לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2014, 19:44
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
מצטער, אבל זה פשוט לא נראה טוב (סמבציו"ת שמפעילות את הגארדיום)

לאחר צפיה בכתבה באתר וואלה:

http://news.walla.co.il/?w=%2F550%2F2734131

אני מרגיש שיש זלזול גדול מצד צה"ל ביכולות של הכלי הזה.

ע"פ איך שזה נראה, יצרו אותו רק בשביל שיפטרל וימשוך אש במידת הצורך, קשה לי להאמין שאותן סמבציו"ת יכולות להחליף את העיניים של הגשש עם ההאמר, או את הכוח אש של הלוחמים שמתלווים אליו.

ואגב, היו דיבורים בעבר על שילוב מאג בכלי, יש כבר משהו בשטח?
ואם לא - למה?

לדעתי ראוי שהכלי הזה יוכל לתת מכת אש במידת הצורך, ועוד יותר ראוי שמי שיפעיל אותו יהיו חבר'ה שעברו הכשרה מיוחדת, וזה התפקיד הייעודי שלהם (בדיוק כמו של החבר'ה שמפעילים מזלטי"ם), הזוי שבצה"ל לא יודעים שהדבר היחידי שמעניין את הבנות בחמ"ל זה מתי להכין טוסט, ולדבר על הבנים בגדוד,
בתור אחד ששירת תקופה לא קצרה בדרום הר חברון (וכמו לוחמים רבים) נאלצנו לתגבר את החמ"ל, ולשבת על העמדת מצלמה, דיי נדהמנו לגלות שהעמדה הזאת לא ממש מענינת את הבנות שם בחמ"ל, ובאמת עדיף שאני לא אכתוב כאן איך הן היו מתחייסות לזה, או איזה עונשים המפקדים שם הטילו.

לדעתי הסטטוס הזה לא השתנה, וכנ"ל כל התחום של הרכבים הלא מאוישים, בהיתקלות הראשונה אותה ילדה בת 18 תכנס לשוק, ולא תדע מה לעשות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 31-03-2014 בשעה 19:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2014, 20:04
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מצטער, אבל זה פשוט לא נראה טוב (סמבציו"ת שמפעילות את הגארדיום)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
לאחר צפיה בכתבה באתר וואלה:

http://news.walla.co.il/?w=%2F550%2F2734131

אני מרגיש שיש זלזול גדול מצד צה"ל ביכולות של הכלי הזה.

ע"פ איך שזה נראה, יצרו אותו רק בשביל שיפטרל וימשוך אש במידת הצורך, קשה לי להאמין שאותן סמבציו"ת יכולות להחליף את העיניים של הגשש עם ההאמר, או את הכוח אש של הלוחמים שמתלווים אליו.

ואגב, היו דיבורים בעבר על שילוב מאג בכלי, יש כבר משהו בשטח?
ואם לא - למה?

לדעתי ראוי שהכלי הזה יוכל לתת מכת אש במידת הצורך, ועוד יותר ראוי שמי שיפעיל אותו יהיו חבר'ה שעברו הכשרה מיוחדת, וזה התפקיד הייעודי שלהם (בדיוק כמו של החבר'ה שמפעילים מזלטי"ם), הזוי שבצה"ל לא יודעים שהדבר היחידי שמעניין את הבנות בחמ"ל זה מתי להכין טוסט, ולדבר על הבנים בגדוד,
בתור אחד ששירת תקופה לא קצרה בדרום הר חברון (וכמו לוחמים רבים) נאלצנו לתגבר את החמ"ל, ולשבת על העמדת מצלמה, דיי נדהמנו לגלות שהעמדה הזאת לא ממש מענינת את הבנות שם בחמ"ל, ובאמת עדיף שאני לא אכתוב כאן איך הן היו מתחייסות לזה, או איזה עונשים המפקדים שם הטילו.

לדעתי הסטטוס הזה לא השתנה, וכנ"ל כל התחום של הרכבים הלא מאוישים, בהיתקלות הראשונה אותה ילדה בת 18 תכנס לשוק, ולא תדע מה לעשות.

אני בספק אם כלי בלתי מאוייש כלשהו יוכל להחליף (בשנים הקרובות) את היכולות של צוות בשר ודם בשטח. לכל כלי יש יתרונות וחסרונות ושיקול של עלות מול תועלת ועדיין, לכלי בלתי מאוייש יש תועלת ויתרונות. אני בספק אם מדובר בכלי "בודד בשטח" ואין צוות או כוח שמחכים בנקודה X לכניסה במידה ויש אירוע נקודתי. מניח שהעדיפו שבמידה ויש אירוע נקודתי, קל יותר להקריב כלי לא מאוייש מאשר חיים של חיילים.
הכלי הזה נידון בעבר ואם אני לא טועה היו תמונות שלו גם עם חימוש עליו. מבחינת ההיגיון, עם התקדמות הטכנולוגיה, אין סיבה, כמו כל מע' לא מאויישת אחרת, שלא יהיה חמוש בסופו של דבר.
(אגב אם אני לא טועה, זו כתבה ששודרה לפני הרבה זמן - או לפחות חלקים ממנה. אני זוכר כבר את הראיון עם אותה הקצינה).

הדעה שלך נובעת ממה שאתה ראית ומבנות חמ"ל שהיו מתייחסות בזלזול. להצהיר ש"בהיתקלות ראשונה אותה ילדה בת 18 תיכנס לשוק, ולא תדע מה לעשות" הוא זלזול שמגעיל אותי.

מערכת רואה יורה קיימת כבר מספר שנים, לפני שנה עשינו על המערכת (שמופעלת בידיי "ילדות בנות 18") כתבה וה"ילדות" שם הצילו לא מעט חיים. כן, גם של חבר'ה חי"רניקים חסונים עם זיפים.

יש לי גם ידידה שהייתה פעם "ילדה בת 18" והיום היא מטיסה אפאצ'י ועשתה לא מעט. מניסיוני והכרותי, יש אנשים שחייבים לה את חייהם.

גם אני וגם אתה התגייסנו ילדים בני 18 לצבא, יש נשים מצויינות, טובות ואיכותיות בצבא שעושות שירות מדהים בדיוק כמו שאני ואתה עושים. ברגע שאדם מתגייס, מה שתאמן אותו לעשות, הוא יעשה.
כאב לי הנוסח המזלזל בהודעה שלך רק בגלל מקרה ספציפי שנתקלת בו בשירותך. אני מכיר גם לא מעט "ילדים בני 18" שנכנסו לשוק בהיתקלות הראשונה שלהם. גם כאלה שמתהדרים בתואר "יחידות מובחרות".

ישן 31-03-2014, 20:18
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]לאחר צפיה בכתבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Reshef914
אני בספק אם כלי בלתי מאוייש כלשהו יוכל להחליף (בשנים הקרובות) את היכולות של צוות בשר ודם בשטח. לכל כלי יש יתרונות וחסרונות ושיקול של עלות מול תועלת ועדיין, לכלי בלתי מאוייש יש תועלת ויתרונות. אני בספק אם מדובר בכלי "בודד בשטח" ואין צוות או כוח שמחכים בנקודה X לכניסה במידה ויש אירוע נקודתי. מניח שהעדיפו שבמידה ויש אירוע נקודתי, קל יותר להקריב כלי לא מאוייש מאשר חיים של חיילים.
הכלי הזה נידון בעבר ואם אני לא טועה היו תמונות שלו גם עם חימוש עליו. מבחינת ההיגיון, עם התקדמות הטכנולוגיה, אין סיבה, כמו כל מע' לא מאויישת אחרת, שלא יהיה חמוש בסופו של דבר.
(אגב אם אני לא טועה, זו כתבה ששודרה לפני הרבה זמן - או לפחות חלקים ממנה. אני זוכר כבר את הראיון עם אותה הקצינה).

הדעה שלך נובעת ממה שאתה ראית ומבנות חמ"ל שהיו מתייחסות בזלזול. להצהיר ש"בהיתקלות ראשונה אותה ילדה בת 18 תיכנס לשוק, ולא תדע מה לעשות" הוא זלזול שמגעיל אותי.

מערכת רואה יורה קיימת כבר מספר שנים, לפני שנה עשינו על המערכת (שמופעלת בידיי "ילדות בנות 18") כתבה וה"ילדות" שם הצילו לא מעט חיים. כן, גם של חבר'ה חי"רניקים חסונים עם זיפים.

יש לי גם ידידה שהייתה פעם "ילדה בת 18" והיום היא מטיסה אפאצ'י ועשתה לא מעט. מניסיוני והכרותי, יש אנשים שחייבים לה את חייהם.

גם אני וגם אתה התגייסנו ילדים בני 18 לצבא, יש נשים מצויינות, טובות ואיכותיות בצבא שעושות שירות מדהים בדיוק כמו שאני ואתה עושים. ברגע שאדם מתגייס, מה שתאמן אותו לעשות, הוא יעשה.
כאב לי הנוסח המזלזל בהודעה שלך רק בגלל מקרה ספציפי שנתקלת בו בשירותך. אני מכיר גם לא מעט "ילדים בני 18" שנכנסו לשוק בהיתקלות הראשונה שלהם. גם כאלה שמתהדרים בתואר "יחידות מובחרות".

ועדיין...
לפי מה שרואים בסרטון 100% מהמשרתים ביחידה הן בחורות, וזה למה?

זה כבר הוכח מדעית שבנים יודעים לנהוג יותר טוב מבחורות, והתפקוד שלהם תחת לחץ הוא הרבה יותר יציב, אז למה אין בנים ביחידה הזו?
(או לפחות לא טרחו לצלם אותם).

בסופו של דבר אם הן עושות את העבודה שלהן כמו שצריך, אז אני לוקח את המילים שלי בחזרה, אבל ע"פ איך שזה נראה, החליטו בצה"ל פשוט לעשות כאן ברירת מחדל, ולעשות הסבה לבחורות מרואה-יורה, יש קורס רציני בצה"ל בהפעלת גארדיום?
עושים מבחני מיון גם לבחורים?
עושים ביקורות פתע בגזרה?

*אגב, בהודעה שלך אתה גם לא התייחסת לעניין הגששים (שמן הסתם יודעים לזהות פרצות או חדירה הרבה יותר טוב מטוראית שמפעילה את הגארדיום "כמו פלייסטיישן" אי שם בחמ"ל הממוזג).

ישן 31-03-2014, 21:07

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=Tom.Cruise]יש לך..."

פורמולה 1 או נאסקאר זה משנה? או אולי בכלל מוטוקרוס, או ה X GAMES (שנחשבים לשיא בתחרויות האקסטרים?
כי בתחומים האלה נהגות יש, בפורמולה 1 אומנם אין אבל זה לא מעיד דבר על יכולות נשים אלא, על פרמיטביות של גברים מסויימים.

את יוצא מהנחות לא מבוססות ולא מדעיות שנשמעות כמו טיעונים שובניסטים פרמיטיבים.

בעבר גם לנשים היה אסור להצביע בבחירות (עד לא מזמן כן?) ועד היום לנשים בסעודיה אסור לנהוג - בהקבלה לאפס לוחמות ביחידות עילית. (ואגב, העלו פה בעבר תמונה של לוחמת SWAT אם אני לא טועה).
זה אומר שנשים פחות טובות?
לא, זה אומר שאנשים מקובעים בדעות כמו הדעות שאתה אומר פה על סמך שום דבר מוכח פרט לשובניסטיות ופרמיטיביות.
הרי בעבר גם קורס טיס לא היה פתוח לנשים. היום כן. משהו במבנה האישה השתנה? תוך 50 שנה האבולוציה הנשית עשתה אותן קשירות לטיסה? לא.
הדבר היחיד שהשתנה זה שגברים - שנמצאים בעמדות המפתח - שינו את דעתם והתגמשו בבורות שלהם.

אגב, הרבה מהדיונים על נשים כן או לא ביחידה מיוחדת, הטיעונים נגד היה מהחשש שנשים יכולות ליפול בשבי ולהיאנס.
כמובן, דבר פוגעני, הרסני וטראומתי.
אבל שוב, כמובן שמי שדן בדברים האלה ומקבל החלטות אלה אנחנו, הגברים.
האם גברים לא נאנסים? האם התעללויות בשוקים חשמליים וכו' "טובות" מאונס?

שוב, הכל יוצא מנק' הנחה שהגבר הוא הצייד, הוא בעל הבית, הוא המפרנס, הוא משלם החשבונות, הוא העושה והוא וכו וכו וכו'.
הגבר יצא מנק' מבט שידו על העליונה. האישה טובה, האישה מצויינת, אבל פחות. זה הדבר היחידי שהשתרש באבולוציה שלנו.
גם הגרמנים אמרו פעם שהיהודים פשוט פחות טובים. האדם הלבן פעם אמר את זה על האינדיאנים ועל האפרו-אמריקאים (אפילו הצמידו לכל אלה כינויי גנאי שונים) ולצערי, חלק מהדעות האלה עדיין עומדות היום. יש אדם שבשבילו יהודי\ אינדיאני\ יפני\ אפריקאי יחשב נחות. למה? כי האבולוציה החליטה. אבל בתכלס, אין שום הוכחה לכך.

יש לי 2 ידידות טייסות, כמה וכמה חובלות, אחת אלופה אולימפית, אחת קבלנית (ששיפצה לנו את כל העסק) ועוד לא מעט שעושות עבודות פיזיות לא קלות.
מעריץ נשים כאלה, מוריד בפניהן את הכובע והלוואי ונראה עוד כאלה. אני הרבה יותר אעדיף אישה שתדע לשלוף נוקר ב7 שניות מאשר אישה שתדע לקפל את הכביסה.

ועוד נקודה קטנה... בטבע, על פי רוב, השולטת והחזקה היא הנקבה.

ישן 31-03-2014, 21:10
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=Tom.Cruise]יש לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
פורמולה 1, קורס טיס (ברמה עולמית), יחידות עילית, ארגוני לחימה, וכ'ו...

אל תנסה ללכת ראש בראש עם האבולוציה שלנו, גברים בנויים להתמודד עם מצבי לחימה, ומצבי קיצון (הטבע תכנן אותנו ככה), נשים לא.

זה שתביא לי דוגמא אחת מתוך מליון זה לא מחזיק מים, על כל טייסת יש 100 טייסים, על כל לוחמת, יש פלוגה של לוחמים.

ולמיטב ידיעתי יש אפס לוחמות ביחידות עילית בצה"ל (שייטת, שלדג, סיירת מטכ"ל), כנ"ל ביחידות המקבילות אליהן בעולם (SAS, נייבי סילס).

1. מה הקשר בין לתפעל כלי בלתי מאויש מחמ"ל, ללתפעל מטוס קרב, או רכב מרוץ? אתה מבין איזה עומס פיזי מופעל על נהג פורמולה? אתה מבין איזה רפלקסים זה דורש? חוץ מזה כמה נשים חולמות להיות טייסות קרב? 3? כמה גברים? כולם? זה עיניין חברתי הרבה לפני שזה עניין פיזיולוגי.

2. ", גברים בנויים להתמודד עם מצבי לחימה, ומצבי קיצון (הטבע תכנן אותנו ככה), נשים לא." - פשוט קשקוש מוחלט.

3. מה זה קשור בכלל ללוחמה? בחיים לא ירו אליהן.

4. טענת: "זה כבר הוכח מדעית שבנים יודעים לנהוג יותר טוב מבחורות, והתפקוד שלהם תחת לחץ הוא הרבה יותר יציב" . בבקשה תביא הוכחות מדעיות, עד אז אתה מקשקש שטויות.

5. גם אם הטענות שטענת נכונות בממוצע, זה לא משנה שום דבר. אתה צריך להבין שלצהל יש מאגר הרבה יותר גדול של בחורות לבחור מתוכו כוח אדם מתאים מאשר מבנים, מהסיבה הפשוטה שבנים מופנים לעוד הרבה תפקידים אחרים שבנות לא מופנות אליהם. אז בעצם אם אתה רוצה להוכיח שבחורות לא מתאימות לתפקיד הזה, אתה צריך להוכיח שמבין כל האוכלוסיה של הבחורות שמיועדות לגיוס, אי אפשר למצוא מספיק מתאימות בשביל לאייש את התפקיד.
ישן 31-03-2014, 20:46

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914]אני בספק אם..."

לא הבנתי. גם מערכת רואה יורה זה 100% בנות. למה? לא יודע. מה הרלוונטיות של זה?
החליטו לעשות העדפה לבנות ביחידה כי תפקידי הלוחמה לבנות מוגבלים. מה הנקודה פה? זה מעיד על זלזול של צה"ל (או להיפך)?

אני לא יודע מה הוכח מדעית או מה לא. הוכח גם מדעית גם ש-3 כוסות קפה ביום ובשר אדום בריאים לגוף ומנגד, אלפי מחקרים הוכיחו אחרת.
המחקר היחידי שאני זוכר שנידון פה בפורום אגב, היה דווקא לגבי מבנה פיזי של גוף האדם וההבדלים בין נשים לגברים.
מחקר או לא, בסופו של דבר לקבוע חד משמעית שגברים מתפקדים יותר טוב תחת לחץ זה מגוחך. אדם הוא דבר אינדיווידואלי שכל מקרה לגופו. מאחר ויש נשים חובלות, טייסות וכו', עובדה. הן יכולות. אגב, במהלך השבוע (יום האישה הבינלאומי או משהו כזה) דיברו רבות על מחקרים מגוונים שמוכיחים ההיפך מטענתך לגבי תפקוד בלחץ.

אני לא יודע מה תהליכי הגיוס, מיון, ביקורות וכו' להפעלת הגארדיום.
אני כן יודע שלחובלות\ים וטייסות\ים עושים אינספור מיונים, ביקורות וכו'.

לגבי הגששים. אני בספק עם ההסתמכות הבלעדית היא על הגארדיום. זה לא שמחר צה"ל הולך לשחרר את גששיו.
אם המצב היה כזה, היינו רואים כטב"מים במקום כלי טיס מאויישים והים היה מלא בכלים מסוג פרוטקטור במקום דבורות או שלדגים.
זה לא קורה. יש סיבה לכך. שוב, לכל כלי יתרונות וחסרונות. נוצרו מצבים שכלים יועדו למשימה X, עקב חוסר בשלות של טכנולוגיה או השד יודע מה, השתמשו בהם בסוף למשימה Y.
אני בספק אם נגיע למצב שבו המכונה עולה על האדם בעתיד הקרוב.

ישן 31-03-2014, 20:48
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "לא הבנתי. גם מערכת רואה יורה..."

ציטוט:
לא הבנתי. גם מערכת רואה יורה זה 100% בנות. למה? לא יודע. מה הרלוונטיות של זה?
החליטו לעשות העדפה לבנות ביחידה כי תפקידי הלוחמה לבנות מוגבלים. מה הנקודה פה? זה מעיד על זלזול של צה"ל (או להיפך)?

אני לא יודע מה הוכח מדעית או מה לא. הוכח גם מדעית גם ש-3 כוסות קפה ביום ובשר אדום בריאים לגוף ומנגד, אלפי מחקרים הוכיחו אחרת.
המחקר היחידי שאני זוכר שנידון פה בפורום אגב, היה דווקא לגבי מבנה פיזי של גוף האדם וההבדלים בין נשים לגברים.
מחקר או לא, בסופו של דבר לקבוע חד משמעית שגברים מתפקדים יותר טוב תחת לחץ זה מגוחך. אדם הוא דבר אינדיווידואלי שכל מקרה לגופו. מאחר ויש נשים חובלות, טייסות וכו', עובדה. הן יכולות. אגב, במהלך השבוע (יום האישה הבינלאומי או משהו כזה) דיברו רבות על מחקרים מגוונים שמוכיחים ההיפך מטענתך לגבי תפקוד בלחץ.

אני לא יודע מה תהליכי הגיוס, מיון, ביקורות וכו' להפעלת הגארדיום.
אני כן יודע שלחובלות\ים וטייסות\ים עושים אינספור מיונים, ביקורות וכו'.

לגבי הגששים. אני בספק עם ההסתמכות הבלעדית היא על הגארדיום. זה לא שמחר צה"ל הולך לשחרר את גששיו.
אם המצב היה כזה, היינו רואים כטב"מים במקום כלי טיס מאויישים והים היה מלא בכלים מסוג פרוטקטור במקום דבורות או שלדגים.
זה לא קורה. יש סיבה לכך. שוב, לכל כלי יתרונות וחסרונות. נוצרו מצבים שכלים יועדו למשימה X, עקב חוסר בשלות של טכנולוגיה או השד יודע מה, השתמשו בהם בסוף למשימה Y.
אני בספק אם נגיע למצב שבו המכונה עולה על האדם בעתיד הקרוב.

ראה את התגובה שלי לטום קרוז,
ובאופן כללי הדעה שלי זה שצה"ל לא מתייחס למערכת הזאת ברצינות.

גארדיום חמוש צריך לקבל יחס כמו של טנק בשטח, מתי בפעם האחרונה ראית בחורה בתוך טנק, מפעילה צריח בזמן לחימה?

(לא אימון, לחימה...)

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 31-03-2014 בשעה 20:50.
ישן 31-03-2014, 21:50
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "זה משנה אם זה גארדיום, F 16,..."

ציטוט:
זה משנה אם זה גארדיום, F 16, אפאצ'י, דבורה או סט"יל?
כי פרט לגארדיום, שבתכלס לשאר הכלים הנ"ל, זה טום קאר עם כמה מערכות, על כלל הכלים האחרים ראיתי נשים. בחלקם גם בזמן, השם ישמור! לחימה!

צה"ל מזה כבר כמה שנים טובות מאפשר גיוס של בחורות לתפקידי לחימה,
אז למה עדיין % הלוחמות בצה"ל הוא קטן בצורה קיצונית בהשוואה ללוחמים?

היום אין אפליה בקורס טיס, וחובלים - אז למה על כל בחורה שם יש הרבה יותר גברים?

-במיונים שלי בירפ"א א' (מתישהו ב2004) ראיתי בחורות יושבות על הסימולטור, וזה נראה מהצד כאילו הביאו אותן מהירח (הן לא ידעו דברים בסיסים, אפילו אחרי שעברנו הדרכה קצרה כולנו ביחד).

כשעשיתי יום סיירות, היו איתי בקבוצה אפס בחורות, למה זה?

בקבוצות אחרות גם לא ממש ראיתי בחורות.

אתה וטום קרוז מתלהבים שאין שוני בין גברים לנשים, אבל העובדות בשטח מעידות על נתונים אחרים לגמריי, אתם טוענים שלא? חובת ההוכחה עליכם, בנתיים כל נתון סטטיסטי מראה שיש הרבה יותר לוחמים מלוחמות, הרבה יותר טייסים מטייסות, הרבה יותר חובלים מחובלות, ובכללי הרבה יותר גברים מנשים (בכל הקשור לפן הקרבי), וזו לא המגמה רק בצה"ל, אלה בכל העולם, אז נניח שבישראל התעוררו מאוחר בכל הקשור לשיוויון זכויות, אבל מה עם שאר העולם?

צרפת, גרמניה, ארה"ב, אוסטרליה?

-שלא תטעו, זה יפה שאתם מגנים על המין היפה, אני בעצמי מייחס לו קרדיט רב לדברים רבים, אבל פאק, בקטע של מוטוריקה, ולחימה אל תערבבו בשר וחלב, נשים בחיים לא יגיעו לרמה של גברים.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 31-03-2014 בשעה 21:55.
ישן 31-03-2014, 22:07
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "עד כמה שזה ישמע לך מוזר אישה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
עד כמה שזה ישמע לך מוזר אישה שמבצעת תפקיד מסוים לא מייצגת את הממוצע של סך המין הנשי, אלא אך ורק את עצמה.
לכן גם אם יש אמת בטענות שלך על מוטוריקה, תפקוד תחת לחץ ועוד, זה לגמרי לא רלוונטי.
גם אם מדובר במדגם לא מייצג ובעצם כל הנשים הללו הן במרחק שתי סטיות תקן מהממוצע עדיין לא מעט נשים בעולם הן מוכשרות מאוד גם בתחומים הללו. וברור שזאת שמטיסה F16 עושה הכל יותר טוב ממך.
ולכן, אם יש מערכת מיון שבודקת כישורים בצורה טובה, והבנות התמיינו היטב לתפקיד אז למעט איום על הגבריות של כמה גברים, אין עם זה שום בעיה.

אוקיי,
אז איך אתה מסביר את העובדה שבפורמולה 1, גראנד פריקס (אופנועים), ועוד ענפים רבים יש שליטה דומיננטית של בערך 100% גברים מול 0% נשים?

כל עולם הספורט המוטורי הוא שוביניסטי, לא קיימות מספיק בחורות בעולם שיודעות להפעיל ברמה גבוהה רכב מירוץ או אופנוע כביש כבד?

-אוליי זה בעצם נובע עקב מגבלה, והבדל אנושי בתחום?

אשמח גם אם תתיחס לעניין הסטטיסטיקה (% בנות מול גברים בתחום הטיס \ ושאר הירקות), משום מה קרוז ורשף לא ממש רצו להיכנס לתחום הזה.

נ.ב

גם אם מסתכלים על ההיסטוריה, למעשה מיום היווצרות האדם, הזכר הוא זה שניהל, והוביל מלחמות, הגיבורים הכי גדולים של מלחמות העולם הם גברים, כנ"ל בכל מלחמות ישראל עד היום.

ולמען האמת - כנראה שככה זה גם יישאר בסוף המאה.

ישן 01-04-2014, 20:29
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]עד כמה שזה..."

אסביר לך שוב את שכתבתי, רק יותר לאט.

נצא מתוך נקודת הנחה שאתה צודק.
הגבר הממוצע מוכשר יותר מהאישה בתחומים שמנית. נמשיך עם קו המחשבה שלך ונקבל את הטענה שלך שהגבר המוכשר ביותר בתחום הזה, עולה על האישה הטובה ביותר באותו התחום.
גם אם כל זה נכון, זה לגמרי לא רלוונטי.
ובוא ניקח את נירון כגבר ממוצע עם יכולות ממוצעות, ונירון יתמודד על תפקיד של מפעיל כלי רכב כמו זה המופעל בגבול. אל מול נירון תתמודד אישה שהיא במרחק של שתי סטיות תקן מהאישה הממוצעת על אותו התפקיד. במקרה כזה סיכוי טוב שאותה אישה ספציפית תהיה מוכשרת יותר מנירון.

אם עדיין לא הבנת, אתן לך עוד דוגמה.
הפעם נתייחס לטניס. גבר ממוצע טוב יותר מאישה ממוצעת בטניס. יתרה מכך המדורג אחד בעולם בקטגוריית הגברים מנצח את המדורגת אחת מהנשים.
ועדיין לא מעט גברים שהחלו להתאמן בגיל בו שחר פאר החלה להתאמן והשקיעו את אותם מספר שעות יפסידו לשחר פאר על האפס.

ישן 01-04-2014, 00:30

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914]זה משנה אם..."

ביום שבו הסטטיסטיקה אותה אתה מקדש תהיה נתון מדעי, העולם יהיה בצרות.

הסטטיסטיקה שאתה כל פעם מנפנף בה, לא מעידה שום דבר מדעי או מחקרי פרט לכמויות.
בסעודיה 0% נשים נוהגות (+\-), האם זה אומר שנשים לא יכולות לנהוג? לא. זה אומר שיש שם שלטון פרמטיבי.
כמה מתוך החברים שלך אתה מכיר שמבשלים למשפחה, מחליפים תינוקות שלהם, הולכים לקנות עם הבת שלהם את החזיה הראשונה. אני מניח שסטטיסטית, יותר נשים עושות את זה, למה, כי גברים לא יכולים?
לא, לא ולא. הנה דוגמא ללמה הסטט' שלך לא מוכיחה שום דבר מדעית.

מה הסטטיסטיקה כן מוכיחה? שהמין הגברים שולט בעולם. בדיוק כמו שיש פחות נשים בכירות במשק לעומת גברים ויש פערי שכר (חלקם עצומים) בין נשים וגברים על אף היותם באותו תפקיד.
בזמנו היה באזז גדול על אורנה ברביבאי שהייתה הקצינה הראשונה בדרגת אלוף בצה"ל. עד אז חשבו ש"מה פתאום אישה בדרגת אלוף" והנה. קרה. אז כנראה שכן אפשר.

העולם המערבי שנחשב כלכך נאור ומלא שוויון עדיין רחוק מזה. גם אם קורס טייס נפתח לנשים, אתה עדיין תראה פי X גברים מאשר נשים כי ברגע שילדה נולדת, עפ"י כל הסטיגמות והחינוך היא לא בעמדה שוויונית. עוד מהגן, כל ספרי החינוך מראים את הנשים במטבח, מנקות וכו' בעוד שהגברים מוצגים כחסונים ועובדים.
תחשוב, בתור ילד\ה קטנ\ה מי היו המודלים לחיקוי. ילדות גדלות על ז'אן דארס ואליס מילר או שכל מה שהן לומדות זה שהגיבורים הם זכרים ותפקיד הנשים לתמוך בהם?

הפרמטיביות, הבורות והשוביניזם שמתחיל מיום הלידה בעצם של הבחורה (דווקא בשנים האחרונות מאבק על שינוי בספרי החינוך השמיע קול) קיים מאז ומתמיד והוא הוא הסיבה.
גבר מתחנך על להיות חזק, להוכיח את עצמו וראבק, רציתי להיות לוחם אבל צה"ל לא נתן לי איזה לוזר אני. בעוד שאישה, מראש, לא מחונכת או מונעת לכיוון הזה.
אם חבר שלך, בעל כושר, פרופיל 97 וכו' ייתחמק מללכת לקרבי, חברים שלו סביר להניח שיראו בו כ"עוף מוזר" בעוד שנשים שבכושר, עם פרופיל 97 שמתעקשות ללכת לקרקל ייראו כמו איזה בוצ'ות.

מצטער ידידי, אתה שוביניסט ועצוב שיש אנשים שעוד חושבים כמו שאתה חושב.
לא הבאת שום עובדה מחקרית או מדעית פרט לנתונים סטטיסטיים שמבוססים על שובניזם ופרמטיביות.
ראיתי גם לא מעט גברים שהביאו אותם לבצע פעולה זו או אחרת נראו כאילו נחתו מהירח, חמור יותר, ראיתי גם לא מעט כאלה שרצו להרשים, לנפח חזה, להראות שהמה שמו שלהם יותר גדול וחשבו שהם יודעים הכל ולצערי, סיימו בלגרום נזק.

כנראה אנחנו מגנים אנשים מפני אנשים כמוך שנעולים בתפיסה פרמטיבית.
אני יכול להראות לך לא מעט נשים ששברו שיאים ויש גברים שיפערו פה אל מול הדברים שהם עושים.

תחפש בגוגל
דניקה פטריק
ג'ולין ואן ויוגט
בת'ני הימלטון
טארה גייגר
אשלי פיולק
ואם אתה רוצה ישראליות יש לא מעט.
תמיד אפשר לחפש את בגוגל את הנשים שמשתתפות באולימפיאדה, את אפרת הופמן או את הצוערת אנסטסיה בגדלוב שקיבלה צל"ש והוכיחה טוב מאוד כמה נשים יכולות לתפקד תחת לחץ.
ואלה דברים שעלו לי בשלוף מהראש.

מצד אחד נשים לא טובות מספיק כמו הגברים, מצד שני שהם מגיעות לתפקידים של גברים, מעקמים עיניים, מחפיצים אותן ומסתכלים עליהם בצורה סקסיטית. אלה ידידי, עובדות.

ישן 01-04-2014, 00:40
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "ביום שבו הסטטיסטיקה אותה אתה..."

ציטוט:
ביום שבו הסטטיסטיקה אותה אתה מקדש תהיה נתון מדעי, העולם יהיה בצרות.

הסטטיסטיקה שאתה כל פעם מנפנף בה, לא מעידה שום דבר מדעי או מחקרי פרט לכמויות.
בסעודיה 0% נשים נוהגות (+\-), האם זה אומר שנשים לא יכולות לנהוג? לא. זה אומר שיש שם שלטון פרמטיבי.
כמה מתוך החברים שלך אתה מכיר שמבשלים למשפחה, מחליפים תינוקות שלהם, הולכים לקנות עם הבת שלהם את החזיה הראשונה. אני מניח שסטטיסטית, יותר נשים עושות את זה, למה, כי גברים לא יכולים?
לא, לא ולא. הנה דוגמא ללמה הסטט' שלך לא מוכיחה שום דבר מדעית.

מה הסטטיסטיקה כן מוכיחה? שהמין הגברים שולט בעולם. בדיוק כמו שיש פחות נשים בכירות במשק לעומת גברים ויש פערי שכר (חלקם עצומים) בין נשים וגברים על אף היותם באותו תפקיד.
בזמנו היה באזז גדול על אורנה ברביבאי שהייתה הקצינה הראשונה בדרגת אלוף בצה"ל. עד אז חשבו ש"מה פתאום אישה בדרגת אלוף" והנה. קרה. אז כנראה שכן אפשר.

העולם המערבי שנחשב כלכך נאור ומלא שוויון עדיין רחוק מזה. גם אם קורס טייס נפתח לנשים, אתה עדיין תראה פי X גברים מאשר נשים כי ברגע שילדה נולדת, עפ"י כל הסטיגמות והחינוך היא לא בעמדה שוויונית. עוד מהגן, כל ספרי החינוך מראים את הנשים במטבח, מנקות וכו' בעוד שהגברים מוצגים כחסונים ועובדים.
תחשוב, בתור ילד\ה קטנ\ה מי היו המודלים לחיקוי. ילדות גדלות על ז'אן דארס ואליס מילר או שכל מה שהן לומדות זה שהגיבורים הם זכרים ותפקיד הנשים לתמוך בהם?

הפרמטיביות, הבורות והשוביניזם שמתחיל מיום הלידה בעצם של הבחורה (דווקא בשנים האחרונות מאבק על שינוי בספרי החינוך השמיע קול) קיים מאז ומתמיד והוא הוא הסיבה.
גבר מתחנך על להיות חזק, להוכיח את עצמו וראבק, רציתי להיות לוחם אבל צה"ל לא נתן לי איזה לוזר אני. בעוד שאישה, מראש, לא מחונכת או מונעת לכיוון הזה.
אם חבר שלך, בעל כושר, פרופיל 97 וכו' ייתחמק מללכת לקרבי, חברים שלו סביר להניח שיראו בו כ"עוף מוזר" בעוד שנשים שבכושר, עם פרופיל 97 שמתעקשות ללכת לקרקל ייראו כמו איזה בוצ'ות.

מצטער ידידי, אתה שוביניסט ועצוב שיש אנשים שעוד חושבים כמו שאתה חושב.
לא הבאת שום עובדה מחקרית או מדעית פרט לנתונים סטטיסטיים שמבוססים על שובניזם ופרמטיביות.
ראיתי גם לא מעט גברים שהביאו אותם לבצע פעולה זו או אחרת נראו כאילו נחתו מהירח, חמור יותר, ראיתי גם לא מעט כאלה שרצו להרשים, לנפח חזה, להראות שהמה שמו שלהם יותר גדול וחשבו שהם יודעים הכל ולצערי, סיימו בלגרום נזק.

כנראה אנחנו מגנים אנשים מפני אנשים כמוך שנעולים בתפיסה פרמטיבית.
אני יכול להראות לך לא מעט נשים ששברו שיאים ויש גברים שיפערו פה אל מול הדברים שהם עושים.

תחפש בגוגל
דניקה פטריק
ג'ולין ואן ויוגט
בת'ני הימלטון
טארה גייגר
אשלי פיולק
ואם אתה רוצה ישראליות יש לא מעט.
תמיד אפשר לחפש את בגוגל את הנשים שמשתתפות באולימפיאדה, את אפרת הופמן או את הצוערת אנסטסיה בגדלוב שקיבלה צל"ש והוכיחה טוב מאוד כמה נשים יכולות לתפקד תחת לחץ.
ואלה דברים שעלו לי בשלוף מהראש.

מצד אחד נשים לא טובות מספיק כמו הגברים, מצד שני שהם מגיעות לתפקידים של גברים, מעקמים עיניים, מחפיצים אותן ומסתכלים עליהם בצורה סקסיטית. אלה ידידי, עובדות.

ועדיין,
אני מוכן להתערב איתך (ועם כל בנאדם אחר שיהיה מעוניין) שגם אם תיקח את הבחורה הכי פייטרית בצה"ל, אני אנצח אותה בכל תחרות כושר קרבי שתבחר לעשות, ירי לאחר מאמץ, קמ"ג, וכל דבר אחר שאתה חושב עליו (זה בפן הקרבי), ואני בסה"כ מילאומניק בן 28, חבר'ה צעירים ביחידות מבוחרות לא רואים את הבננות ממטר.
אני דיי משוכנע שגם הטייסת הכי טובה בצה"ל, לא ממש מתקרבת ליכולות של החבר'ה שמשרתים בטייסות העילית (F15I \ F16I \ F35 לעתיד) - וזה מבלי לפגוע כמובן בטייסת הידידה שלך (שאחרי הכל היא רק באפאצ'י ולא במטוס קרב), מיותר לציין שקיים הבדל דיי תהומי בין מסוק למטוס קרב, ושגם למיטב ידיעתי אין הרבה טייסות קרב בחיה"א - אלה בעיקר רק נווטות, וטייסות מסוקים (ושאר הירקות, כמו תובלה, מודיעין, וכ'ו).

נ.ב

ראבק בן-אדם, אתה באמת עושה אנלוגיה בין גברים לנשים?

נראה לך שאנחנו באותה הסקאלה בכל מה שקשור ללחימה?

אתה באמת משווה בין ספורטאים, לספורטאיות?

אני סגולה בBJJ ואני מתגלגל לעיתים עם שחורות בBJJ (חלקן בחורות), עם בחורים מאוד קשה לי לזוז, שלא נדבר על לנסות להכניע - עם בחורות אני מרגיש שאני נלחם נגד ילדים, הן הרבה יותר חלשות, ורגישות - וזה מתבטא בכל דבר אחר, גוף האדם בנוי ככה, העצמות של הזכר הן חזקות יותר, והגוף מכיל יותר % של שרירים, בעוד שהעצמות של הנקבה חלשות יותר עם % יותר גבוה של שומנים - אתה שואל למה זה?
לא יודע, תשלח הודעה לאלוהים, אוליי הוא יענה לך...

זה שיש נשים בחיל הים וחיל האוויר זה נחמד מאוד, אבל למה אין נשים ביחידות עילית?

גדוד קרקל שווה לתחת, וגם הבחורות שם הן בוצ'ות, וכל חירני"ק אחר בגדודים לא רואה אותן ממטר, אז אני באמת לא מבין את הטענות שלך בדיון הזה.

צר לי שאתה חושב שאני שוביניסט, לדעתי אני פשוט ריאליסט.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 01-04-2014 בשעה 00:54.
ישן 01-04-2014, 01:26

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914]ביום שבו..."

האמת? עם פה כמו שלך הייתי שוקל את ההתערבות הזו בצורה חיובית אם היה לי זמן פנוי.
מלבד הבורות והפרמטיביות שלך, גם הבנת הנקרא שלך חיפפה. רשמתי, 2 ידידות, האחת מהן טייסת F-16. ועוד I ! ראית? בח"א נתנו לה את הלוקסוס של המטוסים!

אתה יכול להגיד שאין הרבה טייסות, אתה יכול לשאול למה אין נשים ביחידות עלית, אבל התייחסתי לזה למעלה כבר. ואם אתה באמת מתקשה בהבנת הנקרא, התשובה לשאלה שלך "למה אין נשים ביחידות עילית?" היא: אותה הסיבה למה לא מכניסים כלבים לסיפריה העירונית. מקווה שזה עזר לך באנלוגיה.

"גדוד קרקל שווה לתחת, וגם הבחורות שם הן בוצ'ות" ואז "צר לי שאתה חושב שאני שוביניסט"
אתה האמא של השוביניסטים ואני מקווה מאוד שמישהו מהמנהלים יחסום אותך או את הדיון הזה עם הדרך שאתה מתבטא.
אני לא יודע אם יש לך אחיות או חברה, אבל אני אהיה בהלם אם אתה אומר דברים כאלה לידן והן עדיין נשארות בסביבה שלך, באופן כללי דוחה אותי לשמוע אנשים כמוך, אתה רחוק מלהיות ריאליסט, אבל תמשיך לנפח את החזה שלך בגאווה. אתה גב-גבר! ואגב, כדי שתהיה עוד יותר גב-גבר, לידע כללי, הלאה, לפני ו' לא מציבים פסיק (,).

ובעריכה, עוד נקודה קטנה...
תהיה עקבי, לא יודע מה אתה אוהב לגלגל ב BJJ (שאין לי מושג למה זה, פרט לזה זה נשמע כמו ר"ת של משהו גס :-) ), זה מעניין את העכוז.
דיברת על לחצים נפשיים והתחלת להתערבב לי בגלגלונים שלך.
מה הקשר בין הבנות והבנים שאתה מתגלגל איתם לבין מפעילת כלי רכב בלתי מאוייש? דיברנו על לחצים נפשיים וכו'. תהיה בריא.

נערך לאחרונה ע"י Reshef914 בתאריך 01-04-2014 בשעה 01:28.
ישן 01-04-2014, 09:28
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

אתה פשוט פמיניסט ברמה קיצונית...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "האמת? עם פה כמו שלך הייתי..."

ציטוט:
האמת? עם פה כמו שלך הייתי שוקל את ההתערבות הזו בצורה חיובית אם היה לי זמן פנוי.
מלבד הבורות והפרמטיביות שלך, גם הבנת הנקרא שלך חיפפה. רשמתי, 2 ידידות, האחת מהן טייסת F-16. ועוד I ! ראית? בח"א נתנו לה את הלוקסוס של המטוסים!

אתה יכול להגיד שאין הרבה טייסות, אתה יכול לשאול למה אין נשים ביחידות עלית, אבל התייחסתי לזה למעלה כבר. ואם אתה באמת מתקשה בהבנת הנקרא, התשובה לשאלה שלך "למה אין נשים ביחידות עילית?" היא: אותה הסיבה למה לא מכניסים כלבים לסיפריה העירונית. מקווה שזה עזר לך באנלוגיה.

"גדוד קרקל שווה לתחת, וגם הבחורות שם הן בוצ'ות" ואז "צר לי שאתה חושב שאני שוביניסט"
אתה האמא של השוביניסטים ואני מקווה מאוד שמישהו מהמנהלים יחסום אותך או את הדיון הזה עם הדרך שאתה מתבטא.
אני לא יודע אם יש לך אחיות או חברה, אבל אני אהיה בהלם אם אתה אומר דברים כאלה לידן והן עדיין נשארות בסביבה שלך, באופן כללי דוחה אותי לשמוע אנשים כמוך, אתה רחוק מלהיות ריאליסט, אבל תמשיך לנפח את החזה שלך בגאווה. אתה גב-גבר! ואגב, כדי שתהיה עוד יותר גב-גבר, לידע כללי, הלאה, לפני ו' לא מציבים פסיק (,).

ובעריכה, עוד נקודה קטנה...
תהיה עקבי, לא יודע מה אתה אוהב לגלגל ב BJJ (שאין לי מושג למה זה, פרט לזה זה נשמע כמו ר"ת של משהו גס :-) ), זה מעניין את העכוז.
דיברת על לחצים נפשיים והתחלת להתערבב לי בגלגלונים שלך.
מה הקשר בין הבנות והבנים שאתה מתגלגל איתם לבין מפעילת כלי רכב בלתי מאוייש? דיברנו על לחצים נפשיים וכו'. תהיה בריא.

אז באמת שלא שווה לי להמשיך את הדיון איתך,
אם אתה לא יודע שקיים הבדל בין גבר לבחורה (ע"פ כל הדוגמאות שנתתי) אז אתה פשוט בור.

אתה מוזמן לשלב כאן לדיון קצינים בצבא שכן חברים בפורום, ותראה אם קיים חבר אחד (גולני, ביטיס, וכ'ו...) שיגבה את הבולשיט שאתה כותב ("נשים לא משרתות ביחידות עילית כי יש סכנה שהן ייאנסו" \ "אין הבדל בכושר הגופני בין נשים לגברים" \ "אין הבדל בין טייסים לטייסות" - אלוהים, כמה שטויות...).

נ.ב

נתתי את הBJJ כדוגמא להבדלים פיזיים בין בחורות לגברים,
אבל מרוב שאתה אטום (וכנראה גם עצלן) היה קשה לך להריץ על זה בדיקה של 3 שניות בגוגל.

וכן, אני מגבה את ההתערבות שלי בהתחייבות, אני מוכן לשלב גם כסף בסיפור (נניח 1000 ש"ח?), אשמח לתרום אותם לאגודה לפמיניזם שאתה בטח חבר בה.

אהיה אפילו יותר לארג' - אם הבחורה תנצח, היא תקבל 1000 ש"ח, אם אני אנצח, אני לא אקבל כלום.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 01-04-2014 בשעה 09:39.
ישן 01-04-2014, 09:48
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914]ביום שבו..."

שמע, אני פשוט לא מאמין שאתה בחור בן 28 שהיה לוחם בצה"ל. כלומר - אני מאמין לך שאתה לא מתחזה וזה אכן מי שאתה, אבל באמת שכשקראתי את התגובה האחרונה הזו שלך הייתי יכול להישבע שאתה מלש"ב בן 16...

אתה יורה כאן הצהרות בלי שום תימוכין, בצורה אינפנטילית, מתנשאת ומלאה בורות. אתה די משוכנע שטייסות בחיה"א לא מתקרבות ליכולת של טייסים? וואלה? למה? קראת אולי תיקים אישיים של אותן טייסות? השתתפת באימוני טיסה איתן? קראת מחקרים בנושא? מה גורם לך לחשוב ככה? אם זו דעתך האישית - אין בעיה. אבל אם זו דעתך האישית שלא מתבססת על שום נימוק מוצק ורציונלי - אז אתה סתם שוביניסט. כמו שדעתי האישית היא שקוטג' זה לא טעים - אז אני סתם שונא קוטג'.

וזה בכלל מבלי להתייחס להערה האומללה שלך שידידה שלו היא "רק טייסת אפאצ'י" - כלומר בתפיסה שלך טייס מטוסי קרב הוא "מובחר", "טוב יותר", "מוצלח יותר" וכו' מטייס מסוקי קרב, נווט, או רחמנא ליצלן - טייס תובלה. מלש"ב בן 16 כבר אמרתי? שלא לדבר על ההערה הקריטית שלך לגבי היכולת ב"סימולטור" של הבנות שהיו איתך בירפ"א א... כן אין ספק זה טיעון מנצח! שכחתי לרגע שאתה מבין בדיוק את המדדים להצלחה ב"סימולטור" של ירפ"א ושהשווית בין הביצועים של אלפי בנות שהגיעו לירפ"א לעומת אלפי בנים ולכן אתה יכול לתת כאן נתון סטטיסטי משמעותי כלשהו בין התגובות הרבות שלך. או שבעצם ראית איך איזה 3 בנות ספציפיות בלבד תפקדו מבעד לעיניים הלא מקצועיות בעליל של ילד בן 17? תחליט אתה מה יותר מתאר במדויק את הסיטואציה...

גם השימוש שלך בשפה גבוהה ובנימוקים רציונליים לגבי הכשירות של גדוד קרקל מעוררים השתאות... אתה באמת מתפלא אח"כ שכותבים לך שאתה מדבר שטויות וסתם מקשקש?

ובכלל - כל הרציונל שהביא אותך לחשוב שנשים לא יכולות לתפעל את המערכת שעליה פתחת את האשכול בכלל לא רלוונטי... מה הקשר בין זה שבאמת נשים חלשות בממוצע פיזית יותר מגברים ליכולת שלהן לתפעל בהצלחה (לפחות כמו גברים) את המערכת הזו? או להטיס מטוס? או להיות נהגות מירוצים? זה נראה לי שהובלת את התגובות שלך לכך שכרגיל בסופו של דבר תוכל להשחיל לנו איזה לוחם MMA מהולל אתה ואיך אתה מפרק נשים על המזרן (רק שהמוח השוביניסטי שלך לא יפרש את המשפט הזה לא נכון).

למה אין נשים ביחידות עלית? בין השאר כי באמת בממוצע נשים פחות חזקות פיזית מגברים, ומה לעשות שלהיות לוחם ביחידת עלית בפרט, ולוחם חי"ר בכלל, דורש מאמצים ועומסים קשים על הגוף ואיזשהו חוזק פיזי שבממוצע קיים יותר באוכלוסיה הגברית. בנוסף הדרישות האלה פוגעות פיזית בנשים בממוצע יותר מגברים. הוחלט בצה"ל שזמינות כוח האדם הנשי לתפקידים האלה לא שווה הקמת מערך הכשרה ספציפי שיתאים לפיזיולוגיה ולאנטומיה השונה ביחידות עלית והחי"ר. מאחורי ההחלטה הזאת באמת עומדת גם התפיסה החברתית שהשתרשה אצל הנשים עצמן - אחוז הרבה יותר גבוה של נשים לעומת גברים לא מעוניין כלל בתפקידים האלה, מה שמראש נותן נקודת התחלה פחות חזקה לכמות הנשים שמתאימות לתפקידים האלה, וזאת עוד בכלל מבלי להיכנס לאנטומיה השונה. הבעיה אצלך שאתה חושב שזה כי נשים פחות טובות, בעוד שהן פשוט פחות מתאימות לתפקידים האלה. בדיוק כמו שרוב הגברים שמנסים להתקבל ליחידות עלית לא מצליחים כי הם פחות מתאימים.

אבל מה הקשר בין הסיפור הזה, שנטחן כבר בעבר עד דק, לבין ההתאמה של אישה להיות מפעילת גארדיום, נהגת האמר, טייסת וכו' וכו'? מה הקשר בין הסיבות האנטומיות-פיזיולוגיות לכך שבממוצע נשים פחות חזקות ומותאמות פיזית לתפקידי לוחמת חי"ר לבין היכולות המנטליות שלהן?

אתה יכול להתחבא עד מחר מאחוריי הסיפורים שלך (שמסריחים מדיעה משוחדת מראש) של הבנות בחמ"ל שראית שזורקות זין - כל הסיפורים האלה קיימים גם עבור בנים ואפילו בתפקידים הרבה יותר רגישים.

מכל הדברים שרשמת אני מסכים עם דבר אחד - שבממוצע בנות פחות חזקות מגברים. זהו. כל הפיתוחים שלך לגבי יכולות מוטוריות, קוגנטיביות, תפקוד תחת לחץ וכו' - שוביניזם ב-2 שקל. שלא תבין לא נכון - יש הרבה מחקרים שתומכים בתפיסה שלך (כמו שיש הרבה מחקרים שקובעים שזה קשקוש) - הבעיה איתך שאתה הרי לא קראת אפילו אחד מהם (אני שם על זה את הבית), אתה הרי לא צריך שאיזה מחקר רפואי/פסיכולוגי יספר לך את מה שאתה כבר חשבת,הוכחת ונימקת בעצמך לעצמך. אבל העיקר שאתה הריאליסט כאן מכולנו...
ישן 01-04-2014, 10:31
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "שמע, אני פשוט לא מאמין שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko
מכל הדברים שרשמת אני מסכים עם דבר אחד - שבממוצע בנות פחות חזקות מגברים. זהו. כל הפיתוחים שלך לגבי יכולות מוטוריות, קוגנטיביות, תפקוד תחת לחץ וכו' - שוביניזם ב-2 שקל. שלא תבין לא נכון - יש הרבה מחקרים שתומכים בתפיסה שלך (כמו שיש הרבה מחקרים שקובעים שזה קשקוש) - הבעיה איתך שאתה הרי לא קראת אפילו אחד מהם (אני שם על זה את הבית), אתה הרי לא צריך שאיזה מחקר רפואי/פסיכולוגי יספר לך את מה שאתה כבר חשבת,הוכחת ונימקת בעצמך לעצמך. אבל העיקר שאתה הריאליסט כאן מכולנו...

האמתי?
קראתי את כל מה שכתבת, אני לא מסכים עם הרוב, אבל אני לא אכנס לזה, אני אתמקד בחלק האחרון (מה שסימנתי לציטוט).

אם אתה טוען שאין שוני בין נשים וגברים בכל הקשור ליכולות מוטוריות, קוגנטיביות, ותפקוד תחת לחץ, אז למה קיימת שליטה מוחלטת של גברים בענף הפורמולה 1, ומירוצי האופנועים?

ואגב,
מה שאתה והשאר כאן לא מצליחים להבין, זה שאני לא פוסל באופן חד משמעי את כל הנשים בצהל, אני רק טוען שזה לא פייר שחסמו את השילוב של הגברים בהפעלת הגארדיום, לא נראה לי שזה הגיוני שצה"ל יפעיל מראש מענ"ש שמופעלת רק ע"י נשים.
זה נחמד מאוד שיש אפליה מתקנת, אבל ראבק, עד איזה רמה?

שיעשו קורס שהוא פתוח לכולם, אם הנשים עוברות אותו בהצלחה, אז שימשיכו הלאה.

(בדיוק כמו בחובלים ובטיס).

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 01-04-2014 בשעה 10:34.
ישן 01-04-2014, 11:01
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=assaf tolko]מכל הדברים..."

יש הבדל. אז מה? יש גם הבדל בין היכולות הקוגנטיביות שלך ושלי למרות ששניינו גברים. לגבי הטיעון שלך על שליטה בענף הפורמולה אחת וכו' - דבר ראשון אפילו אם היית צודק ולגברים יש יכולות עדיפות על נשים במה שקשור לעולם המירוצים המוטוריים - איך זה בדיוק ניתן להשלכה על יכולות קרביות שאותן הפכת למרכז הדיון? אתה חקרת בנושא או קראת מחקרים שמצביעים על היכולת להשליך בין הדברים? עזוב - יש עוד אדם סביר שאתה יכול למצוא שתומך בקישור העקום הזה שעשית? אני פשוט לא מבין את צורת החשיבה שלך... וכמו שכתבו לך כאן לפניי - לתפיסות חברתיות יש משקל גדול בנושא הזה - יש הרבה פחות נשים שמלכתחילה מעוניינות להיות נהגות פורמולה 1 מאשר גברים. מודה שאין לי נתונים בנושא, אבל משהו אומר לי שזה כנראה נכון ושזו לא קביעה מופרכת. מה כן היו קביעות מופרכות? כמעט כל הקביעות הנחרצות שלך בדיון הזה ויכולת הסקת המסקנות והשלכתן בכדי לתמוך ברציונל שלך.

זה נחמד שאתה מנסה לטפס מהבור שחפרת לעצמך ומנסה להחזיר את הנושא למערכת הגארדיום, והאמת כדאי אולי שהנושא של הדיון יחזור למערכת הזו (שלגביה אין לי שום ידע שיכול לתרום לדיון, למרות שעל רוב השאלות ששאלת בתגובה הזו כבר ענו לך) - כי אני חושב שהבכת את עצמך מספיק ברגע שסטית מהנושא הזה...
ישן 01-04-2014, 01:23
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מצטער, אבל זה פשוט לא נראה טוב (סמבציו"ת שמפעילות את הגארדיום)"

התיאור שאתה מבטא הוא מוטעה מאוד ומראה שאתה לא מעורב ככל הנראה בהווה,
בתור מישהו שמכיר טוב מאוד ובא מהמערך שאתה מתאר כאן (אכן איסוף קרבי), אני יודע בביטחון שהאווירה שונה לגמרי מזו שאתה התרשמת, וזה עדכני לפחות ל-שנתיים האחרונות.

קודם כל התצפיתניות לוקחות מאוד ברצינות את העבודה שלהן ויש להן מוטיבציה מאוד גבוהה לתפקיד, למרות שיש פה ושם יוצאות דופן.
לגבי ה'שוק' שאותו אתה סבור שהחיילת תקבל במקרה האמת, למעשה אין לי אפשרות בביטחון גמור לשלול את הטענה שלך מהסיבה הפשוטה שגם לוחם קרבי יכול לקבל בדיוק באותה הסתברות שהיא בחמ"ל תקבל.
והבנות האלה שאתה חושש שלא יוכלו לבצע עבודן ברגע האמת כבר עושות את זה כבר כמה שנים, כן כן בקו הדרומי - עזה.
שם הן מתפעלות לבדן- את המערכת רואה-יורה ועושות זאת במקצועיות.

*לגבי התפעול של הגוארדיין בקו עזה אני לא יודע מי מתפעל אז ברשותך לא אתייחס לכלי הספציפי הזה.

ולגבי הטענה שלך שלא מבצעים בחמ"לים הייעודיים ביקורות פתע- אתה טועה באופן עובדתי ב-100%.
לא סתם כוחות איסוף נשלטים ברמה של מח"ט ובקשר ישיר למג"ד.

לפני שאתה קובע טענות כל כך נחרצות ומטיל דופי באלפי חיילות שעושות לילה כיום ובמשמרות ארוכות מאוד, ובאופן פיזי -מעדות ממקור ראשון - לא מורידות לחצי שניה את העיניים מהמסכים מן הראוי שתבדוק אם זה באמת נכון.

נערך לאחרונה ע"י dudibenjamin בתאריך 01-04-2014 בשעה 01:26.
ישן 01-04-2014, 09:32
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי dudib שמתחילה ב "התיאור שאתה מבטא הוא מוטעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dudibenjamin
התיאור שאתה מבטא הוא מוטעה מאוד ומראה שאתה לא מעורב ככל הנראה בהווה,
בתור מישהו שמכיר טוב מאוד ובא מהמערך שאתה מתאר כאן (אכן איסוף קרבי), אני יודע בביטחון שהאווירה שונה לגמרי מזו שאתה התרשמת, וזה עדכני לפחות ל-שנתיים האחרונות.

קודם כל התצפיתניות לוקחות מאוד ברצינות את העבודה שלהן ויש להן מוטיבציה מאוד גבוהה לתפקיד, למרות שיש פה ושם יוצאות דופן.
לגבי ה'שוק' שאותו אתה סבור שהחיילת תקבל במקרה האמת, למעשה אין לי אפשרות בביטחון גמור לשלול את הטענה שלך מהסיבה הפשוטה שגם לוחם קרבי יכול לקבל בדיוק באותה הסתברות שהיא בחמ"ל תקבל.
והבנות האלה שאתה חושש שלא יוכלו לבצע עבודן ברגע האמת כבר עושות את זה כבר כמה שנים, כן כן בקו הדרומי - עזה.
שם הן מתפעלות לבדן- את המערכת רואה-יורה ועושות זאת במקצועיות.

*לגבי התפעול של הגוארדיין בקו עזה אני לא יודע מי מתפעל אז ברשותך לא אתייחס לכלי הספציפי הזה.

ולגבי הטענה שלך שלא מבצעים בחמ"לים הייעודיים ביקורות פתע- אתה טועה באופן עובדתי ב-100%.
לא סתם כוחות איסוף נשלטים ברמה של מח"ט ובקשר ישיר למג"ד.

לפני שאתה קובע טענות כל כך נחרצות ומטיל דופי באלפי חיילות שעושות לילה כיום ובמשמרות ארוכות מאוד, ובאופן פיזי -מעדות ממקור ראשון - לא מורידות לחצי שניה את העיניים מהמסכים מן הראוי שתבדוק אם זה באמת נכון.

1. מוד"ש זה מוד"ש, הם לא ממש קרביים, אבל בשביל לא לבאס את ה"לוחמים" שם, בצה"ל החליטו לשנות את השם ל"איסוף קרבי", כאילו שזה יישמע משהו מגניב, עדיין, הרובאים שם הם 0.3 לא?
אז זה בעצם כמו נ"מ, לוחמות בכאילו (כמו "קצינות קרביות" בכיפת ברזל, מי שישמע איזה הסתערויות יש להן בשירות...).

2. מערכת "רואה-יורה" היא סטטית, היא קבועה ולא זזה, וכבר שמעתי על פאשלות של בחורות שתפעלו אותן, מערכת הגארדיום היא כזו שנשלטת מרחוק, ודורשת ריכוז רב, ויכולת מוטורית במידה מסויימת.

מדובר ב2 מערכות שונות, ואני לא חושב שקיים איזשהוא קשר בינהן.

ישן 01-04-2014, 12:35
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה נכנס עכשיו לדיון שהוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
כי הם עברו הכשרות שונות, הם עברו מסלול שונה, הכושר הקרבי שלהם נמצא במקום אחר לגמריי, וכ'ו.

לא כל הלוחמים מסתערים. יש כאלה שנלחמים בישיבה והסיכוי שלהם להרוג או להיהרג גבוה בהרבה מלוחם בפלס"ר/שייטת/ספצנאז, ויש כאלה שמסמנים מטרות עם סמן לייזר והם קרביים לא פחות.
מדבריך נשמע שמוד"ש לא ממש קרביים, כי ההכשרה שלהם לא מלמדת אותם להסתער - וזה נשמע לי כמו משהו שטירון שרואה את הצבא רק מנקודת המבט הצרה שלו יגיד.

בכל מקרה, זה דיי מדהים בעיני שבחור בגילך חושב היום שנשים מסוגלות לעשות עבודה (לא פיזית) בצורה פחות טובה מגברים, ואני לא מעוניין להיכנס לזה.
העצה שלי אליך: אל תגיד דבר שכזה לעולם בראיון עבודה, או בדייט. או בכל מקום אחר.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 01-04-2014 בשעה 12:40.
ישן 01-04-2014, 18:17
צלמית המשתמש של dudib
  משתמש זכר dudib dudib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=dudibenjamin]התיאור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
1. מוד"ש זה מוד"ש, הם לא ממש קרביים, אבל בשביל לא לבאס את ה"לוחמים" שם, בצה"ל החליטו לשנות את השם ל"איסוף קרבי", כאילו שזה יישמע משהו מגניב, עדיין, הרובאים שם הם 0.3 לא?
אז זה בעצם כמו נ"מ, לוחמות בכאילו (כמו "קצינות קרביות" בכיפת ברזל, מי שישמע איזה הסתערויות יש להן בשירות...).

2. מערכת "רואה-יורה" היא סטטית, היא קבועה ולא זזה, וכבר שמעתי על פאשלות של בחורות שתפעלו אותן, מערכת הגארדיום היא כזו שנשלטת מרחוק, ודורשת ריכוז רב, ויכולת מוטורית במידה מסויימת.

מדובר ב2 מערכות שונות, ואני לא חושב שקיים איזשהוא קשר בינהן.

וואו השארת אותי בלי מילים, אני מצטער אבל זה לא שאתה לא עדכני -אתה ממש מנותק מהמצב הנוכחי באיסוף קרבי.
אני השתחררתי לאחרונה ובתפקידי הייתי מפקד צוות, אתה טועה מ-א' ועד ת', הרובאי של המערך הרכוב אכן 3, אבל של הרגלי הינו רובאי 05, הסיבה הפשוטה לכך שהאיסוף לא מוכשרים בהגדרה לרובאי 06-7 בהכשרה זה משום שהעומס המקצועי גדול מאוד גם ככה ואין צורך בהכשרה כזאת עבור מערך שנמצא בתהליכי התעצמות משמעותיים בגלל צורך מבצעי מובהק
- לדוג': לא סתם נפתחו 2 גדודי איסוף קרבי גזרתיים שנמצאים בתהליכי התעצמות מאוד מאוד משמעותיים ומתבצעת רכישה של מערכות מאוד מתקדמות בתחום הטכנולוגי לשימוש במערך ויש עוד דיונים לבחינת הקמת גדוד נוסף (6 במספר) וכל זאת בזמן תהליכי שינוי משמעותיים בצה"ל ובכללם קיצוץ מערכים שלמים.

בתור מי שהיה בעמדה שהיה נוכח בין אם בגוף ראשון מעשי ובין אם בצפיה מן הצד, הכוחות השונים של איסוף קרבי (בין אם לוחמים או פלוגת הלוחמות שמבצעות עבודה לא רעה בכלל) קרביים לא פחות מגולני או גבעתי ואולי אף יותר אם הייתי יכול לשתף בפורום את תחומי הפעילות של הכוחות. (מצטער, ביטחון מידע )
ואני מכיר טוב מאוד את פעילות הבט"ש של כוחות החי"ר כמו גולני, גבעתי, צנחנים ונח"ל וגם כוחות שריון ותותחנים - שעם כולם יצא לי לעבוד בצמוד.
ואני חושב שיש מעט מאוד שוני בין יחידות מסוימות של איסוף קרבי לבין יחידות המוגדרות כסיירות מיוחדות כדוגמת- רימון ואגוז. - ההבדל הוא שהן פועלות לרוב בתווך החשוף וכוחות האיסוף בתווך היותר חשאי/ נסתר ושכוחות האיסוף פשוט לא נועדו לכיבוש יעדים באופן מובהק אלא תחומים נלווים.
והתייחסות נוספת ברשותך בנוגע לשינוי השם- אכן השינוי נועד לשני מטרות:
1. ביטוי מעשי ופורמלי להפרדת המערך לכדי חיל עצמאי ממערך המודיעין (למרות שעדיין מתקיימים קשרים הדוקים כמובן).
2. אכן גם לשם מטרות תדמית והתנערות קלה מהאבק ששכב עליו- כלומר בהחלט כדי גם לעודד מוטיבציה לגיוס לחיל.

בעבר לא מוצה הפוטנציאל של המערך ולא יושמו המסקנות של מלחמת יוה"כ שהקמת החיל הינה אחת מהן אלא רק בשנת 2009, אני אומנם יכול להעיד רק משנת 2011 אבל גם בתווך הזה אני יכול להעיד ב-100% ביטחון שהחיל עבר עד לשנת 2014 שינויים משמעותיים מאוד והוא נמצא החל משנת 2010 בתהליכי התעצמות שבכללם נככלו חיילים מאוד איכותיים באופן גורף (מסך המגוייסים) והנתונים הם גבוהים מאוד כמו גם הדרישות מאותם חיילים בהתאם. יש לציין שאחוז הנשירה הוא נמוך מאוד ועומד על סביבות 3-4 למחזור עם מספר פלוגות הכשרה)
ואני אוסיף כי למרות שהיישום של המסקנות התעכב בעיקרו עד ל-2009 (וחובה לציין שהמערך היה קיים גם עד אז פשוט בתור מערך משנה בחיל המודיעין) השינוי המשמעותי שבא לידי ביטוי ב-2011-12 הגיע בזמן ולעניות דעתי מהווה פגיעת "בולזיי" במטרה של הראיה המוקדמת של צה"ל בד-בבד עם הקמת הגדר בסוריה ושינויים מבורכים אחרים.

*לגבי ההשוואה בין מערך ה"רואה-יורה" לכרב"מ הגארדיום התכוונתי בתייחס להתבטאות שלך בדבר החוסר יכולת תגובה לפעילות עוינת. אני לא מתיימר להבחין מי נוהג יותר טוב ולמי יש יכולות מוטוריות יותר טוב בממוצע, למרות שהבחלט ואפילו חד משמעית אקבע ברשותך שלבנות יש יכולת ריכוז כללית ובגרות שמתבטאת במשמעת עצמית ברמה גבוהה בהרבה משל בנים.

נערך לאחרונה ע"י dudibenjamin בתאריך 01-04-2014 בשעה 18:21.
ישן 01-04-2014, 12:48
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05

תגובה כללית למה שכתבת:
אני לא ראיתי שום נתון שהבאת, שום מחקר. כל הטענות היו בסגנון של "אני בטוח שהטייס הכי טוב לוקח את הטייסת הכי טובה".
טענה אובייקטיבית מבוססת להפליא.
סוג טענה נוסף: למה אין נשים בפרומולה 1? עובדה שגברים יותר טובים בזה.
שאלת את עצמך כמה נשים הולכות ומתעניינות בתחום? כמה נשים החברה מעודדת ומעריצה להתעניין בתחום? אולי זה יסביר לך למה אין הרבה נשים שפונות לתחום הזה.
אבל בעיני כל הדיון השוביניסטי והלא מדעי להפליא שלך הוא לחלוטין לא רלוונטי.
השאלה היא האם הבחורה יכולה לבצע את תפקידה.
נכון שנשים חלשות יותר מגברים, ואולי (אני חושב שלא, אבל בשונה ממך שלי אין נתונים אני לא יוצא בהצהרות) הן פחות טובות בנהיגה, אבל האם אתה צריך שמפעילת ההאמר הזה תנהג ברמה של נהג בפורמולה 1?
כי אם זה הקריטריון שלך אז גם הרבה גברים יפלו לך בדרך...
בקיצור, עושים מבחני התאמה. אם האדם מתאים לתפקיד ומסוגל לבצע אותו - מה אכפת לי, לך או לכל אחד אחר מה מינו? בגלל שיש לך רעיונות דביליים לגבי מה אישה יכולה לעשות ומה לא? אולי תתן לאנשי המקצוע להחליט ולא למישהו שקובע בלי ביסוס שגדוד חי"ר נשים הוא גרוע ומלא בבוצ'ות?

ישן 01-04-2014, 12:53
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "תגובה כללית למה שכתבת: אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
תגובה כללית למה שכתבת:
אני לא ראיתי שום נתון שהבאת, שום מחקר. כל הטענות היו בסגנון של "אני בטוח שהטייס הכי טוב לוקח את הטייסת הכי טובה".
טענה אובייקטיבית מבוססת להפליא.
סוג טענה נוסף: למה אין נשים בפרומולה 1? עובדה שגברים יותר טובים בזה.
שאלת את עצמך כמה נשים הולכות ומתעניינות בתחום? כמה נשים החברה מעודדת ומעריצה להתעניין בתחום? אולי זה יסביר לך למה אין הרבה נשים שפונות לתחום הזה.
אבל בעיני כל הדיון השוביניסטי והלא מדעי להפליא שלך הוא לחלוטין לא רלוונטי.
השאלה היא האם הבחורה יכולה לבצע את תפקידה.
נכון שנשים חלשות יותר מגברים, ואולי (אני חושב שלא, אבל בשונה ממך שלי אין נתונים אני לא יוצא בהצהרות) הן פחות טובות בנהיגה, אבל האם אתה צריך שמפעילת ההאמר הזה תנהג ברמה של נהג בפורמולה 1?
כי אם זה הקריטריון שלך אז גם הרבה גברים יפלו לך בדרך...
בקיצור, עושים מבחני התאמה. אם האדם מתאים לתפקיד ומסוגל לבצע אותו - מה אכפת לי, לך או לכל אחד אחר מה מינו? בגלל שיש לך רעיונות דביליים לגבי מה אישה יכולה לעשות ומה לא? אולי תתן לאנשי המקצוע להחליט ולא למישהו שקובע בלי ביסוס שגדוד חי"ר נשים הוא גרוע ומלא בבוצ'ות?

אתה לא מבין,
הביקורת שלי היא על כך שהיחידה מיועדת רק לבנות, האם זה נראה לך פייר?

כרגע הגארדיום הוא לסיור בלבד, יכול להיות שעוד כמה שנים גם ישימו עליו מקלע כבד ומקל"ר, למה לא לתת לגברים גם הזדמנות לעבוד על המערכת?

ישן 01-04-2014, 13:33
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]תגובה כללית..."

למה אתה חושב שזה לא יכול להיות?
אולי בצבא מבצעים ניסוי, לראות אם מערך נשי מתפקד היטב על הכלים הללו?
אולי זה בעקבות לקחים ממערכת "צופה יורה" או מתוך הבנה שבסביבת עבודה מעורבת יהיו מתחים מיניים והם רוצים לנטרל אותם\למנוע מראש (סתם נקודה).
אולי הם זיהו תכונות מסויימות בחתך מסויים של נשים המאפשר להן לתפקד לאורך זמן תוך משימות שגרה ועדיין לשים לב לפרטים הקטנים, להפעיל שיקול דעת ויכולת אנליטית טובה כמו גם יכולת להעביר תמונה של מה שמתרחש הלאה.
אתה מזלזל לא מעט אבל אם תסתכל לרגע על אותן יחידות מיוחדות שאתה כלכך אוהב להלל
חלק לא מובטל מעבודתן היא להכווין,לתצפת ולהעביר אחורה תמונה של השטח. הסיבה שיש שם גברים בעיקר, היא שצריך חמור\פרד שיסחב את הציוד וכמו שאתה כלכך טוב אמרת, לרוב לגברים יש מבנה גוף חסון יותר. העבודה עצמה של לשבת בתוך עמדת הסוואה ולדווח\ללזור well גם בן\בת 13 מסוגלים לעשות.
ישן 01-04-2014, 19:48
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "שמע אני מצטער אבל ההכרזות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assaf tolko
שמע אני מצטער אבל ההכרזות שהבחור יצא בהן כאן, בתוספת בחירת המילים והיעדר נימוקים עניינים, הופכים את כל האשכול הזה לטוקבק מצידו. לי זכור שזה פורום רציני, שלא נוטה לגלות סבלנות להכרזות כמו "גדוד קרקל שווה לתחת, וגם הבחורות שם הן בוצ'ות", ועוד בטח כשהן באות עם 0 נימוקים אחריהן.

לא מרגיש לי שצריך לנהוג ביתר כבוד במי שמתבטא בכזה חוסר כבוד.

אל תהיה ליצן,
לא אני הראשון שהשתמש במונח "בוצ'ות" (אין לי איפלו מושג מה זה אומר).
אני מסכים שזה לא היה במקום לומר שגדוד קרקל שווה לתחת, כבודן במקומן מונח, ואני לא מזלזל בהן.
אני כן חושב שאין מקום להשוות את גדוד קרקל לכל גדוד קרבי אחר בצה"ל.
ואגב,
לעניות דעתי החבר'ה שדיברתי עליהם מקודם (קצינים שחברים בפורום) נמנעים מהשתתפות בדיון כי הם יודעים שמה שאני אומר זה נכון, אבל הם לא רוצים לתפוס צד.

אם אתה חי בסרט שנשים לוחמות הן שוות ערך ללוחמים, אז כנראה שהבעיה היא אצלך.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:51

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר