לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2010, 18:23
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אכן תחמושת בריטית עבור ה"לי אנפילד"..."

ממה שהבנתי היה למחתרות גם
Lee-Enfield בריטי וגם Lee-Enfield קנדי עם קנה קצר יותר

יש כזה בקיבוץ נגבה, יש שם את Lee-Enfield (קנדי) של שמעון אבידן, מח"ט גבעתי תש"ח

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i144.photobucket.com/albums/r188/Asquare10/MIKESBAYONETS034.jpg]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אפשר להתבלבל בקלות בן הכדור הזה לכדור של הדרגונוב...
אתה בטח מתכוון לאבש"ר הזה: (זה מסביר למה הוא לא עושה רעש שמנערים אותו...)
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Cordite_sticks.jpg

נערך לאחרונה ע"י רועי 357 בתאריך 05-06-2010 בשעה 18:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2010, 18:38
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "למחתרות היה מן הסתם ערב רב של כלי נשק שכונו ע"פ ארץ מוצאם..."

לפי דברי המדריך של הקיבוץ לי אניפילד קנדי...

הוא שאל "מישהו יודע מה זה הרובה הזה? אני היחיד שענה, אמרתי לי-אניפילד הוא שאל אותי "אתה יודע איפה הוא מיוצר" עניתי שזה רובה בריטי, הוא אמר "הרוב היו בריטים זה קנדי", ואז הוא הסביר שלרובים הבריטים יש קנה ארוך יותר ולקנדים יש קנה קצר יותר.
יש לו על הקת איזה לוחית עם חריטה לא זוכר מה בדיוק כתוב שם, בנוסף הוא מסביר על איך הרגו עם הרובה שהוא מחזיק ביד(חבל שכבר היום הוא מעוקר בגלל התקנות של משרד הפנים) המון מיצרים בזמן המלחמה...

ישן 05-06-2010, 19:33
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
לגבי ההטבעה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מעניין...תודה...."

לפי הכתוב באתר של בחור בשם דייב קושמן (טיפוס אנגלי שכותב על תחביביו הרבים והמגוונים: מגידול דבורים ועד פטאנק, אך גם איסוף כדורים ישנים) ההטבעה על הכדור שלך אומרת שהוא יוצר בשנת 1956 על ידי ה-Royal ordnance factory -כלומר, תעשיית התחמושת המלכותית - במפעל המשנה "רודוויי גרין", ומכאן ראשי התיבות RG. לפי קושמן, זהו מפעל שנפתח ב-1939 כחלק ממאמץ המלחמה הבריטי, וייצר כדורים 0.303 עד 1973 - אחד המקומות האחרונים שעשו זאת במסגרת ייצור המוני צבאי. לדבריו המפעל מייצר תחמושת עד ימינו. הספרה 7 מציינת את סוג הכדור - זהו הסוג הנפוץ ביותר של כדורים אלה, ובדרך כלל הם מסומנים כך: VII.

לא מזמן מצאתי כדור דומה, זקן ב-14 שנה, באחד מהמשלטים שבהם נערכו קרבות עקובים מדם בתש"ח.

ישן 05-06-2010, 21:40
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "למחתרות היה מן הסתם ערב רב של כלי נשק שכונו ע"פ ארץ מוצאם..."

לרובה לי אנפילד יוצרו בכמה וכמה דגמים לאורך השנים בין 1905 ועד 1944, שסומנו בספרור רומי ואח"כ ספרתי כמו "מס' V", "מס' 4" וכו'. הרובה שאתה מתייחס אליו מתאים לתיאור של מס' 4, שיוצר בעיקר בארה"ב וקנדה והיה מצוייד בכוונת בקצה המעצה. אני לא יודע מהם שלישיית הרובי בתמונה של רועי (כולם עם כוונת בקצה הקנה), הם לא נראים כמו אנפילדים רגילים. הרובה בתמונה הבודדת הוא רובה מס' 4 רגיל לגמרי. אגב, מס' 5 היה מכונה "רובה ג'ונגל" וזכה לשימוש רב בג'ונגלים של מזרח אסיה.

רובה "רוס" הוא בכלל רובה "straight pull" - אין לו בריח שדורש שחרור אנכי לפני המשיכה לאחור בעת הדריכה, וגם ידית הדריכה נטולת תפוח. רובה זה נחשב לא אמין בצורה קיצונית, והסיבה העיקרית להצטיידות בו הוא אי-מכירת האנפילד לבקשת הממשלה הקנדית (הבריטים היו צריכים את הרובים למלחמת הבורים השניה בשנת 1902).

תגיד מה שתגיד על הקרקאנו, את הנשיא קנדי הוא הרג בוודאות...

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 05-06-2010 בשעה 21:43.
ישן 07-06-2010, 07:30
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
צילום מהצד, ודיון שמצאתי על נוקרים מלבניים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "ואחרי שביליתי כמה שעות בחיפוש"

ראשית, חוב ל-357 ידידינו, צילום של התרמיל בפרופיל. כפי שהערכתי לפי העין, אורכו של התרמיל הוא 57 מ"מ, ולכן מדובר בכדור מאוזר (התרמיל קרוב יותר לעדשה מאשר הסרגל, לכן הצילום מעוות משהו). מיקמתי אותו כך שאפשר להבחין גם בחריץ, או השנץ, שנוצר במהלך פליטת התרמיל הריק.

שנית, ל-DZZ - כמקובל בימים אלה, אני נושא במלוא האחריות על הלילה הלבן שלך, ואמליץ לאו"ם להעמיד אותי לחקירה של צוות בדיקה בינלאומי. חיפשתי קצת לפי המחרוזות Oval firing pin או Sqaure firing pin ומצאתי את השרשור המעניין הזה , שנכתב לפני קצת פחות משנה בפורום של חובבי תחמושת ונשק.
מישהו שהשתתף בחקירה ארכיאולוגית אי-שם בארץ מצא מצבור גדול של תרמילים שלפי תיאורם זהים או דומים לתרמיל שמצאתי אתמול, ושאל מה זה יכול להיות. אחת התשובות גורסת שזה חייב להיות מקלע צ'כי.
זה גרם לי לרוץ כמה וכמה צעדים קדימה ולעבור על סיפורי הקרבות של האיזור - התרמיל נמצא במורדות הצפוניים-מזרחיים של משלט עיבדיס, יותר לכיוון של השרידים המועטים שנותרו מהכפר עיבדיס עצמו. המקלע הצ'כי היחיד שמאוזכר בסיפורי הקרבות הוא באזה. למעשה, רק שני מקלעים כאלה, שהיו שייכים לצוותים של הפלוגה המסייעת של גדוד 53. מה שמאפשר לזהות בדיוק את האנשים שאחזו במקלע, שממנו נורה הכדור שאני אוחז עכשיו בידי: או רזיאל רוזנטל , או אאברהם אברמוביץ' . שניהם נפלו ב-10.7.1948. אפשרות נוספת היא אברהם רצ'בסקי, נשק שהתנדב לצאת לקרב ונפל יום קודם. אולי אני רץ מהר מדי למסקנות, אבל איזה סיפור יפה ומרגש זה אם אני צודק..
ישן 07-06-2010, 07:59
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
אם אתה צודק בהשערתך - זה אכן מרגש ביותר
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "צילום מהצד, ודיון שמצאתי על נוקרים מלבניים"

ולא זו בלבד, אלא נדיר מאד, שפריט כל כך שולי ובנאלי כתרמיל, יקבל הקשר כל כך אישי למשתתף מסוים בקרב!

לגבי הסימן על התרמיל - זה סימן של זיז הפליטה ולא של השן החולצת. השן החולצת יכולה להשאיר סימן בחריץ של הכרכוב, אך כאן הסימן הוא בצד האחורי של הכרכוב שם מתנגש התרמיל בשלב חילוצו מבית הבליעה בזיז הפליטה וכתוצאה מכך מועף החוצה. דווקה בתיאור המקלעים הגרמניים (בעיקר המגל"ד), מדובר על חילוץ "אגרסיבי", ועל אחוז ניכר של תרמילים קרועים ששאריותיהם נשארות תקועות בבית הבליעה. עד כדי כך הייתה בעיה זו נפוצה, שקיט הכלים שבא עם המקלע, כלל כלי מיוחד לחילוץ תרמילים קרועים אלה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:13

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר