לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2014, 12:38
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
אני מאוד רציני ,למרות שכנראה אני בודד בעניין הזה.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה רציני?"

הדיונים על סוג הנעליים,הנשק הכוונות וכ"ד,מביאים בסוף לדיון בסגנון " בזמן האחרון,מסתובבים אצלנו ביישוב,חיילים מסיירת מטכ"ל" שהופיע בפורום הזה לפני מספר חודשים.
ולא היה צריך להתאמץ במיוחד על מנת להבין ,מאיזה ישוב הבחור.

עכשיו בא "נחליף צד" ותשב רגע על כסא קמ"ן האוייב:
1.הידיעה כי כוח של סיירת מטכ"ל מסתובב בזמן האחרון מול גזרתך,יעניין אותך?
2.הייתכן ותגביר את הכוננות בגזרתך?
3.הייתכן ותגדיר צי"חים בהתאם?

ועכשיו עזוב את כסא קמ"ן אוייב ותתכבד נא להכנס לנעלי ההרים של מפק"צ בסיירת ,המבצעת בזמן האחרון פעילות באזור:
1.הידיעה כי יתכן ומודיעין האוייב מודע לפעילותך,תטריד אותך?
2.הגברת הכוננות אצל האוייב מחשש לחדירה,תסכן אותך ואת חייליך?
3.לא תחשוש שהפעילות תסתיים באסון בסגנון אנסרייה?

רק נעלים... נכון?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2014, 19:28
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "אני מאוד רציני ,למרות שכנראה אני בודד בעניין הזה."

אתה לא בודד.
גם אני חושב כמוך.
אלא שעל כל ישראלי שהגיע להבנה של נזקי פרסום פרטים מבדילים,
יש 300 שלא.
ולמי שאופטימי- צר לי (בעצם לא באמת צר לי) לקלקל, אולם יש כל מיני רעים שלא יושבים בארץ הקודש ובשבילם פיסות מידע שמוצגות דיגיטלית על המסך במדינתם הן מתנות יקרות למדי, חסכון במאמצי איסוף מודיעין שהיו מובילים אותם לחיכוך קרוב איתנו, ולכן היו מגדילים את הסיכוי שלנו לעלות עליהם.

בבקשה אל תחלקו מתנות חינם.
תזכרו שבסוף 10 פעמים 10 אגורות זה שקל, ובפורום הזה נזרקים המון פעמים שקלים שלמים ולפעמים הרבה יותר מכך פשוט מזרימת המידע בדיונים בין אנשים שפיתחו תחושה ביתית כלפי אירוע אינטרנטי.

בסוף, גם אם לעיתים רחוקות, נשפך דם בגלל מידע. דם של הטובים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 18-07-2014, 01:03

למבוגרים בלבד או קיי.אז אנחנו מסכימים אם כך.שלחשיפת סוג הנעלים יש פוטנציאל להגדלת החתימה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי בן החושך שמתחילה ב "סלח לי, אבל אם סיירת מטכ"ל..."

יפה מאוד.אך מה שאתה טוען זה שהאחריות מוטלת על הסיירת ולא על המגיבים בפורום?
אכן גם על הסיירת מוטלת אחריות ולא פעם גם שם. הוואסח גובר על ההגיון או האחריות.אך זה באחריותוטיפול מפקד היחידה או אחראי הב.מ.
אבל תסכים איתי שיש הבדל גדול.בין ליחשושים ודיבורים ומידע שזולג בחוסר אחריות במעגל חברתי מצומצם.לבין כתיבה בפורום פתוח.שכול המזה"ת ואישתו קוראים בו בשקיקה ושקידה?
ואת הפורום הזה.בפירוש קוראים הרבה מאוד אנשים מארצות ערב שמסביבנו.אני בעצמי נתקלתי מספר פעמים (לצערי לא שמרתי) בדפי אינטרנט בערבית המפנים גולשים לפורום הזה.
אולי כדאי שמנהלי הפורום ישקלו להציג פעם נתונים על כמות הגולשים באתר מהמדינות שמסביבנו וכמה מבינהם אפילו מציגים שאלות?יכול להיות מעניין...........

אני לא מסכים לטענה שמידע רגיש תמיד יסווג ורק מי שהוסמך לקבל אותו אחראי בלעדית לאי מסירתו
וכל האחרים פטורים.
נעשות טעויות בסיווג מידע.אנשים לא מוסמכים נחשפים למידע מסווג אם בטעות ואם בשל נסיבות כאלה ואחרות. ובעיקר ישנם לא מעט אנשים אינטלגנטים וסקרנים שמסתכלים שואלים שאלות ומסוגלים לחבר מידע שולי כביכול למסקנות בעלות ערך מודיעיני רב.

לסיכום:
מעבר לכל כללי הב.מ הרגילים .הייתי נזהר גם בעניינים האלה:
1. כל מידע בנוגע ליחידות חוצות קו כולל יחידות אוייב בדגש על חתימת פעילות וסימנים המאפשרים זיהוי.
2.כל מידע בנוגע לנקודת תורפה במערך הצהלי.באבטחה.במיגון.במוגבלות אמצעים .בכשירות הכוח
3.כל מידע עדכני בנוגע לפעילות ספציפית או כוח ספציפי או מיקום ספציפי
ישן 18-07-2014, 09:25
  קש"ן קש"ן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.10
הסטריה וסוציולוגיה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי כרקדי שמתחילה ב "מה עם דיסקיות בנעליים?"

חלק מן המגיבים בפורום מגיבים בהיסטריה , הנעליים מתחלפות הדברים תלויים בתרומה הדגמים משתנים ... שבו , שתו מים , והסדירו את הנשימה .
בנוסף: האם אתם חושבים שקמ"ן ידני שבודק את חופו של ים המלח הולך עם מפתח של טביעות הנעליים הנמכרות בישראל וע"פ זה מנתח איזו יחידה פעלה היכן ?
יש סימנים הרבה יותר מוחשיים לפעילויות של יחידות עלומות שם בגזרה והם גלויים לגמרי לעיני המתבונן , לפעמים מספיק להרים טלפון לבן דוד שעובד כמתדלק או מוכרן ביילו ואתה מקבל מידע מצויין...
שלא לדבר על טלפון לגשש שעושה פתיחת ציר בוקר אחרי ...
לבסוף : סיפור הנעליים מתחיל בחוסר שוויון וחוסר צדק פערי הציוד והציוד הלא איכותי המסופק לעיתים בצה"ל , מובילים את כולם למירוץ השתדרגות והתקמבנות ומשם הדרך קצרה לסימני היכר :
יחידה X קונה כוונת Y ויחידה O משתמשת בנעליים מסוג ז
ביום בו צה"ל יגדיר תקרה אבל גם רצפה להצטיידות ויפקח עליהן הבעיות הנ"ל יעלמו ...
צעד חיובי נעשה דווקא בתחום הנעליים עם הכנסת נעל החי"ר החדשה והטובה שלעניות דעתי מייתרת רכש אזרחי .
שותפים למירוץ הקומבינה הם גם הנוטלים חלק במירוץ פתיחת העיניים והזלת הריר הירוק והתגובות ההסטריות שייכות לזה ולא לדאגה כנה לבטחון שדה - זוהי דעתי .

ישן 18-07-2014, 11:41

אני לא היסטרי.אבל בהחלט אוהב להיות בדעת מיעוט........
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קש"ן שמתחילה ב "הסטריה וסוציולוגיה"

אותם "סימנים מוחשיים" לפעילות עלומה .גלויים לגמרי לעיני המתבונן הישראלי ששיך לקבוצה החברתית אליה משתייכים לוחמי אותן יחידות.
קמ"ן אוייב צריך להשקיע אנרגיה רבה על מנת לאתר את אתם "סימנים מוחשיים".להגדיר אותם ולנתח אותם ולא תמיד הוא יצליח בכך.
להרים טלפון כדבריך לגשש צהלי שפתח ציר באותה נקודה ובאותו בוקר ופשוט לשאול אותו? באמת?
נעזוב את הכפשת הגששים שרובם ככולם חיילים נאמנים.אתה מודע כמה אנרגיה ומאמץ צריך להשקיעאותו קמן אוייב בעניין? או שאתה יוצא מתוך הנחה שמרבית גששי צהל הם סוכנים פעילים?
ואיך אותו מוכרן בן דוד ביילו יזהה את החייל כחייל ביחידה מיוחדת? מתוך היכרות אישית וידיעה אישית של אותם "סימנים מוחשיים ומבדלים" כפי שנתקל אצל אחיו המשרת ביחידה? או עפ"י מה שאותו קמן יגדיר לו?

מה שאני מנסה להדגיש ללא הצלחה.זה שלתפיסתי האינטרנט שינה במידה רבה את מושגי ביטחון המידע. בשונה מהעבר בו קמן אוייב היה צריך להשקיע מאמץ וזמן על מנת להגיע למידע בעל ערך ובעיקר תקף. כיום הוא יכול לדעת כמעט אונליין איפה מתקיימת פעילות.איזה כוח מבצע אותה. ה הסדכ והחימוש של אותו כוח ואם אותו כוח ערני ודרוך כרגע או ישן בשלווה תחת הסככה של הדודה מרי.
ולהגיב בהתאם.

אגב? לדעתך לשכנים מסביבנו. אין "פנקסי עקבות".
ישן 18-07-2014, 16:30

לדעתי.הדוגמאות שנתת רק מחזקות את מה שטענתי...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קש"ן שמתחילה ב "אתן דוגמה פשוטה"

חיזבאללה משקיע מאמץ על מנת לזהות כוחות מיוחדים ולבדלם מכוחות אחרים.
התועלת שתצמח לו מהידיעה שבמוצב ממול יש כוח של גבעתי או צנחנים.מחזור פברואר 12 או אוגוסט קטנה.והיכולת להבין מכך שהחיילים יוצאים הביתה עם ירכית וכנפצ שיכים לצנחנים ולא לגולני.גם לא תתרום לו הרבה מבחינה מבצעית.
אבל היכולת שלו לאתר סימנים לפעילות חריגה של כוחות מיוחדים מול גזרתו היא בהחלט בעלת ערך מבצעי עבורו.
ואני לא חושב שאנחנו כישראלים צריכים לסייע לו בכך.
כך דוגמא מנושא הצוללות: סוג הצוללות ידוע.גם מספרם ידוע כך גם חימושן יכולתן העקרונית ועוד פרטים אחרים.אבל אחד הפרטים המסווגים ביותר בצה"ל הוא צורת המדחף של צוללות.לא בגלל שמדובר באיזה טכנולוגיה מיוחדת.אלא בגלל שצורת המדחף מרמזת על חתימת הסונאר של הצוללת.
וסוג הנעלים הוא "חתימת הסונאר" של כוחות מיוחדים.

תחשוב על מבצע "שירת הצפצפה" המוכר יותר כאסון השייטת.סימן מחשיד לפעילות אפשרית מיוחדת הוביל את חיזבאללה להנחת זירת מטענים ומארב לכוח.וכך מבצע פשוט אחד מרבים הפך לאסון בו נפגעו מיטב לוחמינו.
ישן 19-07-2014, 20:55
  קש"ן קש"ן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.10
שירת הצפצפה היא הדוגמה ההפוכה בדיוק
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "לדעתי.הדוגמאות שנתת רק מחזקות את מה שטענתי..."

אני יכול להתערב על כך שהציוד של לוחמי השייטת היה מושחר ומוחרש ומבולמס ומשופצר ומשונצ ומתועל ומתוקשד וכן הלאה ...
אני בטוח שהאוזניים אפילו שופצרו לצידי הראש במיתר בעובי מדוייק ואחיד וקשור בקשר שאותו הגדיר המפלג ...
בפרטים הקטנים והקצת פחות חשובים הם היו 100 אחוז
רק תעבורת התקשורת של המזל"ט הייתה חשופה לכל מי שיש ברשותו סורק תדרים סטנדרטי .
אתה מבין שאנשי החיזבאללה לא השקיעו שעות בלחפש עקבות נעליים על רצועת החוף הדעי ארוכה של לבנון ע"מ לקבל סימן , הם פשוט קיבלו תמונת מודיעין ממוקדת על מגש של כסף .
אז בואו נבדיל בין תפל לעיקר .

ישן 18-07-2014, 10:49

דיסקיות בנעליים לא רלונטיות לפעילות מיוחדת.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי כרקדי שמתחילה ב "מה עם דיסקיות בנעליים?"

מטבע הדברים ידוע היטב למערכת מי נשלח ולאן נשלח.והפעילות מלווה באופן צמוד.
הצורך בדיסקיות זיהוי היה חשוב במיוחד לזיהוי חללי מלחמה ששם כמות החללים גדולה ולעיתים קרובות.אין היכרות משמעותית בין הלוחמים במיוחד ב מילואים. והאירועים הם מתגלגלים ומתמשכים ולא נקודתיים כמו שמתאפיינת פעילות מיוחדת.
סיפור מעניין בנושא הזה.הוא סיפורו של זיו קולברג ז"ל שהיה קצין במטכל ולאחר שחזר מפעילות מיוחדת בזמן מלחמת לבנון.הצטרף לצוות חי"ר או שיריון (לא זוכר) רגיל שפגש. לאחר שזיו נהרג היה קושי בזיהויו בין השאר בשל העדר דיסקיות.
אני משער שכיום העניין פחות רלוונטי בשל האפשרות לבצע בדיקות דנ"א.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר