לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2009, 20:35
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
קציני צה"ל במשלחת....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "השאלה היא כמה בעלי דרגות..."

בשגרירות בוושינגטון, לבד מצוותים דיפלומאטים ואנשים אחרים, יושבים נספחי צה"ל. אלה קצינים "בכירים" ולהם תפקידים שונים מאלה של המשלחת הגדולה בניו-יורק.

במשלחת הרכש בניו-יורק, יושבים אזרחים (חלקם קציני מילואים אבל אין לכך משקל כלל) רובם ככולם עובדי ושליחי משרד-הביטחון בארץ. אלה נקראים "שליחים".

בשני המקומות מועסקים גם עמ"י (עובדים מקומיים ישראלים) רבים. בדרך כלל בתפקידים מישניים ופקידותיים. עיקר ההוצאה השנתית נופל על ה"שליחים".

המשלחת מעסיקה גם יועצים חיצוניים יקרים כגון עורכי-דין מקומיים כלכלנים ושרותי אבטחת איכות ובדיקות ספקים. אינני בטוח אם הסכום הנקוב כולל את כל "הנלווים" הללו כמו גם הוצאות אחרות. אינני בטוח גם אם מספר העובדים הכולל הנקוב אכן תואם את האמת שם.... (או לפחות מה היתה הגדרת ה"עובדים" לצורך המיספור הזה.... )

בנוסף ישנו גם צוות אבטחה גדול בשני המקומות וגם הוא מורכב מ"שליחים" ומעמ"י.

עד כאן ובקווים כלליים ביותר - מבנה כוח האדם.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 16-07-2009 בשעה 20:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2009, 00:22
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "קציני צה"ל במשלחת...."

כרגיל בתקשורת- המון אי דיוקים ושטויות...
הערכה שלי זה ששליש זה באמת הכמות שצריך לקצץ מהמשלחת, יותר מזה זה יהיה מוגזם, בכל זאת מישהו צריך לקנות ולהעביר לארץ כמה עשרות אלפי פריטים שקונים מהסיוע הביטחוני כל שנה.
האוצר נתפס כאן לטפל בכל מקרה, סתם כי זה נחמד, אין שם במשלחת יותר בזבוז מבשום מקום אחר שבו יש עובדי מדינה..ושם לפחות יש צורה די ברורה למדוד את התוצרת (מערכות ממוכנות שעוקבות אחרי מצב ההזמנות וכו').
גם תהליך יעול שנעשו לפני כמה שנים כמו איחוד הקונסוליה והמשלחת לאותו בנין על מנת לחסוך בהוצאות שוטפות..צריך לזכור שהמדינה תמשיך לשלם על בנין קונסוליה ואבטחה גם אם לא תהיה משלחת בכלל....
בקיצור- אפש ר וצריך לקצץ שם קצת, כמו בכל מקום ממשלתי בעולם שיש בו יותר מ 50 עובדים..גם שם אפשר ליעל, אבל זה לא משהו חריג ולא משהו באמת מעניין..סתם מנוף של האוצר לנגח את משרד הביטחון במלחמות הקטנות שלהם..
יצא למיקנזי טוב, קופי פייסט כרגיל מהחברה הקודמת שהם יעצו לה.. "אפשר לקצץ בשליש.."...את מקינזי אפשר לקצץ בשליש, זה אני בטוח..

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 17-07-2009 בשעה 00:25.
ישן 17-07-2009, 00:43
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "כרגיל בתקשורת- המון אי דיוקים..."

מפתיע לקרוא תגובה מפורטת שלך בנושא שעל פניו אמור היה להיות רחוק ממך.
מהזווית שלי, התרשמתי שהמשרדים הבזבזניים ביותר הם משה"ח ומשהב"ט. לא יודע לשפוט מי יותר ממי.
מצד שני, אין לי שום ידיעה אודות גופים כמ מע"ץ או איך שהם נקראים עכשיו, אם בכלל זה הגוף שאחראי לפאדיחות בצורת כבישים גשרים ומחלפים במליוני שקלים שנבנים בטעות, כטעות או עם טעות.

אגב מדינה שמשלמת על אבטחה בבניין גם אם אין משלחת- הגוף שגוזר משמעויות סדרי אבטחה לאור מאפייני המושא המאובטח הוא דווקא לא מטומטם כמו הדברים שאותם הוא מאבטח, וזו דעתי למרות שאין לי מניות שם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 17-07-2009, 08:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שלח שמתחילה ב "כיוון שהנציגים של החברות..."

נו, ולמה מחזיקים נציגים בארץ? למה מדינות אחרות מחזיקות משלחות רכש במדינות היעד? בדיוק מאותה סיבה שאתה ציינת...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-07-2009, 12:14
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מה זה "לא הוכח כלל"?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "בוודאי, ואת העבודה של דוד שלי..."

חברת ייעוץ, שמן הסתם מבינה במקצועה כשם שאתה מבין במקצועך, טוענת - על סמך בדיקה שנשכרה לעשות - שזה יחסוך הרבה כסף. אתה מביא פה סדרת טיעונים שמשמעותן אחת: החברה לא מבינה מה היא אומרת, החישובים שלה לא נכונים, להד"ם.

עכשיו, אלא אם אתה עומד בראש חברת ייעוץ שעסקה בנושא גם-כן, הרי שקשה לקבל את דבריך ללא הוכחות וראיות קצת יותר חזקות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 18-07-2009, 00:57
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי שלח שמתחילה ב "דפדף למטה ותראה את תגובתו של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שלח
דפדף למטה ותראה את תגובתו של מקיטל לemail-a,הוא סיכם את העניין מכל הזוויות.
פעילות המשלחת לדעתי מיותרת כיוון שהם עוסקים ברובו ברכש של "מוצרי מדף". ניהול קנייה של מוצר שכזה יכולה להתרחש מהארץ, במיוחד בעזרת הטכנולוגיות שקיימות היום.
ברכישה של מוצרים שאינם מוצרי מדף ע"פ רוב יגיע נציג מהארץ לדיונים כאלה ואחרים.
אם יצמצמו את המסגרת בארה"ב ו/או יסגרו אותה לחלוטין בכסף שיחסך יוכלו לממן טיסות לכל בעלי הצורך ועוד ישאר הרבה עודף.

דפדף אתה למטה ותראה מה שווה (לדעתי) התגובה של מיקיטל, ו"הסיכום" שלו מכל הזוויות...

ואם תדפדף אתה למטה, תראה שאפילו מיקיטל ה"מומחה" שאתה מסתמך עליו, שמסכם מכל הזוויות כמובן, אומר בעצמו (תגובה #24, בפיסקה האחרונה):
"את המשלחת אנו צריכים - בזה אין לי ספק".

אז זאת לא הנקודה לויכוח. וגם ברור שיש לקצץ במשלחת ולייעל שם (כמו בהרבה מקומות נוספים).

אבל, לטעון שפעילות המשלחת מיותרת, כפי שטענת, זה פשוט לא נכון, ומצביע על כך שאתה לא מכיר מספיק את הנושא, ואת הפרטים.

נערך לאחרונה ע"י צנחן77 בתאריך 18-07-2009 בשעה 01:03.
ישן 18-07-2009, 15:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שלח שמתחילה ב "התנצלות על מה ? על דעתי..."

ויכלת לכתוב בדיוק את זה - במיוחד מכיוון שצנחן77 כתב את דעתו על הכינוי. לא עולה אגורה ומשאיר אוירה טובה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-07-2009, 14:17
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

וכאן אני מצטרף ומחזק את הערותיך YHS !
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "מה זה "לא הוכח כלל"?"

הנטייה "להרוג את השליח" הפכה לשיטה במחוזותינו. אינני יודע מי מהמגיבים עבד איתה - עם "מקנזי", ראה או קרא את מסקנותיה לעומקם, ובכלל אף מכיר את החברה לעומק. אודה - גם אני לא מספיק בקיא בדוחות שהיא מספקת וסיפקה בנושא הזה, אולם את החברה אני כן מכיר (והיטב...) כבר שנים רבות בפרויקטים שונים אחרים - לווא דוקא לישראל. זו חברה לא "מצחיקה" ולא "גאונית".... (לך: emile-a) זו חברה טובה בעלת שם לו זכתה בזכות עבודתה, לה לקוחות ותוצאות מכובדים ומקובלים בשוק העולמי.

זו חברה למטרות רווח כמובן, ועל כן ההשתלחות בה במובן של : "מוחות מבוזבזים" העובדים שם או הכרזה כגון "גם במקינזי אפשר לקצץ שליש..." איננה אלא גורעת מרמת השיחה כאן. הנושא איננו בדיקת יעילותה של "מקנזי" רבותי.... הנושא הינו מסקנותיה של החברה בהתייחס ליעילות המשלחת וגודל התקציב הציבורי התומך בה. מתחייב להניח הנחת יסוד מסוימת והיא כי החברה נבחרה כ- Auditor יועץ, שלא כלאחר יד ! - אלא אם קיים איזשהו בסיס איתן וברור לטענה כי החברה הזאת קיקיונית משהו.... ולא כך סבורים מנהלי מפעלים מובילים,אירגונים ותעשייה בעולם. לא כך חושבים גם בממשלת ישראל.

בוודאי שיש cut & paste מסוים בדוחותיה. ברור שמסקנות מסוימות חוזרות על עצמן בין לקוחות שונים בגיבויים שונים בדרך כלל. בוודאי שכלי העבודה והאנליזה שהיא מבצעת אינם חדשים בכל בוקר בו זורחת השמש בניו-יורק.

חברים - גם מהנדס פשוט ומדען במפעל או אף מתכנת על אינם ניגשים לכל פרויקט חדש עם כלים חדשים לגמרי. ברוב המקרים בפיתוח הנדסי כמו בפיתוח אחר, חוזרים ומשתמשים ב"מודולים" קיימים ומוכחים, להם מקנים וואריאציות, ושינויים במידת הצורך כמו גם עידכונים טכנולוגיים, כדי להגיע לתוצאות טובות יותר לפי צורך הפרויקט. cut & paste איננו מושג שלילי לכשעצמו. תלוי ביישום התהליך, בפרויקט הספציפי, ובשיטת הבקרה והעבודה הכללית.

עד כאן על מקנזי - וחזרה לעיקר החדשות - ולנושא האשכול.... : קיצוצים בהוצאות המשלחת (להבדיל מקיצוצים בכוח האדם בחברת מקינזי..... )

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 17-07-2009 בשעה 14:23.
ישן 17-07-2009, 16:06
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "וכאן אני מצטרף ומחזק את הערותיך YHS !"

בוא לא נגזים...אני הרגתי את השליח? הרי הסכמתי איתו מן הרגע הראשון!!!! מכיוון שכך לא היה הרבה מה להוסיף אז השמצתי קצת את החברה המצחיקה הזו, מצטער שלדעתי היא מצחיקה....
3 ארועים קרובים שהיו לי עם החברה הזו גרמו לי לחשוב שהם ממש מצחיקים..לא אפרט כאן כי אכן זה לא עניין האשכול...ולהבדיל מגולשים אחרים המומחים בכל דבר, אני אודה מיד, לא מבין בעניין מקינזי יותר מדי, כולם מוזמנים לקחת את הערותי בענינם בערבון מאוד מוגבל...
לא הכי מעניין אותי מה חושבים עליהם בעולם, הישגיהם היחסיים אינם גדולים בפרסטקיבה היסטורית מהישגי משרד הביטחון הישראלי, ובכל זאת מותר להשמיץ את משרד הביטחון כמה שרוצים כאן ולפקפק בכל החלטה שמתקבלת, אז הרשה לעשות אותו דבר לגבי מקינזי, בכל זאת, סה"כ חברת יעוץ...

ישן 17-07-2009, 17:48
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "בוא לא נגזים...אני הרגתי את..."

אינני מתריס כנגדך על חופש "דעותייך" ולא על חופש השקפתך בנוגע למקנזי. אבל ההשמצות בהן אתה משתמש מורידות מערכם של טיעונייך האחרים - וחבל שכך.
" אני אודה מיד, לא מבין בעניין מקינזי יותר מדי, כולם מוזמנים לקחת את הערותי בענינם בערבון מאוד מוגבל..." - כתבת
אז הרשה לי לסווג את דעתך עליהםאכן "בערבון מוגבל מאד". כך גם ומעצתך שלך.... אתייחס להמשך דברייך בהם אתה מודיע כי לא מעניינך מה חושבים עליהם אחרים בעולם.
ברשותך אני לפחות מעדיף לחזור לבסיס העניין.
  • האם ניתן לבצע את כל עבודת הקנינות מהארץ ? - מבחינה טכנית גרידא, אכן ניתן אולם לא תהיה בכך יעילות.
  • האם הגוף הזה של משהב"ט מנהל את נושאי הרכש ? - ובכן כשמדובר ברכש פשוט, קרי ברכש קטלוגי חוזר של חלפים וכיוב', הצוות (מש"ן) המתאים מקבל הנחיות ברורות מהארץ ותפקידו לבצע, להתמקח על מחירים ומועדי אספקה ותנאי רכש - בין היתר. כשמדובר ברכש חדש או מסובך יותר (מערכות בדרך כלל), כמעט תמיד יגיעו צוותים מהארץ (צבא או תעשיות ביטחוניות או שניהם גם יחד), לבדיקות ובחירת ספק, לשיחות, למשא ומתן לבחירת הספק וכו'. אנשי המשלחת בדרך כלל (לא תמיד) יתלוו לצוות המגיע מהארץ.
  • פתיחת וניהול תחרויות לזכיינים - מנוהלת אמנם אדמיניסטרטיבית מהמשלחת אולם המשלחת ממלאת תפקיד של יועץ לכל היותר לגופים המתאימים בארץ. ההחלטה הסופית על מקור ספק, על המחיר, על התנאים וה- SOW בדרך כלל תהיה בארץ. ברבות השנים ובעזרת המשלחת נוצרה תדמית בקרב התעשיות האמריקאיות כאילו המשלחת היא היא המובילה. הדבר רחוק מהמציאות. אולם נציגים של תעשיות אמריקאיות מופיעים לפגישות ודיונים במשלחת, הן משום שכך זול יותר להיפגש עם הרוכש, והן משום שחלקם מניחים כי הם אכן במקום שמחליט החלטות.... המשחק הזה עובד טוב ומשרת את שני הצדדים..
  • תיקצוב הרכש - אם נעשה בכספי אשראי הרי שהכספים הללו "יושבים" בחשבונות בנקים בארה"ב והוצאתם כפופה לנוהלי וחוקי ארה"ב. האגף הכלכלי והמשפטי שם ממונה על שמירת נוהלים אלה ולא פעם עבודתו מגובה ביועצים מקומיים כלכליים, משםטיים ומדיניים) לעת מצוא ובתשלום.
  • סיוע באדמיניסרתית רכש - מסופק במקרים מסוימים גם על ידי שליחי תעשיות מהארץ היושבים בארה"ב ומבקרים במשלחת כדי לסייע ,ולהזיז את עיניניהם שלהם....
  • מטלות אחרות של המשלחת ? - אכן אולם לא כאן המקום לדון בכך בפרהסיה.
את טיעוני מקנזי כאמור אינני מכיר וגם לו הכרתי לא הייתי מוציא לאור ללא רשות. אולם להערכתי טוב ורצוי להתייחס ברצינות להצעות "צד-שלישי" להתיעלות ולחיסכון, הצעות שמטבען לא יבואו מתוך מערכות הבקרה הפנימיות של המערכת עצמה.

בזמנו (לפני שנים אחדות) נערכו מספר דיונים והועלו הצעות (מגובות על ידי מנכ"ל משהב"ט) לבדוק אפשרות סגירת המשלחת. המערכת החליטה אז שלא לעשות זאת מסיבות שונות.

את המשלחת אנו צריכים - בזה אין לי ספק. אולם נושאים כמו אופן בחירת ה"שליחים", מספרם, נושאי תנאי העבודה המחייה והתשלומים שלהם בהיותם שם, כמו גם נושאי בחירת והעסקת העמ"י והיועצים המקומיים, כל אלה אני מניח שיזכו לתשומת לב ובדק בית יסודי (עד הפעם הבאה...). וטוב שכך.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 17-07-2009 בשעה 17:52.
ישן 17-07-2009, 19:16
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי צנחן77 שמתחילה ב "[QUOTE=רגב06]מהזווית שלי, את..."

סליחה, אך אינני רוצה לפרט בפורום פתוח מהי הזווית שלי.
כמו שכבר קלט כאן מישהו זריז, אני עם עיניים מכוסות, אז אל יפלא שהזווית שלי מאוד מגוחכת.

מצד שני, עם עיניים מכוסות יצא לי להיתקל בכמה דברים ממש עם המצח.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 17-07-2009, 05:09
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

תפקיד משני...?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי 2c זקן שמתחילה ב "לא ידעתי שקניין במש"ן הוא..."

זהו תפקיד "משני" מכמה היבטים:
א. הרקע והשכלה הנדרשים מעמ"י הינם בסיסיים ביותר. צעירים בוגרי צה"ל, סטודנטים בתחילת דרכם האקדמית, או שוהים אחרים בארה"ב להם קשרים טובים ו"ויטמין P" ו"המלצות קרובים בעלי קשרים" שבלעדיהן מעטים המצליחים להתקבל שם !!!

ב. עיקר עיסוקם הינו במעקב "שיגרתי" ו"זירוז" אספקות והזמנות. מעטים מהם יוזמים משאים ומתנים אם בכלל. מעטים מהם מבינים במה הם עוסקים, הן מבחינה טכנית והן מבחינה עיסקית-כלכלית.

ג. היחס לו זוכים רבים מהעמ"י מצד ה"שליחים".

ד. תנאי העבודה והשכר הירודים בהשוואה לשליחים.

ה. חוסר האפשרות להתקדם לתפקידים גבוהים יותר במסגרת עבודתם (מעבר לוותק המקנה סטאטוס בכיר יותרבמסגרת עבודתם).
לתפקידם אמנם חשיבות, אולם בהירארכיה הקיימת במשלחת הם אינם אלא - פקידים זמניים.

תרצה - השמט את המונח "משני". את הרעיון הבנת - כך אני מקווה.
ישן 17-07-2009, 20:17
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "תפקיד משני...?"

מיקיטל הנכבד,

גם אם ברור מתגובותיך הארוכות, שיש לך ידע מסוים בתחומים המדוברים
הרי שהסגנון הפטרוני, המלמד, והמוכיח - שלך, לא נעים לקריאה, ובעיקר לא מצדיק את רמת (חוסר) הידע המשתקף מדבריך.

ולגופו של ענין: העובדים המקומיים הישראלים (עמ"י) מבצעים את חלק הארי של עבודת הרכש במשלחת. מכאן שתפקידם הוא עיקרי ולא משני.
יש לציין, שחלק מהעובדים במעמד זה משמשים גם בתפקידי סיוע (עוזרים, מזכירות וכו', אבל רובם עוסקים ישירות בביצוע הרכש עצמו).
זה נכון שהם עובדים זוטרים (והשליחים הם המנהלים), אבל זה בהחלט לא תפקיד משני.

(וכמובן, גם אני חושב שיש לקצץ את מיכסת העובדים במשלחת לצורכי יעול, אבל לא לזה רציתי להתייחס הפעם).

ובהתייחס לדבריך "המלומדים":

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיקיטל
זהו תפקיד "משני" מכמה היבטים:
א. הרקע והשכלה הנדרשים מעמ"י הינם בסיסיים ביותר. צעירים בוגרי צה"ל, סטודנטים בתחילת דרכם האקדמית, או שוהים אחרים בארה"ב להם קשרים טובים ו"ויטמין P" ו"המלצות קרובים בעלי קשרים" שבלעדיהן מעטים המצליחים להתקבל שם !!!

לאור מה שציינתי לעיל, לתפקידי רכש (רוב העמ"י) מגוייסים סטודנטים במקצועות טכניים (הנדסה,כלכלה וכו'). נכון מאד שכמעט כולם בעלי יחוס/פרוטקציה/קשרים כפי שציינת. אבל, בעלי הפרוטקציה חסרי ההתאמה מגויסים לתפקידי מזכירות וכיוצ"ב.

ב. עיקר עיסוקם הינו במעקב "שיגרתי" ו"זירוז" אספקות והזמנות. מעטים מהם יוזמים משאים ומתנים אם בכלל. מעטים מהם מבינים במה הם עוסקים, הן מבחינה טכנית והן מבחינה עיסקית-כלכלית.

לא מיני ולא מקצתיה ! הם עוסקים ברכש מתחילתו ועד סופו (בכפוף לפיקוח של המנהלים), ולא רק במעקב וזירוז. לרוב זה רכש שיגרתי של פריטים, ציוד, חלפים, ולא מערכות/פרויקטים. בתחומים אלה הם מבינים היטב גם מבחינה טכנית וגם מבחינה עיסקית-כלכלית (כאמור נלקחים לתפקידים אלה סטודנטים להנדסה, הנדסאים, סטודנטים לכלכלה, וכיוצ"ב), ובדר"כ עושים עבודה טובה ומקצועית.

ג. היחס לו זוכים רבים מהעמ"י מצד ה"שליחים".

לא רלבנטי

ד. תנאי העבודה והשכר הירודים בהשוואה לשליחים.

לא רלבנטי

ה. חוסר האפשרות להתקדם לתפקידים גבוהים יותר במסגרת עבודתם (מעבר לוותק המקנה סטאטוס בכיר יותרבמסגרת עבודתם).

לתפקידים אמנם חשיבות, אולם בהירארכיה הקיימת במשלחת הם אינם אלא - פקידים זמניים.

פקידים? הם אכן פקידים מתוקף עבודתם בגוף ממשלתי, בדיוק כמו שגם המנהלים ואפילו ראשי אגפים ומנכ"לים במשרדי הממשלה גם הם פקידים.

זמניים ? בדר"כ ניתן לעבוד בתפקידי עמ"י לתקופה של עד 4 שנים (מה זה קשור להיררכיה)
מצד אחד ניתן להגדיר עובד כזה כזמני, אבל זו בהחלט תקופה משמעותית, שמאפשרת לימוד, צבירת נסיון, וכו'. מיותר לציין, שעובד שמתקבל לעבודה ל-3 או 4 שנים לא נחשב לעובד זמני, במשמעות המקובלת של הביטוי.

תרצה - השמט את המונח "משני". את הרעיון הבנת - כך אני מקווה.

אני הבנתי, השאלה אם אתה הבנת, מר ברוך

כך אני מקווה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:39

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר