לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2014, 11:35
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
מהלך הגיוני
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לדעתי- MESLAS של PI systems"

IWI משלימים מהלך עיסקי הגיוני-מוספים ליין של רובי צלפים עם מנגנון בריח שהיה
חסר בפרוטפוליו שלהם.
רוכבים בצורה חכמה על ההצלחה של התבור וספציפית על הצלחת התבור SAR בשנה האחרונה בארה"ב.
רובה צלפים כמעט בתצורה זהה יכול להמכר מיידית ישירות לשוק האזרחי האמריקאי ,כמובן גם לזרועות בטחון שונות.
התחילו בחכמה עם רובה בקליבר האופנתי אך מאד יעיל 0.338 המקובל מאד בעולם הצליפה הצבאי הנוכחי ,אולי גם יצליחו להכנס לנישה בצה"ל במקום ה HS-2000 או בשמו המקומי ברק שכניסתו ושרותו קצת בעייתים..

כנראה השלב הבא יהיה רובה בריח 0.5 על אותה פלטפורמה ואולי מחליף לגל"צ המתולוגי על בסיס התבור או ה ACE.

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 12-06-2014 בשעה 11:36. סיבה: כתיב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-06-2014, 20:03
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
ביצועי הרובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "Dan, רובה צלפים חדש מתוצרת IWI"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
https://he.wikipedia.org/wiki/IWI_DAN

בכתבות השונות על הרובה כתוב שהוא תוכנן בשיתוף עם יחידות מיוחדות של צה"ל. עם זאת, מהכתבה ב-Defense Update עולה שביצועי הרובה בינוניים למדיי: הטווח הוא רק 1200 מטר (כמו ה"ברק" אך פחות מרובי 0.338 אחרים כמו המקמילן TAC-338) והדיוק שלו מתואר כ-subMOA, כלומר: פחות מ-1 דקת קשת אבל כנראה באזור הזה, שזה פחות מהדיוק של ה"ברק" (H-S Precision 2000 HTR) והמקמילן TAC-338 שמגיעים לדיוק של 0.5 דקת קשת. כרגע נראה שהרובה נחות בביצועיו מול מתחריו ושלצה"ל עדיף להישאר עם ה"ברק" אחרי שיטפלו בבעיות מ-2012 עם התחמושת.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 13-06-2014, 16:54
  aw1 aw1 אינו מחובר  

בזהירות עם יח"צ
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אני בעד שיכניסו למערך הצליפה..."

נתוני הדיוק שמפרסמים יחצ"נים ויצרנים הם בערך כמו נתוני צריכת הדלק של סוכניות הרכב.
יש להזהר בנושא-יתכן שכל חברה היא בעלת מדיניות פירסום/שיווק שונה במתן נתונים(זהירות מול הפרזה..).כך גם עם מאמרים ופוסטים באתרים שונים. הכל לא בהכרח עובדות.
המקמילן(שעיקר פעילותה כחברת קתות ארגונומיות מותאמות) הינו רובה מדהים ואכן נחשב לאחד
הטובים מסוגו ומשרת רשימה מכובדת של צבאות/יחידות מיוחדות בעולם (יקר מאד ולכן רק ב"מיוחדות" בעיקר..).
בדיקה אוביקטיבית אמיתית הינה השוואה באותם תנאים עם אותו יורה באותה סביבה.

אגב את קת הברק שדרגו בארץ עם קת אשבורי -סירפד כתב על זה פוסט.

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 13-06-2014 בשעה 16:59. סיבה: תוספת
ישן 14-06-2014, 11:57
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "Dan, רובה צלפים חדש מתוצרת IWI"

לא מקושר ומעורב כבעבר...
תפיסתי היא.
338 מקומו ביחידות המיוחדות בלבד !!! (לא כל שכן רובה שפותח עם המיוחדות לא תמיד יענה לצרכי הגדודים).

טלסקופ - על בסיס מטרי ולא אינצ'י, כמו כן תוף מגבהים קרבי זה עם 3 הבליטות והמשולש לתיקוני שדה מהירים, בתנאי אפלה ואו צורך בשמירת קשר עין.

לגבי הגדודים יש להתפשר על 0.5 ולוודא שהצלף יודע לבצע המרות בשטח, במקרה של חוסר בתחמושת. אחרי 2006 נראה לי שכבר אין צורך להזכיר את 73 וסו"ס מבינים שבקרב זה קורה.
עדיין חושב שחשוב ביותר גם ב 7.62 שהצלף יידע לבצע המרות ל 7.62 נאט"ו {147 גריין}
כמו כן חסרה לי המיומנות שאבדה של שימוש ברצועת צלפים. בעיקר לתנאי שטח שאינו חשוף.

מקווה שהרובה טוב. וינוצל כראוי.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 14-06-2014, 19:35
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "לא מקושר ומעורב..."

על איזה רובה צלפים אתה ממליץ כאשר צריך לירות במטרות שמעבר לטווח ה-1000 מטר ואף לטווחים של עד 2000 מטר. יש קליברים אקוזטיים כמו ה-0.408 של CheyTac או ה-0.416 של בארט M99 אך כמובן שהם נדירים ויקרים מאוד, הרבה יותר מה-0.338 ולכן יורדים מהפרק עבור צלפי החי"ר. נותרנו עם ה-0.5 שנפוץ גם למקלעים כבדים. האם אתה מכיר רובה צלפים מדויק בקליבר זה שמחירו סביר? ישנו הבארט M82A1 שהוא מבין הנפוצים בתחום אבל לא מספיק מדויק ויש את המקמילן TAC-50 שהוא מדויק מאוד (היצרן נראה לי מתחייב ל-0.5 MOA) אבל הוא בטח יקר בטירוף ולכן מתאים רק ליחידות מיוחדות.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 19-06-2014, 20:45
  aw1 aw1 אינו מחובר  

רק הערה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "0.5 מקמילן אפשרות טובה. 0.5 ו..."

הגישה שלך ברורה.
יש רק להבין שהטכנולוגיה מתקדמת.
קליע 338 מסוגל לעשות היום כמעט את כל המשימות שביצע קליע 0.5 לקלעים.זאת,יחד עם כל יתרונות ה 338 שהוזכרו בעבר.
הראייה -כמעט כל צבאות העולם מכניסים קליבר זה על חשבון 0.5 ,בהדרגה באופן חלקי .
לוגיסטיקה אחידות-מאד חשוב-אבל צריך לשנות מתי שהוא..אחרת עדיין היינו משתמשים בעולם בקליבר
0.30-0.30 של ה M1.מקובל לגמרי שהמערכת צריכה לחשוב ג ם על הפאן הלוגיסטי.
לגבי ההצהרה על ה 5.56 ,בוודאי שההצהרה חזקה מידי לטעמי.הויכוח על 5.56 לעומת 7.62 הוא אין
סופי לאורך עשרות שנים אחורה ואולי גם קדימה-עד שהלייזר יפתור אותנו מויכוח זה ...

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 19-06-2014 בשעה 20:48. סיבה: תוספת
ישן 20-06-2014, 04:56
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "רק הערה"

כנראה שלא ברור לך.
5.56 לעבוד עם תחמושת לבנה וירוקה זו שגיאה מקצועית גסה !!!
צה"ל הוא הצבא היחיד שאני מכיר עד 2003 (אח"כ הפסקתי להיות בקשר עם צבאות נוספים) הוא הצבא היחיד שהכרתי אז שעבד עם שני סוגי התחמושת במקביל. אם תרצה אפשר להרחיב אך נראה לי שאם תשרשר אחורה הנושא מוצה.

האירוע היחיד שזכור לי שימ"ח תיפקד כראוי 1982 של"ג בגיזרתי. באנו הכל תוקתק. היתה בטן 1 ובטן 2 הגיע בעקבותינו והכל הושלם.
עכשיו תזכורת. 1973 - ימחים לא תפקדו תחמושת רבה אבדה בשטח ולא הגיע לחזית. כל המוסיף גורע.

1978 מבצע ליטני. כוח ייה נתקל במחסור בתחמושת החל מסוף היום השני ללחימה. כשהגיעה התחמושת ביום השלישי היא לא כללה תחמושת צלפים ! מהיום החמישי יריתי בתחמושת מאג שפורקו ממנה הנותבים.
למחרת השגתי תחמושת פורטוגלית 7.62 נאט"ו שהובאה עבור הרומטי"ם (ררנ"ט אפ. אנ. זוכרים?) בדקתי ומשמצאתיה קובצת טוב יותר השתמשתי בה.

ב 2006 היתה לבנון 2 - גלגול לאחור יראה לך בדיוק מה היה המצב של הימחים שלא לדבר על הלוגיסטיקה שלא הגיעה. כל מה שבצעתי הוא בסוף המלחמה נודבתי כדי להיות שותף בהכנת השאלון לצלף שנכתב בביתי (ותודה לאישתי על הארוח והתקרובת) בהשתתפות ראשי הענף. (ניסן) והתנדבותי לערוך תחקירים לצלפי מילואים שירדו להזדכות. (האמת היא שהרגשתי יותר כקב"ן מאשר כמתחקר מקצועי) . אף אחד מהם לא קיבל בשום שלב תגבורת של כדור אחד מעבר למה שיצא איתו מהימ"ח - שלא לדבר על מצב הציוד וחוסר האיפוס של הכלים.

לסיכום

איש לא יאמר ש338 או 4.5 תחמושות שתוכננו לצליפה אינן עולות על ה 0.5 ! זה מעולם לא נאמר.

מה שנאמר הוא שצלף שיוצא עם רובהו ואפודו לקרב, ימצא עצמו בשלב מסוים ללא התחמושת היעודית. מכאן נובע שאם יש לך 338 נשארת ביד עם מקל רועים וטלסקופ. ואם יש לך 0.5 שהוא פחות טוב, תוכל לגשת לאכזרית הקרובה לפתוח ארגז 0.5 לפרק את התחמושת שאינה נותבת. (גם אם תידרש להתפשר על ח"ש) לעשות המרה בליסטית. להתפשר על ביצועים. ועדיין יהא בידך רובה צלפים שייטיב בטווחים הללו לפגוע אש מדויקת יותר מהמא"ג או המק"כ שעל הסיפון.

זו תפיסתי - אני מבין שזה מיושן. אך לטעמי זה עובד.

ולטעמם של מי שמובילים את הנושא בצה"ל אני שוגה.

ישן 20-06-2014, 22:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "תתארגן בהתאם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי aw1
1.תספק מספיק תחמושת מראש או בדחיפה בדיוק כמו שמספקים מספיק תחמושת 7.62 לקלעי
וSR25 ובכלל כמו שמספקים מספיק מנות קרב וחלפים.
2.נושא גיבוי ב0.5 או במילא חריג ולא מתאר מצב קלאסי.אין הרבה מקלעים כבדים בשטח ואם יש מי אומר שלמקלעים יש מספיק לתת או שהמקלען רוצה/יכול לתת?
בקיצור אולי פעם וכנראה יותר תאורטי מאשר מעשי כרוטינה. לדעתי..
אגב ניתן לשאת /לאכסן י ו ת ר תחמושת 338 מאשר 0.5-אפקט המשקל הנישא..
3.טלסקופ-לא יודע למה..כנראה יפתר בהמשך.

ההיסטוריה לא מסכימה איתך לגבי "תתארגן בהתאם". כמה שתתארגן בהתאם לקרב תמיד יש בלת"מים. תחמושת נגמרת, וגם 7.62 צלפים יכול להגמר. ואגב, לא מנות קרב ולא חלפים מגיעים תמיד בזמן לכוח לוחם. צלף שכילה את התחמושת שלו, או שנאלץ לנטוש חלק מהתחמושת גב שלו לא יכול לנוע אחורה לדרג א' בשביל לקבל תחמושת מהבטן. מקלעים יש הרבה, בין אם בשריון שנמצא סמוך, אכזריות או פומות. וצלף לא צריך הרבה תחמושת, בין אם מדובר ב 0.5 או 7.62

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-06-2014, 01:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "עדיין לא סיבה לא לעבור לרובה/תחמושת יעילה יותר"

חובבנים מדברים טקטיקה, מקצוענים מדברים לוגיסטיקה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-06-2014, 16:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "גם שמרנים"

איזה שינוי - פתאום מה שמז"י עושים זה חכם ונבון... אני משער שהיית אומר אותו דבר על הפסקת האימונים בין 2002-2006...

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 21-06-2014 בשעה 16:38.
ישן 23-06-2014, 06:03
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "תתארגן בהתאם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי aw1
1.תספק מספיק תחמושת מראש או בדחיפה בדיוק כמו שמספקים מספיק תחמושת 7.62 לקלעי
וSR25 ובכלל כמו שמספקים מספיק מנות קרב וחלפים.
2.נושא גיבוי ב0.5 או במילא חריג ולא מתאר מצב קלאסי.אין הרבה מקלעים כבדים בשטח ואם יש מי אומר שלמקלעים יש מספיק לתת או שהמקלען רוצה/יכול לתת?
בקיצור אולי פעם וכנראה יותר תאורטי מאשר מעשי כרוטינה. לדעתי..
אגב ניתן לשאת /לאכסן י ו ת ר תחמושת 338 מאשר 0.5-אפקט המשקל הנישא..
3.טלסקופ-לא יודע למה..כנראה יפתר בהמשך.

אסור לבלבל אותך עם העובדות נכון?

ישן 23-06-2014, 15:17
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "תגובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי aw1
מבלי לקחת שום דבר מהידע הגדול ללא ספק שלך ומנסיונך העשיר.
מה שהיה לא חייב שיהיה.בעיות שהיו לא חייבות לחזור.בעיות שהיו בדחיפת אמצעים ,תמיד יהיו אבל הם לא צריכות לעצור קדמה והתיעלות.
יש לטפל בלוגיסטיקה ,אכן מטפלים בכך,אך רק שעת מבחן תוכל לבדוק זאת.
כך נדרש לחשוב מי שמוביל-לשפר להתייעל לעבוד בראייה רחבה ובלי פחדים.
א נ י לא ממציא כלום-מביט סביב בעולם ,גם כאן ורואה מה התהליכים שאנשים וגופים מבשלים.

"אל תדאג יהיה בסדר" הם שני המשפטים הכי מדאיגים שיש.
בפרט כשיש צורך להתקדם (ראה מערכות סא"ל דותן דרוק על החיילים שמרוב קידמה איבדו מיומניות)
בפרל הארבור במשמרת הקריטית הלך המומחה לראדאר לישון והחליף אותו "מתלמד" שענה בקשר דונט וורי אבריטינג אנדר קונטרול. אתה זוכר מה קרה שם?
במוקד 100 קיבלו שיחה והחליטו שזה עוד מטרידן.

נו באמת?

אחרי 73? יוה"כ
אחרי 74? התשה
אחרי 78 ליטני?
אחרי 82 לבנון (של"ג)
אחרי 85 הנסיגה לרצועת הביטחון.
אחרי 88/9 "סרוס ההגמ"ר
אחרי 2000 הבריחה מלבנון.+חטיפת 3 חיילים ללא תגובה.
אחרי 2002 חומת מגן
אחרי 2003 פרוק ההגמ"ר
אחרי 2006
ביזיון ההכשרה של גלעד שליט ותפקוד הכוחות ביום החטיפה.
אחרי חטיפת החיילים בגבול הצפון
אחרי לבנון 2
אחרי 2007 וינוגרד
אחרי 2008 הקמת ההגמ"ר מחדש כברווז צולע.
כשאני נושק ל 60 ועוד עושה מילואים
כאשר לא היה צומת שבו לא נתקלתי במחדל מקומי או מערכתי.
כאשר למדתי שמה שיש לי תמיד יהיה ומה שאין לי אולי (בד"כ לא) יהיה.
אתה בא למכור לי סיפורים?
מה אתה ביבי?

ישן 21-06-2014, 00:20
  AKAM AKAM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
תחמושת להשלמה

בקרב על ציר תגהוצת נגמרו לי הפצצות של ה M203 ,ניגשתי לטנק הקרוב
וביקשתי שיוציאו לי חמישיה ,לאחר שיחה קצרה עם מפקד הכלי קיבלתי את מבוקשי ,
כך זה עובד במציאות .
הנגמשים של הכוח שלנו היו הרבה מאחור ,ראינו אותם רק בחנית הלילה ולכן זו היתה הברירה היחידה.
תחמושת ייחודית לא תמצא אצל אף אחד בשביל זה יש דרגים ,והם בדרך כלל מגיעים ,עם בכלל ! בלילה .
לכן ,אחידות התחמושת של כל הכלים והלוחמים כל כך חשובה .
תחמושת 0.338 לא קיימת במערך ,ולא הייתי סומך אפילו על זה שיהיה מלאי בנגמש של הכוח ,הוא יכול לחטוף RPG .
הכמות שייקח הלוחם לקרב זה מה שיהיה לו לרוב עד הלילה ,לפעמים לכל השבוע ,עם יש היתקלויות וקרבות
רבים ,אין תחמושת .
ישן 11-07-2014, 13:32
  משתמש זכר MK12 mod0 SPR MK12 mod0 SPR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.12
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[IMG][/IMG]"

צאו כבר מהראש של עזה ואיו״ש!
כשמדברים על רובה צלפים צבאי אז הוא מיועד למלחמה! לא למבצעים של 72 שעות.
כמו שהרבה כבר אמרו עקרון שיתוף התחמושת הוא עקרון בסיסי ונכון שהוכך כנכון לאורך ההסטוריה.
מעבר לזה, בתור אחד שירה בבארט הידוע לשמצה (פה) גם בפעילות מבצעית בעזה וגם במטווח, האפקט שלו על המטרה ובדרך אליה הוא חסר תקדים! אם זה העובדה שבמציאות לפעמים נלחמים בתנאי מזג אויר לא טובים והתחמושת הזו נלחמת ברוח צד בצורה מצויינת
ואם זה האפקט שמקבלים בפגיעה באויב מאחורי ביצורים (שוב מניסיון ולא מיוטיוב)
לגבי דיוק, אומנם הוא לא עומד בסטנדטים שמציבים רובים חדשים יותר, אך העובדה שבחי״ר הרגיל אין הרבה מדי טווח לייזר העובדה שאפשר לירות מספר כדורים בזמן קצר יחסית בזכות הרתע הקטן שלו והעובדה שהוא חצי אוטומטי מפצה על הפיזור שלו.

שיחידות סופר מיוחדות ישתמשו בקליברים אקזוטים כאוות נפשם, במלחמה צלפי החיר צריכים רובים סטנדרטים ואמינים שמיועדים לשימוש צבאי (אני מסתכל עליך htr2000)

אם יש כסף מיותר אפשר לקנות כוונות מיל-מיל עם לוש משתנה וזום משתנה ויותר גבוה
ו/או ערכות הסבה למחסנית לm24 או חלילה גוף מודרני שיוצר אחרי 87׳ ושוב, צבאי! לא אזרחי ״טקטי״

לגבי הרובה החדש, דן, לא מרשים... הרי אנחנו ידועים בתור מעתיקי פלטפורמות (גליל, יריחו...) אז למה לעצור פה?
רואים על העיצוב של הקת שהם ממש ניסו להוריד כל גרם וקיבלו בסוף תוצאה שלא עומדת בסטנדרטים שהציבו המתחרים. זה עוד רובה גימיק שנשען על הפאסון של צהל לשוק האזרחי האמריקאי

Chris Costa on dump pouches

ישן 13-03-2015, 04:46
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "רובה ישראלי חדש נחשף בתערוכת IWA 2015"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong1
חברת "אמתן כרמיאל" חשפה בתערוכת הנשק הנערכת בגרמניה שתי גרסאות לרובה חדש מתוצרתה. מדובר ב-MZ-15, רובה תואם AR-15 חצי אוטומטי, ובגרסתו האוטומטית (MZ-4) הוא תואם M-16. סיקור מיוחד של איל בוגוסלבסקי מנירנברג

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&cat=324&loc=7

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//external/ildefense/300x225/09-03-2015/22744.jpg]

"להב" ו"אמתן כרמיאל" חשפו מערכת הסבה לאקדח

http://www.israeldefense.co.il/he/c...%A7%D7%93%D7%97

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כדאי לבדוק את "תואם" AR-15 כי המנגנון אחר. לא בבית הבליעה אלא במקום צינורית הגזים יש מנגנון אחר.

ישן 13-03-2015, 04:44
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "התכוונתי למעניין מבצעית לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itamars2
התכוונתי למעניין מבצעית לא ברמה האנדוקטלית.
מעניין אם יש גורמים רלוונטיים שקוראים את הפורום או שיש דרך אחרת להשפיע על האיוולת.
יש למישהו נתונים על ההשקעה בהכשרה לעומת מדדים לאפקטיביות בצבאות זרים?

1. אותי מעניין
2. בפינה שלי אני מנסה לעשות מיטב יכולתי (גם ביטיס גם AKAM).
3. בהיסטוריה הצהלי"ת קרה יותר מפעם שצלפים ותיקים הוזעקו לסייע ולהחזיר ידע שאבד למערכת.

שתי דוגמאות : ההתשה אחרי מלחמת ששת הימים. של"ג 1982. ואלו לא היחידות.

ישן 13-03-2015, 22:04
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "אולי נפתח שירשור עם רעיונות..."

ציטוט:
אולי נפתח שירשור עם רעיונות ומדדים לאימון בנושאים שונים? במגבלות כמובן

רעיון טוב יש דברים שכדאי בפרטי.
בכללי. רוב הקלעים המגיעים אליי לאחר הסמכה חסרים את בסיס הקליעה הטובה עם זה אני מתחיל. שיפור המקבץ עבודה לטווחים ארוכים ללא תו מכוון (100מ' ראש - 200 מ' 1/2 דמות) עם כוונות ברזל. כאשר מעבר ל5 נקודות האחיזה הדגש הוא על - אופטיקה נכונה, מיקוד עין על הכוונות ולחיצת הדק נקייה ולחיצת הדק נקייה. השלב הבא הוא לחזור לטלסקופ ולעבוד על מקבצים עם טלסקופ. (מיקום העין וחזרה למצב דבר שלא עובדים בו בהסמכה בכלל) לאחר שפוגעים טוב בראש ל 200 מ' וחצי דמות ל 300 מ'. מגדילים טווחים. ראש ל 300 וחצי דמות ל 500. כשנגמרת סדרת הקליעה הטובה, (לא עוברים לפני שמגיעים להישג) מאפסים עם שחר ומתחילה סדרת השדה. לומדים לאמוד טווחים בעזרת הטלסקופ. מכינים מטרת כדור ראשון (עגולה ראש) ולידה מטרה נוספת. כל כדור ראשון נרשם, ולאחר מכן מנתחים טעויות. להרבות בתרגול לא בשפיכת תחמושת. 2-3 כדורים כל פעם זה מצויין ולתת משוב. תוך כדי מדברים על כיווני שמש ורוח. אגב אם הרובה הוא אישי ושמי לא חוזרים לקליעה טובה אלא משמרים בעזרת תרגילי שטח. כמו כן במידה ומצליחים להשיג חומה. ירי חטפים וירי בתנועה חשוב ביותר.
(מעבר לתרגילי שטח פתוח - אנחנו בהגנת הישוב מעדיפים להתקיל כמה שיותר רחוק מהגדר. מדברים גם על דפוס הפעולה בשטח בנוי לא אפרט אם יש אמצעי לילה להכיר ולתרגל.
בעיות תחמושת וחטרות לא קיימות. מה כן ? ימ"מ. ו הקצאת שטחי אש, בעיקר חומות לירי חטפים ומטרה נעה.

ישן 13-03-2015, 22:06
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "אולי נפתח שירשור עם רעיונות..."

ציטוט:
אולי נפתח שירשור עם רעיונות ומדדים לאימון בנושאים שונים? במגבלות כמובן

רעיון טוב יש דברים שכדאי בפרטי.
בכללי. רוב הקלעים המגיעים אליי לאחר הסמכה חסרים את בסיס הקליעה הטובה עם זה אני מתחיל. שיפור המקבץ עבודה לטווחים ארוכים ללא תו מכוון (100מ' ראש - 200 מ' 1/2 דמות) עם כוונות ברזל. כאשר מעבר ל5 נקודות האחיזה הדגש הוא על - אופטיקה נכונה, מיקוד עין על הכוונות ולחיצת הדק נקייה ולחיצת הדק נקייה. השלב הבא הוא לחזור לטלסקופ ולעבוד על מקבצים עם טלסקופ. (מיקום העין וחזרה למצב דבר שלא עובדים בו בהסמכה בכלל) לאחר שפוגעים טוב בראש ל 200 מ' וחצי דמות ל 300 מ'. מגדילים טווחים. ראש ל 300 וחצי דמות ל 500. כשנגמרת סדרת הקליעה הטובה, (לא עוברים לפני שמגיעים להישג) מאפסים עם שחר ומתחילה סדרת השדה. לומדים לאמוד טווחים בעזרת הטלסקופ. מכינים מטרת כדור ראשון (עגולה ראש) ולידה מטרה נוספת. כל כדור ראשון נרשם, ולאחר מכן מנתחים טעויות. להרבות בתרגול לא בשפיכת תחמושת. 2-3 כדורים כל פעם זה מצויין ולתת משוב. תוך כדי מדברים על כיווני שמש ורוח. אגב אם הרובה הוא אישי ושמי לא חוזרים לקליעה טובה אלא משמרים בעזרת תרגילי שטח. כמו כן במידה ומצליחים להשיג חומה. ירי חטפים וירי בתנועה חשוב ביותר.
(מעבר לתרגילי שטח פתוח - אנחנו בהגנת הישוב מעדיפים להתקיל כמה שיותר רחוק מהגדר. מדברים גם על דפוס הפעולה בשטח בנוי לא אפרט אם יש אמצעי לילה להכיר ולתרגל.
בעיות תחמושת ומטרות לא קיימות. מה כן ? ימ"מ. ו הקצאת שטחי אש, בעיקר חומות לירי חטפים ומטרה נעה. יש לי רק שלש רצועות צלפים כך שנושא זה ניתן כהעשרה אך בעזרתו מובנת חשיבות הלחץ האחיד כלפיי הכתף.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:21

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר