לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2010, 15:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "מטוס או מסוק? טיסה ב-V-22 האמריקני"

בפעם הבאה שבואינג מטיסה כתבים כנראה שהיא צריכה לדעת לבחור את הכתבים הנכונים.
זה מטוס ממש גרוע!

ועכשיו ברצינות.
כמה אנשי צוות נדרשים כדי להטיס את האוספריי?
אותה שאלה לגבי יסעור?
כמה לוחמים האוספריי יכול להטיס?
אותה שאלה לגבי יסעור?
מה משקל ההמראה המקסימאלי?
אותה שאלה לגבי יסעור?
מה טווח הטיסה המקסימאלי?
אותה שאלה לגבי יסעור?

הרעיון מובן...
חתימת רעש, גודל, מכ"ם, הטסת כלי רכב, צריכת דלק, מיגון (או לפחות, אפשרות לתוספת מיגון), רום טיסה מירבי וכן הלאה מאפייני טיסה קרבית למבצעים מיוחדים וללחימה.

עכשיו שגמרנו להשוות אותו ליסעור, אפשר להתחיל להשוות אותו למסוקי תובלת סער מזרחיים גדולים...

אגב, הנ"ק לא מעניין!

בחלק מהמאפיינים יש לאוספריי יתרונות, בפרמטרים אחרים חסרונותיו בולטים.
רק בהשוואה רצינית אפשר להעריך אם הוא יכול להתאים לצה"ל (תכל'ס מי שזקוק לו זה צבא היבשה לא ח"א), לא בכתבה עיתונאית של "וואי! איזה כיף היה!"

אגב, עבודת השוואה רצינית שכללה את האוספריי כבר נעשתה.
כמו שאפשר לראות, הוחלט לשדרג את היסעור...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2010, 15:55
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
כבר ציינתי, שלפני עשור ערכתי השוואה גסה בתחצ"ן, בשני מתארים,
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בפעם הבאה שבואינג מטיסה כתבים..."

בין סדרה שלמה של מסוקים (אם אני זוכר נכון: Ch-53, CH47, EH-101, V-22, MI-26, ובטח שכחתי איזה מועמד)
והתוצאה הייתה שכשמדובר בכוח גדול, במיוחד אם רכוב, אזי באופן לא לגמרי מפתיע האוספרי דורש הרבה יותר זמן מאחרים, בגלל שאותו מספר מסוקי אוספרי יכול לשאת הרבה פחות חיילים מרוב החבר'ה שלמעלה, וגם כלי רכב הוא לא יכול לשאת אלא במתלה מטען (למעט כלי רכב קטן ויקר שעוצב במיוחד).

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 04-07-2010 בשעה 15:58.
ישן 04-07-2010, 16:09
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אבל כדאי לא לשכוח דבר אחד חשוב
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "כבר ציינתי, שלפני עשור ערכתי השוואה גסה בתחצ"ן, בשני מתארים,"

האוספרי הוא המטוס הראשון ב"פורמט" הזה שגם נכנס לשרות והוא מבצעי. קדמו לו פה ושם כל מיני מו"פים. גם המסוקים הראשונים נראו כמו שעטנז של קופסה ופרופלור מעליה.
אם יורשה לי להמר, אחרי ששיני החלב תנשורנה נזכה לראות פיתוח של משהו גדול יותר ויעיל יותר. אז הוא יוכל להתחרות קצת יותר "בכבוד" במסוקים, שמהרבה בחינות הגיעו ל"תקרת זכוכית" ונראה לי שיהיה לה קשה להיפרץ.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 04-07-2010 בשעה 16:15.
ישן 04-07-2010, 16:35
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
תלוי כמובן איך אתה מודד.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "זה נכון שהיסעור יכול לשאת..."

אבל בקיבולת מקסימלית ישובה, ה-V-22 יכול לשאת 24 (32 בעמידה), וה-CH-53D יכול לשאת 37 (55 בתצורה אחרת). האוספרי יכול להרים (פנימית) יותר מאשר היסעור הלא-משופר (CH-53D) - סה"כ 9 לעומת 7 טון, לטווח ארוך יותר.
א-ב-ל, בעוד שלא נעסוק פה במפרט של היסעור המשופר הישראלי, דיינו שנציין שהCh-53E מסוגל לשאת 12 טונות לרדיוס של 200 ק"מ, ודגם K מתוכנן לשאת הרבה יותר מזה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 04-07-2010, 16:30
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "מטוס או מסוק? טיסה ב-V-22 האמריקני"

גם אור הלר מחדשות ערוץ 10 זכה לחווית טיסה מרגשת.
במקרה הזה מגיע להלר צל"ש על ההסתייגות שהוא מפגין ועל עבודת ההכנה שעשה בלי להיגרר ולאכול בכפית את הסופרלטיבים שאנשי יחסי הציבור של בואינג וטייסי המארינס האכילו את הכתבים.

ישן 07-08-2010, 17:20
  blancoynegro blancoynegro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07

עכשיו תור כתבי ישראל היום לטוס על האוספרי.
ועכשיו הכתבה אקטואלית במיוחד לאחר אסון ההתרסקות ונחיתות החירום של היסעורים ברומניה, מה שמטיל בספק את כמות הפעמים שניתן לשדרג כלי טיס.
מוזר שבכל הכתבה לא מזכירים את הדגם העתידי של היסעור ה CH-53K שהוא המועמד היותר טבעי להחלפה אבל יהיה זמין רק בעוד כ 10 שנים, או את הדגמים המתקדמים של הצ'ינוק שאמנם יותר קטן ממשפחת ה CH-53 ובעל יכולת נשיאה קטנה יותר אבל הוא זמין כעת ויש לו יתרון על היסעור בהטסת מטענים בגלל שהוא לא רגיש לשינויים של מרכז הכובד כמו היסעור שהוא בעל רוטור מרכזי.

http://digital-edition.israelhayom....400&view=entity

נערך לאחרונה ע"י blancoynegro בתאריך 07-08-2010 בשעה 17:42.
ישן 11-12-2014, 04:45
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
ניסוי שיגור רקטות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ציטוט:
Bell Boeing Revisits Up-arming of V-22 Osprey
By Andrew Drwiega, International Bureau Chief

The ability to provide the Bell Boeing V-22 Osprey with heavier firepower other than a ramp mounted machine gun has taken a step forward with the demonstration of forward-firing munitions at the Army Proving Ground in Yuma, Ariz. A test was carried out in November and was described as “a great success” by Vince Tobin, vice president and program manager for the Bell Boeing V-22.
A brief video clip showed a projectile being fired from a launcher on the lower left-hand side of an MV-22. A number of 2.75in rockets were fired during the test.

The concept of up-arming the V-22 is not a new one. BAE Systems developed and flight qualified an Interim Defense Weapon System (IDWS) which comprised a under fuselage mounted, remote controlled 7.62 mm mini-gun. It is capable of 360-degree rotation and can fire at 3,000 rounds per minute over a range of 1,500 meters. However, the weight of the system including weapon, aiming device and ammunition has meant that is has rarely been deployed on the U.S. Marine Corps or Air Force Special Forces Ospreys.
“Integrating a forward firing capability to the Osprey will increase its mission set,” said Tobin, a factor which potentially increases its appeal to international customers along with ongoing trials for air-to-air refueling.
At the end of Q3 2014, Bell Boeing had delivered 242 MV-22 tiltrotor for the Marine Corps and 44 CV-22 for Air Force Special Operations Command (AFSOC).
http://www.aviationtoday.com/catego...prey_83681.html

ישן 23-04-2015, 23:59
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
Marines Fire Switchblade Drone From Osprey in Test Read more: http://defensetech.org

http://defensetech.org/2015/04/17/m...est/#more-24845

אחרי ההידרה וה- BGM-176B Griffin B, המארינס מנסים חימוש מונחה זעיר נוסף על האספרי:
המל"ט החמוש הזעיר switchblade, ששוקל כשניים וחצי ק"ג, יש לו שהות של 10 דקות, ורש"ק דומה לרימון יד. המל"ט הוטל מהכבש
(אני מניח שהמהירות שלו לא מספיקה לשיגור רגיל מאוספרי הטס קדימה).

אני לא רואה הגיון להעסיק מטרה במל"ט זעיר, איטי וחלש כזה. אולי הרעיון הוא, שאם מתגלה איום פוטנציאלי, הסוויץ'בלייד יבחן אותו בעוד האוספרי נשאר רחוק.

התגובות משעשעות:

With a loiter time of ten minutes and packing all the punch of a hand grenade there are few weapons more useless than the Switchblade drone. Makes it a perfect fit for the "useless as a helicopter hopeless as an aircraft" osprey

throwing rocks out the back is probably more effective and cheaper too.

>Hypothetical: four Ospreys carring Marines deploy 8 Switchblades to survey LZ area... 4 enemy positions located... Switchblades clear em out. That ain't worth it?!

yea this is just hilarious, find all the enemy positions in 5 minutes and clear them all out with 8 hand grenades. presumably the enemy would be standing up waving or something.

Dont get me wrong the marines have this thing about being slaughtered at the beachhead or landing zone, its part of their ethos. But usually its after half an hour of heavy bombardment not a model airplane show.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:21

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר