לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2014, 11:26
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
השלום עם הפלסטינים מתומכו של יצחק רבין ז"ל - לא מה שחשבתם

אני לא יודע אם אני האדם המתאים לענות למדינאי על שאלותיו הרבות, אבל אולי אני יכול, כמי שהיה כאן יותר מעשור כמזוהה עם הצד התומך של אוסלו - להסביר את דעתי כפי שהיא היום.

למען ההגינות, אסביר את הרקע שלי -

הייתי תומך מפלגת העבודה וחבר די רדום של נוער העבודה ב1995 בזמן רציחתו של יצחק רבין. לקחתי את זה אז מאוד קשה ובניתי אתר אינטרנט שקיים עד היום.

ב1999 למדתי בגבעת חביבה במשך שנה, עם מורים שחלקם ערבים ישראלים. הלימודים שם היו לימודי שמאל מובהקים מאוד, למרות שהכל היה בחסות של חיל המודיעין.

את השירות הצבאי עשיתי במנהל האזרחי ביהודה ושומרון שהוא סמל בפני הימין הקיצוני למדיניות שמאלנית באזור יהודה ושומרון. למרות זאת, עסקתי בנושאים שבהם בלט דווקא נושא ההסתה הפלסטינית וארגוני הטרור. השירות הצבאי היה כולו במסגרת של אינתפאדת אלאקצא ונחשפתי לחומר הסתה כבד וקשה תוך כדי שירות במסגרת שמנסה לדאוג כל הזמן לתושב הפלסטיני הפשוט.

ב2003 סיימתי את שירותי הצבאי והלכתי ללמוד באריאל שהיא למעשה התנחלות לכל דבר. למדתי שם ארבע שנים.

ב2007 התחלתי לעבוד בחברה באזור התעשייה ברקן, שמעסיקה ערבים פלסטיניים - עבדתי איתם לאורך זמן של כשנה וחצי וחלקם עדיין חברים שלי בצורה כזו או אחרת.

מאז, אין לי קשר כל כך קרוב לנושא הפלסטיני.

למרות שהייתי איש מפלגת העבודה (ולמרות שאני חבר המפלגה כבר תקופה די ארוכה) - מעולם לא הצבעתי עבודה בגלל שלל סיבות.

לעניינו, זה זמן רב שאני מוצא את עצמי משייט בין הרצון לחיות בשלום עם הפלסטינים לבין הרגשת הביטחון. אני מאמין, למרות הכל, שלפלסטינים צריכה להיות מדינה ושאנחנו צריכים לחיות בשלום.

אבל אמונה לחוד ומציאות לחוד - אני חושב שהפלסטינים אינם בשלים לשלום. שלום עושים עם אויבים, אבל שלום לא עושים עם חיות. וכל עוד החיות הם חלק מהפלסטינים - לעולם לא יהיה שלום.

הפלסטינים צריכים להחליט מה הם רוצים - מלחמת אסלאם או לחיות בשלום. כל עוד הם מאפשרים לחמאס ולתנועות הקיצון הפלסטיניות לפעול, לא יהיה פה שלום לעולם.

במשך שנים דגלתי ברצון לשלום ע"י נתינה וויתורים - אבל לא עוד. הגיע הזמן שהפלסטיני יתן משהו תמורת השלום הזה. הגיע הזמן שגם הם יראו קצת נכונות לשנות.

שלא יהיה כאן ספק. אני עדיין חושב שהפלסטינים צריכים לקבל מדינה. אני עדיין חושב שצריך למזער כמה שיותר את נקודות החיכוך איתם - למעט בנושאי ביטחון. אני עדיין חושב שהיינו צריכים לצאת מעזה ועדיין חושב שצריך אוטונומיה פלסטינית - אבל אני לא חושב שצריך להמשיך את התהליך, כל עוד אין נכונות מצדם ללכת צעד קדימה.

בנושא המלחמה הנוכחית - הייתי ואני עדיין תומך בכניסה לעזה. הכניסה לעזה יש לה מטרה ברורה לשמור על ביטחון אזרחי ישראל מהחמאס והגי'האד האיסלאמי ואני בעד להרחיב אותה במידה ולצה"ל והממשלה יש מטרות ברורות - ולא רק כדי לכבוש את הרצועה. אם המטרה היא להפיל את החמאס - אז זו מטרה והגיע הזמן לפעול נגד הטרור בכל הכוח.

פעם הייתי אנטי ביבי בכל מחיר - היום, בעניינים הללו - אני חושב איתו כמעט באותו ראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר