לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-09-2014, 13:24
  Mercurie Mercurie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.14
עח"ם - עובד חקר מודיעין (חטיבת המחקר).

הערה: ראיתי שיש פורום מתגייסים ופורום צבא וביטחון. אני לא ממש בטוח איפה האשכול הזה מתאים יותר אז פרסמתי ב2 הפורומים. אם עברתי על אחד החוקים אבקש המנהל ינעל\ימחק את האשכול הלא רלוונטי.

שלום חברים, לאחרונה נודע לי כי אני עתיד להתגייס למסלול עח"ם ולשרת בחטיבת המחקר (אמ"ן). אקדים ואומר כי אני לא מצפה לקבל מידע על אופי השירות או כל מידע אשר עלול לעבור על ב"מ. עם זאת אשמח לדעת האם יש הבדל מהותי בין מסלול אמ"מ של תוכנית שחקים לבין עח"ם. הרי בסופו של דבר, שני התפקידים מובילים לשירות בחטיבת המחקר בנושאים מקבילים, לא? לפי מה שהבנתי ממסלול אמ"מ מגיעים 90% לחט"מ ו-10% לפיקודים ובעח"ם זה 50%-50%. אשמח לקבל הבהרות - האם יש הבדל בין אמ"מ לעח"ם?

בנוסף אשמח לשמוע דעתכם על התפקיד. נאמר לי כי לא אעבור את הקורס (עח"ם) אלא מיד אשובץ בחט"מ ואשרת עם חונך שידריך אותי בתחילת הדרך. אשמח לשמוע את דעתכם - האם מישהו שאוהב את העולם הערבי ועולם המודיעין בפרט - יהנה מהתפקיד? או שלא כל הנוצץ זהב? אשמח לקבל מידע על אופי התפקיד (שלא עובר על ב"מ, אין צורך להכנס לפרטים ספציפים).

והשאלה האחרונה - בתור תושב הדרום, שגר 103 ק"מ (לא קו אווירי) מהקרייה - אהיה זכאי למגורים באזור הקרייה? הרי לא יתכן שכל בוקר אצטרך לצאת מהבית ב5 בבוקר בשביל להגיע לקרייה ב8 ואז לצאת הבייתה ב5 ולהגיע הבייתה בסביבות 7-8.

תודה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2014, 20:35
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mercurie שמתחילה ב "עח"ם - עובד חקר מודיעין (חטיבת המחקר)."

1) אמ"מ עושים חצי שנה קד"צ וחותמים חצי שנה קבע, עח"מ זה קורס של חודשיים או הכשרה-תוך-כדי עבודה. אמ"מ בדרך כלל יקבלו מדורים וחוליות מגניבים יותר, אבל בגדול אין ממש הבדל באופי העשיה בין אמ"מ לעח"מ באותה חוליה למשל.

2) אין בקריה מגורים (חוץ מלמאבטחים, אלה שלובשים מדים שחורים כמו של עובדי אוטו-זבל) למרות שתמצא את עצמך ישן מידי פעם על מזרן במשרד. מי שגר רחוק יכול להתמודד על מקום בבית חייל במרכז (ממש לא בתל אביב - יותר בסביבתה הכללית, ועדיין לנסוע בבוקר באוטובוס) שזה ממש סיכוי נמוך, או מקבל "המרת הלנה" שזה 700 שקל סיוע לשכירת דירה במרחק של עד 30 ק"מ. במרחקים האלה, בסכום הזה תוכל לכסות דירה רק אם לבעל הבית שלך קוראים "רקסי הכלב" והוא פיצל את המלונה.

ישן 11-09-2014, 21:25
  Mercurie Mercurie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.14
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "1) אמ"מ עושים חצי שנה קד"צ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
1) אמ"מ עושים חצי שנה קד"צ וחותמים חצי שנה קבע, עח"מ זה קורס של חודשיים או הכשרה-תוך-כדי עבודה. אמ"מ בדרך כלל יקבלו מדורים וחוליות מגניבים יותר, אבל בגדול אין ממש הבדל באופי העשיה בין אמ"מ לעח"מ באותה חוליה למשל.

2) אין בקריה מגורים (חוץ מלמאבטחים, אלה שלובשים מדים שחורים כמו של עובדי אוטו-זבל) למרות שתמצא את עצמך ישן מידי פעם על מזרן במשרד. מי שגר רחוק יכול להתמודד על מקום בבית חייל במרכז (ממש לא בתל אביב - יותר בסביבתה הכללית, ועדיין לנסוע בבוקר באוטובוס) שזה ממש סיכוי נמוך, או מקבל "המרת הלנה" שזה 700 שקל סיוע לשכירת דירה במרחק של עד 30 ק"מ. במרחקים האלה, בסכום הזה תוכל לכסות דירה רק אם לבעל הבית שלך קוראים "רקסי הכלב" והוא פיצל את המלונה.

תודה על המענה. ברשותך אשאל לגבי התפקיד - אמרת שהאממניקים מקבלים משימות מעניינות יותר - האם בהנחה ואבלוט - אוכל גם כן להתקדם ולא "להשאר מאחור" מבחינת המשימות? או שעצם העובדה כי לא עברתי את הכשרת אממ לא תאפשר לי להתבלט ולהתקדם בחטיבה גם אם אצמיח כנפיים? אשמח אם תפרט במסגרת במ על התפקיד. ללא כניסה לפרטים. לשמוע את דעתך וכו והאם יש אפשרות להתקדם איכשהו בהנחה ובולטים מאד / מצליחים בחטמ. תודה לך.

עריכה: כמו כן אשמח לדעת האם תוך כדי השירות אוכל לצאת לקורסים (ערבית נניח) בהמלצת המפקדים. גם אם זה מותנה בקצונה או קבע. ובכך להשלים את ההכשרות של אממ שלא אעבור כעחמניק.

נערך לאחרונה ע"י Mercurie בתאריך 11-09-2014 בשעה 21:29.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר