיעסוק בנושאים שאכן יביאו להוזלות משמעותיות.
ישן 19-10-2013, 17:26
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא יודע באילו חנויות אתה..."

כל מדינות מערב אירופה שהייתי בהן היו בהחלט לא זולות, אם כי לא טרחתי להשוות את המחירים לישראל.

אני גם לא סומך על השוואות המוצרים האלה, יש פה המון משתנים שאני בטוח שלא משווים. החל ממיקום החנות והסוג שלה ועד טיב המוצר עצמו (אין דין "יוגורט טבעי גדול של חברה X" כדין "יוגורט טבעי גדול של חברה Y", בל נדבר על מה זה "גדול").
עד כמה שאני יודע יכול להיות שהם בוחרים את המוצרים הספציפיים הכי יקרים מהחנויות הכי יקרות בארץ ומשווים למוצרים הזולים ביותר בחנויות הזולות ביותר בחו"ל.

אאז"נ, למשל, כשיוון רצתה להצטרף לאיחוד בשנת 1981 (או שאולי זאת הייתה ספרד ב1986) היא הייתה צריכה להציג רמת אינפלציה מסוימת שהייתה רחוקה שנות אור מהמקום שבה היא נמצאה, אז במקום לטפל באינפלציה עצמה הם פשוט בחרו כל חודש את המוצרים הזולים ביותר באותו חודש למדד המחירים לצרכן כדי להציג מדד אינפלציה שקרי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 20-10-2013, 01:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא יודע באילו חנויות אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אני לא יודע באילו חנויות אתה היית בצרפת, אבל אני הייתי בשנים האחרונות במספר מדינות אירופאיות (צרפת, איטליה, קרואטיה, סלובניה...) ובכולן למעט פינלנד המחירים בסופרים היו משמעותית זולים יותר מאשר בארץ, על רוב המוצרים.
הנה למשך כתבה שמשווה סל מוצרים מגרמניה לסל דומה מישראל:
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000862447
וואו, קרואטיה וסלובניה!

כשאני הייתי בשוויץ במחיר של שלושה תפוחים וכיכר לחם אני עושה בהרבה מקומות בישראל קניות לשבוע...

discalimer ליצור התורן: אני לא טוען שבאמת בדולר שמונים ושלוש אפשר לקנות את כל ברטיסלבה או שבניקל אפשר לפתוח מלון; אני לא טוען שמזרח אירופה באמת נראית ככה; אני אפילו לא טוען שברטיסלבה נמצאת במזרח אירופה (זו טענה מוזרה של הסרט) - היא נמצאת בכלל במרכז אירופה; אני יודע שסלובקיה ≠ סלובניה (אני בטוח שלפחות אחד הקוראים היה מגיב באיזה "חחחחחח הוא בכלל כתב סלובניה ולא סלובקיה חחחח" אלמלא הפסקה הזאת...). הפואנטה היא שהמחירים משתנים מאוד בין המדינות השונות באירופה - גם במטבע המקומי, גם כשממירים ליורו, דולר או שקל, גם כשמודדים בכוח קניה (ביחס למטבע או ביחס למשכורת), וכו' וכו'.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 20-10-2013, 13:34
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מה לגבי שוויץ והממלכה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
מה לגבי שוויץ והממלכה המאוחדת?

חבר בדיוק חזר משבדיה. הוא טוען שגם יותר יקר שם מבישראל וגם המשכורות נמוכות יותר.

בשוויץ הייתי רק ערב אחד, כך שלא הייתה לי הזדמנות להתרשם מהמחירים שם. ממה ששמעתי היא אכן מדינה יקרה.
בשבדיה לא הייתי, אבל אני מניח שכמו יתר המדינות הסקנדינביות (ציינתי את פינלנד) היא יקרה.
גם בממלכה המאוחדת לא הייתי, אבל יצא לי לשמוע מחברים שחלקם אף חיו שם כמה שנים, שמאז נפילת הליש"ט אנגליה הפכה זולה למדי.

לא כתבתי שישראל היא המדינה הכי יקרה בעולם, וברור שאפשר למצוא דוגמאות של מדינות בהן הקניות בסופר יותר יקרות מאלו בישראל. כל מה שטענתי הוא שהרושם שנוצר אצלי הוא שהרבה ממדינות אירופה זולות יותר מישראל.

ישן 20-10-2013, 13:53
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]מה לגבי שוויץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
בשוויץ הייתי רק ערב אחד, כך שלא הייתה לי הזדמנות להתרשם מהמחירים שם. ממה ששמעתי היא אכן מדינה יקרה.
בשבדיה לא הייתי, אבל אני מניח שכמו יתר המדינות הסקנדינביות (ציינתי את פינלנד) היא יקרה.
גם בממלכה המאוחדת לא הייתי, אבל יצא לי לשמוע מחברים שחלקם אף חיו שם כמה שנים, שמאז נפילת הליש"ט אנגליה הפכה זולה למדי.

לא כתבתי שישראל היא המדינה הכי יקרה בעולם, וברור שאפשר למצוא דוגמאות של מדינות בהן הקניות בסופר יותר יקרות מאלו בישראל. כל מה שטענתי הוא שהרושם שנוצר אצלי הוא שהרבה ממדינות אירופה זולות יותר מישראל.
בלונדון באמת הייתי די מזמן, כך שאולי עכשיו זול יותר שם לישראלים, אבל עולה התהייה מה קרה למשכורות יחד עם נפילת המטבע...

המשפט האחרון שלך הוא לא חוכמה גדולה. באירופה יש 50 מדינות. האיחוד האירופי לבדו מונה יותר ממחציתן. אז יכול להיות שב"הרבה = 10" מדינות זול יותר מבישראל, כאשר זה מיעוט בתוך אירופה ואפילו בתוך האיחוד האירופי.

יש גם הרבה גמדים, אז מה? יש גם הרבה אנשים עם חוסר ב-G6PD. ממש הרבה. מאות מיליונים. אז מה? הם לא הרוב ולא מתקרבים לשם.
זה שיש "הרבה" מדינות זולות יותר זה לא מעניין. השאלה היא איפה אנחנו נמצאים ביחס למדינות האחרות? אם מבין מדינות מרכז אירופה, מערב אירופה, צפון אמריקה, אוסטרליה ויפן אנחנו בדיוק באמצע, זה ממש לא נורא. זאת אפילו שחצי זה לא סתם הרבה אלא ממש הרבה!!!111

וכמובן שכל זה רק מדבר על כמה שהביקור במדינה הזאת יקר לך (או לי). השאלה המעניינת יותר היא כמה יקר שם למי שגר שם ומשתכר שם.

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 20-10-2013 בשעה 13:56.
ישן 21-10-2013, 00:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "טוב מה? היית באוסטרליה? יש לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
טוב מה? היית באוסטרליה? יש לך מכרים שעברו לשם עובדים בהייטק(לא משהו פנסי בודקי תוכנה), ולא הצליחו לקנות דירה בשנתיים? אם התשובות לשאולות הם לא, אז מדוע אתה מגיב?
מה שכן ישראלים ממש לא רצויים שם, וזה נכון לעוד הרבה מקומות בעולם.
שאלה מצוינת: מה אתה מגיב באמת? אתה לא קשור למציאות.
אני כותב משהו ואתה מגיב לי עם "ומה רע לגור באוסטרליה?" - איך זה קשור למשהו? אמרתי שרע שם? אמרתי שטוב שם? מה אתה קשור בכלל? טוב שלא שאלת "ומה רע לגור באימפריה הקלינגונית?"

ישן 21-10-2013, 00:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "משכורות יותר נמוכות מחירים..."

ציטוט:
משכורות יותר נמוכות מחירים גבוהים יותר? טוב לדעת..
באופן אישי יש לי קרובת משפחה גרפקאית שבזמנו הצליחה לקבל שם אזרחות(שוויץ), והחיים שם ע"פ דבריה דבש, מנקה יכולה להרשות לעצמה לקנות רכב חדש מהניילונים, כאן רק העשירון העליון יכול להרשות לעצמו תענוג שכזה, או סתם משהו לא מחושב כלכלית שלעולם לא יקנה דירה.
בין שוויץ לשבדיה מפרידים אלף קילומטר וים.

שוויץ יוצאת דופן לטובה מבחינת משכורות. שם אפילו סטודנטים (לתואר שני) עם משרות
סטודנט (לא מלצרים, אבל גם לא משרות שהן קריירה של ממש) יכולים לחיות בכיף בדירות
יפות, לא רחוק כל כל ממרכז העיר (משהו כמו 20 דקות בתחב"צ), והשכ"ד... לא רק שלא
לוקח את רוב המשכורת, לא מגיע אפילו לחצי ממנה.

3 סטודנטים משלמים משהו כמו 10%-20% ממשכורת הסטודנט שלהם על הדירה (כולל
הכל) שנראית הרבה יותר טוב מהפחונים בסגנון מחנה פליטים שמוצאים בתל-אביב ומשלמים
על הזבל הזה הרבה יותר (במקרה שאני מתאר יש שני חדרי אמבטיה, שבהם יש אמבטיות,
לא מקלחונים שמזכירים מחנה טירונות, לדוגמה...).

התחב"צ עובדת, מגיעה בדרך כלל על הדקה, ואם יש חריגות הן בד"כ של לא יותר מ-2-3
דקות. לא נדחסים בה כמו סרדינים, וחופשי-חודשי עולה פחות מבארץ (ביחס למשכורת!).
(כמובן שבניגוד לישראל הוא כולל את כל כלי התחבורה - האוטובוסים, הרכבת וה-Tram.)

אבל זו שוויץ. החבר חזר משבדיה.

ישן 20-10-2013, 01:40
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תודה רבה בנט. איזה מהפכן, ממש..."

ציטוט:
תודה רבה בנט.
איזה מהפכן, ממש המהפכה התעשייתית נוסח לונדון מהמאה ה18.
אבל בחישוב פשוט, אם היום אני קונה 10 מוצרים ב0.99 אגורות אני אשלם 9.90 ש"ח, בקרוב אני אשלם על אותם המוצרים 10 ש"ח..
אבל בנט זה אח! והוא שר החלחלה! והוא חבר של יאיר לפיד! ושניהם מחפשים "איפה הכסף"! הם דואגים למעמד הביניים וכל דבר שהם עושים (כולל להעלות מסים) זה רק בשבילו!

איך אתה מסוגל אפילו לרמוז שמשהו שנפתלי "אחשלגבר" בנט סתם משקיע בחפירות פופוליסטיות מיותרות שבמקרה הטוב לא עוזרות ובמקרה הסביר מזיקות?!

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 20-10-2013 בשעה 01:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:57

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר