לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-06-2014, 01:47
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
כנפונים מיוחדים לטיל של מערכת ה-EAPS

Missile canard for use in EAPS test flight

January 03, 2014

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

Liquidmetal Technologies Inc., Rancho Santa Margarita, Calif., delivered missile canards that are being fitted for a future test of Lockheed Martin's (Bethesda, Md.) EAPS (Extended Area Protection and Survivability) missile, an advanced performance, highly affordable hit-to-kill missile interceptor designed to defeat rocket, artillery, and mortar (RAM) targets with significantly reduced probabilities for collateral damage

Working in collaboration with Lockheed Martin's advanced design team, Liquidmetal's unique alloy and process methods yield parts with dimensional consistency and precision at an affordable cost. Canards made from the new alloy meet the close geometric tolerances required for supersonic flight. The parts consistently meet tolerances and the shape and weight of each part is nearly identical, which is desirable for this application. The parts also have greater strength to weight than steel or titanium. Once the design is finalized, parts can be produced in high volumes with short lead times.

"Lockheed Martin has been an ideal development partner for this breakthrough application for Liquidmetal Technologies, creating a high precision, high performance part at a lower cost," said Bruce Bromage, EVP of Business Development with Liquidmetal Technologies

More information:

Liquidmetal Technologies

Lockheed Martin

http://www.asminternational.org/hom...0/16265055/NEWS
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2014, 03:15
צלמית המשתמש של שבריר שניה
  שבריר שניה שבריר שניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "כנפונים מיוחדים לטיל של מערכת ה-EAPS"

ממה שהבנתי מקריאת הקטע שהבאת, הכנפונים מיוחדים בכך שהם מיוצרים
מסגסוגת שונה ולא בעצם הימצאותם. האם הבנתי נכון?
במילים אחרות, "כנפונים מיוחדים" אין פירושו שהטיל של LM עושה שימוש
בשיטת ניהוג פורצת דרך המצריכה את הכנפונים הללו.

מהמשפט
ציטוט:
Liquidmetal's unique alloy and process methods yield parts with dimensional consistency and precision at an affordable cost.

אני מקבל את הרושם שמדובר בשיתוף פעולה המאפשר לקבל את החלק (הכנפונים) בעלות נמוכה יותר מאשר יצור בשיטות ובחומרים אחרים.
כלומר, מדובר בהוזלה מסויימת בעלותה של כל יחידת טיל ולא במשהו שיקנה לטיל יכולות תימרון או מעוף משופרים. האם תוכל להרחיב?
אני יודע שזה נשמע כאילו אני מסיק מהכתוב משהו שלא כתוב בו, אבל שים לב שבהמשך הקטע כתוב
ציטוט:
The parts consistently meet tolerances and the shape and weight of each part is nearly identical

לתחושתי, הכותב מציין שיצור הכנפונים מצליח לעמוד בצורה עקבית במימדי היצור הרצויים, כי יתכן
וקודם היתה בעיה כזו ביצור. בנוסף, הכתוב מציין שהכנפונים כמעט זהים בצורתם ובמשקלם, כאילו
כדי לרמוז שהם אינם זהים 'לחלוטין', כפי שהיית מצפה מחלקים שיוצרו בשיטה 'הישנה', אך שעובדה
זו אינה משפיעה על התאמתם.
שוב, כי הכל נסוב בעצם סביב קבלת אותו דבר (+/-) במחיר נמוך יותר.
יתכן ואני טועה, אבל אני לא מוצא סיבה אחרת למשפט המעט מיותר הזה.
ישן 24-06-2014, 05:46
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שבריר שניה שמתחילה ב "ממה שהבנתי מקריאת הקטע שהבאת,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שבריר שניה
ממה שהבנתי מקריאת הקטע שהבאת, הכנפונים מיוחדים בכך שהם מיוצרים
מסגסוגת שונה ולא בעצם הימצאותם. האם הבנתי נכון?
במילים אחרות, "כנפונים מיוחדים" אין פירושו שהטיל של LM עושה שימוש
בשיטת ניהוג פורצת דרך המצריכה את הכנפונים הללו.
זה נכון

מהמשפט אני מקבל את הרושם שמדובר בשיתוף פעולה המאפשר לקבל את החלק (הכנפונים) בעלות נמוכה יותר מאשר יצור בשיטות ובחומרים אחרים.
כלומר, מדובר בהוזלה מסויימת בעלותה של כל יחידת טיל ולא במשהו שיקנה לטיל יכולות תימרון או מעוף משופרים. האם תוכל להרחיב?
להבנתי אין כאן עניין של מחיר אלא של מוצר טוב יותר שבנוי מחומר שונה שישפר את דיוק הטיל, אבל אני לא מכיר את התחום ואם DZZ קורא הוא יוכל להסביר את הנקודה הזו טוב ממני,

אני יודע שזה נשמע כאילו אני מסיק מהכתוב משהו שלא כתוב בו, אבל שים לב שבהמשך הקטע כתוב
לתחושתי, הכותב מציין שיצור הכנפונים מצליח לעמוד בצורה עקבית במימדי היצור הרצויים, כי יתכן
וקודם היתה בעיה כזו ביצור. בנוסף, הכתוב מציין שהכנפונים כמעט זהים בצורתם ובמשקלם, כאילו
כדי לרמוז שהם אינם זהים 'לחלוטין', כפי שהיית מצפה מחלקים שיוצרו בשיטה 'הישנה', אך שעובדה
זו אינה משפיעה על התאמתם.
שוב, כי הכל נסוב בעצם סביב קבלת אותו דבר (+/-) במחיר נמוך יותר.
יתכן ואני טועה, אבל אני לא מוצא סיבה אחרת למשפט המעט מיותר הזה.
שוב אני לא מומחה אבל לדעתי זהו שינוי חשוב בייצור הכנפונים האלו, שלא היה מתבצע אם הוא לא היה חשוב.
+/- הוא חשוב מאד במהירויות שבו נע הטיל, אני לא הייתי כותב את המילה "מעט מיותר" שים לב לחברה שמייצרת את המוצר.

ישן 24-06-2014, 12:49
צלמית המשתמש של שבריר שניה
  שבריר שניה שבריר שניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=שבריר שניה]ממה שהבנתי..."

אוקי, מקבל. התכוונתי 'מיותר' מבחינת 'מדוע הוסיפו אותו'. קצת כמו לכתוב "פיתחנו
רובה צלפים חדש, מחומרים מרוכבים... [תיאור טכני]...[יתרונות]...כמעט תמיד הקנה
מתקבל בדיוק באותו הקוטר". לא השוואה של 1:1, רק כדי לחדד את כוונתי.

שוב, אני חושב שהסיבה שהוסיפו את התיאורים האלה, היא שככול הנראה בנסיונות
קודמים לייצר חלקים בשיטה הזאת קשה היה לייצרם באחידות עקבית ובדיוק מספיק ושזו
למעשה פריצת הדרך האמתית מאחורי הפרסום (אם אתה מניח לרגע בצד
את הסיבה השיווקית) ולכן הכותב מרמז על זה.

נשמח אם מישהו מהתחום יוכל לשפוך קצת אור על הנושא.

אגב, אני מבין שככול הנראה גוף הטיל מיוצר מחומרים פשוטים יותר מהחומר המשמש
לייצור הכנפונים, ובתהליכי יצור מדוייקים פחות וזאת אף לפני המעבר לכנפונים החדשים.
יצור גוף הטיל בצורה זו אפשרי מאחר והגוף לא נדרש לעמוד בטמפרטורטת הגבוהות, הנובעות מחיכוך האוויר בטיסה במהירות גבוהה, כפי שנדרשים
הכנפונים. בנוסף, יש חשיבות פחותה יותר לדיוק ביצורו מכיוון שהשפעת דיוק זה על כיוון המעוף פחותה.

האם זה נכון באופן כללי לגבי טילים?

שאלה קצת יותר כללית; האם גם הראדום של הטיל עשוי מאותה סגסוגת חדשה של הכנפונים או שיש
בעיה עם שקיפות חומרים מרוכבים או סגסוגות חדשות כאלה לקרינה אל"מ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:51

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר