לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2014, 13:07
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
כל הכבוד רנואר – חיילים השתמשו בנישקם האישי וסיכנו חיים בשביל לזכות בחולצה

מתוך בלוג ה"מזבלה"

"ברנואר ובמשרד יחסי הציבור זאביק דרור היו גאים מאוד בקמפיין אשר זכה להצלחה מסחררת, "כל 2000 החולצות נחטפו בתוך פחות מ-15 דקות, נהגי אוטובוס ומוניות עצרו את נסיעתם וירדו לקטוף לעצמם מעטפות." כך צויין בהודעת היח"צ שנשלחה לאתרי החדשות.

אלא מתמונות מזעזעות מהפעילות שהגיעו למזבלה עולה כי לא רק נהגי אוטובוס ומוניות סיכנו את חיי הסובבים בעקבות החולצות החינמיות שחולקו, אלא גם חיילי צה"ל, כנראה מיחידת האבטחה של הקריה, אשר השתמשו בנישקם האישי (הקליקו להגדלה) בצורה מסכנת חיים רק בשביל לזכות בחולצה שעלותה עשרות שקלים בודדים. באחת התמונות נראה כי אזרח או מפיק מטעם ההפקה לכאורה מעיר לאחד החיילים אשר משתמש בנישקו האישי, אולם בתמונה אחרת נראה איש הפקה דווקא מעודד את החיילים ומצלם את מאמציהם."

http://mizbala.com/?p=85550

לא, לא רנואר אשמה. אלא, אותם חיילים טיפשים.
מקווה שזה הגיע לידיעת המפקדים שלהם והם ייענשו על כך. בושה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2014, 14:38
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "כל הכבוד רנואר – חיילים השתמשו בנישקם האישי וסיכנו חיים בשביל לזכות בחולצה"

סכנת חיים - לא ראיתי.

חוסר מקצועיות, זריקת ז*ן ושימוש בנשק בצורה שלא יועד לה (גם אם לא "משחק") - יש גם יש.
שימוש בנשק בצורה כזו כשהמחסנית בפנים - מצריך דין משמעתי.

למען ההוגנות, כשתופסים חיילים / מאבטחים משועממים במצלמה זה תמיד נראה רע.
ככל הנראה החיילים הנ"ל לא היו באותו רגע בעמדה מבצעית (למרות הימצאות המחסנית בפנים) אז קשה לי לכעוס עליהם יותר מדי, רק ששטויות שחיילים עושים במגורים של הפלוגה, עדיף שלא ייעשו באמצע רחוב סואן בתל אביב.

אני לא מכיר את יחידת האבטחה בקריה וגם לא אשפוט את הרמה שלהם מתמונה אחת בעיתון, אבל אם הם רוצים שיתייחסו אליהם כאל יחידה רצינית ומקצועית (מדים חדשים, פוזה של מאבטחי שב"כ וכו'), שלפחות יתאמצו לשמור על פאסון וישמרו את המשחקים המטופשים למגורי הפלוגה.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 19-03-2014 בשעה 14:40.
ישן 19-03-2014, 15:41

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "סכנת חיים - לא ראיתי. חוסר..."

כשתופסים חייל \ מאבטח משועממים במצלמה זה בהחלט נראה רע.

אני לא חושב שמשועמם זה תיאור המקרה. אלא יותר של - הנה אפשרות להשיג משהו בזול\ חינם. שתז***ן תשומת הלב לדברים החשובים.

ושמצלמים חייל בכזה מצב וכזו זריקה באחד הצמתים הכי סואנים בארץ זה חמור ומביש ומחייב דין משמעתי.
אין פה חוסר הוגנות, זה לא שנשלח תחקירן מכולבוטק וניסה להניע\ לדחוף\ לפתות אותך לפעולה והקליט\ צילם אותך במצלמה נסתרת. זה מבזה ומגעיל בדיוק כמו לראות חייל שיוצא ברישול הביתה שבטח לא בתפקיד מבצעי אך חמור מכך, יש פה שימוש ב M 16 טעון כדי להשיג חולצה מטופשת. זה פשוט הכעיס אותי.

כמובן שאני לא שופט פה את כלל היחידת אבטחה. לא זו הכוונה, אלה את אותם החיילים שעשו את המעשה הטיפשי (שאגב, יש שם בנוסף גם בחור במדי ח"א ומדים ירוקים). גם אם חייל ח"א והירוק לא השתמשו בנישקם האישי וסיעו "בסיטואציה" נוכחותם שם מבזה.

ישן 20-03-2014, 10:06
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "[QUOTE=סירפד]במובן של שימוש..."

לא מסכים. אני יכול בקלות לבנות לך סצנריו של פליטת כדור.

לפעמים, נפילה של הנשק על הקת = דריכה, בעיקר אם נפל מגבוה או אם התפס קצת שחוק.

השלב הבא זה הנצרה - יש מקומות שבהם מסתובבים עם מחסנית בהכנס ונצרה פתוחה (תחשוב מאבטח אזרחי) אז יכול להיות שהנצרה כבר על בודדת.

שלב אחרון - נקירה - הנשק נפל, אז החייל הגאון מרים אותו ביד אחת מידית האחיזה, במקרה האצבע נכנסת לשמורת ההדק ו...בום!

המעשה עצמו, כפי שאמרתי לא כל כך מרתיח אותי כמו חוסר הכבוד לנשק!

נשק יכול להיות מסוכן, אבל חוסר כבוד לנשק הוא תמיד מסוכן, זו לא סתם הנפצה של טירונות. מה היית חושב על חייל חמוש באקדח שקופץ גבוה ומשתמש באקדח "כמו מקל" כדי להוריד איזו מדבקה מהקיר?

חלקנו סבלנו הרבה מאוד תדריכים וחפירות בגלל אדיוטים ששיחקו עם נשק, ויש אנשים שהלכו להלוויות.

ישן 20-03-2014, 12:05
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "בשביל אותם שחקנים בנשק המציאו..."

מק-פורק לא נועד למנוע משחקים בנשק. הוא נועד למנוע חוסר מודעות למצב הנשק (לוודא שאין כדור בקנה) בהתנהלות מנהלתית.
מק-פורק עוזר להיות מודע למצב הנשק והוא פתרון טכנולוגי נחמד, אבל הבעיה היא משמעתית / מקצועית, וככה גם צריך להיות הטיפול.
ואולי בזכות המק-פורק הוא ירגיש כאילו "אין שום סיכוי שייפלט כדור" אז אפשר לעשות הכל עם הנשק, כולל לכוון על חברים ולנקור עם מחסנית בפנים.

אמנם תרחיש קצת יותר קיצוני ממה שקרה כאן, אבל אני לא מקבל את חתיכת הפלסטיק הכתום כתחליף לכבוד לנשק ולבטיחות.

ישן 20-03-2014, 12:36

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "M16 מבחינת תכנון לא אמור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tom.Cruise
M16 מבחינת תכנון לא אמור להידרך בשוגג. ברור שמגובה מסויים זה יקרה, אבל עדיין.

אם אני לא טועה היה פה על זה דיון ואף ציינו איזה ניסוי ש M16 נזרק מגובה רב מאוד וכלום לא קרה לו.

מבחינת תכנון נשק לא אמור להידרך בשוגג וגם לא לפלוט כדור.
מבחינת תכנון כלי רכב גם לא אמורים להיכנס בקיר. אבל איך אתמול אמר אחד הפרופסורים שרואיינו? "ברכבים האלה נוהגים בני אדם"...

טיפשים יש. זו הבעיה.
אז נכון, אפשר להיות הפולני שאומר "זה מתחיל במשחק ונגמר במוות".
במקרה ומדובר בנשק, מעדיף להיות הפולני מאשר לקחת את הסיכון לפליטת כדור.
אין תירוץ למוות מפליטת כדור, זה מוות מטופש ומיותר שיכול להימנע בקלות. ושככה מתייחסים בזלזול לכלי שיכול להרוג זה אומר שהחינוך, איפשהו, במהלך הדרך, היה דפוק.
זה מבחינתי כמו לנהוג בלי חגורה\ מדבר בפלאפון בדרך לסופר רק כי זו נסיעה של 5 דקות. זה טיפשי, זה יכול להסתיים באסון והכי חשוב, אם לא תדבר בנייד\ תשים חגורה, שום נזק לא יגרם לך רק תגדיל את סיכוייך לחיות.

ישן 20-03-2014, 12:57

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "תספר את זה לאותו ילד מהתיכון שלי שנהרג ככה"

דריכת נשק בטריקה ברצפה היא "קלה" לביצוע.
אני בספק אם זה אמור לקרות לפי תיכנון היצרן ומניח שזה קורה כי הנשקים בלויים (זה גם תואם לעובדה שהמשחקים האלה לרוב קורים בטירונות וכו' שם הנשקים הם במצב רע).
כל טירון חדש שמגלה את עולם הת"ס שם לב שבעת שמורידים את הנשק לרצפה ובטעות טורקים חזק, יש רעש של קפיץ. ואז מגיע החבר של הטירון שחושב לשדרג את האפקט ונזכר בכמה סרטי פעולה ישנים בראש שלו, מפה לשם - הופה M16 נדרך מהרצפה.
אם אתה בבוץ הלבנוני, עם יד אחת, מחלץ חבר פצוע על הגב, סכין קומנדו בפה וסרט אדום על המצח, אולי זה פרקטי.
בכל שאר המקרים, משחק מטופש שהראה את סימניו.

(מתפלא איך הגענו בכלל למצב שיש צדדים בדיון של משחק בנשק עם כאלה תמונות מביכות שטוענים "אה, לא נורא" )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר