לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-03-2015, 13:27
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הנערים המעורבים צריכים לעמוד לדין פלילי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "פשע שנאה: "יהודי מלוכלך": מדריך הותקף בטיול שנתי בבניאס"

מעורבות ברמת בית הספר היא חסרת טעם. לפי עדות הקורבן המדריך/מורה דווקא ניסה להתערב, חטף בעצמו ובסופו של דבר הצליח לעצור את התלמידים האלימים. לכן, באיש הסגל הספציפי הזה אין מה לטפל. להגיד לתלמידים שהשתתפו בלינץ ולחבריהם "נו נו נו" לא יעזור בכלום.
כן תעזור העמדה לדין פלילי וענישה שכוללת מאסר בפועל על תקיפה בנסיבות חמורות. לזה יכול להיות ערך מרתיע, ובסופו של דבר גם חינוכי (מסר של אי סובלנות לאלימות).
כן צריך התערבות ברמת בית הספר דווקא לתלמידים היהודים שהיו הקורבנות בסיפור:
ראשית, זאת באמת חוויה טראומטית ודרוש ייעוץ פסיכולוגי להתמודדות איתו כדי שלא יהיה לזה השלכות בעתיד
שנית, לא ייתכן מצב שבו כאשר המורה שלהם מותקף 8 תלמידי תיכון לא מנסים לחלץ אותו אלא נשארים פאסיבים או בוכים. אנחנו מדברים על חבר'ה שבעוד שנתיים סביר שישרתו ביחידות קרביות, אולי אפילו מובחרות. צריך ללמד אותם הגנה עצמית ומה עושים במצבים כאלה. גם אם 9 (המדריך והתלמידים) זה מיעוט לעומת עשרות, זאת עדיין קבוצה גדולה דיה להתגונן ביעילות אם יודעים איך עד שתגיע עזרה.
שלישית, לא ברור לי איך הטיול ודומים לו מתנהלים. האם קבוצה הזו הייתה מנותקת מתקשורת עם שאר התלמידים והמלווים? מדוע הם לא קראו מייד לעזרה, ואם קראו-מדוע לזו לקח כל כך הרבה זמן להגיע?
ובהקשר זה- כשהייתי תלמיד לא היה טיול שלא נכללו בו מלווים עם נשק-בין אם חלק מהמורים ובין אם הורים מלווים או מלווים חמושים שכירים. האם המידניות השתנתה? ואם כן, אולי צריך לחזור למדיניות הקודמת?
מה היה קורה אם במקום מכות היה מדובר בחבר'ה עם נשק קר או חם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2015, 15:32
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הנערים המעורבים צריכים לעמוד לדין פלילי"

הנושא החשוב פה הינו האם משרד החינוך מודע למציאות בבתי הספר/בקרב התלמידים, ועושה המתבקש, וזה מתוך הנחתי כי משרד החינוך אחראי להכין התלמידים לחיים,
חלק חשוב מהכנה לחיים הינו התמודדות עם אלימות, כמו בסיפור זה, ובמקרה של עדות לאונס שהתייחסת לכך באשכול אחר...וכו'
אני מחזיק בדעה כי משרד החינוך תקוע במקום לא טוב, זה לא המקום להאריך בתזה, רק אציין שיח שהיה לי לפני ימים ספורים עם מנהלת בי"ס בדימוס, שאפשר לסכם כי כל מה שהיה לה לומר על השגותיי הוא :הכל טוב, ואני מקווה שאני לא היחיד החושב כי התייחסות של 'הכל טוב' נוגדת הערך של חתירה לשיפור.
כמובן שבסיפור עולות שאלות איך מתמודדים עם חברה המגדלת אלימות, איך צריכה להגיב משטרה....אך לא אתפזר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר