לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2015, 17:43
צלמית המשתמש של שפן סלעים
  שפן סלעים שפן סלעים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.14
אוי הנאיביות, הנאיביות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kutykuty שמתחילה ב "בבחינה במסגרת תר"ש גדעון: חיה"י יפעיל 5 צוללות במקום 6"

חבר'ה תוציאו את הראש מאיפה שהוא לא תקוע, בימי קיצוצים ומלחמות תקציב מצאו פיתרון נהדר - מכריזים על צעד עתידי שיהיה רלוונטי רק בעוד 4 שנים, ולך תוכיח שאין לך אחות. עד אז המציאות יכולה להשתנות עוד 100 פעמים וצה"ל עוד יכול להספיק לצאת ללמלחמה או מבצע גדול או שניים. תמיד אפשר לצאת בעוד שנה או שנתיים בהכרזה ש"לאור המציאות הגיאו אסטרטגית של ימים אלה, ולאחר מחקר מעמיק של עתודאי משועמם הגענו למסקנה שיש צורך בהשארת כל צי הצוללות כמו שהוא. בהמשך ייפתח קו השיפוץ "דולפין 2050" כדי לאפשר לצוללות להמשיך אל תוך העתיד הקודר כשהן מצויידות במיטב הטכולויה העדכנית והחדשה".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2015, 18:45
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אתה כנראה צודק. הכל פוליטיקה..."

יכול להיות שזה שיטת "בוא נהלך אימים על הציבור והממשלה ואז התקציב יגדל" שעבדה יפה בשנים הקודמות בדמות השבתת יחידות מבצעיות.

כך או כך כל חיל נדרש להציע צעדי ייעול לקראת תר"ש גדעון, זו ההצעה של חיה"י נכון לעכשיו, מה יהיה בעוד ארבע שנים? הכל יכול להיות.
בתחום ספינות השטח לדוגמה, חיה"י לא מתכנן לקצץ את ספינות הסער 6 אבל לכשאלה יגיעו ארצה ייתכן ויהיה קיצוץ בסטי"לים אשר יאופיין ע"פ המצבה מול האיומים של מה שיהיה אז (אין כאן קביעה מוחלטת כמו בצוללות).

פירסומי חיה"י לגבי תר"ש גדעון
https://sites.google.com/site/navyp...sprwt-tr-s-gdwn

הודעת מח"י מאוגוסט 2015 על תוכנית ל 5 צוללות במנשר מס' 2
https://docs.google.com/viewer?a=v&... NjJiNmIyNmRiZg

ישן 07-12-2015, 12:07
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
היינו הך.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "אני חושב שאיום הייחוס הוא..."

רמת הסבירות של מלחמה ימית או תת-ימית מול מעצמה היא נמוכה,
ורמת המענה המדובר - אפילו לא עומדת במינימום.

יש איומים מאוד סבירים - מול ארגוני טרור שהשיגו שליטה על אוכלוסיה קבועה וטריטוריה,
בין אם חמאס בעזה, פת"ח בגדה, חיזבאללה בלבנון ודאע"ש בסוריה וחלק מסיני.
שרמת הסיכון מהם היא לא זניחה, אבל עימות ממושך ללא הכרעה עלול להוביל לסיכון גבוה.

יש איום אחר בעל סבירות נמוכה יותר מאיראן - אבל רמת הסיכון ממנו גבוה מאוד ואף קיומי בחלק מהתרחישים (עקב הנסיון להשיג נשק גרעיני, עקב התקציב הגבוה שצפוי להיות להם, ועקב האפשרות לנוכחות צבאית ישירה בסוריה ולבנון).

ויש איומים בסבירות נמוכה אף יותר:
הפיכה במצרים או סעודיה שיובילו למלחמה איתם.
איום שהינו קונוונציונלי ולא קיומי, אך בעל עצימות גבוהה, ועלול לגרום נזק כבד.

כל האיומים הללו הם איום הייחוס: מתייחסים אליהם ישירות בתקצוב ובמוכנות.

מלחמה מול רוסיה אינה אפשרות סבירה בכלל,
וגם אם הייתה סבירה - ספיציפית במישור הימי, ישראל סובלת מנחיתות כה מוחצת, שהפניית תקציבים נוספים לנושא לא תשנה את המצב.
וגרוע מכל - הפיתרון הזה מאוד לא גמיש.
לכן הנושא אינו חלק מאיום הייחוס.
ישן 08-12-2015, 08:00
צלמית המשתמש של ai22

כשמסתכלים על האיומים הספיציפיים - זה לא נראה ברור
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "לצוללות יש פונקציות נוספות..."

השימוש של "צרכי מודיעין" לא מסביר צורך ב6 צוללות,
גם קווי אספקה לא - אלא אם מדובר על שייט בשיירות, וזה לא קורה .

ובכל הנוגע בתקיפות עומק, מכה שנייה, והרתעה - מדובר על אוייב אחד: איראן.
ואל תספר סיפורי מעשיות על מלחמה מול רוסיה.
זה הנשק הכי לא וורסטילי שתמצא.
ועדיין - גם האיום האיראני לא מסביר למה יש צורך ב6 צוללות ולא ב5.

גם בהנחה שיש צורך שבכל רגע נתון יהיו 3 צוללות מתפקדות, ולכן יש צורך בצוללת "ספייר",
זה מסביר רכש צוללת בודדת נוספת ובדוחק אפילו שתיים (כי הרי היה מימון מיוחד מגרמניה) ולא מסביר בכלל את רכישת הצוללת השישית במחיר מלא.
הרי אפילו במקרה הקיצוני שבו 2 מתוך 3 הצוללות הוותיקות יפסיקו לגמרי לתפקד, יוכלו עדיין להתחיל תהליכי רכש, ולא תיפגע שום יכולת.

דחיית הרכש הזה בעשור - לא תפחית שום יכולות, אבל בהתחשב בכך שלכלי יש בלאי משמעותי הנובע משהותו במי ים - זה חיסכון משמעותי,
ואת הכסף הזה צריך בזרוע היבשה

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 08-12-2015 בשעה 08:03.
ישן 08-12-2015, 10:33
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כשמסתכלים על האיומים הספיציפיים - זה לא נראה ברור"

בנתיים אתה היחיד שמתעסק בסיפורי מעשיות כאלה ואחרים וחוזר בעקביות לסיפור של רוסיה שאתה עצמך העלת.
אני בכוונה לא נכנס לעניין של חמש או שש ואם זה קריטי או לא,
אני לא חושב שאני מבין בזה מספיק.
ואני לא חושב שאתה מבין מה היכולות הייחודיות של צוללת בתחום המודיעין.
יש מספיק ציים גדולים משלנו בים התיכון שלהם זה כן משנה.
יש משמעות אם אתה צריך לאתר צוללת אחת שתיים או ארבע שמסתובבות.
צוללת היא כלי איטי ולוקח לה זמן להגיע לנקודה במיוחד בצלילה.
אני מניח שיש חישובים של אובדן בלחימה.
לעניינו יש הבדלים גדולים ביכולות מבחינת שהיה ותחזוקה בין צוללות דיזל לגרעיניות כך שההשוואה ביננו לבין המעצמות לא רלוונטית.
נתיבי המסחר הם נתיבים קבועים שעוברים במקומות קבועים וכו'.(אפשר להסתכל במפה ולעשות חושבים)
אני מאמין שבמצב מלחמה יכולים לשנות חלק מהנתיבים.
אני מאמין שבחיל הים עושים הרבה ושבים היות והמצב האסטרטגי השתנה עם גילוי הגז והעובדה שנכסים משמעותיים שלנו נמצאים במים הכלכליים.
ישן 08-12-2015, 13:52

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אתה חוזר למלחמת צוללות?"

יש לך נטייה להתפס לדברים ספציפיים גם אם לא נכתבו תקרא שוב את התגובות שלי בהקשר ותבין.
אם זכור לך שדיברנו על טילי המכולה גם שם לא היה ברור לך התועלת בנשק כזה.
נשק שהוא בעל עוצמה רבה ופוטנציאל נזק גבוה ברגע שלצבא היריב אין אפשרות לאתר אותו בוודאות ולנטרל אותוף זה אס בשרוול וסיכון גבוה.
אלה כלים שיכולים להפוך את תמונת המלחמה ולהפוך תקיפה מכדאית ומוצלחת בסבירות גבוהה לכושלת והרת אסון.
לעניות דעתי חלק גדול מהפרסומים של צהל סביב ההתייעלות הם אוויר חם ותו לא.
ב2019 תהיה ממשלה אחרת ושר אוצר אחר אולי איזו מלחמה קטנה בדרך,
גם אני יכול לאמר שאני מתכנן לחסוך 4.5 מילארד שקל בחמש השנים הקרובות.
מלבד זאת יש לכלים אסטרטגיים כאלה השפעה בהחלטה אם לתקוף או לא.

נערך לאחרונה ע"י itamars2 בתאריך 08-12-2015 בשעה 14:02.
ישן 08-12-2015, 14:42
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "יש לך נטייה להתפס לדברים..."

אולי לא הבנתי נכון אבל לא ברורה לי הנימה הזו כאילו כולם בצה"ל נהנתנים המנסים להעביר את הזמן תוך כדי גריפת כמה שיותר קופונים סטייל וועדי עובדים.
גם אם ישנם אנשים כאלה או אווירה כזו זה עדיין לא אומר שהצבא כזה, יש בצה"ל ובמערכת הביטחון אנשים חרוצים ומקצוענים שעובדים קשה בשביל לייצר ביטחון למדינה והתנאים שלהם ממוצעים ביותר יחסית למשק.
אני יודע ש meac יבוא עכשיו עם טבלאות האקסל והקישורים שלו שמראים איך צה"ל מתנהג כמו נמל אשדוד, אז זה בדיוק העניין, זה לא צה"ל אלא אנשים מסויימים (וותיקים) בצה"ל שמשפיעים לא מעט על התקציב.

שנת 2019 זו לא איזה קביעה כלל צה"לית שנועדה לעשות V על איזה משבצת ולהגיד "מה אכפת לי לסמן, זה מוריד אותם מהגב שלי וממילא יכולים לקרות עד אז הרבה דברים".

2019 זו התחנה הראשונה בה חיל הים יכול להוציא מהסד"כ כלי שייט (מסיבות טכניות, מבצעיות, ביטחוניות וכו').
יש מסגרות בצה"ל שכבר עכשיו בתהליך סגירה, יש כאלה שיוציאו מהסד"כ כלים ב 2016, יש כאלה ב 2017 (חיה"א מתכנן לסגור טייסת ברקים) וכו' וכו', כל מקרה לגופו.

ישן 08-12-2015, 22:18
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "מעולם לא כתבתי שמדובר על כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
מעולם לא כתבתי שמדובר על כל צה"ל, שים לב. כתבתי מפורשות שאלו הבכירים שדואגים לבכירים ולא לסמ"רים או הסרנים..

כן אני יודע ומסכים איתך מאד בנושא הזה, אם הבנתי נכון אז זה גם מה ש itamars2 אומר על ההתנהלות המבישה שלהם מול האוצר (לא תיתנו כסף נשבית יחידות!)
זו תופעה בכלל החברה וצה"ל לא שונה מאף ארגון אחר בזה.
ניראה שכל מיני כנופיות וועדי עובדים/עובדים בכירים בכל מיני חברות ואירגונים מנסות לנהל כאן את העניינים כי די נותנים להם, אז למה שצה"ל יהיה שונה?

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 08-12-2015 בשעה 22:21.
ישן 08-12-2015, 15:04
צלמית המשתמש של ai22

נראה שאתה שוכח מה שבעצמך כתבת
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "יש לך נטייה להתפס לדברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itamars2
יש לך נטייה להתפס לדברים ספציפיים גם אם לא נכתבו תקרא שוב את התגובות שלי בהקשר ותבין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itamars2
יש מספיק ציים גדולים משלנו בים התיכון שלהם זה כן משנה.
יש משמעות אם אתה צריך לאתר צוללת אחת שתיים או ארבע שמסתובבות
אתה מדבר על מלחמת צוללות,
ואז לא מבין למה אני כותב על מלחמה כזאת.
עדיף שתקרא מה שכתבת לפני שתגיב ככה.

ספיציפית אהבתי את רעיון טילי המכולה, כפיתרון נקודתי לבעייה ספיציפית (מתקפת פתע מול האיראנים).
כפיתרון כללי - לא אהבתי אותו,
ובעיקר לא אהבתי את הטיעון שהוא דרוש כגיבוי לחיל האויר, כשבפועל חיל האויר נבנה כך שיוכל לתפקד גם תחת הפגזות כבדות, ויש פיתרון לא יקר שיכול להיות גיבוי מלא מכיוון זרוע היבשה.
הסיבה הייתה אותה סיבה: אתה פותר בעייה שכבר נפתרה - בעלות נמוכה משמעותית מהפיתרון שאתה מציע, והתועלת השולית לא שווה את המחיר.
וכל זה - כשיש בעיות שעדיין נותרו לדעתי ללא מענה.

ציטוט:
ב2019 תהיה ממשלה אחרת ושר אוצר אחר אולי איזו מלחמה קטנה בדרך
הרעיון לפיו חייבים לבצע עכשיו רכש מסויים כי אולי עוד 5 שנים תתחלף ממשלה, ואולי אותה ממשלה לא תרצה להשקיע ברכש, למרות שאולי לא יצטרכו אותו בכלל, ואז אולי תהיה ירידה ביכולות של הצבא,
ולכן חייבים לקנות דווקא את אותו הרכש עכשיו,
הוא ממש לא רציני.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 08-12-2015 בשעה 15:11.
ישן 08-12-2015, 21:07

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "נראה שאתה שוכח מה שבעצמך כתבת"

מתנצל אם נעלבת אתה לוקח לכיוונים אחרים לגמרי ממה שאני מכוון גם עם רוסיה וגם עם מלחמת צוללות.
התפקיד ההרתעתי הוא גם במובן הקלאסי שאתה מכוון אליו אם לכך התכוונת במלחמת צוללות- של הטבעת ספינות אויב ומסחר אבל הרבה יותר ליכולת מכה שניה, וגם אף אחד לא יתנגד שיהיו לו עוד אוזניים ועיניים ואיברים אחרים שאין להם מקביל אנושי.
אתה יכול לראות את המגמה בציי רוסיה דרום קוריאה הודו וכו'.
הרעיון הוא לא לבצע רכש אלא להתחייב על קיצוץ שלא יקרה.
תראה את התגובות שלי ושל אחרים בהמשך בקשר לשיטות הלוחמה נגד משרד האוצר.
בקשר לעניין של"ולגבי שימוש בצוללות דווקא כדי להגן על מאגרי הגז,
אין שום הגיון להשתמש בכלי הכי יקר ואיטי בארסנל."
לא כיוונתי לשם בכלל צייני שאמור להתרחש מהלך רציני של חשיבה מחדש על נושא ההגנה הימית וחיל הים בעקבות השינויים, אני לאו דווקא מסכים עם תוצאות החושבים- קניית עוד 2 סטילים.
לדעתי פשוט עשו על זה סיבוב.
ישן 07-12-2015, 14:17
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "איך זה קשור למשהו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
האם איום הייחוס הוא מלחמה תת-ימית מול מצרים וטורקיה?

לחימה תת מימית זו רק אחת מיכולות הצוללות, דווקא בדוגמה הזו (לחימה תת מימית) הסיכוי להתקלות הוא קטן, לא זוכר שאי פעם צוללות ישראליות נכנסו לקרב תת מימי עם צוללות אויב.

משימות הצוללות העיקריות הן מודיעין מיוחד מהסוג שרק צוללת יכולה להביא, הגנה, התראה ולחימה מול גורמים ימיים, תת ימיים, יבשתיים וע"פ מקורות זרים גם אוויריים.

אז צריך צוללות והרבה אבל כל חיל נדרש להציע במסגרת תר"ש גדעון את מאפייני הייעול שלו, אז זה מה שחיה"י מציע.
לדעתם בגלל הייחוד של צוללות הדולפין AIP גם עם 5 צוללות עדיין אפשר יהיה להתנהל בתוך כל אותה קשת מטלות שמונחת כרגע על כתפי שייטת 7.
מה יהיה ב 2019 זה לא ידוע, מין הסתם זה ייבחן אז.
האלטרנטיבה היא לקצץ כלי שייט בשייטות אחרות, זה כרגע נתון לא ברור וקשה לאפיין אותו, אולי כשכל ארבעת ספינות הסער 6 יגיעו ויהיו מבצעיות אפשר יהיה לדבר על קיצוץ בסד"כ שייטת 3.

יש בהכרזה הזו של חיה"י בעייתיות מסויימת, בעשור האחרון המדינה שפכה כסף רב (רובו מכספי משלם המיסים) על היחידה הזו הרבה יותר מכל יחידה אחרת בצה"ל (כולל מטוסי האדיר, גם הם לא הגיעו להוצאה הזו, הם נירכשים מכספי הסיוע הביטחוני).
זה ניכר ברכישת שלוש צוללות חדשות, בניית מזח חדש ומבנה חדש לצוללות, התקנת מערכות עזר, נשק חדש, אמצעים חדשים, הגדלת כ"א המבצעי והשירותים מסביב, סימולטורים, שינוי נהלי הכשרת חובלים ולוחמים וגולת הכותרת זינוק חד בהפעלת שייטת הצוללות ופתיחת שת"פים חדשים מול מערכים יבשתיים (זוכרים צוללת לכל מח"ט?) ואוויריים.
לפני כ 5 שנים פתחנו את האשכול "המערך יגדל פי שלוש" ועכשיו כשנימצאים בשיא ההתעצמות הזו חיה"י לוקח צעד אחורה, האמנם? ניראה קצת מוזר אבל לחיה"י הפתרונים....
http://www.idf.il/1133-20408-he/Dover.aspx

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 07-12-2015 בשעה 14:25.
ישן 07-12-2015, 22:03
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אין לך בושה?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "החלק המצער בכל דיבורי..."

יש מעט מאוד דברים שמצליחים באמת לעצבן אותי, הקשקוש שלך הוא אחד מהם. אני לא יודע מתי בפעם האחרונה בדקת את העניין הזה מעבר לקריאת פוסטים בפייסבוק או כתבות של וואלה, ישראל היום, ו-Ynet - אם תעשה את זה אולי תבין כמה אתה טועה ומכפיש. חגיגת תנאי הקבע מזמן נגמרה - אולי פה ושם יש יוצאי דופן, הם ממש לא התקן. אני מזמין אותך לפנות אל כל נגד או קצין בעשור הראשון של הקבע שלו, ולשאול למצבו הכלכלי - כנראה ממש תתאכזב לגלות שאף אחד מהם לא מפוצץ בכסף, במקרה הטוב הם במצב סביר.

וזה בלי להזכיר את העובדה הפעוטה שמול המשכורות בחוץ, צה"ל נלחם בשיניים להשאיר את החיילים הכי טובים (כל אחד בתחומו) בתוך המערכת ותהיה בטוח שעם הזמן זה בטוח לא נהיה יותר קל.

ישן 07-12-2015, 23:14
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "החלק המצער בכל דיבורי..."

שלושה מחברי התחלקו על השכל, וחתמו קבע...

שלושתם סרנים בתקן רס"ן, שני עתודאים, ותוכניתן. לשלושתם יש תואר ראשון, שלושתם סיימו את הקבע הראשוני שחתמו עליו בשביל המסלול, ושלושתם יקבלו רס"ן במהלך 2016.

שלושתם משרתים בתפקידים דיי מרכזיים ביחידות טכנולוגיות שונות בצה"ל, שלושתם עובדים על פרוייקטים שבמובן הכי מילולי תורמים לבטחון המדינה, ושלושתם עובדים קשה, לא פחות מסטנדרט העבודה בהייטק. אחד מהם לא פחות מסטנדרט העבודה בסטארטאפ.

אני מתכנת באזרחות כבר לא מעט שנים. אין לי השכלה אקדמית.

וארבעתינו מרוויחים שכר דומה.

שניים מהם קיבלו דרוג מחקר לא מזמן, אז הם מרוויחים קצת יותר. השלישי פחות.

רק שאני עובד במשרת סטודנט, ומקבל משכורת של סטודנט.

שלושתם, אם הם ישתחררו, בתוך שנתיים, יגיעו למשכורת שתהיה בערך פי שלוש מהמשכורת הנוכחית שלהם.

אעביר להם את הצעתך לאלתר.

נערך לאחרונה ע"י Benjamin Willard בתאריך 07-12-2015 בשעה 23:22.
ישן 08-12-2015, 09:22
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "שלושה מחברי התחלקו על השכל,..."

אתה, NZT וסירפד, משתמשים בטיעון איש הקש שצה"ל המציא.

אף אחד לא מתקיף את התנאים של הסרנים והסמ"רים- הרבה אנשים שקלו להישאר בקבע ויודעים ממקור ראשון כמה הם גרועים.

הבעיה היא שהצבא עצמו:
* מתגמל דוקא את הותיקים, אלו שיגיעו לפנסיה התקציבית (ומי שיקפוץ ויאמר שכבר יש פנסיה צוברת: פנסיית הגישור מגיל 40~ עד 65 היתה, עודנה ותהייה תקציבית). אלו שדוקא פחות סביר שיעזבו לשוק הפרטי.
* לא מתייחס לביצועים וליכולות של המשרת; מי שהיה כמה שנים בעבר ברמת פעילות א' ירויח יותר מחברו לענף, לא משנה מי משניםה עובד טוב יותר.

גם אני הכפלתי את השכר כשהשתחררתי. מאז עברו 10 שנים, הייתי מובטל כמה פעמים כשסטראט-אפים בהם עבדתי נסגרו, ואני טוחן שעות כמו שטחנתי בגיל 25- יותר מהרס"נים שהכרתי בזמנו. אפילו שקלתי לחזור לקבע בזמנו. חבר שלי נשאר בקבע כרופא- עוד כמה שנים הוא כבר יוצא לפנסיה, אני אעבוד עוד כשלושים שנה (אם אמצא עבודה). אני מציע לך לבדוק עם החברים שלך עוד כמה שנים.

מה בדיוק הבעיה לצבא להכריז שהוא מקצץ השנה את מכסות הפרישה לאנשים בתחום א' ב-50%? החיסכון מיידי, והעלות (הישירה, והעקיפה בשימור כ"א איכותי ושאפתן ובאמון המשרתים בכלל) לא רב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:40

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר