לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2014, 07:33
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
הזוי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "שמעתי דיבורים שכוחות הביטחון ..."

א. במבצעי משה ושלמה, שהיו מבצעי "יש זמן" והתנהלו במדינות בעלות משטר מרכזי חלש או לא קיים, הועלו ארצה 20,000-25,000 איש, לאורך חודשים. פה חשבו להעלות מהר מהר רבבות, בסתר, מתוך מעצמת על שאף שהחליפה שם נשארה מעצמה? להבריח שני מיליון איש מרוסיה בסתר ותוך זמן קצר? איפה יחביאו אותם, במיכלי דלק כפולים במכוניות לאדה? הזוי הזוי הזוי
ב. איך זה שלא מצאו אף אחד, חוץ ממרצה מאוניברסיטת חיפה, שיביע ביקורת על התוכנית הזו?
ג. נשמע יותר כיוזמה פרטיזנית או לכל היותר בדיקת היתכנות ראשונית ולא כמשהו שהיה אמור להתבצע.
ד. מזכיר לפורום שבתחילת מלחמת האזרחים באוקראינה דווח על חילוץ מרגש של 7 יהודים מדונייצק. זה בערך מה שאפשר לעשות במצב כזה. על השאלה האם צריך להשקיע במהלך כזה אני לא מדבר כאן.

נערך לאחרונה ע"י אל-בחאר בתאריך 12-10-2014 בשעה 07:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2014, 13:20
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אתה זה שטענת טענה [שלדעתי לא..."

אני לא טענתי שום טענה אלא ציינתי עובדות. הזמנתי אותך להוכיח שמשהו ממה שציינתי לא נכון ושוב בחרת להתייחס אלי במקום לעובדות.

אז הנה הפירוט ואני מתנצל מראש מחברי הפורום על הדיון המיותר הזה, אבל באמת הצלחת לעצבן עם ה"גזענות" שלך שכמו תמיד אמורה לכסות על התמודדות עם עובדות.

משפט ראשון: "גם כך רוב ה"רוסים" בארץ הם "אוקראינים". המרכאות ברוסים זה בגלל שככה קוראים בארץ ליוצאי ברה"מ לשעבר, וזה לא נכון בגלל שרובם בעצם יוצאי אוקראינה. המרכאות באוקראינה בגלל גם הם בתוכם מתווכחים על מי ומה. התפלגות יוצאי ברה"מ לפי מדינה הוא 29% רוסיה, 35% אוקראינה. מקור: לוח 1-16, עמ' 26, "השתלבות עולי ברה"מ לשעבר....." פרופ' אלעזר לשם.

משפט שני: תקרא לזה מחנה, משרד או כל דבר אחר ובטח שעלה הרבה יותר משני מיליון שקל. מדינת ישראל תמיד תמכה ומימנה כל מי שרצה והיה צריך עזרה לעלות. לפני, תוך כדי ואחרי המעבר לארץ.

לא ברור לי מה הקפיץ אותך בזה, אבל הפעילות של ארגון נתיב (אליה התכוונתי שכתבתי "מחנה, תחנה או משרד), משרד החוץ ועוד ארגונים שם ידועה, כולל העלויות, שהיו כאמור יותר משני מיליון שקל. אתה מוזמן לקרוא את דו"ח מבקר המדינה בנושא. בשבילך הנה תקציר מדיון וועדה בכנסת.

משפט שלישי: לחלקם כתחנה בדרך לקנדה. "כל אדם שני שעוזב את מדינת ישראל ועובר לחיות בחו"ל הוא עולה מברית המועצות לשעבר. השתלבות לא מוצלחת של העלייה הרוסית בישראל אינה תהליך טבעי וצפוי, אלא כישלון כואב של החברה הישראלית הקולטת.על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (2008), 48% מהיורדים מישראל הם עולי ברית המועצות...... מרבית המהגרים הרוסים בקנדה, בארצות הברית ובאוסטרליה...."

עכשיו בבקשה, תגיד לי איזה "טענה", עובדה או מילה שכתבתי לא נכונות, או "גזעניות".
ישן 18-11-2014, 16:37
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "[right][font="]אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי vitaman
משפט שלישי: לחלקם כתחנה בדרך לקנדה. "כל אדם שני שעוזב את מדינת ישראל ועובר לחיות בחו"ל הוא עולה מברית המועצות לשעבר. השתלבות לא מוצלחת של העלייה הרוסית בישראל אינה תהליך טבעי וצפוי, אלא כישלון כואב של החברה הישראלית הקולטת.על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (2008), 48% מהיורדים מישראל הם עולי ברית המועצות...... מרבית המהגרים הרוסים בקנדה, בארצות הברית ובאוסטרליה...."

עכשיו בבקשה, תגיד לי איזה "טענה", עובדה או מילה שכתבתי לא נכונות, או "גזעניות".

הטענה האחרונה.
חצי מאותם עולים-יורדים אינם יהודים לפי ההלכה, והקשר שלהם לישראל מראש היה חלקי או בלתי קיים.
במידה רבה זו הסיבה לכך שהם עזבו.

ללא אותה אוכלוסיה, שיעור היורדים מקרב העלייה הרוסית אינו חריג לעומת עליות אחרות.
ישן 20-11-2014, 08:08
  iaf-man iaf-man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
הטענה האחרונה.
חצי מאותם עולים-יורדים אינם יהודים לפי ההלכה, והקשר שלהם לישראל מראש היה חלקי או בלתי קיים.
במידה רבה זו הסיבה לכך שהם עזבו.

ללא אותה אוכלוסיה, שיעור היורדים מקרב העלייה הרוסית אינו חריג לעומת עליות אחרות.
[/right]

אתה מדבר מהיכרות אישית?
ממתי ההלכה היתה נושא מרכזי אצל עולים אלה?
הטענה שלך לא נכונה.אין לי מספרים,אבל מהיכרות אישית עם כמה
מהמקרים-כולם יהודים כשרים.בעולם המודרני אנשים הולכים אחרי עבודה
ובטחון תעסוקתי ואישי.ציונות פה משחקת תפקיד מאוד מצומצם.
חוץ מזה-אם הם היו כאן-הם עלו מתוקף חוק השבות.משמע-הכל חוקי.
שמעתי גם על כאלה,שעולים לכאן לקבלת אזרחות ודרכון וחוזרים בחזרה.
באו רק בשביל הדרכון-לא צריך לחכות לוויזה מהאיחוד האירופאי))) אבל זה לא קשור לדיון

ישן 20-11-2014, 10:25
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לא טענתי שהיה פה משהו לא חוקי. שאלת מה היה לא בסדר בדבריך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי iaf-man שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]הטענה..."

טענתי שלמעט לא-יהודים שעלו פה מתוקף חוק השבות, לא מצאו את מקומם בארץ ועזבו - העליה הרוסיה בהחלט לא "כישלון" ולא היה היקף ירידה חריג.
כך לפחות עולה מנתוני הלמ"ס.

קודם לעלייה הרוסית לישראל מעולם לא היה נסיון בהטמעת עלייה לא-יהודית,
ואין באמת סיבה לצפות שישראל תהיה מטמיעת הגירה לא-יהודית מוצלחת יותר ממדינות במערב וצפון אירופה או ארה"ב.
הרי לאישה לא-יהודיה שעלתה עם בעלה ואחרי כן התגרשה, או שסתם לא הצליחה למצוא עבודה, לעיתים אין מה לחפש פה, והיא חוזרת לרוסיה או עוברת למדינה אחרת.
כך גם במקרה ההפוך (בעל לא-יהודי) וכן - הכרתי מקרים כאלו.

ממה שראיתי אצל יהודים שעלו מרוסיה, למרות שהקשר לדת נמוך יותר עדיין יש קשר לזהותם כיהודים.
והמוני עולים נפלאים נשארו פה למרות קשיי הקליטה שבהחלט מעבר למדינה אחרת הייתה עדיפה להם כלכלית.

להשליך מאוכלוסיה לא יהודית על אותם יהודים - בהחלט מזמין ביקורת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר