לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2013, 15:57
  s27. s27. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.13
ברצינות עכשיו, מישהו רואה עתיד בישראל?

http://www.themarker.com/realestate/1.2149925
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000888815

כלומר, האם מישהו שהוא חילוני והוא לא בן של ראש ממשלה/ח"כ/טייקון וכיו"ב אשכרה מסוגל לראות את עצמו ממשיך לחיות כאן, במדינה שהחיים בה חונקים ועושקים וכל אזרח שעובד ועושה צבא צריך למשך שארית חייו לשאת על גבו לא אחת כי אם שתי (!!) אוכלוסיות לא יצרניות ולא עובדות, כשכל שנתניהו המאוס
עושה הוא לבוא (שוב) במלוא הפאתוס הנצי והמיליטינטי שלו ולאכול את הראש (שוב) על הגרעין האיראני, כדי לנסות להסיח את דעתנו מכך שהחיים כאן הופכים ליותר ויותר קשים?!
ואנא מכם - תנו תגובות ענייניות, ולא את המנטרות השחוקות שאתם כל כך אוהבים ורגילים, כגון "בכיינים", "תפסיקו לקטר" ו"זה המקום היחיד ליהודים", כי בחייכם, עם ציונות ואהבת מולדת אי אפשר לקנות דירה (פאק, אני לא יכולה לחלום על זה אפילו!), אי אפשר לשלם חשבונות, ואי אפשר לשלם על הגן של הילד.

אז תגידו לי אתם: מה יהיה כאן?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2013, 16:47
  s27. s27. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז למה את כאן?"

למה אני עדיין כאן? שאלה טובה באמת...מספר אפשרויות שאני יכולה לחשוב עליהן:
1. כי הסבים והסבתות שלי (ז"ל, כולם) לא היו ממוצא מזרח אירופאי אלא ממוצא מזרחי (מרוקאי ועיראקי), כך שדרכון זר אין לי, מה שהופך את העזיבה להרבה יותר קשה (אתה יודע, ויזה, וזה).
2. כי בכל זאת, מי שאני אוהבת וקשורה אליהם (המשפחה שלי) נמצאים כאן, והמרחק מהם בטח לא יהיה קל.
3. כי מחפשים אנשים מוכשרים בתחומם, ואני, מה לעשות, לא מהנדסת, לא מדענית ולא הייטקיסטית.

אם המצב ימשיך ככה, ייתכן שגם 3 הדברים הללו לא יחזיקו אותי כאן...ולא, אני לא אומרת את זה ממקום של "תחזיקו אותי!", אלא בטון של מחאה, ועל זה שיש במדינה הזו המון דברים שצריכים תיקון, אתם לא יכולים לחלוק.

נערך לאחרונה ע"י s27. בתאריך 27-10-2013 בשעה 17:01.
ישן 27-10-2013, 16:56
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "למה אני עדיין כאן? שאלה טובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
1. כי הסבים והסבתות שלי (ז"ל, כולם) לא היו ממוצא מזרח אירופאי אלא ממוצא מזרחי (מרוקאי ועיראקי), כך שדרכון זר אין לי, מה שהופך את העזיבה להרבה יותר קשה (אתה יודע, ויזה, וזה).

אה לא, כי אם היה לך דרכון ממדינת המוצא שלהם אני בטוח שעיראק ומרוקו שתיהן אופציות עדיפות על ישראל.
ציטוט:
3. כי מחפשים אנשים מוכשרים בתחומם, ואני, מה לעשות, לא מהנדסת, לא מדענית ולא הייטקיסטית.

כלומר שגם במדינות אחרות המצב שלך יהיה בדיוק אותו דבר כמו כאן.
ציטוט:
אם המצב ימשיך ככה, ייתכן שגם 3 הדברים הללו לא יחזיקו אותי כאן...ולא, אני לא אומרת את זה ממקום של "תחזיקו אותי!", אלא בטון של מחאה, ועל זה שיש במדינה הזו המון דברים שצריכים תיקון, אתם לא יכולים לחלוק.

אני מסכים שיש הרבה דברים שצריכים תיקון, לעומת זאת אני לא פותח אשכול של "חרא לי פה אני רוצה לעזוב אבל אני לא עוזב" כל חודש.
במקום מסוים- יש לי יותר כבוד לאנשי רוטשילד מלאנשים כמוך.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 06-11-2013, 13:14
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "האם אתה חושב שלא השתתפתי..."

זה קצת מצחיק שמי שהשתתפה בהפגנות של חד"ש ב - 2011 מתלוננת "שחונקים ועושקים" אותה. מאיפה חשבת שיבוא הכסף לכל הדרישות שלכם? מהחמור שמחרבן דינרים של זהב שקשור בחניון של בנק ישראל? מה שיהפוך את כל הסיפור הזה להרבה יותר מצחיק זה אם יתברר שגם הצבעת ליאיר "איפה הכסף" לפיד. "צדק חברתי" עולה כסף ולמדינות שבהן אין משאבי טבע יש רק דרך אחת להשיג את הכסף הזה....

נ"ב: כדי לחסוך לשנינו ויכוח מיותר אני אדגיש שאני לא חושב שהמחאה היא האשמה היחידה ביוקר המחיה ובמיסים הגבוהים, אבל יש לה חלק בזה גם מבחינה מעשית וגם מבחינה אידיאולוגית.

ישן 06-11-2013, 14:52
  s27. s27. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה קצת מצחיק שמי שהשתתפה..."

ואיך בדיוק המחאה אשמה ביוקר המחיה והמיסים הגבוהים? תגיד, אתה שומע את עצמך?
חד"ש? מה לעזאזל...רגע, שאני אבין, אז כחצי מיליון איש שהשתתפו בהפגנות האלה, סטודנטים, חיילים משוחררים, הורים+ילדיהם, סבים וסבתות וגם פנסיונרים, הם תומכי חד"ש? מה אתה אומר...ואו. לא ידעתי. יש לך את זה ביותר דמגוגי?
מאיפה יבוא הכסף? תאמין לי שלא חסר, ואתה יודע את זה טוב מאוד: יש המון כספים שהולכים למקומות הלא נכונים על חשבון מעמד הביניים, נתחיל מהכנסת, עם משכורות בומבסטיות+חופשות בחו"ל ועוד שלל הטבות שחברי הכנסת והשרים עושים על חשבוננו. מעניין שבשביל זה יש יופי של כסף...משם הייתי מתחילה את הקיצוץ, אבל, כמובן, זה חלום רטוב, כי כולנו יודעים שזה לא יקרה. את מה שהיה לי להגיד על קיצוץ במשרד הביטחון (פנסיות מנופחות של אנשי קבע מפוטמים) כבר אמרתי. זה שלא קיצצו שם בסוף כדי שיהיה יותר לרפואה וחינוך - ובוא תגיד לי עכשיו מה דעתך על מצב החינוך והרפואה בארץ, זה שערורייתי בצורה שבלתי ניתנת לתאר.
ולא, לא הצבעתי ללפיד, הצבעתי למפלגת העבודה. איכשהו (מעניין למה) אני יודעת שאני אמצא את עצמי מותקפת גם על זה, כי כולם כאן ימנים-פטריוטיים קפיטליסטים שכאלה, ואני מאוד מאוד בעמדת מיעוט. האמת? זה מאוד מעייף, ואני די בשוק שלמעט אולי הגולש בנג'ו אין ממש מי שתומך בי כאן וחושב שאני צודקת. זה די מדהים.
ישן 06-11-2013, 15:18
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "ואיך בדיוק המחאה אשמה ביוקר..."

ציטוט:

עניתי על השאלה הזו בהודעה שהגבת לה. כל הדרישות שלכם עולות כסף. תנחשי מה? כסף מגיע ממיסים.

ציטוט:
חד"ש? מה לעזאזל...רגע, שאני אבין, אז כחצי מיליון איש שהשתתפו בהפגנות האלה, סטודנטים, חיילים משוחררים, הורים+ילדיהם, סבים וסבתות וגם פנסיונרים, הם תומכי חד"ש? מה אתה אומר...ואו. לא ידעתי. יש לך את זה ביותר דמגוגי?

אני אצרף פה שני קישורים, תעשי את החיבור לבד.
http://www.haaretz.co.il/news/elections/eretz/1.1909619
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%99%D7%99%D7%9D

ישן 06-11-2013, 15:35
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "ואיך בדיוק המחאה אשמה ביוקר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
ולא, לא הצבעתי ללפיד, הצבעתי למפלגת העבודה. איכשהו (מעניין למה) אני יודעת שאני אמצא את עצמי מותקפת גם על זה, כי כולם כאן ימנים-פטריוטיים קפיטליסטים שכאלה, ואני מאוד מאוד בעמדת מיעוט.

מצחיק איך אבירי הצדק החברתי משתמשים במילה "פטריוטיים" כאילו זו תכונה רעה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
ו האמת? זה מאוד מעייף, ואני די בשוק שלמעט אולי הגולש בנג'ו אין ממש מי שתומך בי כאן וחושב שאני צודקת. זה די מדהים.

זה כי כל העולם טועה ורק את צודקת...

ראי, אני גר בקליפורניה, מדינה שכל כולה צדק חברתי... לפני כחודש כתבתי מגילה שלמה בבלוג שלי על זה והאמת, חלק ניכר מהמגילה יתאים בדיוק כאן... אז אם בא לך, תקראי. אם לא, אני לא אפגע...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue

וזו איננה החקיקה ההזויה ביותר בקליפורניה השנה. השבוע אישר מושל קליפורניה, סקוט בראון, הצעת חוק לפיה שוהים בלתי חוקיים – סליחה, בהתאם לחוקי הPC “מהגרים בלתי מתועדים" – יוכלו להוציא רישיונות נהיגה חוקיים בקליפורניה. כן, מה ששמעתם. הם נכנסים באופן בלתי חוקי כדי לעבוד כאן באופן בלתי חוקי, עוברים הן על חוקי המדינה והן על החוקים הפדרליים ובתמורה הם מקבלים חינוך חינם לילדים, בריאות חינם בחדרי מיון ועכשיו יוכלו גם להוציא רישיונות נהיגה חוקיים בקליפורניה. בלי מספר ביטוח לאומי (שזה הדבר הכי קרוב פה למספר זהות), בלי אישור כניסה חוקי (הדרוש להוצאת רישיון מדינתי זמני על ידי הצגת רישיון נהיגה זר), הם יקבלו רישיון נהיגה. גם זה כמובן, נעשה בשם מניעת אפלייה. אחרי הכל, עצם כך שהם נכנסו לכאן באופן לא חוקי, לא משלמים מיסים, לא מצייתים לחוק ולא תורמים דבר למדינה לא מצדיק שיפלו אותם...
רק מהגרים חוקיים מופלים לרעה כאן.
היו מי שהביעו דאגה מכך שאם ינתן להם רישיון נהיגה חוקי, הרי שלא תהיה שום דרך להבדיל בין תושבי המדינה החוקיים לשב"חים האלו. “אל דאגה" הבטיחו הדמוקרטים בסקרמנטו הבירה, “ניתן להם רישיון עם סימן זיהוי שיבדיל בינם ובין רישיונות נהיגה של תושבים חוקיים"
נשמע כמו התחלה טובה... רק מה... מיד הזהירו הדמוקרטים שעצם כך שהרישיון יהיה ייחודי ואפשר יהיה לדעת בקלות מי שב"ח ומי לא, לא מתיר למעסיק פוטנציאלי להפלות את השוהים הבלתי חוקיים, להם אין אישור עבודה חוקי, כשהם באים לריאיון עבודה. כן, מה ששמעתם. מעסיק פוטנציאלי לא יכול לדחות עובד על בסיס העובדה שהציג רישיון נהיגה המוכיח שהוא נכנס למדינה באופן בלתי חוקי ושאין לו אישור עבודה חוקי. חלילה שלא תהיה כאן אפלייה.

הפסיכוזה הקליפורנית הזו היא עוד צעד הזוי בדרך להךתמוטטות הכוללת של מדינת קליפורניה, התמוטטות שנדמה כי היא בלתי נמנעת. קליפורניה פועלת לפי תפיסת עולם מעוותת המבוססת על התיאוריות החברתיות של פרופסורים באוניברסיטת ברקלי או דייוויס, אנשים מנותקים מהמציאות היומיומית אשר חושבים שהעולם יתאים עצמו לתיאוריות שלהם ומסרבים להכיר בעובדה הפשוטה של אנשים, מטבעם, אינם רובוטים והחישובים המתייחסים לכל האנשים אותו הדבר פשוט אינם מעוגנים במציאות. בעוד קליפורניה ממשיכה לאמץ לחיקה אנשים שלא משלמים מיסים וממשיכה להגדיל את ההוצאות על תשלום למובטלים, על מערכת הסיעוד הכושלת ועל פרוייקטים חסרים טעם (כמו הרכבת המהירה משום מקום לשום מקום שתעלה 60 מיליארד דולר). קליפורניה שקועה עמוק בחובות שהולכים וגדלים. מה שחמור עוד יותר – זה נראה כאילו המדינה עושה ככל האפשר כדי לחבל בכלכלה המדינית. עסקים בקליפורניה הם גם כך במגמת עזיבה. מי שנשבר לו עוזב לאריזונה, נבאדה ואורגון, מדינות שבהן המיסוי נמוך יותר, הרגולציה לוחצת פחות ועלות היצור והמכירה נמוכה בהרבה. קשה להאשים את העסקים האלה. אם אתה יכול להוריד את המחיר שבו אתה מוכר מוצר ותוך כדי כך להגדיל את הרווחים שלך, לא תעשה זאת? זאת השאלה ששאל אותי השבוע בעל רשת חנויות נעליים גדולה בצפון קליפורניה שמתגורר, לפחות עד סוף אוקטובר, בקהילה בה אני שומר. השבוע הוא סגר שני סניפים, אחד בסקרמנטו הבירה והשני ברדינג. באוקטובר הוא יעבור להתגורר בקלאמאת', אורגון, לשם הוא מעביר את משרדי החברה. “עדיין יהיו לנו שלושה סניפים בצפון קליפורניה,” הוא סיפר לי על כוס קפה נמס של עלית, “אבל את עיקר המיסים אנחנו נשלם לאורגון.” את עלות המעבר, הוא אמר לי, יכסו המיסים הפחותים וההוצאות הנמוכות יותר בתוך שלוש שנים לכל היותר. “ובנוסף,” הוא אומר, “הסניף שלנו בבנד, אורגון, עושה יותר כסף לבדו ממה שעשו שני הסניפים שסגרנו ביחד". הסיבה, לדעתו, היא העובדה שבאורגון אין מס קנייה. בשל המיסוי הנמוך, מחיר הנעל הממוצעת בחנות בבנד נמוך ב5% ממחיר אותה הנעל בקליפורניה. “תוסיף לזה את מס הקנייה בקליפורניה ואתה קולט פתאום שפה אתה משלם 15% יותר" הוא מספר לי.

השבוע אישר המושל עוד חוק אחד שנדמה כאילו הוא נועד ליצור אבטלה מוגברת ולהבריח עסקים מקליפורניה. בתוך שנתיים יגדל שכר המינימום בקליפורניה מ8 דולר לשעה (שני בגובהו בין מדינות ארה"ב) ל10 דולר לשעה. ביולי 2014 יגדל השכר ל9 דולר לשעה ובתחילת 2016 יגדל ל10 דולר לשעה. 40 שקל לשעה שכר מינימום. נשמע נפלא על הנייר – אחרי הכל, אם לאנשים יהיה יותר כסף הם יוציאו יותר ולכן הכלכלה תפרח. זו בדיוק התיאורייה של מגדל השן הליברלי. יש רק שתי בעיות עם התיאוריה

הראשונה היא שעסקים גדולים לא מוכנים להקטין את שורת הרווח שלהם. אפשר לצרוח ולהאשים אותם באנוכיות ותאוות בצע. אולי זה אפילו נכון. זה לא משנה את העובדה הפשוטה שהם לא מוכנים להקטין את שורת הרווח. הם יעלו מחירים כדי לשמור על שורת הרווח וכך העלייה בשכר המינימום לא תהיה שווה דבר כי כוח הקנייה של האזרח קשה היום שעובד תמורת שכר מינימום לא ישתנה בעצם. אם הסוציאל-פאשיסטים יחליטו שאסור לעסקים לעשות זאת ויאלצו אותם (באמצעות הוספת רגולציה) להוריד מחירים, העסקים האלה יפטרו עובדים, יסגרו סניפים ובאופן כללי יתייעלו. התוצאה: שורת הרווח שלהם לא תשתנה אבל לפחות אנשים תהיה עבודה.

הבעיה השנייה היא שבעוד עסק גדול יכול לספוג את העלייה בשכר המינימום, החנויות הקטנות, העסקים המשפחתיים, אלו לא יוכלו לעשות זאת. גם כך החנויות הקטנות הן אלו שהמחירים בהם יקרים יותר, כולם יודעים שהמכולת השכונתית יקרה יותר מהסופרמרקט הגדול. הם לא יכולים להרשות לעצמם למכור במחירים "תחרותיים". עסקים אלה מצליחים להישאר פתוחים כי הם נגישים מאוד וכי אנשים רוצים "לקנות מקומי". עסקים כאלה לא יוכלו להרשות לעצמם להגדיל את המשכורות של כל העובדים ובטח שלא יוכלו להישאר פתוחים אם הם יעלו מחירים עוד יותר כדי שיוכלו להרשות זאת. התוצאה תהיה פיטורי עובדים.

ישן 06-11-2013, 15:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.

מאיפה יבוא הכסף? תאמין לי שלא חסר, ואתה יודע את זה טוב מאוד: יש המון כספים שהולכים למקומות הלא נכונים על חשבון מעמד הביניים, נתחיל מהכנסת, עם משכורות בומבסטיות+חופשות בחו"ל ועוד שלל הטבות שחברי הכנסת והשרים עושים על חשבוננו. מעניין שבשביל זה יש יופי של כסף...משם הייתי מתחילה את הקיצוץ, אבל, כמובן, זה חלום רטוב, כי כולנו יודעים שזה לא יקרה. את מה שהיה לי להגיד על קיצוץ במשרד הביטחון (פנסיות מנופחות של אנשי קבע מפוטמים) כבר אמרתי. זה שלא קיצצו שם בסוף כדי שיהיה יותר לרפואה וחינוך - ובוא תגיד לי עכשיו מה דעתך על מצב החינוך והרפואה בארץ, זה שערורייתי בצורה שבלתי ניתנת לתאר.

מספרים יש לך? מספרים קשים, כאלה שאפשר להצביע עליהם ולומר, את זה אפשר לקצץ, וגם לדעת בדיוק כמה זה יכניס לקופת המדינה? כי את מעוניינת במיליארדים רבים. מאוד מעניין אותי לדעת מאיפה תביאי אותם, בהתחשב בכך שאת טוענת שאת לא מבינה שום דבר בכלכלה.
ולא, לא הצבעתי ללפיד, הצבעתי למפלגת העבודה. איכשהו (מעניין למה) אני יודעת שאני אמצא את עצמי מותקפת גם על זה, כי כולם כאן ימנים-פטריוטיים קפיטליסטים שכאלה, ואני מאוד מאוד בעמדת מיעוט. האמת? זה מאוד מעייף, ואני די בשוק שלמעט אולי הגולש בנג'ו אין ממש מי שתומך בי כאן וחושב שאני צודקת. זה די מדהים.

אולי כי את טועה? חשבת על האפשרות הזו, או שיצאת מנקודת הנחה ראשונית שאת צודקת, ואז המשכת את הטיעון משם?
הנה שאלות פשוטות - על סמך איזה הגיון הצבעת למפלגת העבודה? מה במצע הכלכלי שלהם גרם לך לחשוב שהם התשובה? על סמך אילו נתונים את מאשימה את הטייקונים בהתעשרות על חשבון מעמד הביניים? את טוענת שהבריאות והחינוך בארץ הם על הפנים? מה בדיוק על הפנים בהן ואיך משפרים? התחמקות כגון "אני לא מבינה כלום ב-X" לא מקובלות. את מחכה למעשי ניסים?

אני מסכים שיש הרבה מה לשפר, ואני חושד שיש לא מעט כאן שיסכימו איתך על כך, אבל יש מיעוט זעיר שמסכים עם הנהי והבכי, כאילו "פעם" היה הרבה יותר טוב (ממש לא), או שהגברת ההתערבות הממשלתית במשק היא התשובה לכך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-11-2013, 16:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
ואני די בשוק שלמעט אולי הגולש בנג'ו אין ממש מי שתומך בי כאן וחושב שאני צודקת. זה די מדהים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בנג'ו
כן. כל עוד המדינה תפסיק את המסחרה הדוחה הזאת שבה כל אחד רוצה לשדוד את האחר בשביל לתת לעצמו אז יהיה פה טוב מאוד, כרגע המצב טוב בניגוד למה שכל הנוער צ'ה גווארה מספר, יש עבודה והמצב הכלכלי של המדינה הוא טוב בסך הכול, כדי שיהיה פה טוב מאוד מה שהמדינה צריכה לעשות זה להפסיק להתערב ולדחוף את הידיים שלה לכל מקום, ברגע שזה יקרה כל משכורת שלך תהיה שווה יותר ואם את תעבדי במשרה מלאה לא תהיה שום סיבה שלא תחיי טוב וב"ה עם בעל/פרטנר גם תוכלי לגדל ילדים ולספק להם מזון, מורה, מלבוש, מחסה ומרפא סביר ביותר.
ישן 27-10-2013, 17:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "למה אני עדיין כאן? שאלה טובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
2. כי בכל זאת, מי שאני אוהבת וקשורה אליהם (המשפחה שלי) נמצאים כאן, והמרחק מהם בטח לא יהיה קל.

אין השכלה. אין כישורים. אין יכולות.
אני בטוח שבמדינות אחרות יהיה לך הרבה יותר טוב. שמעתי מרוויחים בעגלות באמריקה 60,000 דולר בחודש, ולא צריך ויזה! סתם מסתננים לשם והאמריקאים מתים על זה!

אני פותח סטופר.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 27-10-2013, 17:45
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
ברצינות עכשיו

אם את מאמינה למה שמאכילים אותך בתקשורת ואכן בטוחה שדרכון מזרח אירופאי הוא מפתח לחיים טובים ונוחים במערב אירופה, אז איך את מסבירה את העובדה הפשוטה שעדיין נותרו אנשים שחיים במזרח אירופה? בפעם האחרונה שבדקתי- בולגריה, רומניה פולין ושות' טרם התרוקנו מאדם.
ציינת נכונה שדוקא השכלה במקצוע מבוקש היא שמובילה לחיים נוחים גם בארץ וגם בחו"ל. מי שאין לו את זה, הולך לעשות דברים אחרים.
בברלין למשל, ה"מכה" של מיטב בכייני תל-אביב, עוד אפשר למצוא בין כל הטורקים והפולנים גם כמה פועלים גרמנים "אסלים". הם כנראה לא שמעו שלא צריך לעבוד קשה בשביל לחיות טוב. איפה תראי בארץ יהודי שהולך לעבוד בבניין?
ישן 27-10-2013, 18:56
  s27. s27. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "ברצינות עכשיו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mark322
בברלין למשל, ה"מכה" של מיטב בכייני תל-אביב
1. אני באמת מציעה שתפקח היטב את עיניך, "בכיינים" אין רק בתל אביב (בחייך, לא נמאס לכם מהקלישאה הזו? היא לעוסה יותר ממסטיק בפה של נערה מתבגרת), אלא בכל הארץ. אני, אגב, ירושלמית מבטן ומלידה. האם כך זה יישאר? לא בטוח. דוסים מכל עבר.

2. ברלין? מי בכלל חשב על העיר הזאת כאופציה? נראה שאתה הוא זה שאוכל לוקשים מהתקשורת, ולא אני. נכון אמנם שלעיר הזו יש המון מה להציע מבחינת התרבות, אבל השפה! איך לעזאזל הייתי מסתדרת שם?

3. ושוב, "בכיינים"...לא נמאס לכם לקרוא לנו ככה? אתה יודע מה? סבבה, אם להביע מחאה לגיטימית על החיים בארץ (מותר לנו לרצות לחיות טוב? או שאנחנו רק אמורים לתת שנתיים-שלוש מהחיים לצבא ולשלם מיסים כמו אזרחים צייתנים, ולפרנס את הטייקונים?) נחשב מבחינתכם ל"בכיינות", אז סבבה: אנחנו בכיינים מקיר לקיר. רק קח בחשבון שבסוף יימאס ל"בכיינים" האלה והם פשוט יעזבו, ואז הנטל עליכם יגדל עוד יותר.
ישן 27-10-2013, 19:00
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "[QUOTE=mark322]בברלין למשל,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
2. ברלין? מי בכלל חשב על העיר הזאת כאופציה? נראה שאתה הוא זה שאוכל לוקשים מהתקשורת, ולא אני. נכון אמנם שלעיר הזו יש המון מה להציע מבחינת התרבות, אבל השפה! איך לעזאזל הייתי מסתדרת שם?

מתבכיינת עם כל קלישאה מספר הקלישאות הגדול של הבכיינים.
מערימה כל קושי אפשרי על למה היא לא יכולה לעזוב את ישראל ("לא מוכשרת, נטולת מקצוע, נטולת דרכון, נטולת רצון להוציא דרכון, נטולת הרצון ללמוד שפה זרה, לא רוצה לעזוב את הארץ בגלל משפחה").
כן, בהצלחה בנכר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-10-2013, 19:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "[QUOTE=mark322]בברלין למשל,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
1. אני באמת מציעה שתפקח היטב את עיניך, "בכיינים" אין רק בתל אביב (בחייך, לא נמאס לכם מהקלישאה הזו? היא לעוסה יותר ממסטיק בפה של נערה מתבגרת), אלא בכל הארץ. אני, אגב, ירושלמית מבטן ומלידה. האם כך זה יישאר? לא בטוח. דוסים מכל עבר.

3. ושוב, "בכיינים"...לא נמאס לכם לקרוא לנו ככה? אתה יודע מה? סבבה, אם להביע מחאה לגיטימית על החיים בארץ (מותר לנו לרצות לחיות טוב? או שאנחנו רק אמורים לתת שנתיים-שלוש מהחיים לצבא ולשלם מיסים כמו אזרחים צייתנים, ולפרנס את הטייקונים?) נחשב מבחינתכם ל"בכיינות", אז סבבה: אנחנו בכיינים מקיר לקיר. רק קח בחשבון שבסוף יימאס ל"בכיינים" האלה והם פשוט יעזבו, ואז הנטל עליכם יגדל עוד יותר.
קשקשת הנטל הזאת לעוסה יותר מפרישה וחזרה שלך (שבתורה לעוסה יותר ממסטיק בפה של נערה מתבגרת)...

באיזה נטל "אתם" עוזרים לי? כמה מס הכנסה את משלמת בשנה? כמה ביטוח לאומי? כמה ביטוח בריאות? בלי השכלה, בלי כישורים... אני חושב שזה שאת נמצאת פה דווקא מגדיל את הנטל עלי...

ישן 30-10-2013, 22:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בשביל לחיות טוב צריך לעבוד קשה במשהו שמישהו אחר מוכן לשלם כמו שצריך בשבילו. אם יש לך טריק אחר, נא גלי לי, כולי אוזן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-10-2013, 22:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]בשביל לחיות טוב..."

זהו שהכסף לא באמת הולך לציבור המתבכיין למחייתו. אני בספק אם העלאות המס לאחר הפגנות הקיץ היו פחותות מאשר "חוק חינוך חובה חינם מגיל 3"....

ישן 30-10-2013, 23:14
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זהו שהכסף לא באמת הולך לציבור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
זהו שהכסף לא באמת הולך לציבור המתבכיין למחייתו.
החרדים והערבים כן מקבלים משהו. הם פשוט התחילו להתבכיין מוקדם יותר. אם טיפוסי רוטשילד ימשיכו בזה גם הם יקבלו משהו על חשבון מעמד הביניים האמיתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אני בספק אם העלאות המס לאחר הפגנות הקיץ היו פחותות מאשר "חוק חינוך חובה חינם מגיל 3"....
לא הבנתי את המשפט.

ישן 29-10-2013, 15:13
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09

1. מליוני ערבים באירופה מעידים שלא צריך מוצא אירופאי כדי להשיג תושבות אירופית. גם לא צריך דרכון אירופי.
3. אם אין לך מקצוע נדרש פה - לא יהיה לך מקצוע נדרש שם.
אם את רוצה לעבוד בסבלות, מלצרות או נקיון בגרמניה - תהני. רק אל תצפי לחיי עושר.
בדיוק, אבל בדיוק כמו בארץ.
ובהרבה מדינות (אפילו בריטניה) - גם מהגרים עם תארים באוניברסיטה עובדים בעבודות דחק.
פשוט כי יש עודף במהגרים משכילים וחוסר בעבודות.
היתרון העיקרי באירופה - הוא הסבסוד המטורף שלהם למדעי הרוח - אם את רוצה ללמוד תארים מתקדמים בתחומים לא רלוונטים על חשבון משלם המיסים האירופי.

ארה"ב זה סיפור אחר (שוב פעם - למי שהוא מוכשר או מוצלח) - אבל מי שחושב שהמדינה חייבת לו משהו - לא יהנה לחיות שם.

יש בארץ בעיה קשה בתחום הרגולציה ובתחום הבנייה.
עכשיו שמים על זה דגש - אז הדבר כנראה יפתר.
בכל מקום אחר - יש בעיות אחרות.
אבל אם את באה בגישה השוללת כל מי ששונה ממך - בכל מקום בעולם תמצאי תירוץ להיות לא מרוצה.
ישן 29-10-2013, 18:39
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "1. מליוני ערבים באירופה..."

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000882520

בנג'מין (בנג'ה) סרה בוש, צעיר ספרדי בן 25 המתגורר בלונדון, פרסם בסוף השבוע סטטוס מרגש בפייסבוק שגרר שיתופים ולייקים רבים, סטטוס המתאר את מצבו של "הדור האבוד" בספרד ועורר הדים בתקשורת העולמית. באתר "ביזנס אינסיידר" ובעיתון "דיילי טלגרף" הבריטי כבר הביאו את סיפורו של הצעיר שרכש השכלה גבוהה, השקיע המון - ועובד כעת כמנקה שירותים לאחר שהיגר מארצו.

"קוראים לי בנג'מין סרה, יש לי תואר ראשון ושני ואני מנקה שירותים", כותב בוש. "לא, זו לא בדיחה. אני עושה זאת כדי לשלם על החדר שלי בלונדון. מאז חודש מאי אני עובד ברשת בתי קפה גדולה בבריטניה ולראשונה, אחרי 5 חודשי עבודה, זה ברור לי. אני מנקה שירותים.

"חשבתי לעצמי: 'יש לי 2 תארים ואני מנקה חרא של אנשים במדינה זרה לי'. ובכן, אני גם מכין קפה, מנקה שולחנות ושוטף כלים. ואני לא מתבייש לעשות זאת. ניקיון זו עבודה מכובדת מאוד. מה שמביך אותי הוא שאני צריך לעשות זאת כי לא ניתנה לי שום הזדמנות במדינה שלי, בספרד. כמוני יש עוד הרבה ספרדים, בעיקר בלונדון... אנחנו מהגרים".
ישן 27-10-2013, 20:15
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי red-junior שמתחילה ב "תגיד לא נמאס לך מהתשובה..."

1) איזה תשובה?
2) אומרים לי זה יפה, השאלה מה עומד מאחורי זה. אם הייתי מאמין לכל מה שאומרים לי....אין לי עולם דימויים רחב מספיק כדי לתאר את המצב.
3) אכן קשה לקנות בית בישראל. זאת תלונה קונקרטית ולעניין איכשהו (כי אתה יכול לקנות בית בישראל, פשוט כנראה לא במקום שבו אתה מעוניין) ואפשר גם להתדיין על האם צריך בכלל וכאלה (אבל את זה אני אשאיר לשרוקי שיתיש אותך) להגיד "רע לי קקה לי פיכסה דוסים נטל נטל נטל" זה לא.
5) "ננסה לשנות משהו"="רע לי חרא לי בילבילבום אני יורדת מהארץ צומי צומי צומי"?
6) לא היה 4.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-10-2013, 21:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי red-junior שמתחילה ב "תגיד לא נמאס לך מהתשובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי red-junior
תגיד לא נמאס לך מהתשובה הזאת?
נמאס. מהבכיינות והדמגוגיה נמאס יותר.

ציטוט:
אומרים לך אנשים שאוהבים את המדינה הזאת ותרמו,אנשים עובדים שאי אפשר לחיות פה.
לא. הם אומרים "פויה קקי חרדים ערבים דוסים טייקונים דירה קוטג' פויה קקי פיפי נתניהו מאוס נצי מיליטנטי בכלל אין גרעין איראני ח'אמנהאי רוצה רק למכור לנו זעפרן במחירי רצפה!!1111111"

ציטוט:
אני עובד ב3 עבודות כמו חמור ולא רואה סרט שאני בכלל מדבר על לקנות בית בשנים הקרובות.
תגיד, לא נמאס לך לבכות על זה ש"לא יכולים לקנות דירה"? כתוב בתורה שלכל אדם צריכה להיות דירה בבעלותו? בברית החדשה? בקוראן? אולי באחת הוודות? באווסטה? באקדס?

ומה זה הקשקוש הזה על 3 עבודות? משרה מלאה היא 43 שעות עבודה בשבוע. 3 משרות מלאות זה 129 שעות. בשבוע (כולל ששי ושבת) יש בסך הכל 168 שעות. אם אתה עובד 7 ימים בשבוע,זה משאיר לך 39 שעות שמפוזרות על פני שבעה ימים, שזה 5 וחצי שעות ביום לארוחת בוקר, נסיעה לעבודה, חזרה מהעבודה, ארוחת ערב, מקלחת ושינה. אני מפקפק בכל שזה אפשרי.
אם אתה עובד 6 ימים בשבוע, יש רק שעתיים וחצי ביום לכל זה...
(5 ימים בשבוע זה כבר לא אפשרי, כי [tex]129 \over 5 = 25.8 > 24[/tex].)

אז יש לך אול 3 משרות, אבל לא מדובר במשרות מלאות. מה זה אומר? בדיוק כלום. נאדה.
יכל לבוא אחד שמשמש דירקטור בשש חברות, ובא לפגישה אחת לחודש בכל אחת מהן, ולבכות "אני עובד ב-6 עבודות!!!1111"

ציטוט:
אולי במקום להגיד למה אתה פה ננסה לשנות משהו?
לא. מי אמר לך שרע לנו? לך רע אז אתה אולי תנסה לשנות משהו. לי רע שאנשים מתבכיינים ולכן אנני מנסה לשנות את זה.

ישן 27-10-2013, 16:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "ברצינות עכשיו, מישהו רואה עתיד בישראל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
http://www.themarker.com/realestate/1.2149925
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000888815

כלומר, האם מישהו שהוא חילוני והוא לא בן של ראש ממשלה/ח"כ/טייקון וכיו"ב אשכרה מסוגל לראות את עצמו ממשיך לחיות כאן, במדינה שהחיים בה חונקים ועושקים וכל אזרח שעובד ועושה צבא צריך למשך שארית חייו לשאת על גבו לא אחת כי אם שתי (!!) אוכלוסיות לא יצרניות ולא עובדות, כשכל שנתניהו המאוס
עושה הוא לבוא (שוב) במלוא הפאתוס הנצי והמיליטינטי שלו ולאכול את הראש (שוב) על הגרעין האיראני, כדי לנסות להסיח את דעתנו מכך שהחיים כאן הופכים ליותר ויותר קשים?!
ואנא מכם - תנו תגובות ענייניות, ולא את המנטרות השחוקות שאתם כל כך אוהבים ורגילים, כגון "בכיינים", "תפסיקו לקטר" ו"זה המקום היחיד ליהודים", כי בחייכם, עם ציונות ואהבת מולדת אי אפשר לקנות דירה (פאק, אני לא יכולה לחלום על זה אפילו!), אי אפשר לשלם חשבונות, ואי אפשר לשלם על הגן של הילד.

אז תגידו לי אתם: מה יהיה כאן?
זה פורום סקופים או בכיינות?

אפשר לשים ידיעה חדשותית וכותרת שקשורה ולא גיבוב בולשיט בכייני וחסר ערך? לכי. לכי כבר. לכי. לא בגלל שאת פורשת וחוזרת ופורשת וחוזרת, אלא כי את חופרת. מה אני צריך את ההודעה הזאת? אני נכנס לפורום סקופים וחדשות ורואה שאלה מטומטמת. למה?
אולי אני אפתח אשכול "ברצינות עכשיו, מישהו אוהב את הטעם החדש של הביסלי - זיתים?!"

והנה מה שכתבתי לפני חודשיים וחצי לאזרחית ללא נחת, שכמובן לא קשורה אלייך בשום צורה: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...578#post4432507

ישן 27-10-2013, 17:01
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "ואתה חושב שאני מתרגשת ממך,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
ואתה חושב שאני מתרגשת ממך, כי..?

נכון מתוק, אני חופרת, ולא רק חופרת, אני אמ-אמא של החופרות. אמת. נו, ו..?
אבל רק שים לב: בתגובה לגופו של גולש אתה מראה שאין לך בעצם מה לומר ת'כלס בקשר לטענות שלי.
יש לך טיעונים ענייניים לתרום לדיון מלבד "את שמאלנית חפרנית קקי ואת בכיינית, לכי מפה כבר?"
בנוגע ל"למה פתחת את הדיון בסקופים" וכו'...זה טכני בלבד, כי הפורום השני חסום לי בעבודה משום מה.
Happy now?
רק בריאות.
לא רק חופרת, אלא גם לא חכמה במיוחד: "שמאלנית"? - את זה את אמרת...
זה שאני אומר לך שאת קשקשנית בכיינית שחיה בסרט זה טכני בלבד, כי הסבלנות חסומה אצלי לקשקשנים בכיינים כמוך, משום מה...

התגובה הייתה עניינית לחלוטין: ההודעה שלך לא קשורה לפורום הזה ואת מציקה. לכי תפתחי את ההודעה (שוב, גברת "אזרחית חופרת ללא נחת") בפורום בכיינים (AKA מה שבלב) ותקווי שלמנהלים שם לא אכפת מזה שכבר פתחת בדיוק אותו אשכול לא מזמן...

ישן 27-10-2013, 22:31
  tomer_g123 tomer_g123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
נושא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "ברצינות עכשיו, מישהו רואה עתיד בישראל?"

והמעגל חוזר על עצמו...

הציבור מתלונן וקורא לממשלה לטפל ביוקר המחיה שהוא בחלקו הגדול תולדה של התערבות ממשלתית בענפים מסוימים של הכלכלה (הגנה ממשלתית על תוצרת מקומית באמצעות מכסי מגן שמייקרים מוצרי מזון כדוגמא) -> ההתערבות הממשלתית שאמורה לטפל בבעיה גורמת לעליית מיסים (כתוצאה מכל הדברים שהממשלה מעניקה "בחינם" על מנת לשחד מגזרים מסויימים - חוק חינוך "חינם" מגיל 3 חודשים לדוגמא) והוספה של עוד רגולציות שמתפחות ומגינות על מונופולים מקומיים. repeat/

נערך לאחרונה ע"י tomer_g123 בתאריך 27-10-2013 בשעה 22:35.
ישן 30-10-2013, 19:57
  s27. s27. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "S27, את הרי לא אדם רע או שוטה. את יודעת שהשאלה שלך אינה שאלה אלא התרסה"

שטו? במקום להתייחס עניינית לנושא הכלכלי-אקטואלי הבוער כיום במדינה, העדפת לעשות לי באופן אישי אנליזה פסיכולוגית שלא מביישת את פרויד. זה לא לעניין, הרי דברי הייאוש שלשמם פתחתי את האשכול הזה אינם נשמעים רק ממני, אלא מרבים מאוד בארץ, צעירים יותר ממני וגם מבוגרים יותר, שמספרם רק גדל והולך, ואני בטוחה שאתה מודע לתחושת המשבר הזו, אתה הרי קורא עיתונים ושומע דעות של אחרים. כיצד היית אתה מרגיש אם אני הייתי עושה לך כאן אנליזה פסיכולוגית רק כי אתה מין פטריוט שכזה שחושב שהמדינה היא ערך עליון, ואדם צריך להשאר כאן בכל מחיר, גם אם הוא מרגיש שלא טוב כאן מהרבה מאוד בחינות?

דבר איתי ת'כלס: אתה מכיר בקיומן של בעיות שהן מנת חלקם של חלק גדול מאוד מאזרחי המדינה, מצעיר שלא יכול לקנות דירה ועד זקן שאין לו פנסיה, ועל הרבה כספים שהולכים למקומות הלא נכונים על חשבונו של האזרח שעובד ומשלם מסים?
ישן 30-10-2013, 22:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "[QUOTE=בנג'ו]ומישהו חי בסרט..."

ורוד הוא לא מוחלט. הוא יחסי. המצב בארץ עדיין טוב יחסית. עם שכר מינימום, את עדיין תקבלי טיפול רפואי יותר טוב ממי שמרוויח שכר מינימום בארה"ב, אוסטרליה או בריטניה. כן, יש מקומות בהם אותו סכום כסף יחסי קונה יותר, אבל הם לא רבים. 95 מתוך 100 אנשים באוכלוסיה העולמית היו מתחלפים איתך בלי לחשוב פעמיים.

כן, יש מה לעשות, ולעשות הרבה בשביל לשפר את הסיכוי של האזרח הממוצע לחיות טוב יותר. אבל הנה שאלה - מה את עשית בשביל לשפר את המצב הכלכלי שלך?

ישן 30-10-2013, 23:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ורוד הוא לא מוחלט. הוא יחסי...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
ורוד הוא לא מוחלט. הוא יחסי. המצב בארץ עדיין טוב יחסית. עם שכר מינימום, את עדיין תקבלי טיפול רפואי יותר טוב ממי שמרוויח שכר מינימום בארה"ב, אוסטרליה או בריטניה. כן, יש מקומות בהם אותו סכום כסף יחסי קונה יותר, אבל הם לא רבים. 95 מתוך 100 אנשים באוכלוסיה העולמית היו מתחלפים איתך בלי לחשוב פעמיים.

כן, יש מה לעשות, ולעשות הרבה בשביל לשפר את הסיכוי של האזרח הממוצע לחיות טוב יותר. אבל הנה שאלה - מה את עשית בשביל לשפר את המצב הכלכלי שלך?
לא שאני מצדיק את הבכיינות הרוטשילדאים ודומיהם, אבל זה לא חוכמה להגיד של-95% מהאוכלוסיה העולמית יותר חרא. גם אם המספר מדויק, אנחנו משווים את עצמנו לסביבה שאנחנו חושבים שאנחנו ראויים לה (כלומר כולל בריטניה, גרמניה וקנדה ולא כולל סין העממית, קמבודיה, קניה וסוריה...) וכאן יש הבדלים די גדולים יחסית.

סלח לי שלא אלך לחפש מידע מאורגן יותר, אבל בעזרת קצת נפנופי ידיים נראה שטיעון דומה יכול להעלות קולומביאני (שכרגע עובד בניו-יורק ) באשר לקולומביה. לפי http://en.wikipedia.org/wiki/List_o...velopment_Index הוא כנראה נמצא מעל ל-50% מהאוכלוסיה בעולם. לא מצאתי חציון של HDI לפי אוכלוסיה, אבל קולומביה נמצאת מעל סין, הודו, אנדונזיה, פקיסטן, ניגריה, בנגלדש, הפיליפינים ווייטנאם - שהם לבדם נותנים מעל 3.5 מיליארד. אני מנחש ששאר המדינות מתחת לקולומביה יעבירו אותה מעל למחצית מאוכלוסיית העולם. (אתה יכול גם להעלות את הטיעון כלפי איראן, שנמצאת מעל כל אלה + ברזיל שמביאה אותנו ל-3.7+ מיליארד )

לא נראה לי שאפילו הבכיינים המקצועיים מערערים על כך שברוב העולם ממש חרא, אבל אנחנו ממילא לא משווים את עצמנו לחלקים האלה של העולם, כמו שאחרי רצח אנחנו לא משווים את עצמנו לאנטילופות וזאבים ואומרים "יכול להיות גרוע יותר! בשאר עולם החי חיים לא שווים כלום, אז תגידו תודה!!"

ישן 31-10-2013, 00:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]ורוד הוא לא..."

ההבדלים הם לא כאלה חדים. הם היו לפני כמה שנים, אבל אז חלק מהמדינות המדוברות חיו על זמן שאול. מעבר לזה, ברגע שאתה באמת מגיע אתה רואה שלא כל הזהב נוצץ. כן, היה יותר קל לחיות בבריזביין. לא עד כדי כך, ויש דברים שהיה צריך לוותר עליהם. אני יודע מחברים שגרים בבריטניה שהם חוזרים לארץ לטיפולים רפואיים, בעיקר טיפולי שיניים. וגם חלק מהטיפולי שיניים שאנחנו צריכים לעשות יהיו יותר זולים בארץ, כולל עלות כרטיס טיסה. אז העסק לא שחור ולבן.

ישן 31-10-2013, 00:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ההבדלים הם לא כאלה חדים. הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
ההבדלים הם לא כאלה חדים. הם היו לפני כמה שנים, אבל אז חלק מהמדינות המדוברות חיו על זמן שאול. מעבר לזה, ברגע שאתה באמת מגיע אתה רואה שלא כל הזהב נוצץ. כן, היה יותר קל לחיות בבריזביין. לא עד כדי כך, ויש דברים שהיה צריך לוותר עליהם. אני יודע מחברים שגרים בבריטניה שהם חוזרים לארץ לטיפולים רפואיים, בעיקר טיפולי שיניים. וגם חלק מהטיפולי שיניים שאנחנו צריכים לעשות יהיו יותר זולים בארץ, כולל עלות כרטיס טיסה. אז העסק לא שחור ולבן.
ברור שאתה מוותר על משהו כדי לקבל משהו אחר בתמורה. אין הרבה דברים בחינם בעולם הזה, ועדיין בתוך המדינות ה"מערביות", אני לא חושב שאנחנו באמצע העשירון העליון.

ראה לדוגמה איפה אנחנו נמצאים כאן: http://en.wikipedia.org/wiki/List_o...P%29_per_capita

שים לב להבדל בין המדינה שבראש הטבלה (איזו מהן שתרצה) לישראל ומשם לפולין. הבדל של פי 2.
(נתעלם מזה שלא שיכללתי שום מדד אי-שוויון לתוך הסיפור ואני מתייחס לתל"ג כמייצג הכנסות.)

אבל אפשר גם אחרת, ראה מה שכתבתי פה: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...112#post4449847
איזה אחוז ממשכורת סטודנט ילך על דירה שנמצאת 20 דקות (אמיתיות, לא על הנייר) של תחב"צ ממרכז ת"א?
ו"לפי פרסומים זרים", שירותי הרפואה שם דווקא די טובים, כך שלא צריך לרוץ לישראל בשביל רופא שיניים.

ישן 31-10-2013, 00:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]ההבדלים הם לא..."

אין ספק - ואני חושב שאם תהיה ממשלה שיהיה לה העוז לפתוח את השוק לחלוטין אנחנו נתקרב מאוד לשם...

שוויץ זו ארץ יוצאת דופן לאקדמאים (אלא אם כן אתה מדבר על סטודנטים מקצועיים) - אפשר אשכרה לחיות טוב, ואפילו להחזיר הלוואות ממשכורת של חוקר.

ישן 30-10-2013, 23:27
  Populous Populous אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.13
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "[QUOTE=בנג'ו]ומישהו חי בסרט..."

ואיך את מסבירה שישראל היא מקום 11 במדד האושר העולמי 2013 (http://www.mako.co.il/news-world/in...75020141004.htm)?

אמנם זה לא מחקר אמפירי אבל ישראל מגיעה באופן קבוע למקומות העליונים בדירוג. איזה אינטרס יש לאנשים לשקר על מידת האושר שלהם בסקר?

כל ה"גל" של היורדים התחיל בגלל סדרת כתבות בערוץ 10 (אאל"ט) ופתאום כולם "גילו" ש"וואלה, חרא פה, חרא של מדינה" ועוד שאר בכי ונהי, בדיוק כמו שקרה עם הסדרה על השד העדתי.
זה עכשיו מציף את המדיה עם "אנשי רוח" כביכול שקוראים לירידה וסדרת כתבות סקסית על קינת ה"דור האבוד" (אני לא מרגיש אבוד) ויעלם כלא היה בעוד חודש וחצי.

אני חושב שחלק גדול מהאנשים היורדים הם אגואיסטים בגישת ה"אני ואפסי עוד", אנשים שחושבים רק על אני אני אני.
אני מבין ומקבל את הרצון לשפר את אורח החיים שלהם, אבל אני חושב שצריך להסתכל גם על התמונה הגדולה של חיים במדינה הזו שיש רבדים יותר עמוקים (מבחינתי לפחות) מסתם המקום בו נולדתי. תשאלי את עצמך למה הסבים/ הורים שלך עלו לפה ומה המשמעות של המדינה עבורם.
ישן 30-10-2013, 23:50
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Populous שמתחילה ב "ואיך את מסבירה שישראל היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Populous
ואיך את מסבירה שישראל היא מקום 11 במדד האושר העולמי 2013 (http://www.mako.co.il/news-world/in...75020141004.htm)?

אמנם זה לא מחקר אמפירי אבל ישראל מגיעה באופן קבוע למקומות העליונים בדירוג. איזה אינטרס יש לאנשים לשקר על מידת האושר שלהם בסקר?
לא להרגיש אפסים. ניסוי קלאסי בפסיכולוגיה מתאר משהו די דומה:
In Festinger and Carlsmith's classic 1959 experiment, students were asked to spend an hour on boring and tedious tasks (e.g., turning pegs a quarter turn, over and over again). The tasks were designed to generate a strong, negative attitude. Once the subjects had done this, the experimenters asked some of them to do a simple favour. They were asked to talk to another subject (actually an actor) and persuade the impostor that the tasks were interesting and engaging. Some participants were paid $20 (equivalent to $160 in present day terms[9]) for this favour, another group was paid $1 (equivalent to $8 in present day terms[9]), and a control group was not asked to perform the favour.

When asked to rate the boring tasks at the conclusion of the study (not in the presence of the other "subject"), those in the $1 group rated them more positively than those in the $20 and control groups. This was explained by Festinger and Carlsmith as evidence for cognitive dissonance. The researchers theorized that people experienced dissonance between the conflicting cognitions, "I told someone that the task was interesting", and "I actually found it boring." When paid only $1, students were forced to internalize the attitude they were induced to express, because they had no other justification. Those in the $20 condition, however, had an obvious external justification for their behaviour, and thus experienced less dissonance.[10]

ישן 31-10-2013, 00:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "פחחחח! "מדד האושר" |שמח-מאוד|..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
פחחחח! "מדד האושר" כן, אני באמת הולכת להאמין לסקר-שקר שכזה...
כי ה"נתונים" שהצגת בתחילת האשכול ממש אמינים. לזה ברור שכווווווולנו מאמינים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
כל הבולשיט בנוגע ל"מי שעוזב אנוכי" פשוט לא תופס היום. זה עולם גלובאלי, ואם מישהו מרגיש שבמקום אחר יהיו לו חיים טובים יותר - זכותו המלאה להגר.
אז מתי את עוזבת?

הנה, רק באשכול הזה הגיב לך מישהו שעזב את הארץ מסיבות כאלה ואחרות. הוא לא מתבכיין. הוא החליט שזה מה שעדיף לו - אז הוא קם ועשה. לא ישב מול האינטרנט והתבכיין.

ישן 31-10-2013, 00:21
  Populous Populous אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.13
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "פחחחח! "מדד האושר" |שמח-מאוד|..."

אין בעיה, יש פה ייצוג של תחושות של אנשים. באותו אופן שאני לא קונה את התלונות שלך על כמה שחרא פה, זכותך לא לקבל את התוצאות של המדד.

אני מסכים איתך שזכותו המלאה של אדם להגר אבל את לא יכולה להתעלם מהמימד האנוכי שיש במעשה הזה- את עוזבת במטרה לשפר את רמת החיים שלך האישית ומשאירה מאחור, ברמה הכי בסיסית, משפחה וחברים.

עדיין לא הבנתי למה את חושבת שבארץ אחרת יהיה לך יותר טוב? איך החיים שלך ישתנו כשלא תצטרכי לממן, לטענתך, שתי אוכלוסיות טפילות? כל ההפרש של הכסף יכנס לך ישירות לחשבון בנק?
איך את יודעת שתצליחי להסתדר עם השכר שתקבלי במדינה אחרת (כסף לא נופל מהעצים גם בחו"ל) ולא תיכנסי לסטטיסטיקות של אבטלה באותה מדינה? מה יהיה שונה שם בדיוק?
ישן 31-10-2013, 10:25
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
נראה שפיספסת
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "אתה יודע, על כל סקר שיש, אפשר..."

יש אינדקס עולמי: המקומות שבהם הכי טוב להיוולד.
ישראל מגיעה שם למקום 20. למרות המלחמות, ולמרות שהמשכורת פה יותר נמוכה.
אז נכון - הרבה אנשים יסכימו שלהיוולד כתושב שוויץ יכול להיות ממש נחמד. נשמע מדבריך שבערך חצי.
אבל אני לא רואה נהירה עצומה של יפנים לשוויץ. גם לא נהירה של ישראלים לשם.

יש לזה סיבה:
אף אחד לא מציע את זה - להיוולד מחדש כשוויצרי לא עומד על הפרק.
אתה יכול לבחור להיות מהגר בשוויץ - בתור עובד זר, וללדת ילדים בתרבות זרה ושונה.
אבל זאת כבר אפשרות לא טובה במיוחד.
ולכן - היא מאוד לא אטרקטיבית. מעט מאוד ישראלים בוחרים בה. בטח בהשוואה עולמית.

אבל מראש המיקום הזה (מקום 20) הוא ממש לא טריוויאלי.
לפני 25 שנה, ישראל הייתה במקום 30 מתוך 48 מדינות. מפגרת אחרי מדינות כמו רוסיה, הודו, ארגנטינה ברזיל ומקסיקו.
היום ישראל עדיפה (כמדינה בה נולדים) ממדינות כמו יפן, בריטניה, צרפת, איטליה וספרד.
אבל בזמן הזה זעקות הנהי, ודרישות ה"מגיע לי" - רק גברו.
אז הבעיה היא לא בישראל - שעברה שיפור אדיר, וצפויה להשתפר עוד.
ישן 31-10-2013, 00:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

כן, רק ההבדל הוא שאני לא מאשים את כל העולם ואחותו.

ישן 31-10-2013, 09:29
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "אולי תפסיק כבר לשאול את השאלה..."

מהרגע להרגע? כבר שנים שאת מחללת את הפורום הזה עם דברי ההבל הנבובים שלך.

את לא מצביעה על בעיות ואת בודאי לא מנסה לפתור אותם, אז מה הקטע שלך?
באמת. אני איבדתי כל סבלנות אלייך מזמן, אבל יש פה אנשים חכמים ובוגרים ממני פי כמה שמפגינים סבלנות אין קץ שאת בודאי לא ראויה לה. תקשיבי להם, אל תקשיבי לי. האופציות שלך הן:
1) Put up or shut up. לכי תנסי את מזלך בנכר, רק עשי טובה- כשאת חוזרת על 4 ל"בית שלך" לפחות שיהיה לך מספיק הגינות לדחות את המענקים ליורדים-חוזרים. הרי בכ"ז הם על חשבוננו הנושאים בנטל. תזכרי כמה התבכיינת על הכסף הזה שהולך לאיבוד כשאת היית "כזאת".
2) תביני שהאיומים שלך ושכמותך על ירידה מהארץ לא מדירים שינה מעינינו. אדרבא- אני חושב שהרבה בעיות יפתרו אם אנשים כמוך יעזבו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-10-2013, 21:52

ניסיתי להיות אמפתי ועדין.קורה.טועים.אני עדיין לא חושב שאת אדם רע. אנסה להתמקד באמירתך
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "שטו? במקום להתייחס עניינית..."

כלומר, האם מישהו שהוא חילוני והוא לא בן של ראש ממשלה/ח"כ/טייקון וכיו"ב אשכרה מסוגל לראות את עצמו ממשיך לחיות כאן,

עובדתית מספר מיליונים של אנשים שהם גם חילוניים וגם לא בנים של ראש הממשלה ממשיכים לחיות כאן מבלי שרובם יעסקו בנסיונות ירידה או בכמיהה לדרכון זר אפילו שלכמה מיליונים מתוכם מוצא ארופאי ואופציה לא ממש מורכבת להשגת דרכון זר. יתרה מכך - יש בארצנו אפילו אנשים שכבר מחזיקים בדרכון זר ואינם בנים של ראש הממשלה ובכל זאת ממשיכים לגור כאן. יתכן ויש משהו שהם רואים ואת לא? יתכן שהדשא של השכן בכל זאת לא כל כך ירוק?

במדינה שהחיים בה חונקים ועושקים

חונקים ועושקים זה מינוח שמוטב לשמור לתאור מצבו של אריס באימפריה העותומנית או וסאל תחתיות בימי הביניים. חונק זה משהו שמנסה להרוג ולא מישהו שמוכר קוטג' ביוקר ועושק זה משהו שלוקח לך בכוחנות את רכושך ולא 'משהו שממסה אותך שלא לטעמך'. יוקר המחיה בתחומים מסוימים ביחס לשכר טעון שיפור. האם הוא חמור משהיה לפני 20 שנים? אני דווקא הייתי אדם בוגר ולא ילד שהעירו אותו בדמעות לפני 18 שנים 'בימי הזוהר' ואני זוכר קשייים כלכליים ומשכנתא לוחצת עם ריבית נאה, איום אינפלציוני ושכר נמוך לא ממש שונים מהיום. אני מניח שלהורים שלך ושלי לפני 50 שנים היה קשה אפילו יותר. ב'סטטוסים מצייצים' הכל נראה תמיד דרמטי וצודק אבל המציאות מאז ומתמיד אפורה וכרוכה בעבודה קשה, בנטילת סיכונים מחושבים ובדחיית סיפוקים. האם מצבו של הישראלי שונה מאוד משל הספרדי? האם השוואה בין מחיר קוטג' ב'דמוי רמי לוי' במרסיי למחירו בקניון גבעתיים משקפת פערים ממשיים? האם השוואה בין מחיר דיור בפתח תקווה צריכה להעשות מול ממוצע אמריקאי שמכליל גם בתי עץ בחור שבין שני החופים?

וכל אזרח שעובד ועושה צבא צריך למשך שארית חייו לשאת על גבו לא אחת כי אם שתי (!!) אוכלוסיות לא יצרניות ולא עובדות,

את נושאת על גבך שתי אוכלוסיות? הרי מעצם הצהרתך על עצמך כאן ברור שסביר שחרדית ממוצעת שעובדת בקביעות כמורה בחינוך העצמאי או שיפוצניק ערבי נושאים אותך על כתפם הרבה יותר! להיכן נעלמת תאוות השלום הבלתי ניצית שלך כשאת מדברת על ערבים ישראלים וחרדים ישראלים שאינך מכירה ומבטלת את זכויותיהם ומעשיהם? יש הבדל בין שעור אבטלה ואי עבודה גבוה יחסית שקיים בקבוצות הללו לבין ההכרזה הגורפת שלך. שנתיים של פקידות לשכת רנ"ג בצבא זה מה שהופך אדם לראוי לחיות במחיצתך? ניסית פעם להתגייס בתור ערביה ישראלית? חווית את את הקשיים שמוערמים לפתחו של הנוצרי או הבדואי החפצים לשרת מצד היהודים והערבים? אני לא ממעריצי אופנועני איחוד הצלה אבל אני בטוח שתרומתם ההתנדבותית שלהם ושל תורני יד שרה ועזר מציון תורמת לקהילה הרבה יותר משל רוב המשרתות בתפקידים פקידותיים זוטרים בצה"ל. שנבטל לפקידות רס"ר את זכות ההצבעה? שנבטל את זכות ההצבעה לחרדים וערבים ונעמיד שווי קול של חיילת משוחררת על 2/3 משל חייל משוחרר? מצטער, זה מחיר גבוה מדי בעיני אפילו בכדי לשכנע אותך להשאר כאן.

כשכל שנתניהו המאוס

מאוס או לא מאוס זה ענין של טעם אישי. בכל אופן אם נסתכל על הרכב הקואליציה ונקזז את שתי הקבוצות שהוצאת מן הכלל משקוליך - נגלה שנתניהו הוא המעמד המוסכם ביותר על 68/91 מהאוכלוסיה בישראל שזה אומר שקצת יותר משני שליש חושבים שהאנשים המועדפים עלייך - אינם מאוסים פחות. זו דמוקרטיה. אם אינך מקבלת את הדמוקרטיה בישראל - מה לך כי תליני?

כשכל... עושה הוא לבוא (שוב) במלוא הפאתוס הנצי והמיליטינטי שלו ולאכול את הראש (שוב) על הגרעין האיראני, כדי לנסות להסיח את דעתנו מכך שהחיים כאן הופכים ליותר ויותר קשים?!

זה כל מה שהוא עושה? את בטוחה? עברת על הלו"ז שלו? עברת פעם על לו"ז של כאלה שאת מכנה טייקונים? הגרעין האיראני זה דבר בדוי ובלתי מאיים? 'פאתוס נצי ומיליטנטי' זה בטוי שנועד לאיין את העמדות של האחר מבלי ללהיות מסוגל להתמודד עימן? כי אם כן זה עובד יופי ב'סטטוסים מלייקקים' או ב'יאיר ביאסת אותנו' - אבל זה לא ממש משכנע אנשים שאינם נוהגים לטקבק שם.

מאמירה זו עולה התחושה שאין לך כל רצון בהחלפת דעות. אין לך ענין בעמדות של הזולת. עוד בשלב השאלה הזהה את מגדירה את התשובות של אחרים שחלילה יסתרו את דבריך כמנטרות שחוקות'. זה שאנשים חוזרים על דברים ואת לא משתכנעת לא אומר בהכרח שהבעיה היא בהם. עם ציונות ואהבת מולדת לא אמורים לקנות. קניות אנו אמורים לעשות בעזרת שכר שאנו מרוויחים בעבודה קשה ושגרתית ולא תמיד מוערכת. קניות טובות יותר עושים אם בוחרים ומתכננים מסלול תעסוקתי נכון שאינו מבוסס על משאלות לב כמו לימודי תסריטאות או סוציולוגיה ואינו מבוסס על 'עיניים גדולות'. או אז כשהשכר עולה אחרי יציבות של כמה שנים במקום עבודה בלי קפריזות ועזיבות רועשות ניתן לשפר גם את יכולת הקניה.

'ציונות ואהבת מולדת' הם ערכים שמדברים לחלק מהאנשים ולחלק לא והיום החברה הישראלית מספיק חזקה בשביל להכיל ערבי וחרדי שהציונות סותרת את תפיסת עולמם או אפילו הדוניסט חילוני ששאיפת חייו היא הירידה. בעיני למשל 'ציונות על תנאי' היא לא ציונות. יש הבדל בין ציוני שעלה בעליה הראשונה או השניה וירד בגלל רעב ממשי, מחלה שלא ניתן לטפל בה כאן וכן הלאה לבין מי שמדבר על אהבת מולדת אבל מתנה אותה בכך שגיל שווייד ודומיו לא יעצבנו אותו מבלי שיהיה בתוכו את הכישורים והעשיה שיש בקצה צפורנו של אותו 'טייקון'

ושוב לענין העדות העצמית שלך והפעם בלי פרויד - את מעידה על עצמך שאין לך כישורים מבוקשים תעסוקתית. איזה עתיד טמון לך לדעתך בנכר? נאמר ותשיגי דרכון צרפתי ותעבדי כקופאית בסופר במרסיי במשמרת ערב או יותר מכך, תהיי עוזרת מפיק מספר 3 בסרטון פרסומת שמצולם בניס - את בטוחה שתוכלי לקנות יותר דברים במשכורת שקבלי? את בטוחה שיהיה לך יותר בטחון תעסוקתי מאשר כאן? אם כן - שווה לנסות את זה אבל את יודעת שהחיים זה לא אינטרנט שמתנתקים ומתחברים. כשאת עושה את הנסיון שלך שם את מוותרת אולי על הזדמנות במקום אחר.

את כותבת:

1. כי הסבים והסבתות שלי (ז"ל, כולם) לא היו ממוצא מזרח אירופאי אלא ממוצא מזרחי (מרוקאי ועיראקי),

עוד פעם הרוח המזרחית הטעונה הזאת? הרי אם הסבים והסבתאות שלנו היו ממוצא מזרח ארופאי ולא ממוצא מזרחי היה סכוי של 6/7 שכלל לא היינו באים לעולם...

כך שדרכון זר אין לי, מה שהופך את העזיבה להרבה יותר קשה (אתה יודע, ויזה, וזה).

אם יש ערך למקצוע שלך במדינה אחרת - היא תקבל אותך. מדינות עניות במזרח אירופה או במרכז אמריקה לא יקשו עליך להגיע ולעבוד שם גם ללא דרכון. אם את רוצה - את יכולה. אף אחד לא ימנה אותך לראש עירית פריז ולא יתן לך משרה אוניברסיטאית בייל. אנשים שומרים את מה שיש להם לעצמם וכך גם עמים וארצות. כמו שזה שמישהו צועק 'הלאה הטייקונים' ברוטשילד לא אמור לגרום לאף תושב סביון לפנות למען הצועק את הווילה.

זו לדעתי אמירת המפתח לכל אדם בכל מצב. זו הסיבה שיהודים מארץ מצוקה לא ממהרים בקלות לעלות וזו הסיבה שחבר'ה חומרניים מישראל לא ממהרים לרדת. זה וזה שהם יודעים שאין ביקוש לדיבורים כמו חול בחו"ל. אז אם זה מה שמשאיר אותך כאן - תשמחי במשהו הזה ובכך שהוא קיים. זה לא מובן מאליו וזה לא שקול ל20% במחיר הקוטג'.

באשר תעשי תהיי מוכשרת בתחומך. כאן ושם ואולי תגלי שS שמוכשרת בתחומה יכולה להגיע בישראל ללא מעט דברים ומקומות.

ושוב - אני אשמח אם תשארי אבל אם תחליטי לרדת אאחל לך הצלחה בנכר באשר תעשי. אם האינטרנט עדיין יהיה קיים - כתבי מפעם לפעם על חוויות מהחיים שם.

ישן 30-10-2013, 23:12
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
בחייאת, לא היה לי כוח להתייחס להכל, ולכן אגיב להיילייטס:
1. אוקיי, אז יש חרדים וערבים שעובדים. אבל הם יוצא מן הכלל שמעיד על הכלל, ועל זה אתה לא יכול להתווכח, מה לעשות שרובם לא עובדים.
ומה את עושה בדיוק? אשאל שוב:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
קשקשת הנטל הזאת לעוסה יותר מפרישה וחזרה שלך (שבתורה לעוסה יותר ממסטיק בפה של נערה מתבגרת)...

באיזה נטל "אתם" עוזרים לי? כמה מס הכנסה את משלמת בשנה? כמה ביטוח לאומי? כמה ביטוח בריאות? בלי השכלה, בלי כישורים... אני חושב שזה שאת נמצאת פה דווקא מגדיל את הנטל עלי...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
לגבי אנשי קבע - אני לגמרי בעד קיצוצים, וזה ככל הנראה גם מה שיעשו.
הם ירוויחו מזה. המדינה תפסיד. אבל העיקר שנדפוק עוד מישהו בדרך...

ישן 31-10-2013, 00:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "אני ממש לא חייבת לך דין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
אני ממש לא חייבת לך דין וחשבון על מה אני עושה, כל עוד אני עובדת ומשלמת מסים.
בקיצור, חיה על חשבוני ומתבכיינת שאחרים חיים על חשבונך. גם החרדים והערבים הרעים האלה שחיים על קצבאות משלמים מע"מ בכל קניה. הם לא חייבים לך דין וחשבון ואת בכלל לא רופאה!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
באמת לא רואה טעם להמשיך לשלם משכורות מנופחות לאנשי קבע. בזבוז מבחיל של כסף. באמת שאין צורך בכל כך הרבה אנשי קבע.
נו, עוד עניין שבו אין לך מושג מהחיים שלך. המשכורות שלהם הן בערך חמישית או ששית ממה שהם מקבלים בשוק. מקצצים אותם, ואז מעסיקים אותם כאזרחים ומשלמים להם פי כמה וכמה. משתלם לתקציב המדינה. העיקר שהציגו קיצוץ.

ישן 31-10-2013, 06:41

[1] יש הרבה חרדים שעובדים. פחות ממה שאפשר ויותר מדי משרות חלקיות אבל עדיין
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "..."

כשמדברים על קבוצה של 750000 אזרחים [הורים וילדים] עדיין שעור העבודה הוא כזה שלא ניתן להשתמש בהגדרה כה גורפת. [57% תעסוקה בנשים חרדיות, 40% מגברים חרדים]. לגבי הערבים הטיעון תקף עוד פחות. 74% מהגברים הערבים עובדים [ו23% מהנשים הערביות] מיול 77% בצבור היהודי הלא חרדי.

[2] לא רק שאין לי כל כוונה ללעוג לך אלא שאני ממש משתדל שלא ללעוג לך. לפני ההודעה הראשונה רשמתי משהו קצת עוקצני ומחקתי. את ההודעה השניה לה הגבת ערכתי היטב בטרם שיגרתי. לפורום מוזיקה קשה לי להזכר מתי בכלל נכנסתי ואני בטח שלא מחפש שם שירים. שירים צרפתיים מסויימים [מתורגמים, יוסי בנאי] ואת שירי פיאף במקור אני מחבב בעצמי כך שאין לי מושג איך הגעת להקשר הזה של כוונת לעג. צרפת ניתנה כדוגמא למדינה מערבית עם מדיניות רווחה שעדיין לא חשה באיום כלכלי [כמו ספרד], אינה גרמניה [כי לברלין אמרת שאין לך כוונה..] ואינה רווית אנטישמיות מודרנית כבריטניה.

ישן 31-10-2013, 07:12
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[1] יש הרבה חרדים שעובדים. פחות ממה שאפשר ויותר מדי משרות חלקיות אבל עדיין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
[2] לא רק שאין לי כל כוונה ללעוג לך אלא שאני ממש משתדל שלא ללעוג לך. לפני ההודעה הראשונה רשמתי משהו קצת עוקצני ומחקתי. את ההודעה השניה לה הגבת ערכתי היטב בטרם שיגרתי. לפורום מוזיקה קשה לי להזכר מתי בכלל נכנסתי ואני בטח שלא מחפש שם שירים. שירים צרפתיים מסויימים [מתורגמים, יוסי בנאי] ואת שירי פיאף במקור אני מחבב בעצמי כך שאין לי מושג איך הגעת להקשר הזה של כוונת לעג. צרפת ניתנה כדוגמא למדינה מערבית עם מדיניות רווחה שעדיין לא חשה באיום כלכלי [כמו ספרד], אינה גרמניה [כי לברלין אמרת שאין לך כוונה..] ואינה רווית אנטישמיות מודרנית כבריטניה.

חבורה של "דוסים פרימיטיביים כמוך שרק ששים אלי קרב ומלחמה ורק משריצים את עצמם לדעת בגלל איזו השקפת עולם פרימיטיבית" אמרו "כל שהוא רחמן על אכזרים לסוף נעשה אכזר על רחמנים". יש לנו לא מעט דוגמות לזה בעשורים האחרונים. צריך להיזהר מזה.

ישן 31-10-2013, 10:00

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "מה שהילד ה"גאון" שכח לספר לך,..."

זה מה שפסטן כתב:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ולמה כל-כך יקר לחיות בירושלים? כי לא בונים כלום.
ולמה לא בונים כלום? כי יצורים שמאלנים בכיינים כמוך עם סיסמאות "נתניהו המאוס" שלכם מפריעים לו לבנות בשטחים הכבושים שהיו של הפלסטינים מאז שההומו פלסטינוס התהלך פה יחד עם הממותות...

איך מתשובה לפסטן הגעת להכללת מעל חמישית מהצבור בישראל תחת כנוי גנאי והגדרתם כ'נחותים'? זה נשמע הגיוני? זה נשמע לך הוגן? אלי או צ'אנב או תבור שכותבים כאן עשו לך משהו רע שהם צריכים לחטוף גידוף כוללני?

בא לך להתכסח עם פסטן?סבבה. למרות שאני אישית חושב שאין בסיס אומ קום לאמירה כזאת - תקראי לו באופן אישי 'נחות' ותמתיני לתשובתו. תכריזי על תחרות אי נחיתות במספר תחומים [יחסי אנוש, ידע כללי, שרות צבאי או אחר ועשיה למען הזולת, יכולת ניתוח נתונים כלכליים ומהלכים מדיניים, מבחן תעסוקה ותשלומי מס,ידע במדעים, ידע במוסיקה וקולנוע, לוגיקה ופילוסופיה וכן הלאה] ותני לציבור לשפוט. 'גולני' ישמח לארגן אשכול היתולי שכזה אצלו בפורום.

אבל בבקשה די כבר להכללת אוכלוסיות תחת סיסמאות עוינות...

ישן 30-10-2013, 22:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ניסיתי להיות אמפתי ועדין.קורה.טועים.אני עדיין לא חושב שאת אדם רע. אנסה להתמקד באמירתך"

ציטוט:
כלומר, האם מישהו שהוא חילוני והוא לא בן של ראש ממשלה/ח"כ/טייקון וכיו"ב אשכרה מסוגל לראות את עצמו ממשיך לחיות כאן,

עובדתית מספר מיליונים של אנשים שהם גם חילוניים וגם לא בנים של ראש הממשלה ממשיכים לחיות כאן מבלי שרובם יעסקו בנסיונות ירידה או בכמיהה לדרכון זר אפילו שלכמה מיליונים מתוכם מוצא ארופאי ואופציה לא ממש מורכבת להשגת דרכון זר. יתרה מכך - יש בארצנו אפילו אנשים שכבר מחזיקים בדרכון זר ואינם בנים של ראש הממשלה ובכל זאת ממשיכים לגור כאן. יתכן ויש משהו שהם רואים ואת לא? יתכן שהדשא של השכן בכל זאת לא כל כך ירוק?

"אלוהים נותן אגוזים למי שאין לו שיניים" וכו'.
לי אין דרכון זר ואני רוצה! דווקא כל אלה שיש להם דרכון זר לא רוצים ללכת...
בעצם,יכול להיות שזה חלק מהסיבה. הרי אם נודה על האמת, זה לא שאם מחר תביא לי דרכון זר מחרתיים אני עוזב. האלמנט החשוב יותר כאן הוא שיהיו אפשרויות פתוחות, לאו דווקא שאני אבחר באפשרות הנוספת שנפתחת לי. ברגע שאתה יודע ש"אתה יכול לעזוב מתי שבא לך" (שוב, לא באמת; יש עוד דברים לסדר...) אתה פחות לחוץ איפה שאתה נמצא.

ציטוט:
במדינה שהחיים בה חונקים ועושקים

חונקים ועושקים זה מינוח שמוטב לשמור לתאור מצבו של אריס באימפריה העותומנית או וסאל תחתיות בימי הביניים. חונק זה משהו שמנסה להרוג ולא מישהו שמוכר קוטג' ביוקר ועושק זה משהו שלוקח לך בכוחנות את רכושך ולא 'משהו שממסה אותך שלא לטעמך'. יוקר המחיה בתחומים מסוימים ביחס לשכר טעון שיפור. האם הוא חמור משהיה לפני 20 שנים? אני דווקא הייתי אדם בוגר ולא ילד שהעירו אותו בדמעות לפני 18 שנים 'בימי הזוהר' ואני זוכר קשייים כלכליים ומשכנתא לוחצת עם ריבית נאה, איום אינפלציוני ושכר נמוך לא ממש שונים מהיום. אני מניח שלהורים שלך ושלי לפני 50 שנים היה קשה אפילו יותר. ב'סטטוסים מצייצים' הכל נראה תמיד דרמטי וצודק אבל המציאות מאז ומתמיד אפורה וכרוכה בעבודה קשה, בנטילת סיכונים מחושבים ובדחיית סיפוקים. האם מצבו של הישראלי שונה מאוד משל הספרדי? האם השוואה בין מחיר קוטג' ב'דמוי רמי לוי' במרסיי למחירו בקניון גבעתיים משקפת פערים ממשיים? האם השוואה בין מחיר דיור בפתח תקווה צריכה להעשות מול ממוצע אמריקאי שמכליל גם בתי עץ בחור שבין שני החופים?
מישהו שממסה אותך שלא לטעמך זה בהחלט עושק. או גזל. או גם וגם (אבל בלי אלכוהול!).
"חוק זה חוק" ו"המדינה יכולה למסות אותך איך שבא לא ולמסור את הכסף הזה למי שמתחשק לה" לא עובדים פה, כי הדיון הוא באשר לתוכן החקיקה, לא באשר לזה שהמדינה יכולה לקבוע חוקים.

ציטוט:
וכל אזרח שעובד ועושה צבא צריך למשך שארית חייו לשאת על גבו לא אחת כי אם שתי (!!) אוכלוסיות לא יצרניות ולא עובדות,

את נושאת על גבך שתי אוכלוסיות? הרי מעצם הצהרתך על עצמך כאן ברור שסביר שחרדית ממוצעת שעובדת בקביעות כמורה בחינוך העצמאי או שיפוצניק ערבי נושאים אותך על כתפם הרבה יותר! להיכן נעלמת תאוות השלום הבלתי ניצית שלך כשאת מדברת על ערבים ישראלים וחרדים ישראלים שאינך מכירה ומבטלת את זכויותיהם ומעשיהם? יש הבדל בין שעור אבטלה ואי עבודה גבוה יחסית שקיים בקבוצות הללו לבין ההכרזה הגורפת שלך. שנתיים של פקידות לשכת רנ"ג בצבא זה מה שהופך אדם לראוי לחיות במחיצתך? ניסית פעם להתגייס בתור ערביה ישראלית? חווית את את הקשיים שמוערמים לפתחו של הנוצרי או הבדואי החפצים לשרת מצד היהודים והערבים? אני לא ממעריצי אופנועני איחוד הצלה אבל אני בטוח שתרומתם ההתנדבותית שלהם ושל תורני יד שרה ועזר מציון תורמת לקהילה הרבה יותר משל רוב המשרתות בתפקידים פקידותיים זוטרים בצה"ל. שנבטל לפקידות רס"ר את זכות ההצבעה? שנבטל את זכות ההצבעה לחרדים וערבים ונעמיד שווי קול של חיילת משוחררת על 2/3 משל חייל משוחרר? מצטער, זה מחיר גבוה מדי בעיני אפילו בכדי לשכנע אותך להשאר כאן.
האמת שאלה דווקא רעיונות לא רעים, ולא בשבילה...
התגייס לצבא, או שלם מס נוסף כדי לממן את אלה שכן מתגייסים (ולממן אותם ביותר מ-350 שקל בחודש...). לא רוצה לא את זה ולא את זה? "טוב, ביי".

ציטוט:

מאמירה זו עולה התחושה שאין לך כל רצון בהחלפת דעות. אין לך ענין בעמדות של הזולת. עוד בשלב השאלה הזהה את מגדירה את התשובות של אחרים שחלילה יסתרו את דבריך כמנטרות שחוקות'. זה שאנשים חוזרים על דברים ואת לא משתכנעת לא אומר בהכרח שהבעיה היא בהם. עם ציונות ואהבת מולדת לא אמורים לקנות. קניות אנו אמורים לעשות בעזרת שכר שאנו מרוויחים בעבודה קשה ושגרתית ולא תמיד מוערכת. קניות טובות יותר עושים אם בוחרים ומתכננים מסלול תעסוקתי נכון שאינו מבוסס על משאלות לב כמו לימודי תסריטאות או סוציולוגיה ואינו מבוסס על 'עיניים גדולות'. או אז כשהשכר עולה אחרי יציבות של כמה שנים במקום עבודה בלי קפריזות ועזיבות רועשות ניתן לשפר גם את יכולת הקניה.
ולמרות זאת, יש אנשים שבאמת "לא יכולים לשלם על הגן של הילד", ולא כי הם בכיינים מקצועיים (כמו לא-משנה-מי).
הנה, רק לפני שבוע-שבועיים הייתה כתבה בערוץ חדשות אקראי (לא זוכר איזה) בנוגע לטבע וכו' שעלתה על הקטע עוד לפני הקומבינה שסגרו שם. עובד 13 שנים בטבע (לא שומר ולא מנקה) ומקבל 6700 בחודש. אני לא בעד העלאת שכר רק כי שרדת עוד שנה ועוד שנה - כשבכלל אי-אפשר לפטר אותך - כמו בשירות המדינה, אבל יש פה בעייתיות מסוימת. ומה עם אלה שכן שומרים ומנקים? בגיל 30 או 40, כשאין לך חסכונות-על, אתה לא בדיוק במצב ללכת לייצר לעצמך מסלול תעסוקתי נכון, אפילו אם אתה לא מיצורי הסרטים הדוקומנטריים או לימודי המגדר...

ציטוט:
'ציונות ואהבת מולדת' הם ערכים שמדברים לחלק מהאנשים ולחלק לא והיום החברה הישראלית מספיק חזקה בשביל להכיל ערבי וחרדי שהציונות סותרת את תפיסת עולמם או אפילו הדוניסט חילוני ששאיפת חייו היא הירידה. בעיני למשל 'ציונות על תנאי' היא לא ציונות. יש הבדל בין ציוני שעלה בעליה הראשונה או השניה וירד בגלל רעב ממשי, מחלה שלא ניתן לטפל בה כאן וכן הלאה לבין מי שמדבר על אהבת מולדת אבל מתנה אותה בכך שגיל שווייד ודומיו לא יעצבנו אותו מבלי שיהיה בתוכו את הכישורים והעשיה שיש בקצה צפורנו של אותו 'טייקון'
אני לא בטוח שזה משהו שצריך להתלהב ממנו. את חלקם אפשר וצריך להכיל. את חלקם לא.

ציטוט:
כך שדרכון זר אין לי, מה שהופך את העזיבה להרבה יותר קשה (אתה יודע, ויזה, וזה).

אם יש ערך למקצוע שלך במדינה אחרת - היא תקבל אותך. מדינות עניות במזרח אירופה או במרכז אמריקה לא יקשו עליך להגיע ולעבוד שם גם ללא דרכון. אם את רוצה - את יכולה. אף אחד לא ימנה אותך לראש עירית פריז ולא יתן לך משרה אוניברסיטאית בייל. אנשים שומרים את מה שיש להם לעצמם וכך גם עמים וארצות. כמו שזה שמישהו צועק 'הלאה הטייקונים' ברוטשילד לא אמור לגרום לאף תושב סביון לפנות למען הצועק את הווילה.
יש ויש. ויזה, אישור עבודה וכו' כנראה תקבל, אבל אתה עשוי לרצות יותר מזה, במיוחד אם אתה מתכנן להישאר שם יותר משנים ספורות. להיות במדינה זרה, כשכולם מדברים שפה זרה (אפילו אם למדת איך לשלם בסופר ולשאול איך מגיעים לרחוב כזה וכזה) זו בעיה. הבעיה בזה שאתה לא אזרח היא שהמדינה לא חייבת לך שום דבר. אתה חסר הגנה שם. ברצותה תספק לך המדינה שאתה אזרח שלה הגנה דיפלומטית, ואם לא תרצה - אז לא. המדינה המארחת לא חייבת לך כלום, ובמקרה הרע אתה עלול למצוא את עצמך נחקר ב"שיטות חקירה מתקדמות" על על חופי קובה. זה לא רק שאתה מחוץ לבית שלך. אתה אפילו לא בשדה. אתה נמצא בעומק מבצרו של אחר. לך תדע מה הוא יחליט לעשות לך...

ישן 30-10-2013, 20:52
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

מי שבוחר להיות תקוע במרכז שזה תל אביב-יפו והרצליה, אסור לו לטעון מה שאת אמרת עכשיו.
אם תבחרי לצאת מהמרכז מרכז לאור עקיבא/נתניה תגלי שהמחירים פחות יקרים ואפשר שם לקנות דירה ומה שאמרת לא נכון בכלל, אבל שוב כאשר את רוצה כמו אחרים את בתי הקפה ומרכזי קניות שונים צמודים של תל אביב/הרצליה את חייבת לשלם על זה וזה לא בא בחינם.
תביטי מה קרה לספרד, יוון והרשימה ארוכה מדינות שהלכו לפי מה שאת וסתיו שפיר רוצות והיום הן בבעיות גדולות מאוד כלכליות עקב חובות כבדים מאוד. את גרה במקום שאת לא יכולה להרשות לעצמך? תעברי למקום שאת יכולה לשלם עליו ולחיות סביר וזה תקף לכל מי שתמך באותם אוכלי חינם (סתיו שפיר, מולי והחברים שלהם...)

בנוגע להפגנות של הקיץ עליהן כתבת שהיית בהן, זה לא ממש כבוד גדול להגיע לאירוע שהאחראים נגד דגל ישראל והמימון מגיע מגורמים אחרים שלא רוצים פה את מדינת ישראל בכלל, למרות שאחד המארגנים דרש את דגל ישראל באירוע והתמיכה שלך בסתיו ספיר והחברים שלה שהיא חושבת שהההמנון זה שיר גזעני לא מראה כל כך על ישראליות.
אני מבין שלראות את אייל גולן ושלמה ארצי חיי חינם זה תענוג עם המחיר הרגיל של הכרטיסים להופעה של כל אחד מהם, אבל לזה יש את ערב יום העצמאות עם כל המופעים בחינם.

לגבי החרדים ומה שרשמת עליהם, אין לך זכות לרשום את זה כל עוד הציבור החילוני לא מגיע לבחור לבחירות לרשות המקומית ולא לממשלה ולכנסת באחוזים גבוהים, ואם הציבור החרדי בוחר להגיע לבחור כמו המגזר הערבי מגיע להם יחס מועדף ובצדק. ירושלים ובית שמש מי שהפסיד את אותן ערים לחרדים זה החילוניים בלבד ואת יכולה לראות את הציבור שלך אשם בזה בלבד ולא את החרדים.

הערה: בהודעה הזאת אין פנייה אישית ל s27 אלא לכל התומכים של סתיו, מולי ודפני.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 30-10-2013 בשעה 20:55.
ישן 30-10-2013, 22:31
  s27. s27. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "מי שבוחר להיות תקוע במרכז שזה..."

אני ירושלמית. כבר ציינתי את זה באשכול.
ממש לא רוצה לגור בת"א או הרצליה, אדרבה, אני חושב שזה חשוב שאנשים יתרחקו מהמרכז כי הוא גם ככה צפוף, ונכון מן הסתם שככל שמתרחקים מן המרכז הדיור הוא יותר זול...אממה? עבודה יש שם? ואם אין, יש תחבורה יעילה? אין. את זה אני יודעת. כלומר שהמדינה בעצמה עושה את זה מאוד לא משתלם להתרחק מהמרכז. יודע משהו? גם רחוק מהמרכז המחירים מתחילים לעלות יותר ויותר, אפילו בבאר שבע! כרגע אני עדיין גרה במקום שאני יכולה להרשות לעצמי, אבל מה יהיה בעתיד? כל כך הרבה מלל על המחאה החברתית, ולא אמרת כלום. אם לדעתך הם היו כאלה פיכסה, למה כל כך הרבה אנשים באו להפגנות? הם לא אוכלי חינם, תפסיק להקיא שטויות על המקלדת. מי שאוכל חינם הם מי שאינם עובדים- קריא: חלק הארי (כלומר, הרוב הגדול) מן האוכלוסיות שהזכרתי לעיל.
התוצאות של בית שמש הן בגלל רמאות. החרדים מזייפים תעודות זהות ומצביעים בעבורם.
מסכימה איתך שכל חילוני שלא הלך להצביע ואין לו סיבה ממש מוצדקת (כגון, שוכר דירה בעיר אחרת וקשה לו להגיע), הוא מ-ט-ו-מ-ט-ם.
ישן 30-10-2013, 23:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "אני ירושלמית. כבר ציינתי את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
ממש לא רוצה לגור בת"א או הרצליה, אדרבה, אני חושב שזה חשוב שאנשים יתרחקו מהמרכז כי הוא גם ככה צפוף, ונכון מן הסתם שככל שמתרחקים מן המרכז הדיור הוא יותר זול...אממה? עבודה יש שם? ואם אין, יש תחבורה יעילה? אין. את זה אני יודעת. כלומר שהמדינה בעצמה עושה את זה מאוד לא משתלם להתרחק מהמרכז. יודע משהו? גם רחוק מהמרכז המחירים מתחילים לעלות יותר ויותר, אפילו בבאר שבע! כרגע אני עדיין גרה במקום שאני יכולה להרשות לעצמי, אבל מה יהיה בעתיד? כל כך הרבה מלל על המחאה החברתית, ולא אמרת כלום. אם לדעתך הם היו כאלה פיכסה, למה כל כך הרבה אנשים באו להפגנות? הם לא אוכלי חינם, תפסיק להקיא שטויות על המקלדת. מי שאוכל חינם הם מי שאינם עובדים- קריא: חלק הארי (כלומר, הרוב הגדול) מן האוכלוסיות שהזכרתי לעיל.
מסכימה איתך שכל חילוני שלא הלך להצביע ואין לו סיבה ממש מוצדקת (כגון, שוכר דירה בעיר אחרת וקשה לו להגיע), הוא מ-ט-ו-מ-ט-ם.
ולמה כל-כך יקר לחיות בירושלים? כי לא בונים כלום.
ולמה לא בונים כלום? כי יצורים שמאלנים בכיינים כמוך עם סיסמאות "נתניהו המאוס" שלכם מפריעים לו לבנות בשטחים הכבושים שהיו של הפלסטינים מאז שההומו פלסטינוס התהלך פה יחד עם הממותות...

ישן 30-10-2013, 23:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "לא, לא, זה בגלל יצורים דוסים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.
לא, לא, זה בגלל יצורים דוסים פרימיטיביים כמוך שרק ששים אלי קרב ומלחמה ורק משריצים את עצמם לדעת בגלל איזו השקפת עולם פרימיטיבית מאז שההומו פלסטינוס התהלך פה יחד עם הממותות, כאילו מעולם לא שמעו על דבר שנראה צפיפות אוכלוסין. ודווקא כן בונים, רק שהמטומטמים בונים דווקא פרוייקטים של יוקרה במקום דירות קטנות וזולות. כי זו מדינה של גנבים רודפי בצע עשקנים.
חח (ל"ת).
אל תבכי. רוצה טישו?

זה יעזור לך ללכת לעשות משהו מועיל יותר במקום להתעלק עלי ועל המסים שאני משלם?

ישן 31-10-2013, 00:31
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי s27. שמתחילה ב "אני ירושלמית. כבר ציינתי את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי s27.

אם היית בודקת, היית יודעת כמו כל האנשים שהלכו אל אותן הפגנות שקר כמוך שקיבלו מימון מגורמים אנטי ישראלים שאפשר לרכוש דירות במרכז גם במחירים של 500 אלף, אבל עד שתגלו את זה המחיר יעלה להיות 600 ו 700 אלף וזה רק עולה כל חודש שאתם ממשיכים בקו הזה ולטעון שאי אפשר לרכוש דירה בארץ וזה שקר מוחלט, אבל נתונים שאפשר לרכוש דירה לא באמת בראש שלך אפשר להבין. אה ויש שם עבודה ותחבורה ציבורית בניגוד לסיפורים שלך וכמובן זה קרוב לתל אביב והרצליה.

לא אמרתי שאתם (מי שהגיע להפגנות) אוכלי חינם ואת לא קראת מה רשמתי בכלל אלא האנשים שאתם מסרתם להם תמיכה שלכם וכוח רב מאוד שהם דפני, סתיו שלא רצו את דגל ישראל באותן הפגנות להזכירך!!! מולי היחיד שרצה שם את דגל ישראל להזכירך, אבל זה לא מציק לך בכלל ואת עוד מדברת על ישראל?! מוזר מאוד שאת מדברת על ישראל שאת תומכת באנשים שלא רצו בהפגנה את דגל ישראל בכלל וזכו למימון ממקורות אנטי ישראלים, ו looklook יוכל להעמיד אותך על הטעות שלך מהר מאוד, שכל המידע פורסם פה בפרש ואת בוחרת להכניס את הראש לאדמה למעשה ולא אנחנו.

בכל הנוגע לבתים חדשים פסטן כבר ענה לך, למרות שהיה תקיף מדי אבל הוא צדק.
אפשר להוסיף שבנגב בבאר שבע ובסביבה המגזר הלא יהודי גונב אדמות באופן חופשי, אבל שוב בחרת לא לדבר על זה, כרמיאל כנ"ל אותה.

מעניין שבחרת לא להגיב להגיב על מה שרשמתי על יוון וספרד, אבל שוב כל הדיון הזה את מתחמקת מהנקודה הזאת, שהמדיניות שאת, סתיו, דפני ומולי תומכים בה הורסת את הכלכלה של המדינה. אני יודע שכמובן לא תגיבי על זה כי זה מרסק את כל הצדק החברתי בו את תומכת.

את זה בטוח גם לא יודעת שמחירי הירקות, ביצים ודברים אחרים עולים יותר מהעלות שלהם בגלל הצד השמאלי של הקשת הפוליטית אם מדובר במועצת מועצת הפירות והירקות ושאר אותם גופים שהחקלאים, מפיצים ואחרים מעלים את מחיר המזון כאן בארץ, אבל שוב את לא תגיבי לזה בגלל שהשמאל אחראי לזה ולא הימין. (היה על הנושא דיון מעניין מאוד בפרש)

בכל הנוגע לבית שמש, אל תנסי בכלל לרמוז שהחרדים זייפו את רוב הקולות שלהם, ותגידי את האמת שהציבור החילוני בחר ברובו לא לבחור פשוט וזהו בלי סיפורי סבתא!
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 31-10-2013 בשעה 00:38.
ישן 31-10-2013, 15:33
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08

לגבי מה יהיה? אין לי מושג.

לגבי לראות עתיד בישראל.
אז קודם כל אני לא - לא בנשל, גם אשתי לא, לא עובד בהייטק, לא מקבל קצבאות מהמדינה וכן נתקל בבעיות.
אני בעיקר לא יודע אם בקונסטלציה הקיימת נוכל להרשות לעצמנו לקנות דירה.

אבל שאלת לגבי לראות עתיד בישראל, אז התשובה היא כן.
כי למרות הבעיה בדיור, בסופו של דבר מבחינה חומרית (וזאת הבחינה שעליה דיברת) אפשר להסתדר כאן בצורה סבירה.
שלא כמוך אני יכול די בקלות לעבור לחו"ל. גם אוחז בדרכון, גם ההכשרות המקצועיות שיש לי הן מוכרות בחו"ל וזאת שבעזרת השם תהיה לי עוד שנה גורמת ללא מעט מדינות לחזר אחרי.
ובלא מעט מקומות אוכל להרשות לי ולמשפחתי רמת חיים גבוהה יותר, משמעותית.
אבל המרכיב החומרי הוא מרכיב אחד, חשוב מאוד אבל עדיין רק אחד, בדבר הזה שנקרא עתיד.
ויש מחיר לא פשוט בהיותך מהגר, ואת תחושת הבית אי אפשר לכמת עד לרגע בו אתה זר.
מרכיבים נוספים זה המשפחה, החברים, התרבות.
וכן, גם ההזדהות עם המקום בו אתה חי. אני ישראלי ומדינת ישראל היא כמו ספה ישנה בשבילי, השקע של התחת כבר מותאם.
אני מודה יש בזה גם אידאולוגיה, מקום אתו אני מזדהה ואליו אני מרגיש שייכות הוא מקום שאני רוצה להפוך אותו למקום טוב יותר, ובתוך המרכיבים של אושר בחיים אז חיים בעלי משמעות הם מרכיב נוסף וחשוב.

אז כן, אני יכול להגר ללא מעט מדינות, לראות עתיד שכולל בית נחמד בפרבר של המעמד הגבוה, לא מעט חופשות יחסית יותר יקרות ומערכת חינוך טובה יותר.
אבל כרגע אני בוחר להישאר כאן.

אני מניח שהקונסטלציה בה אעזוב תהיה כזאת שבה ארגיש שלא אוכל להיחשב אדם הגון אם אחיה/אזדהה במדינת ישראל.

ישן 06-11-2013, 05:58
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile

כן. אני חילונית, בת של שני אלמונימים שהם בהחלט לא טייקונים (אחחח... כמה זה היה יכול להקל ), ואין לי אספירציות עזיבה.
כן, יש לי דרכון זר (אפילו של מדינה מערב-אירופאית), והייתי יכולה להשתלב בקלות רבה יחסית בשוק העבודה באירופה/ארה"ב/קנדה, ועדיין ברור לי שהחיים שלי כאן. אז כן, אולי לא קל, ואולי בית/דירה משלי לא ממש באופק (בטח כשההון הראשוני על משכנתא לזכאים הוא 25% מערך הנכס, ומרכז החיים שלנו הוא בירושלים לה אין באמת פריפריה), אבל השקעתי בהשכלה שלי וזה הביא אותי למקום עבודה יחסית יציב עם משכורת סבירה (בהחלט היה יכול להיות טוב יותר - ואין הרבה פרופורציה בין עליית יוקר המחיה והמשכורות). גם בעלי - עובד במקום מסודר. אצל שנינו ברור שתוך כמה שנים השכר רק יעלה. יש לנו ילדה. אנחנו חיים לא רע בכלל. שוכרים דירה נאה (במחיר השכירות היינו יכולים לשים החזר חודשי למשכנתא - שוב ההון הראשוני הגבוה מדי בעוכרינו), מחזיקים שני רכבים, הילדה אצל מטפלת (וגם אם היתה במעון - אנחנו לא זכאים לשום הנחה). אז נכון, אנחנו לא נוסעים לחו"ל ומתפשרים על חופשות זולות יותר בארץ, משתדלים לחסוך במותרות (למשל אין לנו יס/הוט בבית) אבל החיים פה לא רעים, ואף אחד לא מבטיח לי חיים טובים יותר בכל מקום אחר...

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 29-10-2013, 01:06
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "זה שאתר אחר מנסה למלא את החסר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
זה שאתר אחר מנסה למלא את החסר בידיעות פירוסמייות במסווה של חדשות, זה לא אומר שאלה באמת news. אלא סתם בבל"ט.
וצבע חדש של אייפון או עוד כמה פיקסלים לגלקסי זה לא פרסום? אלה חדשות שלעומתן הנשק הכימי בסוריה נראה כמו פרסום (וזה באמת פרסום - ה-OPCW שמנה לפרסם את עצמו אחרי שנים של דשדוש...) שלא לדבר על הגרעין האיראני. חדש? כבר מעל עשור חופרים על זה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:37

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר